Poz braco!!!Zasadio sam sjeme u kanti 30 marta,kanta od 10 litara. Zadnji put sam ih vidio oko prvog maja,u toj kanti je imalo 7-8 lijepih biljcica.Kao sto naslov kaze,od tada su moje cure :-D prepustene same sebi.Uslovi su im ok,ima sunca,kisa je redovno padala,kanta ima solidnu rupu da bi voda odticala,zemlja je transformisano djubrivo,ali.....Ovo je prvi put da sadim, i maksimalno se oslanjam na prirodu,pa sta Bog da.Ponovo cu ih vidjeti kroz 15ak dana,i moje pitanje glasi: STA I KOJIM SLEDOREDOM DA PREDUZMEM DA BI MOJE BILJKE BILE SOLIDAN ILI SPEKTAKULARAN DIM KROZ 4 MJESECA :-D Pojma nemam pa me posavjetujte,posebno oko ovoga treninga i prije toga presadjivanja,jer mislim da je kanta od 10 litara mala za 7 biljaka.Naravno,sve sto yreba uraditi spreman sam , samo me dobro posavjetujte. Kad ih ponovo vidim slikacu i prikazati ih da bi imali najbolji uvid.Poz i hvala unaprijed
Zakljucavajte ovaj dnevnik,pokusao sam da uplodujem sliku direktno,kao u drugim dnevnicima...da ne bude link,vec slika,ali...za sad nista od toga.Jos ucim...ako ima neki drugi uploder koji to omogucava recite,ili sta god ... Sory moderatori,nemam namjeru da nesto zafrkavam,nadam se da nijesam prekrsio neko pravilo :)
:D Xvala na komplimentu,samo.....reci to No Joke-u,on me smatra slabom karikom u ovom nasem lancu ishrane :D
Sinoc sam zavrsio sa trimanjem,odvratniji posao odavno nijesam radio,cijeli dan ribam zelenu smolu sa ruku.... Uglavnom,svi hedovi su smjesteni u dvije velike tegle od 3 kg, I u jednu malu od kilogram.Naravno da nemam 4 kg vutre :) ali sto se mene tice imam za konzumaciju do kraja 2015 . Trim listove sam odvojio za caj koji mi se mnogo svidja,podsjeca me na caj od koprive I bojom I ukusom. Svakom hedu je udobno u teglama,nijesam ih zbijao,tako da je svaki komotan I ima po malo lufta oko sebe,uostalom,zato sam I uzeo velike tegle koje su u potpunom mraku,kako ste preporucili. U vecim teglama sam smjestio hedove sa "razvijenijih" biljaka :D , dakle topiranih,a u maloj tegli je rod sa netopirane biljke. Hedovi sa jedne biljke su zaista lijepi,dobrano popunjeni I dugacki, I mogu se uporediti sa ( eto da se pohvalim) izgledom hedova autora ponajboljih dnevnika ovdje ( Imbra,Jones D,Stipe,Tarzan I ostali......), a ostatak se moze podvesti pod ocjenom SOLIDNO. Sve u svemu ok,posebno ako se uzme u obzir da su neki predvidjali da biljke nece opstati u kanti,ili da nece biti kvalitetnih hedova. Moje biljke od mene nijesu dobijale tretman strucnjaka,ali paznju covjeka koji voli vutru I sve plodove prirode jesu,I to je dovoljno...ako idete na to da imate za sebe I svoje drustvo.Netopirana biljka je najmanje zrela ( mlijecni I providni trihomi ), samim tim meni izuzetno prijatna za pusenje,sa vrlo specificnim dejstvom I na mozak I na tijelo.Stimulativno djeluje,dobar je podstrekac,pa mi fizicka aktivnost pod njenim uticajem izuzetno prija ( setnja,sakupljanje sljiva I ostalog voca za rakiju :D ) . Dobra je za koncetraciju,sabira mi misli,stimulise na razgovor I razmisljanje,a sinoc sam navaren odvalio asocijacije na kvizu Slagalica,RTS ;) Uostalom,zato sam I zasadio ovo sjeme,njen rad je bas ono sto ja hocu. DRUGE DVIJE su druga prica,ako se smota jedna trunka vise nastupa ludilo,saka nos patos....Lupanje srca,brujanje u usima,milion misli u glavi koje se smjenjuju iz sekunde u sekundu,snemoc u nogama...Ko ima fizicke bolove I patnje ovo je trava za njega,totalno iskljucenje sistema je zagarantovano...Jos kad zalutate u maglu,xe xe xe tek tad nastupa ludilo,ali necemo o tome,dobio sam kritike ;) Ako se pravilno dozira ( cetvrtina pljuge ili nekoliko dimova iz rizle ) onda je zaista fenomenalna,jos bolje radi nego netopirana,samo