Pozdrav drustvo! Evo mene opet, sa autosima naravno, da podelim sa vama i ovo iskustvo. Prosli grow nisam vodio dnevnik, ali sam objavio slike auto Anubis-a, biljke s kojom sam stvarno bio prezadovoljan u svakom smislu. No, ovako sada stvari stoje> grow box 60 x 60 x 160 250whps, cool tube izduvni vent fi 150 + jos jedan fi 100 koji pomaze stoni ventilator seme> +speed 4x kese za gajenje 14,5L zemlja potground H, perlit rezim svetla 20/4 djubrivo> Tarantula AN prve cetiri nedelje, pH Perfect Connoisseur Bloom A&B Bud Candy ...mozda :ajnstajn: i neki booster...mozda :bocni:: trenutno u boksu temp. 27/28c, vlaga niska al jbg...35/40%...bice ok! Sledeci put fotkice! Pozdrav!
ovaj dnevnik može u završene. :)
Evo i četvrte najmanje lepotice, spremne za sušaru! :D Ovim je ujedno ovaj dnevnik završen jer što se tiče smoke report-a: neće ga biti, jer ja jednostavno ne umem da artikulišem i objasnim...i tako... :smoke: ZaKLJUČAK: Veoma zadovoljan growom. Prvi put sam hranio sa AN, pa je u početku bilo klimavo dok im nisam našao pravu meru i na kraju su ispale bombona! :vozdra:
U pitanju je Sweet Seeds. S ovim autosom sam najzadovoljniji do sada, s obzirom na brzinu sazrevanja i kvalitet dima i ne slažem se s tobom da daje malo, meni po biljci ostaje minimum po 80gr suvog. Mada gledao sam neke dnevnike na internetu koji ne mogu prići mojim spidovima! Recimo, čovek od 5 biljki dobio 90 gr ukupno, pa ti vidi razliku. ;) :D
One inače završavaju za 49 dana indoor i prilično su precizne. Moje su bile na suncu, pa desetak dana više. Moglo je to još 10 dana lagano, ovaj trenutni rad mi odgovara i prvenstveno sam ih zbog toga skinuo. jednu sam ostavio još desetak dana jer je kasnije počela da sceta i generalno je mršavija od ostalih, pa ću baš da vidim kakav će rad biti kad obro sazri! :)
Mislim od semena za 57 dana :D
Od ove tri 670gr sirovog: :banana123: A što dobro radi posao, pogodilo mi ukus u notu, mogu samo da zamislim kako će da odvaljuje kad se osuši fino...hehe...:drull:
BERBAAAAAA! :makaze: Palo lagano šišanje: sad još malo friziranja pa na sušenje! :rasta: Ova četvrta će još par dana da se sunča...
upravo večerale...na okupu sa domaćicom! :D
teška i masna hedovina! i kvantitet i kvalitet + speed! PREPORUČUJEM! :D
dan 52.
Fotkanje za laku noć! Ujutru samo vodica...i lagano... :D
Lepota poroka! 46.dan! Sinoc papale! :p :vutra:
Ja sam zimus uzgajao bubble gum nekih 85 dana i bila je više nego spremna...a sad sam vala nestrpljiv jer su na terasi a stalno imam goste...i paranoišem...:eek:
Kad ih budem shishao, bice to zute tacke zaborava mog...'ebesh tacke dok pumpaju! :rasta:
Pune se vrhovi....:p mada nema sanse da zavrsi u 7 nedelja, pre bih rekao jos dve preko...
Cure ulaze u 40.dan. Posle problema jer sam se zaigrao sa Prihranom, odradjen flush i sada izgleda da su krenule fino...dobile samo vodu danas a za par dana ide klopica na 70% od preporucene doze. I tako umereno do kraja...
NN ubojita domacica, danas prebacena na 12/12 :bocni::
heheh... taj sam glavom i bradom! :lol:
merak! :rasta:
Zagasio...:zvezda::cure me nesto zezaju...ali to nije razlog da se ne za..gasi dzoint kad pocnu coveku da padaju debilne ideje na pamet...tipa da kaci ovakve fotke na forum...i slicno :razvaljen::
Hehe....situacija se menja iz casa u cas...u svakom slucaju bice nesto i napolju i unutra...jednu devojcicu nn bacam u vege i mislim da ce se sama baskariti u boxu....ma sledeci foto update ce razjasniti situaciju...:vozdra:
eee da stvar bude gora i bez vutre sam ostao nema šta da nađe...pa šta misliš što se žurim (+speed)? :D a dnevnik bi mogao da se zove: " Tamo- vamo grow, "veoma" +speed !" " Tamo- vamo grow, "veoma" +speed by Barbarossa !" ako nije problem može ovako :D
hehe...i to je moguće, Stipe! Juče mi tašta izvršila detaljan pretres stana i najavila nekakvo generalno čišćenje cele gajbe! :eek: Ko zna ...možda na kraju završe na sajtu u nekoj vukojebini! :upiii: Samo se nadam da ih ovo seljakanje neće usporiti jer stvarno su krenule da budu aždaje! :smoke:
E drugari...kod mene kad može komplikovano ja napravim da bude duplo...Dogodilo se to da sam devojke sa terase ponovo nekako zgurao u box! Ludnica! :crazyd: Naime, skoro sam se oženio, žena mi je u petom mesecu trudnoće...rodbina, prijatelji..komšije nadiru sa svih strana,guraju nos u sobe, fijoke...al prvo se zalete na terasu i potpuno sam odlepio skrivajući i cimajući se non stop da curice ostanu bezbedne! danas mi je puko k.... i vratio sam ih u sobu pa kako bude! Ja se stvarno izvinjavam urednicima što mi samo šetkaju dnevnik tamo vamo, al bih stvarno sve zamolio za razumevanje...jer verujte: samo lud čovek gaji vutru u ovakvim okolnostima...:rasta:Evo kakvu sam lepotu morao da zguram u box!:sadbanana:svega 27. dan!
