Pokrećem novi dnevnik iako ima jos dva,tri tjedna do pravog početka dnevnika ali jednostavno se stalno dvoumim šta posaditi u sljedećoj turi i otvaranjem dnevnika prelamam da to bude auto rastafari F1 . Na prvoj slici je prikazano obiteljsko stablo, koliko sam našao informacija. Uglavnom auto mazarom sam oprašio red poison auto i dobio prvu generaciju sjemenki . Do sada sam posadio 12 i pobrao 10 biljaka.dvije su nedavno započele sa životom. Evo nekih statistika o biljaka uzgojenih do sada -Klijanje 12 od 12 -Životni vijek prosječno 85 dana -Cvjetanje prosječno 66 dana - visina 50-110cm -ljubičaste nijanse 10 od 10 - 48g je neki prosjek suhih cvjetova - gustoća i tvrdoća cvjetova varira,tako da ima od flufi do stvarno tvrdih cvjetova.većina ih je solidno popunjena i stvrnuta. -Miris i okus ne znam koja je imala bolji od koje.nešta bas zanimljivo i woow. -Sve biljke prepune trihoma po cvjetovima dok minimalno po listovima. Ima ih toliko da prikrivaju ljubičastu boju.jako lijepi cvjetovi.(Stavit ću u sljedeći post slike vrhova da vidite o čemu pričam i sta mozemo očekivati od biljaka u dnevniku) -što se jačine tiče mogu samo reći da slabih nije bilo. Od rekao bi srednje jake i jake xd kao osoba koja pusi svaki dan par grama.mogu reći da je jedan neki normalni top sa nikad ne vazem ali rekao bi 0,3g sasvim dovoljan za minimum sljedeća dva sata. (Ja pretjerujem naravno i nakon par topova cirkus kolorado haha ) U nastavku slijedi popis i slike od opreme -box 120*120*200 -ispuh Mars hidro 6inch sa filteri. Te ovim crijevom za suzbijanje buke -rasvjeta Mara hydro FC 3000 -ventilacija unutar boxa je jedan cent 15w te dva veća od 45 w -mjerač temperature i vlage -ph metar te tekućina za naštimavanje -platnene vreće 1*35l ,2*20l ,1*11l i 1*15l Slijede slike te popis supstrata,gnojiva,dodataka... - eazy plug sa sjemenkom će ići u supstrat koji će biti 50% bio biz light mix 50%kokos od plagrona te ću dodati 20% vermikulita. Imam i diatomske zemlje ali do sada nisam ima
Dobro veče forumu. Došlo je vrijeme da zaključim i ovaj dnevnik. Biljka #20 je pobrana 16.7. nemam slike buraz je obavio berbu dok sam bio na putu. Danas je konačno i otrimana i spremljena u tegle. Od početnih probleme na kraju je to ispalo odlično i mogu samo reći da sam zadovoljan. #13 (94/71) 50%/50%/20% zemlja/kokos/vermikulit 30 l pot Nakon početne gladi uspjela se izvući i počastila me sa 108g suhih cvjetova. Vrhovi su tvrdi ,i ima puno fox tail bas na vrhovima cvjetova.nasljedila sa auto mazar strane. Dosta zbijena struktura biljke. #14(94/67) 50%\50% zemlja/vermikulit 20l pot Život započela u miksu zemlja kokos vermikulit,nakon početnih problema sa glađu presađivanja u 1l pot na oporavak.nakom oporavka predavana u 20 l bio b. Light mix + vermikulit 50/50 U nedostatku prostora nisam ju mogao raširiti koliko sam htio. Također sam trebao odraditi bolji Loli. Sve je rezultiralo manjih vrhovima i dosta pop corna.miris i okus fini,prepuna trihoma. Ukupno 71g. #15(94/69) 50/50/20% zemlja/kokos/vermikulit 15l pot Također u staru preživjela probleme sa glađu. Cvjetovi pristojne veličine,i solidne tvrdoće. Podsjeća na neke prijašnje biljke.ljubičasta,puna kristala ,mirisna i ukusna. 73g #20(94/80) 20 l bio biz light mix + 11l zemlja/kokos/vermikulit 50/50/20% na dnu pota Zvijezda growa,najveća biljka.i definitivno pokazuje kakav potencijal ima auto rastafari. Od početka do kraja je bila u punom gasi bez ikakvih problema.veliki cvijetovi,ne bas previše tvrdi.manji cvjetovi dosta propuhni.vjerovatno bi joj pasao jos bolji Loli. 132g suhih cvjetova #22(85/67)50/50% zemlja/vermikulit 11l pot. Ušla u igru kao zamjenska biljka i pokazala se odlično. Ne zahtjevna za trening. Bez previše bočnih grana.vrhovi lijepe veličine i teksture.nemam nikakve zamjerke na nju. 81g na kraju balade Da nije bilo mog ne znanja na početku i greške sa hranjenjem,bilo bi to mozda i bolje.ali nemam se šta žaliti količinski je ovo moj najbolji grow. 1,55g/w .uz to sam i naučio nesta novo. Sljedeći grow ide popravni sa istim Miksom 50/50/20 zemlja kokos vermikulit. Uz neke dodatke pa će mo vidjeti. Iako se dobro pokazao i miks 50/50 zemlja vermikulit. Kao i skoro samo zemlja na biljci #20. Nisam primjetio neke razlike u zaljevanje uz kokos i vermikulit. Svakih 3-5 dana ovisno o biljci. Definitivno ću se držati velikih potova od 30 l u budućnosti sa automatima. Hvala svima koji ste ispratili dnevnik. :respect::rolleyes:
Večer forumu 7.7. #20(85/70) planiram jos jedno zaljevanje i u nedjelju da je kraj. Mozda zalijem i dva puta,ali i da brat mora odraditi berbu. #22(85/68) Danas Kraj života za nju. Biljke #13,14,15 su danas otrimane i spremite u tegle. Stavit ću slike sve na kraju dnevnika.
Dani života i cvjetanja #13(94/71) #14(94/67) #15(94/69) Danas sam obrao tri biljke. Potrajalo je par sati.otrimao sam na pola Jos malo srediti kad se osuše i bit će super. Cvjetova svakakvih veličina.vrhovi tvrdi i dosta nabiti. U boksu su ostale jos dvije biljke #20,22
Dobro veče forumu! 27.6.dani života i cvjetanja #13(90/67) #14(90/63) #15(90/65) #20(75/61) #22(75/58) Sve biljke se bliže kraju,najdulje će ostati najveća biljka #20. Nisam dovoljno stručan da procijenim tačno koliko će joj trebati ali rekao bi jos tri tjedna. #13 kada se kalić osuši za 4-5 dana završava sa životom,zadnja dva zaljevanja čista voda. Tako nekako će i #15 koja ja danas zalivena mislim posljednji put .zadnja tri zaljevanja čista voda.trihomi jos nisu puni totalno ,pregledati ću ih kada bude vrijeme sljedeće zaljevanja pa odlučiti da li završava ili će ići još jednom voda. #14 također prati dvije sestre ,za sada na dvije čiste vode,sutra treći puta. Na većini vrhova pistile izgledaju kao da je biljka gotova odavno,ali jednoj grani se ne žuri nigdje i izgleda kao da kasni tjedan dana. I na njoj pratim trihome pa ću po njima odlučiti kad je kraj.vjerovatno dva zaljevanja još.mali sitni cvjetovi ,ali tvrdi kao kamen.bit će i hrpa pop corna. Nisam nista očistio na njoj. #22 listovi su već krenuli lagano žutiti Iako tek od sljedećeg zaljevanja prelazi na vodu. Vjerovatno ću ju brati kao i ostale oko 70-og dana cvjetanja. #20 najveća biljka u boksu,prije nekoliko dana sam ju premjestio na sredinu boksa. Pošto će joj trebati najviše vremena nek iskoristi svjetlost maksimalno do kraja. Čitao sam da autosi koji već oko 15 og dana pokazu spol cvjetaju kraće.što očito nije istina haha ići će ovo do 11 tjedana cvjetanja. 90 i koji dan sve ukupno.neki od cvjetova me izgledom podsjećaju na rekao bi biljku #6 . Prelistao sam svesku da bas vidim kad je ona završila i piše 94/75. Rekao bi da ima 5-6 različitih ako se može reći fenotipa u prvoj generaciji barem za sada. Recimo skoro identičan izgled imaju biljke #3,18,10. Onda imamo biljku # 8 i #13 . Biljka #6 i 20. I da ne nabrajamo ostale . To je to za ovaj tjedan,uživajte u vikendu::listomahanje::
21.6. dani života i cvjetanja #13(84/61) #14(84/57) #15(84/59) #20(69/55) #22(69/52) Biljku #21 sam zbog gužve prebacio van. Lakše se diše u boksu sada. #13 jos jedno zaljevanje i završava sa životom. Baca Fox tail. Nije blizu lampe a nije ni prevruće u boksu.tako da je razlog genetika vjerovatno #14 i #15 će također prelaze na vodu do kraja Dok #20 i #22 dobijaju pune doze blooma i green s. ,Boost na 3ml, acti Vera 1-2 ml/l
