Ime vašeg dnevnika: Royal dwarf RQS 60W Datum nicanja sjemenke: 11.11.2018 Početak vegetacije: Breeder: Royal Queen Seeds Strain: Royal dwarf Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 40-60 W + adrijev blanket i filter dizajn ( Lee- blue 202 half ctb) Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 60 W + adrijev blanket i filter dizajn (Lee-orange 223 eight cto) + cree xp-e2 photo red 650-670nm (4 kom) Nutrijenti: Plantella List, Cvet, BioBizz-Top max, Cvjetal u prahu Ostala oprema: Far red xp-e 720-740nm (4kom) za spavanje, Inkbird za regulaciju temp. 1 vent.pc (12V) i grijalica 50w Dodatne informacije: Napajanje za COB-Mean well NPF-60D-36V- 1,67A, za photo i far red 2 kom. MW-LPC-35-700 Potenciometar 100 kohm-a linearni Slike boxa: Pozdrav, prije dvije godine saznao sam za forum i počeo sebi saditi biljku zahvaljujući znanju ljudi na forumu.Hvala svima.:vutra: Box- nalazi se u grijanom podrumu u kutu prostorije gdje mi je ispuh spojen s dimnjakom.Izvana obložen knaufom dimenzija 40+50+140cm. Rasvjeta- Cree cxb COB 3590 cd bin 3500 k-osnovno svjetlo+ photo i far red + adrijev filter dizajn http://www.leefilters.com/lighting/colour-details.html#202&filter=cf Zemlja - Agro hoblaj H1 Dodatna oprema: Platnena vreća od 11l u kojoj je zamiješano 10-tak grama eko-rast cvjetala (glavni sastojak je silicij). 5.11.2018 sjemenka stavljena na klijanje, 11.11.danas provirila iz zemlje sa opnom (nadam se da je neću morati skidati, većinom otpadne) .Od tehnika koristim Supertopiranje by Cill i LST. Sadim po jednu biljku. Royal dwarf je auto, sadim samo auto vrste. Vjerovatno forum zanima koliko mogu izvući sa 60 w pa ću pokazati slikama jer nemam čime ni precizno izvagati. zadnji auto Kritic prije njega auto Bubble kush i popcorni i royal dwarf prvi ispod cxb-a. @1310 evo dnevnika za razne slike i tehnologije pa možemo nastaviti eksperimentirati.
Pozdrav, čim sam maknuo cvjetove s grana brže se suši pa sam stoga stavio u tegle da mi se ne presuši. 146-84=62 grama cvjetova,plus što sam popušio za probu. Cvjetovi na dodir i miris je na bazi citrusa (skangast miris), pri pušenju osjetim slatku notu sa "hašastim" okusom i nakon pušenja slatkas okus u ustima.Dim je blag, ne grebe grlo dapače zbog arome mi je dwarf odličan. Nakon 15-tak min. nakon popušenog jointa kreće dizanje, udara u glavu, iako imam osjećaj da su mi oči kao u sove preporučio bih kape za oči. Sativa dominant biljka pa bi je preporučio preko dana za druženja, roštilje, općenito za socijalne aktivnosti.Ja osobno zapalim pa uređujem voćnjak ili kosim travu ili kakav hobi. Ako previše povučem i krenem gledati film nema sjedenja, moram se kretati dok malo ne popusti. Spomenuo sam roštilj jer gladan sam kao vuk nakon dwarfa, (dobar mi je za apetit, ) sve trpam u sebe pogotovo navečer. Iako dwarf ima mali postotak cbd-a zaspim bez problema, većinom zapalim nakon posla pa moram uzeti u obzir i umor. Ja bi dwarf preporučio zbog druženja (pogotovo u prirodi), arome, mirisa . Nadam se da će nekome ovaj dnevnik pomoći pri odabiru, prvi dnevnik koji nije idealan al se učim.Zahvaljujem se administratorima, administratoru koji će staviti ovaj dnevnik u završene, zahvaljujem se vutra forumu na znanju i mogućnosti da odradim i pokažem svoj dnevnik.Hvala.:vutra::respect:.
Hvala, pazim, svaki dan ih okrenem na mreži, ako se i malo presuši vratiće se u teglama vlaga. Požurio sam s vaganjem jer sam već 5 grama popušio:D, neću imati što vagati :D.
Pozdrav, suši se pri 30% vlage i 20 C, skinuo sam grane i stavio sve na mrežu da se suši. Plastična posuda ima 84 grama, sveukupno 165 grama, 81 gram biljke s tim da se mora još par dana sušiti, ako na kraju bude 40-tak grama ja sam zadovoljan :). Još ću jednom izvagati prije teglica i odraditi smoke report.
Hvala.:) Hvala što ste pratili dnevnik :):respect:.
Pozdrav, biljka je na sušenju, fan listovi idu u kompost, ostalo lišće osušim i pomiješam s duhanom, od stabla se može napraviti mala led noćna lampa, kada se osuši izvagati ću kuhinjskom vagom. I smoke report. 48 dana do cvijetanja i 46 dana cvjetanja, sveukupno 94 dana. Na stranicama RQS( ili leafy) piše da je najveća koncentracija thc kada je pola prozirnih i pola mliječnih trihoma. Probao sam, dobra mi je, dobro djeluje s tim da sam probao najniže vrhiće.
Hvala :).
Pozdrav, sada sam primjetio na slici, ocrtano crnom bojom, nametnik?
Alex Berenson is a former reporter for The New York Times and the author of several thriller novels and a book on corporate financial filings. His new book “Tell Your Children: The Truth About Marijuana, Mental Illness, and Violence” is available now via Amazon. Dr. Michael Hart is the founder and medical director of Ready To Go clinic, a medical cannabis clinic in London, Ontario, Canada. Rasprava o konoplji kod J. Rogana. JRE 1246.
:) Članovi foruma su već sadili Gnomo.Postoje dnevnici iz 2012.
Pozdrav, večeras ću isprati zemlju, spojeno mi je vodovodno crijevo u prostoriji gdje mi je box, malo je problem vratiti biljku u box zbog dimenzija i moram po noći jer mi cijela kuća miriši na skang kada otvorim box :). Pronašao sam Auto Gnomo, Blue monster križan s ruderalisem, naraste 50-tak cm.Indika dominant.Moram samo naručiti sjeme iz trgovine sponzora vutre. Gnomo naručen, neznam je li tko sadio na forumu.TYPE: Indica dominant Flavors: Berry, fruity, sweet Appearance: big and dense blue buds Effects: Relaxing, psychoactive Medical: Pain, depression, anxiety
Jao, jao, zapalio a sada si mi dao ideju :respect:, budem vidio na jesen za boksić za vege.:thumb:.
Pozdrav, kada sam kupovao cree cxb 3590 CD BIN išao sam na njihovu stranicu da vidim dali posluju s trgovinom iz koje kupujem ( zbog hrpe cob-ova na tržištu). Zbog veličine box-a ako izvučem 50-tak grama od biljke ja sam zadovoljan, a zbog pozicije box-a mogu uzgajati i po ljetu još sam zadovoljniji :). Kritic, biljka prije dwarfa bilo je 45-50 g. Nekada probam s ulice, da svaki dan to pušim ja ništa od posla nebi napravio, jednostavno me ruši i ništa mi se neda a kada svoju zamotam bar znam što pušim, biram kako će me pucati pri branju, biram gnojiva, biram sorte, sadite ljudi :D. Treba samo čitati, u mentorskom ili u dnevnicima može se sve saznati.
Kod mene u boxu je 50-tak cm sa supertopiranjem, čak i nije 60w, samo par dana sam držao pri 60 w, 55-50w na 30-tak cm razdaljine. Količinski neću dobiti puno al što se mirisa i arome tiče da je legalno ja bi si manju njivu posijao :D. Miris i aroma su mi odlični s tim da sadim po jednu biljku pa će mi trebati vremena da razne vrste isprobam.
Pozdrav, svo znanje (od box-a, rasvjete, tehnike uzgoja, gnojenja) sam pronašao na ovome forumu. S tehničke strane znao sam da si mogu uzgojiti jednu biljku ali s druge strane bilo me strah da svo to znanje neću prikazati kako treba. Bilo je problema i s temp. i s gnojenjem ali sada imam podlogu za daljnji razvoj stoga hvala :vutra: .
Pozdrav, slikano u mraku, još par dana pa će berba :). U ovome growu najpametnija stvar koju sam napravio je driver spojen s potenciometrom. Mogućnost reguliranja svjetla, što se same biljke tiče uvijek može bolje al s obzirom na potrošnju struje ja sam zadovoljan, bio sam zadovoljan i s prvom biljkom koju sam uzgojio a imala je možda 20-tak grama. Bitno je da voliš što radiš a rezultat će doći s praksom :). I photo red je dobro što sam instalirao. Za far red nisam vidio bitan učinak u ovome grow-u.
Hvala :).
Pozdrav, 40 dan cvjetanja, temp.dan- 23-25, noć-20-21, vlaga 30-40%, zadnje zalijevanje 5ml pl.cvet i 2 ml pl.list u 1 L vode, 5ml BB Top Max na 1L vode i 1L čiste vode. Idući tjedan ću isprati zemlju, pošto nemam melase ubaciću nakon ispiranja top max.39 dana vegetacije, 9 dana prije supertopiranja, 48 dana i 50-tak dana cvjetanja, sveukupno grow će trajati oko 100 dana. Inače berem biljku kada je thc na vrhuncu (čim vidim 10-tak% amber trihoma berem,probam pa vidim dali mi odgovara). Sinoć probao mali vrhić, nije još za konzumiranje ali nisam mogao pratiti emisiju peti dan :D. Dwarf će biti odličan za proljetne radove :) .
Pozdrav, :) nisam se šalio, jedno je ako ja sebi uzgajam za pušenje a druga je stvar ako ljudi uzgajaju zbog bolesti, ja ću zavšiti grow ali netko drugi može pročitati dnevnik i uništiti si biljku zbog temp. Uglavnom treba obratiti pažnju na uslove u kojima se uzgaja inače ćemo se vrtjeti u krug sa istim problemima.
Hvala, :respect:.
Pozdrav, ne zbog sebe već da članovi ne čine takve greške https://www.vutra.org/threads/merenje-temperature-i-vla%C5%BEnosti-kada-je-svetlo-uklju%C4%8Deno.18958/#post-625462.
Pozdrav, zbog prevelike razlike temp. u sjeni i krošnji zbog budućih članova koji će saditi zamolio bih administratore da stavi dnevnik u nezavršene dnevnike, hvala.
Pozdrav, za regulaciju temp. imam 2 digitalna mjerača i 1 analogni za temp. i 1 analogni za vlagu. trenutno je mrak, kada upalim svjetlo naraste temp. još za 3-4 C. 16.3 temp. je na senzoru ispod lišća.
Pozdrav, Kritic mi je završio (isto supertopiran) za 70-tak dana, (kada završim ovaj grow opet ću si staviti u box kritic, odgovara mi), ispočetka sam krivo krenuo i sada vučem sve nedostatke. Kakva god ispadne bolja je nego s ulice :) (moj stav). Dwarf je skang križan s ruderalisom, miris se osjeti iz podruma do potkrovlja pa ako nekoga muče mirisi trebaće filter jer netko tko i ne konzumira konoplju znat će o čemu se radi :) .
Pozdrav, 32 dana cvjetanja, zadnje zalijevanje 2ml plantele list i 5 ml plantele cvet u 1L vode, u drugoj L vode 5ml top maxa i trećoj L vode (čista voda) 3 L sveukupno. Temp. kao i vlaga kao i obično, ubuduće u ovome periodu godine neću saditi zbog temp. Kada se zemlja osuši pognojiti ću pa budem vidio kako dalje. Nisam očekivao tako dugu vegetaciju, za drugi put bolje ću odraditi vegetaciju da nemam problema s listovima u cvjetanju.Prostor je 40 puta 50 cm box-a i jedan cob može pokriti takav prostor za cvjetanje jedino visina (što višlji box) je potrebna za cob. Zbog blica izgledaju listovi lošije nego što jesu.
Trebao bi dobiti nagradu za inovativne ideje, hvala za epson, idem slušati Vojko V- Kako to, netko mi sabotira biljku :D .
Pozdrav, pri zadnjem zalijevanju dodao sam par ml (3-4ml) plantele list, za epson sol moram vidjeti ima li za kupiti kod mene u lokalnim trgovinama, 1310 kada završiš sa izradom grijalice stavi slike pa da kopiramo :), Brane 1988 i meni se čini da je svjetlo muči, možda zbog ruderalis gena, biti će kako bude, žao mi je biljke da ne iskoristi sav svoj potencijal, što se tiče rasvjete ona je ok a što se tiče moga znanja oko uzgoja o tome se može raspravljati. Bitno mi je da ljudi ne kopiraju moje greške. Svakim grow-om naučim nešto novog :).
Pozdrav, 25 dan cvjetanja , temp. dan 22-24 C, noć 20 C, vlaga 30 %, pogriješio sam što nisam dodao još plantele list u vegetaciji, nadam se da će izdržati još 30-tak dana cvjetanja, smanjio svjetlo na 50-tak vata i visina 35-40 cm od biljke. Lijep pozdrav do idućeg update-a.
Hvala, koristim platnenu vazu od 11L, bitno da je površina grijalice vodootporna ako se bude dodirivala s platnenom vazom kada zalijevam.
Pozdrav, je li folija grijalica vodootporna, meni je u krošnji oko 24C, i folija ispred cob-a razbije toplinu samog cob-a, vlaga mi je 30%, ako završim grow biti će dobro, znam sada za iduću zimu.
Pozdrav, 13.11.2018. nicanje biljke - 9 dana do supertopiranja 22.11.2018. supertopiranje - 39 dana vegetacije 31.12.2018. početak cvjetanja - 19 dana cvjetanja supertopirani automatik , neznam kako bih brojio dane pošto je auto (svjetlo radi 20/4) pa ću ubuduće brojati dane cvjetanja.( royal dwarf cvjeta 6-7 tjedana). Nadam se da je to ok. Ako nije javite.
Pozdrav, osim što raste ultra sporo sve ostalo je isto. Malo manje od 60 w koristim. Par listova dobilo oštećenje od grijalice i ventilatora. Jučer sam zalio običnom vodom, iduće zalijevanje ide s plantelom cvet, 5ml na 1L vode i 3-4ml top maxa-a na 1L vode. 56-dan od supertopiranja.
Pozdrav, par fotki bez svjetla. Više je ne diram da joj ne izazovem stres. Vlaga je oko 30-35%, temp. ista, 50-tak vati.
:thumb: visina boksa je 140 cm, ima još mjesta, imam još jednu sjemenku bubble kush auto ali nju više nestavljam u boks. Jučer sam dodao gnojivo pa ću vidjeti kako će reagirati, meni sam filter štiti od paljenja lišća, kush je bio 15-tak cm od svjetla i nije ga toliko palilo, Kritic je bio 60-tak cm visok, nadam se da će i dwarf biti takav. Zadnje tri biljke sam supertopirao, isto gnojivo, ista zemlja, isti režim svjetla ( osim photo red), jedino dwarf sporije raste ali to je do mene vjerovatno (višak vode na početku i vjerujem da sam joj davao previše svjetla). Inače ne stavljam previše gnojiva jer i količina koju su naveli na proizvodu je maksimalna vrijednost koju preporučuju ( prije 10-tak godina na nacionalnoj televiziji, plodovi zemlje, su govorili da ljudi previše stavljaju gnojiva), jedino top max zbog šećera dodajem svako zalijevanje.
Pozdrav, hvala, da se mene pita još 15-tak cm, neznam, danas sam zalio sa 1 L vode i 4 ml plantele cvet i 2 ml top maxa na 1 L vode, sveukupno 2 L vode, vidjeti ću za par dana, u indoru dwarf zna narasti od 40 - 70 cm, jedino ako je sativa fenotip pa zna i do 90 cm. Sativa 60% Indica 10% Ruderalis 30% . Vidjet ćemo kako će cvjetanje proći, za sada ide sporo možda iznenadi u cvjetanju :).Sada je na 40- tak cm od svjetla i 50 tak vati, nadam se da neće još puno u visinu.
Pozdrav, od jučer koristim filter i photo red. Sve ostalo je isto, sada više nemoram svako malo stavljati slike, ovako ide do kraja. jedan izvor svjetla a filterima mijenjam kelvinažu.
Pozdrav, 39 dan od supertopiranja, temp. dan- 20-25, noć-17-20. vlaga 40-50%, svjetlo na 50-tak vati, udaljenost cxb-a- 45 cm od biljke, od danas stavljen filter, par listova je dobilo oštećenje od topline grijalice. U cvjetanju dodajem u svako zalijevanje BB top max, a plantelu cvet po potrebi. Sretna nova, sve najbolje želim u narednoj godini, zdravlja i pune teglice.:vutra:
Orca folija izgleda dobro, sve sam ofarbao u bijelo,( šarafe sam auto lakom).Cob je dobar pri zamjeni, dva šarafa i zamijeniš ga.Što je manja cijena uzgoja više ljudi sadi, što više ljudi sadi zakon će se morati mijenjati, u kompu koji koristim imam intelov i3 3,3ghz dvojezgreni procesor koji kad igram igre povuče više struje od cob-a. Mislim da ću sutra staviti filter, sada je na spavanju pa budem vidio danas. Pozdrav :respect:.
Pozdrav, za sada jedini razlog zbog kojega koristim 730 nm je za Emersonov efekt, zbog visine boksa strah me kombinirati sa photo red, ako mi preraste boks nemam gdje s njom. This method is beneficial for artificial grow light setups because it allows to switch from the conventional 12h/12h rhythm of the plant’s day/night cycle to a more productive 13,5h/10,5h rhythm. As a result the plant gains additional 1,5 hours for photosynthesis. lakše mi je ovako staviti nego da ja objašnjavam, kod sativa bi mogao dobiti 1,5 sat duže za fotosintezu iako kažu da se može koristiti i sa svom ostalom rasvjetom ( primarno je za spavanje) , jedino zbog visine nebi zasada kombinirao. Sam cxb je dovoljan za moj boks, ali ovo mi je kao hobi (ilegalni), da nisam kupio cob kupio bi qb ali na njemu nemam što nadograđivati. QBoard je kao Ferrari, COB je više kao Mustang ::roor::, Dodao sam L profil za vezati grane. U zadnje vrijeme nepratim ništa u vezi rasvjete i uzgoja na stranim forumima ili stranicama. Za par dana stavljam filter pa ću se javiti. L profil Kritic, što je duže u tegli to me više strah zapaliti,:D.
Pozdrav, hvala za boks, mislio sam ih zalijepiti za aluminij od cxb-a ali temp. bi se povećala a cxb daje 13,237 lm pri 25 stupnjeva, nije mi se dalo eksperimentirati, mislio sam uzeti veći komad aluminija...(ošle pare za odojka) pa sve staviti na jedan komad. Photo red nisam koristio, ako sve bude funkcioniralo lako nadograditi.Jedino što sadim po jednu biljku pa se to oduži dok sve isprobam. Nije dwarf krenuo idealno, ali kada preraste grijalicu odmah mi je lakše :) .Kada krene cvjetanje tada ću početi koristiti photo red pa ćemo vidjeti, ja sam tajmer, struje mi nestaje preko zime pa mi je sigurnije kada sam palim i gasim.
Pozdrav, u ponedjeljak (24.12.) sam zalio s plantella list, 1 L vode i 4 ml plantelle. Mislim da će to biti dovoljno hrane u vegetaciji.Hvala administratorima za cover.
Pozdrav, od danas koristim far red (biljka dobije signal da je vrijeme za spavanje) ,slike su uslikane nakon spavanja, režim svjetla je 20/4, vlaga se penje do 50%, pomislio sam da sam je zalio prehladnom vodom, ali izgleda da sam je mučio svjetlom, na stranicama RQS piše da dwarf voli hladnije podneblje dok na drugim stranicama piše da voli toplije, možda je bilo i pre vruće. Komad lima sam stavio na grijač pa ću vidjeti kako će se razvijati. Far red upalim 10-tak min. prije gašenja cxb-a i ostavim ga još 10-tak min.
Pozdrav, za zemlju sumljam da ću promijeniti,( svima sam rekao da se nebavim sa sadnjom), a kod mene kao na glavnom kolodvoru, uvijek netko naleti. Max. temp. mi je 25, dimnjak mi vuče dobro, jedino kada bi suzio rupu ispuha možda bi povisio temp. Budem još vidio kako će se razvijati. Čim zapalim moram čačkati po svjetlu, potenciometru... teško se suzdržati.:whato::
Hvala, hvala svima na potpori.:vutra:
Pozdrav, od danas ide 3500 K, malo sam je raširio, visina cxb-a od biljke je 53 cm, 50-tak vati, vidjeti ću hoće li mi je 3500 K povući u visinu.Za vikend ću joj dodati plantele list.
Pozdrav, vlaga mi je ostala oko 40 %, ali sam jučer smanjio jačinu svjetla preko potenciometra za još oko 5 %,( sada je oko 45w) i malo se probudila, moguće da joj je bilo previše svjetla i k tome previše vode pa je sporije rasla.Pratit ću stanje pa se javim krajem tjedna.
Probaću ovako malo povisiti vlagu, boca s vodom i mokra krpica.Grijač (50w) mi je spojen na tajmer (regulira temp.) Vidjet ću kroz neko vrijeme, možda bude i funkcioniralo.
Vlaga mi padne na 40 posto, kada dobije više lišća možda će mi i vlaga porasti. Ljetos borbe s visokom vlagom a sada s niskom. Vremenski mi nije bitno, da nema dnevnika nebi ni brojio dane. Trebao sam još steći prakse pa otvoriti dnevnik.:watch:ps. Skiti su konzumirali konoplju, možda je došla s njima na naše prostore.
Pozdrav, prije par dana zalio sa 2 i po L vode, sada ću čekati da se skroz osuši zemlja pa zaliti. Još se učim, ovo mi je možda 7 ili 8 uzgoj ukupno.Drugi put ću slikati kada je zemlja suha da nebi zbunjivao ljude, hvala na savjetu u vezi vode.
Pozdrav, 23 dan od supertopiranja, u iduće zalijevanje ću dodati 2 ml plantella list-a u 1 L vode, do idućeg update-a pozdrav. Zimska idila u mom kraju.
Pozdrav, 50-tak vati, 50 cm visine svjetlo, kad poraste još ću raširiti grane, kada krene preflower skidam filter i ostavljam 3500K do cvjetanja.U cvjetanju mi je u planu staviti orange filter i upaliti photo red. Prvi put koristim 100 Kohma pot. i photo red pa ću vidjeti kako će sve to završiti. Slike su svjetlije zbog blica.