Dobar dan vutrasi, nakon 7 godina pusenja i ja sam se odlucio za svoj prvi grow.. Nisam do sada nikada sadio niti imam bilo kakvog iskustva u tome, sve sto sam naucio to je uz pomoc ovog foruma, svaka savjet ce mi dobro doci :D SJEME : RQS 3x auto bubble kush i 3x auto northem light ZEMLJA: All mix biobizz GNOJIVO : Bio nova autoflower super mix MJESTO : Kukuruz TRENING: Lst Biljke sam premjestio iz maramice u boce i ovo im ke drugi dan, za nekih 5 dana idu u svoju pravu "kucicu" :D Ovo gnojivo sam dobio na poklon od rodjaka, namjenjeno je za autose iako nisam naiso ni na jedan dnevnik gdje ga je netko koristio, vidjet cemo kako ce posluziti :D Sto se tice zemlje kupio sam 100l i malo sam citao o njoj, kazu da s njom gnojivo uopce nije potrebno nekoliko tjedana u fazi vege ali vidjet cemo sto ce biljke reci, ko bude bilo potrebno dodat cemo.. Za cvijetanje cu kupiti pk13/14, ako netko imo bolji prijedlog ili neki savijet slobodno dajte :D
Hvala ti. Ja moram priznati da mi je bilo zanimljivo boriti se s njima. Imo sam jednu malu stolicu i uvijek kad dodem smjestim se u nju, zarolam i lagano na poso. Ma cista uzivancija samo steta sto nam rade stetu :/
E da jos nesto, zaboravio sam navest da sam sprico smc-om( spider mite control) protiv pauka :)
Outdoor 2018 SJEME: 3x Northen light auto RQS i 3x Bubble kush auto RQS ZEMLJA: All mix biobizz GNOJIVO: Bio nova autoflowet super mix MJESTO: Kukuruz TRENING: Lst 22.6.2018- Sjeme isklijalo i stavljeno u potove od pola litre, poprskano vodom. Vrijeme suncano. Temp 23 23.6.2018- Vrijeme suncano, nema promijena na biljci. Temp 21 24.6.2018- Sjemenke otpale, poceli se razvijati prva dva mala lista, biljke pospricane vodom, vrijeme suncano. Temp 22 25.6.2018- PLJUSKOVI, biljke unesene u kucu i stavljene na prozor, temp 14 26.6.2018- PLJUSKOVI, nema pomaka na biljci, temp 13 27.6.2018- PLJUSKOVI, krenula 2 nova lista, temp 15 28.6.2018- PLJUSKOVI,jasno se vidi jedan kat na biljci, biljke zalivene vodom, temp 15 29.6.2018- PLJUSKOVI, temp 15 30.6.2018- PLJUSKOVI, listovi narasli 1.5 cm, temp 13 1.7.2018- PLJUSKOVI, temp 15 2.7.2018- Vrijeme oblacno, nema napretka, biljke premjestene van, temp 17 3.7.2018- Biljke zalivene vodom, vrijeme oblacno, nema napretka, temp 17 4.7.2018- Vrijeme suncano, biljke nastavljaju s rastom, listovi se prosirili za 1 cm i jasno se prepoznake drugi kat, temp 22. 5.7.2018- Vrijeme suncano, biljke polako napreduju, temp 24 6.7.2018- Dvije biljke se savile, stabljika pukla, vrijeme suncano temp 22 7.7.2018- Biljke zalivene vodom, vrijeme suncano, lagano napreduju, temp 22 8.7.2018-PLJUSKOVI, biljke vracene u kucu, temp 17 9.7.2018- PLJUSKOVI, temp 15 10.7.2018- Vrijeme suncano, biljke iznjete van, zalivene, temp 22 11.7.2018- Vrijeme suncano, temp 26 12.7.2018- Vrijeme vedro, biljke napreuju, listovi se sire i razvijaju, iskopane rupe na sajtu, temp 22 13.7.2018- Biljke zalivene vodom, vidi se napredak od jucer, vrijeme suncano, temp 24 14.7.2018- Biljke odnesene na sajt, napravljena konstrukcija od letvica i oblozena mrezicom za ljepilo zbog nametnika, pocupan kukuruz zbog sunca, zalivene, vrijeme suncano temp 25. 16.7.2018- Biljke napreduju odlicno, mali listovi se poceli susiti, vjv zbog stresa. Vrijeme suncano temp 26 18.7.2018- Biljke napreduju, jasno se vidi razlika od prije 5 dana, vrijeme suncano temp 27 20.7.2018- Vrijem suncano, biljke napreduju i dalje, zalivene, temp 25 23.7.2018- Kisa, temp 19 24.7.2018- Kisa, temp 22 25.7. 