Ime vašeg dnevnika: Green Power Datum nicanja sjemenke: 15.09.2019 Početak vegetacije: 15.09.2019 Breeder: Barney's Farm, Humboldt, Dinafem Strain: Critical Kush, Bubba's Gift, Blueberry Cookies, Gorilla Zkittles Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 300w Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 300w Nutrijenti: Hesi komplet Ostala oprema: Dva Ventilatora https://www.grow-shop24.de/monkey-fan-secret-jardin-17cm-20w Dodatne informacije: Pozdrav drugari, jos jedna avantura pocinje. Box dimenzija 70x70x180, cetiri pota od 10l, zemlja Composana za cvijece, s tim da je jedna saksija isto sa Composanom ali bez perlita, greskom uzeo ali ne bi trebalo da bude nekih problema ili razlike al cemo da vidimo. Kao zaljubljenik cobova imam Mars Hydro lampe, cobove 3590 i do sada su opravdali ulozeno. Od gnjojiva tu je komplet Hesija, sa svim boosterima i gnjojivima, a tu je CalMag od Sensija koji cu koristiti samo u prelazu iz vege u cvjetanje. Breedere i Strejnovi su dobrano poznati, tako da o njima ne treba puno trositi rijeci. Svaki dnevnik koji budem radio je cista zahvala Vutra org za sve ovdje nauceno jer ja to licno smatram privilegijom, da na jednom mjestu i uz pomoc vas svih covjek moze postati grower, saznati toliko informacija, skupiti znanje i upustit se u avanturu uzgajanja ovako jedne ocaravajuce biljke. Savjeti, podrska i sve ostalo znanje ne stedite i podijelite ga u mom dnevnik jer cu rado prave savjete prihvatiti i primjeniti. Sve cetiri dame su pronasle put do svjetlosti, Critical je 15.09. ispruzio se ka svjetlu a ostale dame dan kasnije. Slike boxa:
Hvala drugari :thumb:bit ce lijepog dima svakako ;)
Pozdrav drugari :) Duzan sam bio jos Smoke report pa idemo redom: Critical Kush Njegovih 25‰ Thc-a cini Critical Kush savrsenim za pušenje za kasne veceri i super "sredstvom" za relax situaciju. Opuste se i tijelo i dusa:)Miris jako prijatan, malo i na zitrus ide, kada se izmrvi miris se prostire po cijeloj sobi. Ukus ide malo na zemlju ali jako ugodan. Hedovi su tvrdi kao kamen, kompaktni. Za pocetnike dusu dao jer Critical moze, meni se cini, pune doze gnjojiva od pocetka do kraja. Uvijek ce biti dobro dosao u grow, ponovo. Gorilla Zkittles Gorilla Zkittlez ima snažan, opustajuci efekat. To je vrsta ganje koja je savrsena za laganu noc uz film ili neku tekmu. Arome i okusi su vocni i snazni. Miris fantazija cista, vrhovi su tvrdi, doprinos odlican. Kod Gorille efekat djeluje odmah poslije prvog dima i traje dugo, dok je kod Critical-a malo cekanje al udar ihiii:) Blueberry Cookies Blueberry je jedna lijepa laganica i za druzenje stvorena, smijalica da se svojstvena Kush genetika otkljucava zemljane okuse koji podsećaju na mljevenu kafu. Miris je malo bitter ali strejn jako prijatan za pusiti. Cista desetka. Badovi kompaktni, podnosi dobro gnjojivo i lagan za pocetnike. Bubba's Gift Gift je prvi zavrsio, znaci cvijeta jako kratko, 45 danaal opet jako dobar doprinos i Badovi kao kamen tvrdi. Ovo je Humboldt napisao u opisu strejna:"Okusom dominiraju tonovi egzotičnog i tropskog voća, praćen suptilnijim nagoveštajem benzina i začinima. Općenito, mnogi opisuju okus pijenja Pina Colada", to potpisujem, takav ukus i jeste, bas egzotican. Za razliku od ostalih ona bi mogla na zalijevanje jednom hrana jednom voda ali nije joj ni malo vise smetalo. Eto toliko drugari za ovaj dnevnik, zivjeli :respect::vutra:
Hvala lijepo drugari :thumb:
Hvala drugari, zivi i zdravi bili :thumb: :respect:
Hvala drug :)
Hvala Badi :thumb:
Pozdrav drugari ::listomahanje:: Tacno na 100-i dan HARVEST:D Green Power je zavrsio svoju pricu. Sve tri preostale dame su bile spremne za :makaze: Prije svega da kazem da je ovaj dnevnik prosao bez ikakvih problema. Biljke su bile cijeli grow zdrave, Hesi je potvrdio svoju kvalitetu a moje tegle ce biti ponovo pune. Kvalitetom i kvantitetom mogu i te kako biti zadovoljan. Odlicni strejnovi , prinos i biljke koje jako dobro podnose u vecoj kolicini nutrijente. Mars Cob je jednostavno fantasticna lampa za box 70x70, sto se tice cvjetanja. Vege moze sigurno i do 90x90 da odradi. Preporuka svakako ko je u mogucnosti da je kupi. Idemo redom: 1. Critical Kush 2. Gorilla Zkittles 3. Blueberry Cookies . I zajedno: Bit ce i trima dosta al za sta cu ga upotrijebiti nemam pojma(hash,canna butter, balsam). I korijeni Dnevnik je ispunio moja sva ocekivanja, kolicinom i kvalitetom. Ubrzo idu novi dnevnici, naravno:thumb::respect: Duzan sam jos Smok report za sve cetiri dame. Bubba's Gift je vec dvije sedmice na cjuranju i jako lijepo mirise i izgleda:D Dnevnik moze u zavrsene:thumb: Hvala svima vama na podrsci, savjetima i prijedlozima. Mentoru @Zelenko63 svakako velika hvala i vidimo se uskoro u novim pustolovinama:respect::vutra:
Pozdrav drugari::listomahanje:: poslije posljednjeg pozdrava od Bubba's Gift ali i mog trodnevnog odsustva, ostale tri dame su doslovno popadale po boxu. Dosta vrhova se supercropalo, njih 6 i morao sam spasavati sve tri biljke. Znaci, u koliko se grow radi ovako kao sto ja radim, na "Gusto" sto se kaze, obratiti paznju na to da su strejnovi u boxu koji zavrsavaju otprilike u isto vrijeme, 2 sedmice manje vise. U takvoj situacija hedovi od sve cetiri biljke su se pozicionirali i nije trebalo vise biti pomjeranja. Ranim odlaskom Bubba's Gift-a nastalo je dovoljno prostora za pomjeranja i hedovi su popadali. Sjetio sam se da imam mrezu za scrog i onda sam sve vece vrhove rasporedio po stranama boxa, manje u sredini a supercropane naslonio na mrezu. Na kraju, nikakve stete nije bilo. Svaki vrh je spasen, lijepo rasporedjen i dobija svjetlo, te imaju otprilike 15-ak dana za neko vece/dodatno punjene::kauboj:: . Zivjeli :respect::vutra:
Odlicni boxovi su Mars Hydro, kostaju otprilike 70-80€ za 70x70, dobar kvalitet, preporucujem ti svakako:thumb:
Pozdrav drugari, 86. dan za preostale tri dame. Bubba's Gift je zavrsio svoju epizodu jucer. Tvrdi i lijepi vrhovi od Humboldta. Biljka za svaku pohvalu, bez problema sistem 2x nutrijenti 1x voda. Opet ce uci naravno u Boxove, pardon u grow ormar al o tome poslije malo. Ostale tri dame dobijaju pune doze Bloom-a, fosfora i boostera i idu lagano ka svome kraju a mom pocetku degustiranja novih sorti :D hedovi su se poceli, pod teretom, savijati ali imaju sad dovoljno prostora pa neka sve ostane tako do kraja. Mislim da je otprilike 20 dana do kraja growa. Radujem se, ne samo zbog ganje, nego zbog ovog novog gospodina u mom zivotu:) To ce biti novotarija kod mene a boxovi odlaze u rezervu. Koga vise interesuje, izvolite https://www.stadtgartenstore.de/growschrank-g-tools-wing-800.html?id=87427424&gclid=Cj0KCQiA_rfvBRCPARIsANlV66O6k3snu_GjCzmoycgAo5kpyG8mgJFEns7ryGy625zfZ2ez8kQ5zt8aAnLCEALw_wcB A sad malo slika od preostale tri dame Zivjeli :respect::vutra:
