
Galerija nije uvezena
Odmah krećemo u nove pobjede :rasta1: Još će mi trebat ulja pa rekoh da odmah krenem sa novim growom. Tri komada su provjereni CBDSH od iste majke,a GWS dvije od jedne i jadna od skoro pa identične,samo malo više grmolike.Sve moji klonovi.Uglavnom obje su me razveselile samo s onim što mi je ostalo na prstima nakon trimanja :) setup je 1x400MH za početak,a nakon desetak dana ubacujem još jednu 400w HPS sonT.Kad uđem u fazu 12/12 idu 2x Master pia plus 400w Obje su u CT,ventovi razni,svaki za svoj dio posla...12cm Pc 300rpm su push pull za CT (jedan je direktno namontiran na staklo a drugi u ispušnom dijelu na stijenci boxa.Neki kineski shit od 20 w miješa zrak unutar boxa. Vlagu reguliram zdjelama s vodom i mokrim ručnikom,provjereno dobro funkcionira. Sad malo o biljkama...visoke su od 20-30cm i do ovog stadija sam ih doveo sa 2x CFL Phillips 42w 6500K ili ti ekstra plavi spektar. polako sam ih oblikovao da dobijem po 5-6 pravih grana tako da neću morati topirati i rasturati ih stresom tog tipa. Imao sam rasprave u vezi skidanja listova,i odlučio sam probati jedan grow a da ne diram fan listove,i kako poznajem biljoze,vidjet ću koja je razlika na kraju. Gnojivo je Hesi,bloom,supervit powerzime,fosfor+ i booster..svega ko u priči! box je 1 x 1,4 x 2,5 Zrak pasivno direktno izvana kroz pvc cijev fi11cm Zemlja TM+Balkonia+moj humus i malo stiropora Postepeno se povećavaju posude jer tako se najbolje razvija korijen,i biljka uvijek dobiva sviježu zemlju,tj hranu. Voda bunarska ph 8,ali spuštam na 6,5 limunskom kiselinom.Malo se kurčim jer imam ph mjerač :)))) temp u boxu 27 pod svijetlom a 20 u mraku. Režim 18/6 za vege fazu. grupna GWS CBDSH(ovo ispred je malo vrhova od gws) Ako sam nešto propustio,napišite :dada Svi komentari,prijedlozi ili općenito što god vas volja napišite ;) Update ću raditi tjedno,bar što se fotki tiče,jer mi je muka uploadat :sick:
Mislim da je vrijeme da se ovaj dnevnik zaključa. Kad na red dođe nastavak selekcije,tj. analiza fenotipova otvorit ćemo drugi :) Hvala svima na podršci, lp
CBDSH je ispunio sva moja očekivanja u svakom pogledu,i odgovori na tvoja pitanja su u dnevniku na više mjesta ;) Najbitnije je uraditi selekciju i izabrazi dobar feno,a sve ostalo je igra... Mislim da bi u outdooru bio odličan,ovisno o području gdje se growa... Za primorske terene je kao stvoren!!!
Ovo bi bio kraj ovog dnevnika,i nemam ništa posebno za dodati...Napisao sam manje-više sve što sam mislio da je potrebno za kvalitetan i obilan urod ove dvije sorte,sa naglaskom na CBD Skunk Haze,ali ako netko ima kakvih pitanja ili nejasnoća neka pita,rado ću pomoći. CBDSH ostaje na počasnom mjestu, a GWS mother plant izlazi iz moje kolekcije.Umjesto njega će se uskoro vratiti moj stari projekt zvani "Evil plant",ali definitivno ne prije jeseni... Još jednom hvala svima na pažnji i podršci :) @mod: neka još 2 tjedna ostane otvoren dnevnik,a onda lock
Meni smeta...Kao da mi e netko sasuo šaku pjeska u glavu :sand_play:
MasterKush Uputsvo za upotrebu: 1.2 litre laganog sokića ili vode 2.Visine kapi za oči 3.Krevet Nakon konstantnog konzumiranja skunk haze-a sfrkao sam jedan Master kush da vidimo kakav je? Uglavnom već nakon prvog dima koji je vrlo neutralnog okusa(nije kjuran) napunio sam bokal lagane cedevite i popio pola kao od šale :) Oči su mi se zakrvavile kao da sam vario bez maske,a kroz tijelo prošao neki topli val...nakon pola đoje,sjeo sam za komp i divio se ikonama na desktopu par minuta,koje su trajale kao da je par sati :smoke18: Evo već sat vremena se borim sa obavijestima i novitetima na forumu i nemam pojma do kud sam stigao :ridinghorse: Obrada i uploadanje slike je bilo u kategoriji znanstvenog rada koji je trajao beskonačno...Ukratko,bol u leđima je nestala,misli su mi ograničene ko balkon,a kad budem išao ukrevet neću ni čarape skidat... Ovo je prava ganja za stonere,paničare i nesanicu. Za trenutke kada poželiš biti glup odlična. Sviđa mi se :snupi:
Ovo je trenutno na meniju...Dobar je ko dobar dan :) long lasting, kreativan,ide niz dlaku i jako voli reggae :rasta1: Super je što ga mogu dozirati kako mi odgovara. pola pola sa duhanom u malu rizlu je totalno daily use,a čistaka u 3/4 velike sastavi pošteno,a ne mam potebu poći spavati,i traje..traje..traje... :) Lijevo frišak CBD skunk haze,desno isti, samo kjuran malo više od tri mjeseca Zapamtite ovu sliku.. kad krene turobna jesen :) slika s neta
Malo update o tom što sam dobio :joint2: Napravio sam jednu malu pogrešku kod sušenja drugi dan.. prebrzo je izgubila vlagu jer je ispuh ostao unutra,ispala cijev iz ležišta!?!? kad sam trapav :knockknock: Srećom drugi dan je stanje bilo bolje jer je iz stabljika još povoklo malo sokova i sad je ok. kjuring sam započeo i pomalo će svaki dan par sati biti na zraku. uglavnom probio sam limit od 450gr sugog po kvadratu sa CBDSH,sve skupa će ostati nešto preko 500gr. malo preko 300gr cbd-a i 220 gws Bit će do zime :)
Hvala prijatelju :thumb: Ovo smo obojica apsolvirali i to je to,bez kompromisa :) Šteta što nisam fotkao koliko sitnih i neuglednih repića ostane od onih manjih grančica koje nisam skinuo!?!? Slijedeći lolipop kada budem radio će biti brutalan,a urod može biti samo bolji!!! Evo i par slika sjemenki koje sam dobio onako usput... Masterkush regular Minimum za selektiranje muške biljke za MP,ženka MP u boxu vegetira Master Kush x CBDSH feminised seeds dobio 10 kom.Ako mi se svidi imam startni materijal za xy menki :) iste su boje kao ove gore,samo ih je blitz posvijetlio
Prije svega zahvaljujem se od srca svima koji aktivno prate ovaj dnevnik.Nadam se da sam pomogao i olakšao prvenstveno medical growerima,a i svima onima kojima će dobar :spliff: pomoći u životu da se malo opuste i budu bolji i kvalitetniji ljudi.Svim komercijalnim papcima želim da im travurina propadne i da ne uberu ni za joint ;) Trenutno ne razmišljam o growanju,nego samo održavam mother plants,i to preko neke stvari :sick: Malo sam se iscrpio,jer sam uz ovo imao hrpu obaveza i jako je teško sve uskladiti i raditi kako treba. Zadovoljan sam jer je grow rađen u real time-u sa jako dobrim rezultatom. Dnevnik nisam vodio zbog sebe,svog ega ili sl. već da bude tutorial i da ne treba postavljati nepotrebna pitanja,kad postoje odgovori popraćeni slikama ;) Nakon ljeta krećem u crossing i to dvije vrste,ali o tom po tom.Treba posložiti još malo kockica,i uložiti neki euro u test paket pa da se zna što sam dobio.. Nabacit ću još koju slikicu suhog i malo smoke reporta,a sad idem sfrkat jedan 5" čisti CBDSH Jer ja to zaslužujem :dada
Bio sam preumoran,i zaboravio sam,ali danas ću... Skoro mi se desilo da zajedno pomiješam fem i regular!?!? Srećom na vrijeme sam skužio !!! Dobro si primjetio ovo za seeedfinder :thumb: nije mi uopće palo na pamet da je za no touch plant :ludaci_lol: Uglavnom,bitno da se zna da može rodit obilno..
64 dan 12/12 ,menke zrele i ostavljene na sušenje,harvest obavljen :ridinghorse: Trimanje trajalo punih 6 sati :sick: Headovi su ljepljivi,tvrdi i vrlo kompaktni. Kratak rezime bi bio da između CBD Skunk Haze i GWS ima razlika što se uzgajanja tiče. GWS je malo zahtjevniji i ne bi ga preporučio početnicima,jer je osjetljiv na nutrijente i ako nemate bar malo feeling-a za growanje,odaberite neki lakši strain kao što je WW ili neku drugu od mnogobrojnih bijelih sorti . Dva jako slična,gotovo identična fenotipa,a razlika u hranjenju ogromna ;) Svima je zajedničko da u sebi imaju bar 50% brazilian sative i south indian indike. CBDSH je možda moj favorit strain, koji u svakom pogledu zadovoljava sve postavljene kriterije.Growanje,urod,aroma,efekt itd. Iz priloženog se vidi da je dosta dobar za SCRoG i prelazi navedene okvire uroda koje navodi breeder bar za 15-20 %:"The flowering period is approximately 10 weeks and yields up to 450 grams/m2 are possible under ideal conditions." Siguran sam da bi se i kvalitetnim LST-om nakon cropinga također ostvario jako dobar rezultat. Ima minimalno tri fenotipa,i u seedfinderu navode dva: 1.: short, compact, slowly blossoming, indica-dominant Phenotype #1 2.: long, stretched, slowly blossoming, sativa-dominant Phenotype #2 Ovaj moj je treći:srednje visok, kompaktan umjereno stretchy,blossoming,hibrid 50in/50sat% Phenotype #3 Primjetio sam da ga je teško prehraniti u fazi cvjetanja,dok u vege fazi ne traži bog zna kakvu prihranu... Poželjan je veliki pot od cca 20-30L i eventualno jedan do dva puta tjedan dana prije prelaska na 12/12 pognojiti je sasvim dovoljno. Nakon 3-4 tjedna cvjetanja postaju jako žedne,i vode nikad dosta.Lolypop OBAVEZAN jer ima vrlo snažne kole koje apsolutno daju sve od sebe. Sitnije grančice od dna i na početku cola samo oduzimaju hranu i zagušuju biljku. Bez ikakvog problema možete skinuti do pola biljke fan listove,suvišne grane i u zadnjem tjednu vegetacije...Ja sam to napravio u trenutku prebacivanja na 12/12 i nisam primjetio ništa loše.Nije bilo usporavanja rasta ili ometanja u cvjetanju... Evo i par slika nakon trimanja :thankyou: CBD Skunk Haze Deset veličanstvenih Master Kush
Normalno da nisam normalan :) Meni jedna od najdražih izjava Robert Nesta Marleya : Kad pada kiša,netko je osijeća,a netko samo ostane mokar ;) Imam kilometraže,što jest jest... Skupljaju se iskustva i obavljam pripreme za nove pobjede,ali prije toga treba malo i predahnuti da ne sagorim :pilot
Možda će većina biti u čudu,ali u ovom growu osim što sam osigurao vrlo kvalitetnu ganju do zime,najviše me je fascinirao Master Kush!!!Oduševljenje je totalno :) Ima odličan rad,procjenjujem da mu je nivo thc-a između 15-20%,jako kompaktan(tvrd head) a po aromi,u zelenoj fazi je dosta limunast.Probao sam jedan mali donji vrhić onako na mlado,i nema nikakve veze s opisum na seedfinderu?!?! ostavit ću ga do kraja i odraditi curing po ps-u,i dati smoke report,a to je za min 2 mjeseca. Uglavnom jako dobra indica!!!
61 dan 12/12.. Očekivao sam bar još 7 dana do ovog stadija,ali izgleda da je Hesijev Booster i dobro obogaćena voda zrakom doprinjelo da se vrijeme cvatnje skrati bar kada je u pitanju CBD Skunk Haze. GWS je isto malo uranio,ali recimo da je sve tu negdje.U svakom slučaju jako sam zadovoljan,i čim menke budu skroz ready skidam ;) Evo još malo slika prije harvesta... ovo je onaj dio gdje sam napisao da će biti gužva :) evo jedan primjerak gdje se vidi da je SH pri kraju Master Kush produžuje svoju genetiku iz 90-tih i ulazi u finale zahvaljujući male plant-u za kreaciju Balcan Widow straina :kenny_revenge: Dvije predominant sative su odabrane,i vidjet ćemo koja će pobijediti? Ženka Master Kusha će biti zadužena kao male za fem seeds. treći i najveći GWS
Otprilike tako,a ljepljivo u 3... još mi se ljepe prsti !?!? Kao da sam po rukama pretakao Neostik ili neš sl.
Kad mijenja vrijeme,onda mi se u glavi događaju čudne stvari :signs051: Dovoljna mi je bubica i odlučno krenem u akciju :) Ova dva sharka otraga su :prof10: odokativna procjena cca 200gr suhog. Sve skupa očekujem nešto malo manje od 1gr/Wat Trimao sam preko 2 i po sata,i nemoj da mi metko nešto prigovori :punch2: Glavno headovi idu za dim,a sve ostalo nakon curinga u ulje ;) Ostavio sam jedan shark koji bi mogao za par dana van jer treba još malo menkama da sve budu zrele.. Ima li goreg dijela u growanju od trimanja? NEMA!!! jedino što je ostala jedna lijepa kuglica hasha za 2 puta da se prepariram...
Neka još bar do nedjelje,pa ću izvaditi jednu..nemam dojam da su sve zrele!?!? Neke donje jesu,ali šteta neku upropastiti,a u pitanju je 7-10 dana max ;)
Chill,hvala na tih 25 g. života što si mi zaželio :) nije loše 100 X 3 mj. je 300 mj.,a to je 25g :ridinghorse: Magnetizam je lijepo,lagano poetski opisao dojam,a mi OC stara kuko,ima da ovo ljeto varimo bez naočala :smoke18: ,i kujemo planove za jesen.... toliko sorti na lageru,a mjesta malo...4-5 vrhunskih regulara,svaki traži selekciju,pa ti odaberi :maryjane: Nema druge nego na eci peci pec :nana:
U ova 4 dana se nije desilo ništa posebno... malo su se veće grane počele savijati i vidljivo je da je harvest blizu :) Vodu dobio samo CBD SH koji još baca malo cvijet,a GWS će pola litre sutra i to mu je sve do kraja... grupna,koliko sam mogao uloviti CBDSH još cvjeta GWS, samo što nije gotov Mali MasterKush koji je kao trebao biti prvi zreo !?!? Ono što me zbunjuje kod CBDSH je pojava amber trihoma,a ovaj još u cvijetu I obratna situacija kod GWS.. tek stidljivo po rubovima se naziru zamućeni i pokoji amber?!? Libo mene ono,ionako se skidaju za 5-6 dana,ali zanimljiv kejs :spcartman: Neka menke sazru i uljeće :prof10: ;) to bi bilo to drugovi..
Nisam mislio ništa ozbiljno..samo piknut par klonova da ne propadnu i doći početkom 9mj. to sam mislio ;) nije mi potreba,nego onako bez veze
Razumio sam te ;) nego morao sam nadovezati oluju i tako to :) Nakon ovog slijedi odmor,dolazi ljeto,more,ribolov,žene,vino,pjesma..između svakog navedenog po jedan :smoke18: Materijala imam sve do zime...Idemo opušteno.Održavanje MP i lagana pauza. Možda piknem 2-3 u neki outdoor,ali još nisam siguran?!?