2018- Vrijeme vedro, temp 20 26.7.2018- Vrijeme suncano, biljke narasle od proslog puta, premjestene u kante, temp 25 27.7.2018- Kisa,oluja, temp 15 28.7.2018- Kisa, nevrijem, temp 14 29.7.2018- kisa, temp 17 30.7.2018- biljke ostave citave, nema nikakvih ostecenja, biljke pokazale male dlacice, vrijeme vedro temp 18 31.7- Vrijeme vedro, temp 20, pre 2.8.2018- 3ml supermix / 2l vode, vrijeme suncano, temp 24 3.8.2018- vrijeme suncano, biljke napreduju, temp 24 5.8.2018- 6ml supermix / 2l vode, vrijeme suncano, temp 24 8.8.2018- Vrijeme suncano, budovi se poceli punit, temp 26 9.8.2018- 10ml super mix/ 4l vode, biljke napreduju, vrijem suncano, temp 26 11.8.2018- 10ml supermix/ 4l vode, vrijeme suncano, biljke napreduju, temp 27 12.8.2018- Slaba kisa, temp 19 13.8.2018- Vrijeme suncano, temp 23 14.8.2018- Vrijeme suncano, temp 25, biljke napreduju 15.8.2018- 15ml super mix/ 6l vode, vrijeme suncano, temp 25 18.8.2018- 20ml super mix/ 6l vode, vrijeme suncano, temp 27 19.8.2018- Vrijeme vedro, Biljke napreduju, temp 22 21.8 2018- 20ml super mix / 8l vode, vrijeme suncano, temp 25 22.8 - 31.8- PROBLEMI, NEMOGUCNOST ODLASKA NA SAJT I PRETRPLJENI STRAH 1.9.2018- Biljke dehidrirale, listovi se spustili prema dolje, zemlja suha u potpunosti, uocene gusjenice, vrijeme suncano. Zalivene obicnom vodom, vrijeme suncano temp 30 2.9.2018- Vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 27 3.9.2018- 20ml super mix/ 10l vode, vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 27 4.8.2018- Vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 25, trihomi prozirno mlijecni 5.9.2018- 20ml supermix / 10 l vode, vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 25 6.9.2018- Vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 27 7.9.2018- 10 l vode, skidanje gusjenica, vrijeme suncano temp 29 8.9.2018- GUSJENICA PARTY, Sat vremena skidanja gusjenica i ciscenja, vrijeme suncano, temp 26 9.9.2018- vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 24 10.9.2018- 10l vode, skidanje gusjenica, vrijeme suncano temp 25 11.9.2018- Vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 23 12.9.2018- 10l vode, vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 26 13.9.2018- Skidanje gusjenica, vrijeme suncano, temp 24, skinut jedan bubble kush, napale ga gusjenica i poceo jako trunut. 14.9.2018- Vrijeme vedro, skidanje gusjenica, temp 24 15.9.2018- Vrijeme suncano, skidanje gusjenica, temp 23 16.9.2018- 10l vode, vrijeme suncano, skidanje gusjenica, skinut i drugi bubble kush, temp 23 17.9.2018- Skidanje gusjenica, vrijeme oblacno, temp 20 18.9.2018- skidanje gusjenica, vrijeme vedro, temp 24 19.9.2018- 10l vode,skidanje gusjenica,vrijeme vedro, temp 22 20.9.2018- skidanje gusjenica, vrijeme suncano, temp 25 21.9.2018- 10l vode, skidanje gusjenica, ogroman broj, vrijeme oblacno, temp 22 22.9.2018- Skinuta preostala 2 Northen lighta, zapaljen joint na sajtu i zahvala kukuruzu sto nas je trpio :)