eto sto mora da se dozira,I svaki put strepim sta ce biti samnom,ali sve ok u sustini. Grebanje u grlu je sve zanemarljivije,kad odkjura u teglama 2 mjeseca mislim ni da ga nece ni biti...Ova 3 preostala dana cu otvarati teglu da udje zrak,a zatim je ne gledam do kraja januara.Ako kad treba da bude savrsena,ocekujem tada da bude...Overall, misija uspjesna I to bi bilo to.Ako sam nesto propustio da uradim,izvolite recite ***** Iskoristio bih priliku da uputim IZVINJENJE Stoneru iz Mostara jer sam na njegovu dobru namjeru odgovorio neadekvatno....tako,oprosti buraz. Svima vama hvala,bez Vas sigurno ne bih uspio,svaki savjet je bio pravovremen I u dobrom pravcu. Moram se posebno zahvaliti Ciliju ( Habanjero :D ) ,pomogao je da zavrsnica bude na nivou,a finis je ipak presudan. On nas je preuzeo izgleda,posto nas je Power napustio :) Hvala svima braco I sestre,zdravo bili secer pili!!!!
Dajem joj jos sjutrasnji dan,onda se javljam sa fotkama kako sam otrimao i kako sam ih smjestio. Stavicu hedove u papir jedno dan dva,cisto reda radi. Smoke report od izkjurane biljke ce biti,da vidimo sta se tada desava,a vec sam przio 3 cvjeta,i sva tri puta posjetio druge dimenzije naseg univerzuma :D Cak je prejaka,ako se smota preveliki dzoks zagarantovan je silazak u srediste zemlje,gdje je mracno,vruce i tijesno. Ja ipak volim da letiiiiiim :D
Evo sad sam gledao,kako kaze Stipe hrskaju ali se ne raspadaju u prasinu,osim onih listova koji se trebaju trimati. A kada savijem grancicu,ne moze naprosto puci kao suvo drvo,dakle jos ima neke svjezine u sebi. Sam hed kada se dira je masan,mislim taman onako kako bi trebalo,pa mi recite vi ocu li ovo veceras micati??? Inace javljaju vruce jos koji dan,danas je bilo i prevruce,strah me je da je ne presusim,pa hocu li ih otrimati i staviti u teglu koju cu drzati otvorenu neki dan dva??? Sta da radim,5 dana susenja ne bi trebalo da je malo??? Otklonite mi braco (i sestre) poslednju nedoumicu ;)
Propraticu,ne bi valjalo da sad nesto zeznem. A zasto sumnjam da li sam grower...dugo sam bio statican,nisam citao nista,nisam gledao druge dnevnike....od prilike sve to radim intezivno nekih 20-ak dana,dosta toga sam naucio,dosta toga sam vidio.... I dosao do zakljucka da je moj grow (eto neka je utjeha sto je prvi) pi...n dim :D Posebno naspram vasa dva :) ili naspram Imbinog,ili Jonesovog...da ne nabrajam sad...nista bez da se spremim pa da iduce godine zakucam :D uz Vasu i Bozju pomoc. Pomaze li Bog oko trave :D pitanje je sad ??? :)
Koliko jos da susim kolege groweri(smijem li se nazvat growerom??? ;) ),onako bez slika ako mozete dati neki prijedlog??? Danas im je peti dan,ambijent u kojima biljke borave ste vidjeli,siba ih promaja ispod toplog lima konstantno,a vani je temperatura 22 C ! Koliko je otprilike dovoljno,mada ja ocekujem trenutak kada se stablo lako lomi,procitao sam na podforumima da je to solidno precizan pokazatelj
Hvala ti Maco,puno hvala ;) Uz mene si od starta... I u tvoju cast cu svoju osusenu i izkjuranu biljku nazvati po tebi.....Dakle kada ponudim ekipu dzidzom,reci cu Marihuana ala Mala Maca,moja vrsta :D Drugi neka ne zamjere,ipak moramo biti gentlmens ;) Ako bude grebala niz grlo,zvacu je CiliHead,i ako bude imala sjemenki,koje trenutno ne vidim.....sjemenke cu zvati Power Seed :D A odredjeni high cu nazvati po vama,pa u zavisnosti koliko sam odvaljen :) bicu Tarzan,Cili,ili pak OVERDOZE :) Mali omaz vama frends,a svakako ne zaboravljam Bruja,Stipeta,Konstruktivnog i svakog brata ili sestru koji su ucescem u ovom dnevniku pomogli meni da dovedem ovu misiju do kraja,iako jos nije kraj.Javljam se sa fotkama kako izgleda finalni proizvod.Zdravo bili,secer pili!!!
To sam ja procitao na podforumu,da se suse hedovi(budovi) ispod listova nekoliko dana,znog toboze neke postupnosti,da se tako izrazim,ali, ako vi kazete da ih micem to se zavrsava odmah sjutra , vocarskim makazama je sve gotovo za 5 minuta.
Sa srecom gotovo :D Javljaju kisu u narednom periodu,i nisam se smio kockati.... Unesene su danas po suncu,dakle suve su,zakacene da se suse u mraku.... Prva 3 dana ih ostavljam ovako,da listovi prekrivaju hedove,zatim cu ih trimati i susiti jos 10 dana,a onda u tegle.... dakle 3 faze susenja,a malo cu ih drzati u papiru prije tegli.... U tegli ce da borave minimum 3 mjeseca,a onda ide prava proba :D Tretman ala prsut,i to Zlatiborac ;) Ko zna bolji prsut neka javi :D Evo kakav im je novi ambijent Ako sam ostavio prostora nekoj sugestiji ili pak ispravci,izvolite...
Ma javljaju neku kisu djavolju ponovo za naredni period.....a ja sam izgleda jedini koji je gajio vani a da nije pokupio plijesan...pa ne bih ni sada,pogotovu nakon vrucih dana koji su bili ovdje kod mene, 20 C . Berem u nedelju,a jednu cu za 7-8 dana,cisto da vidim razliku izmedju mlecnih i smedjih trihoma
Jos malo trihomaa..... Zatim boja lisca koja sada dominira na dvjema biljkama...... I izgled biljaka i cvjetova.... Eee sad... ja nijesam do prije dva dana ni znao sta su trihomi,ali sam probao ove moje cvjetove sa mlecnim trihomima,koji su sada jos mlecniji....i odusevljen sam.Zaista jesam,i ja bih ubrao dvije biljke,a jednu prema Jonesovoj preporuci ostavio jos 7 dana.....pa me interesuje da li pravim gresku,sudeci po ovim slikama,ali ponovo podsjecam da sam odusevljen kako voza ova dzidza :D
Odgodicu branje tih 8 dana,i ja sam primijetio da su cvjetovi gusci,dobijaju na masi. Praticu i boju lisca,kao jedan od indikatora zrelosti. Posto nisam stavljao nikakvo djubrivo 2 sedmice jer sam procitao da se u zadnjoj fazi ne gnoji i ne zalijeva,da li bi imalo efekta da im dodam neku blagu dozu crvene plantele???
To ti je moja zivotna deviza, "strpljen spasen" :D Nije problem izdrzati,ovo sam brao dva cvijeta samo radi testa. Ja sam malo vise limitiran(opterecen)vremenom,moram da palim uskoro,grow odradjujem kod dede na selu. Dakle moram je osustiti i adekvatno smjestiti,pa zato malo uzurbano djelujem,da mi je deda ne sprzi :) da smota uz krdzu. Iz linka koji mi je dao Cili sam procitao da ovi mlecni trihomi stvaraju osjecaj euforije,a meni i to odgovara. Rastu li cvjetovi jos ovih dana,i kako se vrsi ovo ispiranje o kome svi pricaju??? Predpostavljam da je to radi detoksa biljke
Buraz,radi se o tome da mi se njen trenutni ukus i nacin na koji me radi izuzetno svidja,pa me je strah da ce sto je zrelija promijeniti se dejstvo na nervni sustav :D O tome se radi. A i citao sam da kada se propisno osusi(od 7-15 dana) ona jos malo dozri i dobije na potentnosti,pa racunam da ce samo biti jaca i bolja,dok me je od "smedjih" trihoma vec strah jer ne znam sta da ocekujem. Ne bih da od vrhunske marihuane napravim neku smorulju od koje ce mi zivot biti mrzan. Ima li smisla to sto pricam,moze li vutra sa smedjim trihomima da bude potpuno drugacijeg ukusa od ove sa bijelim ???
Alohaa,di je ko da mi kaze kako je ovo,micem ili jos drzim,ako maknem sta da ocekujem od nje kad se propisno osusi.....boja mlijeka ili je transparentno... Sta god :D
Trihomi, Makro fotka :D
Da se zabijam necu :D Ovi trihomi nijesu cestito primili tu mlijecnu boju,a ja prve veceri nisam znao sta se desava samnom. Cuo sam glasove neke,vjerujte mï na rijec. Medjutim,kad se smota manji dzoks,i jos u cigaru,osjecaj je fenomenalan. Bas je nekako intelektualna,podstice razmisljanje,a tjera vas ili na rad ili neku ludacku setnju,nema smiraja i nema prestanka prici :D Ovako nesto jos nijesam pusio !!! Zvekkkk. Interesuje me kako da je detoksiram,tj kako da izbijem iz nje uticaj ovih sintetickih djubriva,jer kad se pusi osjeca se malo u dimu,pali niz grlo???
Nisam slikao trihome,ali sam probao svoju biljcicu :D Nisam se mogao uzdrzati,ubrao sam jedan cvijet i osusio ga na toplom limu,da bi ga kasnije uvece smotao u jedan zestok dzoks :D Otkinuo sam se,bukvalno nisam znao gdje sam,kao ni dva moja druga. Konstantno sam imao audio-vizuelne halucinacije. Ljudi moji,to nije vutra,to je LSD. Da li mogu ocekivati da sa promjenom boje ovih trihoma,ona promijeni nacin na koji djeluje na ljudski organizam???? I sad sam naduvan ko zmaj,ne zamjerite mi :)
Zdravo bio Stipe,secer pio :D Ja sam gledao u boju ovih dlacica,a ne ovog "praha". Slikacu,ali eto sam primijetio da se bijeli svaki cvijet,i to onako bas ima dosta ovog praha.A Vas gospodo molim da se ne ranjavate,vec ako nemate neki konstruktivni prijedlog,ili dobar savjet jednostavno me zaobidjite.
Cili,svaki cvijet je dobro natopljen tim kao secerom.Bijeli se,i lepljivo je kad ga dotaknem,ako ne operem ruke cijeli dan mi se ruke lijepe.A jeli kafeno ili smedje....ovdje sam da bih uspio da odgajim svoju biljku,a me da bi me neko ucio pravopisu,a pritom druge naziva seljoberima.I ima li neki moderator ovdje,da me zastiti od ovakvih Indijanaca.Niti koga vrijedjam,niti koga napadam.Covjece,ti si tamna mrlja na mom dnevniku,nazalost
Oo Cili brate,tebe zaboravih :) Sta su ti trihomi,pa cu ja slikat u uvecanom modu i postavit.Potrudicu se da.slika bude sto bolja
Niti je moje ime,niti je moje prezime.Uplodujem iz kafica,preko wi fi. Ne pitam vas za bezbjedonosni protokol,gdje mi sta pise i tako te stvari..... Moze li mi neko reci kako da procijenim zrelost biljke.POWER,TARZAN,STIPE,BRUJO,to su ljudi koji mi trebaju,iskusni groweri,a ne letaci koji pricaju o bzvz temama
Pa koji su najbolji pokazatelji zrelosti???Citao sam po forumu,pise da kad vecina dlacica pokafeni,a moje su sve kafene.Cime da se orijentisem???
Prema ovakvom izgledu ovih dlacica,koje su pokafenjele,mozete li mi reci jos koliko do skidanja....
Zli azra,svaka ti sveta bila :D
Braco vidjeli ste cvjetove na slikama,samo da znate da rastu na oci jer evo 3 dana grije dobro sunce,pa koliko mogu ocekivati grama??? Ajde licitirajte,da vidimo ko ce pogoditi :D
Dobro vi vidite,ali ne pratite dnevnik u kontinuitetu.Ovo su muzjaci koje sam odstranio nakon sto su pustili jaja.Od 6 biljaka 3 su zenske,a radi buducih growera reci cu moj slucaj:muzjaci su pokazali jaja 7-8 dana nakon sto su zenke pokazale svoje oznake,iako u teoriji muzjaci prije zrijevaju.Danas ce da dobiju ojacanu dozu Plant cvijet,i jos jedna u danasnji dan i kraj,cekam berbu.
Ne mogu im dati nista vise od prirode,sunca jednostavno nema. Xexexe,na pocetku dnevnika se vidi da niko nije vjerovao da ce mi grow opstati u kanti. Prevarili su se. Javljam koliko ce grama biti,cisto radi buducih growera,da znaju sta da ocekuju kad uloze minimalno novca :D Koliko para toliko muzike,tj vutre
Ima,ali i to je ludorija kao i partizan i baba :D Sta god da bude,moja je,fino mirise,fino izgleda,dobice jos jednu ojacanu dozu Plantele cvijet,i cekam je da sazri.Javljam se kad bude berba,trebace mi savjeti oko toga,da ne promasim idealno vrijeme.
:D Photoupdate Evo gospodo,komentatisite kako vam se cini; i kvantitet i kvalitet??? Zanemarite partizana :D :D Greska
Gospodo,koliko grama mogu da ocekujem od 130 kvalitetno razvijenih cvjetova??? Prije sam brojao,i samo sam uracunao ove kvalitetne,sitne i one koji su tek u povoju ne racunam :)
Nema sanse da berem nezrelo,planirao sam negdje pocetkom oktobra,oko 10og. Kad budem u prilici slikacu,skrsio sam fon. Plijesni nema(ne daj Boze da je ima),listovi i cvjetovi su cisti,fina modro zelena boja,jedina promjena sto one bijele dlacice mijenjaju boju na kafeno,i to ne svaka.
Uhhh,orijentaciono kada mogu racunati da je vrijeme berbe?? Ove moje su malo unaprijed,da li ih mogu ubrati recimo 5 og oktobra,i ima li jos kakav nacin provjere,mimo mikroskopa
Poz svima :) evo jedan update. Biljke su visoke izmedju 120 i 180 çm,cvjetovi su bas debeli i onako dugacki :D Dakle,nije nista spektakularno,ali su sasvim ok. Bice dima dobrog nadam se. Imam pitanje,jesu li one bijele vlasi koje izbijaju iz cvjetova pocele da kafene zato sto je pocelo zrijevanje,ili zbog enormne kise koja pada ovih dana???
Evo da kazem da je poslednja studija koju su sproveli naucnici sa Berklija utvrdila da najjaci efekat THC-a na ljudski organizam ima kada se konzumira sa alkoholom(ko bi rekao :D). Dakle,u kombinaciji sa alkoholom,nas organizam prima maksimalnu kolicinu THC,koju inace ne bi mogao,jer se ukljucuju svi receptori. Naravoucenije,kada przite obavezno se pojite alkoholom(pivom),i eto vam Nirvane. Ja sada pijem,ali da przim nemam nista :D
Ove moje tri su procvjetale,a ova koja je "ugrozena" je razvila solidne cvjetove,evo vec sedmicu dana. Topiranje otpada,jos tura cvetala i prelazim na plantelu.Interesuje me, ako biljke ranije procvjetaju,da li to znaci i da ranije zrijevaju???
Topiranje,moze li to sada kad ide cvetanje???
Ja sam prvo probao muzjaka da iscupam,kao i svaku drugu. Medjutim,nikako nije moglo,mislim tj tvrdim da im se korijenje dolje spetljalo. E onda sam ja uzeo vocarske makaze i muskog posjekao u nivou zemlje,a ono malo sto je ostalo zatrpao zemljom. Sjutra dan je bila kao poparena,sva se skupila,kao kokos kad pokisne :D Ovu konkretno nijesam topirao,druge dvije jesam. Malo sam bio spor,inace da sam ovaj Cvetal nabavio ranije sad bi bile mnogo naprednije,posto napreduju drasticno brze od kada sam ga ukljucio. Vjerovatno da na ovim slikama sada ne djeluje strasno,ali vjerujte juce je bila na korak do kraja,cak sam je ja zamalo pocupao kad sam je vidio onako jadnu. Strpljen spasen :D
Moja cura se malo oporavila.Ja licno mislim da je bio neki stres.Nema sta drugo,posjekao sam joj muzjaka i sjutra dan je bila sva skenjana,kao da je poparena a Listovi se skupili i oklembesili.Uostalom,pogledajte i ako ima nesto sto mogu da uradim i sto treba da uradim,recite.Obratite paznju na pozutjele listove,jeli ovo uobicajeno ili nesto vanredno
Stavicu fotku sjutra,zedna nije jer non stop lije kisa.Dobila je zalijevanje danas sa malo jacom dozom Cvetala. Druge dvije biljke vec znacajno napreduju,ali mi je ovu posebno zao jer je ona prva pokazala da je zenska. Zao mi je moju damuuu ;(
Poz ekipa.Imam problem. Naime,jedna od one dvije biljke iz kante je bila muskarac. Odstranio sam ga vocarskim makazama,skroz do zemlje,nisam cupao jer sam predpostavio da su im se dolje grane korijenja povezale. E sad,zenka koja je ostala se totalno smorila. Nije promijenila boju lisca(osim pri dnu stabla),dakle ne susi se,ali je sva zanemocala i listovi su se oklembesili. Moze li biti da je dozivjela neki stres,jer su druge dvije sasvim ok?????.
Poz ekipa.Jos dvije biljke su pokazale jaja, 3 su zenske.E sad,ja sam ove dvije vec iscupao i premjestio sa sajta.Recite mi da li sam bio u pravu,shodno ovim fotkama.Na prve dvije sam slikao ono sto mislim da su zenske insignije,ostatak slika muzjaci.Molim vas da mi otklonite nedoumice,radi buducih vremena uspjesnog growinga :D Hvala
Ovu sam biljku makao kao muskarca.Jesam li bio u pravu
Danas sam sipao duplu dozu ovog Cvetala,isao sam logikom ili pukovnik ili pokojnik :D To sam uradio jer su mi se vrhovi biljaka malo povili. Ne lici kao da se suse ili nesto,jednostavno djeluju kao da su zanemocali,mozda zbog velicine. Ja cijenim da im nedostaje ovog azota itd,pa ako ne bude djelovalo zovem u pomooooccc :D
Nije Cvetex,vec Cvetal :D Ovo mu pise pozadi na deklaraciji "Mineralno NPK gnojivo,odmjer 6-6-6,sa mikrohranjivima borom,bakrom,zeljezom,manganom,molibdenom i cinkom". Pise da u njemu imaju i stimulatori rasta. Odgovara li njegov sastav biljkama,i ocu li ih zalijevati ovime kako Power rece do polovine avgusta. Kosta 4 eura da se zna. Uzeo sam i plantelu cvijet,odmjer NPK 6-8-8
Ok,tako ce i biti. Vec sam naglasio da nemam kvalitetnu kameru,pa bih vam opisao kako izgleda najbolja biljka za koju mislim da je zenka. Kvalitetno je razgranata,a na zglobovima iz kojih izbijaju bocne grane nalaze se brkovi koji sada vec lice na minijaturni klas kukuruza. Iz tog klasa izbijaju bijele vlasi,kao svila. Uklapa li se ovaj opis u izgled zenske biljke??? Javicu se sa fotkom!!!
Nasao sam u nekoj apoteci Plantelu(cvijet),i neki drugi preparat,mislim Cvetex. E sad,ovaj Cvetex je univerzalno sredstvo,dobar je i za vege i za cvijet fazu,a takodje je i stimulator rasta. Tako mi rece radnik koji je zavrsio poljoprivredni fax. Sta mi vi preporucujete,ima li Kanabis slicnosti sa cvijecem,posto mi ovaj lik preporucuje Cvetex????
E pa samo da se ne transformise u ove grozdove,za sada izgleda kao na desnoj fotki.Dakle na zglobovima imaju brci I bijele niti.Pogledajte sve ove slike koje sam ovim povodom postavio,cini mi se da se po nesto moze razaznati Na jednoj imam ovakve bijele niti,kao 2 I 3 sto posto.Praticu svakoga dana
Poz ekipa. Nemam tehnickih mogucnosti da vam prezentujem bolje fotke,pa cu u medjuvremenu biti prepusten sam sebi :D Citao sam nesto o raspoznavanju polova,ako ima vise linkova o toj temi dajte ih, I dalje sam duduk :) Znam da muska ranije zrijeva,I da joj je cvijet kao mali grozdici a da se sama biljka ne grana mnogo.Zenska pusta valjda bijele brkove,I mislim da sam to vidio.Ako ima linkova davajte,primam I korisne info,a kad nadjen kameru cepicu fotku