SJEME: tutankhamon, pyramid seeds ZEMLJA: florabella žuta BOX: 55cmx30cmx60cm RASVJETA: 6x20w/88w, 6500k za vegetaciju, trenutno su 3 uključene, za cvjetanje još nisam kupio POSUDA: 4 l VODA: iz vodovoda, ph reguliran GNOJIVA: plantela list, plantela cvet, slavol 04.11. stavljena na klijanje u vlažnu maramicu 06.11. stavljena u zemlju 08.11. izniknula 09.11. stavljena u box UVJETI U BOXU: TEMPERATURA: 32/27 VLAGA: 64/40 pokušao sam dodat sliku ali javlja grešku
smanjio, opet javlja grešku, probat ću neki drugi put to je jedina posuda koja paše oblikom, ako nađem veću, kupit ću je, za sad je još uvjek u maloj vazi od možda jedne litre
:) hvala svima slike i dalje ne dozvoljava, kolike god bile, mislim da je to do kompa
evo slike, sa drugog kompa, sedmi dan u boxu
ne mogu je približit više, znam da se izdužila, ali manje nego u prošlom growu :D, i mislio sam je tako presadit
vaza stoji na kutiji od cipela i tegli, morat ću za sljedeći put smislit neku policu, vezat ću je planiram top i lst
četrnaesti dan u boxu temperatura 32/25 vlaga 61/30 20.11. topirana Žarulje udaljene 13 cm, još uvjek su samo tri uključene Privezao sam je za drveni štapić da joj bude lakše do presađivanja
Dvadeset i prvi dan u boxu temperatura27 /25 vlaga 55/40 23.11. uključio četvrtu žarulju 26.11. presađena u posudu od 10 litara Danas ću uključiti još dvije žarulje, a sa sljedećim zaljevanjem počinjem gnojiti
mislio sam joj dat četvrtinu doze za početak
ok, neću gnojit još neko vrijeme šta mislite, kada bi trebao počet sa treningom? da li da topiram još jednom?
Dvadeset i deveti dan u boxu temperatura36 /24 vlaga 41/35 02.12. lst prvi put 06.12. lst drugi put, spustio je malo od svjetla 07.12. pola doze plantele list od kada sam uključio sve žarulje temperatura je jako visoka, razlika noć/dan prevelika, a vlaga preniska, listovi se frču i suše, i mislim da je trebala više napredovati, morat ću dodat ventilator(e)…
za dovod imam pc vent, i jedan u boxu za cirkulaciju, stavit ću još jednog da puše po žaruljama
frču se već par dana, plantelu sam dao jučer
imam i vent za izbacivanje uslikat ću sutra
lijevo dole je ventilator za upuh, ispred kojeg sam stavio teglu sa vodom i spužvicom da probam dignut vlagu, i to je funkcioniralo dok su bile smo četiri žarulje, pored biljke je ventilator za cirkulaciju zraka, desno gore je ventilator za ispuh, svi se pale sa svjetlom
hvala na savjetima, ali ne mogu radit preinake na boxu, pokušat ću sa ventilatorima
nije problem u meni ni u 10-15 eura nego nemam uvjete da radim preinake, da sad ne objašnjavam
trideset i šesti dan u boxu u prošlom postu nije valjala temperatura ni vlaga, biljka je bila predaleko od svjetla, listovi su se frkali i nije izgledalo dobro. 11.12., tri dana poslije, sam odvezao žice za lst, digao biljku bliže svjetlu, povezao se with my inner grunf i napravio ovo: pustio sam sve tako dva dana i vlaga se digla na 50/85, a temperatura se stabilizirala na 20/29 14.12. sam ponovio lst i sada izgleda ovako: da li da počnem gnojiti? jednom je dobila pola doze plantele koliko još treba vegetirati u ovakvim uvjetima?