jednom rečju: LEPOTA! :watch:Svega 23 dana...
uh šte ne bude svih 11! :D pa u zavisnosti od broja ženki ću odrediti veličinu posuda, te će biti nekakav Sog- što više ženki to manje posude...čisto zezanja radi da mi ne zvrji prazan box.. :) nego..bem ti sreću, izgleda da mi se pojavio crveni pauk (spider mites)....:fuck:
Da se osvrnem i na moje cure u indoor-u..režim svetla 12-12 od starta, regular...predobra no name vutra! Njam njam... :p zbog njih neću otvarati dnevnik...tako da će ovo biti povremena indoor- outdoor varijanta dnevnika! :D
u svemu se slažem s tobom...:respect:Hajde sad da budemo ok! Evo pozdravljamo te moje curice i ja...i mutant biljka kojoj je glavna grana nanovo krenula bočno iz prvobitne glavne grane, te su mi odozdo ostale prve bočne grane koje normalno idu i praktično sad imam još jedan par prvih grana više:skot:: :cool:
Naravno druze, u potpunosti se slazem s tobom- treba raspraviti i diskutovati u cilju opste edukacije i uspesnijeg gajenja ove biljcice...i nisam hejter i drago mi je kad neko zeli da pomogne, ali npr tvoja poruka odozgo je takva da sam te morao pitati kako mozes nekome reci, kao da je to od primarne vaznosti: "presadjuj to u par litara vece..." kad svako ko ima bar malo iskustava zna da je 14,5 l vise nego dovoljno za autose. Takve stvari...ne znak kako drugacije da reagujem na to...i znam da kese nisu najsrecnije resenje ali poslednji grow sam bericetno isterao u kesi...problem je samo temperaturi sto se da resiti...nemoj mi zameriti ali ne volim kad me neko savetuje bez jakog uporista za svoju sugestiju. Nista lose i izvini ako sam te na bilo koji nacin uvredio.;)
E bas tako!
Ma ja sam opušten skroz, Stipe...i ne mislim da imam nekih problema sa biljkama, sem onog što se desilo i prošlo... nego znaš..sto babica -kilavo dete! ;)
Ostaju u kesama. A ne vidm ni jedan jedini razlog za većim saksijama... S obzirom da je temperatura napolju +50c a vlage ni za lek verovatno dolazi do pojačane transpiracije te se na nekom listu pojave te mikrokapljice koje potencijalno ali ne nužno mogu izazvati efekat lupe i spržiti deo lista...
u jbt...sad sam merio temperaturu na terasi... 45c! vlage nema ni u mislima! pardon, +49c!
nema više ispod nikakve plahte...što je sigurno sigurno je hehe... međutim ono što je Komšijin mali rekao da je zbogvelike vrućine došlo do pojačane transpiracije pokazuje se kao tačno, jer sam na jednom listu malopre uočio mikro kapljice zbog kojih se dešava efekat lupe i list bude da tom mestu spržen...sad je fora kako se boriti protiv toga?
razumemo se druže, ne kažem da preterrana refleksija odozgo po listu ili direkoktno prženje po toj strani nisu štetni, jer biljka jeste koncipirana da svetlost prima sa gornja strane lista...ali mislim da je u mom slučaju to zanemarljivo...jer uzmi samo u obzir položaj listova kada se radi Scrog ili Lst dok se ne okrenu...Gornja strana lista je bogatija hloroplastom nego donja a upravo se tu obavlja proces fotosinteze... evo kako kako to izgleda...za 13.dan su mi više nego lepe! :D
To je i moja teorija i skoro da sam 100% siguran! Ali neko pomenu i peronosporu, pa sam za svaki slučaj skinuo ta dva listića da se ne širi sranje i poprskaću rastvorom 10% mleko i 90% voda...eto onako, za svaki slučaj, mada sam ubebeđen pre u ovu teoriju da ga je spržilo sunce!
