Veliki pozdrav za celu ekipu! I hvala vutra.org na postojanju i pomoći pri edukaciji o našoj predivnoj biljci i svašta ostalo po nešto! Kao i svima, dopizdelo više da pušim svakojaka sranja sa ulice pa da probam i ja da uzgojim nešto svoje, uz vašu pomoć nadam se uspešno do kraja!!! Iza sebe imam 3 propala growa koja nisu vredna pomena i nisu bila ni sa približno, rekao bi okej opremom kao što imam sada. I ovde fali još svašta nešto ali ne mogu više da čekam da dokupim sve potrebno da bi to bilo po P.S, već 4 meseca čekam da krenem i ubi to, a trebala bi mi još 3 meseca da dokupim sve potrebno…. Radim sa ovim sto imam pa ćemo da vidimo šta će da ispadne… Svestan sam šta tu nedostaje, ali do sledećeg growa biće to sve tip top. A za sledeći grow potražiti, zamoliti i slobodnog mentora da to ispadne perfektno! Seme: White Haze Autom. By White label Jaek Herer Autom. By Sensi seeds Potovi: Časa coco do prvih listova 3L- Plastic do početka LST 11L- Textilna do kraja Prostor: Royalroom - 60x40x120 Mars hydro 4” sa kontrolerom brzine(outtake) Mars hydro carbon filter Gent clip fan 5w vent za cirkulaciju Ulaz vazduha pasivni Svetlo: Mars hydro TS1000 150w Zemlja: Biobizz light mix 90% Plagron perlit 10% Đubrivo: Terra Aquatica protect Tera Aquatica root booster Gotex vitamax pro Advanced Nutrients Jungle Juice Grow i Bloom Dodatna oprema: Mehanički i digitalni tajmer, merac temperature/vlage x2, Ph papir tester, mikroskop 60x, limunska kiselina za obaranje PH Mislim da problema sa temp i vlagom neće biti, proveravao sam parametre par dana pre u praznom boxu ali videćemo…. 09.01- Semenke ubačene u vodu 10.01- Prebačene u papir i zip kesicu Pozdrav do sledećeg updejta!
Pozdrav ekipa!!! Možemo slobodno dnevnik u srećno završene!!! Neki smoke report, pošto prilike neće biti za novi, uz svu jaku želju ali…. Ostalo još nekih desetak grama gore dole, nadao sam se biće do sledeće ture. Al nešto se preračunao pa ni do početka….. Posledica ostavljanja cigara…. Kući slobodan, vreme šugavo nema šta da se radi i samo se napušavao ….. stokaaaaa Al kad je lepoooo Dim je bez nekog posebnog mirisa, skroz prijatan za pluća, lepo i čisto prolazi do njih, Može se zadržati neki određeni period Posledica malo bržeg sušenja, zbog loših uslova. Pa se malo više drobi i nema neku masnoću Udara brzo ali ne drži previše dugo. Puštanje je naglo, udari i pusti nema dešavanja između Miris savršenstvo, voćno kiselkast lagano umesto mirisne sveće u kućiii može da prođe Bez nekog velikog precenjivanja uz komentare par ljudi. Ništa posebno ali dobraa Ja i više nego zadovoljan šta je sve naučeno i što sam napokon dočekao da pušim mojeeee Za mene bolje nemaaaa Hvala svima na strpljenju, pomoći i podršci u prvoj avanturi !!!! Ostajte zdravi i naduvani !!! Čitamo se u novoj avanturi!!!