UPDATE Harvest Pozdrav ekipa, doso je i taj dan, skinuo sam danas preostale biljke, sveukupno 90 dana od klijanja, bubble kush je skinut malo ranije( 90g od dvije biljke). Sto reci, prvi grow prvo iskustvo, bilo je svega, od odlazenja preko dana do preko noci, pa do nemogucnosti odlaska na sajt. A sad moje neko misljenje. Meni je ovo prvi grow, koliko mi se cini bit ce oko 50-60g po biljci, dat cu tocan podatak kad se osuse. S tim da sam imo problema s vremenom( kad im je bilo najpotrebnije tad je bio pljusak), s nemogucnosti odlaska na sajt zbog murije, dronova i moji privatnih stvari, gusjenicama i ostalim nametnicima. Planirano je gnojenje s bio novom super mix i pk 13/14( pk mi nije stigo tako da nisam gnojio), isto tako sam planiro lst i na kraju sam se odlucio da ga necu dirati neka odradi do kraja kakav je sam po sebi. Moje misljenje je da se je ovaj grow mogo puno puno bolje odraditi i dobiti na kvaliteti i kolicini da se je koristilo bolje gnojivo i trening, bez obzira na vremenske uvjete koji su bili. Meni je prvi grow i iskreno zadovoljan sam. Sto reci, veliki pozdrav svim pravim glavama i mentoru pantaganu kojem sam jako zahvala na svemu, i ovim putem se ispricavam jer sam tek sad svejstan da sam imo neka pitanja koja su tako jednostavna i nema potrebe pitat( ispo sam glup), takoder ovaj dnevnik nisam vodio kako treba ali sam ga vodio u svojim biljeskama pa cu vam ispod objaviti kako je to sve zapravo izgledalo. Budite mi zdravi i veseli, zelim vam svima jos puno uspjesnih growowa i puno puno masnog dima, mi se cujemo i vidimo uskoro kad krecem indoor( s fotosima) a do tada veliki pozdrav svima, hvala vam jos jednom na svim savjetima i podrskama, voli vas brat sve, one love, peace <3
Beloo oko mene sve je beeloo To sam prvo uocio u alatu, reko sto da ne, poredat cu ih ko kulenje heh Ja moram iskemijat neku vetilaciju na tavanu, ili neki boks napraviti s ispuhom na dimnjak. Imam materijala :D
Ma katastrofa covjece. Idem svaki dan dva puta dnevno i skidam, nebi ni skinuo ovu da nisu izgrizili citavu granu(glavnu) savila se i gotovo... Uspio sam nagovoriti starog da osusim na tavanu heh :D
Update-harvest Pozz ekipa, skinuo sam jedan bubble kush danas. Ne mogu ga vise gurati previse u prebrzo trune.. Eo koja slika
Evo i trihoma s nje, ona je najmanja i ima najmekse cvjetove, nl je dosta ispred nje po velicini uroda
Pozdrav svima Eo mene opet malo ali ovaj put s losim vjestima Dodem na sajt i imam sta vidit, gusjenica party i to debeeeeelooo.. Inace svaki jutro i predvecer idem na sajt i skidam gusjenice, skinem po 10 komada dnevno, ne stignem spricati ni sa cime jer su uskoro gotove a zao mi je da ih skidam prije vremena.. Ovako svaki dan u 7 ujutro kavica, pljuga pa lagano na sajt uz sunceve zrake :D Gdje sam ono stao.. Da gusjenice, doso sam na sajt i kao i svakog dana krenem ja redom s vrha pretrazivati gdje su se izlegle nove i tako idem ja redom i dodem do zadnje kaaaad onoo ŠOOOK, rupa na grani glavnog vrha, unutra se slavi rodendan( pretpostavljam zbog sirine rupe..), jednom rijecju KATASTROFICA... Sta je tu je idemo dalje, pratit cu svaki dan kakvo je stanje jel se susi, najgore mi je sto je bas glavna grana, kud nije neki sporedna pa da otkinem da se ne nastavlja dublje.. Pratit cu ih kao i do sada, ako se pokazu neke promijene, susenje, trulez ili nesto slicno s budovima, skinut cu ju.. Eo vam slikica a ja idem istraziti detaljnije o gusjenicama, mozda postoji neka mogucnost da se izvadi( nadam se)
Update Pozz ekipa, eo malo slikica trihoma s grancice koju sam skinuo prije 3 dana, slomila se od vjetra Uspio sam i nju uhvatit, izlegla se u ova 3 dana
