-Doslo je vrijeme da i ja se bacim u te vode. -Uglavnom naso sam 8 sjemena u posljednoj turi gandje sto sam uzeo, stavio ih da proklijaju 5 uspjelo. -Od to 5, dvije iznikle, nisam siguran sta se desilo sa te 3 sto su poginule. -Od zemlje koristim sumski humus stavljen u plasticne casice pored prozora iznad radijatora. -Do sada sa ove dvije biljice ide super, kontam ih drzati u kuci dok se ne stabilizuje vrijeme i onda vani negdje oko 15 maja. -Godiste biljki 30.4.2015 -Slike cim telefon popravim Lijep pozdrav :)
ja sam ih nakon 2 dana izbacio iz igre :/, pocetnicka greska
Evo i slikica biljki Biljka u plavoj casici stara 8 dana. Biljka u crvenoj stara 2 dana.
cuvat cu ovako jer ionako sljedece sedmice ide vani, sumnjam da bi prevagnula jer kada dan prodje ona se vrati normalno to se samo okrece prema svijetlu. Jedino ako nepotrebno bude bilo. Ne bi bas nesto da pravim sa svijetlom posto zivim sa roditeljima i bice ofirno pomalo a vako kad stoji ne moze se ni skontat da je kanabis. Puko neku pricu da je cvijetic neki da imam sta raditi u slobodno vrijeme. Uglavnom hvala na odgovoru :)
Danas neko lijepse vrijeme pa reko mogao bih ih izvest u setnju do sume. I to i uradih, naso sam sajt sa sporednog puta jos jedno 10min pjesacenja kroz trnje i tu je ona. Mnogo truhle paprati se nalazilo oko nje. Zakopo biljku do listova kao sto mi je receno i jos jedna kospa stavljena da klija ostale kad ih se docepam. Zemlja sumski humus I et tako to ide pomalo. Druga biljka kulira kuci. Odlucio sam dati i ime biljci i onaj nekako mi je pasalo Arijana nezz sto, a za onu drugu sto ćami kuci Šefika, usput cu tako i olaksat čitaocima koja je kako napredovala ako postoje :) Hvala svima na odgovorima i lijep pozdrav Biljka stara 10 dana.
Hvala svima na odgovorima brzim i dobro objasnjenim. Tek za vikend idem do sajta prije ne mogu od posla da pocistim malo bolje i i konto sam neke zice protiv puzeva, nadam se da cu je docekati tamo. Sto se tice sto nisam cekao da jos ojaca nisam je mogao drzati u kuci vise roditelji i tako to. Hvala jos jednom svima. Lijep Pozdrav
Danas fina situacija pa reko da prohodam do sajta da vidim jeli ziva arijana poslje mnogo kisnih dana. Ocekivao sam najgore ali ipak sam je docekao zdravu pa nisam nista diro. Sefika dobija svjetlo led od 12 navecer do 6 ujutru i onda dobija suncanu svjetlost do kraja dana i tako svaki dan, nju cu malo duze drzati u kuci prije nego sto je stavim vani. Nasao jos jednu sjemenku stavljena da klija, prosla nije bila zrela vjerovatno pa nije jos proklijala ali ostavio sam je sa onom ako se predomisli. Arijana stara 15 dana Sefika 7
UPDATE Otisao danas do arijane ogradio zicom od puzeva, ne bojim se njih slabo ih ima, ali ipak da ne razmisljam hocel mi puzevi pojesti biljku ili ne. Sefika dobro napreduje kod kuce je, ponikle jos 3 biljkice male i one sve ce biti u kuci do 1 juna ili do prvog proljepsavanja vremena vidit cemo kako napreduje. I jedno pitanje mogul koristit kravlje djubrivo kao hranu za biljku nekako i ako je to moguce kako? Lijep pozdrav
Danas otiso do sajta i pale neke slikice. U medjuvremenu ocistio sajt od drveca koje blokiraju sunce biljkama. Skinuta zastita od puzeva oko najstarije zbog kamuflaze poboljsane, nema puza ni jednog ni na mapi BILJKA 1 (Arijana) 32 dana stara BILJKA 2 (Šefika) 25 dana stara BILJKA 3 12 dana stara BILJKA 4 12 dana stara nesto je pojelo malo ali raste i dalje BILJKA 5 7 dana stara I zanima me jos kad bi trebao da pocnem da gnojim tecnim gnojivom, sta mislite da li je vrijeme za ove najstarije? Puno pozdrava iz trenutno kisnog Sarajeva
ja sam ovu temu otvorio da dobijem neki savjet posto mi je iskustvo blizu nule, tako da mislim da nije potrebno sada moje vizije neke bile one moguce ili nemoguce kvariti Lijep pozdrav i hvala avanturi, sonicu i ostalima na savjetima :)
poprsko sajt modrom galicom otopljenoj u vodi protiv puzeva nisam to nikada koristio rekao mi stari da to ide protiv puzeva pa cemo vidjeti, uglavnom da umanjim sikiranciju :)
moja greska mislio sam da su zelena i modra iste. Hvala na info dao mi je tu zelenu, da sam se ja pito ja bi zabrljo
pozz samo me zanima kako mogu presadit vec posadjene biljke direkt u zemljiste u neku drugu zemlju? a da pri tome sto manje ostetim korijenje hitno
skontao sam u cemu je problem, do zemlje posto nisam koristio kupovnu jer mislio sam da nije tako vazno kakva je zemlja, ova najveca biljka njoj stavio 6 litara kupovne i tacno se vidi razlika. Pa kontam da kupim 100l zemlje i svakoj po 20 da imaju gdje da rastu :) Sunce pocelo od neki dan, do nedavno lose vrijeme konstanto Hvala amirldooo na odg Lijep pozz
Zdravo svima, Odustao od promjene zemlje drzat cu se one sa sajta, probat cu losiju zemlju nadoknadit gnojivima Od gnojiva koristim Plantelu univerzalnu NPK 7-5-6 gnojim svako 10 dana, a izmedju kad zaljevam dodam malo u vodu (piline oseke) nezz kako ko zove. Takodjer sam odnjeo kravljog djubriva i zamjesao sa zemljom kod svih 5 biljaka da probam malo popraviti situaciju sa zemljom. Sve u svemu ja sam zadovoljan sto se tice biljki za sad zelja mi je samo dogurati do kraja dnevnik i probati koju buksnu domace proizvodnje. BILJKA 1 ( Arijana) Stara 52 dana ova biljka se nalazi u hladu pa se moze primjetiti da slabije raste nego ostale ali raste ponovo a mene mrzi prenosit je pa tamam da malo eksperimentisem. Biljka 2 ( Sefika) Stara 45 dana, najveca biljka u mojoj sumskoj basti topirana prije 10 dana Biljka 3 Stara 32 dana napreduje solidno dozivila veci stres kad sam je premjestao na sajt malo zezno ja ali se oporavila i krenula ponovo da raste. BILJKA 4 Stara 32 dana i jedna od omiljenih biljaka jer ona jedina ima po sedam listica na jednoj grani BILJKA 5 stara 27 dana velik stres dobila kod presadjivanja ali izgleda da je i ona krenula normalno e to je to situacija je takva kakva jeste, nisam imao nikakvih problema sa insektima niti sa puzevima do sad. Svaki savjet je dobrodosao Do sljedeceg puta puno pozdrava i puno masne hedovine
Lijep pozdrav Nista posebno se nije dogodilo biljke rastu koliko toliko. Samo me zanima ako pocnu zutjeti donji listovi znaci da treba pojacati dozu gnojiva? SLIKICE od dvije omiljene BILJKA 2 (Šefika) Stara 60 dana ili dva mjeseca i najveca u mojoj kolekciji BILJKA 4 stara 48 dana
pokusavam da odem svako treci dan da zalijem kada je toplo mada se i omakne pa mi promakne taj neki raspored
Vozdra ekipici sa :vutra: Biljke koje sam najvise njegovao ispale su muske i ostao sam sa jednom damom i jednom potencijalnom damom. Ali eto ponovo zadovoljan nastavljam pohode uzgoja -Biljka 3 od sada Biljka 1 ( Stara 74 dana ) dobija duplu dozu plantele univerzalne svako 10 dana tek kada sam vidio da je zenka poceo sam je malo vise paziti pa prokrcio oko nje. Biljka 5 od sada Biljka 2 ( stara 70 dana) lijepo se razvija takodjer skoro povecana paznja i prema njoj dobija duplu dozu plantele univerzalne I to je to od situacije u mojoj basti, nije nista posebno ali ja sam zadovoljan i jedva cekam pocetak cvijetanja sljedeci updjet vec u cvijetanju. Svaki savjet je dobrodosao. Stay High i cao a ja odo odrezat nokte podsjeti me zadnja slika
znaci ova druga 100% musko da je ubijem sutra?
hvala svima, zaklo sam ga danas
oko 30 stepeni svako 3 dan
Vozdra raja, Biljka jedna koja mi je ostala zenska je pocela cvijetat ima 3 sedmice, nedavno su se poceli budovi debljat. Hranim je sa green garden gnojivom za cvjetanje trodupla doza svako 7 dana. Uglavnom evo slike pa procjenite sami Uhvatili u blizini komercijalno uzgajane pa me prpa blago ufatila ali lagano ne opterecujem se paranojom toliko ipak lakse je naci 350 biljki za prodaje nego moju jednu za mene Biljka ( stara 108 dana ) Visoka oko 170 oko 3 sedmice cvjetanja bacila trihoma malo Do sada nikakvih problema jos nemam hvala bogu, vidimo se sljedeci put ostanite naduvani :) pozz
slab sam sa lokacijama poljoapoteka u gradu, al cu potrazit tog yaru, fungicide ne bi zelio na biljci. hvala na odgovoru amrildooo
pobudjo mi jedan hedic mali, skino sam ga skino zarazeni dio a cisti osusio na fenu, sinoc zapalio napusio se ko azdaha. Eh imal ko kakav savjet za budj sta da radim u svim slucajevima ima jos jedno 4 sedmice do kraja
nasao sam nesto sa sodom remecenje ph vrijednosti, i dalje ne zelim to sa fungicidima nista ovaj put da vidim kako funkcionise hvala tebi burke, jbg zeza ovo vrijeme bosansko kisa sunce kisa sunce al uglavnom zdrava hedovina je masna ako nista
znaci nek mi je bog na pomoci sa ovakvim vremenom hvala stipe ;)
dobar dio budova se ubudjalo, morao sam skidat dosta hedova Ostalo je jos na biljci
Vozdra raja, Kao sto sam reko budj mi ufatila dosta vecih hedova pa sam morao skinuti jedno 5 6 velikih cvjetova :/ Ocistio ih od budji, otrimo i stavio da se suse, jedan dio odvojiio i fenom posusio. Kako biljka izgleda poslje skidanja hedova: Istrimani budovi: Šit sa prstiju od masne hedovine: I jedan cvijetic u fokusu: Ipak nije sve tako ni crno, ispunio sam cilj i probo svoju vutru sto je za mene mnogo :) A i dobra je vutra udara u glavu momacki. Sto se tice budova sto su preostali na biljci, kontam da ih zavrsim posto su najavili suncan period tako da rokam gnojivom i ostavljam da stigne zavrsiti. I to je to uglavnom sto se desava kod mene sto se tice uzgajanja, zelim vam lijep dan, noc kad vec citate ovo i najvise vam zelim puno masne hedovine :)
@Barnys funjara uvijek zakon bila :D @reaktor7357 hvala drug :)
Danas skino i ostatak biljke, budj krenula ponovo jbg morao sam... Uglavnom to je to od mene sto se tice uzgajanja ove sezone. smoke report ide dok se hedovina fino posusi
I doslo je vrijeme da okoncam ovaj dnevnik :) Curing necu moci docekati jer se pusi ko nikada, a i sad sam specijalno raspolozen(navaren) pa reko da napisem nesta Samo da napomenem iskustvo u pusenju su samo ulicne trave tako da tako gledajte smoke report DOMAJA -Ukus je imala drugaciji od ostalih trava koje sam pusio, meni malo baca na krastavac i nesto mi naumpadnu borove igle nemam pojma sto -Miris Mirisala je vocno sto je rijetko za vidjeti na ulicama -Efekat Pocinje sa pricanjem ne gasenjem, onda nakon 1h polahko te pocne spustat za sjedit za kompjuterom ili lagana klopa i onda u krevet smislio sam plan dede mi. -Izgled: Mnogo masnija od ulicne trave malo prozracni hedovi zbog ranije berbe ali pistle lagano krase uvijajuci se oko kaliksa. OCJENE: Ukus: 10 Miris: 8 Efekat: 8 Izgled: 7.5 To je to sto se tice smoke reporta, nisam se zamaro kolicinom kojom sam dobio, uglavnom ima dovoljno za moju dusu sretnu :) Osvrt na grow: Skroz poceo neozbiljno sa 5 biljkica 4 od 5 nisu imale kupovnu zemlju, eh toj sto sam kupio kupovnu zemlju sam jos pogresio vidio da raste vise od ovih i nju puno vise pazio a ove zapostavio, uredu bi to bilo al je problem bio sto su ona i jos 3 muskarci tj on i oni. Roko sam biljku gnojivem da mi dodje sebi, i pocela je cvjetat a meni sje**vanje pocela i onda mirisat lagano malo budji nakraju je malo pokvarilo pricu ali sta je tu je ja sam prezadovoljan sto sam probo ovo i mogu reci da sam se navuko na uzgoj pogotovo zahvaljujuci ovom forumu nema dana da ne udjem da vidim sta ima novo. Ovo sam sve probo napisat svojim rijecima pukla me inspirativna od buksne pa reko malo da perem vas :D msm ko procita Hvala svima koji su pratili dnevnik i ponekada bacili koju kritiku. Vidimo se sljedece godine u outdoor dnevniku
Napusta me i zadnji hedic, izdrzala samnom mjesec dana :)