Pozdrav drugari::listomahanje:: 74 dan. od kada su dame ugledale svjetlo dana. Nikakvih problema nije bilo za sada, hedovi se pune a pistile i dalje naviru. Od posljednjeg javljanja su dame dobile jedan put bloom, booster i phosphor a jednom boostere. 2,5l ide po biljci svaka cetiri dana. Vlaga se spustila na izmedju 35-40%, temperatura 22-24°/noc a dan 27-28°. Bubba's Gift po breederu cvijeta 45-50 dana i ona ide brzo pod noz, pustit cu je jos desetak dana, sljedece zalijevanje ce dobiti melasu i jos jednom vodu i ide na vjecna lovista, vjerovatno sljedece nedjelje:D Toliko za sada, zivjeli:respect::vutra:
Sve je pod kontrolom i lagano idemo prema zavrsetku :respect:
Pozdrav drugari :) Dame su zdrave i na klopi 2x pa onda voda. Sve cetiri vole :banana123: pa cu i nastavit istim sistemom do kraja. Lijepo se pune, ventilatori pire po njima. Temperatura kad Cob radi je 28°/29° a kad je ugasen 23°/24°. Vlaga je oko 40°. Sve je za sada kako treba:gled: Bubba's Gift se vec opasno deblja:D Zivjeli:respect::vutra:
:vutra: Zivjeli :respect:
Hvala Stanaccc majstore :thumb: :respect:
Hvala mentore moj :thumb:sve ide za sada po planu:respect:
Pozdrav drugari ::listomahanje:: Nema se sta posebno prijaviti. Dame su za ovih 9 dana od zadnjeg Update-a dva puta zalijevane. Prvi put su dobile boost sa zyme i super vit a drugi put punu dozu Bloom-a. Popile su oba puta po 2,5l po biljci. Iscuri visak u tacnu ali za pola sata sve biljka upije. Temperatura se krece uglavnom od 24° do 29°. Vlaga je sada oko 35%-40%. Toliko za sada, zivjeli :respect: :vutra: ;)
Hvala drugari :thumb: :respect: Koja fotkica samo:) Do Update-a za vikend zivjeli:vutra::respect:
Pozdrav drugari::listomahanje:: Mreza je skinuta, dame su se izduzile skroz do mreze, neki vrhovi i vise od planiranog, tako da ce i supercrop biti odradjen da se jos malo poravnaju. Loli je odradjen, biljke su prodisale malo. Cob je 45cm udaljen od biljki i sad za sad im odgovara. :banana123: ide svaki treci/cetvrti dan, dok potovi ne olaksaju. Ide jednom gnjojivo, pune doze a onda boosteri. Zadnje zalijevanje su dobile CalMag 2ml/l i 2,3l po biljci, sto procuri u tacni popiju u nekih pola sata. Temperatura se krece uglavnom od 26° do 28,6°, ne prelazi 29°. Vlaga se polako smanjuje i sad je oko 45%, uglavnom. Toliko za sada, zivjeli:respect::vutra:
Pozdrav drugari ::listomahanje:: Sedmica dana je prosla od flipa. Neki vrhovi su se vec priblizili mrezi a neki tek dobijaju zamah za strechanje. Gorilla je tek nakon pune doze TNT-a pocela da se strecha i sustize ostale dame u boxu. Uradio sam laganu defolijaciju ali samo donjih listova koji su vec pozutili ili uveli. Loli pada u srijedu, na 10-ti dan od flipa. Sljedece zalijevanje ide CalMag. Uslovi u boxu Temperatura 24°-28° Vlaga 45%-50% Svjetlo/mrak 12/12 Toliko za sada, zivjeli:respect::vutra:
@dedskin drug, nije ni kolicina bitna niti bilo sta u mojoj "matematici" cega se ti dotices. Mars Hydro ide sigurno 2g/w, potrosnja je realnih 110w, i za moj prostor bi trebalo biti tako kako Stanac kaze, otprilike ali za mene kolicina ne igra neku ulogu. Bit ce tu lijepog dima za zapalit:) @tiki procitaj drug od pocetak dnevnik, a i forum i vidjet ces koji ritam zalijevanje kako ide. Ja obicno idem po principu jednom Nutrienti, jednom Voda. Al zavisi od strejna do strejna. Neki strejnovi vise podnose djubrivo a neki manje. Tako da najvise i najsigurnije je pratiti stanje i u skladu sa potrebama biljaka i odreagirati :thumb: Kao Sto D. R. Gilbert kaze: "Samo u upornom radu i učenju leži naša budućnost."
