#katanaModOn Pozdrav drustvo, ma nesto kemijam pa da vidim gdje sam. Ovo ljeto nije proslo bez rada. Uhvatio sam se klonova u potovima od 1 litre i srebra - znam da nije highend mod ali nemam ni vremena ni novaca za pravo bridanje. Trenutno stvari stoje tako da mi MMxNL nije bas uspio jer sam drzao srebro u vodi preko 24 sata. Ostale sam drzao na 12 sati i za sada sve radi. Ali vidjet cu tokom growa oce li bit hermica i u kojoj mjeri zato sam se i odlucio na sumicu u boxu. Kakav ce bit trening neznam jos... Box: 100x60x170, mat bijela, folija Zemlja/mjesavina: Terra Brill (glinene kuglice+perlit) + mikoriza Svjetlo: 120w diy led + mh/hps 250w + CT(to cu skinut za koji dan) Ventilacija: Turbina 125vk (sa volume potom :D) + nekoliko pc ventova Prihrana: imam BioTabs, imam Hesi, a bogami i Plantellu ali mozda bude isla samo voda, ali tu cu odluku donijet naknadno ovisno o... Potovi: air diy potovi; 4x7.5l i 4x4.2l Sjeme: dinachem i wwauto original sjeme, dok su dinachem2, ws, nl, 3ln (3 lieves per node) mojih ruku djelo (srebroMod na klonovima). Iz prve ture su ispale iz igre MMxNL i jos nesto ali se vise ne sjecam. Termometar/higrometar: digitalni par i analogni par :) Malo sam tanak sa vremenom jer radim dva posla ali nastojat cu pravovremeno radit update. Toliko za sada uz par fotki naravno. :) Stojte mi dobro i veselo :D
Drugari/ce hvala vam na podršci i pračenju!!!!! :respect: :respect: :respect: Šta se mene tiće ovo može u zamršeno završene ;) Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav drugari/ce, evo došao je kraj ovom dnevniku... Na kraju growa sam skužio da mi mikoriza nije baš odradila posao kako treba... ispada da gljivice ne rade baš skroz dobro na nižim temperaturama 23/24/25, bolje rade na temperaturama 25-30. Ali ok je. Pred par dana sam gledao u kristalnu kuglu - kaže Honey Cream joše jedno 15-20 dana. Ne budi lijen - kažem sebi, pogledam na mikroskop kad ono 10-tak % orumenilo. Tako da sam je skinuo. Taman za ludnicu :D Malo ću stat sa dnevnicima, idem u sjenu, dobacit ću tu i tamo nešto u galeriju ;) Još par fotki... Stojte mi dobro i veselo :D p.s. u malom boxu pod 120w leda, stare 7 dana se krčkaju 1xlemon skunk (GHS) i 2xnl (GrisSeeds :D :D :D )
#katanaModOn Pozdrav drugari/ce, s obzirom da ih vidim na 20-tak minuta dok ih zaljevam super sam zadovoljan kako se ovo privelo kraju. Ovu 3lpn sam obrao, posušio, ona je u teglici. Nl sam skinuo, na sušenju je, dok honeyCream ima još malo za vozit. 3lpn u teglicama, dobro radi vec sad, za mjesec/dva ce bit odlicna. HoneyCream, najotpornija biljka koju sam do sad growao, zbijeni nodovi, odlično podnosi stres, glad, ma sve lošosti :) Preporuka za sve koji nemaju vremena... NL, preveliki nodovi za moj gušt nekako, zadnjih 5 dana je popušila defolijaciju, skinuta je i stavljena na sušenje... Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav društvo, ništa specijalno samo par fotki za danas. Večeras ću opet pogledat trihome pa onda vidit gdje smo? Kako sam već napisao malo su spržene, ali ok je to sve. 3LPN je na samom kraju, nju skidam vjerovatno kad se pot osuši, NL će još koji dan pričekat, a Honey Cream ima još jahat do kraja. Šta se tiće ove biljke - HC - nikad nisam vidio otporniju biljku i nikad nisam vidio biljku da se toliko zašečerila... Stojte mi dobro i veselo :D
Normalno da cu stavit slike..., ali ono... Skuzio sam do sada da su mi biljke nesto kao ogledalo mene samog i mogu vam rec da sam pregnjojen :D
#katanaModOn Pozdrav drugari, spržio sam ih gnojivom muški, neugodno mi stavit slike :D Bacio sam oko na mikroskop malo. Pa situacija je ok, još malo pa gotovo ali se nisu baš zapunile kako bi ja to inace... ali dobro, ide to sve u lulu :) NL je malo sporija od ove nepoznate sorte šta je zovem 3LPN, honey cream se jako šečeri ali nisam je ni pogledao, ali ona ima još vozit... 3LPN NL Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav cijenjeno društvo, kao prvo i prvo sorry na zakašnjenju sa updateom... hebiga, roda nam je došla prije dva mjeseca i donila joše jednog klinca da ga pričuvamo jedno 20-tak godina i to... uf mrtav sam, šta da vam velim, prvo obaveze pa onda hobi. :) Neznam više od kud da krenem, ali evo ovako u glavu... ovaj experiment je čorav ali box nije prazan. :) Naime kao drugo i drugo jedan NL je bio hermić šta hoće reć da sjeme nije baš naj. A kao treće i treće treči NL uopče nije NL već kako sam preturao po čašicama izvadio sam očito ovaj šta ima 3 lista po nodu... neznam šta da kažem osim da sam ponekad debil :D :D Tako da su mi u hps boxu sve tri: NL, 3LPN i HC. Mali box sa ledom je ugašen, štednja je. Honey Cream je fino narasla, kasni za ovima sa cvjetanjem jer je bila u vegetaciji pinku duže. Temperatura u boxu je; 25 dnevna, noćna 21. Vlaga je stalno na 45%. Zaljevam ih malo 1.7 litara po potu od 7.5l. Par zaljevanja je išlo voda+Plantella orhideja 5ml, pa sljedeće voda+Hesi bust i fosfor po 1ml i tako par ciklusa. Sljedeće zaljevanje ide samo voda. Moram ih malo podšišat kad uhvatim vremena. Lampa ih je malo spržila. Spustio sam ih sinoć na 35-40 cm i na toj visini ću ih držat do kraja. Evo par fotki i nadam se da će sljedeći update bit brži od ovog :D Stojte mi dobro i veselo :)
#katanaModOn Pozdrav drugari, evo mene, tu sam u sjeni na forumu zadnje vrijeme... ah da barem vrijeme na ovoj ravni nije linearno :) Ove tri NL sam malo raširio, držim ih polusuhe, malo ih zaljevam, temperatura i vlaga su ok - sve standardno. Dobile su pola doze Hesija, vidim da su sad vec gladne pa sljedece zaljevanje opet ide hrana. Ma u biti ništa pametno nemam za reć u vezi njih. Sve tri su cure, skroz ok, nema bananica, dobro podnose stres, izgleda da sjeme radi :) Jedna ima flat stem (poliploid). Uslikat ću ga za vikend. HoneyCream je poljubičastila u malom boxu, neznam jeli strain takav ili je od hladnoće, oper ne vjerujem da je od hladnoće jer je dnevna u malom boxu oko 25/26, a noćna oko 20/21, nisam pametan... Bila je nekako skroz stala sa razvojem nakon topiranja, pa jedno 10-tak dana nije se micala ni vamo ni tamo, evo unazad oar dana vidim pridigla se, nju jediu nisam uslikao - to cu za isto za vikend. Evo par fotki od ovog trojca Stojte mi dobro i veselo :D
vitamin D + mikoriza u startu i presadnji
grijac je stajao na cepovima, maknuo sam ga, a vilica je mini grablje @Herb Gardener korijen je extra razvijen, nemogu ih sad vadit radi žice, budem slikao na kraju ;)
#katanaModOn Pozdrav društvo, vidi se da nisam uz njih, slabo ih pratim pa samim tim radim i greške... 3xNL su dobile jednom samo vodu, dugo zaljevanje je išlo 10 ml plantelle list i to ih je spržilo. Presadio sam ih u potove od 7.5 litara. Napravio flush... ma ide ok. Temperatura u velikom boxu je 26 dnevna, o noćna oko 18/19. Vlaga je 65%. Topirao sam i treću. Prebacio sam ih jučer na 12/12. HoneyCream je ostala u malom boxu, nekako mi izgleda zakržljalo. Doduše nije dobila 24/0 svjetla prvih 7 dana boosta ko ove tri... Enivej i nju sam topirao. Temperatura je oko 26 dnevna, noćna oko 19/20. Stoji još uvijek na 18/6 i bit će tako dok se ne razvije... Dobila je hrane isto koliko i ove tri. Ima retardaciju, raste list iz lista eyessss: To je to za sada uz par fotki, cujemo se, pozdrav ;) Stojte mi dobro i veselo :D
Krivo sam napisao... Plantella list :D Idem prepravit :D :D :D
#katanaModOn Pozdrav drugari/ce, evo mali update... NL su stare 22 dana, dok Honey Cream broji 18 dana života. Prekjučer sam ih zalio drugi put. Sve zajedno su dobile 10ml Plantella list. Za sada sve ide ok. tuku već o box debelo ali morat će još malo trpit mali box. Temperatura dnevna je 23/24, a noćna je 19/20. Vlaga je stalno na 50-55%. Dvije najveće NL sam topirao, em da vidim kako podnose stres i da ih malo razvučem. Ostavio sam ih trenutno sa po 10 grana. To je to za sada uz par fotki... Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav društvo, evo uhvatio sam malo vremena da sjednem i napišem dva slova...:rolleyes: Danas je NL trojci 13 dana, dok je HC par dana mlađa i ima 8 dana. Zalivene su jednom kod presađivanja. Trenutno su u potovima od 4.2l. NL su dobile 5ml Plantelle cvet i 5 kapi vitamina d. HC je samo dobila vodu i vitamin D. Podigao sam temperaturu u boxu tako da mi je dnevna 23/24, a noćna 19/20. Vlaga ide od 55-60%. Pred tri dana sam šaltao svjetlo na 18/6. Kad se svjetlo ugasi malo ih vodom iz štrcaljke po listovima. Jednoprsti su pohrđavili od viška vode, ali ne vidim tu neki problem :D To je to za sada uz par fotki. Stojte mi dobro i veselo :D
hocu da, ali nema uporednog testa kad je led 120w, a hps 250w ;)
hocu da, ali nema uporednog testa kad je led 120w, a hps 250w ;)
izdrzi kutija i 15 kg ako je zdrava, ova kutija je vise/manje u pogonu oko godinu dana ;)
#katanaModOn Pozdrav društvo, prije svega hvala svima na podršci i lijepim željama :) Box mali: 50 x 50 x 100, mylar diamond folija Box veliki: 60 x 100 x 170, mat bijela, karimat folija Svjetlo mali box: 120w diy led e27 Svjetlo veliki box: 250w hps Zemlja/mješavina: Terra Brill crveni, kuglice, perlit, mikoriza Ventilacija mali box: 90mm pc. vent. na ispuhu, usis pasivan, doc ce kasnije jos jedan pc vent. od 120 da tuće po biljkama Ventilacija veliki box: ispuh bb turbina 125 vk + filter, usis pasivan, tri pc venta Potovi final: neznam još :) A sad krenimo redom. Bilo je 4 x NL, međutim jedna sjemenka od NL-a je krenila krljavo - zapeo korijen u ovojnicu i tako ostao. Izbacio sam je vani i umjesto nje stavio sjemenku Honey Cream - RQS. Stavio sam ih u malene potove... Stoje na ploči keramičkoj ispod koje se nalazi recevier - koji grije od dole. Fino su krenile. Dobile su vitamina d u vodi. Danas im je treći dan. Temperatura dnevna je 23/24. Noćna je oko 18/19. Vlaga je nešto niže od 50%. Nisam dodavao posude sa vodom, idu ok pa ne vidim pretjerano smisla za neredom u boxu :D Evo par fotki i to je to za sada. Stojte mi dobro i veselo :D
Nije još sve prošlo, ovaj dnevnik se nastavlja ukoliko je moderatorima to u redu.... Od dva NL-a je jedan ispao hermić tako da za koji dan ide drugi dio testiranja. Vrlo jednostavno, ide 4 x nl. Sjemenke su već proklijale, tako da ću danas/sutra pokrenut mali box sa 120w e27 leda. Nešto će ostat u malom boxu, a nešto će otić pod hps... :)
