SVI SAVJETI DOBRODOSLI! Pozdrav svima, ovo je moj prvi grow stoga molim za malo razumijecvanja i puno pomoci. Situacija je malo neobicna, prijatelj mi se odselio i ostavio na poklon svu opremu za uzgoj i nesto sjemenki. Napravio sam malu prostoriju 1 x 4,50 x 1,70 te se odlucio na svoj prvi grow ( jer brate ovo sto prodaju i za koliko prodaju postalo je smijesno). Neke stvari sam izostavio u imenu dnevnika jer nisam siguran sta cu koristiti u nastavku. I unaprijed, razumijem da su kineska led svijetla sranje ali nazalost to je ono sto trenutno imam. Ovo je ono sto imam od opreme; - 2x400W led panela - CHINA - Tajmer manualni - Termometar - Higrometar - Ph metar - Ph minus 1l. - Slavol stimulator rasta 100 ml - 4x Gronest pot 10l - Tecna gnojiva 1L za vegetaciju , 1L za cvjetanje 1L organskog gnojiva sve iz Plantelinog programa -Hormon za kloniranje Rhizopon II -Perlit 10 kg -Zemlja 20 kg, SUBSTRAL univerzal-Scotts -2xOsram 20w e27 2x1100 lm 4000K -Horoz full spiral 45w 1750 lm 6400K -2x ventilatori, neki manji -nekih mnogo sprica, dozatora i bocica za prskanje -10x malih posuda (case) za uzgoj iz OBI-a, mislim da su kartonske ili nesto tako Sjemenke ; 10x Chronical - Bulk Seed Bank 2x Liberty Haze - Barney's Farm Zivim u manjem gradu podno planina , odvojen od susjeda sto je tipicno kod nas da imamo velika dvorista stoga ni prijatelj nije imao ventilaciju ni filtere. Jednostavno mu nisu bili potrebni zbog prostora u kojem je uzgajao. Smatram da za pocetak imam solidnu opremu osim led panela, koji su ubiti glavni ali odlucio sam im dati priliku i poceti svoj prvi grow. Za pocetak odlucio sam se na 2xChronical i 1 Liberty Haze Sjemenke su bile 24h u vodi, potom jos 24 u natopljenom papiru i vec su fino izrasle klice ili korijen- kako se vec zove. Cak Liberty mozda i previse , nadam se da ga necu povrijediti prilikom stavljanja u zemlju. Veceras ih stavljam u zemlju, odnosno pripremljen mix perlita i substrala (jako malo perlita, 10-15%) i planirao sam ih
hvala na dobrodoslici, legendo jel moguce "Changzhou Dobest" ili tako nesto
i unaprijed hvala za savjete :D
@VenloNL nisam ih jos stavio, upravo sjedim spred njih :D ne znam smijem li cekati do sutra da nabavim vece posude, jer mi je liberty vec nakon 24 sata izasao skroz iz ljuske i ima klicu od 2-3cm, dok mi 2 chronicala izgledaju sasvim normalno, imaju klicu od 1,5-2 cm. iznenadilo me sto su tako brzo , jer sam citao da treba oko 48 sati Pitanje za led, posto su kineski paneli i znam da su kao 400w jedan, ne znam dali da odmah oba palim ili samo jedan na pocetku.Jer pitanje je i dali su stvarno 400w ili je slabiji
@VenloNL ubodene, nasao sam neke stare saksije od 2l ... oprao ih dobro vrelom vodom da pobije bakterije i evo ih ubacene. ukljucio sam povis njih 20w osram. Hvala na pomoci :D temp 25 C , 45% vlaznost
hvala @lauba :puuuh::
Stari 12 sjemenki posjedujem, 3 sam stavio u zemlju sinoc. Ostale nisam dirao. Malo sam se nacitao prije pocetka :D
@bigeskalibur Hvala kralju, ma citam forum vec 3-4 mjeseca. Jednostavno je bilo previse informacija za pocetnika kao ja , a nisam zeljeo dosadjivati s osnovnima pitanjima nego sam citao savjete po forumu i dnevnicima da steknem bar osnovno znanje i tek onda odlucio napraviti profil i poceti s growom. @mr.dr.Smok Slike od ponedjeljka, napisao sam gore da mi je mob na popravku. Nadam se da me ovaj "inzinjer elektrotehnike" sto popravlja telefon nece zavalaciti opet, pa da cu moci i slike staviti. Do tada cekam svakako da krenu nicati iz zemlje (usput jedan chronical je vec nasao svoj put vani)
Pozdrav ekipa update dnevnika nakon 18 dana od stavljanja bebaca u zemlju. Nazalost imao sam mnogo problema sa strujom (stara kuca=stare instalacije), te sam se u medjuvremenu snalazio kako sam znao i umio s' onim sto sam imao. Jedan panel od 400W je preminuo tokom tog dogadjaja :( Biljke su iz zemlje izasle 11.03. i od tad su bile pod cfl zaruljama (1x40w&2x20w problizno 5000lm) znam da je nedostajalo svijetla ali to je ono sto sam imao i mogao iskoristiti. Zaljevane su samo obicnom vodom. Posto sam cijeli grow room morao ponovno praviti (jos je u izgradnji) imao sam problema i s temperaturom, ne stalno ali za hladnijih dana tesko je bilo odrzavati temp ( ugasena svijtela 14-16 , upaljena 22-25). Sto se odrazilo i na biljkama (slike). Ostao mi je jedan led panel 400W koji sam danas stavio povis biljki na 30cm razdaljine, zabrinjava me sto je jako malih dimenzija (slike) te dali ce biljke imati dovoljno svijetla (citao sam da je led kao laser, a tri tesko da stanu ispod ovoga). Plan je sljedeci; Za dan-dva biljke presaditi u vece smart grow 20l potove, dodati im nesto od gnjojiva i vidjeti kako ce napredovati pod led svijetlom. Te dali ce se oporaviti od svih ovih sokova koje sam im priredio :D :D Polako shvacam zasto je dobra priprema i strpljenje najbitnije. Slike 1i2 chronical no.1 Slike 2i3 chronical no.2 Slika 4 liberty haze
Slike panela i opreme;
@Joe1234 Hvala rista, panel mi izgleda premal da pokrije povrsinu od 1m2 ne znam mozda grijesim. Nemam nikakvog iskustva pa nemam s cime usporediti. Al svakako moram kupiti jos jedan panel da nadomjestim ovaj sto sam sje***ao . neki prijedlog za panel?
Pozdrav druze, ne znam koliko je lumena ali nije dovoljan panel za sve tri biljke (stvarna snaga panela je puno manja , moza oko 100-120w ali ni to nisam siguran). Sto se biljki tice dodao sam zemlje u potove, tako da se nadam da ce sad pod led panelom krenuti normalno rasti i oporaviti se.
Pozdrav ekipa, evo i novi update; 28. dan Biljke su iz zemlje izasle 11.03. i od tad su bile pod cfl zaruljama (1x40w&2x20w problizno 5000lm) do 28.03. odnosno 17 dana. Tada su prebacene pod led panel od 400w i naknadno ubacena jedna cfl 40w sijalica. Jucer , odnosno 07.04. prebacene su u velike smart potove od 20l i zalivene sa po 2 l vode svaka. (Litar vode - pauza 30 min - litar vode) s jako malo Slavola- 10ml na 6l vode rezim svijetla 18/6 od pocetka Temp s upaljenim svijetlom 22-25 Temp s ugasenim svijetlom 17-18 Vlaznost 60% ph vode 6.5 Biljke su ispocetka bile pod cfl svjetlima i imao sam malo problema s zalijevanjem pa su i biljke sporije rasle i odrazilo se na njima. Ipak mislim da su zdrave i da