Čitajući forum, stekao sam utisak da ovde vlada veliko poštovanje članova prema članovima. I da je svaki savet, komentar dobronameran. Pa sam samim tim i ušao sa takvim stavom u sve ovo, da sve prihvatam i ispravljam! Hvala vam što niste ograničeni samo na grow Kako dani odmiču sve sam napušeniji, od ovih malih što povadim iz sušare::kauboj:: Danas sam manje hedove izvadio u papirnu kesu. Blizu sam da se presuše, rekao bi previše nasilni uslovi u boxu temp 21 vlaga 48-53 Grančice puckaju i počinju cvetovi da se drobe pod prstima. Skroz je pušljiva već sada i ima veoma lep ne tako jako stondirajuć rad, udara na priču i glad. Verujem da će kako dani odmiču biti sve lepša i lepša i izgubiti ukus sena koji uopšte nije prejak ali ga ima. 28g Osećaj je bajan, ustanem ujutru stavim kafu i po boxu prebiram šta ću u papir Ostajte zdravi i naduvaniiiii
Pozdravvv ekipaaa Došao je taj najlepši momenat, Poslednji update, skinuo sam danas i stavio da se suši. Izmerio sam sa ovim grančicama 540g, videćemo posle sušare kako će da bude. Finih 3-4h posla oko seckanja i spremanja boxa. Al uz pivo i sa osmehom. Ja sam prezadovoljan kako je to sve ispalo::listomahanje:: Krenuo sam da postam juče, ali me prebaci pivo, pa sam u pola posla zaspaooo….:p Skinuo sam biljku u 79danu/ cvetanja 55 dana. Vlaga - 54% Temp- 20 Cvetići prelepi, mirišljavi slatkasto u kombinaciji sa mentolom, veoma zanimljiv miris. Tvrdi nabijeni i teški, veći cvetovi su imali oko 40g Uživajte u slikama pa se čitamo još jednom na komentarisanju dima :rasta:
Evo mene opet evo updejta 71 Dan 47 cvet / 24 Pozdrav kaki ste mi, ima lajkova hvala lepo, al kazi te mi valja li ovo čemu ? Koliko je falilo da bude to to Meni je prelepa , ja prezadovoljannnn i pre ponosan na sebe i nju I shvatio greške koje sam napravio u ovom prvencu Kasniji LST nego bi trebalo i previše blag Hedovi jesu lepi tvrdi nabijeni ali ne jednako veliki i gusti…. Previše često zalivanje u početku Ali ispade možda to ne tako loše, nisam imao previše muke oko lišća i nikakvih oko visine 120 E da kažite mi da li ja mogu da skratim turbinu za vent? Kontam sto da ne al da pitam. Pa nabaciti trake i onaj lepši steznik sa gumom Fino okasnio sa NPK Lošiji vent za cirkulaciju, Bilo mi cimanje sad da ubacujem , ide i ovako mora kablove da produžim , ali “našao” sam dodatne vetnove , blejalo mi bez veze višak postolje sa ventovima za lap top a u sebi dva veća dva manja ne može jače i još podešavanje brzine samo im isekao led Mora vidim obrtaje ali sa ovim sto imam biće topina Ima tu još nekih sitnica ali opravi se vremenom A ja penimmmm jedva čekam da je zapalim Dobilaaaa snegaaaaa , pa ovo su čuda dešavanja kad se čovek zagleda od prvog dana njenog postojanja Odlučio sam zaliti sa Flawless Finish 14 ml i 7l vode ph6 run of 1.6l ph6.1 To sam kontao 3 dana od prethodnog zalivanja al omaši ga dan sjeba me matematika ahahahah Ali kad sam podigao pot bio je teži nego obično 2 dana od zalivanja, a sve je isto u boxu. Da li postoji mogućnost da je smanjila unos hrane zato što se bliži kraj? Kontam da da, ali da li je to razlog toga Popila je šta je popila, čekam da se osuši pa kontam ako ne prebacim u glavi Flush kad bude suvo, samo voda nekih 30 litara da protrči Ostanite zdravi i naduvani!!! Ja gi preživljavam dok ovo ne bude za pušiti, spavanja bezzzzz toplo ladno roler koster al i cigare mi se ogadile kako nisam nabavljao pušu neki čudan al dobar trip u glavi i telu Nadam se da i on nece nestati kao i ovo ne spavanje Nadam se da su slike okej, sve hoću i radi sebe al nikako sve mrsko budalali da dohvatim aparat sa police i slikaaaaa A mala mi je bobmaaaa Čuperak
