Evo pocet cu ovaj dnevnik istim rijecima kao i prosli u nadi da cu prizvat dobru karmu i zavrsiti ga kao i proslog, jel :) Pozdrav familijo! :love2: Evo i mene da se pridruzim ovoj jesenskoj indoor ludnici :) temperature pomalo padaju pa reko mozemo :) Oprema klasika; Lumatek Zeus 600w pro2.9 Ac Infinity T8 & Bull Filter (bullov 6ti grow, jednostavno brutalan filter) Sator Mammoth 200x200x200 Airpot 3 litre, airpot 38l( zapravo 50l) Ovlazivac zraka Bauer Odvlazivac zraka Meaco Mala grijalica i rebrasti radiator Oscilirajuci ventilatori, cjevasti ventilatori kuhalo za caj..more svakakve sitne opreme i potrebstina, mjeraci, posude, kante, kanisteri i slicno.. Growat cu u Bio Biz light mixu, ima malo perlita, dodajem vermikulit i diatomsku i kompost caj. U svakom presadjivanju ide i Extreme Mycos. Tek sam danas sve slozio, i iako obicno cekam prve kotiledone da otvorim dnevnik, ovaj put nisam mogao cekati nego sam odlucio ostavit prvi upis. -soil je zamjesan ima i mjesec dana, ali je bio pre suh, nije mi narasla brada deda mraza no to je ok, soil je aktivan. Danas sam dodao cak 5 litara caja da sve skvasim dokle treba i potrpao soil nazad u vrece. Urednost mi nikako nije jaca strana, ali dok je u boksu sve 1/1, ok sam s kreativnim neredom na sve strane okolo :p Znaci soil je danas navlazen i premjesan, pred presadjivanje cu dodat jos kilu caja (kila je vec unutra), dodat cu kilu diatomske i po 15 litara vermikulita u svaku vrecu, tj u svaki finalni pot. Izmjenio sam jedino onu aliminijsku cijev od boksa do turbine s ovom koja ima kao zvucnu zastitu, ok, smanji mi buku malo, al malo, po meni nije vrijedno 35€ 3 metra. Mozda bolje radi ako je ventilacijski setup unutar tenta, ali ja volim ovako. Al buka mi nije problem pa nema veze. Uzeo sam nove malene klijalice da ne klijam onako u casi jogurta, i trefio na akciji propagator mali pa reko ajde da probam.. A sta se strejnova tice vecinaki sative. JD je 90/10% sativa/indika hibrid, kunu se u 50ak dana cva
…ovdje sam ostao duzan nekakav smoke report. Sada smo vec prosli dva mjeseca tegle i vjerujem da su mirisi i okusi zaokruzeni i da je to to. Jedini problem je taj sto ja nisam najbolji sta se toga tice. Cesto mi promaknu oni mirisi u pozadini a vjerujem da je krivac tome to sto sam kako bi se reklo, strastveni pusac duhana. Mozda zato a mozda jer je sama po sebi takva, ja ovdje osjetim intezivan i dobar miris cannabisa. Nemogu ga definirat, mislim da ima primjesa zemlje i najvise me nesto vuce papar. Jedna biljka je mirisala na citrus koji se u medjuvremenu u tegli izgubio skroz. Sada kad otvorim kantu zapljusne me jak miris vutre. I za mene tu prica staje. JD je jako zahvalna za uzgoj i daje jako dobar prinos i kvalitetu, u mom slucaju, skoro 2.8g/w. Ja se nakon vise od dva mjeseca doslovno prozdiranja nikako nemogu zasitit. Ujutro jedva cekam da ispunim pluca i usta tim jakim i britkim dimom. High je skoro pa instantan, vec nakon nekoliko serija pocinje pritisak u sredini cela, kao da mi netko stisce sljepoocnice sa strane. Ne zavaljuje ni nakon nekoliko truba, bas ima sativast rad, u pogonu sam po cijeli dan a ne vadim trubu iz usta. Ali svejedno navecer kada sjednem i zapalim zadnju baklju nemam nikakvih problema zaspati. U svakom slucaju JD je strejn koji cu saditi iznova i iznova jer moram ulovit taj jedan fenotip kojeg se sjecam iz starijih dana, a znam da postoji. Suma sumarum jako stabilna genetika, vrlo slicne biljke, ne trazi previse hrane, ja sam svakako davao dosta manje nego uzgoj prije ovog a zavrsio sam malte ne mat zelen.. Moram reci da je pusim od prvog dana tegliranja i nema apsolutno nikakvog osjeta guana il iceg slicnog. Samo je svaki iduci dan bila sve bolja i bolja. Rad je bas jak i intezivan. Bas mi pase ovo branje u peaku snage. Evo da ne duljim, ostavit cu nekoliko slika cvjetova da kompletiram dnevnik s tockom na “i” i da zaboravim na njega :) (Moguce da je neka od slika zavrsila i u galeriji, neda mi se nesto listat i gledat) Evo iskoristim ovu priliku da se jos jednom po peti put zahvalim svima koji su pratili i svojim komentarima upotpunili ovu moju pricu. :) Hvala vam velika, bez vas to nebi bilo to. Do iduce avanture u velikom satoru vas svih ljepo pozdravljam! Sad gustamo u onom za sto smo krvarili ;) hvala forume! :love2: :wave::sun2::vutra::sun2::wave:
Haha to to. Med i mlijeko su dobri za kozu pa zato ;) Hvala Deda na lijepim rijecima, “besa u prsa”! Ova moja trimalica je 22 ili 24 inca, najveca. Jer meni igra sto kraci trim..jer bas nevolim trimat. Iako ovaj put je bio neizmjeran gust kako je sve brzo islo. Mislim da imas najmanju od 16, ili cak 14 inca. Nisam siguran. Al da, manjih ima definitivno. Evo da upisem i sad kad vec pisem, vutra je osusena fino kroz 8 dana i taj, osmi dan je zavrsila u teglici :) u tegli su 4 boveda vrecice (62%), velike, nema boga da idem u kjur bez njih. Sad doslovno dva dana otvaram da vidim samo stanje i ne diram osim kad si vadim da napunim ovu malenu teglu koja mi je za “svaki dan”. U nju jedva natrpam 30ak grama. U njoj vlagu odrzava Integra :)
Hvala ljudi moji, osjecaj je odlican! I nema opce price, istina je sto kazes Wnedigo, growati se mora :) ja uvjek visak samo ubacim u ulje.. :) prekjuce sam bas isprao friski trim cisto eto da ubijem popodne i vidim kako ce ispast :) moglo je i bolje xD nvm, Meni su redom, cvijet pa ulje nesto najbolje od kanabisa sto ima. Jos zelim nabavit dobru presu i probat malo dabat i vidjet kako ce me to ponjet. Ali nekako mislim, koliko god to sve bilo super, da ce mi ulje i raw bud ostat broj 1. U svakom slucaju Wendigo, ja sam isto to mislio, ali kao nakon dobrog outa, kad budem osiguran i godinu dana hehe, opalit jednu biljku u 200tinjak litara u velikom satoru. Kakav diesel il stagod sto mogu tako razvuc ka hobotnicu po prostoru xD Vidit cemo, svakako ne ove godine hah :) A Rasta, kuzim i vase kapacitete, tebe i brata. Imam ga i ja heh, ali on sada vise ne pusi. Kao odrastao odjednom i dosta mu je, dok ga je zapravo dragana stisla i preodgojila hihi. Ajde, nije ni to lose, neki od nas trebaju, da ih netko vodi ;) ali djaba i to kad su se moji kapaciteti pojacali od tog naseg zajednickog vremena jedno tri puta. Pa sad duvam vjerovatno kao nas dvoje nekad skupa :) dobro sto se duvke tice to je kod mene ovisno o danu. Evo sad sam budan od prije 4 i slozio si dvije trube.. nekad popusim manje, nekad vise. Ovisi o vise faktora, ali neki prosjek su tri dobre baklje. A ulje polako dovodim na par zrna rize na taste, par pred kauc navece. Cisto da ga uvjek imam u sistemu. U svakom slucaju, mi sto vrtlarimo za sebe mozda nekad nismo ni svjesni privilegije koju imamo.. nekad prije o ulju se pricalo kao o necem mitskon… kao necem dalekom i nedostiznon. Isto tako i o stashu vutre koji imas. Nisam mogao zamislit da cu moci zapali bas bilo kad i bas koliko god zelim.. i sortu koju zelim.. ono razvlacit petardu na 3-4 dana. Pa necu sad evo ostavim za veceras pa kombinacije.. ma bjezi matori smo mi za takve stresove :) Evo bzvz da ne bude da samo naduvan pilim.. tipkam ovo casual od pola pet jutros xD
Hvala ti covik, uzivam bome na maksimalno.. tu nema dileme :) Evo stigao je i taj dan, 52. dan cvata i ujedno i :sun2: HARVEST DAY:makaze: Kao da sam jucer klijao…a vec je kraj.. kraj jednog perioda ujedno oznacava i pocetak onog drugog, spiritualnog :) uzivanje u plodovima svoje zetve, nema dalje… Jos jedno fenomenalno iskustvo.. jos jedan uzgoj iza mene.. svaki uzgoj je svoja prica i iskustvo za sebe i sretni smo mi, koji imamo ovu moc, da uzgajamo svoj lijek, kome za tijelo, kome za dusu ❤ Uvjek mi padne na pamet citat od Mossya, “Blessed are those whom have the power, to gather wisdom from a flower” ☺️ To ima toliko puno dubljeg smisla nego su ljudi svjesni.. meni osobno ovaj forum i uzgoj svog kanabisa su toliko pozitivno utjecali na zivot da nisam ni zamisljao sta ce sve biti kada sam krenuo s ovim hobijem. Nova prijateljstva, medicina za dusu i tilo, sam grow kako opustajuce djeluje na covjeka.. mogao bi zivjeti u konstantnom “bijelom šumu..”, brodha from anotha motha kupio teren 30 metara povise mene ❤️ nevjerovatno mi je jos uvjek sve to.. a sve sta tek sljedi.. #bogtemazo :) Dakle, skinute su danas popodne sve cetiri biljke, zavrsile su svoj ciklus u satoru, otrimane i stavljene na susenje. (u peaku meski, nemo zaebavat) :p Ala ce se kuhat ulje… ima da przim jaja na rso smiley9934 moj san je dostignut, pusim samo sta sam uzgojim, od pocetka proslog ljeta, i nikome vise nisam “morao” radit ulje, nikoga vise nemam za lijeciti :) sve je MOJE i sve ide kroz mene :D najbolji osjecaj na svijetu nema sta!! Evo da okacim nekoliko zadnjih fotografija.. A ovaj put sam obrao bilje kako se veli, u peaku, “vrhuncu”. U sredini osme nedjelje cvata, ili sredini desete na rezimu za cvat. Kako kome draze. Sta se Eva ekipe tice, predugo xD al ne pita se njih.. :cool23: Salu na stranu, jako dobro sam ih pregledao. I velika vecina trihoma je mlijecne i zamucene boje, jedan dosta manji dio je proziran, a amberi vec upadaju u oko svako malo. Neke sorte stvarno zriju dosta brze! A sativa.. :zvezda:: Cvjetovi su jako tvrdi, imao sam i tvrdjih al jako jako tvrdi. A sativa… :zvezda:: Bar meni nebi se izgledom odala kao sativa dominant sorta. Posto mi nije prvi puta druznje s istom damom, high ce vjerujem biti energetican u startu a kasnije nekako uljulja u “taman” nema veze sto radis. I tako sam ja danas poskidao sve 4. I otrimao sve 4 i okacio na susenje na one mreze s Hempatije u jednu nekoristenu prostoriju. Jos ne vjerujem da sam u neka 4 sata odradio posao koji bi mi inace uzeo i dobrih 30ak sati. I ovim putem se moram @Bizzzo zahvalit sto me nagovorio da kupim bowl trimericu. Prava stvar za hobi vrtlara! Netko voli trimat mozda, ali meni se na to povraca.. muka me hvata.. ako si kao ja, ovo je prava stvar za tebe! Onako vrtis onu rucku na “trim’o’matiku” 13 krugova u jednu pa 13 krugova u suprotnu stranu i vidis dobro je, podignes onu akrilnu kupolu a terpeni se razlete po sobi i plesnu te po nosu samo tako. Moram priznat da sam imao i blagi overdose tim mirisima. Bas su jaaaaki. Morao sam ici vani nakon tri sata malo uzet pauzu i nadisat se cistog zraka. Bas sam osjetio zasicenje. Ja mislim da je svo susjedstvo mirisalo ovo popodne.. ja ne kuzim kako netko tko mora bas pazit odradi harvest.. ovo je strasno kako je sve mirisalo. Iskreno :D ludnica je i dalje jer susim bez filtera.. je da je sve zatvoreno al izbija do ulice..(sreca pa sam u de gdje je legalno):zvizd: Mreze 1x1. U svakom slucaju sad kad se sve ovo posusi, jedan dio ce svakako otici u nekih “po deca” ulja, malo jace, nek se nadje. Dosao sam do momenta zasicenosti. Ne uzgojem, vec kolicinom vutre u svom posjedu ::kauboj::pa iako bi najradije ovog momenta da imam 4 mladice spremne i da startam turu.. nema smisla tamo do jeseni, sto se ovog satora tice. Jos imam u malom satoru durbana u cvatu.. nju valja ukrotit i loli odradit… tako da sad cemo ocistit sator i ventove i sve dovest u “stand by” stanje. Growati se nece, ali startat cu biljku za out u njemu uskoro tako da nije da ce bas svo vrijeme bit na “idle”. Ja mislim da sam ja jedino magare na svijetu sto starta biljku u 2x2 pod zeusom 600w xD E a kad smo kod durbana, u najavi je crnču.. o pardon’ neki obojani fenotip ☺️ Zezanciju na stranu, ljudi moji dragi… sta da vam kazem.. od srca vam hvala svima koji ste uz mene ispratili ovaj grow, vama koji ste neumorno uljepsavali ovaj dnevnik vasim komentarima, jedno veliko iskreno hvala od srca ❤️✊ bez vas nebi bio ni pola sta je! Mi smo ovdje definitivno najbolji kolektiv sto vidim uopce na netu sta se growa tice. Ameri su PćD za nas :D jos da ova stara banda foruma oce pokazat muda xD i pocet rokat dnevnike.. aa ti boga pasa.. :p Upisat cemo kakav smoke report, generalno isto sta i uvik pisem, jer za to nemam smisla, a sta se mene tice, ovaj dnevnik moze lagano i u zavrsene! Pozdrav svima! :love2: :vutra: :let:
Dobro vece svima :wave: evo polako al sigurno udara se u kraj ovog uzgoja. Dan je 47. cvata i 56. na rezimu 11/13. evo zavrsava sedmi tjedan i krece osmi. Ujedno i zadnji jer tokom ovog tjedna ce biti obrane. Mislim i prije vikenda. Dva puta letimicni pregled trihoma pokazuje veliku vecinu mutnih uz poneke klustere, skupine, polumutnih, nesto malo skroz prozirnih i pokoji amber vec fino upada u oci. Evo taman neka se osusi substrat dobro neka tri ili cak cetiri dana i mislim da prica zavrsava. Po meni su u peaku skoro vec u ovom momentu a odlucio sam tako brati ovaj put. A lako i svaki iduci, to cemo vidit :) A kako je Durban u malom satoru javlja se problem sa susenjem heh. Necu rastavljat veliki tent i micat ga u drugu prostoriju da bi osusio, iskoristit cu drugu prostoriju da bi u njoj susio :) prije nekog vremena narucim jednu mrezu sa slike ispod da vidim kako to izgleda i ok je. Sutra mi stize jos 6 spratova hehe. A susit cu u jednom malom wc-u bez prozora, ima gore rupu da vuce zrak van ako treba, imam ventove i ovlazivac. Vlagu ce valjat malo dizat al temperatura je ideala. Velika zelena tegla je oslobodjena kusha a trimalica spremna tako da sam 1/1. :) I evo da ne duljim jer nema smisla, nema se vise sta puno reci do berbe i susenja pa evo slika friskih od veceras. Ovo su se oni zajebali i poslali mi nekakvu indiku xD Dao sam manje hrane ovaj uzgoj nego prosli s NL, i vec nakon dvije ciste vode vidim da startaju lagano vuci hranu iz lisca. A i ispricavam se na nekim zutim slikama jbga. Ripe and ready hehe. Veselim se ovoj berbi :) ko i svakoj :) u svakon slucaju sljedi detaljan pregled trihoma jos jednom prije skidanja. Zivi bili pa vidili :) pozdravljam! :wave:
Pa generalno radio sam neku u grubo racunicu i ovakav grow me izidje cirka kao sto bi me izisao GK grow sa svim komponentama. Mislim da je ispalo zeeru vise. Al bas ono 10-20€ vise. Radim svoj kompost caj pa i tu masu ustedim. No, ono sto mene sada kopka, a potakli su bas breederi ove sorte je to da mi oni vec sad savjetuju da skidam. Tvrde da je spremna od switcha za 8 thedana maks.. i sad se ja mislim sta da uradim. I evo 6 uzgoja do sada sam cekao amber trihome da se pojave u vecim kolicinama, 20-30% pa bi tada brao. I sad me sve kopka da ih skinem u “peaku” snage, na max mutnih sto se kaze, i tu i tamo pokoji amber u budu.. neznam vidjet cu…jos cu promislit i doobro ih pregledat u cetvrtak, jer me nema dva dana, al do nedjelje cu vec bit na cisto sta cu. Edit; ja nemam opce instagram da vidim sta su okacili.. imam samo :rolleyes:
40. dan cvata, 49. dan 11/13 rezima. Vece ekipa :wave: Uplovljavamo u sedmi tjedan cvata lagano. Sad krajem petog tjedna su dobile posljednji top feed u zivotu i sad jos neki jedan ili dva caja i to ce biti to. Idu na cistu vodu. Top feed sam bazirao vise na GK nego na SomaSoilu ali nisam dao taj Sweet Bat. To cu dat durbanu cisto eto sigurnosti radi jer ga jos nisam koristio pa da ne zeznem sta. iako nemam sta al nema veze. Dao sam; 150g GK Powder 80g GK Palm Tree Ash 80g SomaSoila Nista ni caja nista ni diatomske jer su potovi vec dupkom puni. Prepuni. I bome gnata nema ✊ pomalo nevjerovatno ali cijeli grow ih nema. Znaci sa 700g diatoma po potu prosli grow ipak sam ih imao. Jako malo ali bilo ih je. Kila je odradila posao kako treba. Niti jedan. :thumb: Barem dva tjedana a lako tri i jace ce sad biti na cistoj vodi. Za dva tjedna po breederu bi kao bile gotove. Vidit cemo. Breeder nije uracunao onu Sominu “when you think its ready, wait a week” ;) U svakom slucaju krajem iduceg tjedna cu krenut trazit mikroskop po kuci pa pomalo pocet pratit stanje trihoma. Nema bit ce vrhunska vutra, mirisu nenormalno.. i sve na sweet, ova s limonene dominant terpenskim profilom i dalje je lemon al je pocela dobijat nekakvu sour notu, bas jedva cekam.. Iz Eve su mi takodjer potvrdili za ovu sarenu da je to ta “chimera” mutacija. Na njoj primjecujem mozda mrvu manju proizvodnju trihoma, na budovima ih ima ali fun listovi nisu zasecereni kao kod drugih. Sve u svemu dobro je. I dalje je jako ljepljiva i mirise fenomenalno. Svaki dva do tri dana kada opce udjem u sator podvezem nekih 10-15 grana jer su vec pocele fino padat ako nisu vezane. Cvjetovi tvrdi kao da je kakva indika u pitanju.. Eto nek to bude to za sesti tjedan. Tipkamo se krajem sedmog tjedna. :) iduce nedjelje. :wave: :sun2::vutra::sun2:
Hvala marac brt! I tebi i tvojima sve najbolje, kao i svima ostalima. Evo nas u 33. danu cvata, 42. danu rezima 11/13. Sve ide svojim tokom. Krenulo je punjenje laganini. Po svemu sto sad vidim, kako brzo pune, kako pistile vec debeleo odlaze u narancastu boju, iako nicu i friske, da ce ovo stvarno biti sorta koja ce zavrsiti putovanje do najdalje desetog tjedna. Za sativu dominant, to mi se svakako cini super. Ja cu obavezno gledat da imam barem 20% ambera pred harvest. No harvest je jos daleko tako da idemo pomalo s slikama. Ove dolje su dosta vise otisle u orange s pistilama, bice da su slican il isti fenotip/genotip, kako li je opce tocno reci :) Bit ce ovo jako fina fuma vec se vidi nema sta. nije sto je moja, al ispala je super da sam i ja ugodno iznenadjen ☺️Iako su dvije skoro kao kopirane, jedna dominira limonene terpenom dok druga vuce na slatkise kakve.. meni ove biljke bacaju na indku samo tako. Da ih vidim na prvu po svim kafateristikama bi rekao da je kakva indika u pitanju. Interesantna genetika od Eva seeds sta je je. Od njih me jos zanima i Black Domina, to bi mogao bit dobar strejn. O tom, po tom. Vec sam pisao, temp nekako gledam drzat oko 26-27 maks, vlaga mi ponekad malo pobjegne al to bude pri zaljevanju i dodje u normalu kroz 10ak sati. Valjalo bi zeus i pol da ih pokrije skroz kolike su :D Mislio sam dal da hranim juce na zaljevanju, ali sam odlucio dat im jos ta tri dana do preksutra, tad cu im dat zadnji top feed vise baziran na GK nego na SomaSoil setu. Poslije toga 3-4 zaljevanja caj, i onda do kraja cista voda. Sto veli Meski, moram mjenjat strejn pomalo, pretvaram se u zombija lagano. Jutros me uz tursku oko 4 nesto “opralo” roknem prvi put ikad blize 0.5ulja od puta u njusku, jesam se izmljacko smiley9934, smotam dvije i oko osam me prekine, reset do pola dva popodne smiley9934 draga je samo odmahnula glavom kao da nisam normalan :D bas me resetalo. Popodne uz kavu nov covjek, pun energije. Dok nisam zapalio evo sad, opet zombie mod hehe:razvaljen:: Malo pilam jbga preskacite teks :) nek to bude to, pred kraj petog tjedna, plovimo prema sestom. Pozdravljam! :wave:::lulamira:::wave:
Pozdrav svima :wave: Dan 27. Cvata - 36. 11/13 rezima. Evo klizimo polako kroz cvat, vec sad laganini u cruise control. :) Sto veli šone :) , tu i tamo maknem koji fun ispod kojeg se skriva poneki bud i to je to. Pomalo vezivanje grana krenulo, malo rano da, ali kako sam ih pustio (biljke) komplet malo vislje nego inace, neke tanje grane su se vec pocele uvijat pod cvjetovima pa sam ih vezao da ostanu tu gdje ih zelim. Znaci sutrasnjim danom zavrsava cetvrti tjedan cvata. To znaci da cu ih sutra zaliti, pa iduce zaljevanje iza toga ce dobiti posljednji top feed. Jos se mozgam i mislim sta da dam. Mislim da nece ici vise od 80-90g soil seta, ali ce ici oko 150gr guana i nekih 70ak pepela. Probam taj sweet bat. Guano s melasom. Parametri zeru spusteni, neka dnevna ne ide preko 27. Noc je oko 22-23. Vlaga je konstantno tu oko 50%. Dodje do 60 nakon zaljevanja, ali kratko to tu ostane. Evo nekoliko friskih slika i to je to. Evo nek to bude to. Nema se nista pretjerano pisat, co2 mjenjam svakih tjedan i pol dana cirka… Pomalo al sigurno uplovljavamo u drugu polovinu cvata. Bar sta Eva kaze. Pa cemo vidit :) pozdravljam! :wave::wave:
A ljudi moji bas je gust iscitat sve ove komentare.. hvala vam! :love2:Gust je growati, tu nema price :) a ekipa daje elana za dnevnike svakako! ☺️ Dobro jutro :wave: evo nas u 29. danu rezima 11/13, a kako ja volim racunat cvat od momenta kad cvat zapravo i vidim, one su sad u 20om danu cvata. Strech je stao. Kraj je treceg tjedna. Po breederu znaci jos 5 tjedana, bas me zanima. Iako mislim vec sad da je moguce da budu gotove tamo u osmom il devetom tjednu jer bas nekako fino pune. Sto me najvise raduje, ova s mutacijom lista je najveca, nakvise puni i bas se fino krenula secerit. Sve u svoje vrijeme tj na vrijeme. Sve me nesto bio strah da nesto nebi poslo krivo zbog te mutacije. No sto bi rekli, “so far, so good” :thumb: Ajmo dalje, lolipop odradjen jucer. Prekjuce sam jednu, jucer tri. Takodjer sam juce zalio a i topirao Durbana u malom satoru drugi puta :) bas ono, poljoprivredna nedjelja. Od podne do gasenja lampe u 19.00 sam proveo oko uzgoja. Hranu su dobile proslo zaljevanje ako se ne varam, ali kako sam jucer poskidao dosta lisne mase i citavo brdo grana i grancica, dao sam im u caju 40g pepela i 70g guana da malo srknu, da lakse predju ovaj stres. Takodje, u ovom momentu u uzgoju, upalim one ventilatore sto pusu ispod po granama. Prije nije imalo smisla, ali sad kako su grane ciste i prozracne, lagani vjetar pirka kroz njih, skroz tamo do kraja suprotnog pota se osjeti. To mi je takodjer jako bitna stavka jer od ovih ventova gore nista strujanja nema ispod krosnje. Oni ne diraju ni lisce ni povrsinu zemlje, imaju jako tanak mlaz zraka koji prolazi drito preko golih grana. U svakom slucaju, cure su prodisale. Vlaga u zraku je takodje pala. Evo nekoliko slika u toku lolija. Nadam se da nisam pretjerao ovaj put :) ovo je u biti jedini dio do kraja gdje sam mogao zeznut stvar. Mislim da je ok. Vidit cemo. Sta se zaljevanja tice, svaki treci dan klasika caj, nekih 50ak litara, malo jace. Takodjer zaljevanje u airpotu je macij kasalj ako odrzavam sam vrh pitera ovako na ljevak, dovoljno da zadrzi kolicinu vode koju dajem odjednom. Kod mene je to po litra i dva deci. I evo nakon sto su preslozene i vracene na svoje mjesto, to je suma sumarum izgledalo ovako. Uff nadam se da nije previse ::ludak:: Mirisi su vec krenuli fino, ja ne osjetim onaj fenotip koji pamtim no nema veze, iako interesantno, inace znam da je jako cest. :( Jedna ce vuci na blago slatkasti miris, jedna ce biti limonene dominant. Sto mi se svidja jer nisam jos growao “lemon” sorte. Ventovi duvaju na maks snazi, sad ih je u pogonu sve skupa 11 smiley9934 ea, mora tako da bi moglo ovo dolje ovako smiley9934:sun2: Ide to lagano. Ja sam zadovoljan za sad 1/1. Sad bi trebale pumpat pomalo u narednim tjednima. Vec sam jutros privezao jednu granu za sipke na vrhu tenta. Znaci kraj je 3ceg tjedna cvata, sad je plan negdje tamo krajem cetvrtog, tj za vikend dati jos jedan top feed, ali ovaj put manje nego do sad, i mislim da cu isprobati Guanokalongov “Sweet Bat”. Novi proizvod, generalno guano, kao “Powder” samo uz dodatak melase. Kao secer na kraju :) Onda ide nekoliko puta caj iza toga i mislim da ce od petog, polovine sestog tjedna ici na obicnu vodu. Jucer je islo i 60ml cal maga, ujedno i zadnji put da ga dajem. I tako, blizim se polovini cvata a vec planiram kraj :D tako to ide valjda, valja imat plan ;) To je to do iduceg vikenda, pozdravljam! :wave::love2:::lulamira::
Da, ventilacija je po meni jedna od tri najvaznije stvari u uzgoju, vjetar, svijetlo i soil/prihrana. Cista osnova bez koje nemamo sta previse ocekivat. Moj panel je sad spusten na, ovisno od vrha do vrha, na 35-45 cm. Jbga nisam ko Biz, Bestija, Krejzi i ostali sto dovedu sve u isti livel.. meni dobro i ovako :) Ali ovih osam oscilirajucih rade na maks i stvaraju poprilicnu cirkulaciju u samom satoru. AC je danas pojacan na 8/10 i tako ostaje do kraja. Bez vjetra bi sve izgorilo pod 600w na ovoj udaljenosti. Svaki list mora da igra :) -Evo nas danas u 11. danu da su pokazale prve cuperke, tj da cvatu. Ljuta potreba bi bila uradit lolipop, to svakako planiram kroz nekoliko dana. Mislio sam sad za vikend, medjutim uradio sam malo ulja i otisao u astralnu dimenziju :D nema boga da bi se natjerao sad ova dva dana. No jos imam fore, malo, al imam :) Prije tri dana sam dao top feed. Kako je strech zavrsio, dao sam im fino da imaju u ovim prvim, kriticnim danima cvata. Takodjer nakon lolija ce im dobro doci malo hrane da imaju od di povuci… Dobile su redom; 300g SomaSoila 100g Kompost Caja 80g Guanokalong Powder 70g Guanokalong Palm Tree Ash 50g Diatomske Zemlje Uz to je uz zaljevanje na sve 4 otislo 70g Guanokalong Powdera, 60g Guanokalong Palm Tree Ash i 60ml BioBizz CalMag-a. Mislim da im nece pofalit u iduca dva tjedna. Nek pune pomalo :) Nekad malo fulam kad je ovako duboka krosnja al glavno da sve zavrsi u potu :) :thumb: A caj mi nekako najljepse zapjeni kad se krcka 40 sati i jace.. pa gledam nekako gadjat tako, da se kuha duze… Kako sam proslu nedjelju krenuo na neki kratki put, kuci sam dosao u srijedu navece, tako da sam zalio u proslu subotu, znao sam da ce bit dugo do cetvrtka jer inace zaljevam svaki treci dan, isprobao sam nesto. Nakon obilnog zaljevanja sam u svaki podlozak nasuo jos po litru i pol caja. Da, na run off koji je istekao, ja sam jos dodao po toliko svakoj. Korijen je dobro razvijen i u airpotu izidje dolje i spusti se u podlozak i onda biljke posrcu visak run offa umjesto da ga ja moram skupljat. To mi je ekstra kod organskog uzgoja, ne mislim na run off uopce… Ovo mi je dalo da mi biljke nisu niti spustile lisce krajem petog dana od zaljevanja. Medjutim ima i losa strana ovoga tako da necu ovo raditi osim kad bas zagusti i da sam na putu tako 4-5 dana. Vjerujem da bi bilo ok i 6ti dan ujutro. Losa strana ovoga je ta da ja inace zemlju preorem nakon svakog zaljevanja, tj prije svakog iduceg, znaci najdalje svaki treci dan. Da mi se na vrhu ne stvara taj sloj tvrdi zbog kojeg bi morao dosta duze zaljevati. E sad, nakon 5 dana je gore doslovno ostao kamen, i nema sanse da preorem jer vadim velike komade iz pota pa me strah da ne pocupam kakav deblji dio korijena i ne zeznem sta. tako da sam zaljevao bez oranja i to je trajalo dobrih 5 sati. Osim toga sve ok. Evo sad dolje koja slika od veceras, vec sam ionako fino zabrusio tipkajuci a sjedim vani u kaficu na terasi, bura puse, sledila mi pomalo prste. Uskoro cu moc i u bud shoot galeriju slike stavljat ☺️☺️ Jamaican Dream je predivan strejn… ::volimj:: Eto to ce biti to za ovaj unos, nadam se da cu do iduceg odradit lolipop :p ma hocu, zezam se :) Svih vas lipo pozdravljam do iduceg nedjelje, stay green ;) ❤️ :wave::wave::vutra::sun2::sun2:
Pikadile brate hvala jbga, radis mi da se zacrvenim na tvoje komentare. Nek se ameri da oprostis ebu, mi cemo i dalje za svoj gust :) Iskoristit cu priliku da upisem prvi dan cvata. Ja bi rekao jucer vec, al danas su to bas pravi maleni cuperci bijeli. Daklem nek bude danas, 04.12 prvi dan cvata, nakon nekih 7-8 dana od saltanja. Taj period od ovih 8 dana necu racunat. Racunam od danas dane cvata. Pa da vidimo jel tocno sta breeder kaze, 8 tjedana. Sve mislim bit ce nekih deset, vec sam ovo sadio. Savim ok. Sativcuga u 10 tjedana, moze :) Lolipop ce se desit sredinom iduceg tjedna, jednostavno ne stignem prije. Od nedjelje do srijede ih opce necu vidjet, putujem.. ima tko ce bacit oko jel sve stima i jel se sve vrti kako treba, dalje od toga, buraz nije kompetentan :) tako da ce bit veselo u srijedu kad otvorim sator da zalijem :) al dobro, bit ce to sve gut ;) :thumb: Ps. Vikend update ce vjerovatno bit preskocen iz razloga jer necu imat vremena na putu. Iako cu u subotu poslikat sve pa ako bude praznig hoda..opalim neki kratki. :wave:
01.12. Sedmi dan na 11/13. Dobro vece svima :wave: evo ovo ce bit jedan kraci update iz razloga jer evo u prvih sedam dana na rezimu za cvat se nista pretjerano ne desava osim sto krece strech pomalo, a i one su pokazale znakove da im se cvate. Citam negdje da brze procvate biljka koja je odradila vegu kako treba, nego biljka koja je imala kratku vegu. A bit ce da je :) Evo trebao bi malo grane podvezat, neke rasirit malo i tako. To cemo sad ovih dana. :) Evo koja slika.. One zele cvast, nema sta :) i evo ispod po slika odozgo malo da se krosnje vide. Ja sam skroz zadovoljan za sad. Samo da mi ova mutantica odradi cvat kako treba i milina :) mislim da ce jedan lgani loli past cim procvatu i od tad ih vise necu dirati do kraja. Ovih dana cu nastimat i ona dva stupna ventilatora da pusu po ovim golim granama tik povise zemlje. I evo ispod koja slika iz daljeg, prostor se bas fino popunio :thumb: jedva cekam ispratit cvat. Gledajuci ovu zadnju sliku, da, definitivno jos jedno razvezivanje i lagani lolipop za kraj balade pa, nadam se, u cruise control. Rjesio sam se dosta zice i sad mogu bas fino oblikovat zemlju u “ljevak” prije zaljevanja. Drenaza je top. Bolja nego prosli put. Definitivno i u buduce udaram s 15l vermikulita, to je taj omjer koji mi bas odgovara. Nastimane kako zelim, sve im stima, hrana imaju…sad je vise manje sve na njima. Sad nek cvatu :) I za kraj…mislio sam da necu upisivat nju u ovaj dnevnik jer nije dio njega, ali eto smijem, posto je dnevnik moj :D tako da ce i tu, tu i tamo, osvanut koja slikica “Danka Durbanka” :p tako sam je nazvao. Napokon sam upogonio svoj mali sator. Metar sa metar, AC T8, radi na 3/10 i nece na jace jer usisa sator i ovako, Mars Hydro FC - E3000 (300w) i bull filter. Ostalo sve identicno ko i u velikom satoru. 50l SomaSoila itd.. moram jos neke stvari poslagat kako ja zelim u malom tentu, u biti sam proklijao da me natjera da pokrenem mali sator.. kad je nikla imala je dva dana na 11/13 u velikom satoru :p pa sam brze bolje slozio malog i eno je uziva :) nemam pojma koji je dan ni nista, ona ide na casual skroz :) Tako da evo, u mojoj grow sobici je postala malo guzva i ona sad izgleda ovako :) Odvlazivac odradjuje posao vrhunski, nema greske, i ugasio sam radiator od kad je mali boks u pogonu, solidnih 27 u jednom i drugom satoru :) Pozdravljam vas svih, sa one iste sike nasrid mora :) :love2::vutra:::lulamira::
Sad me i ti malo plasi Sone i dobro je sve ;) ima tog lisca, no ona i dalje siba ne vidim da joj ista smeta. Idemo polako zavrsavat vegetaciju :) bio bi red nakon evo 55 dana. 25.11. - prvi dan na 11/13 dan/noc. Danas im se lampa ugasila u 19.00 a pali se ujutro u 8.00. Prebacivanje u cvat je bilo planirano u subotu medjutim silom prilike nisam stigao sve odradit pa sam produzio koji dan, do danas. Panel sam upalio na 100%, 600w i podigao ga na 60cm dok traje strech. Kada procvatu valja nastimat ventilaciju da je krosnja konstantno na udaru i upalit ona dva bocna sto pusu kroz grane dolje i panel spustam na nekih, ako se usudim, 35 cm, ako ne, na 40cm i tako ostaju do kraja. Odradio sam defoliaciju zadnja tri dana i fino ocistio grane i prorjedio krosnje da u strechu dam sansu nekim granama iz sredine da dodju gore i prezive lolipop sto slijedi kada procvatu. Evo cisto slika dvije prije nego sam odradio defoliaciju, nekih 3 dana stare. Jos tu ima nesto prostora pa mislim da ce bit ok. Da se jos i nekoliko centi razmaknut potove u stranu. Evo nekoliko slika tokom defoliacije, nisam slikao sve. :) Odvezana prije skidanja lisca.. ..i nakon odradjene defoliacije.. I slozena nazad. Lijeva, desna jos odvezana. I tako pomalo jednu po jednu, sve 4 odradjene u dva dana. Tj tri, ali jucer me nesto stomak zezao pa nisam uspio nego jednu, danas zadnju. Poskidao sam dosta lisca i komplet sve ispod krosnje, sve vodopije(jalove grancice) i ostavio svaku granu s 3-5 velikih listova. Nevjerovatno je koliko zice ostane nakon ovoga. Naravno, ovakav tretman je popratio i nelos top feed i dosta jak caj nakrcan nutrijentima. U caj sam stavio 60g guana i 40g pepela i 60ml Bio Bizz Cal Mag. A svaka je pod suknju redom dobila sljedece sastojke; SomaSuperSoil set - 300g Kompost Caj - 150g Guanokalong Powder - 60g Guanokalong Palm Tree Ash - 60g Diatomska zemlja - 40g Steta nisam poslikao hranjenje, ali to nije nista sto vec nije vidjeno, ona kutijica, kuhinjska vagica, i onaj ljevak i sve odozgo kroz ljevak pomjesano pod krosnju. E dobile su bogme dozu papice samo takvu, rekao bi bizz, sad nek drze gace :D :banana123: Ja cu sad pustit taj strech, i pocet cu brojat dane u cvatu cim se prvi cuperci pojave. Nadam se da ce strech bit po mjeri, da ce taman popunit ostatak prostora ali da me nece tjerat na drasticne poteze tipa micanje ovih malih stolica jer mi doista okaksaju zivot a ni one nisu na podu. Ovoj ispod sam danas odradio sisanje pa je malo razrjedjena, ali ostale juce i prekjucer, odozgo se vec fino vracaju. Taman jos jednom malo u loliju i to ce onda na cruise control do kraja, uz malo srece. Ova ispod je sisana juce.. I ove dvije dolje, prekjucer. Sad po meni za neka dva do tri tjedna, u biti kad krene cvat plan je dati jos jedan top feed, to negdje gledam ako se trefi kroz dva tjedna od sada. Temperature dnevne su mi varirale od 27 do 29 a noci su uglavnom 23-24-25. Vlaga je oko 50-60 ali u naredno vrijeme cu je pomalo spustati na oko 45-50%. U cvatu cu dnevnu drzat na nekih 26 da ocuvam terpene. Evo nadam se da ce iduci update sjest bas u nedjelju, a sta se ovoga tice udarili smo u kraj. Pozdrav svima koliko vas ima :wave::love2::rolleyes:
Uf uf zakljucimo da je mutacija pa kud puklo :) iako kod mene u updejtovina to izgleda ok skroz, bijeli tent sve fino ali ja nisam nesto ekstra uredan. Biz zna iz prve ruke jbga. Bio je, vidio je. Nisam neki nered ono kataklizmicki, ali urednost mi nije jaca strana. Doslovno jedina stvar koja mi je 1/1 uredna je kamion.. ja sam bas kandidat za navuc kakvo zesce s***e u boks. Obrisem ga poslije growa letimicno onako, nekim sredstvom na bazi alkohola, potove naravno rastavim pa ih izribam ribacom cetkom pod vodom i to je to. Pod oribam moćom i nekim domestosom il sta mi se nadje pri ruci..malo posisam i pobrisem ventove onako gdje inace stoje u boksu i to je doslovno to.. filter ocistim usisam i ispusem.. U biti sve bi mogao podnjet al mislim da se s nametnikom poput takvog virusa i tih vrazjih uši nebi lako izborio. Ostalo je sve sala. Imao sam gnatove i štitastog moljca (whitefly) ali oni su djecija igra naspram mites npr..a virus niti ne vidis.. Sto se izgleda tice, a vidi se i gore na nekom listu je bas list podjeljen na dio koji ima mutaciju i dio koji nema. Ali ima tu i tamo pokoji list bas na tockice. Vidi se i gore na jednoj slici…ko ce znat.. Da mi vas je sjest u grow sobu pa da uz jednu kusharu razglabamo sta je, to bi mi bio zen :) ovako cemo ostat da je mutacija, tako mi nekako najvise pase, ebes virus :D al to bi bio gust, taman u switchu budes il tako u biti bilo koji period uzgoja, i dodje ti clan foruma na tjedan dana npr :D pa zajedno u dvoje cackat vezivat igrat se, pricat u zivo, izmjenjivat iskustva i gradit prijateljstva :) Ja sam vec 5-6-7 ljudi odavde upoznao :) a Rapid je sljedeci xD Auf Wendingo pricas o spamu a vidi mene hah :D Btw jesam cal mag davao vise nego ikad do sad, izcimao me bizin nedostatak, i truba isto ako se sobro sjecam, pa sam malo rokao s tim. Ali davao sam preventivne doze od nekih 0.8 po litri, i najblazi cal mag za koji znam, bio bizzov. Pa mislim da nebi smjelo bit viska nesto. Ima ga u soilu nemalo, ima ga i u vermikulitu. U biti meni se do sad pokazao jedino na Malawi iz proslog growa jer je ostala 18-19 dana u 3 litre i to light mixa. To je bestija bio skuzio odma u startu i upozorio me, pa sam odmah ispravio. U svakom slucaju sta bude bit ce, al sta se nje tice sve je ok. Bar za sad. Sutra ako uspijem odradit odvezivanje i vezivanje na sve 4, dat top feed, uradit defoliaciju i idu u cvat, ako ne stignem sve ovo sutra, onda idu preksutra :) Zivi bili pa vidili i sve u nedjelju saznali :D :wave:
Hvala vam na komentarima deckici dragi, je, nema labavo, iako je ovo najlezerniji i najlabaviji grow do sad. Najmanje ih treniram iako uspievam nekako dovest ih tamo gdje zelim i ovako. Vec mi se nakupilo dosta zice viska pod krosnjom pa se sve mislim kroz iducih nekoliko dana odvezat svaku komplet, ocistit sve sta mislim da je visak a ima ga, i saltat na cvat. Nekako nebi cekao skroz da se napuni kao prosli put jer su ipak sative, pa da imam lufta ako u strechu budu isle puno gore. E ajde, znaci dan je 49. vege, i punimo pomalo prostor i dalje. Ovih dana ce biti posla u boksu, i ovih dana ce otici u cvat pa sta bude. Nikad duza vega :D ali ok to sam i potpisao u startu. :) jer evo do sad, ovo danas je nisam siguran trece ili cetvrto vezivanje u ovih 50 dana. Jos imam jednu defoliaciju sto veli bestija, pa cvat. Naravno, defoliaciju ce popratit top feed. Ova jedna biljka ima nekakvu mutaciju po liscu, prvi put vidim. Pokazalo se u ranijoj vegi tu i tamo na random, sad kako je veca, pokazalo se na jos pokojem mjestu. Sta se nje tice ona raste i ne izgleda da joj ista fali pa ni ja previse ne mozgam. Nadam se da se nece u cvatu lose odrazit nekako. Sta bude bit ce. Evo kako to izgleda iz bliza. Ni jedna druga nista, samo na njoj, neznam. Bit ce joj sta joj bude. Cimam se malo od cal maga i dao sam ga vec vise puta, preventivnu dozu, 50ml na 50-55 litara. Necu duljit jer nemam sta previse tipkat za ovaj put, evo slika danas prije nego sam ih zalio i malo privezao. Straznja ljeva pokazuje jedva primjetno da je zedna, a i ostale su skroz lagane pa od sad idu na rezim svako treci dan zaljevanje. Doslovno sam samo “izpeglao” najvise vrhove na lvl onih nizih i to je to. Pola sata po biljci uz zaljevanje. Cisto da izvucem jos par grancica iz sredine pa da sam na jasno sta sve skidam prije cvata. I evo nekoliko slika nakon tog treninga i to ce bit to. Nema podizanja lampe kako one rastu, njih se spusta dolje :D vec mi je lagano puna kapa vegetacije i mislim da su se utovile, ako sve bude ok, do nekih 300g po glavi zive vage i to je meni sasvim dosta :D krilatih podstanara nema.. nadam se da ih necu ni vidjet do kraja. Kila diatomske je izgleda odradila posao. (ako ih sad ne navucem necu nikad) eto to je to da ne driblam previse, to cu ostavit za iduci vikend :) puno pozdrava iz juzne Dalmacije! :wave::love2::vutra::sun2:
Fino ste me nasmijali upisima :) nazalost tovara je sve teze naci pa ostajemo na guanu :) znate da cak imaju tuneli kod nas gdje ima dosta sismisa i tu ima nemalo raw guana, padao mi je na pamet da nakopam malo.. al ostalo je samo na mislima naravno. Moglo bi se probat u outu ko zna.. mislim da je taj sirovi dosta jak. Dan je 41. vegetacije, guramo pomalo dalje. Ovaj tjedan sam dao prvi top feed ovog uzgoja. Prosli put sam u ovoj fazi dao po 350 grama soila i popratio s ostalom komponentama, ali ovaj put sam odlucio ici s 300 grama SomaSoila, 100 caja, nekoliko kasika diatoma i 40ak grama palminog pepela. Evo redom s ljeva na desno; SomaSoil pa caj pa diatomi pa pepel. Takodjer dodana i preventivna doza calMaga od Biobizza, mililitar na litru sto bi bilo nekih 50ml na onu kantu. Ipak i ja rokam uglavnom RO vodu pa da nije bas prazna. Nakon dobrog mjesanja u ovoj kutiji top feed izgleda ovako. Sve skupa nekih pola kile materijala. :banana123: Ovako mi ga je najlakse dati, kroz veliku pirju, ljevak. A onda to sve dobro natopiti cajem i nek se pomalo nutrijenti otpustaju, uz pomoc mikroorganizama. Zalio sam prekjucer, dao sam im dan nakon toga i odradio prvu defoliaciju. Poskidao sam 30ak posto lisca i tu i tamo pokoju sitnu zakrzljalu grancicu. Iako sam dosta grancica pustio i dao im iducih 10ak dana da vidim koje cu ostavit a koje poskidat prije saltanja u cvat. Ovako je to izgledalo prije dan dva prije defoliacije i treninga. Opet se ispricavam na pokojoj ovako zutoj slici. Neda mi se provlacit kroz app na kompu da maknem taj odsjaj lampe. Sad racunam sigurnih 10 dana do dva tjedna prije nego saltam u cvat. Dobrih 50ak dana vegetacije koje sam mozda mogao skratit za 4-5-6 dana cescim treningom, no meni to nema veze, imam vutre i nigdje se ne zurim :) Taman prije saltanja na cvat cu im dat drugi top feed, i odradit zadnju zescu defoliaciju u vegetaciji. Tad skidam sve sto smatram jalovim i dobar dio listova i pustam ih u strech nakon kojeg cu uradit loli, rascistit sve dolje ispod i to je to. Jos nisam na cisto dal moram uradit dva odvezivanja ili ce mi bit dosta jedno, da sve to dovedem na neki isti lvl, u jednu veliku krosnju. Vidit cemo nisam nacisto ni sam dok one ne kazu svoju :) Uala truba, druga piva..poceo sam brusit po svoju :p Amo dalje, evo nekoliko slika u defoliaciji. Ovo je kad sam sredio one dvije iza i kanim se uhvatit ove dvije naprijed. Interesantno mi je kako sam si dosta olaksao defoliaciju kad sam odustao od skarica za trim…svaki list “prištipam” u korijenu noktom palca o kaziprst i tako ga otkinem. Puno je brze. Skarice samo one dugacke akvarijske za duboko u krosnji gdje ruka ne ide. Ovo stipanje kontam ok je jer i Soma u knjizi pise istu stvar da radi. Da ne bude zabune, nije on po meni, nego ja po njemu :p Posao je poskidat sve to lisce s ovolikih biljaka. Prvo sjednem i gledam i neznam gdje da pocnem al kad krenem skidat fun lisce jedan za drugim nekako se zanesem i odradim to cini mi se, ok. Na zalost skroz mi je preslo preko uma da poslikam svaku prije i poslije, sjetio sam se toga tek na zadnjoj biljci. To su ove dvije slike ispod. Prije defoliacije ..i poslije Evo ispod i ostalih nakon sisanja. Ova jedna od dvije slomljene je dobila onu longetu s Malawi iz prosle ture.. sve mi se cini da cu ih morat napravit nekoliko da imam, raznih velicina :D Po meni, dobra stvar kod ovih defoliacija je sto em potaknu biljku u rapidan izrast sto novog lisca, sto grana. Sredina dobije svijetla i one malene grane iz nje krenu ka svjetlu. Samo to treba dobro ispratit hranom a i biljke moraju bit jake i zdrave. Interesantna stvar kod odvlazivaca, pricali smo negdje, pozicija odvlazivaca. Na donjoj slici sam stavio ovu kantu lisca tocno na mjesto gdje je stajao odvlazivac sve do juce. Tad je vlaga u prostoriji bila oko 55 a u tentu 67-68, juce ujutro ravno 70 u tentu, 58 u sobi. Pomaknem ga na mjesto gdje je sad na slici, nastimam ga na 50%, nakon par sati u sobi 50% a u satoru 55%. Pozicioniranje odvlazivaca je jako bitno i nije svejedno, nemos ga strpat samo u neki kut sobe gdje ne smeta. Valja da je blize pasivnom usisu, ili ventiliranom usisu, kako vec tko radi..:djede: Da ne skrecem s neke teme, evo dolje slike od veceras, dan nakon cerupanja :) Fino su podnjele masakar, al sad lakse disu. :) a i ja bogme. Padnu mi sile kad ih vidim onako zabarikadirane fun liscem da ni siroti gnat nemoze proletit kroz nju :p Kad smo kod njih, nema niti jednog za sad. Al ok, prosli put su se pojavili u samom kraju vege tako da ostaje vremena. Al sad sam pojacao i diatome u soilu pa mozda imam sanse prvi grow bez ijednog, al djaba, sad sam ih navukao :p trebao sam sutit :p Ma dobra dva tjedna..ako ne i jace :D Eto ga dosli smo do kraja haha, napokon :p U svakom slucaju sibamo nas pet kroz vege svojim tempom, sutra zaljevanje i zatezanje i preksutra vec ocekujem fakin djunglu kao da nista nisam skidao. Da, dodao sam i co2 nakon slikanja veceras, jedna kutijica, 100grama Ammonium Bikarbonata i 3ml solne kiseline. Pa cemo vidit… Idemo :spliff:jos jednu a i roknut jos jednu pivu pa da zaokruzim i ovu lipu nedjelju :) Lipo vas pozdravljam do iduceg vikenda, do iduceg updejta. :love2::vutra::sun2: (Jedino nas genjo moze sj**at ako ne klikne refresh ako forum padne bgmi u zadnji cas je, vec sam bio odustao od foruma za danas :p ) :wave:
34. dan vege. :wave::sun2: Nije sve bas ko po spagi, ima ta mutacija, ja sam jos malo u outdoor state of mind-u pa sam malo nasilan, polomio sam dvije. Mislim ok je al moram malo stat na balun i bit njezniji. A i mogao sam ih vec nekoliko puta finije privezat. No ok je. Ova jedna baca grane na sve strane, nisam to jos tako vidio, umjesto po dvije, po 4.. valjda ce kasnije punit ok. U svakom slucaju te neke cu poskidat, previse je. pustio sam ih mrvu od zadnjeg vezivanja da se popune i to je izgledalo ovako danas pred zaljevanje i trening. Sad ih evo nek se nekoliko dana oporave i dodju sebi malo, poskidao sam sa svake mozda 3-5 velikih fan listova i to je to. Ideuce zaljevanje ide 4ti dan od danas i tad cu im dat prvih neznam nekih 300grama SoilSeta ispod svake. Plus naravno par kasika diatomske, 50-100grama caja i 30ak grama GK palm tree ash (pepela). Takodjer sad vec u svaki caj koji radim ubacim po 50grama guana. Kako budu rasle i vise cu. Popiju svaki put 50 i jace litara caja. Sta ostane, ide zeni u cvijece tako da uvjek radim ovako punu ovu kantu od skoro 60l. Iako pise da je 50, malo fali do punih 60litara. Privezao sam ih, nategao, i dvije polomio jel. Nakon ljetos kad sam vidio sta sve prezivjet mogu, ne brecam se previse nego podvezem, poljepim i idemo dalje. Iako su me ti lomovi malo zeznuli u treningu, te grane sam pustio da odmore i da se stisnu uz vosak. Danas nisam dao preventivni cal mag, moguce da cu iduci put pa jos jednom u tranziciji i to je to. Evo slika od veceras i pustene su na miru. Za nekoliko dana kad im dam jesti, dobit ce i nemalu defolijaciju i skidanje nekih onih jalovih grancica dole dublje, od kojih nece realno bit nista. Pokusavam se vodit sto kaze Marac, ne otvarat tent skoro opce osim kad zaljevam. Tada i privezujem i radim ostale stvari sto momenat zahtjeva jel. Sto manje otvaranja, one su sretnije. Nadam se da necu pretjerat s defoliaciom :makaze: Evo dvije su slomljene po sredini, manje nego je bila Malawi proslog puta. Ali to me je malo sprijecilo da ih razvucem bas onako kako sam htjeo. No ok, dobile su 4 dana lufta pa ce dobit tretman :) onda cu ih pustit na miru da se fino oporave i rasire. Pa cemo vidit sta i koliko dalje :) Jos tu ima vegetacije za odjahat, ali nakon defolijacije ocekujem da ce ubacit u visu brzinu i pomalo popunit prazan prostor. Do iduce nedjelje vas lipo sve pozdravljam, pomalo i pametno ;) :wave::cool23:
29. dan vege Poklopio me posao zadnjih dana i sa svime kasnim. Od boksa do zivota :) tek sam danas uspio nesto slozit kao, bar za pocetak. Nista se posebno nije dogadjalo proteklih 10 dana osim sto sam dvaput zalio a one rasle. :) Kako sam bio u poslu, jednu vece samo skuzim deficit cal maga na jednoj. Odmah sam dao punu dozu taj dan, pa ponovno danas kad sam zalio. Interesantno kako to previdim dok sam kraj njih, a kasnije na slikama skuzim. Vidi se pocetak deficita cak i u proslom updejtu. Uglavnom, ispravljeno, idemo dalje. Topao sam komplet sve vrhove ovaj put. Proslog puta mislim da nisam najdonje grane, sad su i one dobile. Ujedno zadnji HST sta ss ovog growa tice. Vjerovatno sam produzio vegetaciju za koji dan kako nisam na vrijeme krenuo sa vezivanjem pa se oduzilo, al realno nije mi nesto bitno tih nekoliko dana. Postavio sam sipke bas danas i privezao ih malo da krenu u sirinu i da sredina malo zivne. Podigao sam panel na nekih 50ak cm i sibnuo ga na 450w (75%) i tako ce ici negdje do saltanja u cvat. Upaljeni su svih 8 oscilirajucih i vjetar je u boksu sad na maks. Turbinu sam i dalje ostavio na 6/10, dok se zabuskaju malo ide na 7, pa u cvatu na 8/10, nece radit na jace. Nema potrebe. Odvlzivac radi non stop i drzi vlagu na nekih 55%. Ako se ugasi ide to do 75 bez greske. Temperature i dalje iste, dan nekih 27-28-29 a noc oko 24-25. I dalje samo caj, u njega na kraju grgljanja ubacim nekih 50grama guana. I to je to, evo friskih slika od veceras i idemo dalje kroz vegetaciju :) Neki kao work in progress heh, evo dolje slika svake nakon treninga. Ova se jedna razbacala. Imam i trolis i flat steam na jednoj biljci. Malo sam je kao i polomio, nazovimo to super cropom :p tu bi trebala zadebljat i napravit koljeno s vremenom. Po meni :p Sve ove deformacije iz growa u grow u mom tentu heh. Nemoze proc jedan da su sve 4 kao nacrtane :D no nema veze, neka malo izazova ;) Sad nek idu svojim tempom, treba sav ovaj prostor i popunit. Iduci tjedan ide top feed, dat cu im dosta i nek se misle. Skinem par listova sto se vuku po zemlji sutra, a iduci tjedan kad dobiju top feed sljedi im prvo zesce cerupanje, defoliacija i skidanje jalovih grancica ispod krosnje- vodopija. To mi nekako olaksa zivot a i one kao da se zainate nakon cerupanja, pa polude i krenu jos jace ✊ To ce bit to do iduceg vikenda, sve vas lijepo pozdravljam! :wave::sun2::vutra::wave:
Pozdrav ljudi, evo nas, dan 19ti. Malo sam ih kao zapostavio amo rec zbog berbe outa i svih tih kerefeka ali realno osim sto sam mozda mogao topat jucer a ja topao danas, nema neke razlike. Capnuo sam ih na trecem ili cetvrtom katu, cak za jednu nisam ni siguran, jer ima tri lista po nodu a ne dva kao inace, pa je malo teze to jos sve i skuzit dok su ovako malene. U svaku vrecu zemlje od 50 litara sam zamjesao, prvo soil set i kilu caja, pa kasnije pred sadnju jos kilu caja, kilu diatomaceous earth (diatomske) i 15 litara vermikulita. U zemlji vec ima nesto malo perlita tako da ima svega. U presadjivanju naravno i Extreme Mycos. Otislo je svih ovih 47-50l caja na zaljevanje prvi put. Procurile su da nisam morao skupljat run off, mislio sam ujutro, sve suho. Ovo je bilo u utorak. Tad sam im svjetlo pojacao na 50%(300w) i podigao ga na nekih 40ak centi, cenat dva vislje. Danas je 5ti dan da su zalivene a mislim da bi sutra mozda mogao stavit caj za preksutra zalit, sedmog dana. Da odvlazivac ne radi to bi islo i do 10dana izmedju prvog i drugog zaljevanja u finalnim potovima. Ide bome samo caj, nema vode. Temperature iskreno sad idu danju i do 29, noc oko 26. Ne da mi se palit klimu, vani je jos toplo pa zato. Sad ce to pomalo dolje pa ce i u boksu malo past. Al za vege je dobro. Vlaga je oko 60% stalno, odvlazivac je tu drzi. Topo sam tek danas. Sad nek malo dodju sebi. Imam i trolist deformaciju, sta bude bit ce, evo je dolje. A evo ispod i slike od danas. Pomalo se udomacuju u ove velike potove, sibaju korijen pa uskoro krecu i gore nadam se, a tad ja stavljam i prve one sipke za vezanje i pocinjemo se pomalo razvlacit :) al prvo nek se malo pruze, do iducg vikenda svakako sve mislim da ce bit na mjestu. Sad cu ubacit i jednu kutijicu friskog co2 pa cemo vidit sta ce bit. :) Nisam bas vodio racuna o zutim slikama pa je eto koja ispala zuckasta, gledat cu za ubuduce. Eto to je to do iduceg vikenda, mislim da sam pokrio sve :p Pozdravljam! :wave::cool23:
13ti dan. Pozdrav svima! :wave: Nebi to bilo to kad ja nebi sta zeznio :) dobro je sve. Napravio sam kutijice za co2 i bas sam ih lipo slozio sta je je. Evo ih.. 4 komada, izbusene i omotane duckt tapeom da ne prodire svjetlost u njih. U svaku sam stavio po 50grama Ammoniumbikarbonata i po 2ml solne kiseline 19% one za kucanstvo. Rade kao sat smiley9934:thumb: Evo ih, ovako sam ih slozio. Medjutim, rade i pre dobro :p reakcija je u dva dana bila toliko jaka da nisi mogao stajat u grow sobi. Bas je gadno zasmrdilo. I neda meni vrag mira sve pratim pratim i drugi dan negdje iza podne pokazu da im smeta. Pokazu Co2 burn. Ne u smislu da “tece” co2 po njima jer sam kutije stavio gore navise ventova, jednostavo je reakcija bila prejaka i skoro sam ih podavio. A i sebe, glava zaboli.. Cim sam maknuo co2, odmah su podigle lisce gore. Trebao mi je cak i ventilator da puse prema vratima da izbacim sav taj smrad iz sobe. Nisam sad nesto pri lovi da sibnem stotinjak eura, ali definitivno komad opreme sto mi fali je co2 meter. Ovako bez njega samo nagadjam gdje sam. Kroz nekoliko dana cu dodati jednu kutijicu, mozda kasnije jos jednu. Ali bez metra vise necu pretjerivat. Opomenulo me. Reakcija je bila toliko rapidna, od nista do paljenja u nekoliko sati. Da sam taj dan bio na putu ili negdje, garant bi ih podavio. Evo ispod slike tad kad sam povadio co2 i krenuo vjetrit sobu. Nedugo nakon vadjenja kutijica su pokazale da im to pase, pocele su dizat lisce gore. Eto ga, jos jedna lekcija naucena. Nebi rekao da ij je ova co2 situacija nesto usporila, nelose za 13ti dan uz taj stres. Zaljevanje imam za dva dana, to ce ujedno bit dan kad cu ih ubacit u finalne potove, a mozda i topirat prvi put. Gledat cu na trecem katu iako sam to zadnja dva uzgoja radio na 4-5om. Evo ispod jos nekoliko slika od maloprije. Na novim listovima nema znakova burna, sto mi je takodjer potvrdilo da je problem bio dusik. Drugo nista ionako nije moglo bit. Osim toga uvjeti su im jako dobri. Sad sam malo podigao parametre, nebili ih ubrzao, temp drzim na nekih 28-28.5, noc na 23-24. Vlaga je konstantno oko 55-60%, uskoro ce je pocet same podizat. Odvlazivac je proradio. Evo nekoliko slika od maloprije da ne duljim.. Eto ga, to ce bit to do iduceg vikenda, tad ce vec bit u finalnim potovima i prvi put topane. Idemo pomalo dalje. Nesto raste nesto cvate, ko to more platit ;) ::lulamira:::sun2::wave::vutra::wave::sun2:
I bome nisi u krivu Hulk! Berba ako sve bude dobro i vrijeme posluzi, za neka dva tjedna. Ali out :p ovo nek se krcka polako ;) Rasta evo prvi put da netko ovdje kaze rjec dvi o jamajci. Ima taj jedan fenotip koji je ajme. I bas odma se prepozna u ranoj vegi cim zamirisu, nemozes pogrijesit. Iako sam do sad imao dva fenotipa sve skupa i oba su super. Gledao sam dnevnik i skidao sam je s nepunih 9 tjedana u svom drugom uzgoju. E ssd dal sam malo uranio neznam, mislim da nisam. U svakom slucaju je sorta koja ce se nerjetko ponavljat kod mene uz NYCD, Somango i jos neke.. mislim da cu jos jedom sutra ili preksutra premjesat soil i dodat malo caja da smoci po potrebi. Vise da vidim sta se desava. Ako vidim da je vlazan pri otvaranju vrece ni necu ga vadit nego sam zatvorit do sadnje u finalne potove. Evo cisto jer je nedjelja, a i da se vidi pomak u 5 ipo-6 dana. Poyy :wave:
Mogao sam sve slozit i u ovaj gore upis al nema veze. Stavim si opet tu da znam kasnije kad budem listao. Cirka dva i pol dana od klijanja evo sam ih ubacio u 3l pot. Tu je plan nekih 15ak dana da ojacaju pa idu u finalne potove. Uspio sam jednoj otrgnut dio korijena, otpalo mi pola zemlje iz klijalice kad sam je izvadio, pa i komad korijencica s njom. Nadam se da ce nadomjestit to. Bas me iznerviralo. Panel je na 25% 30 i 2-3 centa iznad njih. U ove airpotove sam stavio light mix, pet zlicica diatomske i tri sake vermikulita. Plus mycos naravno. Naravno ne pripremio caj jer… neznam.. pa sam ih zalio obicnom vodom dok nisu fino dole procurile i sav substrat se natopio kako treba. Mislim da sam miran danima sad s zaljevanjem. Nekih 4-5. Riknuo mi je ovlazivac al vlaga je ionako visoka pa ok. Ovo ce im bit jedina cista voda do nekih mjesec pred kraj, ako sve bude islo po planu. Do kakve promjene, to je to :wave:
Da Jolly, bio bi red vise :) Evo samo da upisem sebe radi, dan prvi. Kako god okrenes dan prvi. Znaci sjemenke sam ubacio u vodu u petak ujutro. U subotu oko 10 sati ujutro, gledam po slikama u galeriji, su ubacene sve u zemlju. Svih 6 je popalo i izvirilo niti milimetar. Ja to odma tad ubacim. To je bila subota ujutro, nedjelja, ponedjeljak navece, tj sinoc kad sam dosao doma, dvije vani skroz, dvije taman probijaju, jutros sve 4 jamajke skroz vani, skinuo sam jednu opnu onako cak cak i evo ih. Dan prvi. Lemon ima fore jos tipa dva dana ako ne izidje, ide sama Jamajka, ja sam skroz ok s tim. Veceras se lampa gasi u ponoc a pali sutra ujutro u 6. To ce bit vege rezim, 18/6, pa kasnije idemo na 11/13 dan/noc. Od nedjelje idemo u klasicne nedjeljne updateove i pomalo. Ja kao malo djete sinoc kad sam ih vidio da me gledaju iz onog propagatora, srce ko kuca, i ova prica polako krece, jedva cekam da ih ispratim, skupa s svima vama ❤️ pozdravljam!