#katanaModOn Pozdrav društvo, obrane su pola sata prije nego šta se trebalo upalit svjetlo, otrimane, suše se. Nisu bile u mraku 48 sati, već samo jedan dnevni ciklus mraka. Znam da dnevnik nije detaljan, ali sam jako ograničen sa vremenom tako da nisam detaljno o svakoj biljci... Full su zrele bile za skidanje, štoviše dvije su otišle malo više u cbd - 70% smeđih trihoma. Bilo mi je bitno da vidim dvije stvari u ovom growu, a to su: 1) Kako se ponaša sjeme koje sam napravio? Ponaša se više manje ok. Klijavost je 100%. Jedan je bio hermić. 2) Može li se ubrzat proces sazrijevanja? Može i sad sam u to siguran! Ali svi znamo da na ovom svijetu "nema ništa za ništa". Izgubio sam finalno na masi sigurno 10-15%, ma usudio bi se reć možda čak i 20%, ali to je cijena bržeg dozrijevanja. Osim šta sam natrpao box sa voćem i povrćem, potovi nikad nisu bili prevodnjeni - 4 litre vode na 3 biljke u potovima od 4.2l, uglavnom polu suho - do suho, a biljke su više manje zdrave. Bilo je i par kila soli u etapama po pola kila da kupi vlagu. Puštao sam biljke da radije budu pothranjene, nego prehranjene tako što sam lagano dizao dozu gnojiva do pune doze. Lakše je nahranit, nego odstranit višak hrane :). Jednom tjedno sam im davao samo sobno svijetlo... Koliko god su mi trihomi pokazivali da su biljke zrele, u glavi mi je bila ideja da nešto neće radit, odnosno da neće bit potentne. Skurio sam jedan popić na brzinu... smješak mi je od uha do uha :D Još sam imao neke stvari u glavi za napisat ali sad se više ne sječam :D :D :D Enivej evo par fotki koje nažalost nisu bajne, ali to je to šta imam pa sa tim pucam :D Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav društvo, evo napokon update. U međuvremenu su sve fasovale punu dozu Hesija - cvijet, fosfor i bust. Jučer su fasovale flush i to je to šta se tiće hrane. Nisam stavljao melasu ni nikakve dodatke za kraj. Sad čekam, pratim trihome, nije to još za skidanje... Malo sam nezadovoljan vlagom, okrenulo je na južinu tako da mi je sad u boxu oko 48 do 53. Do jučer je vlaga bila 38%. Sad malo strahujem od plijesni ali turbina radi "leva, leva" pa se nadam da će me pošast zaobić. Temperatura po noći bude oko 17/18, a pod lampom je 23/24. Za sada sam zadovoljan, ali treba ostat oprezan i čekirat svako malo headove. Večeras ću potove podignut sa poda plutenim čepovima da se brže suše. Evo prilažem par fotki da vidite koja je faza i to je to za sada :) edit: prebacio sam prije tri dana režim svjetla na 10/14 Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav ljudi, ništa spektakularno nema... prebacio sam box da mi gori po noći, a po danu da odmara, ubila me struja :D Enivej malo sam pogledao trihome, već vidim da ću dvije skinut za 7-10 dana, ostale će još malo pročekat. Stanje u boxu je redovno. Vlaga mi je još uvijek odlična stoji na 40%. Temp. kad je svjetlo je 24/25, a kad se lampe ugase stoji na 20/21. Zalivene su sve. Sve su dobile papicu, punu dozu, hesija i to je to za sada. Stojte mi dobro i veselo :D edit: glumim jesen tako što sam ugasio led pa box trenutno radi na 250w hps-a. tip#001 ako želite ubrzat proces dozrijevanja headova (u slucaju da morate na put ili ste kratki sa vutrom) to možete izvest vrlo jednostavno; stavite košaricu zrelog voca/povrca u box. Ubrzat cete proces za 5 do 7 dana. Naime biljke mogu procesirat miris. Nemaju receptore ni blizu ljudskih, ali ipak mogu mirisat okolinu. Kad nanjuše zrelo v/p i one ubrzavaju proces jer "misle" da kasne sa dozrijevanjem.
