Lijep pozdrav ovo je moj prvi grow i treba mi savjet za dalji uzgoj. zanima me koji trening bi mi preporucili za ovu jednu vecu biljku a koji za ove manje biljke.Zbog toga sto mi je prvi grow nisam siguran do koje visine ce mi biljke porasti i kako da na vrijeme reagujem da mi nebi ponestalo prostora u boxu.Kod ove velike biljke i ove desno do nje sam radio toping i LST a kod ovih ostalih nisam jos nista radio. male biljke su u drugoj sedmici vegetacije a velika je u 7 sedmici vegetacije i donesena je sa outdoor u indoor i u boxu se nalazi 3 sedmice. svaki savjet je dobrodosao. lampa je metalhalogena 250 w grow box je dimenzija 80*80*1,80 2 ventilatora i ventilator za ispuh zraka sa filterom TT125R1V lampa za fazu cvjetana je natrijum 250W upuh svjezeg zraka je pasivan temperatura u boxu varira od 24-30 po dani i 20-24 po noći vlaznost zraka je oko 50%
hvala vam puno. i ja se nadam pozitivnom ishodu
sto se tice genetike sjeme je random tj nepoznato porijeklo. zbog toga i jesam pripremio vise biljki jer ce vjerovatno biti i muskih. sto se tice gnojiva koristim ovo velika biljka je u boxu 3 tjedna pa vjerujem da bi do sada nametnici se pojavili.Miris se poceo osjecati pa zbog toga sam filter prikljucio. hvala na savjetima i lijep pozdrav za sve clanove
pozdrav kolege evo mali update mog growa nakon nekog vremena zbog obaveza nisam stigao se javljati par sedmica. danas je 4. dan cvjetanja, rezim 12/12 a bolje fothe cu postaviti dok se svjetlo upali. dannas sam prvi put zalio biljke sa gnojivom za cvjetanje i boosterom za cvjetanje. nadam se da ce sto prije pokazati spol kako bih mogao odstranit muske biljke.
pitanje za mentora sto se tice pitanja o dodavanju hrane Na tnt complex gnojivu mi pise NPK 3 2 3 zar nije to gnojivo a wurzel complex super vit i power zyme boosteri tako isto i za cvjetanje na bluh complex pise NPK 3 3 4 to bi trebalo biti gnojivo a phoshor plus i hessi boost bi trebalo da su boosteri da li grijesim ili je to ok ako grijjesim koje bi gnojivo onda trebao da kupim uz ove hesi proizvode, naravno sada za fazu cvjetanja sto se tice lampe, da li je na 20cm blizu biljkama, stavljao sam dlan i temp je ok po meni na vrhu biljke i imam pitanje za ph vode da li je stvarno ph vode igra veliku ulogu u mirisu i kvaliteti heda kod mene je ph vode 7 stim da mi na hesi proizvodu bluh complex pise da sadrzi i ph korektor poslije dodavanja tog gnojiva ph vode je 6.8 i danas sam prvi put ph vode provjeravao i zalio biljku sa time i jos jedno pitanje imam da li ce bit dovoljno prostora u boxu odnosno koliko ce biljke jos porasti sada kada sam prebacio na fazu cvjetanja unaprijed puno hvala na izdvojenom vremenu za mene veliki pozdrav
ok. sve jasno. veceras ide update sa boljim slikama. do tada lijep pozdrav.
evo mali update da li je zbog svjetla ili nez malo je los kvalitet pitanje za mentora ukoliko se ukaze muska biljka kolimo imam vremena za odstranit tu biljku kako nebi doslo do oprasivanja
mislim da je ova muska
a ove bi trebalo da su zenske mada se opet nevidi dobro
ok. sacekat cu do sutra da budem siguran. ako bude onako kako vidim uzivo onda je 5 od 6 zenskih. sobzirom da je sjeme random to je pun pogodak i imao sam puno srece. naredn8h dana budem siguran da li je to to
pozdrav evo potrudio sam se da izradim lijepe fotke ocekujem vase misljenje za jednu sam siguran da je musko a ove ostale mislim da su zene 2. 3. i 7. fotka je ista
pozdrav kolege dolazi mali update imam pitanje u vezi sa visinom lampe. Zbog toga sto mi je ova jedna biljka otisla u visinu brže nego ove ostale, desava mi se sada da je razmak lampe i ovih manjih biljoza 40cm a razmak izmedju ove najvise biljke i lampe nekih 15cm.Da li je to problem ili je to sve ok. lijep pozdrav
hvala drug na savjetu. biljke su u drugoj sedmici cvjetanja. da li je ok da sada radim trening za biljku.
pozz mali update svaki savjet je dobro dosao imam osjecaj da ce prerast ulazi u trecu sedmicu cvjetanja
Lijep pozdrav. hvala na savjetima. Ja sam se odlucio za mali trening LST i malo super crop. Da li je sada pametno da ne gnojim sedmicu dana da usporim rast. do sada sam svaki treci dan zaljevao vodom zajedno sa gnojivom. ili to nije dobra ideja. Biljke nikada nisu pokazivale simptome pregnojavanja.