Na koji način više svetlosti s donje strane lista može smetati? A platno mi tako fino umotano napravilo neverovatnu razliku u temperaturi kesa,pa su čak i prohladne na dodir...
kako si to zaključio? baš sad čitam i gledam slike sa simptomima...ne deluje mi tako... Biljka je praktično u dva sata, od potpuo lepe i zelene, lepo hidriranih listova, dobila ove fleke samo ne jednom troperom listu i malo na ovom drugom...praktično se spržio kao čips. Sve nešto mislim da je šok od prejakog sunca, jer su do tog trenutka bile ispod 250w Hps...:sun2: bem ga...možda i jeste...pa da razrednim malo mleka sa vodom i poprskam?
Palo mi je napamet presađivanje u bolje saksije, ali ne bih da ih cimam jer su autosi...a kese su od 14,5 L, nema potrebe za većim posudama...
Ako,ako Stipe...samo ti ponavljaj,ne može da škodi, može samo da koristi kad to govori neko ko zna znanje! ;) Zahaljujem na tome! Ono ti se učinilo da je zalivena po sredini,zadnji put su dobile pre 5 dana vode i planiram ih večeras obilnije napojiti! :D Evo kako sam ih rešio od vrućine. A tu je i ona kojoj se ta dva lista izneenada juče spržila,mada sam primetio i na jednom novom listu par tačkica! bem li ga kako je došlo do toga...
Sve ja to znam druže, uviću ih sve zajedno belim čaršafom...nego +50 napolju i u frižideru je toplo! :D Biće ok...
Jesu, ove kese su zlo i naopako...al šta je tu je...videću da ubacim u nešto još preko da se ne bi skuvale! A kad smo već kod vrućine, izgleda da mi je ono prejako sunce juče bukvalno spržilo jedan list na biljčici...drugog logičnog objašnjenja nema! Moraću malo da ih maknem u hlad kad najjače prži...
mudro zboriš, Stipe! Jutros se setih toga, ali u međuvremenu odoše misli na drugu stranu...rešavam! :) oblepio sam ih nekim belim papirnim kesama za kokice...valjda će ih kolko tolko zaštititi...
pa ima više razloga prebacivanja na terasu...pre svega jer mislim da će im puno bolje biti na suncu, oslobodiću box i unutra ubaciti neke domaćice na 12/12, uštedeću struju, smanjiću vrućinu...ulepšaću terasu! :D
Iznenada je došlo do promene koncepcije ovog growa, tako da više nije INDOOR već OUTDOOR grow na terasa varijanti! :D Te bih ovom prilikom zamolio administratora da prebaci dnevnik u outdoor i nadene mu ime "+speed na terasi, autoflower grow". Hvala. :)
Imam izgleda nekog mutanta u boxu ili šta god da je...nisam se pre sretao sa ovakvim ali bilo je par izopačenih! Evo slika govori hiljadu reči,baš me zanima da l će nešto biti od ovoga?o_O evo jedna grupna:a a evo i nje:
baš sam to zgurao u box, mistmaker samo manji...nije sjajno ali završava posao... :)
hehe...baš se pitam šta li si to radio i u kakvim uslovima?? I kako je na kraju ispalo?...mislim, sa 90+ dana si mogao dva growa s ovom sortom! Videćemo kako će ovo biti, za sada ide fino! :D
evo par sličica mojih curica. ovo im je 6. dan života! :D
Instalirao sam neku spravu što proiyvodi hladnu paru u veće je bolje s vlagom... A što se prihrane tiče,docvetanja nema ništa, nego ova Tarantula se i daje na startu,u prve dve nedelje, zbog korenovog sistema i bla bla... Tarantula 250ml Advanced Nutrients Tarantula predstavlja neverovatno otrkiće medju mikrobiološkim proizvodima za primenu kako u zemlji i supstratima tako i kod hidroponskog gajenja. Tarantula je ustvari bakteriska kombinacija 19 vrsta mikroorganizama, sa 1.4 milijardi kolonizujućih jedinica po gramu, a sadrži mikro organizme poput Bacillus, Streptomycetes Actinomycetes, i Pseudomonas čije je delovanje veoma značajno u fazi rasta biljaka. Samim time Tarantula je ubedljivo na prvom mestu po koncentraciji mikroorganizama. Ova kombinacija raznovrsnih i veoma bogatih mikroorganizama formira simbiotsku vezu sa korenovim sistemom gajenih biljaka. Omogućava rast zdravih jakih biljaka i korenovog sistema što obezbeđuje biljkama da izdrže razne stresne situacije kao i da se odupru raznim vrstama oboljenja. Tarantula je temeljno testirana i prilikom tih testova utvrđeno je da više nego pozitivno utiče kako na rast tako i na samo cvetanje biljaka. Daljim testovima utvrđeno je da u kombinaciji sa Piranom uvećava korenovu masu čak 25% više nego sto je to moguće sa samom Piranom. Svojim mikrobiološkim delovanjem Tarantula takođe oslobađa snažne citokinine koji omogućavaju biljci dalje razgranavanje i pojavu znatno više pupoljaka. Sastav đubriva: Tarantula Beneficial Bacteria