Dakle htio bih imati svoju marihuanu zbog zdravstvenih razloga. Naime imao s tesku nesrecu nakon koje su ostale brojne posljedice. Zbog cega pijem mnogo tableta sto za bolove sto za psihu. U toku tog mog bolovanja imao sam prilike zapaliti joint par puta i moji bolovi i problemi su i danima poslije ili potpuno nestali ili bili dosta podnosljiviji. Naravno odma sam htio toga kupovati ali kako su cijene podivljale nemogu si to priustit. Moram racune placat auto odrzavat i sl. Cuo sam za ovaj forum od pritelja jer sam mu se tako pozalio a i reko da bi sadio ali sam travu pusio kao mladic i pokusao posaditi pa to nije bilo jace od cigara. Citajuci ovaj forum naucio sam dosta ili bar tako mislim. Uglavnom prosli tjedan sam narucio 10 sjemenki sweet sed automatic feminizirane naravno. Ali nisu stizale danima kontaktirao ih i rekose da nisu poslali jer nisam napisao tocan br. Moba pogledam stvarno krivo sam jednu brojku stavio. Nista narucio opet i danas stiglo. Narucio 10 kom. Dobio 4 gratis sve original upakovano prekrasno. 10 sam stavio u papirnate ubruse razmaknute. Natopio mlakom vodom i drzim temperaturu od 20 do 25 stupnjeva naravno na mracnom su mjestu. Bojao sam se da je sad kasno ali sa obzirom kakvo je vrijeme bilo hladno oblacno kisno mislim da necu nista izgubiti. Zivim u brdskom kraju gdje su ljudi posijali baste i kuruze pa kad naidje ovo nevrijeme pola im vec propalo. Tako da se nadam dok moje sjemenkice proklijaju. Dace i vrijeme se ustabiliti. Eto toliko malo poduzi post ali htio sam sve reci. Eto toliko izvinjavam se na greskama u pisanju jer inace na net idem preko kompa ali sad sam na selu u kom nema neta nikako nego ovako preko moba mozes. Hvala kolegi @No Joke koji mi je puno pomogao i sad upozorio da s neciji status ili nesto negativno oznacio ja se izvinjavam ali ovo preko moba je skroz nespretno. Ko zna sta sam ja htio kliknuti pa krivo stisno. Sorry
Hvala svima. Mislim ih kad proklijaju staviti u casice od jogurta pa unositi iznositi jer mi je vrijeme ovo sumnjivo skroz. Kad se ustabili onda cu ih u kante od jupola pa van naravno
Hvala svima. Necu vam zahvaljivati preko ovog dugmeta. Jer kako rekoh preko moba sam na netu. Na selu sam radi toga dosao.a preko moba mi je sve nespretno Sitno malo ides kliknut jedno ono se otvori stoto nesto a Edge je signal jako spor. Ali evo sad gledam pakovanje pise SWS 25 Speed Devi"2Auto" neznam za zemlju. Sve koje sam nalazio da preporucujete na forumu ja sam zapisao i trazio ali nisam nasao. Imam neku za cvijece
A pokusacu jos pronac neku od ovih koji se preporucuju. Ali u mom kraju nema bas izbora. Razmisljam dali vi bilo pametno kad budu u casicama i dok ih unosim iznosim da napravim mini plastenik pa kad su vani stavim preko njih?
Kolega cahtus ja bi te molio da mi ne odgovars vise u temi bez ljutnje ali mnogo si negativan. Sta bi ja sad trebao putovati po drzavi da nadjem zemlju koja se preporucuje za 10 kom u kantama od 25 kg treba mi 250 kg zemlje plus gorivo plus ovo sto dado za sjeme mogo sam otic i kupit gotovu vutru i bit miran. Uglavnom da nastavim temu prije par sati pogledam moje sjemenke one proklijale po 5-6mm osim jedne koja se tek pojavila. Nevjerovatno prekjuce oko 1sat sam ih stavio na klijanje znaci nakon nepunih 24 sata proklijale. Odma sam ih stavio u kupovne casice za vodu ali iste ko od jogurta izbusio cavlom svaku po 4 rupe klicu stavio prema dolje. Zemlja je Florahum pise da je univerzalna. Zalio ih prskalicom sa mlakom vodom. Nadam se da ce izaci sunce dok ne puste listice jer ovdje je stalno oblacno i hladno. Sad su u sobi i lozim im vatru do 26 stupnjeva.
ma hvala mu na savjetima ali ako neide neide, šta bi ja tome sad, da odustanem? pa odkad sam se ja registrovao na forum i studiram ga. Zapisao sve zemlje koje se preporučuju i držao u novčaniku i gdje god bi vidio zemlju da se prodaje stao da vidim ima li neka od tih i nema. Uostalom te se zemlje preporučuju kao najbolje a niko nekaže da ni u drugoj neće uspjeti, a sad što će biti malo manji urod pa šta bi tome. Uostalom najbolje da sam koristio domaću lokalnu zemlju iz bašte tu su ljudi nekada sijali konoplju i rasla je ko zmaj. samo je pognjojiti dobro. Najvjerovatnije da ću tako i uraditi. Uostalom ako i radim krivo tema je dobra jer ja iskreno pišem šta radim ako i radim loše neko će se i na tome naučiti.
bili valjaljala šumska zemlja, ili zemlja iz panjeva to je puno humusa a toga bi po šumi mogao naći. pa pomješati to sve sa ovom univerzalnom i domaćim đubrom.? a ako si pratio temu napisao sam da sam naručio 10 sjemenki a dobio 14 i stavio na klijanje dest. što ti govori valjda dovoljno da mi ne treba toga mnogo, meni nije da se odvaljujem tokom godine, već isključivo za moje zdavstvene probleme. ako primjetim da slabo nešto raste staviću i tih 4. jer nebi baš da sad uz toliku muku i rizik imam dvije šake trave
Nije mi zao para ali nemam toliko da putujem po zemlji i trazim zemlju koja se preporucuje. Ako ste cicatili postove napisao sam da sam kupio zemlju zove se Florahum i pise da je univerzalna ali su me tu isprepadali da to nece valjati pa bi pomjesao onda humusa i sumske zemlje. Nego da nastavim sa tokom jutros kad sam ustao dvije biljkice su nikle. Odma sam ih zalio i iznio u jednu veliku svijetlu sobu sa puno prozora i grijem ih jer je vani hladno sunce neko slabasno. Moram danas da pripremim sajt i smislio sam idealnu lokaciju a to je stara stala predvidjena za rusenje samo treba crijep tj.ono sto je ostslo od njega skinuti. Tako da zivotinje do njih ne mogu a nece biti ni na oku ljudima. Jer ostaju stranice od nekih metar i nest njih naravno stavim po sred da ih stranice ne sjene. To mi je danasnji posao
Hvala svima moje su buljkive sad vec po par cm narasle od juce. Izglaeda da im pase ta florahum zemlja. Za koji dan ce i slike sad sam preko moba i da budem iskren ni neznam kako to preko moba ide a I.T.tehnicar sam ali o mobovima neznam nista. Kad budem na kimpu onda cu vidjeti kad treba krenuti sa gnojidbom i to sto ste savjetovali. Btw. U stali ispod drvenih podnica sam nasao zemlje gnojenje stokom koja je tu bila nekad tsko je meka i rahla da vjerujem da bi valjalo je pomjesati sa ovom kupovnom to je kako cisti humus iliti pregorjeli stalski djubar kako ovdje to zovu
Jeste kolega @cerak1000 toga se i bojim. Kako rekoh narucio sam 10 sjemenki i stavio na klijanje ali posto mi je sad frka sa tom zemljom stavio sam i ostale 4 i u kante od jupola em mi je u slucaju kakvih nametnika lakse ih prebaciti em se mogu poigrat sa zemljom pa cu u jednu mjesati ovako u druge onako i zapisati pa cu na kraju vidjeti koja je kombinacija najbolja. Isto je i sa gnojenjem nemam veze o tome pa da ih nebi sprzio i sa tim cu se igrati pa cu dogodine vec imati iskustva. Hvala potvrdioo si moje sumnje.
Zato sto sam sad stvarno dekintira prosli mjesec mi bila registrscija a nemam 50 % . Trenutno ne radim uzeo sam slobodno na selu sam dok biljke ne budu u zemlji. A i vec sam kupio ovu florshum pise da je za cvijece ph 5.5-6.5 ima dusika fosfora kalija magnezija da neprepisujem sad tocno koliko preko moba sam pa mi nespretno.
Mogu na selu sam pa u rerni mogu je prziti. Eto cu pocet odmah da ujedno skuvam i kavu i nest za jest vec danima jedem suvu hranu. Vidis koje muke mucim sam i to jos desetak dana dok ne odu u zemlju onda ih samo dodjem obici Sajt je danas zavrsen crijep poskidan. Svjetla ima rupe od znatizeljnih pogleda zatvorene Nego brate(nemam na mobu opciju da editujem post) Pijem kavu zpalio cigar duvana. I nesto razmisljam o tvom savjetu sat vremena na 200 stupnjeva pa to je sterilizacija oce li htjet rasti u tako sterilnoj zemlji? Mozda da je otkuvam malo na kratko da se pobiju eventualna legla nametnika? Evo napokon i slika treći dan od kako su u čašicama! Sad sam kod kuće pa mogu da postavim btw tek sad vidim koliko pravopisnih grešaka pravim preko moba, ebg. debeli prsti slova sitna.
Sajt je spreman. Odustso sam od sterilizacije,pecenja zemlje. Guglo sam to niko neradi time pobijes i sve sto je dobro u zemlji. Sad jos 7-8 dana unosenja iznosenja vani pa u kante od jupola. Tada ce i nove slike.
E tu je pitanje sad dali je biljka imala koristi od tih 10 prave a od ove ne. Kad sam bio kuci na kompu sam guglao i nigdje nisam nasao da neko sterilizira zemlju za bilo sta. Pa i logicno gledajuci sterilizacijom unistis lose mametnike ali i dobre takvoj zemlji bi poslije morao dodati sve. Jer prakticki u njoj nema nista Al eto ja cu je na kratko propeci da nema kakvih legla bestija nekih. Nego pitanje: Sta radite sa biljkicama dok su jos u casicama mislim da vi to zovete" u boxu" kada je dan hladan, oblacan, maglovit? Dali ih iznosite van? Ili drzite u kuci na toplom. Kod mene je dsnas takav dan 14 stupnjeva. Malo malo pa kisica. Ja sam ih iznio van i preko njih stavio staklo. Narsvno povise njih ne direkt na njih. Jesam li pogrijesio?
Vidjecu sta je to tocno grow box kad budem na kompu. Inace bilo je zadnjih par dana suncano al evo danas opet belav. To mi je dalo ideju da za dogodine napravim mini staklenik dok su ovakvi prevrtljivi dani pocetkom maja. Mozda je to grow box heh
Ako si procitao prvi post s vidim da nisi. Ja sam travu pusio kao srednoskolac i vise nikad do nesrece koje sam dozivio s u srednjim godinama sam. Inace kad te vec zanima na svim domacim i nekim stranim warez formumima sam. I da neznam sta je grow box.
Pa rekoh da bi ja to za cas izguglo ali nisam kod kuce vec na selu. Preko moba Edge je signal Sto znaci da jaaako sporo otvara. Mom dragom kolegi koji mi je puno pomogao. I zahvalan sam mu na njegov prigovor da je dnevnik siromasan kazem da sam ga vise otvorio da mi vi budete pri ruci sa svojim iskustvom. Btw. Sasvim slucajno nadjem floravita zemlju mislim da se ta preporucuje. Odma sam uzeo 10 vreca. Ali ppsto ih imam ( biljaka) dosta pdobacu neke staviti i u druge i sve zapisati tako da dogodine imam i sa tim dosta iskustva. Pa cu i ja moci pomagati novim clanovima a ne samo vas gnjaviti ko do sada. Hvala svima na pomoci cjenim to.
Ne vrijedjam se drug. Ali razumjes da sam pocetnik u svemu ovome. Registovo sam se jos zimus i stvarno procito dosta. Ali puno je tih izraza engleskih nepoznanica skracenica da se tesko snaci. Da ste mi umjesto grow box napisali rasasnik. Nebi bilo problema paja sam seljacko djete. Kad vecinzistirate na tim stranim rijecima mogli bi modovi postaviti negdje na forumu rjecnik pojmovnika da ne dolazi do ovakvih nesporazuma. Ja sam admin na jednom warez forumu i ne ljutim se kad neko nov pita tako neke proste stvari. Pa forum smo i otvorili osim djeljenja wareza i da pomognemo novim clanovima da ih naucumo. Kome se da odgovara kome ne jednostavno ignorira. Mislum da sam milion puta odg.kako raspakovati winrar i sl.gluposti. Do latencija. Chipseta magistrala i sl.