UPDATE Pozdrav ekipa, nije me bilo dugo, svasta nesti se izdogadalo u ovih mjesec dana, od pretrpljenih strahova zbog policije i dronova koji su letali iznadi sajta do nemogucnosti zalijevanja biljki, hvala bogu sve je proslo... Nisam.bio u mogucnosti ici na sajt deserak dana, dehidrirale su kad sam stigo ali su se oporavile i dobro se drze kako je moglo biti.. Planiram ih drzati jos 15-20 dana, pratim trihome mikroskopom. Ostale su 2x NL i 2x Bubble kush, od svake po jednu cu skinuti kad mlijecni predu u amber i budu nekih 25% a ostale dvije cu ostaviti do 60% ambera, da usporedim "rad" i da znam za iduci put ako bude sadio te vrste koja mi se opcija vise sviđa :D Sto se tice gnojiva dobivale su samo od bio nove autoflower, onaj iz prvog posta, bio sam narucio pk 13/14 za cvijetanje i nije mi stigo( ne znam iz kojih razloga) Izgurat cemo ovako do kraja sta je tu je, dajem im samo vodu svaka 2 dana, vidjet cemo kako ce me nagraditi na kraju, ja se nadam kolicini od 50g po biljci a sad kako bude :D Eo par slika
Sta se tako ne radi?
2 vrece od 50 l su ispunile 4 kante, znaci 25 l :D
Nije to ona obicna jupolka od 15 l :D Od 25 ili 30 litara ali je zemlja natopljena pa izgleda manje, bila je pri vrhu kad sam ju punio
Izgleda kao da ima pola kante zemlje haha 25l je u toj kanti.. Trenutno nisam pri novcu da kupim zemlju, narucio sam gnojivo, mikroskop i jos par stvari, a i bojim se da joj nebi korijem ostetio :/
UPDATE Pozdrav ekipa, uoravo sam stigo sa sajta, iso sam provjerit kako su curice posto je zadnja 3 dana bila oluja s pljuskom, nevrijem.. katastrofa.. Eo par slikica da vidite kako napreduju :D
Nalazim se na rizicnom podrucju, ovuda su migranti pokusavali uci, bas preko njiva gdje je sajt i letjeli su dronovi oko mj dana zato sam to napiso Posjeko sam kukuruz po savjetu brata budfielda :D na kompasu 45 stupnjeva istok-zapad, sad se fino suncaju od jutra do mraka :D
Nemam vise zemlje jedino da uzmem tu obicnu.. Mislim da cu smanjiti rupe i samim time dobiti u visini, u rupi je 25l zemlje sto je sasvim dovoljno za autose :D Nisam siguran za to ali imam pogled na sajt 0/24 preko kamere koja je dobro dobro zbuksana u jednom siprazju na visini od 15 m i to mjesto nitko ne provjerava godinama, tako da cu znat ako netko dode na sajt Samo se dronova bojim :/
Da smanjim rupe i time dobijem.na.visini jer su rupe siroke dosta a u jednoj ima 25 l zemlje? Jedino se s neba moze vidjeti kavez :D Ofarbat cu ga za svaki slucaj, nikad ne znas kakav dron moze proci.. Jel mozes pojasniti to za sjecu kukuruza ako nije problem ili poslati link ako znas gdje je netko radio? Hvala ti na savijetu <3
Nije do mene, vremenski uvijeti su bili takvi Da, pre nisko su, nisam znao da ce toliko past zemlja.. Bas sad razmisljam kako da iskemijam nesto da ih podignem.. Mozda da ih premjestim u kante i kante dignem do vrha, vidjet cu jos sta se moze iskemijat
UPDATE Biljke sam danas odnjeo na mjesto, ogradio sam ih mrezicom sa svih strana i miro sam pocupazi jos dva reda kukuruza zbog sunca i korov sa strane.. Danas im je 22 dan, male su za 22 dana, mislim da je to zato sto nisu imale sunca 7 dana bas kad im je bilo najpotrebnije( zbog vremena), ne zbog genetike.. Vidjet cemo sta ce biti do kraja.. Za koji dan planiram pocet gnojiti. Moram vam priznat da sam se umorio, ko bi reko da ce oko toga biti toliko posla oko toga ali vjerujem da ce se trud isplatiti.. peace vutrasi
Omoto sam onu posudu sto je bez etikete, mislis da omotam i ove s etiketama?