sam samo malo produzio vege period. Jedan chronical- CH1 sam topirao a kasnije tek procitao da i nisu bas sorta koja je pogodna za toping, ali isto tako da je jedna od najotpornijih sorti cannabisa. Ipak mislim da ce i on fino nastaviti svoj rast. Topiran je prije 3 dana, vidjet cemo kako ce se ponasati dalje. CH2 je jos uvijek manja od ove dvije, ali nadam se sada u vecim potovima da ce i ona krenuti. LH je moj favorit jer volim haze-ove :D malo nedostatak vode, on izgleda trazi vise od ove dvije. Prva dva lista pocela malo zutiti, odmah sve popravljeno i nadam se da ce dalje nesmetano rasti. Do sljedeceg javljanja u planu imam nabaviti hans 180w i dodati reflektirajucu foliju unutar boxa. Do tada budite pozdravljeni i napuseni :D Evo i par slicica. I ovako javno da se zahvalim mentoru dipl. inz. Bestiji . Stvarno mi je pomogao oko svega sto me zanimalo. Nadam se da ce biti nesto da zajedno spalimo :D
Novi update; 36. DAN Sretan Uskrs/Vaskrs svima koji slave, sve najbolje Vama i Vasim obiteljima. Bolesnicka postelja pa imam vremena za mali update; Biljke po mom misljenju sporo napreduju, mislim da je zbog velicine led panela ali i to se nadam da cu ubrzo rijesiti (plan nabave hans 180w se malo oduzio) Biljke sam od presadjivanja zalijevao 11.04 i 15.04 sa po 1l vode, ph 6,8 s dodatkom malo slavola rezim svijetla 18/6 od pocetka Temp s upaljenim svijetlom 22-25 Temp s ugasenim svijetlom 17-18 Vlaznost 60% ph vode 6.5-6.8 CH1 ; Topiran 5.04 Visina ; 25 cm imam malo problema sa dva najveca lista, "sporedni" listici na vrhovima se malo uvijaju. Ne znam koji je razlog, ph vode je ok , vlaznost je odlicna , zraka imaju dovoljno, svijetla nisu preblizu ni predaleko tako da cu se posavjetovati s mentorom oko tog problema. CH2; visina; 17cm nije me bilo 3 dana, a donji list u dodiru sa je zemljom poceo trunuti pa sam ga odstranio da ne bi prosirio bolest dalje malo sporije napreduje od ostalih pa razmisljam cak da ga poslje prebacim u outdoor LH; visina ; 25 cm topiran 10.04 My precious one :D Haze lagano napreduje, listovi zdravi i jaki. Zadovoljan sam i polako pratim kako napreduje nakon topiranja, mislim da mu treba manje vode nego CH.
Isto mi i mentor upravo pise :D Zalijevao sam sa po 1,5l na dva puta , smanjit cu dozu na 1l po biljci
@beštija zalijevao sam ih 15.4. , planiram sljedeći put 19.4. Dali da pricekam jos dan dva ili?
Hvala na savjetima decki, poslušat cu Vas. Vidjeti cemo kako ce se dalje ponasati
Jedna od donjih grancica CH1 "izbacila" je dva vrha, sad me zanima jeli to normalno ili sam nepaznjom nekako "topirao" i tu grancicu :D
@VenloNL citao sam da ovi chronic i nisu bas pogodna sorta za topiranje (bulk seeds info odakle su i kupljene) ali eto dobro je podnijeo jedno pravo topiranje na vrhu a sad sam primjetio i ovo na donjoj grani. Tako da nisam imao namjeru vise ga topirati :D
39. dan U box dodan hps 250w, ostavljen led 130w radi spektra boja. Snalazenje jos par dana dok hans ne dodje na odrediste. LH jos jednom topiran, oba nova vrha jucer jos jednom topirana tako da sad ocekujem 4. Vidjet cemo kako ce se ponasati dalje.
Dan 42. Biljke su tek pod hps-om pocele fino napredovati i nadam se da ce sad napokon krenuti. rezim svijetla 18/6 od pocetka temp malo niza nego do sada, pao snijeg u maju :D bem' ti severinu :D Temp s upaljenim svijetlom 21-23 Temp s ugasenim svijetlom 16-17 Vlaznost 55% ph vode 6.5-6.8 Imao sam malih problema sa zalijevanjem (citaj; kreten pretjerao), tako da sam ostavio biljke 6 dana da se zemlja dobro osusi. Danas sam ih zalijevao sa po 1l vode i gnjojiva, pola litra-pauza-pola litra. Ovo im je prvo "hranjenje" , do sad su dobivale samo vodu i slavol. Na 2.5 litre vode dodao sam pola doze plantelle list i punu dozu slavola. Slavol po preporuci mentora koristim posljednji put za ovaj grow, dalje nema potrebe da ga koristim jer je korijen dovoljno razvijen do sada. CH1 ; Topiran 5.04 i 11.04 primjetio na donjoj grani jos jedan slucajni "toping" Visina ; 33 cm privezan komadima zice, grane malo rasirene nakon manjih problema zbog pretjeranog zalijevanja, nadam se da ce sad nastaviti dalje bez problema CH2; visina; 25cm odsjecena donja dva lista , zarazili se u dodiru sa zemljom pa su odstranjeni LH; visina ; 32 cm topiran 10.04 i ponovno oba nova vrha topirana 19.04 Do sad nikakvih problema, fino napreduje . Listovi jaki i ostri
e stari pokusavam, hladno vani pa je malo niza nego inace. Ovo je samo prosjecna temperatura, dok se hps zagrije i dok sam kuci temp dignem do 26-27, nazalost tesko je odrzavam ako nisam tu, nadam se da ce progrijati ovih dana :D
Biljkama uradjen mali LST trening. koristio sam obicne zice iz kabla. Do sad sam malo grane vezivao i izvlacio iz sredine prema dolje i prema svijetlu a sada sam cijelu stabljiku malo savio i privezao za pot. Razmisljam koliko jos da ih ostavim u vege, neki plan je jos 10-ak dana. Ne zurim nigdje, prvi mi je grow pa stoga opusteno i lagano :D Ucim ali nadam se da ce biti nesto i za zalipa od ucenja :D :D
Dan 47. Biljke su dobro napredovale pod hps-om svijetla trenutno u boxu led panel 400w (stvarnih 130w) i hps 250w rezim svijetla 18/6 od pocetka Temp s upaljenim svijetlom 25-26 Temp s ugasenim svijetlom 17-18 Vlaznost 55% prosjek ph vode 6.5-6.8 (malo veca ph vrijednost, zbog dusika kojem je idealan ph 6.8) svijetla na 40 cm Nakon proslog zalijevanja s vodom,slavolom i pola doze plantelle list. (22.04) zalio sam ih 25.04. sa po 1l vode ph 6.8. Prije cvijetanja dobit ce jos jednu punu dozu plantelle list i jos jedno cisto zalijevanje. Na pocetku cvjetanja planiram uraditi i jedan flush, prije gnjojenja s plantelle cvet. Cijeli grow radim bez venitlacije, samo dva manja ventilatora koji pusu direktno na biljke, planiram dodati jos jedan da svaka ima svoj. U dogovoru s mentorom plan je prebaciti ih 04.05. na 12/12 rezim bez obzira kolike biljke bile. Planiram biljke postepeno prilagoditi promjeni svjetala; tri dana ; 16-8, tri dana 14-10 i prebacivanje na 12/12 CH1 ; trening;t topiran 5.04 i 11.04 primjetio na donjoj grani jos jedan slucajni "toping" + LST CH2; trening; LST LH; visina ; 32 cm topiran 10.04 i ponovno oba nova vrha topirana 19.04 + LST sorry na losim slikama :D
ok, onda ostavljam do kraja vege 18/6 i onda prebacujem na 12/12
Pozdrav ekipa, nadam se da ste uzivali za vikend. Update 52. dan Nije me bilo 4-5 dana a biljke su fino napredovale. Na 2,5l vode stavio sam punu dozu plantelle list i sve fino zalio. Biljke sam jos malo privezao i cekam cetvrtak kad ih prebacujem na 12/12 rezim svijetla 18/6 od pocetka Temp s upaljenim svijetlom 25-26 Temp s ugasenim svijetlom 17-18 Vlaznost 60% prosjek ph vode 6.5-6.8 (malo veca ph vrijednost, zbog dusika kojem je idealan ph 6.8) svijetla na 35 cm >CH1 ; trening;t topiran 5.04 i 11.04 primjetio na donjoj grani jos jedan slucajni "toping" + LST malo ostecen ,jednu sam granu malo slamio prilikom vezivanja u dnu kod glavne stabljike pa mislim da je zbog toga i usporio rast. Listovi su mu nekako mali i "tuzni", ipak raste i dalje i stabljika mu je ok. Do sada se biljka vec zalijecila i grana raste normalno dalje >CH2; trening; LST >LH; topiran 10.04 i ponovno oba nova vrha topirana 19.04 + LST dva manja lista nisu imali dovoljno svijezeg zraka dok me nije bilo pa su u dodiru sa drugima malo osteceni, ostalo sve uredu.
Imam problema sa CH1 Stariji veci listovi poceli su se susiti, uvijati prema gore i imaju po sebi neke tamne tocke. Razgovarao sam s mentorom i sigurno nije zbog gnjojiva jer sam im tek dva puta dodavao gnjojivo (jednom pola doze,jednom cijela) , ph vode je uredu. Mislili smo da je do svijetla ali sam primjetio iste probleme i na donjim starijim listovima koji su bili udaljeniji od lampe a i druge dvije biljke napreduju bez problema. Par dana mi je temp bila oko 29 stupnjeva pa je moguce da je dozivjela i temperaturni sok, ali mislim da bi to utjecalo i na druge biljke. Sve su isto tretirane pa mi zato nije jasno sta se desava.
slika
nece da mi ucita slike pa moram ovako objavljivati, sorry
velicina slika me zezala pa se nisu sinoc ucitale, evo slikica prijatelju. Mentor misli da je lisna hrdja. Veceras dok se svjetla upale jos slika Nemam ventilacije, samo ventilatore koji mjesaju zrak ali vrata boksa otvaram stalno tako da mislim da nije to problem. HPS mi je par puta digao temp do 29-30 pa sam razmisljao da nije temperaturni sok ili nesto slicno. HANS 180W jucer ubacen u box
Dragi mentore od prvog posta pisem da radim grow bez ventilacije :D Imam samo dva manja venta i jedan veliki koji pusu po cijelom boxu, slikam veceras u 21:00 kad se pale svijetla.
Nakon teskog pocetka sa svakakvom opremom i koristenjem doslovno svega pri uzgoju sada imam vec dosta bolje opreme i jos mi nedostaje dobra ventilacija koju planiram nabaviti uskoro. Krenulo se u projekt "glavom u zid" i to se naravno odrazilo i na uzgoj. Promjenio sam doslovno sve od pocetka, pa sam tako koristio CLF sijalice, LED 400w china, hps 250w i na kraju u cvjetanju evo gospodina Hansa180w. Uzgoj bez ventilacije obio mi se o glavu i CH1 je "fasovala" lisnu hrdju. Pokusavam je spasiti, prskam cajem od preslice u nadi da ce prestati hrdja, medjutim vec sam dosta listova morao otkinuti i izgleda da joj nema spasa. Zabrinjava me da ne zarazi i druge dvije biljke. Malo me to sve poremetilo pa sam i manje vodio dnevnik a i vise sam zanimao oko lijecenja biljke. Naravno dodao sam jos ventilatora u box. Vidjet cemo sta mentor kaze i sta dalje da radim. Kad smo kod boxa i on je izmjenjen , platneni ormar dimenzija 100x50x170 oblozio sam folijom ostavio otvore za pasivan ulaz zraka u dnu i otvor za vent na vrhu (jos nemam ventilaciju, samo otvor). Evo par slikica na brzinu i ispricavam se sto su slikane pod led-om, sutra fino sve poslikam, opisem sve tri biljke i uradim update dnevnika.
Update dnevnika; dan 62. ukupno 8. dan cvjetanja CH1 ima lisnu hrdju zbog nedostatka ventilacije, dosta listova sam morao otkinuti i nadam se da ce prezivjeti. Prskam cajem i pratim situaciju koja i nije bas najbolja. Ostalo bez nekih promjena, lagano napreduju. Znam da su biljke trebale biti bolje do sada ali sta je tu je, ja sam zadovoljan za prvi grow. Polako ucim i spremam se za ozbiljan uzgoj, do tada nastavljam skolovanje :D Evo i par slikica van boxa
Nemam bas s cime usporediti jer nisam uzivo nikada pratio razvoj biljke, samo sam imao priliku vidjeti kad je vec spremna za branje tako da se nadam da je ok sto se tice cvjetanja. Sto se tice klope dajem im plantele cvet punu dozu na 2,5l po biljci svako drugo zalijevanje, izmedju zalijevam samo obicnom vodom ph 6.5. Veceras im planiram uraditi flush. Svaku teglu ispati sa po 60l vode i ostaviti 4-5 dana da se osusi. U medjuvremenu planiram odraditi i mali lolipop. Ako netko ima neke preporuke sto se tice hranjenja svaki savjet dobrodosao.
Pozdravcina mentore, evo radim im flush i mali lolipop. Flush radim ispiranjem svake tegle sa po 60l vode. Prvih 50l sam sipao obicnu vodu a zadnjih 10l reguliram ph na 6.3-6.5. Poslikam sve za 20 min pa stavim u dnevnik
malo se flush oduzio :D biljke sve isprao i odradio loipop, evo i slikica CH1 se oporavlja od lisne hrdje, nadam se da ce biti nesto od nje. Dosta listova uklonjeno ai grancice i dalje ok. Mozda i prezivi :D
Znam da je manje ustvari vise, ali opez nisam htjeo rezati puno dok ne vidim s mentorom i iskusnijim growerima. Kontam si lako cu odrezati jos koju :D A malo mi je redoslijed slika los, pa je tako 3. Slika prije lolipopa a 2. poslije odnosno to mi je chronic koji nisam trenirao. Prva slika je Chronic 1 koji je imao lisnu hrdju, odradjen jedan toping. Slike 4,5,6 su lemon haze koji sam dva puta topiro. Ostavljam 5-6 dana da se zemlja isusi, po potrebi mozda i vise jer led panel ne stvara velike temperature a i vanjske temp su dosta niske za ovo doba godine. Nakon toga puna doza gnjojiva. Nadam se da necu na kraju zajebati :D
Na "manje je vise" mislio sam kod lolipopa da se ostavi manje grana a da bude vise grama (ako sam dobro skužio iz drugih dnevnika) Nisam ih mislio vise rezati, ovo mi je jedini lolipop koji sam planirao odraditi. Samo me bilo strah momacki to odraditi odmah prvi put. Ne znam dali da sada odrezem jos koju grancicu ili je dovoljno sto sam vec uradio. Ako nista drugo u prvom growu naucio sam slusati mentora, tako da cu sacekati njegov savjet :D
Jbg svi zelimo vlastiti proizvod koji smo sami uzgojili i mislimo da smo dobro uradili istraživanje pa krenemo sami u grow. Isto sam i ja uradio, sreca naletim na mentorski kutak i bestiju koji radi s ledom. Iskreno iznendilo me da postoje ljudi kao on koji su spremni odvojiti svoje vrijeme i svima pomoci tek tako. Stvarno ljudima kapa do poda a mom mentoru veliko hvala.
OK legendo ne diram vise nista, samo jos mali LST veceras. "Prvi macici se u vodu bacaju" :D ja svoje ne mislim baciti ali o gramima jos ne razmisljam. Redom i polako, prvo nauciti uzgojiti pa onda gledati g/w i ostalo :D
Update dnevnika; dan 73. ukupno 19. dan 12/12 Mali update, nakon flusha biljke su ostavljenje 7 dana da se zemlja isusi. U nedjelju sam na 3l vode dodao dvije doze plantele cvet i sve zalio sa po litar. Mozda sam trebao jos malo ostaviti da se zemlja osusi, jer i po litar na biljku je bilo dovoljno. Voda je krenula istjecati na dnu pota. Nakon topiranja, lolipopa i svih stresova biljke nisam vise dirao, samo mali lst po potrebi i to je to. Zalijevanje svaka 3-4 dana, gnjojenje svako drugo zalijevanje, ubiti nista posebno osnovni uzgoj. Izgleda da imam problema sa ph vrijednosti vode kojom zalijevam, imam kineski ph metar koji mi ne djeluje tocno kalibriran. Dalje pratim savjete iz teme "ph metar bez ph metra" , dok ne kalibriram ovaj ili nabavim novi. Na Lemon haze-u jedna grana izbacila je dva vrha koju su ponovno srasli u jedan, slika LH2. Posebno me zanima kakav ce head ispasti , pratim situaciju cijelo vrijeme i ne zelim ometati proces :D
Hvala @Pantagan s obzirom da radim bez ventilacije i da mi je prvi put ja sam prezadovoljan. Nisam znao za "flat stem", tek sad vidim da to i nije dobro cak naprotiv. Jbg jos uvijek ucim, da sam prije procitao do sada bi problem bio rijesen. Ako sam dobro shvatio rijesenje je topiranje cim se uoci ovakav genetski poremecaj. Sta je tu je bar cu imati na cemu uciti :D bacim slike u temu i pokusat cu ispratiti do kraja da vidim na sta ce to izaci
Imam veliki ventilator koji puse po biljkama i mali koji s dna boxa tjera zrak gore po krosnjama. Nabavit cu jos dva mala tako da svaka ima svoj. Nemam ventilaciju koja izvlači zrak , nadam se da cu i to uskoro rijesiti. Planiram nabaviti turbinu 125 400-600 m3/h za box 90x90x165. Nisam siguran koja bi bila savršena, a kad vec dajem novce gledat cu da uzmem idealnu za takav box
@Stipe moja greska, 150 je evo i linka ***olx.ba/artikal/21306331/ventilator-turbina-za-ventilaciju-tt150-turbo/ mislio sam ovo uzeti pa nekada za sljedeci grow dodati i filter ili da uzmem odmah ovu kombinaciju Prima Klima ventilator 125mm 2 brzine (220/400 m3/h)=699,50kn, Prima Klima filter L (240/360 m3/h)=329kn Alu flex 125mm=35 kn. Sve skupa je 1063,50kn, s popustom 10% je 957,15 kn, odnosno 250 KM (ponuda iz grow shopa).
vec sam imao nekih manjih problema sa ovim prodavacem, sada definitivno otpada... Oprosti sto te peglam ovako ali ako imas neku preporuku za ventilator bio bih ti zahvalan, ili je ok i ova "prima klima"? ali iskreno sve do 150 eura mi je prihvatljiva cijena, tako da sam i tu ogranicen malo
Malo sam se zanijeo s cijenama, tek sad vidim sta i kako. Malo sam po forumu jos trazio i oducio se na ovaj; BLAUBERG VENTILATOR INDUSTRIJSKI BB TURBO-E 150 IND. CIJEVNI (430-560 M3/H) + BLAUBERG BB REGULATOR BRZINE CDT E DO 1,8A Mada vidim po forumu da ta stolarija mraz isto ima problema s brojevima, ali uzet cu ovaj da ne razmisljam vise o tome. Moze prvi grow i bez filtera, tako da cu sacekati s tim jer je prioritet vent. Hvala na pomoci
430-560 M3/H nekako cijelo vrijeme gledam samo ove brojeve , fi mi se tu cinio manje bitan. Mislim svejedno je hoce li mi vent izvlaciti to kroz manji otvor ili veci samo da izvlaci :D - ovo nemoj shvacati ozbiljno , samo sam se naduvao pa svasta pisem :D Na pocetku sam dobio neke opreme koja mi ubiti nista nije posluzila i morao sam sve kupovati, tako da sad sve deset puta provjeravam da ne kupim nesto pogresno ili preslabo. Odustao sam od bacanja novaca na neka jeftina smeca koja me kasnije kostaju duplo. Planiram kupiti jacu turbinu ako bih prosirivao box na zimu (120x90x165) ali sad vidim da mi je i manja turbina sasvim dovoljna i za taj box
Prima Klima ventilator 125mm 2 brzine (220/400 m3/h)=699,50kn, Prima Klima filter L (240/360 m3/h)=329kn Alu flex 125mm=35 kn. Sve skupa je 1063,50kn, s popustom 10% je 957,15 kn, odnosno 250 KM (ponuda iz grow shopa). posto je filter malo slabji od ventilatora na drugoj brzini sto mu malo smanjuje protok mislim da bi to bilo to ispricavam se sto ponavljam ovo iz prethodnog posta @hazeri da ja onda ovo uzmem i ne pametujem puno? :D :D
ako nekad stignes pogledati evo link; edit* nisam znao da ne smijem kaciti linkove , isprike evo slike prima klime
ma mislio sam odmah uzeti neki koja bi pokrila ovaj ali i buduci box (90x90x165) da ne kupujem sada nesto pa ponovno za par mjeseci novu.