Nisam ni dozivio ko pametovanje... sve je cool :) Enivej od stresa od lampe je pohermila i wwauto, jedno 50-tak bananica, ošla je u smeće. :(
Imam svog sjemenja za 50 growova, ovo šta sad raste u boxu je iz mog sjemena... +dva originala. Od 6 komada jedna je bila hermic u startu (nestabilno sjeme) i ova sad je pohermila od stresa. Sljedeće u box šta će ić, odnosno šta mi je na umu je blueberry i kushevi, nešto šta sazrije u 50-tak dana, ali vidit ću... otompotom :)
#katanaModOn Pozdrav drugari, evo micro update... Stanje u boxu regularno, temperatura je noću stalno 21,5, a ispod lampi je 25/28. Vlaga je ok. Stalno stoji na 35-38% - volio bi da tako i potraje ali u najavi su kišni dani pa ćemo vidit. Skužio sam da mi je idealna temperatura za moj box oko 23/24. Sve preko toga biljke negoduju, neka malo više, neka malo manje... Evo ostatka društva iz boxa, wwauto mi se nije dalo izvlačit, prevelika je :D Sve su zalivene i nahranjene sa pola doze hesi (cvijet, fosfor, bust). Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav društvo, situacija je sljedeća; sve su pretrple stres od lampe ali ove dvije dinachem najviše jer su točno ispod hps-a. Neki dan dolazim doma kad vidim da mi se timer od svjetla zblesirao, nije ugasio lampe i temp. u boxu je bila 51. AAAAAAAAAAAAAAAAA:fuck: dinachem#1 Enivej kako je bio i pot skoro suh spržilo ju je i to dobro, te je pohermila. Danas sam počupao jedno 7/8 bananica, ali kasno jer su dvije bile full otvorene što znaći da je pelud po boxu... Za sada je ostavljam, a ako bananice nastave morat ću je izbacit da mi ne opraši ostale ako već nisu oprašene. Dinachem#2 je ok. Vratila mu se boja. Headovi se laganini pune i šta je najvažnije nema bananica. Toliko za sada... Stojte mi dobro i veselo :D
Pozdrav društvo, nikakav poseban update, wwauto nakon zaljevanja. :)
A da, znam da sam trebao stavit sve iz paketa, ali mi je logika govorila drugačije. Nisam htio stavit ni tabletu, ni startex, ni microtex, to mi je u glavi izgledalo ko da cu je spalit instant. Bile su odlične do tog zaljevanja. Ovoj drugoj sam dao 2ml hesija i spalilo je. Uglavnom idem sam sebi na živce kad ga use*em, a bogami idem sam sebi na živce i ako ne eksperimentiram :D :D edit: Biljke po boji lista su bile odlične, samo je jedna pokazivala znakove da joj fali hrane... ali ono... :D
#napalmBizareModOn Pozdrav drugari/ce, stanje na obe – Dinachem nije bajno. Najgora stvar mi je šta se kod bio gnojiva stanje pokaže tek za par dana, a to je puno kasno jer biljka apsorbira gnojivo te tu hranu nema gdje uskladištit i onda krene mala snaga.... Ova druga je dobila 2ml hesi cvijet i po 1ml hesi boost i fosfor – nije joj to pasalo... Sinoć sam napravio flush, nakon toga po trečinu doze hesija. Odustajem od BioTabsa jer mi se na oko čini da je boja gnojiva pomješanog sa vodom hrđavija, odnosno tamnija iz novog paketa. Možda je proizvod druge klase namjenjen za balkansko tržište. Vidit ću za par dana, jutros mi ne izgledaju nimalo bolje :/ Stojte mi dobro i veselo :D
Ne brojim dane, nekidan za vikend je zalivena sa 4ml orgat., bact. nisan dodavao.
