pozz svima i zelim vam svima dobre berbe :spliff: novi grow i novi projekt ... Plan; u vega box sto imam terat do cvjetanja a onda napraviti pored malo vislji box, stime da sam ogranicen s visinom na od 2m prema nize... nema veze nest cu izkombinirat :) MENTOR; Cill VEGA BOX; 95-115-160 DIY a finalni u izradi za Superplant HPS 400W... SUNCE; 250w lumatek dual, 32.000 lm + prigusnica ETI250W, VENTILACIJA; 1. hladjenje lampe kupaonski vent 100m3/h vanjski zrak-alucjev-CT-alucjev-otvor prema gore... 2. Winflex 185m3/h (VKO 125mm) 185m3/h ispuh... 3. pasivni upuh GRIJANJE; kombiniram jos al brijem stavit 2x DIY grijalice... POSUDE; 4x 20l kalici ZEMLJA; mix Florobela + stiropor + coco neki koji sam uspio naci u ponudi SJEME; White Widow Fem by Seedsman Anesthesia Fem by Pyramidseeds Ice Kush Fem by Advanced Seeds Afgan Skunk Fem by Advanced Seeds narucene 16.09., stigle 22.09. postom, stavite na klijanje 27.09... GNOJIVO; Biobizz Root Juice, Grow, Bio Heaven, Bloom, Top Max... TRENING; topiranje by cill + lst... OSTALI PRIBOR; PH mjerac, Digitalni termometar-vlagometar, mikroskop... ovlazivac zraka 5l... evo koja slika i krecemo ... :respect: :vutra: :respect:
oki doki nisam znao jel ja ga stavljam da dobijem vecu zracnost zemlje mesto perlita jel sam trazio u svome kraju ne mogu da kupim tako sta, ni vermikulit ni perlit ni cocos ... i ovo coco sto sam stavio to je za terarije ... najblize sta sam naso ... nema veze pametniji sam za sledeci puta ...
up... sjemenke proklijale jucer, 01.10.16. iliti danas piknute u zemlju... + spojio sam grijalicu na stc1000 da se ne sekiram za temp... poseban tnx ZdrvaTrava pomogo mi tvoj post na ; https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-možete-pitati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/ ... 97 stranica mislim... ako nekome zatreba jos... dopunio sam cistom zemljom racunam da ce se jos slegniti ... lampa na 35 cm od zemlje ... rezim svjetla 18/6...temp i vlagu sutra ocitam ... a evo kako to sad izgleda .... pozzz svima i :respect: :vutra: :respect:
L0oD ... budem stiropor metio dole to svakako ... tnx na info ... vidim da si ok lik i jos mi krivo sto je doslo do nesrazumjevanja pri prvoj komunikaciji ili ti tako nesta ... ugl vec motam jednu za bolje sutra :thumb: VenloNL ... box je u prostoru 3s x 4d x 1.6-2.0v a sam box 1x1x1.6 otprilike ... ne grijana prostorija ... kalorifer mi je od 2000w valjda ce biti dobro dok ne zazimi pravo ... onda planiram ubaciti diy grijalice 1 ili 2 od 100w sijalica u kanti od boje ... na proslom zimskom feriju 1 taka mi dizala oko 2°C ali box mi bio duplo manji ... tako da brijem staviti ili 4 takve grijalice spojene na tajmer a ostavit ovu grijalicu na stc1k ... jos budem vidio kako se stvari budu odvijale ... ugl tnx na info truare brate ideja ti nije losa i slobodno spamaj do mile volje meni ne smeta ... uvjek se nesta novo sazna iz price pogotove meni pocetniku ... naculio sam oba uha :D takodjer svim ostalima hvala na ljepim zeljama i cestitkama i pozdravima ... slobodno bacite sugetije i komentare i vise je nego pozeljno... nista ispravio sam ...
