Cao ljudi ovo mi je prvi grow box sastavljen od iverice ima dva ventilatora od kompa koji izvlace vazduh jedan unutra za cirkulaciju vazduha stavicu jos jedan od kompa da ubacuje vazduh ro nisam stigao :) -Semena su white widow auto iz green seed hausa -zemlja je neka prosecna ima sve nutriente potrebne 8 eura 50l saksije sugrowbag iz hidroponoke 5l u njih stane 7l :) -250W MH sijalica spustio sam je na 40 cm od biljaka -box je velicine 90×87×120 -temperatura u boxu je oko 25 c U boxu ima i dva white widowa koje sam tako iz zajebancije zacadio u sobi ispod neke hps lampe i bore se nekako rasu bilo je malo problema sa njima ali dobre su sad vaznije su mi sad ove nove proklijale su i skoro su sve izbacile listice
Napokon zavrsena agonija sa ovim atomaticima i sa mojom obukom hvala vam svima na pomoci i neverovatnom strpljenju samnom mnogo sam naucio od vas svih a nisam ni seme znao da posadim sad pusim svoj white widow osecaj je neopisiv hvala vam joj jednom!! :spliff::vutra:
To je jedan klonic koji je oziveo i sad je prava lepotica :)
:mad:nece slike da okaci ...
guraju nekako :)
Tako ispade :upiii:
hidrogen od 3% je zapravo vodonikov peroksid h2o2 nisam neki hemicar al tako pise svuda ako sam ja lupio onda je i 30 ljudi gde sam procitao neznam sad si me zbunio :D nek kaze neko ko se razume malo u to! I sad sam naravno skontao da sam napisao aceto jako sam lud i prepusen :let: rade slike nego mras deni klik ili drsis na androidu ikonicu
Imam i ph metar sve je bilo u redu dok mi se jedno musice nisu pojavile prvo tri komada pa sam ih pobio zalio i odjednom pocne da mi vene sve ja kontam fali djubriva malo stavi hesi bluma po propisanoj dozi ph 6.5 dva dana opet proslo otvorim box a ono 30 musica jebo im pas mater tu sam onda procitao o cemu se radi uzeo raid poprskao malo u box sve su popadale za sec izverrio box i prostoriu kupio aceto 3% h2o2 lepo pise da su ljudi koristili to za dezinfekciju zemlje ubija sve pomesa 30ml toga sa 6l vode i zalio prestalo je da vene :D i to je to
imao sam problem sa musicama jedva sam ih se resio poprskao sam raidom i zalio 3%acetonom zamalo da mi zahvati cvetove odlepio bi da mi se to desilo :objesen: sad ne skidam oka sa njih dok se ne uverim da su sva govna nestala! :watch:
Zanima me jeli dosta dva deci tog djubriva :)
Stavio sam 5ml hesi blooma u litar 1,5l vode i zalio svaku biljku sa po dva deci te smese, da li je to dovoljno?
dali neko moze da mi kaze jesu li ovo zenske ili hermi nisam siguran ?
Moras drzati na tu kockicu dok ne izbaci opcije i onda open image
evo ih pet komada koje su prezivele rat krenule su da cvetaju cinimi se :)
Naravno izvadio pa od dole stavio :D sad su puno vislje od ostalih biljki pa moram podici lampu jos :(
odlucio sam da necu vise tako cesto postovati smarati masu jedino cu se obratiti sa novinama ili ne daj boze nekim problemom :D dopunio sam zemlju, ph sam doterao donekle na normalu pa cemo da vidimo malo su se trgle biljcice
Pa kontam to nego koliko se dugo drzi u vodi koliko treba da stoji posle umakanja u vodu on promeni par nijansi dok se dok prodje vremena ja ga zamocim na par sekundi i ostavim da se ocedi naopacke 10,20 sekundi i onda uporedim :whato::
Lako se vama zajebavat :D
mozda da ostavim da odstoji voda i sirce mozda se vise spusti a listici ne znam kako funkcionisu posto je uputstvo na kineskom :D
ne bi ni ja pratio nego moj je pa moram :D
kako da ga proverim to su listici meri 0d 5,5 do 9?
