Vozdra raja :joint: Oprema: Box: Pirate 60x60x160cm Svjetlo: Sylvania 250w Mh i 250w bloom Ventilacija: BB125 i mali okrugli na stipaljci Pot: autopot 15l + 47l spremnik Supstrat: kokos Ugro Rhiza, glinene kuglice, perlit Gnojivo: Canna Coco Ostala oprema: airdome, zracna i vodena pumpa, grijac vode etc. Sjeme: Odlucio sam isprobati kokos i autopot pa da prodjemo zajedno kroz to. Znaci testiram jedan autopot u malom boxu, na dno pota sam stavio airdome i 3,4cm kuglica i u kokos sam dodao par saka perlita. Prva dva dana su dobile cistu vodu, i onda 0,5ml/1l A+B i 1ml/1l Rhizotonica. Plan je za cca dva tjedna spojit spremnik, airdome, e sad hocu li stavljat vodenu ili zracnu pumu u spremnik i slicne stvari to cu odlucit u putu... Tipkamo se :razvaljen:: 5. dan
Da hazeri, cak i da nemas dva izlaza, stavis onaj T razdijelnik...
Hvala ekipa :vutra: Da da, ja sam bacao hedove ;)smiley9934 Kaze ekipa iz RQS-a ak cu opet radit dnevnik da ce poslat free sto god hocu, rek'o dodjite se obrazovat na pravo mjesto... smiley9934smiley9934
Vozdra raja!! Shining Silver Haze je zavrsio svoj trip :makaze: Sve u svemu prezadovoljan sam growom. S obzirom da sam se prvi put susreo i s autopotom i s kokosom i cannom stvarno nemam zamjerke. Cijeli grow je prosao bez problema osim tamo u jednom trenutku kad sam imao problem s visinom ali i to smo rijesili :). Prije pocetka growa je bilo sto upitnika kako, sta, kada, sta koristit od pumpi, stavit airdome ili ne i sad na kraju vidim da je bila dobra odluka sto sam stavio airdome, bio je cijeli ispunjen i nabijen korijenom, doslovno sam skarama morao rezat korijen iz njega tako da mislim da je i on imao jednu od vaznijih uloga za ovakav rezultat. Sto s tice tezine materijala, fali par grama da zaokruzim na okruglih 900g ispod 250w hps-a s toga sam stvarno zadovoljan growom. To je to ekipa, ako sam nesto izostavio pitajte, hvala svima na podrsci i citamo se u nekom novom dnevniku....
Odlucio sam da joj je dosta suncanja, jucer sam ispraznio spremnik i nasuo joj Canna Flush i na njem ce bit iduca tri dana i onda jos 2,3,4 dana voda i :makaze: . Skinio sam jedan hedic prije neki dan, valja probat eyessss:
71. dan 12/12 Idemo polako prema kraju, smanjio sam joj gnojivo, ima dosta mlijecnih trihoma al ima i prozirnih jos... plan je bio da do Bozica bude u teglama al vjerovatno ce docekat i Novu 2019. :) u glavnnom vidjet cemo kako me pukne, moze ona sazrijet i u teglama tak da...
Malo sam sinoc servisiro box, s obzirom da nisam nikako do sada prao podlozak i ventil, mislio sam da ima dosta kamenca jer na filteru u spremniku bude stvarno puno pa sam izvadio biljku van prvi puta od kako je posadjena :). U glavnom, nije ga bilo puno u podlosku ali eto bar sam vidio kako biljka izgledas s druge strane :D
61. dan 12/12 Sve po starom, evo jedan skromni update smiley9934
54. dan 12/12 Vrhovi, vrhovi samo vrhoviii smiley9934 Eto nemam sta pametnije napisat, sve po starom, brojim dane i gledam vrhove. One iza ne mogu ni uslikat i onak, bas ce biti hedovine fine :joint2: Gnojivo 35ml/10l A+B, 5ml/10l Rhizotonic, 25ml/10l Canazyme, Cannaboosta 25ml/10l i 15ml/10l PK, ph 5.9
45. dan 12/12 Vozdra raja :joint: Negdje smo na pola cvijetanja, bar se nadam da se nece oduzit:). Krenio sam s PK, stavio sam trecinu doze pa cu povecavat. Spremnik punim s 10l svakih 6,7 dana i to je to, sta reci vise :razvaljen:: Gnojivo 34ml/10l A+B, 5ml/10l Rhizotonic, 25ml/10l Canazyme, Cannaboosta 25ml/10l i 5ml/10l PK, ph 5.9
Jedan izvanredni update upgrade. Kako to kod mene obicno biva da sve raste u visinu pa tako mi narasto i box :D. Razmisljao sam kako dobit na visini, bilo je raznih fix ideja, cak sam mislio i odrezat vrh boxa :). I onda se sjetim da bi mogao samo otkopcat doljnji dio boxa na rajfeslusu i podic konstrukciju na nesto... Dok sam ja kombiniro kako to izvest, zena donese policu koja se sastavlja i cijevi imaju slicnu debljinu ko i box i sve ostalo je proslost :D. Mylar folijom sam zakrpo rupu i to je to, cak i ne izgleda ruzno, a rijesio sam si problem s visinom.
Hvala ekipa :thumb: Ven po meni je CT glupost, ne bi to nikad stavio, em krade lumene, em smanjuje refleksiju, sto kaze Bestija dok sam ja gazda... nemoze toliko vrhova izrast, koliko ja spage imam, a i ako se koji pecne nema vezze, ni prvi ni zadnji .
35. dan 12/12 Nemam nista posebno za napisat, sve pod kontrolom za sada. Reflektor je dignut do kraja odavno, ispod pota sam imao stiropor od 5cm pa sam stavio sad tanji od 1cm da dobijem malo na visini al bit ce kriticno do kraja :joint: Gnojivo 31ml/10l A+B, 5ml/10l Rhizotonic, 25ml/10l Canazyme i Cannaboosta 22ml/10l, ph 5.9
Nista loli, inace ga uvijek radim ali ovaj put preskacem cisto eto da ne bude uvijek sve na istu shemu ;)
26. dan 12/12 Metabolizam joj se vratio u normalu, pocela se popunjavat, vrhovi su dosli do kraja boxa pa sam je kropo i sad su svi tu u jednakoj visini, fina je guzvica na vrhu :). Do iduceg updejta :joint: Gnojivo 30ml/10l A+B, 5ml/10l Rhizotonic, 25ml/10l Canazyme i Cannaboosta 20ml/10l, ph 5.9
Ne ispustam, samo nadospem u spremnik. Zato idem s manjom kolicinom vode, samo pratim tablicu, a i gledam kako biljka podnosi da ne bacam bezveze gnojivo ako joj npr ne bi odgovaralo. Prvo sam sipao po 5l, sad idem s 10l i uskoro cu povecat na 15,20l jer se vise puno ne povecava doza gnojiva.
U spremniku mi nije nikad cista voda, uvijek je s gnojivom. Vodena pumpa mi je na dnu spremnika i kad razina tekucine u spremniku padne blizu pumpe ( u spremniku ostane cca 3,4l) onda nadospem novu turu, a sipao sam i dva puta u prazan spremnik kad ga operem.
Odrezao sam i ja korijenje. @Sensi Star natocim u kantu 10l vode, pustim da odstoji 24h i onda u njoj smijesam gnojivo, znaci stavim dozu kolika ide po tablici za 10l, namjestim ph i onda uspem u spremnik.
@Pantagan novi je disk stoga ne bi trebo bit potrosen, no nebitno sada. Nego jesi onda odrezao to korijenje?
19. dan 12/12 Vozdra :vutra: Eto nas u redovnom updejtu, stanje je i dalje bombasticno ali usporava se, konacno! Imam jos jedno cca 20cm do plafona pa sam vezo neke vrhove za stupove boxa da joj malo skratim visinu. Nisam ljubitelj kropanja tako da to za sada ne dolazi u obzir. Krepala mi je vodena pumpa u spremniku pa ce biti do daljnjeg spremnik bez pumpe. Spremnik sam isto oprao jer se nakupilo puno kamenca. Gnojivo 30ml/10l A+B, 5ml/10l Rhizotonic, 25ml/10l Canazyme i Cannaboosta 20ml/10l, ph 5.9 Ovak to izgleda svaki dan kad otvorim box: Kad sam cistio spremnik od kamenca pa sam zavirio i ispod poklopca od ventila, to jos nisam dosad otvarao i u glavnom nema toliko kamenca kao sto je bilo u spremniku, ali zato ima korijenja :). Nisam nista dirao (a i sta tu mogu uopce napravit :D), samo sam vratio nazad poklopac, mislim da ne bi trebalo biti nikakvih problema.
Izgubila mi se negdje kristalna kugla pa ti ne mogu tocno reci smiley9934 :joint:. Samo se drzis tablice i vozi, ne treba kemijat, ja idem po light verziji.