Imam par pitanja drugari pa kome se da nek odgovori naone koje zna. 1- dali je neko imao iskustva sa ovom vrstom koju sam posadio i koliko prinosa po jednoj mogu ocekivat naravno ovo nisu idealni uvjeti kisa oblacno stalno aj bar nije zima oko 16-20 stupnjeva je. 2- kad dogodine budem imao grow box ocu li je morati unositi mislim biljkice unutra van. Hvala i sory na gnjavazi
Mislio sam sto se tice grow boxa napraviti mini staklenik dok su biljke jos u casicama prije presasjivnja na sajt. Upravo zbog ove situcije kakva nas zadesila ove godinw. 4 mjesec bio suncan ljudi posijali baste. Kukuruz sad im to sve propalo. Zato bi mini staklenik napravio za dogodine pa da nemor stalno unositi iznositi dok su u casicama a imam i grijac od akvarija koji grije do 26 srupnjeva Tako bi bio bez brige o temperaturi i kisi koja stalno bali. A vidim iz vaseg iskustva da biljkice nevole blato. Sto se tice zemlje kupio sam ja jos toga. Ipak cu se poigrat nije mi toliko bitna kolicina zato sam stavio. 13 komada posebno me brine gnjojenje. Pa cu pospisat svaku stabljiku i prvo jednu dvije pognjojiti pa vidjeti reakcij. Onda druge. Bolje mannji prihod nego sprzit sve ptegnojavanjem. Cak sam smislio i protugradnu zastitu. Kupicu mrezu za izokaciju u boji okoline narilat je na neki stap i u slucaju grada samo prevucem tu mrezu preko njih. Sory na greskama preko moba sam da imam sad spomenuti mini ataklenik. Nevbi morao visitu tu po cijeli dan. Hvala tebi a ako neko ima iskustva sa bas ovom vrstom nek mi napise iskustva.
Znaci box sa staklenim poklopcem i dvije zarulje. Napominjem to bi mi trebalo samo kad je ovako blesavo vrijeme. Nije mi problem ujutro iznjet i uvece unjet. Ali sad kisa sad sunce sto puta u danu iznosi unosi da nebudu u blatu. A i temperatura nije bas idealna. Sada su vec 7 dana u casicama a tek jedan red listica je izaso. Nisu objesene ni nesto u pravoj su zemlji. Provjerim vlaznost zemlje prije zalivanja ako je vlazna zemlja ne zaljevam. Takodje kad zaljevam zaljevam odstajalom mlakom vodom. Slikacu ih sad kad ih budem unosio sutra moram nest do kuce pa cu sa kompa postaviti slije da vidite.
Vudjecu sutra na konpu slabo se vidi na mobu .. Ja nesto mislim staklo povise posto ce biti autdor nek se odmalena naviknu na dan noc. A akvaristicki grijac nece privlaciti paznju kao sijalice a i ugasi se sam ako je temperatura veca od nmjestene. Imam solarnu plocu pa mogu snjima gdje hocu. Naravno sad je vec kasno za to imam vremenado sljedece sadnje. Da razmotrim sve. Ne zuri se meni da zapalim ali vec je svima.cudno sto sam ja po kisi na selu toliko dugo aznaju da odem za. Vikend nekad samo a treba i raditi kvragu. Ako mekuzis.
kako tema i glasi " početnički pokušaj...." dogodine ću imati više iskustva. Stalno nešto naučim novo od vas. Sad šta je tu je. nego evo sad sam kući na kompjuteru slikano je sinoć kada sam ih unio. U pravoj su zemlji ta bezvezna što se vidi malo po njoj se malo prosulo kad sam nabijao okolo čašica zemlju da mi se čašice ne prevrću. Šta mislite koliko još da čekam dok ih ne stavim u kante od jupola ' BTW. danas napokon sunce.
hvala drug. ajd sačekaćemo još malo šta kažu drugi. inače zemlju sam kupio pravu. a probaću jednu i u šumskoj jednu u humusu. da vidim baš. kolika je razlika. Ima ih dosta pa se mogu malo poigrat.
misliš tih par većih komada da odma presadim u kante od jupola ili u samo malo veće posude?
ok drug da kanta od jupola (25 l) je konačna destinacija, odlučio sam se na njih jer u slučaju nametnika puževa i sl da mi ih je lakše prenijeti a i ako mi bude sumnjivo da se neko mota tuda. Znači do listova i bez gnjojenja jer sam čitao da sa gnjojenjem treba početi nakon 30 dana i kad presadim ne zaliti puno.
nema nema, laže selo. lažu ljudi ;)
Ma i ja zivim u HR nego imam kolegu molera tj. radi svasta pa on to kupuje u. Bosni . jeftiniji je materijal i dobije povrat poreza a kako radi na crno ni financi ga nemogu provalit. Jer idu po nasim ducanima i gledaju ko kupuje toga vise. Koja banda. Nego da ne spamujem temu jutros sam jednu presadio u kantu do lista na dno sam stavio prst pepela neznam sto al tako mi palo na pamet stara mi uvjek posipa po basti pepeo. Al vrijeme je opet oblacno bice kise i juce do podne sunce popodne kisa vec u mozak mi udara
Ja stvarno neznam odakle ova kisa vise. Pa to nije normalno. Ja sam svoje pokrio staklom da bar nisu u blatu. No joke bez sale nemoj cjepidlacit. Kilo gore dolje ili litra sta ima veze. Ti si mi najvise pomogao al mani se brate kanti.
Drug moj ja neznam vise koliko puta sam ti zshvalio i na pp. I javno u postovima. Da imam problema reko sam ti i na pp. i u ovoj temi i u samom predstavljanju kad sam dosao na forum. Evo opet cu; imao sam gadnu nesrecu jedva se izvuko ziv i svi su govorili da nikad necu hodati cak sam i invalidska kolica dobio. Sve me to ubilo i psihicki. Ali izvukao sam se hodam tesko ali na svojim nogama. Medjutim ostale su posljedice. Koje nebi nabrajao da nebudem dosadan. U toku ljecenja zapalio sam par puta travu i primjetio da su moji bolovi kao i psiha i danima poslje neki nestali neki mnogo podnosljiviji. Jasno odma sam htjeo kupovati. Ali kad sam cuo i uvjerio se da su cijene prevelike za mene. Odlucio sam se na sadnju. Eto nadam se da napokon shvatas. Ovo je sadnja bas za medicinske moje potrebe da se rijesim kemije i popravim zdravlje.
Dnevnik je zavrsen. Ovo nema smisla umjesto dnevnika pretvorilo se u prepucavanje. Sto puta moram ponavljat jedno te isto. Jer mnogi ni ne procitaju cijelu temu vec par postova i onda lupaju. I ispada da ja mislm da se svijet vrti oko mene. Kako covjeku da objasnim da nemogu naci zemlju koja se preporucuje vec sam kupio neku drugu( poslje sam slucajno naso i tu preporuceno) a da mu ne kazem da mi nije bitna kolicina uroda stavio sam ih dosta i bice valjda dosta zamene. Molim admine da obrisu temu. Tebi jos jednom hvala po stoti put. I vjeruh ti si taj koji ne moze da podnese ni najmanju kritiku. Radi kante si se namusio. Kad sam ti slucajno udario minus ili sta bi vec sto puta sam ti se morao izvinuti i objasnjavat da sam na selu preko moba idem na net i da je sve sitno nespretno. Morao sam ici kuci na komp da ti to maknem jer si trazio sto prije da maknem. A meni je kuca daleko. Eto toliko o toleranciji. Razumnosti i izgradjenih licnosti. Ne odgovaram vise na nicije komentare. Ja cu sam raditi pa kako bilo da bilo. Pozz.
Moje biljke su zdrave, za sada ih ništa nije napalo,na dobrom su mjestu pa nema ni puževa, ni ostalih nametnika, a ni životinje nemogu do njih u cvatu su, ne gnjojim ih previše. Dao sam im malo Ureje, po desetak zrna, naravno prvo sam testirao na par njih, pa kada sam vidio da im godi onda sam i ostalima stavio. Za daljne gnjojenje stavio sam koprive da se pripreme za desetak dana, ako sam dobro shvatio mješa se jedna litra toga na 1o litara vode. Također ovih dana ću potražiti neko od ovih đubriva koje preporučujete za cvat, zapisao sam ih. U nedjelju, ponedjeljak ću ići na sajt, pa ću vam postaviti slike. Vjerujem da će vam biti zanimljive, Ista je sorta ali zbog straha od vremena presađivao sam ih u različito vrijeme. Neke 14.05 neke 18-etog neke i poslije 2o-etog.. Poneke su sustigle prve, dok par njih koje sam stavio u čisto pregorjeli stajski đubar su ostale male. Vjerujem da su pređubrene. Uglavnom sve su popisane, kada su posađene i u što pa možemo vidjeti nedostatke. Zalijevam ih svaki peti dan, naravno ako nema kiše a koja je često ove godine. Jednoj sam otkinuo vrh, da vidim šta će se desiti. Toliko za sada dok ne postavim slike i opise. Pa možemo napraviti rezime, mojih grešaka. Hvala svima na pomoći.
Pozdrav društvo. Evo napokon sam bio na sajtu, nije bilo velike potrebe za zaljevanjem jer je kiše bilo u izobilju., a imao sam i nekih obaveza. nema nikakavih baja,buva,puževa ništa ih ne gricka, divlje životinje nemogu do njih, svjetla imaju dosta. Uglavnom napoknon sam donio slike, malo sam ih okapao, (drugi put ove godine dodao "Fertina ca" Od Petrokemije za rajčice i papriku. Pola preporučene doze. (malo me strah da ne pregnjojim) Sadrži; Kemijski sastav i koncentracija:vodena otopina kalcijevog nitrata , sadrži dušik N i kalcij N(Ca) 8(12) Ali primjećujem da nema fosfora. Slike: popisao sam ih po brojevima budući su sve od istog proizvođača i isto sjeme, proklijale su 05.05. i stavljene u čašice. Zbog lošeg vremena sa početka petog mjeseca nisam ih presađivao u isto vrijeme. Broj 7 vani (u kanti) je od 24.05 Zemlja poljoposavec Broj 3 vani i u kanti od 18.05 Zemlja; Florahum čisti Broj 6 U kanti od 24.05 Zemlja: Florabella + štalski pregorjeli đubar mješan pola,pola (đubar je od ispod podnica stoke nema veće više od 10 godina) Broj 10 Ukanti od 24.05 Zemlja Florabella čista Broj 8 u kanti od 2405 otkinuo joj vrh izrasla dva druga , ali je malo zastala u rastu Zemlja poljoposovac čisti
Greške koje sam ja kao laik, uočio u ovom mom prwom Growu. -Trebalo sam više gnjojiti u wege fazi ja sam samo jednom dodao malo kana (gore sam krivo napisao ureje) -definitivno nisam trebao saditi u čisti pregorjeli đubar ma koliko bio star. I mislio sam da neće valjati, al aj imao sam viška sjemenjki. Čašice od jogurta za start su premale. -Grow box je mnogo bolji od iznošenja unošenja čašica. pogotovo kad je vrijeme prevrtljivo. -Trebao sam koji put više pođubriti u wege fazi. - Molio bi iskusne kolege, da daju svoje mišljenjee i savjete bio bih vam zahvalan. Ipak ste vi stari majstori svog posla. Hvala.
Zanima me dali bi ovu zemlju mogao koristiti i za sljedeći grow. naravno sa dodatkom đubriva i kojom vrećom nove zemlje, sve to pomješati. Jer ne vidim da poljoprivrednici, Zemlju mjenjaju već samo prekopaju (uzore i pođubre). Hvala na odgovoru.
Zahvaljujem, kupiću zemlju opet, ali neću ni ovu baciti odložiću je na humus nek odmori. Možda zatreba za dodati. Evo sad već mogu vidjeti razliku: Na slici 6 je Florabella pomješana sa pregorjelim štalskim đubrom (pola,pola) i biljka cvjeta ko luda dok je na 10-etki samo čista Florabella i nema cvijeta. Sljedeći put ću slikati i jednu koju sam posadio u čisti štalski đubar, ostala je mala nije se razgranala ali je puna cvijetova sva sabijena. Na kraju se mrtvi broje, vidjećemo prinos. ali za sad mi djeluje da je dobro pomješati štalski đubar. Jedno od sljedećih gnjojenja će biti dopunjavanje kanti sa štalskim đubrom. Opet je kiša pala, a počeo sam uživati u odlascima na sajt.
Ma jasno za štalski đubar bio je to samo test, nisam imao više zemlje. Kako sam imao viška sjemenki neke sam posadio u pravu kupljenu zemlju, koliko smatram da će mi trebati, a sa ostalima sam se poigrao kako sa zemljom tako i isprobavam đubrenje,trganje vrhova na njima, pa tek onda to radim na tim "pravim". A štalski đubar pomješati sa kupovnom recimo trećinu dodati mi djeluje skroz dobro. Naravno kad se presađuju dok su u čašicama vjerujem da bi im bilo jako. U svakom slučaju postaviću sliku i te nek ljudi vide da tako ne valja.
Danas sam si dao truda i pronašao Plantella cvijet. Budući su moje biljke debelo u cvatnji sad bi ih gnjojio sa tim toliko hvaljenim gnjojivom na ovom forumu. Koristio sam pretragu i vidim da ide 15 ml na 2 litre vode. Preporučljivo je u početku staviti i manju dozu pa pojačati poslije. Ono što me buni je malo glupo ali dali kad napravim taj omjer tim zalijem jednu biljku ili podijelim na sve.
Hvala na brzom odgovoru, sutra planiram na sajt, Imao sam ono gnjojivo Fortina ca za rajčice i paprike i jednom stim pognjojio, (u cvatu) ali vidim da nema puno toga što ima u Plantelli. Slikaću i obećanu biljku posađenu u čisto štalski đubar da se vidi da to nevalja. A i ostale ako su napredovale u ovih 7 dana kako nisam bio na sajtu jer je bilo kiše dosta. Još jedna greška koju bi pridodao već navedenim greškama je da sam trebao uzeti raznih sjemena a ne sve iste. Ko zna kakav će ovaj speed devil 2 imati učinak i dali će mi goditi njegov rad. Dogodine definitivno više različitih sorti.
Izvinjavam se na nepotrebnim pitanjima, u svoju obranu ću reći da sam ovih dana malo rastresen i zbunjen. Da sam razmislio bolje i sam bih došao do tih zaključaka. Hvala vama što ste imali strpljenja i živaca da pojasnite.
proklijale su 05.05. Proizvođač kaže da treba 70 dana do harwesta ali na to treba dodati bar 15 dana jer je kišna godina a i više. Danas im je znači 54-etvrti dan. Na stranici prije možete vidjeti kako izgledaju od prije 7 dana.
hvala @Gaf prijatelju. Sutra idem da ih nahranim i slikam.
Evo kako rekoh slikao sam biljku posađenju u čisto štalski đubar. Poslije sam skinu vrh zemlje koliko se dalo i stavio obične iz bašte. Nju samo zaljevam ali mislim da joj dodam i gnjojivo za cvjetanje svejedno nema neke štete. Slike ostalih biljaka,nakon zaljevana sa Fertina ca može se vidjeti razlika, kome se da vratiti unazad. Sada sam ih zalio sa Plantella cvijet ful dozom znači 15ml na 2 lit. vode
Znači da i dalje gnjojim punom dozom Plantella cviet. svakog desetak dana i zaljevam obično svakih 5 dana i to bi bilo to, Jer koliko vidim nema nikakvih nametnika, buđi ni ništa slično. Bili trebalo još nešto da se uradi?
zaljevam ih svaki peti dan dosad i često bi ih nalazio vlažne i nakon petog dana, velika je i rosa kod nas, a i kiše su česte,. Listovi po danu nisu obješeni tako da mislim da je sa zaljevanjem sve ok, naravno ako sad ovaj mjesec ne udare velike vrućine. I u samim uputama o vanjskom sađenju piše da se zaljeva svaki 7 dan kada su u zemlji dok u kantama svaki peti. Kolega prije je rekao da mogu slobodno staviti full dozu plantele jer su već dovoljno velike Stajsko je bilo u zelenoj fazi i to ne u svima. Neke sam mješao sa stajskim neke ne, (ima na slikama od prije) experimentisao sam pošto sam imao dosta sjemenki a i da imam nagodinu više iskustva. btw. ove mješane sa stajskim za sada daju bolje rezultate. Ali vidićemo prihod. Malo me sad strah kako će primiti punu dozu plantelle. jer do sad sam u cvijetu dao jednoim fertina ca pola preporučene doze ali valjda kolega ne griješi kada kaže da su dovoljno velike da mogu primiti punu dozu.
Kolega @Gaf je preporučio punu dozu, pogledao je slike i prije gnjojenja sa fertina ca. a stavio sam pola doze, napredak je očigledan u 7 dana. Neznam prijatelju šta da ti kažem, osim da je mogući razlog velike rose jutarnje kod nas koje se dugo zadržavaju kao i to što ih prekrivam preko zemlje sa sijenom a i okolo kanti. Jasno kad pada kiša tada ih ne zaljevam i od kiše dalje brojim 5 dana. Isto je mogući razlog i to da je često oblačno. Sada ću otići ranije na sajt da vidim kako se ponašaju nakon pune doze plantelle ako je jako i venu, da ih pokušam isprati velikom količinom vode. Inače zalijevam ih sa po dvije litre vode. kante su različite od 15 l. d0 25.
Hvala prijatelju @Gaf ne brini ne držim se ja japanskog sistema "svaki peti dan" pratim vrijeme, oblačnost (danas je isto oblačno) kad dođem na sajt uvjek malo okopam rukom oko njih i tad i vidim kakva je zemlja suva ili vlažna. A ko je neka u sjeni jer je druga sjeni (kako rastu znaju jedna drugu sjeniti) ili nešto, premaknem je na sunce. Jasno i dizanje kante je dobar znak, jer vrh će uvjek biti suvlji od dna kante. Ako mi djeluju mokre sačekam još koji dan. Za gnjojenje malo su me ovi isprepadali što sam stavio punu dozu plantele, ali poslije se sjetim da ona što je u čistom đubru raste tj. nije uvela, ni osušila se, što bi onda ove, uostalom već su bile zalivene sa fertina ca i dogodio se booom, što se vidi na slikama. Ova u čistom đubru nije se razvila ali nije ni bolesna. zaliću i nju sa Florabellom da vidimo šta će se desiti. Malo experimentiranja nije loše ja se volim igrat isprobavati nešto. Ne želim pametovati ali rečeno je da prvi mjesec ne treba gnjojiti, jer da zemlja kupljena ima sve u sebi potrebni za prvi mjesec. međutim ja sam neke stavljao u čistu preporučenu zemlju a neke isto takve mješao pola pola sa pregorjelim štalskim đubrom i ove mješane mi pokazuju mnogo bolje rezultate. Sve pišem kad sam ih stavio koja zemlja koliko sam mješao koje nisam mješao kada sam đubrio, pa ću na kraju imati rezultate. Sve su iste vrste sjemena (speed devil) od istog proizvođača. isto proklijale osim zadnjih tri koje sam naknadno stavio jer su me isprepadali da mi to neće uspjeti da to nije za mene a i vrijeme je bilo šugavo početak petog mjeseca. A vama svima hvala na pomoći i podršci na savjetima. I moram reći da pravo uživam sad oko toga se igrat. Mislio sam u početku da će mi to biti opterećenje, strah od murije i sl. ali sad baš uživam jedva čekam novi odlazak na sajt to mi je ko piknik. Razrješio sam i dilemu #šta ko me uhvate" jasno nikome ne pričam kako rekoh pokrivam ih travom, sjenom da se ne vide izdaleka. ne ostavljam ništa okolo njih, kante vezice,limenke i.sl. idem uvjek drugim putem da se trava digne. Spremio sam i odbranu ako me ipak ćope. i idem svjesno u to. Tako da o murji puno ne mislim, a i u mom kraju toga nema mogu ti doć jedino ako pričaš. čak sam se riješio i nekih ljudih koji nekad znaju da zapale. ne družim se snjima. Svi misle da sam u drugom nekom filmu. Samo nastavite sa savjetima mogu i šaljivi, naročito ćete mi trebati u vrijeme harwesta uspio sam kupiti dva povećala ali mi slabo to nešto. a nemogu da nađem neki jeftin mikroskop (sa e-bay) sam na vi . a za skupi nemam para sad će mi registracija za par dana ističe mi vozačka tamo amo,
Nebih slikao sajt jer je specifičan, neznam dali neko ima tu na forumu iz moga kraja, sumnjam ali predstrožnosti nikad dosta. Uglavnom do njega ne mogu divlje životinje, ljudi ga izbjegavaju. svijetla ima cijeli dan, Biljke mi djeluju zdrave, poneki list donji se zna osušiti njega otkinem, ali čitajući po forumu to nije neki problem, "prirodna redukcija" Problem bi bio kada bi ih mnogo se sušilo. Biljke su sada dobile ljepu masno zelenu boju. Nemaju nikakvih fleka, buđavosti, ništa ih ne gricka tako da sam sretan što se toga tiče, možda je do sajta a možda i početnička sreća. A za sva experimentiranja imam njih par na kojima isprobavam neke svoje nebuloze. Sad ću u ovu koja je u čisto štalskom đubru roknuti Plantellu da vidim šta će se desiti i naravno postaviti ovdje da ljudi vide.
Da @reaktor7357 to si dobro zaključio trebalo bi svaki put slikati bar danas imamo svi na mobitelima i raznih čudesa za slikanje. A i na kraju da se može uraditi neki rezime. Zato pišem sve što radim, ali vidiš slabo slikam. Hvala na upozorenju. Samo da dodam. Ova sva moja experimentiranja ne preporučujem nikome, najbolje vam je ići po sigurnom provjerenom načinu. Ali ja volim iskušavati i inače svašta a imao sam i viška sjemenki. Dakle opet naglašavam da sam početnik u ovome i da se ne držite mojih metoda.
slikam biljke ali više je postova u ovom dnevniku pa se slike biljaka ni ne vide tj,. nisu na udarnom mjestu. a mnogima je ljeno listati par stranica. a da ponavljam postove sa slikama mislim da nije u skladu sa pravilima foruma.