up ... znaci posluso sam savjete ... ali i radio greske ... stavio sam stiropor dole, dupli pod kalice da ne vuce hladnocu ozdola ... iskljucio sam vent koji je hladio hps ali nisam razmontiro jos dok ne dodju hladniji dani budem vidio ... imo sam problem s vlagom ... min mi padala do 35% ... dodao sam plitice s vodom i smanjio sam ventilaciju ... ugasio vent koji mi tisko zrak u filter ... koji je dosta jak, kako mi se cini i stavio jedan od kompa da mi stalno radi pa cu vidjeti sutra ... temp uredna 19.5 - 26.5 .... najveci problem je bilo moje ne strpljenje ... menke piknute u zemlju 01.10... 3 su isklijale 04.10. a 4 sam ja trazio jel su ove vidno porasle pa sam je otkopo pa zakopo pa mi je tek jucer izasla iz zemlje tako da malo kasni ugl zasro sam ... i greska no2 sto nisam posadio menke u male kalice nego sam drito u finalne ... konto sam da ce zemlja upasti malo pa da cu moci poravnati biljke zemljom ali nije se to desilo pa su mi se izduzile dosta a to sam rjesio dodavanjem zemlje gore ... oce valjat ili ne vidjet cemo ima slika ... znaci sad su sve vani idemo dalje ... 1 od njih afgan skunk mi cudno raste ili je to normalno ? ostale sve imaju 1 par prvog lista a skunk 2 ... jel ima ko pojma sta se desava i jel to normalno ili deformacija ???? PS; Cill tvoj skandinavski predlog mi mnogo skup za moje financije ... za sada mi lakse struju platit na rate jbga ... evo koja slika ... i svaki komentar i sugestija dobro dosli .. :respect: :vutra: :respect:
up ... tpoiranje by Cill ... ww i anesthesia ... skunk cekam da poraste nod ... a kush posto se sam iliti auto podjelio u dvije biljke na jednoj glavnoj grani sam pocastio sa kombinacijom Cill i FiM pokusajem pa budemo vidjeli sta ce izrast od toga ... vlaga 40-80 % , temp 18.5-27.5... zalivane danas voda + rootjuce 6.5 a prije toga 09.10. dobile porciju ... evo koja slika ... pozzz svima ... komentari, misljenja i sugestije dobro dosli ... zanima me vasa iskustva s tim vrstama ako ste ih sadili ... hvala i zzzz :respect: :vutra: :respect:
up ... cini mi se da sam ih malo potopio vodom usprkos svemu, posebno ovi cudni kush zbog vrha listova ufrkani na vrhu su a opet mozda je to mutacija neka ... sam se poduplo a ga ja jos sisnem fim + cill metodom ... zivo me zanima sta ce od njega ispasti ako prezivi uopce ... neki mi se listovi onako sastrane uvili lagano gore i na dodir su suhi ... mozda lampa malo blizu bila nekih 20 cm ... par dana ih prskam po njihovoj noci 1x nekad 2x, razmako sam zaljevanja na 4dana + podigo lampu na 25 cm i cini mi se da se oporavljaju ... skunk malo kasni jel sam bio ne strpljiv pa prcko po zemlji dok ga nisam izvadio onako sa korjenom pod hps da bolje vidim sta se desava :zvizd:... ugl da ne duzim evo koja slika ... sretno svima i pozzzz 17.10. temp. 19.0-26.0 vlaga 50-70% rezim svjetla 18/6, 13(9 a.s.)dan vege, lampa 25cm ... :respect: :vutra: :respect:
up... zaljevanje + lst ... prije 4 dan zalio s 1.5l voda + RJ 1ml/1l po posudi , jucer 19.10 zalivene s 2l vode + dodaci i lst na WW i Anesthesia full, Skunk kasni a Kush nisam dirao samo fan list sklonio ... gusto mi se razgrano a nodovi blizu ... mislim da cu ga pustit da vidim u sta ce narast ... a ako se izdigne uvjek mogu cropat ... vidjet cemo ... evo koja slika ... pozzz svima i sretno .... 19.10. temp. 19.5-26.0 vlaga 50-70% rezim svjetla 18/6, 15(12)dan vege lampa 25cm ... zaljevanje 2l vode + 1ml/1l R.J./B.H./B.G/ 2 tj starosti 20.10. temp 19.6-25.9 vlaga 48-65% rezim svjetla 18/6, 16(13)dan vege lampa 25 ... LST - WW + ANEST ... Skunk kasni , Kush pustam gore ... :respect: :vutra: :respect:
up ... znam da sam naporan sa precestim upovima ali sta ces kad u ovoj fazi ima najvise dogadjanja ... naso sam glistu u tanjuricu ispod ww ... teska srca sam je izbacio u vrt ... + lst i podigo lampu malo ... 22.10. temp 19.5-25.5 vlaga 50-80% rezim 18/6 18(15)dan vege, visina lampe 30 ... lst 2x ww i anest., skunk cekam da izraste sljedeci nod pa ide natezanje, kush ostavljam kako je ... ww + uljez i sl. prije i poslje drugog lst-a ... :respect: :vutra: :respect:
up ... zaljevanje cista voda na 6.5 + lst na sve 4 ... cini mi sa da malo sporije napreduju pod 250w tako da kontam sutra prebaciti na 400w vidjet cu jos kako budem s vremenom ... 26.10. temp 20.8-29.8 vlaga 47-75% rezim 18/6 22(19)dan vege, visina lampe 30cm... zaljevanje cista voda 2l svaka 6.5 ph lst na sve 4 biljoze ... odusto sam od pustanja kusha u visine jel ipak sam ogranicen istom a vidim da mi raste samo glavna grana dok ostale stagniraju... tako da sam i kush dobro razvuko da se vidi ko je gazda boxa :) evo koja slika .... uvjeti zadnjih par dana ... pozzz svima i :respect: :vutra: :respect:
up ... dnevnik + slike ... savjete molim ... hvala ... 27.10. temp 21.0-28.5, vlaga 42-70%, rezim 18/6, 23(20)dan vege, visina lampe 30cm stavio 400w hps superplant ... lst na sve 4 ... na 1 mi se pojavio problem s puno vode ... 29.10. temp 22.0-27.1, vlaga 39-64%, rezim 18/6, 25(22)dan vege, visina lampe 30cm lst sve 4 ... i na 2 mi pokazalo problem ... sad imam na W.W. ali na Anesteziji puno gore ... 31.11. temp 21.1-26.8, vlaga 40-65%, rezim 18/6, 28(25)dan vege, visina lampe 30cm zaljevanje samo s 1l ciste vode s pipe 20min odstojale ... 02.11. temp 20.9-29.1, vlaga 38-65%, rezim 18/6, 30(27)dan vege, visina lampe 30cm lst zadnji za 3 dana prebacujem na 12/12 ...cini se da su promjene na listovima stale ... najvise stradala Anestezia a pokazalo se i na W.W.... 04.11. temp 20.8-29.5, vlaga 35-60%, rezim 18/6, 32dan vege, visina lampe 30cm busenje dodatnih rupa sastrane po potovima ... radi bolje drenaze da korjen dobije zraka...mislim da mi los sastav zemlje u potu ... nadam se da ce to popraviti problem...ijako mi nije jasno dali je problem u nedovoljnoj drnazi... ili je mozda kombinacija svega po malo losa drenaza, odma u velike potove, previse zaljevanja, problem s korjenom, los mix ... potovi su 30cm visine i u vrhu 33 cm sirine pri dnu oko 26cm brijem preko 20l mozda vise ispravite me ako grjesim... u zadnjih 9dana dobile 1l vode... danas poprsko po listovima ... kada sam podigao pot s doljnje strane sam vidim da rupe imaju zraka ... uglavnom nesta sam poduzeo dali je dosta ne znam ... ukupno je svaka primila 9 litara vode u mjesec dana na 20l potove ... ostavit cu ih jos dan dva pa ce ici zaljevanje 2l nista pozz svima i :respect: :vutra: :respect:
rupe gotove, sutra ih zalijem... tnx
up ... lst i pocinjem produzavati noc ... ici cu svaki dan po 1h manje svjetla vise mraka do 12/12... 08.11 temp 19.6-25.6, vlaga 56-82%, rezim 17/7, 36(33)dan vege, visina lampe 30 cm... evo koje slike prije lst, pojedinacno i poslje kako sam slozio ... mjenjam im malo raspored nadam se da nece preterano smetati ... pozdrav svima i :respect: :vutra: :respect:
pozzz svima ... evo up nakon dugo vremena... ima sam malih poteskoca al sve je to ok ... evo koja slika i molim misljenje kolko jos ??? ja brijem jos jedno 10 dana pa flush pa jos 5-6 dana i skidanje a vi ?? PS; isprike los mi foto pa su i fotke takve ... ugl bjele se ko da je rosa pala po njima :) ... :respect: :vutra: :respect:
up ... evo koja slika ... znaci sad su negdje na 130 dana starosti od toga nekih 70 u cvjetanju ... sta kazete koliko jos ? Ne strpljiv sam ko malo djete al nebi da uranim sa skidanjem ...
planiro sam ostaviti do vikenda pa sub ili ned mrak 48 h i onda sledeci pon-uto skidam ... ali nisam siguran ... zato imam vas :) ... nebi volio skiniti tjedan ranije bezveze ...
truare ... kaj hiberniraju ... ne znam di bi poceo o problemima koje sam imao ... ajd ovako ... mjesec dana bio u bolnici zaljevane bez korekcije a uvik sam pazio na ph (pokazale ) potom su 6 rjecima ŠEST dana bile bez svjetla ( period negdi od 02.12. do 08.12.2016) prgorio mi produzni i ja nest na brzinu da naredim i ne skuzim da nisam ukopco lampu ... pazi 6 dana u totalnom mraku a taman pocele da cvatu ... na W.W. mi strunile dve najbolje grane ... ako od nje dobijem 1 gram bicu sretan sta je jadnica sve prezivila ... zaboravi temperaturu ... dnevna se kretala od 25-28 al mi nocna padala na 17-18 stepeni i tu vidim najveci problem ... jebiga box mi u ne greanoj prostoriji a nema se za Cill beha rjesenje ... tako da sam nabio kalorifer s kojim brijem da sam sjebo W.W. a ova desna poljubicastila tu mi se stiropor odljepio i pusto hladnocu itd ... uglavnom jucer sam skinio uzorak od svake i mogu vam reci da pucaju sve ali Anasthazija najbolje ... danas su sve 4 dobile 4l vode ... i onda pratim dalje ... a sve ovisi kako mi budu izgledale sljedece zaljevanje ... onda cu vidjet jel idem jos jednom gnoivo pa voda ili sta ... ugl ne cu ih skiniti sve odjednom nego brijem Anesthesiu prvu skinit i to sljedeci vikend u mrak 48 pa noz a kush i skunk produziti barem 7 dana + W.W. dodatnih 7 dana ... ne znam ni sam budem vidio ... a tu ste i vi da pomognete kolegu u nevolji ... evo slika ...i tnx na savjetima :joint2: :respect: :vutra: :respect:
up ... 12.02.17. - poceo sam 01.10.16. isklijale 04.10 jedna kasnila 07.10 ... znaci negdi oko 55 dana vege + 80 dana cvjetanja (-6dana mraka) ako sam dobro racuno +- dan dva ... uglavnom dobile zadnja dva puta cistu vodu i jos mi izgledaju kao da bujaju ... zato ostavljam jos jedno zaljevanje i onda u mrak sljedeci vikend ... stim da sam uzeo uzorke ostavio dva dana da se suse + mikrovalna malo i razbio sam se prvavski ... a za +7 dana brijem da ce biti jos bolje ... budemo vidjeli ... svima pozzz i sretno ... :respect: :vutra: :respect:
dame i gospodo evo i mog zavsetka ... sve u svemu i nije lose kako je moglo ispasti ... meni bitno da sam zadovoljan i da imam finu kolicinu dima do sljedece berbe + jedno ogromno novo iskustvo o uzgoju opcenito te zimskom a mogo bi reci i mracnom ;) ... ugl od njih 4 nekih 280g suhog i to W.W. -40g, Anesthesia -80g, Afgan Skunk 70g i Ice Kush 90g ima malo vise al sam smanjio jel vjerujem da ce jos izgubiti na tezini ... na slikama se cini da skunka ima najvise ali je i lagan za razliku od vrhova Anesthesie ili Kusha ... sta da vam kazem svako jutro palim drugu ... ludilo a tek prpa mix od svih :P ... sretno vam svima, hvala na pomoci i savjetima ... vidimo se ... :respect: :vutra: :respect: