Pozdrav ekipica, evo mene i mog prvog grow-a Sjeme: RQS ww auto, quick one Zemlja : Bio bizz All mix pomjesao s perlitom (15-20%) Svjetlo: SF 1000 (301h EVO) Box: 60x60x180 (tu sam se zeznuo, trebo sam uzet 80x80x180) Gnojenje: Bio Bizz indoor linija + bb root juice & calmag Filter: Hon&Guan 100 mm Adjustable Inline Pipe Fan, 221 m³/h (jel ovo oke btw?) Ovo je bio timelime do sada 5.6. 13:30 – stavio sjemenke u vodu, ww i quick one 6.6. 03:24 – sjemenke idu u maramicu (14h namakanja cca) 7.6. 12:30 - klicu stavio u zemlju (2. dan od namakanja) svjetlo 70 ppfd-a (15%) vlaga 70% temp 26.7 8.6. 14:15- quick one je krenula, ww jos nije svjetlo 70ppfd (15%) vlaga 50% temp 25 9.6. 15:20 - danas brojim kao dan 1 za boje od kad su iznikle, ww malo losije pocela - dodo 0.3L po biljci vode - temp 25c vlaga 65% - tu sam mislio da ce ww propast, ww je ova koja losije izgleda 10.6. povecao svjetlo na 120 11.6. -dan 3 sproutinga, pospricao oba pota s malo vode da navlazim potove jer je vlaga pala na 35% ne znam kolko vode je previse vode iskreno. Zemlju dok sam stavljao u pot, bila je vlazna. Malo sam ju poskoropio s pola litre vode po potu..i ostavio da stoji 24h tak i onda u nju posadio sjemenke Pot je oko 25L, nadam se da ce to bit oke, i svijestan sam da ce im bit malo guzva mozda kasnije u boxu? Danas sam ukljucio ventilator i stavio 3 fem biljke iz vana koje mislim imat na balkonu u box jer je vani hladno Mozda je to glupa ideja jer cu si kontaminirat potencijalno ova 2 automata. Te fem biljke sam dobio u biti na poklon prije 2 tjedna i onda me to navelo na sve ovo. Dok sam skuzio da ako ju ostavim vani da mozda nece ni uspjeti, odlucio nabavit box i automate. A ove fem biljcice bi ostavio za sad u satoru..one nisu bitne za ovaj dnevnik ali utjecu pa sam napisao sOvako to izgleda Posto su biljke te po mojoj procjeni oko 3 tjedna stare, pocele su vege fazu, kolk
evo malo slika kako je jucer rezidba prosla imam jedno praktično pitanje, u sobi imam klimu, i ta klima izbacuje dnevno oko 8-10L vode da li ja tu vodu nogu koristit za zaljevanje opet biljke? to bi trebala biti destilirana cista voda imam u sobi takoder prociscivac zraka pa bi po nekoj logici trebala biti cista
evo ljudi, dosao je i taj dan, par slika ww auto za pocetak, trebali mi je 2.5h za nju haha muke malo..sad uzeo pauzu i krecemo na quick one
@Wendigo hvala ti lijepa na ovako lijepom i opsirom odgovoru btw imam mikorizu jer sam vidio da neki to dodaju u podrucje gdje ide mala sjemenka kod germinacije ja sam kupio vrećicu mikorize, neki crni prah i dodao 2-3 zlice toga po zemlji dok sam stavljao sjemenku na pocetku malo si me zbunio sa savijetom za mikorizu, da li bi ju mogao otopiti u vodi sa gnojivom pa time zaliti biljku ili kako da dodam na najbolji malo mikorize, samo da malo posipam po vrhu zemlje prije iduceg zalijevanja? ili samo pricas generalno? jer vidim da pise da se neki prahovi mogo dodati u punom zamahu biljke s vodom? ak je to istina, nadam se da je ovaj moj prah isto jedan od takvih, mogao bi probati, bas sutra ide zaljevanje
ma sve stari bavarci, super su..kazu da ce mi uze spustit pa uzet koji head sa kata opusteno samo sam u ruralnom dijlu i dosta prasine imam na liscu, dode mi je da ju otusiram cijelu prije satora al pretpostavljam da yo nije preporucljivo evo tablice, koristim oprezno cal mag..ovo su sve mjere u tablici koje idu na jednu litru mozda pojacat malo? cal mag? stavio zadnji put 0.5ml /L?
ja sam planirao sad nakon sto mi se oslobodi sator, unutra staviti ww feminiziranu koju imam vani kroz tjedan dana femm white widdow sam kupio dok je bila 3 pedlja visoka (zivim u de) i sad je u negdje cca 86 om danu vege.. dal ima neko ko bi mi pomogao to izgurati do kraja, koristim bio bizz goriva s njom, imam tablicu gnojenja mogao bi i ovdje ako je to oke nastaviti dnevnik ili da otvaram novi? evo par slika od neki dan cisto da vidite kak izgleda cini mi se ko da bi nogla biti na pocektu cvijetanja, nisam jos poceo s gnojenjem za cvijetanje (bloom i top) ali sam danas zalio s malo grow-a, root, fish i cal mag.. malo me brinu ovi listovi donji.. al generalno mi izgleda bas prekrasno jedva cekam ju stavit u sator, da ju stavim kroz tjedan dana na 12/12 odma? prvi mi je ovo grow s fem biljkama pa je svaka pomoc/smijernica dobro dosla
evo zadnje javljanje orije nego ugasim svjetla na tri i pol dana, prije rezanja danas su stare 65. dana obje idu slike hedova ww auto ima dosta vece hedove od quick one ali ih ima duplo manje brojcano ide slike od quick one i malo slika zajedno ww auto je gore btw eto, moj prvi grow se blizi kraju, vidjet cemo kako ce to biti na kraju ali nadam se da cu biti zadovoljan. prvi put cu pusiti svoje a ne nesto bezveze sa ulice i to ne bas jako veseli. pogledao sam dosta videa u kjuranju ali ako imate neki dobar savijet mozda za to? kupio sam staklenke, hygronetre i onak gel kaj drzi 62% vlagu plan mi je stavit na susenje u sator s ugasenim svjetlima poslagano po zici, vlaga oko 50-60% ventilatori prema zidu da nije direkt inline fan smanjit i pustit da tak vise 7 dana cca i onda ih stavit u staklenku i stavit taj boveda 62 rh unutra ak bude vlaga iznad 70% znaci da moram vadit van i susit jos i to je to jel tu i tamo provjetrit na pocetku?
fala na odgovorima..ja sam u panici danas maknuo biljku iz boxa di je ww auto zbog straha od kontaminacije i napravio flush danas kod te biljke, quick one sad vidim da je bila lazna uzbuna al kaj je tu je..na greskama se uci argument za flush mi je bio jer sam hranio 2.8. i reko ak ju skinem kroz par dana, imao sam strah da dim nece bit dobar i miris zbog gnojiva koja nisu isprana tako da eto, steta je napravljena vec, stoji mi sad u sobi ali vratit cu ju u sator ipak i onda ju drzat tak jos tjedan dana pa bumo vidli kaj ce bit taman ce mi kroz tjedan dana biti ww gotova evo malo slika od ww auto, ona ima duplo vece budove a isto su stare btw imam pitanie, sta mislis zasto je zalockana, zbog ph? ph je oko 6.8-7 pa mozda to moze biti razlog? ispod je tablica gnojenja, prvi put sve radim i bas sam se drzao tablice, svaki drugi puta sam davao vodu pa onda nakontoga gnojivo pa voda itd..guro prst unutra i gledo ak je suho pa zaljevo tak onda kaze mi jedan lik da su mi takvi listovi zbog previse vode to moze biti razlog jer sam napravio veliku gresku na pocetku blooma di sam radio u panici isto flush jer mi je lisce pozutilo i onda sam ispro sve nutrijente na zaloat i to je pogorsalo sutuaciju po mom misljenju..i nakontoga sam ju hranuo 3 puta za redom do sad 2.8. (pricam za quick one) stvarno bi cijeni svako misljenje oko ovih bio bizz gnojiva..gledao sam druge dnevike i citao upute, pa jel ovo stvar o prejako bilo sto sam ja radio? pise i u tablici i kolko sam vode davao i sve ako neko ima volje samnom to protudirat i nac greske evo sad slike ww auto edit: da remiziran, ja sam od pocetka germinacije do sad potrosio oko 35L na auto ww (nikad nije imala flush) i potrosio oko 25L vode na quick one (imala flush 16.7. i nakon tog sam ju sjebo i bila je zemlja dost dugo mokra tak da opce mi se ne cini da je to sad ne znam kakvo zalijevanje, a ni gnojenje samo da stavim jos sliku tablice koju sam koristio stavljao sam fish mix i root, svako drugo zaljevanjei onda sam dok je pocela svjetat prebacio na grow, top, bloom..al konzervativno, cak... meni u glavi cijelo vrijeme da premalo hranim dok mi frend prica da previse hranim , kaj vi mislite? sad u retrospekciji?
ma na brzinu sam sliko jer sam mori doc doma pa mogu jos bacit alcmislim da nema nedoumica na zalost
joj ljudi, ne znam kaj da radim sad, cini mi se da se pojavljuju sjemenke ak se ne varam, kaj bi vi napravili? da skidam to il kaj, biljke su u 57 danu od germinacije..negdje sam citao da bi trebao odstraniti te sjemenke? ako su to opce sjemenke? htino pomoc ak moze, svaki savjjet dobrodosao.. ovo je ona jadna quick one, tak da nike ni cudo kaj je od stresa pocela to proizvodit...al u satoru imam i auto ww dal to moze nekako utjecat? ne zelim da se oprase il tak nes slicajno
ne mogu editat post pa pisem novi, necu stic sad stavit slike od quick one ali sam pogledao (i zalio s nutrijentima sinoc, mozda zadnji put?) trihome preko mikroskopa i definitivno se vide amber trihomi..sto vi mislite za kolko bi mogao to skidati?
Evo mene opet, dan 55 za obje biljke, veceras stavljam update za ww samo prvi mi je grow i procitao sam ono u vezi trihoma, filozofiju s mikroskopom itd, cilj mi je da bude vise radna pljugica nego da me zatuca znaci oko 30% amber bi trebi bit neki target ili malo ranije cak mogu rec da sam primjetio pojavu amber trihoma i racunam si posto je 55 ti dan od germinacije da bi moglo ovo kroz 2 tjedan bit gotovo? sto vi mislite ovako od oka na prvi pogled? malo me brine sto su listovi dosta pozutili, danas sam joj na kraju ipak dao hranu, i mislim da mi je to onda zadnje hranjenje? ako moze mozda neki savjijet kako najbolje napraviti flush? da nemam taj okus gnojiva dok pusim..takoder bi ju stavio oko 24h u mrak prije rezanja, cuo sam da je i to dobro evo par slika na prvoj je slici ww auto dolje
evo update za white widdow od danas (jednoj i drugoj je danas 51 dan) meni ww auto izgleda ko da bi mogla biti gotova za 2-3 tjedna, sto vi mislite? brine me ovo lisce..reko bi da se lagano pogorsalo oz danji out ali kolko tolko sve go oke izgleda ako gledam hedove, bas su ljepljivi tvrdi nasni smrdljivi, ma savrseno, nemrem vjerovat nisam nikad imao tako priliku gledati biljku svaki dan i bas jako lijepo iskustvo..jos samo da znam zbog cega mi se desava ovo na listovima bilo bi super haha imao sam tezu da je manjak kalija..zato sam zadnje zaljevanje dodao, i dodat cu danas, plus voda, bez hrane, zadnji put sam hranio al takoder mi je plan nakon ovog danas hranjenja iduci put povecati dozu bloom-a na 3ml dajem i dalje 1ml cal mag-a...sad stavim tablicu i evo slika biljcice, bas sam ponosan na nju ona mi je bila prvi izbor jer sam oduvijek htio imati svoju ww, to mi je nekako najdraza sorta i bas sam uzbuden, jedva cekam zapaliti prvi dim ugl ovi listovi tak lose izgledaju al bar nisu kriticni i ne idu u smedu boju ko na quick one
Danas sam skidao pola sata sigurno mrtvo lisce s biljke, smede boje uzeo sam vilicu i nalo sam prorahlo prvsinski slob zemlje koji je jos uvijek vlazan na dodir na zalost..vidite iz teblice posta iznad, zalio sam ju 25. sa 3L vode i nikako nije danas za zaljevanje ali zadnja 2 puta sam joj dao hranu ako mi mozete odgovoriti/dati savijest, da li treci put za redom dodati hranu? cini mi se da joj je pomogla hrana definitivno i da se smanjila progresija propadanja listova iz zelenog u zutog pa smedeg slike prije cisenja ovolko sam pokupio/skinuo slike nakon ide sad novi post za ww uskoro update
evo par snimci s povrsine..nekak mi se cini da se nekak usporilo ovo propadanje ali me jako brine ovo bijelo po zemlji, dal je to neka vrsta pljijesni, nadam se da se nece prosirit na drugu biljku (ww auto) ..i bas se osijeti neki ko truli miris ja bi reko.. 25. og je dobila ovu hranu..bio je runoff al je popila sve, nisam htio ni sa puno zalit (2.5L samo) zenuo sam ju s flushom i ne hranjenjem nakon flusha to mi je jasno na zalost sad
voda s kojim sam zalio quick one dns je imala ph 6.8. (voda iz boce + top, bloom, grow i cal mag)
situacija je ovakva danas sam se prvi put igrao s testerom, nakon kalibracije sam prvo otisao testirati run off od jucer zaljevanja ww auto nakon toga sam isao ph metar zabit u zemlju od ww auto 6.8 i onda sam isto testirat zemlju quick one nakon svakog testiranja sam oprao instrument u dest vodi i nakon testiranja quick one sam opet ocistio i sve ali sam uronio intrument ponovu u kalibrirajuce otopine da vidim koja ce mi mjerenja ocitat i dobro je sve pokazao tako da bi ovo trebalo biti tocno na zalost moram sada uskoro na posao pa nemam vremena donosit neke zakljucke al cini mi se da je ph previsok malo jel da? sada cu zaliti quick one sa hranom ( cal mag, bloom, grow i top max) pa cu i taj ph izmjeriti i javim kasnije
znam da nije pozeljno 2 posta za redom ali radi preglednosti i mozda boljih odgovora stavljam sad nove slike dolje je quick one a gore ww auto ovako izgleda quick one bas koma izgleda, teža jesen evo ww auto, ajmo nju bar probati spasiti da uspijem bar jednu dogurati, ne izgleda mi tak kriticno makar ljudi moji tolko vremena i truda sam ulozio u ovo sve i sad eto..haha prije mjesec i pol nisam znao sta je lst haha ugl idu slike ww auto sad ona je danas zalivena sa 2.5L vode (bilo me strah dat vise jer sam zadnje zaljevao 21. (samo voda i bila je malo vlazna zemlja al sam joj htio dat cal mag (ima tablica prije 3 posta kolko sam joj dao danas svega ak nekog zanima)
Evo temp zadnjih mjesec dana u prilogu. Prekjucer stigla klima pa vise ne bu preko 29/30 fala bogu..plus sad mogu bolje vlagu kontrolirat. Ako imas volje pogledaj tablicu u excellu koju sam stavio u predhodni posto, tamo pise kako sam hranio, ne bi rekao da sam previse hranio/zaljevao, cak mislim da sam bio konzervativan jer mi je prvi grow i imam all mixnzemlju koja bi trebala bit bogata hranom ..pridrzavao sam se tablice(bio bizza) , uvijek cekao 3-5 dana izmedu zaljevanja, radio provjeru prat u zemlju, ak je suho, zaljevaj, ak nije cekaj... stvarno sam bio pedantan i onda prije 10 dana se povele desavat gluposti s obje biljke danas sam ww zalio (i dodao cal mag) jer mislim da jento zbog manjka cal a za quick one, ovu zutu, vjerojatno sam veliku pogresku napravio jer sam flushao a bila je gladna i sad imam biljku koju ne mogu zalit s hranom jer je zemlja jos mokra i umire svaki dan sve vise, bas uzas al eto na greskama se uci, samo mene zivcira sto ne znam sa sigursnoscu di sam pogrijesio za ligh burn mislim da nije, imam ppfd metar i nije nikad vise od 700 u boxu, cak bi reko da jensvjetlo preslabo oko 35-40 cm je udaljeno..sad sam na poslu al u prvom postu sam napisao koje svjetlo koristim
prvi mi je grow a poceo sam s autosima, kasnije sam vidio da to bas ne preporucaju ovdje groveri pocetnicima jer nema mjesta za greske..jo sam stavio u box ww i quick one sada cu staviti u ovaj post slike od danas od ww auto kod nje hedovi izvrsno izgledaju, ali listovi imaju neku bolest, ja sumnjam na kalcij pa cu sutra zaliti s kallcijem 1ml/L (bio bizz) do sada dao samo 0.5 par puta, stavim tablicu isto gnojenja i zaljevanja ovo mi se isto opce ne svida, pa ako ima neko ideju ova zanja kolona na tablici je ovo sto mislim dati danas od nutrijenata, ali u biti dati cu sutra jer je zemlja jos vlazna
U pravu si skroz sto se tice javljanja. Stvarno sam bio prezatrpan obavezama i poslom, ali necu sad izgovore nabrajat nema smisla. Bilo mi tesko tu pisat i sad sam bome pozalio.. Reko bi nakon flusha da je pocela jos brze propadat. Sto je za ocekivat ako je istina (a vjerujem da je) ovo sto si rekao za flush. Moja teorija je da joj je falilo dusika a ja sam mislio da sam pregnojio i onda sam iso u panici radit flush a sad mi se u retrospekiciji cini da je probkem bio u prenalo gnojenja? (8.7. sam prvi puta gnojio za cvjetanje i to pola doze) i onda sam 16. radio flush dok sam vidio da je pozutila..i to je bio jako krivi potez cini mi se Biljka danas izgleda koma iskreno, quick one..bio sam ju zalio 21 sa vodom i zemlja je jos uvijek mokra, i nekako ko da smrdi po raspadanju. Mislim da nema spasa za quick one iskreno kako mi izgleda lose. Sinoc sam nakon posla do 5 ujutro googlao i vuce mi to na manjak dusika, takoder sam svjetlo stavio na 35-40 cm. Danas cu joj dati 2L vide i unutra cu stavit bio bloom i top max i bloom da dobi nutrijente..to su sad stvarno ocajnicke mjere, zemlja je vlazna al mislim da ce sutra biti prekasno.. ovako danas izgleda svaki dan je cini mi se 20% gora situacija kaj se nje tice a sve je pocelo prije 10-15 dana (bio sam u drugom postu stavio slike svaki dan kronoloski, plus tablicu gnojenja ak neko ima volje bit detektiv i vidjet razvoj situacije) u svakom slucaju hvala na savijetima
daj pliz ljudi pomagajte ak neko ima neku ideju..ne bi trebao ovo biti light burn, danas sam mjerio ph runoffa i oko 6.5 je bio prvi mi je grow i dok upisem yellow leaves u google ispada da doslovno zbog bilo cega moze biti ovo, stavljam danas quick one slike jer je oba kriticnija da vidite kak izgleda...gore je teblica zaljevanja stigla je danas klima koju sam ugradivao jucer nakon posla u 2 ujutro da im pomogne ugl stavim slike quick one slikane prije par minuta, svaki dan sve gore izgleda a ne znam kak da joj pomognem, dal da opet fluh radim il je to bila greska il da dodam gnojiva.. ja aam uvjeren nekako da nisam dovoljno gnojio al prijatelj kaze da opet mizda jesam tak da stvarno ne znam u cemu bi mogo bit problem.. do prije cvjetanja su super izgledale ponavljam recite mi odma ak mislite da je ovo za bacit i da se nemre spasit vise da se ne trudim bezveze (i zivciram)
pozdrav ljudi iskusni treba mi vasa pomoc. posadio sam biljke prije 40 ak dana, ovi mi je prvi grow. Koristim All mix od bio bizza i njihova gnojiva. Imao sam pomoc i nisam stigao voditi dnevnik na zalost ovdje s vama. Dosle su u fazu cvjetanja prije 10 dana i od tada sam fish mix i root juice zamijenio za top max, bio bloom, bio grow Do sada nisam mjerio ph jer sam negdje procitao da se ne moram zezati s tim jer koristim gnojiva i zenlju koju koristim al cini mi se da bi to mogao biti problem? jucer kupio ph mater prije posla ali skuzio da nemam baterije koje mogu tek sutra kupiti, tako da sam odradio danas zaljevanje kakvo sam odradio imam tablicu u excellu u koju sam pisao svako zaljevanje i kolko sam cega stavio pridrzavao sam se tablice od bio bizza tu i tamo sam dodavao cal mag u utorak mi dolazi klima, imam uredaju koji ocitava vlagu i cilj klime je da drzim vlagu pod kontrolom sada u zadnjoj fazi cvjetanja ako necu morati sve bacit u smece kak je pocelo sve izgledat u zadnjih par dana... imam dvije biljke, auto quick one i auto ww gore je ww i dolje quick one negdje oko faze cvjetanja, znaci sve super izgleda to je bilo prije 9 dana sada cu staviti kako izgledaju danas ovo je ww danas i sad cu staviti listove koje sam maknuo da ih ne gledam vise kolko su uzasno izgledali ww je do sad izgledala super i doslovno prije par dana se pocelo ovo desavat, uzas ne znam kaj bi to bilo, izgleda ko cal deficiency ali zato zelim ph izmjerit jer me strah dodavat cal mag da ju ne zalockam a sad idemo na problem od quick one prvi odu slike od 15/16.7 negdje di sam vidio kak listovi pocinju zutiti i nakostrijeseni su i bas lose biljka izgledat pocela nakon kaj sam uveo prvi pit gnojivo za bloom 8.7. slike ce ici kronolosko, imate datume nanslici dolje desno.. quick one je uvijek ova dolje (svjetlija) vrhovi su joj bas prema gore specicasti i ko onako suhi, lako bi se mogli slomiti, bas mi koma izgleda a ne razumijem u cemu sam pogrijesio jer sam stvarno procitao puno dnevnika i sakupio znanja ali eto, stvarno bi vijeni pomoc ljudi koji ovdje imaju iskustva da ih pokusamo spasiti moram napomenut da se ww pocela seceriti vec prije tjedan i pol i ima jak mirisi i super izgledaju cvjetovi a kod quick one izgledaju cvijetovi oke al se jos uvijek ne secere tak da joj definitivno nekaj ne pase evo jos na kraju chart koji prati temp i vlagu satora, ovaj tjedan sam uspio inskontrolirati jedva vlagu al zelim ju sada dok dode klima u utorak pokusati izmanioulirati da ne ide preko 55% jer zadnja stvar koja mi fali je ono da mi se pocne desavat na cvjetovima ona bolest pljesni