Premišljao sam se dal da uzgajam ove godine, i eto odlučio sam da hoću, pa da krenemo sa dnevnikom. Zemlja: Potgrond H 70L Bank: Linda Seeds Strain: Bubble Gum Prihrana: Yara Ferticare 24-8-16, YF 15-30-15 i Slavol -Proklijalo 15.5.2020 -21.5.2020 Izvinjavam se zbog lošeg kvaliteta kamere, ali to je jedino što imam. Sada joj je 6. dan nadam se da će za 10-15 dana moći već na sajt.
Došao je kraj i ovog dnevnika, želim da se zahvalim svima na podršci i na savetima. Za prvi out grow sam srećan kako je ispalo, a evo i par slika da podelim sa vama Dnevnik može u završene :)
124. Dan 40. Dan cvetanja 8g yare, 2 kapi hesi vita, 15ml hesi fosfor +, i 20 ml hesi boosta. Pistile su još belkaste tako da ima tu još koja nedelja da prođe pre nego što je skinem. Hedovi su kao što možete da vidite masivni, tako da biće ovo fina vutra. :)
121. Dan 16. Dan flowering Dobila 7g yare (15-30-15), kap hesi vita i 50 ml slavola.
110. Dan Flowering 5. dan Konačno je ušla u cvetanje, obzirom koliko sam je obilazio i zadovoljan sam kako izgleda. Krenuću češće da je obilazim sada dok je u cvetanju. Danas sam joj dao 8g yare za vege jer nisam znao da je ušla u flowering tako da sl put ide 15-30-15, 2 kapi hesi vita i 100 ml slavola na 10 L vode. Evo i slika
Zbog ovog razloga i nosim masku preko celog lica, toga sa i najviše bojim. Verujem da ako me nisu videli da radim išta oko te biljke ne mogu mi ništa, možda se varam. Al moja logika je da sad slučajan prolaznik nađe biljku i sačeka ga murija da mu ništa ne mogu
Evo ovako stoje stvari. Taj isti crveni auto je bio pre neku noć tamo što me je uverilo da nije sigurno murija jer da jeste ne bi bili toliko očigledni. Bio sam danas sa maskom i rukavicama i nije bilo nikoga niti ikakvih tragova ulaženja. Zalio sam je sa 7 L vode 80ml slavola, kap hesi vita i 6g yare. Osušila se jer nije dobijala dovoljnu količinu vode dobrih 25 dana. U visini je skoro 2 m ali širina zaostaje. Ovaj updejt će biti bez slike al na sl ću poneti kameru tako da samo oprezno idemo jako!
Pozdrav ljudi treba mi savet. Ovo možda i bude poslednji updejt ovde. Uglavnom, moj sajt se nalazi u šumi pored njive koja je odmah uz put ali je jako zakrčena i niko tu nikad ne kroči. Dobio sam dojavu da su u 2 ujutru na istom tom mestu pored te šume bila dva auta marka nije prepoznata ali bili su sice i crvene boje, crveni je imao na zadnjem staklu “beba u autu”. Takođe znam da u supu postoje dva civilna vozila sive i crvene boje sad ne znam da li se na njihovim nalazi ta oznaka. Bila su blatnjava i sporo su se kretala ka izlazu iz njive. Proteklih dana me užasno pere paranoja za koji dan treba da obiđem sajt i predomišljam se, ne znam da li su bili tamo jer je moguće da me je neko video kako tuda često ulazim i prijavio me. Planirao sam ili da dođem u oktobru novembru kad sve bude gotovo i samo pokupim, ili da obustavim celu akciju. Help.
69. dan Pozdrav ljudi evo kratak apdejt. Bio sam danas da obiđem biljku i primetno je da joj fali sunc, nije napredovala puno za 20 dana :(. Danas sam je zalio sa 6L vode, 5g yare 80ml slavola i kap hesi supervit. Takođe sam uradio topping dva vrha pre nedelju dana.
Hvala na predlogu, uzeću odma sutra.
50. dan Pozdrav ljudi, evo novog apdejta. Obišao sam sajt danas zalio je sa 2 L vode. Fino je porasla od prošlog puta. I dalje je napadaju insekti ali čekam da mi stigne neem ulje i onda prskam.
Update 41. dan (25.6.2020.) Dobre i loše vesti. Stabljika se skroz oporavila biljka je celokupno ojačala ali je napadaju lisni mineri. Nikako ne mogu da ih se otarasim skinuo sam listove koji su bili zaraženi ali se i dalje vraća. Dao sam joj danas 2,5g yare na 2l vode. Takođe je topirana prošle nedelje. Puževa je bilo mnogo posle ovolike kiše ali je svaki uginuo. Jedino što me brine su ti lisni mineri, baš bih se razočarao da mi zbog njih propadne godina.
Update. 30. dan (14.6.2020.) Loše vesti, izgleda da ju je kiša savila, skroz se iskrivila kao što se vidi na slici. Uzeo sam par grančica labavo je zavezao i podupreo. I na poslednjoj slici jedan list ima bele tačkice, pretpostavljam da su insekti tako da ću uzeti neki insekticid što pre dok mi je nisi pojeli. Takođe sam joj danas dao prvi put yaru. Stavio sam u 2L vode 0,5g yare i oko 10ml slavola. Ostaje mi samo da čekam i da se nadam da će ojačati :bocni::
Prošle godine sam radio isto out i dnevnik sam završio nakon mesec dana. Čim sam skinuo flašu pojelo je nešto tako da ne želim da rizikujem. Bolje i ovako nego da je uopšte nema zar ne ;)
Novi update 24. dan (8.6.2020.) Obišao sam sajt danas i skinuo joj flašu. Fino je porasla ali mi se ne sviđa što ima jako malo listova i što više raste u visinu. Ali dobro sad kad sam joj skinuo flašu biće bolje. Takođe sam joj dao skoro litar vode i sipao još pužomora jer neću da rizikujem kao prošle godine. Sledeći obilazak ću joj verovatno dati prvu dozu gnojiva.
Update. 19. dan (3.6.2020.) Pozdrav ljudi, juče sam bio da prebacim biljku na sajt, očistio sam ga koliko mi je okolina dozvoljavala da ne bude previše prozračno. Iskopao sam rupu i u nju stavio 70 L Potgrond H zemlje i ubacio biljku sad samo čekam da se oporavi i da krene da pušta koren, da se navikne na novi sajt. Takođe sam je okružio mrežom i stavio ovaj put više pužomora da se ne zeznem kao prošle godine. Odozgo sam joj stavio bocu izbušio nekih 15 rupa tako da ne može ništa da joj naškodi, neću je puno držati ispod boce tako da na sledećem updateu ću je skinuti.
Evo update. Sporije napreduje, ali ja sam zadovoljan nigde ne žurim. Ostaviću je još desetak dana i prebacujem je na sajt. :D -12. dan (5.27.2020.)
Slažem se. Ali sa ove strane terase mi je čista livada i tu koliko uhvati sunca od jutra je koliko će dobiti za ceo dan jer na drugoj terasi je drvo i ne dobija puno sunca sa te strane tako da ću morati ovako.