
Galerija nije uvezena
Pozdrav ljudi, ovo je moj 2. grow, 1. sa delimicno normalnim uslovima. Sastojci: 1x Rocklock - Reserva Privada fem. 1x 250w hps (18/6) 1x ventilator 1x Jiffy disk Terra Magma + perlit (70/30) odstajala cesmusa Seme je proklijalo pre 15ak dana u ubrusu, prebaceno odma u Jiffy. posle 6 dana stavljena u saxiju 0.5l trenutno cekam da se osusi zemlja pa da je prebacim u 9l. Zasad 1 slika od 31. jan Uploaded with ImageShack.us. Zanima me zasto mi zute prvi listovi, nije se desilo jos na ovoj slici. tesko da nema hrane, trebalo bi da traje bar 3 nedelje. jel moguce da nema prostora koren? mada sumnjam da bi moglo zbog toga. jedino ph ostaje koji ne mogu da proverim jer ne mogu da dodjem do meraca ni lakmus papira. ocigledno nisam dovoljno trazio :/ to je to do sledeceg posta. Uzivajte u snegu :)
molim modere da zakljucaju & premeste dnevnik u gotove posto je nasledje izginulo tokom vrelih letnjih dana, nisam imao dobru klimu sto im ni malo nije odgovaralo tako da su zavrsile u kompostu :)
veverice izmerio si bolje ocima nego ja vagom :D tako oko 17g ne znam tacno jer sam pusio vec, al dodje tu oko 17g suvog sto i nije bas nesto s obzirom na duzinu uzgoja, a rad je ok al nije nista spektakularno.. hmm koji sam hejter, ma extra je moja prva holandska biljoza koja je jos i gratis bila i dala mi je nezaboravno razvijajuce iskustvo, 15ak g cveca, ljubav, i bila je tolko dostojna da mi ostavi naslednike.. tako da mi nije na mestu da kenjam, srecan sam i zahvalan za sve sto mi je pruzila i nadam se da se i ona isto tako oseca :) @metal: ma samo tad sam malo prsnuo cisto da joj pomognem, sad je sve kako treba i lagano se kjura, al hvala na obazrivosti :)
zaboravih da napisem, nisam vagao jer nemam cime, javicu vam kad budem u prilici ;)
iiii dragi moji ljudi konacno je doslo vreme harvesta, a za tim i 1st smoke report :) pre 6 dana nadam se ne brutalno, odvojena je od svoje kuce, osisana i okacena u kutiju na konce :) ovako je nekako izgledala pre ulaska u salon na susenju je bila do juce, po meni mozda cak i previse suva, pa sam je stavio u teglu i danas sam naprskao tek malo vode u teglu sa onom pumpom na pritisak da budu sitne kapi skroz, kao sprej radi lakseg uravnotezavanja vlage. ovako izgleda odma posle sisanja a ovako 6 dana kasnije par vrhova sam odvojio da isprobam water curing koji je sutra gotov pa i to da vidim kako izgleda :) zanima me kod ove metode kada se izvade iz vode kako ih susiti? klasicno kacenje da vise u vazduhu, ili rerna, ili nije bitno? kakva su vasa iskustva ako ste isprobavali ovo? nisam vagao jer nemam cime, ako budem u prilici javim ;) e da, smoke report :spliff: Rocklock (Indica/Sativa 70/30%) -DNA Genetics -cvetanje: 8-9 (~11) nedelja popusio sam 1 joint od w.c. koji je susen nekoliko sati u rerni i mislim da se na kraju prepekao, jer kad smo ga popusili nije bilo bas nekog efekta. juce kad sam ih pakovao u tegle je otpalo par manjih hedova i trihoma, pistila i ostalih *****rija pa sam to spakovo u bong koji me je dosta lepo pocepao :D ukus (uvek me je odusevljavala filozofija o ukusu :D) je trenutno nesto sto bi ja stavio izmedju onog zemljastog ukusa, i neceg sto me jako podseca na badem :) miris kolko sam ja dosad osetio nije bas jak, pri harvestu mi je mirisalo kao da voce neko secem, a sad se promenio i nekako je slabiji, videcemo kakve ce mu cari dati curing :) dim nije jako grub s obzirom da je tek na pocetku pusljivosti, a rad... ne bih bas rekao couchlock kako oni kazu ali ide u tom smeru i cini mi se dosta introspektivno sto ja volim, tako da je zasad sve ok, moglo je ispasti malo vise al dobro, naspram prosla 2 "pokusaja" ovo je vrhunski proslo, a da sam sebe podsetim nije kraj posto su naslednici u ormaricu pod "zutim" suncem, i izgledaju obecavajuce :bp4l: to je to ljudi zasad jako mi je drago za ovaj uspeh, hvala vam svima sto postojite, zato vas i volim, i sirite svoj pozitivan vajb gde god i kad god se nasli ;) Peace & Pot yall!