jesam ceo dan se jebem sa oprostenjem sa ph nista ga ne spusta stavim dva cepa sirceta na 1,5 l vode nista spustio ga jedva za 0,5 stavim i onaj ph down ovaj http://www.hidroponika.com/index.php?route=product/product&path=25_129&product_id=613 ni on nista ne radi stavio sam 80 kapi u 6 l nista nije skinuo :( jedino da tresnem pola bocice al to je onda neisplativo stavio sam i ovo na 1l stavio sam 0,5 dl kefira http://japanski-kristali.blogspot.com/ on skine odma ph na 6,5 :D probacu da zalijem sa ti m jednu biljku da vidim sta ce biti kad je dobar za coveka mozda je i za biljku :) moram jos i limuntus staviti to jos nisam probao
vrlo rado cu prihvatiti svaku pomoc posto sam sad stvarno dekintiran nemam ni za zvaku :D
papropao je znam i sam to sad samo guram ove dve dok se ne spremim za novi jebiga kad sam uleteo nespreman i neopremljen u ovo i meni je zao jos vise biljaka nego tebi! :(
?
ocu to i nameravam te dve su mi miljenice sa njima se igram za nih sve njih ne vadim dok ne budu do plafona :) u njima je glistenjak ja kontam da je to naj kvalitetinija zemlja a kostala me 100 din 10kg juce sam im tek dao tnt a nista im nije falilo skori dva meseca a samo 5 kg u saksiji sta ce biti kad stavim 10 :D jos sam ih izmrcvario mesec dana pre toga e to su borci bile su i zute i crvene i pootpadalo je lisce i sve i evo vratile su se u zivot :)
nema cupanja i bacanja borba do kraja zato si ti ti a ja sam ja :D danas mi je box narastao za 40 cm :) sad je 160cm vidis svaki dan nesto raste napimer danas box sutra ja prekosutra kamata u baci bitno je da nesto raste :D
Uopste nije optimalno 250w :p 600w je penal samo cool tub i super ce da bude :D
Ni slucajno Spustati ovako je temperatura 35 pa sam otvorio box pa je 30 nedaj boze da spustim bilo bo 40 kod biljaka za koji dan ce cool tub pa cemo onda lako sa tim :D
Pisalo je da ima sve zivo od nutrijenata ph je od 5,5 do 7,5 oticicu u ranju bas da ti slikam sastav :D ph je u banani sigurno tu ste upravu sto posto :(
Novo lisce koje raste od ispod je normano tako da je zemlja ok vec bi uvenulo sve da zemlja ne valja ne znam sta si se uhvatio te zemlje i ta florabela koju preporucujete je 10 eura u toj radnji gde uzimam nista kvalitetnija nije od ove :)
Mislim da sam skontao zasto mi lisce zuti preksio sam osnovno pravilo zalivanja nisam zalivao kad je ugasena lampa nego usred dana i mislim da me sjebala plamenjaca :plac: ili kako se vec to zove kod kanabisa ? novo lisce koje raste je sasvim uredu :fuck: da li ima nesto cime bi to moga sanirati a da nisu makaze?
To ti pricam :D
Vratio sam mrcinu od 600w u box ovaj balas ne smrdi i negreje se ni pola ko onaj tako da nisam :crazyd: tako jako :D izbusio sam saksije 4 glavne napravio sam air potove sad sam bar resio brigu pre zalivanja za pocetak sad da prodam staru sijalicu pa da uzmem cool tub i ph merac i onda mogu da se igram ko coek :makaze:nadam se da necete dici ruke od mene ?:wave:
Ma kontam ja to sve salim se malo nego kazem kod mene je haos pa onda treba malo vremena da se dovede sve ured fali mi dosta stvarcica da bi to bilo idealno nemam bre ni ph merac to je osnova :D moram sutra u potragu za listicima bar ili cu da dignem ruku na sebe :objesen:
U redu je kad pitam za pomoc da mi neko odgovori ali ne da me ishejtuje deset ljudi to nije pomoc :(
Tu se nista nije promenilo nego sam dve one stare sto nisu uvenule ubacio u saksije koje sam nasao bilo mi ih za 600w cu ubaciti samo da nadjem cool tube zelja je ok nije neko sranje neznam sta ste se istripovali oko zemlje jedino sam preterao sa zalivanjem nisam znao da bas toloko duga treba da se osusi zemlja dva puta sam zalivao od pocetka dzabe i dalje mokro :) nisamo stedeo na saksijama nego sam mislio da su te kese ok a ustVari nisu :D jebiga moras probati da bi znao. Ove tri saksije su van svetla skoro i tu su samo da prezive dok ne dodje cool tub sve je uredu hvala na brizi :) i ta zemlja u bonsaima je oduvek na pola nije ni bila puna napunicu ih kad sve dovedem u red trenutno je haos totalni u boxu to je sve vezba niko se nije rodio naucen. Hteo sam pitati sta da radim sa ovima sto sam ih previse zalio ?:upiii:
stigao mi je novi balast ali necu ga montirati posto nemam cool tube samo mi jos fali da se borim sa vrucinom u boxu pored svih sranja :D a uzecu pvc plasticne saksije pa cu ih izbusiti kao kolega cill :) pa ce se lepo susiti u air potovima :D
Treset ima tamo na prvoj strani slika pakovanja
Ovi grov begovi su sranje najvece na svetu ljudi ne koristite ih nikad treba im zabranit proizvodnju jako se kondezuji iznutra ne susi se zemlja nikad jedino da ih zalivam na 10 dana to mi nerealno moram poceti da ih prebacujem u saksije neke od tvdjeg materijala cill je car sa onim njegovi saksijama sa milion rupica tako cu i ja da ih izbusim ali pre toga moram popit tablu besedina :D sutra cu slike postaviti izgledaju mi da imaju problem sa prezalivenoscu pa ne primaju N bas najbolje jebene saksije i ph merac nemogu da kupim posto sam dekintiran jebem ti vise pareko ih zmisli jel ima neko ph merac viska da mi pokloni bio bi mu vecno zahvalan :plac:
Moram sve probati kao sto rece najbolje se iz iskustva uci :) To su bele udovice ali ne auto te mi slize za proucavanje i razonodu:D
izbirao sam najbolje koje su ostale i stavio ih ispod reflektora pa nek guraju :) ostale sam pustio u slobodu :D
Videcemo sta kazu pametno :) Pa stavio sam pet biljaka koje su najbolje direktno ispod lampe pa sta bude ove ostale nek se snalaze :D
Pa nije bas da malo smrducka uzasno smrdi memoze se u prostoriju uci a da je vrelo vreo je jako ne smes ga dotaknuti rukom opeces se ako je to normalno ja ga necu u kuci drzati sigurno posto vrlo lako moze da zapali parket :( ovaj od 250w je super nije ni smrdeo niti se tako greje
eto kakve sam ti ja srece ma govno nije digitalni pregreva se samo sto se nije zapalio usmrdeo mi celu kucu :( * * * ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta pwrsd
sad mi se pokvario balast od nove lampe sad ga saljem nazada da ga poprave i vratio sam 250w opet koji haos :( jadne biljke napatice se :(
zvuci mi kao dobra ideja to sa rupicama izbusio sam svaku saksiju sa milion rupica :D svetlo cu zadrzati na 600w odaljio sam 50+ od biljaka pa sta bude :)pa znam da je daleko od dobroga bilo od pocetka ali sta je tu je najbolje se nauci u praksi :D u svakom slucaju hvala komsija na savetima :wave:
Nije HPS nego MH :D
mozda malo samo :D