Dobro veče cijenjene kolege groweri:wave: Stanje u boksu je više nego odlično. Biljke bujaju na očigled iz dana u dan sve više. S obzirom na više različitih kombinacija supstrata rekao bi da im paše svaka kombinacija. Sve su zdrave i nema nikakvih problema. Noći su zahladile pa je odma u temp malo manja u boksu 27-8c. Danas sam svim biljkama odradio defolaciju nekima vise nekima manje. Bas su se razlistale i postale guste.ovako će svjetlost malo bolje prolaziti i zrak će bolje cirkulirati da slučajno ne dodje do pljesni. Također su sve danas dobile bio enhancer 1g/l cca+ 4ml/l alga bloom+3ml/l boost+ 0,5ml/l green sensation+ 1ml/l acti vera. Imam pitanje za iskusnije kolege. Kada bi otprilike valjalo početi smanjivati količinu gnojivo,te početi isušivati biljku ne bi li se izvuklo više boja iz listova i cvjetova prije kraja,te više trihoma? Sad sljede dani života i cvjetanja te slike od svake biljke #13 (76/53) 30l pot zemlja kokos vermikulit 50-50-20% Iznenadila me koliko su se vrhovi izvukli nakon prestanka sa treningom. Bit će sve topovi 15-20 cm duzine.vidit će mo samo koliko će se udebljati do kraja.a bit će i hrpa malih cvjetića . Podsjeća me na biljku #8 koju smo pratili u jednom dnevniku. #14(76/49) 20l pot ligh mix Ona se otela kontroli,neke grane su ostale spuštene a neke su se morale ispraviti kako bi se uklopila u prostor.ne znam da li sam imao biljku sa dužim peteljkama na listovima. Doslovno uhvatiš list na vrhu biljke i krenes ga otkinuti i pratiš peteljku prstima i ne vjeruješ da dolazi skoro sa dna biljke .svi listovi žele na vrh izgleda hah fino se deblja ,defolacija će joj sjesti kao budali šamar. #15(76/51) 15l pot zemlja kokos vermikulit 50-50-20% Gusta biljka,kratak internodi razmak.u nekom momentu mi je malo ogladnila,vjerovatno kada sam ju smjestio u sredinu boksa .boja se nije vratila u potpunosti,ali puna doza svako zaljevanje ju dobro održava. #20(61/46) 30l pot zemlja kokos vermikulit 50-50-20% 11l na dnu pota ostatak pota light mix Definitivno najveća biljka u boksu. Jos se nije počela debljati očekujem da idućih dana bukne jos više nakon depilacije.njoj sam također i neki lagani Loli odradio. Izgleda mi kao da će biti najveća biljka koju sam uzgojio. #21(61/44) 11l pot čisti light mix. Također kao i #20 jos uvijek nije započela sa pravim debljanjem.prije 5 dana sam joj odradio loli i defolaciju danas kao da nista nisam ni radio prije 5 dana. Otisla je u visinu, ona je najvišlja od svih biljaka u boksu. Nema velik internodni razmak i to mi se sviđa bit će lijepi topovi. #22(61/44) 11l pot zemlja vermikulit 50-50% Za razliku od #20 i #21 ova biljka se deblja punom brzinom. vjerovatno će imati kraći period cvjetanja od ostalih.ali vidjet će mo
Dobro veče forumu Dani života i cvjetanja #13(70/47) #14(70/43) #15(70/45) #20(55/40) #21(55/38) #22(55/38) Stanje u boksu je super, nemam zamjerki sve ide po planu i programu. Temp ide do 30c Vlaga 38% Jučer sam odradio defolaciju i Loli na biljci #21 .ona tek počinje sa debljanjem kao i #20. Biljka #22 deblja se na veliko očekujem da će cvjetati kraće nego ostale biljke. Ostale tri biljke se također lijepo pune. Vidjet će mo koliko će se još udebljati i kakve će strukture biti cvjetovi ali izgleda kao da će ovo bit grow karijere haha
Danas sam morao zalijevati biljku iz sredine.nemam podloške za sve biljke pa većinu vadim van boksa na zaljevanje,jedno biljke u najvećim potovima ne vadim Usput sam poskidao malo listova sa većine biljki. Nista previše čisto malo da profilu. Evo malo boljih slika od jučerašnjih.
1.6. dan života i cvjetanje #13(64/41) #14(64/37) #15(64/38) #20(49/34) #21(49/32) #22(49/32) Teška guzva u boksu. Napreduje to sve odlično Starije biljke i jedna mlađa cvjetaju na veliko Dok ostale dvije kreću lagano da prave cvjetove . #15 je malo gladna morat cu joj pojačati jednu dozu gnojiva Ostalima po potrebi dajem.
26.5. dan života + slika #13 30l (58/35) #14 20l(58/31) #15 15l(58/32) #20 30l(43/28) #21 11l(43/26) #22 11l(43/26) Jučer sam odradio defolaciju na 3 mlađe biljke. Danas sam se konačno udostojio kupiti ziherice tako da sam jos raširio dvije biljke 30 i 11l pot. I to je to što se tiče treninga za sve biljke.jos ću eventualno skidati poneki list . Boks se je pun ima par rupa,ali svaka na svoju stranu ne moze bolje biti popunito,neke su više savijene neke manje . Starije boljčice i #22 od mlađih prave vec lijepe cvjetiće,također primjetio sam i znakove ljubičaste boje na sve četiri biljke koje imaju vec cvjetiće. Dok će 20 i 21 izgleda rasti jos malo. Mlađa biljka u 30 l potu će biti prava zvjer čini mi se već sada da je veća od starije sestre u 30l. Zaljevanje svakih 3-4 dana ovisno o biljci. BLom(3-4ml),acti Vera,cal mag,green sensation(0,5-1ml) , Cana boost (3ml) te bio enhancer svakih 10-15 dana. Temperatura je sad već odlična 26-7 c dnevna, noćna 22-3 c dok je vlaga oko 45/50%. Sve ide dobro sada i samo tako neka i nastavi
12.5. #21 voda+grow+ blom+ boost+ caru+ cal mag+ bio enhancer 15.5. #13 (47/24)voda+ acti+ cal+ blom+ grow+ green s.+ Bio enhancer Također sam biljku jos malo dotegnuo i odradio defolaciju i to je to što se tiče treninga. Također i u ovom dnevniku sam isti dan slomio glavni vrh ovoj biljci. #14(47/20) voda+ grow+ blom+acti+ cal mag+ bio enhancer #15(47/21) voda+ blom+ acti+ cal+ green s.+ Bio enhancer Na njoj sam također odradio defolaciju i zavrsio sa treningom do kraja. #20(32/17) voda+ grow+ blom+ acti+ boost+cal mag #22(32/14) voda+ grow+ blom+ cal mag+ acti Vera 17.5 #21(34/17) voda+ grow+ blom+ acti+ cal Iako dobijaju sve kako treba ,vlaga je taman 45/50% Mislim da temperatura od 23 c doprinosi da biljke ne izgledaju bas najsretnije iako su zdrave .u kući je 19/20 c i ne mogu navući više u boksu. Ima pomalo blago pecnutih vrhova ali ništa strasno.bolje nego da su gladne hah Ostao sam bez ziherica pa ukoliko ih ubrzo ne kupim završio sam sa treningom jer nemam za sta vezati grane. Neda mi se praviti neke okvire a i kad jedan vrh pukne to mi je vec upozorenje i za ostale biljke . Na #13 sam primjetio prve znakove ljubičaste boje.