Lijepo ide sve za sada, malo cu ih samo jos razvuci, pa neka se dame izduze, pa cu loli odradit da prodisu:thumb: :respect:
Dragi Dedskin, ja ne znam sta da ti odgovorim na to sve tvoje napisano:D nadimio sam se pravo::lulamira::
Hvala svima, kojima sam se zahvalio do sada a i kojim nisam, na pracenju:respect::thumb: Od subote su dame na 12/12 i vec su za 4 dana narasle nekih 10 - 12 cm i priblizavaju se mrezi opasno. Sutra ide TNT sa punom dozom, zajedno sa boosterima a sljedece zalijevanje ide CalMag. Temperatura, vlaga i svi ostali uslovi u boxu su maximalni. Bit ce lijepih cvjetica na kraju:) Zivjeli drugari:vutra:
Kupio sam u Obi-ju, slagat cu ti jel 3ili4 eura kostala 120x120cm, izrezao 80x80cm i pici evo treci grow zaredom, nije se nigdje poderala a pricvrstim je zeljeznim stipaljkicama, jednom ih uzeo i sad dobro dosle :)imaju u crnoj i bijeloj boji
Sutra ide flip, zalijevanje cistom vodom a onda ce ici puna doza TNT-a, zyme i supervit, i onda neka stretch pocne:)
Loli ce ici za nekih desetak dana od flipa, sad je jos prerano :thumb:
Sutra prebacujem na 12/12 a mreza je postavljena na razmaku od 40 cm i nema im vise u visinu :D Pred flip:) Zivjeli:respect::vutra:
Sve ide po planu :) A Badi, ti si mi posmigao ovaj strejn :D Pa ce biti jos nekih kombinacija :thumb: :vutra:
Hvala Badi:thumb::D jesam racunao @Mad Rabbit, zato ce ici mreza 40cm iznad biljka, necu im dati vise od toga da rastu, htjele ili ne, mada i sa mrezom znaju neke da se produze al ide supercroping:)u nedjelju ide flip pa neka se dame onda izduzuju:D
Pozdrav drugari::listomahanje:: dame su ispunile box, sutra ide lst jos jednom i u nedjelju prebacujem na 12/12. Stanje u boxu standardno dobro, bez oscilacija ikakvih::lulamira:: Dame piju 2,2l dok ne procure i "moram" ih zalijevati svaka 3 dana, halapljive su. Zadnje zalijevanje dobile samo boostere i planirao sam onda samo vodu, te onda pune doze TNT-a. Da ih odmorim pred polijetanje:D Zivjeli :respect::vutra:
Hvala drugari:thumb: @Himalaya, tvoji komplimenti uvijek gode a i od drugih kolega, naravno :respect: vrhovi izbijaju kao u prici, malo jos rastegnuti i brze bolje na 12/12:Dvaljat ce sve to ukrotiti, tako da cu im prvo MNT odraditi, a po potrebi i supercroping, vidjet cemo sta bude potrebno:)
Pozdrav drugari ::listomahanje:: Ono sto je bitno spomena jeste da su dame dobile punu dozu TNT-a, root-a, zyme-a i super vit-a. I to im je izgleda prijalo. Jos su malo zategnute, vrhovi izbijaju na povrsinu poslije topinga, dame ispunile box, za sada sve super. Uslovi u boxu: Temperatura: dan/noc 28/23 Vlaga : 55% - 60% Svjetlo/mrak 20/4 Par fotkica: Toliko za sada, zivjeli:respect::vutra:
Pozdrav drugari ::listomahanje:: dame danas dobile pola doze TNT sa root-om, zyme-om i super vit-om. Na pot idu 2,2l vode, da procuri. Tako je i bilo, dame su dobile potrebne uslove za dalji zdravi rast:) Odradjen je toping i novi vrhovi se cekaju da izadju i mislim da ih necu vise nista posebno dirati, dovoljno je jos malo dame pritegnuti. Gorilla dominira definitivno al i ostale dame se prikljucuju rastom i stasom:D Temperatura u boxu od 25°- 28°, vlaga je od 55% - 62%, rezim svjetla 20/4. Zivjeli drugari::lulamira:::respect::vutra:
Pozdrav drugari :respect: 21. dan za Gorilla Zkittles, za ostale dame 20-ti. Dame su topirane i odradjen je lst, malo zategnute. Jako zdravo izgledaju pa necu nista jos davati, osim boostera. Mozda sljedece zalijevanje da idem sa pola doze TNT-a al prati se pa cemo vidjeti. Danas su zalivene sa 1,5l vode+root, zyme, super vit po predvidjenim omjerina osim root-a kojeg stavljam 7ml po litri. Temperatura je 25°-28°, vlaga 55%-62%, 20/4 svjetlo /mrak Gorilla Zkittles Bubba's Gift Critical Kush Blueberry Cookies I zajednicka Do sljedeceg javljanja :respect::vutra:
Pozdrav drugari:):respect: Dame rastu na ocigled, dobile su po 0,75l svaka (+zyme, root, supervit), izgleda da ce ih trebati bas :banana123: Gorilla ce sutra biti topirana i pocinje lagano lst a ostale tri vjerovatno za dva dana :) Evo malo slikica Gorilla Zkittles Bubba's Gift Critical Kush Bubba's Gift I zajednicka :) Zivjeli :respect: :thumb: :vutra:
Pozdrav drugari,:respect: dvije sedmice su za nama, dame lijepo izgledaju, zdravo i zadovoljno Nadam se da ce tako biti do kraja:) Uslovi u boxu standardni: vlaga 50%-60% temperatura 25°-27° 20/4 svjetlo/mrak Nutrienti: jos uvijek samo boosteri:) Gorilla vec izgleda poprilicno veliko, bit ce sa damom izgleda posla i primjene hirurskih intervencija:D Ostale tri dame su poprilicno istog uzrasta i jako lijepo i zdravo izgledaju:gled: Bubba's Gift Blueberry Cookies Critical Kush Sad su dame lijepo zalivene i spremne za sunce:whato::zajednicka::lulamira:: Lijep ostatak vikenda drugari :respect::vutra:
Hvala Stipe :thumb: :respect: :)
To je velika cast za mene :) :respect:hvala lijepo Power, tebi i komplet forumu na svemu, idemo dalje po nove pobjede:thumb::vutra:
Ti si mentore velikim dijelom kriv za to hahaha :D :respect: :)
Update drugari ::listomahanje:: , deseti dan kako su dame ugledale svjetlo lampe. GZ je do sada daleko najveca, s tim da je i izasla dan ranije. Za sada je sve OK, idemo dalje:D Uslovi u boxu: Vlaga 55-60% Temperatura 25°-27° 20/4 dan/mrak Gnjojivo: Jos uvijek u upotrebi samo boosteri, 5ml root, 2 ml zyme i kap supervit na litar vode, i svakoj ravnomjerno rasporedjeno:) Gorilla Zkittles Bubba's Gift Blueberry Cookies Critical Kush I jedna zajednicka Zivjeli drugari::listomahanje:::respect::vutra:
Oko 20€ al dobijes duplu, znaci u oba boxa mogu istovremeno susit. S obzirom da mi je dosadilo kacit na zice pa u box, uzeo sam i nisam se sekunde pokajao:)
Hvala mentore :) sve to ide laganim tempom sad. Jucer sam im samo dodao jos jedno sredstvo, preventivno, protiv musica i sad su uklonjene. Nema ih vise. A i jedan box je danas zavrsen, harvest pao u sastavu: Kalini Asia, WW, Auto Ultimate i OG Kush, s tim da sam kod OG prije sedam dana skinuo vec glavne vrhove:thumb: Ostalo je trima, manjih vrhova i popkorna kao u prici jer planiram odraditi Dry ice Hash
Hvala Stanaccc :thumb:
Pozdrav drugari, prva sedmica je skoro za damama, lijepo se formiraju, boost-ovi su na redu (SV, root, zyme) spricam oko biljki 3 puta na dan, 20/4 je svjetlo/noc, udaljenost lampe je 45 cm od biljki, temp 27°-28°, vlaznost 55-60%, sve dobro izgleda za sada::lulamira:: Gorilla Zkittles Bubba's Gift Blueberry Cookies Critical Kush I zajednicka Zivjeli drugari:respect::vutra:
Kakav spam, vrlo korisna informacija za nove kolege :thumb:vidis tvoja tehnika mi nije pala na pamet a imam to, samo treba odobrenje od zene hahaha:D bas prakticno i jednostavno:respect:
Hvala svima drugari na podrsci :) :thumb: :respect: mentore @Zelenko63 zivio sto godina kupio Sam dosta lastike da gace stegnem :D bit ce guzva, jasno je al borit cemo se:) Ja koristim metodu klijanja sa dva tanjira, dva papira ili ti kuhinjski papir, namocim jedan papir i stavim na tanjir sjemenke, preklopim drugim vlaznim papirom i onda tanjir odozgo, zamotam sve plasticnom folijom i cekam:)sve cetiri sjemenke su proklijale u dva dana a zna nekad i par dana vise trajati... uvijek sve sjemenke proklijaju, bar do sada jesu
Slazem se u potpunosti, tako ce i biti u buduce :) bit ce guzve al cu pokusat to sve iskontrolirati. Razmisljao sam cak i o jednoj biljci u 20l, cak sam pot vec kupio al to cu uraditi poslije ovog growa sa jednom foto biljkom, definitivno:thumb: