Kad sam prikupio sve nužno za uzgoj, moj prvijenac može početi. Informacije koje sam iščitavao s vutre.org puno su mi pomogle što se tiče samog uzgoja, ali isto tako, i s energetskim poticajem, pa bi vam se ovim putem zahvalio svim uzgajivačima i moderatorima na tome. Box sam sam napravio a kupljeno je samo ono što se je kupiti moralo, jer me taj način više veseli i povezuje s cijelim projektom uopće. Ovdje ću prikazati i fotke box-a čisto iz razloga da eventualno nekom pomognem s idejom ili kao poticajem da se to može uraditi i na ovakav način. Box je konstrukcija od letvica 70x90 cm a visina je u jednom dijelu 120 a u drugom 180 cm, obložem kapa fix materijalom (inače služi za kaširanje tiskanog materijala, reklame, panoi..), te s unutarnje strane folijom za "preživljavanje" iz ljekarne, a na podu je, kao dio konstrukcije, korito visine 10-tak cm s odvodom da prilikom flusha i možebitnog pretjeranog zalijevanja voda jednostavno ode u kanalizaciju. Kao što se može vidjeti iz naslova lampa je 250 wata s diy reflektorom od alu lima, hlađena s malim pc venilatorom koji je kao i ostali spojen na potenciometar (nalazi se van box-a skupa s prigušnicom od lampe). Sveukupno će biti pet ventilatora, tri pc unutra za mješanje zraka i dva 220 v za ispuh (upuh je pasivan). Potovi su od 25 litara s izbušenim rupicama 6mm tzv. air pot, zemlja je Klasman Potgrond H + perlit koji će biti zmješan u nekom omjeru. Gnojivo Plantella list i cvijet Sjemenje je od Nirvane i svašta lijepog pišu o njemu ili bi ja htio to tako vidjeti, to će vrijeme pokazati ali uz vašu pomoć uopće ne sumnjam u rezultate mog prvog growa. Mislim da nisam ništa zaboravio u uvodu ali neće biti problem i naknadno pojasniti ako bude upita. Sjeme je stavljeno na klijanje 12. 04. a vege će biti na 18/6.
Još jednom hvala svima na praćenju dnevnika, a moderator nek slobodno stavi dnevnik pod ključ.
SMOKE REPORT Kako nisam nešto od pisanja, potruditi ću se biti jezgrovit u osvrtu. Sam miris biljke nije bio intenzivan niti u vege fazi tako da me ne čudi da ni kad je osušena miris nije toliko intenzivan, a sad nakon sušenja u tegli samo je dobio na dubini i malo se više osjeti citrus. Inače, pušio sam i dalje pušim, samu travu bez primjesa, amiris je sličan tipičnom mirisu poznat većini. Okus je, nemam pojma što napisati. Nekako lagano slatkasto i pri kraju u nijansama citrus ili tako nekako. Ono najvažnije, rad. Rad je skroz ok, na početku (koji se itekako može produljiti) sativast, a kasnije polako prelazi u nekakav smiraj indike, a na kraju krevet i film ne gine. Ljuljanje tarje 2-4 sata bez paranoja i nerviranja, preporuka za WW od Nirvane. Ps Nikle su i dvije biljke cannel+-a i to ću povremeno poslikati i po galerijama postati u dogledno vrijeme, a potom isto osvrt i o tom strainu.
Hvala Stipe, sigurno će biti tako kako ti veliš, samo treba i to dočekati.
117. dan Došlo je i to na red, biljke su bile dva dana u mraku i pala je berba. Želim se zahvaliti svima koji su ikako sudjelovali u ovom dnevniku, nadam se iskreno da će netko u budućnosti pronaći i pokoji odgovor na neko pitanje, a vezano uz uzgajanje iste biljke. Malo-puno sam je isprobao zadnji mjesec, ali uglavnom malih vrhova i trima, jer duham više ne želim u svojoj blizini. Napominjem da je prvi smoke report nastao pod utjecajem malih vrhova i trima, te normalnog procesa sušenja. Nekoliko dana u mraku uz lagani, prirodni propuh. Od trima planiram napraviti vuter, u trimu ima dosta sitnih vrhića i vjerujem da bi to moglo ispasti vrlo dobar potez za isprobati nešto novo. Miris nakon sušenja podsjeća na pokošenu livadu i u tragovima miris canabisa, okus je grk (gorkast) i peče za grlo, ako se povuče malo jače, kašljanje je neminovno. Nadam se da će se to u prokjuranoj biljci manje osjetiti. Rad je upravo kako piše, Sativa 40% Indica 60%, kad laganini (pola uobičajenog) ugasite vozanje lagano kreće, i tako preme vrhuncu pa potom nazad. Intezivniji rad se može osjetiti 1-3 sata, zavisi o količini sadržaja i kvaliteti, ono poslije je nekakav ugodan osjećaj opuštenosti koji može potrajati još koji sat. Dakle, vrlo sam sretan što smo skupa ovaj dnevnik priveli kraju i sad zasluženo mogu uživati plodove svog novog hobija. Detaljniji report za koji mjesec kad se to osuši optimalno, ako koja teglica ostane;) Uživajte u ljetu i pozdrav do novog dnevnika.
Gore napisah "mora se" sad konkretan razlog tomu nije niti važan, ali da bi bilo bolje, bilo bi.
Bi ja, ali se mora ovako, mislim da je fakat dosta 4 mjeseca gledati kako rastu, te ću nakon toga uživati u plodovima svoga truda.
112. dan Da sad ne duljim ovj moj prvi grow je pri kraju, planiram za vikend to skinuti i staviti na sušenje. Malo slika...
Riječi ti se pozlatile :thumb:
Hvala ti lijepo na riječima podrške, upravo je onako kako si opisao. Ideja vodilja je bila -Ne kompliciraj- to bih preporučio i svim početnicima.
Pustiti ću je najviše do 15. 8. a onda ide:makaze:
Je, je, sitno brojim;)
104. dan Nekoliko fotki biljki izvađenih iz kutije. Još flush pa do kraja samo voda.
98. dan Nije da kukam ali temperature su visoke, ni biljkama se to ne sviđa ali guraju nekako. Gledajući jadnim mikroskopom trihome, izgledaju mi 100% prozirni, ali aj ga znaj sa sigurnošću, jako teško. Listovi koji su "u žarištu" lampe najviše stradavaju, iako sam lampu digao na kojih 40-tak od najbližih vrhova. Sad pratim što se događa s trihomima pa polako žetva. Koja sličica...
91. dan U boksu ništa novog. Čini mi se da se to nekako polako puni, ali, iz moje perspektive jako sporo, može se napredak jedino uspoređivati s fotkama od prije. Dosta je vruće ovih dana i malo su mi biljke spržene po najbližim listovima, ali kao da ne smeta za rast, čak mi se čini da su počeli nicati i mladi listići na vrhovima, i ne znam da li je to dobro ili ne. U specifikaciji se navodi da biljka cvjeta 60-62 dana, a moja je 44 dana u cvjetanju, znači još 20-tak dana, što misle iskusnije društvo?
Htio sam isprobati flush jer ako to nebi učinio ne bih ni znao rezultat. Bile su dvije mogućnosti, ili kemija ili temperatura, znači temperatura je i to sad znam za ubuduće.
83. dan Biljke su flušane prije tjedan dana, a danas sam ih zalio s full dozom plantelle, nisam primjetio nikakve promjene nakom flusha, odnosno oni listovi koji su izgledali "naježeno", i dalje tako izgledaju. Sve u svemu ne izgledaju mi nešto nezadovoljne, vrhovi se polako pune i sve ide po uhodanom ritmu. Ovih dana su visoke temperature vani pa tako i u box-u, vidit ćemo kako će se to odraziti na biljke. Nekoliko sličica
76. dan Sve mi to nekako sporo ide, al sam svjestan da je to samo subjektivni dojam. Prvenstveno mislim na debljanje vrhova, a ostalo je manje-više sve ok. Na jednoj fotki se može primjetiti (izražajnije) da su listovi malo "naježeni" i pomišljam da mi je lampa par dana bila za nijansu preblizu vrhova, ili pak, može biti i reakcija na gnojivo koje ne premašuje preporučenu dozu, ako mislite da bi se tu nešto moglo/trebalo učiniti, komentari su dobrodošli.
Skinuto malo grančica pa se kuha u mlijeku i domaćem putru :ajnstajn:
Onda ću samo one koje fakat neće ništa značajnije pridonjeti, a i steći ću novo iskustvo pa da vidimo :makaze:
Tnx ljudovi, da nije bilo vas sviju skupa, ništa od ovog nebi ni bilo pa iz tog razloga dati ću sve od sebe da to privedem kraju po ps-u. Bizo, veliš da mogu to malo prorjediti, a netko je spominjao hermiće uz takav hst, kakva su ti isustva i saznanja vazano uz tu temu?
64. dan Sve po starom, ne vidim nikakvih anomalija osim da im je malo postalo vruće ovih dana pa im se koji listić malo "naježio". Vlaga je u granicama normale 50-70% ali ne ide više čak ni poslije zalijevanja. Rast u visinu sputavam supercropingom i čini mi se da ne rastu tako brzo kao dva tjedna prije, ali zato su se počele posipati šećerom, Nekako se ne mogu oteti dojmu da bi jedna biljka bila dovoljna za ovaj boks, kao da se guraju u i bore za svoj komadić svjetla. Pomislio sam čak da to malo razrijedim otlidanjem sitnijih/tanjih grančica i listova, kakva su vaša iskustva? Da više ne lamentiram slike slijede.
Ajde opa, to me jako veseli čuti od tebe jer to čudo nikako neće dolje. Inače, u ponedjeljak sam ih zalio i vlaga nije išla više od 70% (mrak) :), a pod lampom nema zime.
Imam ih nekoliko u pričuvi i meni je to palo na pamet, tako da ću vjerojatno stavit jednog da puše između vrhova i tegle.
58. dan Sve po starom, biljke uredno rastu i ja ih pokušavam zauzdati da ne idu toliko u visinu, nisam siguran koliko mi to uspijeva. Vlaga je oko 70% dan dva nakon zalijevanja, a onda ppadne na nekih 64-49% tako da to nekako šljaka ali je daleko od optimalnog. Bio sam u razmišljanju da ih pošpricam nekim fungicidom, ali odustao sam od te varijante jer želim to izgurati samo uz pomoć ventilacije. Počeo sam im davati preporučene doze pllantele i uopće se ne bune, čak mi se čini da bi mogle podnijeti i veće doze. Ima još dosta vremena do kraja pa se neću žuriti s tim, evo slikice...
A jesi ti, s neba pa u rebra. Ima tema i odgovora, samo čitaj i traži po forumu preko tražilice.
Napravio lollipop, lišće iscjedio u sokovniku i sad pijuckam pomalo. Rad je lagan i nekako opuštajući sve me nekako vuče na još :p
Ljudi hvala na javljanju, tako sam nekako i mislio napraviti samo je bilo pitanje tajminga.
51. dan Malo sam biljke iznio van, poskidao lišće koje je požutjelo i da se malo prozrače. Primjećujem da sad brže rastu nego prije i to me malo muči, jer bojim se da će biti malo prostora za dizanje lampe ako ovako nastave rasti. Inače sve uobičajeno, voda - gnojenje - voda, s tim da voda ide dva puta zaredom. Razmišljam da li bi trebalo napraviti lolipop jer nekako ima puno lišća i vlaga je viša nego što bi trebala biti uz upaljen ventilator dok su u mraku, što misle iskusniji? Slikice...
Počelo je počelo...
Niti ja Power ali to mi sad nije toliko niti važno, za čitatelje dnevnika i svoju evidenciju, bilježit ću samo starost biljki radi nekog orjentira koliko im treba do samog kraja. Znači prije 11 dana su prebačene na 12/12 režim i tako će ostati do kraja.
To mi je sad problem jer nisam siguran kad je to, mislim na pojavu prvih pistila. Vidiš li ti gore na slikama pistile?
45/9 Ukupna starost/cvjetanje Ništa novog u boksu, biljke mi izgledaju zdravo osim malo svjetlijih vrhova koji kako malo porastu dobiju tamniju boju. Zalijevam ih s 5l vode svakoj i jako malo vode procuri, vlaga se smanjila od kad je prestala kiša i sad je na prihvatljivih 60-tak %. Veliki ventilator radi dok je mrak a ispuh i dva mala dok je lampa on. Cvjetanje računam od kad sam prebacio na 12/12, i sad su na tom režimu 9 dana, na fotkama možete vidjeti kako to izgleda, nisam siguran ali ovih nekoliko većih vrhova kao da se počelo pretvarati u cvijet ili ja brijem. Da sad ne tipkam bez veze slijede fotografije..
Slikano je nakon deset sati mraka a ventovi nisu radili. Danas je vlaga 75% s upaljenim ventilatorima nakon sedam sati mraka. Kad prođe kiša nadam se da će se to još smanjiti.
Dat ću sve od sebe da spustim vlagu ali vani je hladno (oko 12°) i kišovito tako da neznam koliko će ventilacija pomoći. Dao sam im 7,5 ml lista isto toliko cveta, pola preporučene doze. Možda bi im mogao dati iduće zalijevanje i punu dozu jer se i meni čini da su im vrhovi lagano svijetliji a dosta su velike biljke pa da vidimo što će biti.
Je Power, tako sam i mislio. Ništa ne mogu učiniti osim čekati, a možda od nje na kraju nešto i bude.
38. dan Dva dana su na 12/12 režimu, zalijevam ih kad se zemlja osuši (cca 4 dana), gnojim svako drugo zalijevanje i to 4 litre vode i 15 ml plantelle. Izgledaju mi ok za sada, ne mislim da im treba povećavati dozu ali ako po slikama uočavate neke znakove da bi trebalo, samo recite. Ovi mladih izboja ima dosta i svjetlije su boje, neke sam jednostavno malo savinuo pod jače lišće da ne rastu u visinu, možda nešto drugo... Par slika da vidite o čem zborim.. P.s. Prije tjedan dana sam otkinuo jednu grančicu i stavio u pot, dobro natopio s ph 5,8 reguliranom vodom bez ikakvih hormona i ostalih pomagala. Biljčica se nije osušila ali nije se ni mrdnula iz početnog položaja. Čekam pomake pa možda na terasu..
Zaboravio sam još spomenuti gore da sam ih dva puta topirao i da su to odlično istrpjele i rastu ko da ništa nije bilo.
Power, spušten ph limunskom kiselinom = zakiseljeno, i da naglasim 4 litre svakoj. Inače pustim vodu iz pipe da odstoji i poprimi sobnu temperaturu pa onda biljkama. Malo si datume krivo napisao ;) i mislio sam da bude nekih 40-dana. Čekam svog mentora u hitnosti što će reći...
29. dan Pet dana od zadnjeg javljanja, u boksu ništa novo osim da su biljke malo porasle. Temperatura je oko 25-29° a vlaga je s upaljenom lampom oko 50 a bez skoči i do 90%. Taj problem rješavam tako da ventilatori rade i kad je lampa off. Kao što možete vidjeti svezane su na sve strane tako da rastu najviše u širinu jer vjerujem kad krene cvjetanje da ih neću moći tako lako krotiti. Gnojio sam jednom s 5 ml na tri litre svakoj, 2,5 ml plantelle cvet i 2,5 ml p. list, nisam primjetio ni da im paše niti da im smeta, danas su zalivene s 4 litre zakiseljene vode bez gnojiva. Razmišljam o 12/12.
Oke, kad bi čovjek sve znao unaprijed onda nebi bilo zanimljivo. Pratimo dalje..
Bizo, imam tu sjemenku i ne uklapa mi se u nijedan plan za buduće vrtlarenje a ima dovoljno mjesta u boxu (bar zasada) pa rekoh da iskoristim lampu do kraja a plod kakav bude bit će dobar, ako uopće proklija. Komšijin mali, jesi li radio ikakav trening, topping.. Veliš da si jednu skinuo a drugu ne, imaš li koju fotku te koju nisi skinuo i da li je ta indica ?
S jedne strane bojim se nedostatka prostora/svjetla, a opet s druge, bilo bi mu super vlaga i još desetak dana 12/12 pa da zajedno odrastu.
24. dan Mali update, kao što vidite malo su se trgnule i počele rasti intenzivnije. Temperatura u boxu je malo viša od preporučene radi vanjske temperature koja je isto tako postala ljetna u ova dva-tri dana, pa ventovi samo vrte topli zrak, ako ovako nastavi neka klima će biti jedino rješenje. Vlaga je u granicama normale i kako biljke rastu tako se i vlaga povećava. Nisam još ništa davao od hrane nego sam ih topirao i malo svezao, svjetlo je još uvijek na 18/6. Ako što uviđate negativno na fotkama samo pucajte. Još jedna stvar, razmišljam da li bi bilo pametno u box staviti još jedan pot u kojem bi bio Critical Jack Auto pa da zajedno (ili bar približno) završe cvjetanje.
Malo brkam supertopping i supercroping, ti predlažeš "štipanje i savijanje grane" ili nešto drugo? Box mi je 90x 70 i ne znam a li će to biti dovoljno ali ne bih volio da se grow oduži do jeseni o_O
Sigurno, jer nemam dovoljno visine za puštati ih kako one hoće. Plan je ovih dana prvi toping, a potom i drugi. Potom možda i treći kako ti kažeš, ako se ukaže potreba za istim.
Ok, znači klopa još neko vrijeme na čekanju, a toping.
19. dan Biljke polako ali sigurno rastu, reklo bi se, svojim ritmom. Danas sam ih zalio s tri litre svakoj a zalivene su bile prije tjedan dana kad su i presađene iz manjih tegli. Bio sam malo skeptičan prema spuštanju lampe ispod 30 cm ali nisu se ništa bunile po tom pitanju i mislim da im je to pasalo kako je i nixa spomenuo. Sad slijedi toping pa bih molio savjet da li je vrijeme to učiniti sada ili da pričekam još jedan kat listova. Mislite li da li su spremne za malo klope? Par sličica...
Sve 5 bizo, a da vrti bogme vrti. Cijelo dno se saplelo u kruženju korijena. Sad čekam da malo porastu i da se internode izduže pa ih topiram, nakon toga lagani lst. Što se tiče hps-a, lampa je dual spectrum i pokriva vege i cvijet fazu ili je to samo markentiški trik što me nebi začudilo.
Dečki hvala. Ja ću to laganini bet CT-a bar ovaj prvi grow a poslije kako bude.
PowerSeed, kako kažeš neka još malo porastu pa ćemo biti pametniji o čemu se radi, a što se tiče mirisa, već se osjeti lagano :) Nixa86, kad spustim lampu niže temperatura divlja a vlaga je ionako premala, bojim se da ne spržim biljke ali mogu probat na koji sat tako pa vidjeti kako reagiraju. komsijin mali, neki vrag mi nije dao mira pa sam odlučio danas ih presaditi u veće tegle i stvarno je korijen dosta razvijen za tako malu biljku, tako da je ovo bilo optimalno vrijeme za presađivanje, sad se mogu razbacati u 25 l potground-a i pretvoriti se u veći grmić kako veli Nixa. Jesi li ti svoje topirao i ako jesi kad si to učinio? Edit: Ajmee, sad sam vidio fotke to je pravi nered...