#katanaModOn Pozdrav drugari, evo me :D Temperatura je malo narasla ovih dana, u stanu mi je 24, u boxu oko 28. Vlaga je odlična, ide između 32-43%. Sve su dobile po pola doze gnojiva... Plantella=NL Hesi=Dinachem, WWauto, WS, 3lpn BioTabs = Dinachem 2 Nisam lomio ove visoke, wwauto i nl. Gurnuo sam ih skroz u ugao, a wwauto sam sve grane stavio u jednu ravninu - žicom naravno :) Imam problem sa BioTabsima (nisam ja kriv, biotabsi su :D :D :D), koliko god malo stavim spržim biljku. Spržio sam Dinachem#2. Možda BioT ne odgovara strainu, ali iskreno biljka nije ni pokazivala znakove gladi već sam ko budala grunuo pol doze reda radi. Lagano se pumpaju, ko da malo kasne, ali za sada mi sve izgleda ok. Evo par fotki i čujemo se uskoro :D Stojte mi dobro i veselo :D
Lst, da kad su do 4 komada u boxu, sa 7 komada neznam kako bi to izveo :D edit: mogao sam widowicu samu razvuc preko cijelog boxa bez problema, ali volim istovremeno više sorti ;)
#katanaModOn Pozdrav ekipa, mislim da ću ih morat slomit. NL u potu od 4.2l je uhvatila metar, a wwauto je već 1,1m... Stojte mi dobro i veselo :D
Nema veze što ne dopire svjetlo skroz jako na list, jednostavno crpi snagu iz tog lista dok je ne iscrpi :) Isto ti je kad se biljka razboli, najbolje se vidi kod nedostatka magnezija, kad list uvene na pol puta već se signal (odnosno bolest) prebacuje na sljedeći nod... edit: Biljka ti je nešto kao BORG :D :razvaljen::
#katanaModOn Pozdrav društvo, napravio sam malene modifikacije, dodao sam filter u box, okrenuo ventove na drugu stranu boxa, dodao još jedan pc vent od 12v na vrh boxa da gura vrući zrak prema filteru. Malene su sve ok osim jedne white siberian koja je počela pokazivat znakove gladi, pobljedila je tako da sljedeće zaljevanje ide hrana. Temperatura je malo narasla kako sam makao CT, sad ide dnevna 27/27.5,a noćna oko 20. Vlaga je ok, varira oko 45%. Ima još jedna malena caka... kod rađenja lolija ne odstranjujem nužno granu i list, nego nekad sjećem samo granu tako da list energiju prebacuje na sljedeći nod. Stojte mi dobro i veselo :D :respect:
Ma znam drugari da ima takvih mlohavih, ja ih volim vidit nakostriješene :D :D :D
#katanaModOn Pozdrav društvo, jutros vidim da su se počeli formirat cvjetići, onako sramežljivo, pa reko sam sebi da ja to malo pročistim. Fino sam ih očerupao. Dobile su vodu :D Ostalo ništa specijalno, jedino šta je jako primjetno je to da mi je dinachem iz mog sjemena čudan. Raste sve ko normalno, cvjeta ko i ostali, ali stalno je ko visibaba. :/ Temperatura u boxu je 24 dan, 21, noć. Vlaga je oko 45%. Za vikend ću maknit CT iz boxa i stavit filter jer miris postaje intezivan. To je to za sada uz par fotki. Stojte mi dobro i veselo :D
:lol:
#crna*ur*inaModOn Pozdrav, ovaj NL u velikom potu je hermić. Znači sjeme nije stabilno, a još sam u startu odlučio da je neću dirat radi stresa i eto ga. Tri mjeseca rada za dobit sjeme koje nije baš nešto... Idemo dalje :/ Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav društvo, evo ovako; skrojio sam novi led panel da imam više mjesta, znači dva niza po pet žarulja, tako da sam izjednačio visinu led-a i hps-a, a CT sad puno bolje usisava topli zrak. Zaljevanje je svakodnevno. Samo voda. Neke piju manje neke više, ali svi koji se odlučite na grow sa nekoliko strainova u preko nekoliko potova - to zahtjeva svakodnevni posao :D Temperatura u boxu dnevna je 23/24, a po noći 21. Povadio sam sve posude za vodu nekidan iz boxa tako da je vlaga oko 45. Jako su se počele izduživat... ide to u nebo, a to ne volim. Sve su izbacile pistile. 3lieves per node genetika je tu. U pretprošlom postu sam ishitreno rekao da je to očito bio nekakav mutagen ali eto nije. Dva noda ide normalno i onda krene sa tri lista. Sad bi ja tu genetiku pokušao crossat sa drugim strainovima (budovi su bili nabijeni), a da dobijem 3 lista po nodu... (čitam o toj genetici, xy, kromosomima, parenju, reversnom parenju, napunia sam mozak sa informacijama ko slon ali i dalje neznam kako to izvest. :fuck: Dva NL-a, usporedba u potovima od 4.2 l i 7.5 l. Nema neke prevelike razlike. Ovaj u većem je hermić ali nisam još 100% siguran. Bacio je pistile ali mislim da mu rastu i jaja... bit ću pametniji za koji dan :D Par fotki cijelog boxa i to je to za danas. Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav drugari, evo obečao sam par fotki još da se vidi razvojni proces. Super ide ali sam već u problemu, trebao sam ih ranije prebacit na 12/12 ili da su sve u manjim potovima od 4.2l, jer sada teško dišu, za 10 dana neznam šta će to bit :D Pola ih je pokazalo pistile. Temperatura u boxu je 23/24. Po noći 21. Vlaga stalno oko 60%. To je to za sada. Stojte mi dobro i veselo :D
#katanaModOn Pozdrav drugari, malo kasnim... sorry, evo mali update. Pred dva dana sam ih prebacio na 12/12. Promjenio sam žarulju. Stavio sam Sylvaniu HPS. Zaćudo pod MH uz dodatak ovog leda se nakupilo lisne mase. (Iskreno taj MH je meni najlošije svjetlo koje sam koristio). Temperatura u boxu je po danu oko 26, a po noći 21. Super za sada. Ovog vikenda sam ih drugi put zalio, usporavao ih malo sa rastom jer box već pati. Ali svaki dan sam ih zaljevao folijarno nakon šta bi se lampe ugasile. Dobile su pravo zaljevavanje (poluflush) + dobile su na kraju svaka po litru vode sa 4ml Plantella Orhideja i 5 kapi vitamina D. Plantella O. ima po meni super NPK (6:8:7) za prelaz na cvjetanje. Nakon zaljevanja su u dan i po porasle ko mrcine, nevjerovatno. Slikat ću ponovo za koji dan pa ću postat. Ova 3lpn - 3 lieves per node je bio ocito neki mutagen koji ja nisam dobio, vaj moj raste normalno dvije grane po nodu. Evo par fotki... Stojte mi dobro i veselo :D
@adri nije glupo pitanje. Pročitaj ovo: https://www.vutra.org/threads/kako-napraviti-ionizirano-koloidno-srebro-za-proizvodnju-feminiziranog-sjemenja.10178/ ;)
#katanaModOn Pozdrav drustvo, topirane su wwauto, dinachem i nl, ostale pustam za sada da jos rastu. Mozda im budem kidao sporedne grane i ostavljao samo glavi vrh, ali to cu vidit u hodu. wwauto je najveca za sada+pokazala je pištoljke. :D Ovoj malenoj "nerazvijenoj" sam korijen izvukao vani i smotao tako da ostane mala. (jos jedan trik manipulacije velicinom). Nazalost samo jedna fotka (vise za vikend) ;) Stojte mi dobro i veselo :D
@1310 hvala drug. Jedno pored drugog, nemam vremena krojit nove panelice ali bilo bi pametno napravit po drugoj varijanti da je hps u sredini, a uokolo led... duga je zima :D