Pozdeavvvv!!! Update Dan 69 45/24 Sve ide kako treba, sve bliže i bliže dimuu. Svi parametri su isti, ništa se ne menja. Mikroskop kaže, većina mlečnih rekao bi 70% i naleteo sam na par, što prelaze u amber polako, na većim hedovima. Videćete slike pa bi voleo da čujem mišljenje, naravno koliko možete da procenite bez mikroskopa, ne bi da je skinem prerano kad sam izdržao ovoliko, bez i da capnem onaj najmanji da probam ahahahh Slikao bi i mikroskop, ali sam skršio treću ruku, što sam pravio za njega da bude lakše slikati i gledati…. Zalivanje - 18.03 - 700ml vode 4L vode sa 5ml vitamaxa 21.03- 700ml vode 4L vode sa J.J. B-16ml M-10.5ml Koliko sam bio uplašen ovog zalivanja, veoma prosta stvar kad se uhvati ritam, Nema šta da se omane izmišlja i menja. Samo se prati težina pota, ali ja sad kažem samo ahahah jedan grow već sam doktor Čovek u početku merio pot na vagu, posto nije imao osećaja oko toga Koliko god načitanog znanja, dok se ne odradi prvi, ništa od tog znanja ne može da se posloži kako treba u glavi i da se shvatii Jako sam hajopvan kako to sve ide u mojoj glavi kako sve povezujem, i kako mogu sa razumevanjem da čitam dnevnike iskusnijih uzgajivača na forumu… Samo što sad moram da se bacim na hemiju i biologiju Totalni dududuk za sve jednu stvar vezanu oko growa…. Al uz pomoć vutreeee, doktor nauka još malo, živelaaaa :vutra: Ekipa par pitanja, koliko je moguće da gnojiva promene miris biljke? Kad protrljam granu, nije mi isti miris kao kad otvorim box pa me pukne ili nabijem nos u hed. Sve ima svoje različite mirise ne znam koji je pravi miris biljke , kontam da gnojiva isparavaju kroz zemlju pa da taj miris bude tu na otvaranju, ali da li je moguće da cvet povuče toliko mirisa od gnojiva da izgubi svoj miris, kontam da je to i jedan od razloga flusha na kraju ali sam nekako u neverici da hed bas toliko dobije miris gnojiva… Da li je neko korisitio flawless finish od advanceda? Zanima me da li da odradim samo flush sa njim ili da ga ubacim i sad kad budem zalivao samo vodom Kontao sam do kraja da idem vodu, flush, to je 6 dana , 4 dana sušenja od flusa kontam . Dan mraka i the end ::listomahanje:: Evo par slikica i do sledećeg kucanja ostanite dobro naduvani i zdravi
Pozdrav!!! Idemo lagani veseli update!!! Dan 65 - cvet 34/23 Temp- 22-27 Vlaga- 40-50 Svetlo-32cm cca / 75% Zalivanja- 12.03 samo voda 4L ja mislim prvi put waaaaa od prvih listova, moram isčitati svoj dnevnik 15.03 700ml vode 4L vode sa J.J B- 16ml M- 11ml G- 5.28ml Hammerhead- 8ml Tasty Terpenes-8ml Od dešavanja samo ono najlepše, punjenje cvetovaaa…. Svako otvaranje boxa sam sve šokiraniji, koliko jedan hed može da se ubuciiiii i ulepša oni kao da su lakirani i šminkani i koliko dobro izgledaju ja kao malo deteee srećan . Po meni ovo izgleda jakoooo lepo, nadam se da će ostati tako do kraja. Hranim držim dok god ona ne kaže da je kraj, ali rekao bi da je blizu…. Šta mislite kada da prestanem da hranim? ja bi išao voda hrana i dosta 2 nedelje vode pa da se koljeeee Pomogao sam joj sa par žica, na većim… Da slučajno ne bi došlo do pucanja neke grane od težine isto bi mi srce puklo, kako li ću ja ovo skinuti mnogo sam se vezao ahahahah, verujem da ću za dim još više!!! Za mene ovih divnih 10 nedelja veoma veselo prošli bez mnogo mučenja za mene i biljku . Veoma i mnogo se naučilo iz prvog growa, jedva cekam kraj i pocetak drugog, ideje naviru šta bi gde bi kako bi….. Skrecu se misli ne bi li sto duze ostala pod svetlom sa grindanja i seckanja ovih prvenacaaaaa a za to je tu i najaci forum droga 24 kroz sedam citanjeeeee živela Vutraaaa Strejn rekao bi zahvalan, i za početnike okej priča, ima lep nivo praštanja grešaka. Ne oseti se previše kad se otvori box ne jede previše a videćemo kako će da završi i tako to na tu temu do sledećeg kucanja budite dobri i veseli Evo slikeeeee