i tu sam varijantu cuo, ne znam kao sto rekoh idem na direktno iskustvo :) jooooj i ja ih cekam vec dugooooooo :D
e pa ljudi posle 3 nedelje od poslednjeg posta doslo je vreme za update :) velika je u mraku, sutra kad ustanem je skidam pa na susenje... pre nekih nedelju dana mi se svidjalo kako je izgledala, mogao sam da vidim po koji "rdjavi" trihom pa sam je stavio 2 dana u mrak i cekao skidanje.. medjutim, kad sam otvorio orman video sam da je ipak odlucila jos malo da mi trenira zivce :D skoro svaki cvet na biljci izbacio je jos 20-30% trenutne velicine i nove pistile pa sam odustao od branja, i dao joj jos vremena i sunca da dozriju novi delovi, i prekjuce kad joj je zaslo sunce sam ga iskopcao, i evo danas je 2. put 2. dan mraka, malopre sam zavirio da vidim kakva je, jako lepo izgleda i deluje mi kao da je dosta kalirala, i cvece kao da se zgusnulo :) zadnjih par zalivanja sam koristio vodu od 5-15 stepeni jer sam citao da biljke od toga mogu da promene boju na ljubicasto, ali izgleda da sam trebao malo ranije da pocnem, no nema veze bitno da izgleda prelepo i da ce uskoro biti u tegli :) pre par dana nisam imao kako da dodjem do cveta na ulici, pa sam odlucio taman da je iskusam :) skinuo sam 1 mali popcorn hed i osusio ga u mikrotalasnoj. utisak je da prati couchlock opis, a ukus itd. necu ni spominjati iz ociglednih razloga.. dakle velika sutra ide na sisanje i susenje, nadam se da ce biti dosta trima za bar neku kuglicu hashisha, ako nista bar zbog experimenta :) e sad, nasledje.. :) u medjuvremenu sam nabavio cfl 65w naravno plavog spektra i napravio improvizaciju vege boxa. nema ventilacije nema reflektora, beli ormaric cija vrata stoje poluotvorena, a na njih je fixirano svetlo. sve 3 su presadjene u saxije od 3 do 4.5 litre. 1. naslednik (topping) uziva u mixu zemlja-perlit-kompost 6-3-1 i cini mi se da najbolje napreduje i da joj odgovara nova kuca, odlucio sam da joj odradim lst, videcete na slici :) 2. naslednik (s-crop) je u istom mixu ali u odnosu 3-5-1 i iznenadio me je kako se oporavio i uznapredovao mada se vidi superiornost prve varijante supstrata. i konacno 3. naslednik naravno zaostaje za ova 2 ali i on pokazuje solidan napredak. on je u malo manjoj saxiji, i odnos je 5-5-2. odlucio sam u jednom momentu da necu da pratim gajdove doslovce, vec da ocu da naucim iz direktnog iskustva pa sam odlucio da malo zakuvam :) vecina perlita u saxiji mi se cini da nije bas najbolja varijanta, al mislim da bi verm. bio potpuno druga prica al do njega nazalost ne mogu da dodjem.. nabavio sam i slavol, deluje mi da im prija mada nisam siguran za 3. jer je dosta mala i njoj sam stavio malo vise komposta pa mi se cini da je to przi malo sto cete videti na slici (nadam se). i da odustao sam od perma growa, mislim da cu posle ovoga napraviti malu pauzu :) sto se tice tog przenja, pokazuju isti problem koji sam imao i sa velikom znaci donji listovi zute i lagano se suse, to ukazuje na nedostatak npk al valjda su dosta slavol i kompost. druga opcija je przenje sto ne bi trebalo da bude tako lako u organic varijanti, ali zemlja je terramagma pa ko zna sta se tu desava... jako mi je cudno sto je na 3. jedan list skoro skroz pobeleo, ne znam sta to znaci nadam se da neko ima nekog iskustva ili misljenje da mi pomogne. to je u principu to zasad, bice novi update kad skinem veliku, i evo za kraj slika nasledja, peace n pot yall :) i evo lst
mislim da necu toliko cekati, za nedelju dve sam mislio da bacim supercropovanog pod hps, i da krenem svake 2 nedelje da bacam po 1 na cvetanje, sledeci bi bio ovaj mali, a dvoglavu bi ostavio za majku svidja mi se jako :) i da svake 2 nedelje bacim po 1 i imam permagrow :) mozda to ne bude bas tako, al to mi je sad neka ideja, za sada svakako cekam da jos malo narastu :)
nemoj tako metal, mozda misli bas na moju biljku :D evo update i par fotkica da vidite kako to sad izgleda otprilike jako mi je zao sto nemam neki bolji aparat da odradim makro, prosto me odusevljava izgled cveta izbliza :) dakle 54. dan 12/12 po podacima kuce dna genetics ima jos 2 dana do kraja, ni ja joj ne bi dao vise, ali su trihomi skoro svi jos providni tako da mislim jos nekih nedelju dana, svaki dan ih pratim pa kad nadjem svoj racio dajem joj 48h mraka i onda berbicaaaaaa :) dakle evo fotki: a evo i nasledja: ovo je najnoviji doprinos, 3. naslednik-rezultat topiranja prethodne generacije supercrop koji mi se bas nesto i ne svidja kako je uspeo... i toping koji mi se neverovatno svideo kako sam i ocekivao... videcemo sta ce biti, izgleda mi kao da joj je prijalo :) i za kraj da pitam iskusnije ako neko zna, koliko naglo moze doci do promene trihoma odnosno zamucivanja/dekompozicije (nadam se da sam se dobro izrazio)? jooooj ovi zadnji dani su najgori! :D :watchplant::watchplant::watchplant::watchplant::watchplant: peace & pot!
mogu ti reci da vec pustaju pogotovo ova topirana, nabacicu slike danas kad dodjem do aparata..
ne, klonove drzim na 18/6 mislim da je napisano par puta... nisam te bas najbolje skontao za grane, ako mos nekako da preformulises :)
evo i mene opet, nije me bilo dugo prilicno sam se ulenjio sa dnevnikom.. uglavnom biljka je pred kraj, dao bi joj nedelju najvise 2, temperatura je dosta visoka vlaznost je uglavom oko 50% dok svetlo radi, ne mirise nesto ali lepo izgledaju hedovi kao da su ledeni :) sto se klonova tice jednog sam topirao i to je postao treci klon, drugom sam odradio supercrop a treci je bio 10ak dana i jiffy-u prethodno oguljen pri dnu, zasecen i odstajao u vodi sa usitnjenim bicevima vrbe. nasao sam negde na netu da sadrze dosta auksina koji stimulisu rast korena, i pokazalo se ok sad kad sam se vratio sa kampa 5 zilica se probilo sa strane jiffy-a. danas sam ga posadio u saksiju u koju sam stavio kamencice na dno za drenazu i napunio zemlja-kompost-perlit 3-1-2 i sutra uzimam slavol tako da sa klonovima pocinjem organski uzgoj :) i za kraj slike od pre nedelju dana "velike" biljke sutra stizu nove slike. peace & pot
bice bice naravno samo da bude bar koji cvetic sinsemille :) sinoc pred spavanje svanulo klonovima, pa reko da ih obidjem i okvasim malo, otvorim ja inkubator da izluftiram kad ono dole koren izbio deblji od stabla :) odlican succes rate 2/2 za prvi put u zivotu bez hormona i ostalih *****rija :) i tako to je novost, sad se sestrice druze u saxijama, i taman mi sunce udarilo na prozor pa reko malo nek se suncaju a taman i da ih slikam :)
extra :) evo par slika 19. dan 12/12 ImageShack® - Online Photo and Video Hosting evo ekipica vrhova :) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting a evo i klona koji je malopre posadjen u saxiju nesto manje od pola litre nakon sto sam snimio koren da se probio na par mesta :) vidim da nisam dao nikakav info o klonovima pa cu iskoristiti priliku :) dakle 2 nize grane odsecene ziletom pri stablu, zatim skracene do prvih izdanaka, izdanci odseceni svi osim ovih pri vrhu, i na kraju zasecena stabljika pod uglom od 45 stepeni. nikakav hormon niti nista, zabodeni u jiffy tablete i stavljeni u malu providnu plasticnu posudu, dobro naprskani i zatvoreni providnom folijom. luftirani bar 2put dnevno, i prskani po potrebi. i tako je to islo desetak dana i evo prvi je sad u saxiji :) videcemo kolko ce drugom trebati pa da se i on pridruzi. imam 2x25w cfl 6500k pa razmisljam da uzmem jos 1 recimo 60w pa da imaju neku ok vegetaciju. to je to zasad a evo i te slike klona, ja se zaleteo.. :D ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
da steta, al jbga sta sad, ako se klonovi probiju mozda njih ne snadje ista sudbina :) a do tad:watchplant: i cupam testise :D zanima me ako neko zna da li zenka proizvodi semenke samo na cvetu koji je oprasen ili oseti pa krene svuda?
e pa ljudi mogu vas sa zaloscu izvestiti da sam danas i juce vreme sa biljkom proveo cupajuci jaja :kackepieksen: tesko je :shit2: sto izlaze ovako rano, 15. dan 12/12. cak i ovaj extra otporni rocklock nije izdrzao stres koji sam mu delom svesno delom nesvesno priredio. siguran sam da ga je na kraju dokrajcila temperatura od 31-36 C. mislim da mi nikad nije losije doslo prolece i toplo vreme :( sad cu svaki dan kontrolisati jaja, sumnjam da cu uspeti sve iscupati, pogotovo na vreme, ali gajim nadu da na kraju dobijem bar nesto cistog cveca. evo i koja slika cisto da vidite kako to sad izgleda
da, ali vidi se da se tu zutilo siri ravnomerno iz centra ka spolja, i na ivicama postaje braon. uporedi moja 2 lista pogotovo levi sa tom biljkom. nije garant gvozdje, sutra ili preksutra pada flush pa cemo videti dalje, u svakom slucaju problem se ne siri to su bila 2 lista pri dnu. ubi me ovaj lakmus moram negde pod hitno iskopati normalan ph metar :icon_mad:
slike klonova ce ipak ici sutra, mrzi me sad da uploadujem.. zoki jeste upravu sto se tice klonova, upravo sam primetio da zute malo, uzimaju N, sto je dobro, znaci da se razvijaju, zivi su, i nadam se da cu uskoro ugledati korenje :) medjutim ta slika nema veze sa klonovima tako da N nije u pitanju.. googlao sam malo Fe deficit, ne bih rekao da je to posto se list deformise, i zuti od spolja ka unutra, a na levom listu se vidi da se zutilo haoticno siri, pa sam otpisao Fe.. moja sumnja je da se ph poremetio nekako, mada ne znam kako zadnja 2 puta sam joj dao estilovanu vodu, i jos sam joj malo spustio ph na nesto jace od 6... e sad razmisljam dal da joj udarim jedan flush, vidim da je to u principu jedino resenje sto se tice ovakvih problema.. ajde ljudi komentari, kritike, nesto pisite, de ste svi, zar ste tolko stondirani? :banana_rasta:
listovi su sa biljke, slika klonova stize veceras kad dodjem s posla posto sad moram da palim, a slika biljoze sutra :)
zaboravih da napisem, klonovi su na 24/0 :) ma da jasno mi je to, al kako si reko igram se, pa polako.. :) bedak je sto sam ja to sve usput, definitivno najveca greska, trebao sam prvo sklopiti box pa onda poceti, al dobro naucio sam najbitniju stvar definitivno sto se tice uzgoja :) kad potpuno stabilizujem ovaj box, kontam da napravim mali vege box, hteo sam da podelim ovaj orman na 2 i da mi dole bude vege, al buduci da je dosta rastiman i da iovako curi svetlost, mislim da je najbolja ideja da napravim od ormarica mali vege, no ima vremena.. :) sto se tice klonova, kontam kad vidim dole koren da ih bacim na 18/6 pa da ih drzim tako par nedelja i onda da ih bacim zajedno sa sirom na cvetanje :) EDIT: nadjoh 2 lista koja sam odlucio da dam u prilog. po desnom bi rekao da je ph, ali onda kad pogledam ovaj levi reko bi da je mozda pre neki deficit, a jedino mi N pada na pamet da lici na ovo mada nisam jos video da bude tako saren list, ispravite me ako gresim. ph merim svako zalivanje uvek je 6-7, ne znam kako bi mogao biti problem..
eo ljudi mali update, 10. dan 12/12 "cvece" se pokazuje svuda mada su jos male pistile.. trebao sam je jace sisati u vege, sad se sva zguzvala u sredini, al dobro improvizujem napredujem, ucim za dalje :) ubacen jos 1 vent, sad imam 100 m3/h na ispuhu, pasivan upuh, i 280m3/h koji duva po svetlu i biljkama.zasad sam stavio tako jer nemam trenutno alat da prosirim rupu za ovaj jaci.. kad budem imao zamenicu im uloge, a vremenom kad udje jos 1 u igru icice na upuh.. sve je ok sem sto se poneki list malo zavija u kandzu, kontam da je iskoristila zemlju, mozda zato i raste malo slabije. idem ovih dana do radnje da uzmem malo vecu saxiju pa da je podrzim da izgura maximum jer joj vidim u ocima da ima potencijal i da oce da rasturi! :) eto ljudi, reko malo da se javim, da drzim kao neki kontinuitet :) e da, 3 klona su skinuta pre nekih nedelju dana, 1 je dovidjenja, a druga 2 se drze ok, cini mi se da cu uskoro videti koren na dnu jiffy-a stoje u plasticnoj posudi, pod 50w cfl zatvoreni folijom zbog vlage. prskam ih svaki ili svaki drugi dan posto se vlaga odlicno zadrzava, i luftiram ih vise puta dnevno. ako ih svemir nagradi zivotom, pridruzuje im se confidental cheese, dvoumio sam se izmedju njega i black jack, ali za BJ pise da znaju da se izduze grane, tako da ce on verovatno sa purple haze u duetu :) evo malo info o siru :) 3rd Coffeeshop HT Cannabis Cup 2010 Confidential Cheese was created by crossing LA Confidential with Exodus Cheese (Skunk #1). This strain is light green and stinky with a sweet taste and a very medicinal high. Some phenotypes will be short, like the LA, and some will be taller, like the Exodus. The stinky Cheese and the exotic taste of LA Confidential make for a perfect blend. This plant finishes in 8-9 weeks. If you want improved yields, veg her 2-3 weeks from clone. It is recommended to pinch (not top) the plants to help with side branching to get the bushy affect. This strain is good for patients that have pain, sleepless nights and eating disorders. Genetics: LA Confidential x Cheese 70% Indica / 30% Sativa Flowering Period: 8-9 Weeks Yield: 350-500g/myD Peace n Pot!
i sa 300-400ml sam zalivao svaki 3-4 dan. cekam da se osusi dok ne mogu prstom da osetim vlagu.
@zoki: da sva mi je nekako debela, al to tek sledi i imam osecaj da ce biti jako lepa :) hteo sam da izbegnem koriscenje pc kulera, uzecu za koji dan jos jedan kupaonski vent. 280 mh3, i kontam da stavim taj na ispuh a ovaj sto imam da stavim da duva izmedju svetla i biljke. svasta komentarisete a niste procitali ni tolko da znate da je vec na cvetanju. jel moguce da su joj bile male doze vode pa da je zato manje rasla? zalivao sam je sa 300-400 ml. zadnji put sam je zalisao sa 1.5l i peroxidom i sva se najezila, probacu sa malo vecom kolicinom vode da zalivam ubuduce.. :hippy:&:maryjane:
odlicno pitanje :D sta ja znam, hteo sam lagano strain po strain, nov sam jos u svemu i nisam imao potpunu opremu (i dalje je tako), kao sto rekoh nedavno sam tek uspeo doci do lakmus papira, a neki oblik ph meraca je nesto bez cega se ne pocinje, pa reko ako s***** da ne s***** 2 odjednom :D a s ove cu skinuti klonove pa ako prezive bice 2 biljke, i uz njih cu onda baciti sledece seme :) ehhh sad, da li staviti confidental cheese koji je ustvari reserva privada, ili blackjack od sweet seeds-a :) @miricil: gledajuci slike na netu, rekao bih da nije :(
@bizzarius: pa i meni se cini da je mala, al je jako gusta, sto se ne vidi na ovim slikama bas najbolje.. imala je gadno rano detinjstvo, i do pre nekih mesec dana je ph bio dobro iznad 7. borio sam se sa lst-om posto je bio suva improvizacija, opirala se samo tako i sad ima nevidjeno jako stablo :) vege je sve vreme cist hps, to ne bi trebalo tolko da smeta al opet je faktor. i sto kenny kaze vent. je vrlo bitna i tacno i ja osetim da joj fali povetarac al kad ne mogu hebeno da ga nabavim :icon_mad: cini ti seza listove, svi su potpuno zdravi osim 1 koji je gricnula predpostavljam ona musica, i 1 koji je krenuo da zuti zbog ph, i dozuteo od zedji, to je taj pri dnu. @power: hebem li ga brate ne znam stvarno sta bi vise bilo problem osim vent. ph je sad ok, zemlja propusna, gnojenje joj prija, saxija ja ogromna, svetla ima sasvim dovoljno stoji na 30-40cm zavisi kako kad.. sto se klonova tice ima tu par izdanaka dole koji se ni ne vide a i ovako mi smetaju, zakrzljali su, nemaju ni malo svetla, i odavno ne napreduju. jbg nisam lepo slikao iz vise uglova da vidite. upravu si nije reserva privada seme vec dna genetics, pobrkao sam, drugo gratis seme je reserva :) @kenny: sumnjam da je problem u sisanju jer sam skinuo svega 6-7 listova ukupno, a te grane kao da su uznapredovale posle toga tako da iskreno mislim da to nije prob. za svetlo i vent se potpuno slazem ali ne mogu da nadjem onaj mali osc. vent stoni da ga sutnem u box i ne razmisljam, tuga je ova srbija ne moze se vent u radnji naci.. udjem neki dan u supermarket, kaze mi tip nema sad druze ventilatora, SAMO U SEZONI... sta vise da vam kazem :D namesten vent na 24-0, jbg malo paranojica vata uopsteno oko growinga ipak je tek pocetak.. peroxid ne da joj je prijao nego... kao da je struja lupila :D hvala ljudi sto ste komentarisali, zanima me samo sto ste svi toliko protiv sisanja? tolko ljudi podzrava cak apeluje na pruning, stvarno moze pomoci biljci, a desava se i u prirodi non stop. eh da, zaboravih vlagu kao moguc problem koja se krece od 30% do 45% preko dana, nocu je preko 50% ali je prskam svakodnevno pa mislim da je to bar delimicno nadoknadjeno, a simptome niske vlage nemam jos od 3-4 internode.. ne znam zemlja je kolko ljudi kazu po forumima i vise nego ok, ph ok svetlo ok, voda nije bas najlepsa al odstoji dan i ph se regulise. jedino sto ostaje je vazduh :) a on mi predstavlja problem i temperaturom i stajanjem. borim se da negde iskopam vent, cim se to sredi javim pa ce se valjda resiti problem.. sad mi ostaje da se nadam da ce u cvetanju da zasija u punom sjaju :) pozz svima, keep it green :leafblunt:
e pa ljudi doslo je vreme da i ja nesto opet napisem i okacim :D biljka napreduje po meni sasvim ok, malo sam je sisao kroz sredinu radi cirkulacije vazduha i pravljenje prostora za vrhove. juce sa ravno 50 dana vegetacije prebacena na 12/12, nisam mogao vise da cekam :D nekad pomislim da za 50 dana i nije nesto, al obzirom na okolinu, ph u pocetku, preteznost indike, i LST, to samo na kratko pomislim :D stavio sam vent 100 m3/h temperatura je od 29 do 32 u visini vrhova u zavisnosti od spoljne temperature boxa posto ne dihtuje bas najbolje, curenje svetla mi nije problem posto je mrak dok spava, a ne predstavlja mi drugacije pretnju.. napravio sam pasivni upuh,i treba da ubacim osc. vent. da hladi svetlo i da biljka plese :) vent mi radi kolko i svetlo jer tripujem da mi ne pregreje, molim nekog da mi kaze da to nije moguce :D bruji dok radi, al cini mi se da to elise cesu okvir zbog vibracije, razmisljam kako da mu omeksam spoj sa ormarom.. hocu da skinem 2-3 klona da skinem dok nije krenula da cveta, zanima me da li joj to predstavlja problem u predcvetanju, posto mi se cini da je neko pisao da treba izbegavati stress u preflower, ali tolko ljudi radi topping na samom pocetku cvetanja radi veceg cveta. kazite mi sta mislite o tome :) i evo slika, za pocetak uljez kog sam ulovio nadam se da cete moci nesto da zakljucite iz slike. valjda je neka bzvz musica :D gro grow :D uzeo sam klona sa neke biljke koja je izrasla kao bonsai samo veci nabacicu i nju da vidite, keva kaze da je bozicno drvo, ne mos to nikako naci na netu, samo izbacuje jelku :( ovo su slike posle jucerasnjeg zalivanja 1.5l + 3.5ml h2o2, izgledala je kao jez :D now comes the fun part! :eyebrows: :watchplant:
matia: hvala druze, jbg nazalost jos uvek nisam navikao da idem logikom biljke, da je list stvarno visak sama bi ga odbacila :) hvala za info, i za link, i nadam se da ce moj grow biti uspesan kao tvoj zvucnik :) eeeee a sad drage moje forumdzije i forumasi, da podelim radost sa vama :bong7bp: konacno sam preseko i bio vredan, i sad sa ponosom uz moj grow moze da stoji i box!:banana_dred: jebeni hps :D imam problem sa ventilacijom posto mi je riknuo ventilator, pa ce par dana ostati otvoreno, temp. u visini biljke je 29-30 stepeni, to je kolko znam ok al voleo bi jos koji stepen da smanjim. vlaznost 40% prskam ih svaki dan, nekad i vise puta ne vidim da im smeta :) zanima me jel mogu 2 kulera da se spoje na 1 kabel i jel moze da se koristi redovan kabel sa utikacem, da nije adapter? jooj poludeo sam sad mi ideje za uredjivanje plivaju po glavi :D to je to zasad, P&P!
sto ni slucajno? zar toliko smeta? a lisce koje se nalazi ispod, ne vazi ono otklanjanje listova/grana koje oduzimaju energiju od bitnijih delova biljke? primetio sam da je to jako individualno, dajte malo komentara/kritike.. Peace n Pot yall!:leafblunt:
@BigL: mislis na stablo? :D jbg imao sam problema sa lst-om, nisam imao za sta da je kacim, pa sam te zice lepio izolirkom za saxiju.. pa mi se otkaci preko noci, biljka se vrati do pola dok ja to ugledam.. :D @Matia: pokusavam da je motam, al sam malo zakasnio sa treningom, a sada "glava" ne pokazuje mnogo napretka, pretezno se sporedne grane razvijaju, sto sam i hteo :) ee ljudi kazite mi jel seckanje viska lisca moze da izazove dovoljan stres za "hermizaciju"? ja mislim da ne bi trebalo da predstavlja problem, mada moguce da zavisi i od izdrzljivosti sorte.. kazite mi sta znate :)
jaoooooooo ljudi pa ovo nije moguce :D tolko sam uzivao gledajuci tudje growove da sam svoj zapostavio! zadnji post je bio pre 2ipo nedelje, tako da imam sta i da pokazem :) za pocetak se mogu pohvaliti da sam stabilizovao pH, sad je negde izmedju 6 i 7, ne znam tacno jer merim lakmusom.. ubrzo posle zadnjeg posta ipak sam se odlucio za lst obzirom da mi se jako svidja tehnika :) mogu vam reci da sam sokiran sad kad gledam zadnju sliku koju sam okacio, kad vidim kolko se razvila za malo jace od 2 nedelje. u zadnje zalivanje sam dodao 1/3 doze substrala 6.3.6, deluje mi da joj prija, u mladjim listovima se vidi jaca boja kao drecavija... sutra sledi h2o2 pa cu kroz par dana opet probati sa malo substrala. zanima me vase misljenje, da li bi vi ovo bacili na cvetanje? kontam da je ostavim bar nekih nedelju dana jos pa onda, ocu da to bude fin zbunic na kraju :) pocetak lst-a, par dana nakon zadnje slike nedelju dana lst-a isti dan, iz drugog ugla i poslednje 3 slike su uslikane juce. uporedite zadnju sliku sa slikom na proslom postu. jel vama to deluje ok za 18 dana? ja bi mozda :D i zadnja direkt iz dzungle :D eto ljudi, da se jos jednom izvinem sto nisam pisao, uzivao sam u stranim dzunglama, a i u frci sam nekoj van baste pa nisam bas stizao ni to toliko.. Pozz do daljnjeg, obecavam da necu vise ovako kasniti :D Peace n Pot yall!! :watchplant: :smoke18: :spiderman:
I evo posle otprilike 3 nedelje zivota bilja uziva svoje prvo suncanje u velikoj saxiji. presadjena sinoc, gledao sam da bude sto pazljivije, zemlja mi je dosta rastresita pa sam je presadio par sati nakon zalivanja. sebi bi dao 5/10 za pazljivost, mada bio sam ja pazljiv al zemlja me zajebavala, al dobro nemam bas ni nekog iskustva u presadjivanju tako da je proslo ok, bitno da koren nije ostecen, malo sam isprljao biljku zemljom, ali ociscena je prskalicom :) u medjuvremenu snasao sam se i za lakmus papir za koji mislim da cu biti prezahvalan u kasnijim danima grow-a posto me definitivno spasava, jer kao sto sam i mislio ph vode je bio 8, zemlje nesto iznad 7, pa sam dodao malo limuntusa u vodu i sad je negde izmedju 6 i 7. drago mi je da vidim kako se moje igranje sa semenkama, ljubav prema ovoj biljci, i snalazenje sa mogucim materijalima izgradilo u nesto, i da korak po korak ove moje pokusaje mogu da nazovem grow-om, a dobar deo toga sam saznao i naucio upravo na ovom sajtu pa bih se zahvalio svima koji u njemu ucestvuju, i koji su mi omogucili da dodjem do ovog znanja :) jos mi je ostalo da pazarim letve ili nesto slicno od cega bi napravio ram boxa koje bi oblozio b&w folijom koja bi mi tolikooo znacila, ali nikako da stignem od posla, a kad mogu ne ide mi se iz kuce, pogotovo sad na -20 :( i evo za kraj da okacim 2 slicice da vidite kako je to izgledalo pre nesto manje od sat vremena :D evo slike iz profila gde se lepo vide node i duzina internoda, meni deluje da je to ok, bice to fin zbunic :)) a evo i slike od gore gde se smesi i pokazuje svoju neizmernu lepotu :) eto to je to ljudi, javim vam se kroz par dana kad stabilizujem ph, i kad vidim promene u velikoj saxiji, sad bi trebala da poludi :) Peace n Pot Yall!
vrhunska je pesma, poslao si mi vec jednom prilikom, al su je izbrisali sa YT, hvala ti sto si mi je opet omogucio :) za 2 dana presadjujem, a zatim i zalivam, ako mi ne stigne lakmus (porucen danas (da porucen ako mozete verovati)) stavicu koju kap limuna u vodu, jer nema sta da spusti ph tako da je sigurno visok. ph zemlje je 6.nesto, voda je visoka + je odstojala tako da ga sigurno treba spustiti (ako je pH uopste problem, a ne vidim sta bi moglo drugo). bice i slika kad je prebacim u veliku saxiju ;) do tada PEACE N POT YALL!!
hvala vam ljudi za brz response, cenim savete i jasno mi je za pH ali nemam kako da ga nabavim, kopam ovih dana ponovo da vidim oce biti rezultata :) nesto moram smisliti. e da, kazite mi to stu se malo zavrnuli listovi na gore, vidi se na slici, to bi trebalo da je sbog niske vlaznosti jel?