četrdeset i drugi dan u boxu temperatura:22/29 vlaga:55/90 16.12. dobila pola doze slavola 19.12. dobila pola doze plantele list danas sam je još malo navlačio, zadnji put, i od večeras je na 12/12
vegetarijanska musaka :)
četrdeset i deveti dan u boxu, sedmi dan na 12/12 temperatura:20/28 vlaga:41/51 23.12. uključio ispuh 0/24 26.12. dobila pola doze slavola i sputio je par centimetara jer je počela dirati žarulje
pedeset i sedmi dan u boxu, petnaesti dan na 12/12 temperatura:20/25 vlaga:34/42 30.12. dobila pola doze plantele cvet Par dana je nisam stigao pogledati, malo je narasla pa su neki listovi i par vrhova dodirnuli žarulje i malo se spržili 03.01. sam je još malo udaljio od žarulja
hvala drugovi :) šezdeset i treći dan u boxu, dvadeset i prvi dan na 12/12 temperatura:21/27 vlaga:37/51 07.01. dobila pola doze slavola 11.01. dobila pola doze plantele cvet
sedeamdeseti dan u boxu, dvadeset i osmi dan na 12/12 temperatura:21/27 vlaga:32/46 16.01. dobila pola doze slavola neki listovi do kojih ne dopire svjetlo se polako suše i otpadaju
sedeamdeset i sedmi dan u boxu, trideset i peti dan na 12/12 temperatura:21/27 vlaga:25/46 20.01. dobila punu dozu plantele cvet listovi do kojih ne dopire svjetlo se i dalje polako suše i otpadaju, pije manje vode od kada ima manje listova
osamdeset i četvrti dan u boxu, četrdeset i drugi dan na 12/12 temperatura:22/27 vlaga:41/54 28.01. dobila punu dozu slavola neki listovi izgledaju sprženi, nadam se da je od lampe kao što lauba kaže, i ako je tako ne mogu ih odmaknut, ovaj tjedan se i vlaga digla, ne znam razlog. nadam se da nije opet ph jer ga reguliram, a vrhovi se debljaju, neovisno o lošoj kvaliteti slike :D
devedeset i prvi dan u boxu, četrdeset i deveti dan na 12/12 temperatura:22/27 vlaga:37/46 01.02. dobila punu dozu plantele cvet 05.02. dobila punu dozu slavola još više listova na vrhu mjenja boju, molim da mi neko ko je to već vidio potvrdi da je od lampe vrhovi se i dalje debljaju
devedeset i osmi dan u boxu, pedeset i šesti dan na 12/12 temperatura:23/28 vlaga:38/57 13.02. dobila punu dozu plantele cvet žarulje prže najviše listove, zahvatilo i tri vrha, mislim da ne mogu napravit ništa da to spriječim, kolateralne žrtve...
povukao sam vrhove od žarulja žicom kojom radim lst
sto i peti dan u boxu, šesdeset i treći dan na 12/12 temperatura:21/26 vlaga:40/51 17.02. dobila punu dozu slavola 21.02. dobila punu dozu plantele cvet vrhovi su spašeni, imaju male ožiljke, neki listovi se i dalje prže Šta mislite, koliko još ima do kraja? Flush?
nemam mikroskop
sto i dvanaesti dan u boxu, sedamdeseti dan na 12/12 temperatura:21/27 vlaga:36/54 25.02. dobila punu dozu slavola 29.02. dobila punu dozu plantele cvet ja bi za par dana napravio flush, i pustio je da živi još nekoliko zalijevanja bez gnojiva, pa berba, ako se slažete
sto i devetnaesti dan u boxu, sedamdeset i sedmi dan na 12/12 temperatura:21/28 vlaga:43/59 04.03. odradio flush
sto dvadeset i šesti dan u boxu, osamdeset i četvrti dan na 12/12 temperatura:20/29 vlaga:42/59 10.03. dobila žlicu meda čekat ću još par dana da se zemlja skroz osuši, pa režem ;)
Sto trideset i drugi dan u boxu, devedeseti dan na 12/12 18.03. ugasio svjetla 20.03. berba ;) grešaka je bilo, nadam se da sam na njima nešto naučio, hvala svima koji su pratili, navijali za mene i pomagali
ne znam koliko sam dobio, jer nemam vagu, izgleda dosta, za moje potrebe i više nego dovoljno