Tnx ekipa :thumb: @hazeri probaj, meni se svidja, kad sam narucivao gnojivo uopce mi nije bila u planu canna, a sad mi bas drago sto sam nju uzeo, iako ne mogu reci da je to samo zbog canna, svi su joj se izgleda uvjeti poklopili pa mora i bit dobra al iskreno nisam ni ja ocekivao da ce bas ovako ici. Kroz vegu mi je bila neka njonjava i mislio sam da to nece bit bas nesto al sad vozi ko luda. Sad je u 3 dana popila 10l sto mi je nevjerovatno jer inace ove u obicnom 18l potu sa zemljom zaljevam s 3l svaki treci, cetvrti dan pa mi je ovo nevjerovatno :eek: @VenloNL drug galamim na nju svaki dan al nece da slusa, morat cu joj neke sankcije uvest :cool23: prva fotka je prije 15 dana
12. dan 12/12 I dalje je u petoj brzini, reflektor se dize svaki dan i to je to, nemam sta posebno za napisat, fotke vise govore :joint: Gnojivo 23ml/10l A+B, 20ml/10l Rhiztonic i 25ml/10l Canazyme, i dao sam prvi put pola doze Cannaboosta 10ml/10l, ph 5.9 Malo sam joj prekinio spavanje sa slikanjem al bude mi oprostila :rolleyes:
5. dan 12/12 Ubacila je u petu brzinu od kako je na 12/12, u prva dva dana se poduplala i popila 5l, a inace 7l bude 5,6 dana. Pumpu za zrak u potu sam veceras isto stavio isto na 12/12, na nju sam zaboravio kad sam prebacivo za svijetlo, iako mislim da nije to toliko ni bitno jer sam vidio da nekom radi non stop, a kod nekih samo kad lampa radi. U uputama pise da radi kako i svijetlo pa se ja eto toga drzim. Gnojivo 12ml/5l A+B, 10ml/5l Rhiztonic i 13ml/5l Canazyme, ph 5.7, 5.9 Imam Adwa ph metar i nije bas precizan, jednom pokaze 5.7 pa jednom 5.9, pa 5.9, pa opet 5.7, nije neki big dil al eto ocekivao sam od metra koji kosta 50€ da bude precizan.
Medju update 31 dan vege je iza nas, sasvim dovoljno, tako da je danas stavljena hps 250w i zamjenjen je aaw s obicnim reflektorom. 1. dan 12/12
29. dan 18/6 Idu dani, eto nas uskoro i na 12/12 :joint: Nakon sto sam je spojio na spremnik, prva dva dana je malo "bolovala", kasnije sve 5. Popila je nekih 5L za 7 dana. Jucer sam nasuo svjezih 5l i kad sam izmjeso gnojivo, ph naredim na 5.9 i padne mi na pamet kako nisam kalibriro metar od pocetka growa, i aj kalibriram ga i naravno uvjeren da nije ni bilo potrebe za tim, ponovo provjerim kad ono pokaza 5.0 :). Nasuo sam onda samo svejeze vode da ga podignem, u glavnom sad cu redovno kalibrirat. Sto se tice SSH, izgleda dobro, malo ju razvlacim jer sam mislio da ce ici u vis al izgleda da je vise skunkov fenotip tako da ocekujem i kracu cvatnju. Gnojivo 2ml/l A+B, 2ml/l Rhiztonic i 2.5ml/l Canazyme, ph 5.7 Temp. 29/20c, vlaga 35/60%
Jesam, i jedan i drugi disk.
21. dan Zadnjih tjedan dana su dobivale pola doze, jbg povecao zaljevanje na 2l vode, a gnojivo nastavio dozirat za 1l i to vjerovatno ne bih ni skuzio da nisam racunao veceras kolika kolicina ide u spremnik, u glavnom nisam je puno zakinio al eto nek se zna :D. Prikljucio sam spremnik, za pocetak sam nasuo 10l da vidim kak ce ici. U spremnik sam stavio vodenu pumpu i na airdomeu u potu sam ukljucio zracnu pumpu koju sam stavio na timer, znaci radi kad i svjetlo. Gnojivo 1.5ml/l A+B, 2ml/l Rhiztonic i 2.5ml/l Canazyme, ph 5.8 Temp. 29/20c, vlaga 35/60% :vutra:
Leti nesto brzo vrijeme, eto vec i updejta :joint:. Zadovoljan sam kako se situacija odvija, poveco sam im dozu na 1.5ml/l A+B i 3ml/l Rhizotonica ph 5.8 , temp 28-20C, vlaga 35/65 on/off, veceras topirana. Kao da sam htjeo jos nesto reci al ne znam sada... :razvaljen:: 13. dan
aha jesi vidio :D u proljetnom modu taman stane u bobu
Po opisu mi je ovaj nekako bio najinteresantniji, mislim da ne bi trebao biti los, budemo vidjeli ;) Vjerovatno cu isprobat i zracnu i vodenu pumpu prije nego spojim spremnik da vidim kako ce se ph ponasat. Kolko sam prelisto po netu, misljenja su podijeljena, trgovine sugeriraju vodenu pumpu dok po forumima jedni preferiraju zracnu, drugi vodenu, a neki i nista :D. Isto ko i za airdome, neki su odusevljeni s njim, a neki kazu da im ebe ph pa ga ni ne koriste... To da mi ne bude monotono, a mozda nekog i potaknem da se odluci na uzgoj u kokosu :D Zaboravio sam gore spomenit, ako se neko odluci na kokos moj savjet mu je da si uzme kamenu kocku, jiffy ili slicno i da u to posadi sjemenku jer je kokos dosta vodopropustan i dok je biljka ovako mala, kako ju zaljevas s manjom kolicinom vode povrsina vrlo brzo bude suha, a na dnu pota mokro.