UPDATE Pozz ekipa, eo jedan mali update.. Zadnjih 6 dana su ovdje bili pljuskovi i nije bili sunca ali niti malo, temperature su bile 10-15 stupnjeva preko dana, znaci KATASTROFA, moro sam ih staviti u kucu na prozor da se ne smrznu vani, slabo su napredovale ali sta je tu je, nadam se da ovo vrijeme nece imati velikog utjecaja kad bude vrijeme za berbu.. Danas im je 10-ti dan
Ogradit cu ih mrezicom full sa svih strana, nisam bas pri kesu, a sto se tice sajta idu direkt u rupe, necu u kante, odlucio sam Samo sto me vrijeme zaje*ava, kisa jos 5 dana a nisu se bas razvila, morat ce bit jos neko vrijeme u dvoristu dok " ne stanu na noge"
Melissa jel mi se mozes javit nekako privatno? Kakvog kokosa i zbog cega? Sajt mi je dostupan 0/24 i imam vremena da odem u bilo koje doba, sad ste me bacili u razmisljanje s ovim hahaha, ne znam jel ima kakve razlike u tome ako je u zemlji a ne u kanti, mislim da sam procitao negdje nedavno da ako sadimo u zemlju treba cesce zaljevati ili obrnuto ali meni je sajt dostupan 0/24 tak da s tim nebi imo problrma
Naravno da idu u vece posude, 100 litara zemlje imam za 6 biljaka tocnije 5 jer jedna nije uspjela, mislim da je 20 litara zemlje po biljci sasvim dovoljno za automate :) Oblozio sam crnom izolir trakom E pa razmisljam o tome da zagradim oko biljke s onom mrezicom za fasadu, ona mi je gusta, stavit 6 kolaca oko nje, vidio sam jedan grow gdje je jedan lik tako napravio, a sto se tice te mrezice za komarce ona je bas bas gusta, sitne su rupice tako da ce imat manje sunca s tim.. Mozda da i tu za fasade stavim gore? Sta ti mislis? A ne znam ni koliko stetnika ima u kukuruzu, mislim da nema kao u sumi al opet.. priroda je priroda.. I da zaboravio sam napisat, ja planiram iskopat rupe u zemlji od 20 l i u njih samo ubaciti drugu zemlju, ne znam jel bolje s posudom da stavim ili ovako da ostavim? Mozda je sigurnije u posudama zbog korijena, da ga nebi nesto pojelo..
Ma tooo pajdoooo, hvala ti Koliko sam shvatio lik je koristio oba gnojiva prilikom svakog zalijevanja? Ovo jos nisam vidio nigdje hahaha :D Nije nase nasli smo Samo da sve dobro prode, nadam se da nece biti ispod 50g suhog po biljci, to su ocekivanja ali kako bude bit ce, samo nek se dimi hehe
Lesi o tome sam i razmisljo, ovdje gdje sam ja je padala kisa kao luda zadnjih 10 dana i bas zbog toga ih nisam htio ni u maramice stavljati ali napokon se ispadala, one su trenutno u mome dvoristu gdje imaju sunce od jutra do mraka i za koji dan kad malo narastu i budem ih planirao prebaciti na njivu cu pogledati vremensku prognozu za tjedan dana, razmisljo sam vec o tome kolega :D Mogu ih ja drzati bez problema u dvoristu do tog perioda ali ne i dalje jer ce mi stari kenjati kad se bude mogla jasno prepoznati, ne smeta njemu nego sto dolaze gosti pa ono malo je glupo da mi vide curice haha Sto se tice gnojiva necu nista gnojiti u vegi ako biljka ne bude trazila( nadam se da cete mi pomoci prepoznati to :D) a pk13/14 sam i mislio kupiti za cvijetanje Pajdo jel moze link tog growa jer nisam nasao niti jedan grow s tim gnojivo, peace brate
Bas zato sam ga i odabrao jer imam dovoljno vremena da odradim grow do kraja a i imat ce sunca od jutra do mraka :D