Pozdrav ekipa!!! Dan - 57 cvet 33/24 Evo nas u lepom cvetnom periodu dnevnika, Cvetići su lepi tvrdi ali nekako ne previše masni. Moja procena još 3 nedelje mada voleo bi 4 da iznese ako može ali prati se mikroskop naravno. Temu stajl, 3e je bio malo zabole oči ali završi priču Pa sam dao slobode da zadnja dva zalivanja idem hranu čini mi se da ce mi zahvaliti. Sve jače počinje da udara miris kad otvorim box lepotaaaaa Svetlo- 75%/32cm Temp- min 23/ max 28 Vlaga- min 32/ max 40 Zalivanje - ph-6.5 06.03 1.5L vode 2.2l sa J.J B- 8ml G-3ml M-6ml Tasty- 4ml Hammerhead-4ml 09.03 1.2Lvode 2.8L sa J.J B-9ml G-2ml M-7ml Vitamax- 2ml Juče Danas
Mislio sam ostaće žuto ali ožive mala, uz lepu dozu hrane napuni cvetiće i izbaci brdo listova. Bacio sam mars na max, ali da li zbog dimenzija boxa ili ostalih uslova u boxu 30cm je preblizu, smeta joj. Zemlja se osuši i popije vodu, svaka 3 dana. Listove po potrebi skinem , uglavnom kad nemam šta da radim dok zalivam svako drugo treće . Kao i sve u ovom growu i te listove nešto stidljivo po malo skidam . Jaoooo šta bi ovo bilo da se lepo hraniloooo, a ovako možda vent ostane do kraja u boxu. Po internetu 25 dana do kraja…. . Ali gledajući ovu jednu, šta ću ja sa dve da radim u ovo, di da ih metnem leleee Milunka jel me ti nagovori da turim 60x40 u ovaj ormar….. Al biće to zabavno Update Dan 50 cvet 26/24 Temp/Vlaga - min 23/33 max 29/52 Svetlo - 35cca / max Zalivanja 24.02- 500ml vode i 2L sa 4ml vitamaxa 27.02-500ml vode i 2l sa J.J Grow-3ml Micro-5.3ml Bloom-7.92 Tasty-3ml Hammerhead-3ml 02.03- 1.4L Vode i 2L sa 4ml cal/maga Ide to sve nekako kako treba, malo slabije ali glatko i bez velikih problema da ne ureknem da se i dimi na kraju, za prvi put ja prezadovoljan To bi bilo to do sledećeg čitanja 24.02 26.02 28.02 01.03 02.03
Pozdravvv!! Napokon imam veselu biljku u boksu, ne bas kako bi trebalo ali zeleni se bar malo Dan-43 cvet 19/ 24 Temp/Vlaga - min 23/30 max 28/46 Svetlo- 75%/ 30-32cm 18.02 Zalivena - prvi put da procuri nešto minimalno sa 700ml vode plus na 2.7L vode T.A protect- 0.54ml T.A root- 5.4ml odesekao sam sve listove sa nedostatkom pa reko da ublazim stres Vitamax- 3.4ml 21.02 Zalivena- 500ml vode plus 2l vode sa J.J micro grow bloom po 5ml Cal/Mag 4ml Evo par sličica, malo bolje napreduje od kako sam počeo lepše da je hranim. Nadam se da do kraja uspeva da se napuni lepo, i zazeleni pre zutila u boxu. Počela je blago da se oseti, skroz prijatan blag nejasan miris Ostanite dobri i naduvani do sledećeg kucanjaaaa!!! 17.02. 18.02. 20.02 21.02. 22.02 23.02
Pozdravvv!!! Ne tako veseo update, posto sam malo zajebao ali bar shvatio…. Nisam primećivao početne znake biljke, koja vičeee upomoć gladna sam žedna sam sve aaaaaaa Pa sam dočekao da listovi počnu da propadaju totalno, tu je nedostatak hrane ne pažnja prilikom zalivanja, u jednom trenutku kad je poblesavila posle LST otišla je bliže lampi pa je i lampa malo pecnula neke listove, i tako tooo na tu lošu temu. Bas sam se sjebao kad sam otvorio box, a pod lampom je izgledalo mnogo gore nego sto je realno. Prva misao sve crnoo gotovo nema joj spasa, ali Junački se ona bori, drago mi je da nisam mnogo zajeb… bar mislim bilo je oko 8 loših listova, verujem da će sad uz redovnu hranu zalivanje, da zazeleni lepo i da idemo do kraja. Update Dan- 35 Vege. 24 / Cvet. 11 odprilike Temp- 23/28 Vlaga- 33-48 Svetlo- 75% / 30-32cm 12.02- Urađen LST Zalivena - 700ml vode plus 1L vode sa J.J bloom micro grow po 1.36ml i Cal/ Mag 1.5ml 14.02 - Skinuto par propalih listova sto da i ovo malo hrane daje na listove od kojih nema ništa, par malo boljih ostavljeno, da vidim da li će se širiti dalje na njima Zalivena- 500ml vode plus 1L vode sa 2ml vitamax Danas kontam turu hrane da joj dam, posto se zemlja za 2 dana osuši lepo. I tako ću do kraja voda pa hrana svaka 2-3 dana 10.02 14.02 16.02 To bi bilo to za ovaj update, budite dobri i pozdravljeni!
Eeeee jojj, hvala puno ja ga sve nekako u glavi odlagao Nešto gledajući slike, dnevnike, kod mene mi sve nekako tužno kao da nije za početi brojati….Šta je fina tako šta se ne buni za hranu ništaaa, valjda neće da joj smeta LST u prvoj nedelji cvetanja Jaoooo koliko kasnim sa hranu, pa ništa ova mala ne papa. Ja tek na početnim dozama Bar sam u dobrim danima sumnjao na pocetak pre 8 dana…. Će da joj kažemo neki 5 dan cvetanja, Kroz koji dan ful mix svegaaaaa aaaaaa pa il pokojnik ili pukovnik Šalim se naravno, nastavljam po malo pa koliko napuni napuni
Pozdrav!!! Evo jedan mini update Lagana nedelja kafica, pa rek’o da se iskuca nešto, jer što da ne. I baci neka slikicaa Da li je veća zaraza grow ili forum….. Ulična buksnica, a rek’o sam da neću više nikad uličnu , a znao sam da hteću čim se kafa skuva….. -Temp/Vlaga- kod biljke 26.1/41% Vlaga ista kao na meraču blizu pasivnog ulaza, temp manja za 0.8 sto bi rekao sve tip top -Zalivena malo prerano, trebalo je sutra po potu i prstu. Ali nisam mogao da je ostavim bez roota posle ovog stresa Tako da je dobila 800ml mixa A umixao sam na litar vode 2.5ml root i 2ml vitamax -Svetlo- bačeno na nekih 60cc između 50-75, udaljenost 28-30 rekao bi da je ovo za ts1000 idealna razdaljina i komotno kroz ceo grow. Msm da i Mars tako preporučuje -Urađen ja bi rekao poslednji LST, i skinuta 4 lista 3 žuta skroz dole i jedan nisam ga imao gde srce mi se cepalo, ali nije bilo šanse da ga sklonim jeb… Još koji dan pa početi brojati cvetanje po mom mišljenu. Budite mi dobri i veseli!!!
Pozdravvvv svima prisutnim i odsutnim čitačima!!! :rasta: Deo artiljerije je stigao deo u ponedeljak I msm da sam sad potpun što se tiče špecia i ostalih zezancija. I da neću morati da dižem ženi kosu na glavi sa još nekom kupovinom bar ovaj i sledeći grow. Ali vrlo verovatno da je moja nada lažna jer ovo je velika bolest, pre bi za njih uzeo još špecia nego sebi hleba… Dokupio sam: Jungle juce micro Sensi cal-mag xtra Hammerhead Testy terpenes (Nirvana) Flawless finish ( Nisam video da neko koristi a verujem da će da da mnogo lepši ukus i čistiji ) Biobizz ph- ( Da se ne mučim sa limunskom) Leaf coat (Ne bi trebalo da bude potrebno za indor, uzeo sam da imam za balkon kad otopli posto su me prošle godine bube koštale dobrog dima ) Posle otvaranja očiju od brata maraca, malo sam više kopao po ofic sajtu advancea i rekao bi da će to sve kao sto mi je i on napisao zavrsavati priču do kraja Ali ima previše svega ne znam ni šta da čitam prvo, čitam neke stvari 60 put i dalje ih ne povezujem. Ide to sve polako i sleže se u glavi da skontam kad šta kako i najbitnije da razumem zašto. Neću kao robot i mehanički tako i tako pokušavam da shvatim i razumem ovu divnu biljku ali je komplikovanija od ženaaa ali valjda je zato ovaj izazov toliko zanimljivvv Postolje za pot mnogo dobro i kod mene u CZ mnogo jeftino evro a nosivost do 100kila Pa da se ne zezam sa poturanjem stvari ispod jedino sto je 4,5cm a meni svaki znači nadam se da neće udariti u lampu Žica 2.5 rekao bi da je idealna za moje bangave debele prste Milwauke PH600 metar kod nekoga sam naleteo rekao bi kod Badia da mu završava priču, pa što da dajem bezveze više kad ne mora Za kalibraciju, čišćenje sonde i skladištenje Pa da krenemo u lagani update Dan - 27 Temp - kod pasivnog ulaza 24/26 Kod lampe 26/29 Ako je merač dobar, kaže da temp ne ide ispod 22 i ne ide preko 30. Ne otvaram toliko često, ali ja te temp još nisam video Sondu ne znam iz kog razloga sam držao napolju nije kao da mi je bitna temp sobe, pa sam prebacio kod biljke Vlaga - 40/50 Posudu sa vodom dopunjujem uglavnom na 2 dana, nije preko potrebna a da ne cimam biljku bezveze sa otvaranjem Svetlo- i dalje isto 28-30cm i 50% Mislim da bi već polako mogao na 60 da je nežno prebacim na 75 želim i pun gas do kraja da probam :gled: 02.02 Sam preskočio zalivanje pustio zemlju da se osuši, pošto je i dalje bila nekako tužna. Uradio LST samo 04.02 Zalivena sa 1L vode + 2ml root i 1.75ml Vitamax nisam stigao do punih doza nekako sam preplašen pregnojavanja i svega generalno i prvi je grow pa sve nakako radim nežnije I dalje je bila tužna spustio sam vent da malo više duva po njoj 05.02 Samo LST Biljka zivnula vratila se veselju i igranci u boxu, definitivno sam je malo više natopio ili možda naglo povećao količinu vode Rekao bi da joj je i vent prijao Gore sam napisao neću uzimati više ništa i sad stiže sećanje da moram da uzmem 4pc venta sa regulatorom posto je ovaj jedan prejak da bi ga spuštao da duva direktno po njoj pa se mučim da ga namestim A i 4 će biti idealna da lepo mešaju vazduh Jao ženooo iskocičeš iz kože svoje , samo da dođe domaja nema euforiju kao ja oko uzgoja, Al kad se zadimi bolja od šikijeve sa tajlanda. Ima da dobijem zeleno za sve nadaaaa sigurno pustaaa ahahahha Fascinantno mi je kako se ispravi posle LST posle dana ma ni celog dana nekad Jel to normalno ili ja slabo zategnem žicu što nije ne moguće? 07.02 Zalivena sa 1.1 L vode plus micro bloom grow po 0.36cc gledao sam tačno ili manje napokonnnnn hranaaaa, u pravo vreme moglo je i ranije ali sta je tu je Iiii napokon se malo oslobodio a i stigla žica Rekao bi poslednji ali pravi LST polako se priblizava cvetanje ako već nije zagazila dan u njega ali rekao bi da nije to to ali je neću mučiti previše Verovatno ću joj samo još zavezati grane sutra za postolje za pot, nemam drugu opciju Posto sam ubo žicu u zemlju a to je već danas povukla gore sa sobom pa da ne bi imao problema zbog visine da se ne usprave grane u potpunosti Ali kako se lepo savija kako je elasticna šta može sve da se radi sa njom aaa ja sam zadivljennnn, žena postaje ljubomorna koliko pričam i koliko se divim kad izvadim biljku iz boxa Dodao zemlju da to lepo izgleda a i počela je da pušta korenje iznad zemlje pa da bude bliže zemlji da može da pusti dalje Pokušao sam da izvedem nesto za LST ali bolje da nisam, ali služi nekoj kao svrsi da kažemo Izbo one držače iz zemlje samo pravili gužvu i smetali Pa pokušao u stiropor i oko saksije da zategnem vezicama al truba Koliko muke zbog gluposti na početku, ali dobro ponoviti se neće, važi važi Jedno pitanje, ako neko bude raspoložen za odgovoriti Na ovoj slici se vidi malo žutilo na listovima ali to su mladi listovi koji su krenuli da li je to neki problem ili su jednostavno listovi mladi i to im je normalna boja ali rekao bi da nisam viđao kod ostalih gledajući slike rekao bi da nije normalno Možda je bilo zbog previše vode ili pošto su bili malo bliže lampi od ostalih ne verujem da je jedna doza growa koja je išla solo mogla to da uradi Odma sam namestio i njih na 30cm udaljenosti od lampe a vodu sam svakako smanjivao Povuklo se ali ne znam zašto se pojavilo a ni zašto se povuklo I slika od danas Zamolio bi nekoga od moderatora, ako imaju volje da zamene naziv dnevnika Posto je JH umreo pa sam na jednoj “1st grow, White Haze, Mars TS1000, 60x40x120, by @Zizuu” Rekao bi da to sve ide kako treba, malo kaska biljkica trebalo bi da je veća ali prva je oprošteno joj je a i samom sebi budite pozdravljeni i dobri do sledećeg čitanja!!!
Pozdravvvv!!! DAN-20 Temp- Minimalna je uglavnom posle luftiranja sobe gde je box , dođe do nekih 21-22 na ulazu kod lampe bude oko 23 I to se zadrži max 2-3 sata ta temp Maximalna do 28 pre luftiranja Ali uglavnom je negde oko 25-26 tokom celog dana Vlaga -od Min. 40 - do Max. 55 Posudu sa vodom sam izbacio 29.01 i ne ubacujem više posto vlaga ne ide ispod 40 to je verovatno zbog zalivanja na 2-3 dana ali ako proredim to verovatno ću vratiti posudu ja bi rekao da je to sasvim okej za vege Svetlo- Jačina i dalje 50 - visina 28-30 cm Bez nekih većih dešavanja, JH- sam totalno izbacio pošto se nije ništa dešavalo, tako da ovaj grow idem do kraja sa jednom biljkom. Mislim da je i bolje tako, pošto nemam osećaja za LST sve se nerviram i strah me kad treba da ga radim kao da je atomska fizika. Taman ću malo da se oslobodim do sledećeg growa, posto za ove dimenzije boxa msm da 2 biljke moraju mnogo ozbiljnije da se vezuju WH - odlično podnela presađivanje i LST, nastavlja da napreduje LST radim zatežem, snalazim se nekako Pokušao sam da ubodem neka čuda misleći pomoće mi sa LST. Al ništa od toga samo smetaju, ali ću da ih ostavim mislim da će pomoći za kasnije…. Posle presađivanja 3 dana tj 29.01 zemlja je bila suva pot lagan zalio sa 1L vode plus 4ml roota U petak 31.01 zemlja suva pot lagan zalio sa 1L vode plus Grow 0.36ml i Gorotex vitamax 1.5ml Zadnjih par dana je nekako tužna, listovi su klonuli videćete na slikama okej skroz donji listovi manje svetla kontam da su tuzniji ali i ovi ostali su nekako klonuli, ja sam mislio da je nedostatak vode ali posle zalivanja ostanu isto takvi Rekao bi da sam onda preterao sa vodom, išao sam na 2-3 dana danas je trebala da dobije cistu vodu, ali ću da preskocim da pustim da se lepše osuši da vidim da li je to krivac klonulih listova ili možda mašim Ph sa listićima za proveru, to proverim u petak kad stigne metar Sledeće zalivanje pojacam dozu growa i gorotex vitamaxa , i ubacim bloom Milwaukee pH51 sam mislio da uzmem, šta kažete može da završi priču Malo sličica, i samo jako do sledećeg kucanja 28.01.-29.01 31.01 02.01
Pozdrav za sveee DAN 13 Još malo i gotovo :zvezda:: TEMP- Min 25 / Max 28-9 VLAGA- Min 45 / Max 55 U jednom danu je vlaga bila pala na 28, uglavnom nije išla isod 33-5 pa nisam hteo da čačkam puno sa peškirima i posudama ali 28 mi je bilo baš malo, pa sam ubacio posudu sa vodom, i posle sam negde naleteo ja mislim kod-jolya jokera- u nekom od dnevniku za foru sa posudom i čarapom pa sam ubacio tako i sad je vlaga u glavnom oko 45-55 SVETLO- Jačina lampe bila na 40 od 22 danas podignuta na 50, tako planiram drzati do 1-2 nedelje cvetanja pa ići na 75 posle 100 ako bude moglo naravno - Udaljenosti JH- Pošto je još u zemlji on je na nekih 45-50cm mada sam mogao i niže da stavim, pošto to svetlo mu apsultno ništa ne znači WH- 30cm i mislim sa tom udaljenosti do kraja?, naravno ako mi visina boxa dozvoli Izduvni vent sam danas prebacio na 24 on i verovatno da do cvetanja neću da vadim čarapoposuduuu za vlagu , bio je ako se nevaram 15on/9of 22.01- JH Je eliminisan iz boxa teška srca da su obe išle ovako za prvi put rasplakao bi se , pošto se apsulutno nije mrdao..... Nova semenka posle 7-8 dana, ništa od velike klice samo velika k..... da izbijem oči.Koliko je pocepala semenku sa strane i mikro izašla napolje u 3 danu tako je ostala. Možda je i do semena pošto su iz istog pakovanja, ostaju još dve semenke pa ću probati u sledećem growu obe. Posadio sam je 24.01 za sad ne razmišlja još iz zemlje al budemo videli šta bude. Ako ništa od nje iću samo na jednu nadam se do kraja lepo WH :banana_rasta: WH- Danas je presađen u veći pot i odrađen LST Preciznije pokušao LST al kao nešto sam uradio, debil koji je prvo zaboravio da ubaci žice pre zemlje. Pošto je textilni pot, a kod doktora ovog zanata -bizzeee- ako se nevaram prvi dnevnik podrum lumatek, sam video da je imao jebade sa textilnim potovima i LST i da je furao žice ispod pota.... Kad sam shvatio da sam zaboravio bacio sam žice kroz prozor i nisam ih našao posle , pa je bilo snalaženja dok ne pobodem nešto oko ili u zemlju pa da mogu da vezujem kao čovek, plus debeli prsti i jeb... predebela zica a nedeljaaaa tako da šta je to je, bude popravljeno.... Ali nikako nikako za ručke pota vezivati , ja sam prvo to i kako sam podigao pot tako se sve pojebaloooooo. Ja se nadam da će da se oporavi od ovog malenog stresa ništa strašno naspram koliki je bio mojjjj 3 znoja su me oblilaaaa , a nemaaa Roota za čovekaaaa a ulično ne motam više sile nema, 3 moram upuhati da bi se desilo neko zujanje dešavanjeee ZALIVANJE - WH- Zadnja dva zalivanja na 2 dana po 200ml vode, jednom samo voda drugi put nutrijenti doze povećavam postepeno i za sad joj to sve super paše rekao bi, danas u novom potu zalio sa 300-400ml vode i 1,5l vode sa T.A. Root 4ml, T.A. Protect 12 kapi i Grotex vitamax-1,5ml Protect ću da izbacim od sledećeg zalivanja a root kontam ostaviti još par puta sledeće zalivanje samo voda i posle ubaciti grow i bloom i plataaaaa možda još neštoooooo dobijeee taman za lepše cvetiće - JH - cca 20ml naaprskam, sa rootom Ubacio sam i 4in1 merač u zemlju, Možda meri pravo možda ne al nekaga da vidimo šta će da kaže.... Gde god sam čitao o njima hvale uglavnom skuplje, ja sam ovaj random ubacio pre 4 meseca u korpu kad sam poručivao druge stvari bio na nekoj super akciji pa reko ajde. Bezveze mi je što ide u slip mod ne može konstanto da pokazuje očitavanja ali dobro,ali moram i ja još da ga proučim možda ima neka fora ali koliko para toliko muzikeeee. Ako sam nešto izostavio loše napisao ne zamerite uči se uči se 23.01 24.01 DANAS Svaki loš dobar zao.... komentar dobro došaoooo Budite dobri i naduvani do sledečeg postaaa::listomahanje::
Evo jedne sveže slike Ja bi rekao da WH super napreduje, A drugarica ne želi da mrdne iz iste pozicije i ništa se ne menja na njoj Novi JH je izbacio klicu ali je još mala, sačekaću do večeras ili sutra ujutru da bi posadio. Nadam se da mi ova razlika između njih neće praviti veliki problem u boxu Po app, lux su na 14000 a ppfd je na 183
Pozdrav Vutrooooo!Hvala svima! Da se objavi i prvi updeat, jedva dočekao slobodnog vremena da ispišem. Za vas možda ne, ali za mene je bilo haos dešavanja, sustret sa svim po prvi put sretan kao malo dete. Reči ne mogu opistati, jedva čekam da vidim biljku posle 12 sati smene da zapišem šta sam uradio jaooo j, ovo je jedan bolesno zarazan hobi. Misli samo ka tome, kako stvoriti najbolje uslove kako ovo kako ono, i sad kad sve malo više razumem, kako se susrećem, ajmo čitanje svega iz početka sa više razumevanja Hvala najačem forumu na postojanju, neopisivo znaci kad imate podeliti tako to sve sa nekim braćani najjači steee!!! Da sad nastavimo dnevnik kako treba, da ne spamam dnevnik za njega ne bitnim stvarima. Mora posebna tema za osećanja u toku prvog growa White Haze - Proklijala 11.01- Posađena u čaši, Zalivena prskanjem (T.A protect 2 kapi i Booster 1ml na 0.5l vode) Ph vode 6-7 Preko semenke flaša Stavljen u box bez svetla Izašla napolje 13.01 Prvi dan Do tada zalivene rekao bi 2 puta isti miks naprskam zemlju minimalno rekao bi oko 20-30ml Temeperatura 25.5 Vlaga 42% Ventovi upaljeni, izduvni 12 on 12 of Svetlo 24 on na 10% jačine 30cm 15.01- Svetlo 24/0 pojačano na 25% 17.01 - Presađen u veći pot, msm da sam trebao da čekam još malo Ali mnogo je nestrpljivosti i straha da kasnim negde ne znam zašto ali i to se ispravi vremenom Svetlo prebačeno na 18/6 i tako do kraja Zalivanje kako kad, nekad T.A Protect i Booster polako povećavam količinu koju mešam na 0.5L vode nekad samo voda, uglavnom je sada 2 puta dnevno po nekih 50Ml kada sam presadio naprskao sam 100Ml Temperatura u Boxu Min-23 Max-26.8 Vlaga Min-38% Max 43% Mogao bi sa peškirima ili kantama vode da podignem ali msm da za sada nema potrebe za tim Jaek Herer- Proklijao 13.01 Posađen i sve isto kao sa WH Samo klica je bila jako mala da li je bilo 0.5cm , požurio da posadim ne znam zašto I ostavio je van boxa još jedna greska rekao bi u mraku prekrivenu flašom 15.01- Ništa se nije dešavalo skinuo flašu i ubacio u box 16.01- otkopao zemlju, koren ide u zemlju, stabilna je ali ona ne ide gore Da li je zemlja utonula ili je nešto napravilo rupu ali semenku nisam ubo toliko duboko 100% bila je sigurno 3cm pod zemljom 17.01 - Ne mrda se, skinuta semenka i ja bi rekao sve okej izgleda 19.01- isto sve 17.01- Novo seme stavljeno na klijanje, posle 36H u vodi prebačena u papir pa zip kesicu Svaki komentar, savet dobro došaoo Veliki pozdrav do sledećeg čitanja Nadam se da je koliko toliko jasno napisano ne mojte šta zameriti prvi je, i to se uči