6.5. na svih šest biljaka sam napravio malu defolaciju i uklonio nove izdanke koje ne želim, uglavnom iz sredine biljaka. #15(38/12) 3l vode+grow 3ml/l + Bloom 1ml/l+ acti+ cal mag+ boost 1ml/l+ bio enhancer cca 1g/l 8.5. #21(25/8) 2l Voda+ grow 3ml/l+boost 1ml/l+acti+ cal mag 10.5. #22 (27/10) 2,5l voda + bio enhancer cca 1g/l+ acti Vera 2ml/l+ boost1ml/l+grow 3 ml/l +Bloom 1ml/l+ cal mag 0,5 ml/l #20(27/12) 5,5l voda+ grow 3ml/l+ bloom 1ml/l+acti 2ml/l+ boost 1 ml/l + cal mag 0,5 ml/l #13(42/19) #14(42/15) #15(42/16) 5,5/3,5l vode+ grow 2 ml/l+ Bloom 2ml/l+ boost 2ml/l+ acti 2ml/l+ cal mag 0,5ml/l #15(42/16) #21(27/10) Iskoristio sam priliku dok su veliki potovi lakši da ih iznesem iz boxa te uslikam u sobi ne bi li dobili sto realniju boju biljaka na slikama. Dobro je došlo i da mogu lijepo pozatezati grane sa svih strana. Grane dotežem svaki dan ili dva. Neke grane doslovno leže na zemlji. Žice koje drže grane i zabijene su u zemlju lagano mjenjam sa žicama koje su pričvršćene na rub pota. biljke su dosta zbijene,internodni razmak je mali. neke imaju i hrpu bočnih grana koje te tjeraju na razmišljanje i smišljanje plana kuda koju granu saviti i usmjeriti da bi svaka grana imala mjesta.lst će ići i dalje svakodnevno nekad dok ne uspore sa izduzivanjem. Defolaciju kao da nisu ni osjetile ,par dana kasnije listova još više. Jedino što su mozda produzile zaljevanje za jedan dan . Što se boja biljaka tiče,mogu reći da sam sad zadovoljan i da to sad već izgleda lijepo i zdravo i zadovoljno. Nema spaljenih vrhova tako da bi rekao da im porcije hrane taman pašu. Od Zaljevanje ide svakih 4-5 dana . zaljevam dok ne krene curiti u podložak. Kada primjetim da sam potrošio uobičajenu količinu vode za neku biljku i da nema run off povećavam količinu vode. Išle su pune doze growa po 4ml/l. Kako cvjetanje ide dalje lagano skidam grow za 1ml/l a ubacio sam po 1ml bloom . I tako ću nastaviti smanjivati grow i povećavati Bloom za 1ml/l. Boost sam također krenuo sa 1 ml /l pa ću svaki tjedan povećavati za 1 ml do 4ml/l. S time da na 2 ml prelazim oko kraja drugog tjedna tj oko 15 og dana od pojavljivanja prvih pistila. Što se tiče acti Vere nekad dam 1ml/l nekad 2ml/l kako uspijem izvući na špricu tako i dam. Cal mag ide svako zaljevanje nekad nekoliko isto kako izvučem uglavnom rekao bi od 0,4 do 1ml/l Bio enhancer svakih 10-15 dana cca 1g/l vode Lampa je udaljena 50 -ak cm cijelo vrijeme i na Max 300w ne pokazuju da im nesta smeta.
28.4. #13 ,#15 , #20 voda + grow+boost+jungle+ acti+ cal mag #20(30l pot nova biljka) pokazala spol 15-ti dan 30.4.#14 voda+grow+ boost+ acti+ cal mag #21,#22(nove biljke 11l pot ) pokazale spol 17-ti dan života te zalivene sa voda+ acti+ grow+ boost+ cal mag+ bio enhancer 2.5. #15 voda+ grow+boost+ acti+ cal mag 4.5. #13 voda+bio enhancer+ grow+blom+boost+ acti +cal #20 voda+ grow+ boost+ acti + cal mag+ bio enhancer #21 voda+grow+boost+acti+ cal mag 5.5.#14 voda+grow+ Bloom+boost+ acti+ cal mag+ bio enhancer #22 voda+ grow + acti+ boost+ cal mag Dan života i cvjetanja -#13 37/14 (30l pot) #14 37/10 (20l pot) #15 37/11(15l pot) #20 22/7 (30l pot) #21,#22 22/5 (11l potovi) Biljke sad već fino napreduju kako starije tako i mlađe. Sve su pokazale spol i ja računam tako i da je cvjetanje svima počelo. Starije dobijaju isto sto se tiče gnojiva i dodataka, dok mlađe jos ne dobijaju Bloom. Također ostao sam bez jungle za korijen tako da idemo dalje bez njega. Dobar početak puno znači što se moze primjetiti iz toga da su nove biljke već za 15-17 dana pokazale spol. Rastežem i zatežem koliko god se daju i prostor se lagano popunjava i box više ne izgleda žalosno xd Također uklonim poneki veći list,i neke nove izdanke iz sredine kada pomislim da će dobro doći
21.4. #13(30l pot) pokazala spol #22 presađena u 11l pot 50/50% zemlja vermikulit te zalivena sa vodom+ acti+ jungle+ bio enhancer 23.4. #20(30l pot) voda+acti+jungle+ grow 24.4. #13 voda + acti+ jungle+ grow+cal mag+ boost #15 (15l pot) pokazala spol te zalivena sa voda+ grow+ cal mag+ acti + boost #21(11l pot) voda+ jungle+ acti+ grow #22 (11l pot) voda+ acti+ jungle+grow 25.4.#14 biljka koja je započela život u 11l potu pa presađena u mali pot ,pokazala spol te presađena u 20 l miksa zemlja+ vermikulit u omjeru 2:1. Zalivena sa voda+jungle+acti+bio enhancer Starije biljke sve pokazale spol.moram pripremiti žice da ih raširim koliko se moze. Razlika u napretku nove tri biljke naspram starijih u prva dva tjedna je ogromna. Sad sam već zadovoljan početkom. Bit će ipak 6 biljaka,ukoliko bude potrebe za više mjesta jednu ću izbaciti van na sunce.
Večer forumu Evo nas u 21 danu života za biljke #13 i #15 dok je 6- ti dan za mlađe biljke #20,21,22 14.4. 4l +grow+acti+ jungle+ cal mag #13(30l pot) Najmlađa biljka #22 presađena u 1l bio b light mix + vermikulit te zalivena sa vodom+jungle+ acti 16.4. 3l+ jungle+ acti+cal mag+ grow #15(15l pot) 1,5l+ jungle+ acti #21( 11l pot) Voda + jungle+ acti #22(1l pot) 19.4.voda+ acti+ jungle za tri nove biljke #20,21,22. Zaliveno dok nije procurilo 3,5/2l vode na veće potove Voda+ grow 3ml/l + acti+ jungle+ cal mag+ bio enhancer za #13 i #15 Također odrađen lst na #13 Prije dan dva svjetlo je pojačano na 100% zbog dvije biljke koje cvjetaju na veliko već. Rekao bi da se biljkama sviđa više svjetla. Dvije Starije biljke su se konačno trgnule boja je sve bolja i počele su napredovati. Dok mlađe tri napreduju odlično, vidi se razlika kada ima hrane za početak u supstratu. Tri biljke koje sam izvadio i presadio također boja im se vratila i krenule su sa napredkom. Moram jos smisliti sta ću dalje sa njima. Vjerovatno ću ih uskoro presaditi i preseliti u vanjski dnevnik
7.4. po 1l + jungle+ acti+grow+bio enhancer+ cal mag za biljke koje su ostale #13 i 15 Odnosno u 30 i 15 l 10.4. 1 l + grow+ cal mag+ acti+ jungle za 30l 11.4 3l + acti+ jungle+ cal mag+ grow za biljku u 15l 12.4 dan života 14 I dalje nisu vratile boju kako treba ,ali napreduju nekako. Nove će da niknu danas sutra Nove su dvije su danas nikle ,odlučio sam se da jedna ide u 30 l vreću druga u 11l U 11l je čisti bio bizz light mix Dok sam u 30 l na dno istresao stari mix od biljke iz 11l pota,ostatak sam dopunio bio nizom biljka u manjem potu zalivena sa 1 l dok je druga zalivena sa 2,5l vode + jungle+ acti+ bio enhancer
Jad i bijeda,nikad ovako loš start nisam imao. Sve u svemu ne mogu to više gledati i gubiti vrijeme i konačni urod na neke biljke. Danas sam odlučio staviti tri nove sjemenke koje će zamjeniti biljke u 20 i 11l potovima. Biljke u 30 i 15 l su donekle napredovale pa očekujem da će krenuti rast kako treba. Nesretne biljčice za koje avantura u ovom dnevniku završava sam izvadio i stavio u male kaliće sa čistom bio biz zemljom.zanima me bas kakav napredak će imati i hoće li ga biti uopće. Mozda sam trebao kupiti all mix za miješanje sa kokosom.ovaj miks je očito totalno prazan sto se tiče hrane i biljke ne napreduju ni upola kao inače. Ili ja nesta krivo radim. Očekivao sam brži rast,brži i bolji razvoj korijena a dobio sam sve totalno suprotno gladne i nerazvijene biljke. Mislim da ću odustati od miksa zemlja kokos nakon ovog growa
31.3 0,5l +jungle +acti Vera Tu sam također odlučio koja biljka ostaje u velikom potu. Razlika je bila očita 2.4. 0,5l+ jungle+ acti 4.4. 0,5l+ jungle + acti 5.4. dan života 7 lampa je na 75% jačine i udaljena 55-60cm ne izgledaju bas najsretnije,listovi su malo klonuli kao da nisam trebao jučer zaliti. Sljedeće zaljevanje definitivno krećem i sa gnojivom ,listići ne izgledaju lijepo zeleno jednolično. Također nisam zadovoljan početkom i brzinom razvoja biljki za 7 dana sam očekivao puno više. Ostavit ću ih sada par dana prije sljedećeg zaljevanja i povećati ću količinu vode. Svaki savjet dobro došao. Evo i slika 11l 15l 2x 20l 30l
Dobro veče cijenjenom forumu. Boks i ventoši su oprani sve je spremno za početak. 28.3. primjetio sam da su klice skoro izbile iz eazy pluga tako da sam ih prebacio u finalne potove . Također sam svaku zalio sa 1l vode +bio enhacer pH 6,5 29.3. imamo 6/6 stopu nicanja. Moram reći da sam super zadovoljan brzinom.svugdje je po jedna sjemenka osim u najvećem potu gdje su dvije.odlucit ću koja će nastaviti putovanje kroz neko vrijeme. Čitajući po forumu odlucio sam se ipak ići sa treningom(lst) i probati izvući maksimum iz biljki. Marsica je na 50% i 50cm udaljena od potova. Režim je 18/6
Ostavit ću utiske i zapažanja koje primjetim. Ne bi trebalo biti problema i lošije nego do sada,očekujem samo bolje 26.3. započinje avantura .sjemenke sam namočio u vodi sa bio enhancerom 10 ak minuta(mislio duze pa odustao). Prebacio ih u eazy plug zalio svaku sa 5ml miksa u kojem su se namakale. Ostavit ću ih u eazy plug do nicanja,ili ću ih za koji dan prebaciti u finalne potove. Vidjet ću jos koji dan će biti berba i slobodan boks
Večer forumu Dosada radi svoje tako da sam danas napunio vreće. Tokođer sam odabrao 6 sjemenki. U najveću vreću ću staviti dvije sjemenke i koja bude bolje napredovala kroz 10-15 dana ta će ostati. Otišla je vreća zemlje 50l i vreća kokosa od 50 l i 15-20 l vermikulita cca. Za par dana idemo na klijanje. Ne mogu dočekati da započne ova avantura i da vidim šta će i kako će da izgleda.