Da dobro si shvatio. ok tako cu i uraditi. hvala i lijep pozdrav
pozdrav kolege mali update ulazi u 4 sedmicu cvjetanja sta mislite jel ok
lijep pozdrav kolege jedan mali update od mene zavrsava se 4 sedmica cvjetanja
Lijep pozdrav Sta mislite jel ovo ok Da li je uredu sto su ovo mali listovi ovako spusteni. Poz PA gnojim ih hesi proizvodima svaki treci dan Sa litar I Pol vode. A da za prvi grow nije lose
Poz mentore Evo slika bez HPS a Pot sam dizao i pot je vlazan ispod a i po vrhu pota je takodje vlazno.Vjerovatno je previse zalivena tako da cu pustiti da se skroz pot osusi.Eh sad mi se sljedeca situacija desila.od pocetka cvjetanja zaljevam svaki treci dan sa litar i pol vode zajedno sa gnojivom i sve je bilo ok.Listovi su bili uvijek veseli i uzdignuti.Medjutim jucer je bio taj treci dan kada sam trebao zaliti i kad sam otvorio box imao sam sta vidjeti.Ta biljka u koje ie zemlja vlazna je i dalje sa spustenim listovima samo na vrhu biljke i primjetio sam malo poboljsanje,vjerovatno zato sto se pot susi i korijen dolazi do zraka ali ove ostale biljke su bile problem.Svi listovi su bili oboreni na dolje,apsolutno svi.odmah sam reagovao provjerio zemlju i bila je suva,zalio sam i biljke su se kroz par sati vratile u normalu.Da li je moguce da tako odjednom biljke pocnu piti vise vode i da li bi sad trebao zaljevat svaki drugi dan ili i dalje svaki treci dan sa vecom kolicinom vode.da li je dobra ideja da pojacam prihranu.hvala puno na savjetima i lihep pozdrav svim clanovima
Zaboravio Sam jos nesto pitati. Imao Sam malu bocu hesi bostera za cvjetanje pa mi je nestalo. Koliko je taj boster bitan. Da li mi se isplati da odmah to kupim ili mi nece predstavljat to problem i ako kupim za sljedeci vikend ili cim prije mognem
Ovo sam slikao ujutro u 7 a svjetlo je ugaseno prije na sat. Znaci tek krenula noc
Poz raja Mali update 7. Sedmica cvjetanja 43.dan Je li ok to Primjetio sam da ovi mali vrhovi jos nisu pred kraj al na ovim vecim ima dosta narandzastih pistila. Jucer sam gnojio potove Da li treba da pocnem sa ispiranjem saksija i prestankom gnojenja Svaki savjet je dobrodosao Prvi moj grow Lijep pozdrav
Evo kolege novi update Od sutra pocinje 8 sedmica od kada je prebaceno na rezim 12/12 dan/noc Od danas pocinjem zalijevanje samo sa vodom bez gnojenja pa vidjet cemo sta ce biti do kraja Planiram jedan dio na vrhu poskidati a ovo pred dnom ostaviti sigurno jos sedmicu jer ima dosta malih vrhova koji zaostaju sa sazrijevanjem u odnosu na budeove na vrhu. Kako vam se cini. Mogu li ocekivat lijepog i ukusnog dima. Lijep pozdrav
Ok prijatelju. Hvala na savjetu. Nije mi frka pa cu sve da ostavim da raste ali sam primjetio te kahvene pistile pa sam mislio da je kraj. Sljedece sedmice trebao bi dobiti mini mikroskop pa cu onda moci provjerit kako je i sta je. Lijep pozdrav
Lijep pozdrav svima Update od mene Sutra je punih 9 sedmica od kada je na rezimu 12/12 Treba mi savjet da li je vrijeme za berbu Imam i mali mikroskop i nekako sam uspio uslikat trihome. Nije mi bas najbolje uspilo ali se nadam da cete iz prilozenih slika vidjeti kakvo je stanje.
Ok hvala svima na savjetu. Super ste svi redom. Moze onda ostavljam jos sedmicu odnosno veceras zaljevam zadnji put pa cu u srijedu ugasiti svjetlo do petka i onda berem. Zaboravio sam napomenut da sam sa gnojivom prestao prije sedmicu tako da ce do berbe bit 12 danabez gnojiva pa se nadam da ce biti ociscena od soli odnosno od gnojiva. A pratit cu i trihome u medjuvremenu pa vidjet cemo. Lijep pozdrav
Srdacan pozdrav Zadnji update od mene. Jucer sam ubrao plodove pa da prilozim koju fotku. Za prvi grow ja cu reci da sam prezadovoljan.
Poz za raju. Hehe nece bit zadnji update, no sikiriki. Evo da prilozim finalni proizvod pa bi se nekad u martu opet trebali poceli druzit u novom dnevniku. Vagao sam na kuhinjskoj vagi i pokazalo je 197g.Sad koliko je tacna otom potom. Sretna nova svima i lijep pozdrav.