Istina,ali nemaš pojma što se maloprije desilo ?!?! Odjednom sa sjevera nebo se zacrnilo,pritisak se povećao i u djeliću sekunde krenula oluja :icon_surprised: Sjevalo je (namještao sam malo reflektor) i zapuhao strašan vjetar!!! Kad je počeo čupat lišće? u 15 minuta je strgao skoro sve listove veće od 5cm sa GWS :icon_mrgreen: Napunio sam pola najlonske vrećice.. Sreća nije lomio grane,koje su se već počele savijati...Tako da sada neće imati što da se zeleni,a i polako se skraćuje dan,pa sada svijetli 11h :) Eto,takva je situacija. :bis:
Kad je bal,nek je bal! Odlučio sam oponašati prirodne uvjete koliko je to moguće i u ovoj fazi biljke izgledaju kao da su u outdooru pri kraju 9mj. U prilog tome sam skinuo jedan HPS,ovaj koji je ostao malo sam više navukao na CBDSH,i GWS sada ima slabije svjetlo. Temperatura mi se zadnjih dana vrtila od 29-32c i to je bio kao kolovoz(august). Sada je temperatura 25c i pojačao sam vent,tako da malo glumi vjetrovitu jesen !?!? Ostaviti ću ventilaciju na full non stop,tako da im i noći budu malo hladnije ;) Nešto mi simpatična ova igra,pa da vidimo kako će ispast na kraju?Dobile su čistu vodu ph 6.9 u smanjenoj količini(1,5L po potu). Vrlo sam zadovoljan količinom,i otprilike sam nešto tako i očekivao,možda mrvu više,ali bilo bi idiotski da se žalim :knockknock: Da sam bar dobio guano malo prije bilo bi još bolje...Svakako termin skidanja Sharka ostaje isti. CBDSH još uvijek lijepo cvjeta GWS mi ostavlja dojam da je odradio svoje,još čekam amber trihome
hahahahaaa,ima tu nešto :ludak Hesi sam počeo davno koristiti,pa malo napravio pauzu i pršao na organsko gnojivo,tj. razne govniće ,pepeo itd. Moja iskustva s Hesijem su odlična,pogotovo što kupujem po povoljnijoj cijeni u SLo.Koliko sam informiran jako puno proizvođača u NL je na Hesiju,a nisam skužio neku bitnu razliku izmđu puno skupljih gnojiva i Hesija. Čini mi se da krivicu za loš izgeld,urod i kvalitet biljaka zbog nekog gnojiva najčešće pripisuju ljudi koji nemaju feeling za grow...Ako kupiš zemlju i uzmeš je u ruku,dovoljno je da je baciš malo pod nos i protrljaš prstima,i već "znaš" je li to to,ili nije ;) Ovaj grow i Balconia idu u prilog tome.Našao sam od Poljoposaveca zmlju za ruže,i kidam žile ako nije bolja od TM!!! Lagana,prozračna,malo crnice,malo vlakana ph 6.5. termički tretirana,itd. 20L 18kn ;) A da ne spominjem ventilaciju,razmak od lampe itd... ima tu puno faktora,i trebalo bi knjigu pisati!
To stoji,ipak je selekcija u pitanju i po tri klona od svake..a meni je veći gušt kad su različite!?!? Onda mi je napeto da im udovoljavam :watchplant:. Nemam pojma koja je to vrsta poremećaja :icon_wink:
51 dan 12/12 . Po mojoj procjeni taman kao što breader preporuča za GWS 68 dana,tako je i ovaj moj. Uglavnom dosta dobar fenotip sam izabrao,možda sa nešto većim postotkom skunka i to bi moglo skratiti cvjetanje za 5-6 dana.. Skidam ga čim menke budu zrele,a to bi trebalo biti za 10-tak dana. CBDSH je kao i prošli put uporan u cvjetanju i živo me interesira koliko će mu trebati? Ne pokazuje namjeru tako brzo stati,pa će ostati duže. Jučer su dobile čistu vodu ph 6.8 jer su malo objesile listove..Piju za poludit :) Uglavnom tako ću nastaviti sa zalijevanjem.Kad padne list evo vode,a do tada ništa :lock: Opa Cupa me je oduševio svojim biljama i baš mi je napeto kad se imam s kim takmičit,naravno u pozitivnom smislu :kiss: ,Jel tako Opa? Nego da ja više ne trkeljam,nego evo malo slika koje govore više od riječi...neke su malo lošije,ali što da radim kad sam lijen :( CBDSH GWS Jedan manji vrh koji pokazuje u kojoj je fazi zrenja Fem menke
Hvala :thumb: Ovo nije Bet Guano,i s njim nema pregnojavanja!!! Na tržištu ima puno gnojiva sličnog tipa koje se zove Guano!!!! Treba voditi računa s čim imate posla. Ima filipinski Guano od šišmiša i taj je jak pa treba biti oprezan. Ima i Guano kokošiji,isto jak. Ima puno proizvoda kojima je Guano u nazivu,ali nisu svi isti i nisu svi jednako kvalitetni. Treba dobro pogledati što piše ;) Ovo je Guano iz Perua "guano ili gvano (španj. guano, iz kečuanskoga huanu: izmet), zemljasta ili tvrda masa koja većinom nastaje raspadanjem izmeta i lešina uginulih morskih ptica u dodiru sa zrakom, bez djelovanja vode. Najveća su nalazišta guana na obalama Južne Amerike, osobito Čilea i Perua. To je smjesa različitih fosfata, dušikovih spojeva i organskih kiselina. Odlično je gnojivo, ali je zbog široke primjene umjetnih gnojiva izgubilo na važnosti." http://www.mnn.com/sites/default/files/Guano_main_1007.jpg
I meni je to palo na pamet :ludak ali računam,nek ide još malo možda se poprave :ovca Nisam napisao da sam izuzetno zadovoljan Hesijem,jer sam ga sada prvi put koristio u potpunosti.Jedino sam negdje na početku dodao malo extra dušik u granulama,a sve ostalo isključivo Hesi. Siguran sam da bi do kraja odradio sve kako treba,ali ova opcija sa Guanom mi je uletila ko seljaku poticaji,jer će,bar tako kažu,popraviti kvalitet okusa,a budući su pred nama još cca 4 tjedna i biljke će dobiti samo čistu vodu, biti nepotrebno raditi flush. Još 2 tjedna ću im dati vodu svaki treći dan,a nakon toga period između zalijevanja povećavam na 4 odnosno 5 dana. zadnji tjedan blago povećanje temperature na 32-33 i voda JOK :) Skužio sam da vani kad sunce normalno grije temperature idu preko 35,a ljeti i puno više.I kad bo mi se potrefilo takvo vrijeme u outdooru,headovi bi bili bitno msasniji. Također ih ne bi zalijevao minimalnio zadnjih 7-10 dana. Počele su dobro demfat :) Stojte mi dobro :thumb:
47 dan 12/12,40 dana cvjetanja :maryjane: Danas je special day,je sam napokon dobio ono što duuuugo tražim! Radi se o čistom prirodnom 100% organskom i nerazrijeđenom peruanskom Guano gnojivu koji sadrži jako malo soli. Dugogodišnji talog ptičijeg izmeta,leševa ptica,morskih algi itd. Odnos NPK je (avarage) 7%-17%-25% + mikroelementi.Sadrži sve ono što našoj biljci treba :dada Uletio mi je u izvanrednom trenutku,jer je dovoljna jedna prihrana do kraja cvjetanja. Na 30L zemlje ide 6 jušnih žlica ili 30g. Gnoji se tako da se pospe ravnomjerno po zemlji i površinski 5-10 ukopa lopaticom,tako da se svakim zalijevanjem postepeno otapa. Večeras ga ubacujem i vidjet ćemo kako će se pokazati... Biljke sam oslobodio još malo listova,ali samo toliko da svjetlo dođe do dna velikih hedova i to sada izgleda ovako Master Kush Master Kush menke regular GWS menke fem
Hahaha,nemoj tako,svakom bi njegova biljčica trebala biti najljepša i najmilija :) Ipak veliko hvala na komplimentu! To je dodatni vjetar u leđa da bude još bolje! Ovo mi je drugi pokušaj SCRoG-a do sada.Prvi put sam radio sa WW i bila je indica feno koji se manje strechao od ove sada tako da niti jedan nije ono što sam zamislo !?!? Možda je onaj prvi bio izdašniji,a i samo sam jednu biljku razvukao na manju mrežu.. Da ne zvučim prepotentno,i ovaj je dosta dobar,ali malo su headovi otišli previsoko.Idealno bi bilo nekih 30-40 cm i uniformiran raspored .Ja sam jako zadovoljan, jer u ovoj fazi cvjetanja imam prilično popunjene vrhove i još očekujem 30-40% više volumena i kompaktnost. Dalo bi se jako dobro izvest samo s jednom biljkom i to sam negdje spominjao...Pot od 60-70L i vege od min. mjesec i pol predhodno formiranog klona kao na početku ovog dnevnika. Siguran sam da bi se dalo izvući 300-400 grama suhog uz malo truda oko raspoređivanja grančica itd. U ovom growu mi ne smeta što nemam mogućnost okretanja jer je sve 100% prekriveno svjetlom,a i poskidao sam sve ono što se naljepilo na stjenke.
Bez toga ne ide da ga ubiješ :smoke18:
Ulazimo u 42 dan 12/12 ili 35 dana cvjetanja i do kraja je pred nama još cca mjesec i par dana,Palo mi je na pamet da bi blo dobro oko 07.04. skratiti svjetlo na 11h.A opet žao mi je jer je tada mjesec u rastu i baš taj period bi mogao dodatno popuniti headove.Nije mi neka frka pa ću odlučiti u hodu.Sutra je red na zalijevanje vodom ph 6.7 pola doze blooma i pojačana doza fosfor+.Booster i ostalo ide tek u Nedjelju... Stavit ću dvije slike zbog kontinuiteta. Bit će zanimljivo složiti ih na kraju u jedan slide show i promatrati kako je sve to išlo :) Nisam ništa radio,osim što sam malo ćeprkao po zemlji lopaticom :sand_play: Pala mi je na pamet ideja da pošaljem koju sliku seed banku,ali logo vutra.org je obavezan ;) O tome ću razmisliti kasnije...Moram napraviti jedan foto session s profi aparatom,a ne mobitelom kao do sada :notnice:
još imam od zadnje ture :) brojim sitno..loly završio u kompostu..
A tek uživo :bale Nepravedno bi bilo ovo nazvati hobijem!?!? Ovo je terapija i strast u isto vrijeme !!! @Fantom,nadam se da sada razumiješ zašto je problem ;) Jedan mali Master kush zbog sjemena...
Uhhh,jako teško!?! Nije jednostavno jer su oglavljene između žica i teški su potovi... grane izbijaju do 70-80 cm iznad mreže pa mi je veliki problem :( Kada bi ih išao mjeriti od zemlje do vrhova,raspon bi bio od cca 90cm do 120-130cm.Probat ću nešto kad bude pred harvest. Dobile su full dozu svega,Bloom,fosfor+,powerzyme,booster i 4 kapi supervita na 10L vode obogaćene zrakom (pumpa za akvarij). Naišao sam na slike fenotipa jako sličnog mom CBDSH i očekujem u namanju ruku isti rezultat,ako ne i bolji :)
Evo citat :joint2: hahahahaaa Ma koji citati,koji bakrači!?!?! Nemam ja toliko vremena ni volje za googlanje ;) Da ne kažem da ima toliko gluposti po stranim forumima da mi je neugodno čitati... Da malo pojasnim... Ako u hydroponskom uzgajanju minimalno dva puta u periodu 12/12 treba šokirati biljku tako što joj se na 3-4 dana daje samo voda ph 5.5,i to pobuđuje novu eru cvjeta,zašto ne bi išlo i u zemlji? U principu nema nekih bitnih razlika. Razlika između vode i zemlje je samo u tome što se radi o dva različita medija,i što u vodu mi moramo ubacuti sve one nutrijente koje biljka treba,a u zemlji kao drugačijem mediju određena količina nutrijenata već postoji,i mi ih eventualno nadopunjujemo,odnosno radimo 70% stvari na skoro identičan način.I naravno velika količina kisika u hydroponskom uzgajanju je ključ obilnog uroda,ali nije garancija bolje kvalitete ;) Možda bi bilo još bolje da sam uradio potuni flush,a možda i ne bi?!?! Na kraju krajeva zašto ne bi uveo neke nove standarde u growanju ove biljke? Ne mislim općenito,nego sam sada fokusiran isključivo na CBD Skunk Haze. GWS mi je u ovom growu relativno sporedna biljka! Kao što sam već napisao,tražio sam neki dnevnik u kojemu je zastupljen ovaj fenotip 50/50 in/sat,i našao sam na neke kržljave prenavodnjavane biljke koje su nakon 12 tjedana cvata dale upola manji urod od ove moje sada koja još nije došla do pola tog perioda! Pred mojima je još pun mjesec dana :signs051: Dosta teksta,red je malo popratit friškim slikama :) cbdsh grupna,malo loša... Vrhovi koji izbacuju novi snop cvijeta po drugi put Malo razmaknute desno moj omiljeni vrh GWS jedan od 15-tak glavnih grana GWS fem seeds ko kokice :) Moram naglasiti još jedan put,da se ovaj dnevnik vodi u hodu,i da moj stil nema kruta pravila ;) Za mene je ovo jedna vrsta umjetnosti!?Neki osnovni redoslijed i pravila postoje,ali isto tako ako se stvori interakcija između čovjeka i biljke onda je sve podložno promjenama.Osluškuješ ih i nastojiš im ugoditi. Dovoljno je malo ćešće ih obilaziti i promatrati svaki pojedini vrh.Nekad po sat vremena se družimo,i nametne mi se neka misao,kao :"vidiš,mogao bi malo ovo ili ono"..Uglavnom dosta često ih okopavam,a to im se sviđa,Pokušavam im korjenu dati što više kisika,i u tome možda leži najveća tajna dobrog uroda.Naravno da sprega svih okolnosti daje konačan rezultat,ali ovo sa kopanjem je prva liga ;)
Išao sam na varijantu pozitivnog šokiranja biljke,koje pospješuje cvjetanje. kanabis voli kiselkasta tla,tako da ima logike
Čekao sam to pitanje :) Nizak ph zbog toga jer je ph zemlje blizu 8,i palo mi na pamet da ga nekako pokušam vratiti na približno 6.5 Večeras ću ga ponovo mjeriti pa ću ti znati reći jesam li što postigao? Išao sam nekom seljačkom logikom da na taj način mogu zemlju vratiti u koliko toliko izvornu formu,i malo opranu od tragova nutrijenata. Nisam viđao ta to tako rade,ali rekoh sam sebi,ko ga hebe možda nešto postignem s tim... Bitno je da se smanji količina soli,i da biljka potroši neku svoju zalihu u listovima onako opušteno,a onda ide jedna obilna tura sa svim što treba ;) Tražio sam po netu nekakav konkretan dnevnik sa CBDSH,ali sve što sam vidio je daleko ispod mog nivoa,tako da moram sam istraživati i pokušati ne pogriješiti !?! Za sada sam jako zadovoljan,iako mi se čini da bi moglo i bolje,ali ima još punio mjesec dana do kraja i vidjet ćemo što će biti... lp
Ova kombinacija sa polu flushom je odlična stvar! Spustio sam ph na 5.5 i 15L po potu zalio.Pucaju od zdravlja,i izbacuju one bijele guste snopove novog cvijeta!?!?! a tek prošla 24h :)
Tako sam i pretpostavio.. uglavnom po jednom vrhu nazirem od 10-15 sjemenki! Izabrao sam manje topiće,koje bi da nije crossinga najvjerovatnije skinuo. Imam još jedan Master Kush,kojeg nisam slikao,jer je u kutu.On mi je jako važan jer je ovaj 95% indica,nije onaj Hindu x Skunk#1 nego Hindu x Hindu(različita područja). Sam strain kao takav i nije nešto cijenjen zbog arome i tipa higha,nego zbog količine thc-a i kompaktnih budova,a to mi treba. Mužjak mi je važniji od ženke! Imam još polena u zamrzivaču za dva puta,a sjemenke idu u seed bank na -25c :)
Upornost :) mislim da je prošlo 2 tjedna!?! dan dva +/- regular MK x GWS feminised GWS
Power,samo ti se čini ;) povećalo je sve pokazalo... to je rgular,druga grančica sa fem ide malo sporije,a i ne želim ih puno pipkati da ih ne oštetim..
Jučer je bilo punih 5 tjedana 12/12,tako da je danas 36 dan,i cca 30 dana cvatnje.Malo sam se prebrojao,ali nije bitno...Važno je da se na oko iz dana u dan debljaju i da im ritam hranjenja odgovara :) Sutra bi trebalo zalijevati kombinacijom sa supervitom itd.,ali odlučio sam se na jedan revitalizirajući korak! Nemam volje uraditi kvalitetan flush jer bi trebalo oko 400L vode (minimum) nego ću svakoj natankati po 20L i malo im dati odmora da mogu u miru baciti novu turu cvijeta. Mjesec je u opadanju,i uskoro bi se mogle malo primiriti na 7-10 dana.Ovaj obilan obrok vode će ih malo rasteretiti soli i nećistoća,tako da čim zemlja bude tražila vodu mogu dobiti full dozu svega :) Nadam se da će ih to malo prevariti i ubrzati iniciranje novog cvijeta. Listove neću skidati do 2 tjedna pred kraj,kada praktički neće ostati niti jedan fan list! Prva slika je primjer zdravog lista,a na zadnjoj je grančica oprašena master kush polenom i sjemenke u razvoju. Slabo se vidi jer su jako mlade,ali uskoro će dobiti pravu boju. GWS CBDSH Jedna mala napomena u vezi crossinga! Nisam neki ekspert u tome,već sam samo zagrebao po površini. Ovo ljeto planiram malo više učiti o mnogočemu važnom i procijeniti koliko su mi dobri uvjeti za ostvarenje konkretnih rezultata. Imam želje i volje,još mi nedostaje :read: . Nije mi nikakav problem proizvoditi sjemenke,bilo da se radi o fem. ili reg. ali zato mi je mali problem dobiti ciljanu kombinaciju,pa da se ne bih gubio bez veze,imam štivo za ljetne večeri :) Jednu "novu" sortu već imam i još malo treba raditi na stabilizaciji,a u planu su mi još minimalno dvije.. Po sadašnjim iskustvima, za to će trebati min 2-3 g. Imam neku svoju filozofiju i prilično sam uporan... lp
Hvala na podršci :respect: Nekada davno sam se sprdao na curing,ali u zadnjih par godina sam našao neki svoj sistem koji mi se pokazao odličnim i zaista stoji ona tvrdnja da je ganja nakon 3 mjeseca tek ono pravo za pušit!! O tome ću na kraju napisati kako to kod mene ide ;)
5 punih tjedana 12/12 a 4 cvatnje.. Onako na oko bi se reklo da nije loše,popunjavaju se pomalo :) Na slikama se vidi koliko sam im lišća poskidao :prof10: i to mi je pričinilo neopisivo zadovoljstvo,ostavio sam im samo po 2-3 najviša fan lista! Naime,gotovo 100% sam siguran da su mi zahvalne,jer su između ostalog ispunila ona moja očekivanja da će dobiti na vsini 5-6 cm. GWS do kraja ima još puna 4i pol tjedna, a CBDSH dobrih 6 tjedana. Nastojat ću se pridržavati zadanog,jer ih poznajem dosta dobro i mislim da će CBDSH biti još bolji u onim malim,zaista malim nijansama i da će dobiti još mrvicu na jačini ;) Moram još jednom konstatirati da sam fasciniran ovim strainom zbog njegove uravnoteženosti,izuzetno profinjenog high-a i long lastinga. Nekako sam uvjeren da će mother plant biti jedna od dvije najbitnije u mojoj skromnoj kolekciji,i da ćemo se sretno družiti godinama... Režim zalijevanja i hranjenja je nešto izmjenjen i ide ovako: Nakon što sam ih prije cca tjedan dana obilno nahranio full dozom svega,poslije dva dana išla je obična voda sa nekorigiranim ph,jer sam zaboravio(pa ti dimi i misli :spliff: ) Krenulo je zalijevanje svaki drugi dan (po biljci 1.75L ),jer loču za poluditi!!! Jučer su dobile 20% umanjenu dozu bloom-a,normalnu fosfor+ i normalnu boostera,ph vode 6.5.Sutra im sljeduje 50% blooma,full fosfor,supervit i powerzyme. Booster i supervit će se izmjenivati u svako drugom zaljevanju,a za desetak dana im se povećeva doza fosfora za 30%,a predzadnji tjedan 50% Očekujem probleme sa headovima,tj.morat ću naći način kako da ih pridržavam uspravnim,jer kad se sjetim zadnjeg growa trebali bi se utrostručiti :dada Ne znam kako vam se čini sve skupa,ja sam zadovoljan jer mi je box maksimalno popunjen,i super mi je promatrati kako listovi polako nestaju,a njihovo mjesto preuzima cvijet :) Hvala što pratite ovu moju aktivnost,i neopisivo mi je zadovoljstvo,budući su medical strainovi u pitanju, ako sam na bilo koji način nekome pomogao ili olakšao growanje! Do slijedećeg updatea lp Mitch cbdsh gws
http://www.alpha-cat.org/how-it-works/ http://www.alpha-cat.org/wp-content/uploads/2013/12/mini-kit-510x510.jpg
U pravu si! Da zaključimo ovaj dio.. Kupljene su 4 old school osnovne genetike(regular),kako kažu "dominantna snaga u svijetu crossinga" Inače sve iz 80-tih i puno nagrađivane. Još 4-5 već imam,tako da imam dobru kolekciju. Kao što sam već spominjao ostajem pri onoj ideji o velikom postotku thc-a i cbd-a,ali moram još kupiti onaj francuski mjerni mini kit. i svakako želim sačuvati ovaj feno cbdsh,jer je izvanredan,i kad bi pokazao da ima 7-8% cbd-a,i isto toliko thc-a bio bih presretan. Kad mi financije budu dozvolile kupiti ću ga.Ako pokaže viši postotak cbd-a bit ću super zadovoljan. Ostajem pri onoj prvobitnoj ideji ;) Ima tu još svega i svačega!?!?
Sve je igra :sand_play: i naravno da očekujem sve i svašta :) i ovo je samo onako usput.Grow je mainstream ;) Znaš i sam da se nekim breederima ne može vjerovati,i da je jako puno sorti na tržištu nestabilno i sumnjive genetike,tako da ne možeš biti siguran u ništa. Vodim se onim kako konzumenti opisuju rad biljke i koji feno je "karakterističan" za određeni strain. Baš kad je u pitanju Master kush ima svega i svačeg! Od 95% indica hindu x hindu,dominant indica hindu x Trainwreck x Skunk No. 1.,pa 50/50 % in/sat Hindu x skunk itd.. Važno je da svi imaju isti naziv ;) i svi su Hindu bar 50%.Od tuda i onaj gore spomenuti Afghani ;) Tek kad npr. odem u Afghanistan i donesem sjeme koje sam skinuo sa biljke mogu reći "E ovo je 100% Afghani" sve ostalo su lutrije..
Naravno da treba učiti,učiti,eksperimentirati itd... Napisao sam iz iskustava od prije, kada sam koristio kao female klon biljke iz feminiziranog sjemenja.Konkretno ww(bw)genetika koju je Shantibaba ostavio Arjanu,a ovaj egomanijak prije 5-6 g. još imao u ponudi(poslije je počeo brljaviti i osim relativno loše klijavosti i 20-30% hermija fenotipova ko u priči!?!) . Male je bio neki afghani indica,nikada nisam saznao koji?Tada sam od 10 ženki dobio 10 različitih biljaka. 2-3 hermija,1 sa ekstremno malim budovima i 6 ne drastično različitih,ali definitivno su se mogli podijeliti u dvije osnovne grupe:dominant sativa i dominant indica, Ovi prvi su bili strachy i to prilično,+ a mužjaci su ostali kopija afghana. Ženke ne toliko po pitanju odnosa in/sat koliko po vremenu cvjetanja i urodu. Sve su imale gotovo identičan miris i rad,i odabrao sam jednu koja mi je bila najdražai cca 50 dana cvatnje . Ovo sa fem seeds stoji,ali nisam napomenuo da se radi o dvije različite biljke! Za ženku sam izabrao biljku koja ima super rad i okus. Nakon dužeg curinga od cca 3 mj. (minimum) tek dolazi do izražaja okus,a rad se stabilizira,ili ti uniformira. Za polen sam koristio drugi feno,čak nisam siguran radi li se o identičnoj genetici? Arjan ima više proizvođaća sjemena i svo sjeme trpa u isti koš. Uglavnom odvojio sam dovoljno polena za par oprašivnja! Imam još u zamrzivaču za bar jedan do dva puta ;) . Tu očekujem da će biti svega i svačeg! Plan mi je iz sjemena odabrati feno najsličniji majci i još jednom ga oprašiti sa istim polenom (iz zamrzivača) ;) itd,itd... Brine me inbreeding i vrijeme koje je potrebno da se depresija smanji na minimum.. Proces bi po pravilu trebao trajati min godinu i po dana (6x 3mj) u najboljem slučaju,a to je jako puno vremena,a nisam siguran zaslužuje li ta sorta toliko truda ;)
32 dan 12/12 Vuk dlaku mjenja ali ćud nikako :sick: Gledam one velike fan listove,a gledaju i oni mene,pa opet ja njih,pa oni mene...e pa više me NE GLEDAJU!!! Sve sam ih :prof10: :ridinghorse: Znam,nisam normalan,sve znam,ali to je jače od mene :( Ostavio sam samo po par na vrhu,a sve ostalo u kompost :) Biljke sam malo oprašio,tu i tamo po neku grančicu,i imat ću malo regular i fem sjemenja. Za regular sam izabrao 95% indicu Master kush,i bit će zanimljivo vidjeti što ću dobiti ? cbdsh fem/MK male. Master kush je super mužjak šuplje stabljike, lagano ljepljiv i jako sličnog mirisa kao cbdsh.Očekujem da bi mogao dobiti potentniju biljku sa nešto više thc-a. Kako će to biti hibrid F1 bit će raznih fenotipova i za jednu selekciju zabave ko u priči :) Inače kada birate mužjaka za cross odaberite onog sa šupljom stabljikom jer puna stabljika daje biljku jakih vlakana,a šuplja više thc-a,a nas zanima ovo drugo ;) gws sam još malo oprašio sa polenom gws iz prošlog growa(koloidalno srebro metoda) i 10-tak fem sjemenki mi je dovoljno.Na kraju sam i GWS oprašio sa MK za regular pa ću vidjeti kakva kombinacija će ispast!?! Očekujem dominant indicu 75 %,i nešto bolji urod,bar u prvoj F1 generaciji. U svakom slučaju,ako mi se posreći,slijedeće zime i uspijem izvući po jednu dobru mother plant bit ću presretan :) Žeđaju ko blesave i svako treći dan sišu 10L vode. Danas sam zaboravio regulirati ph,ali ne brinem se puno,jer će bolje potrošiti fosfor i kalij...mislim da je bez korekcije ph oko 8.2-8.4!?!? nevažno,ionako će sve popiti. toliko za danas... lp i hvala na podršci i pažnji :vb_wave: