Živili ekiparci! Evo mene ponovno sa novom turom, odnosno novom avanturom! :D Htio bih vam samo napomenuti da sam prošli ponedjeljak bio na kontroli kod urologa u ZG-u , te da sam i dalje čist od bilo kakvih naznaka tumorskim pizdarijama u mjehuru! ;) Krenimo sa postavom sve opreme koja se nije ni po čemu promjenila, osim što sam dodao još pokoju vrstu gnojiva da se još malo više poigram sa svime. Sjeme: RQS - Skunk XL, Purple Queen, Painkiller XL Zemlja: BioBizz Light mix + All mix Potovi: 25 litara Gnojivo: BioBizz Grow, Bloom, Top Max, CalMag, Alga mic, Acti vera Box: 120x120x200 i 80x80x160 Rasvjeta: Cool tube, 400W MH/600W HPS/200W Lumatek Attis Ventilacija: Fi 100 i Fi 125 sa karbonom Trening: LST + HST Ovaj put rokamo 4 skunka, 2 purple queena, te sam odlučio ubacit i jedno sjeme CBD painkillera. CBD strejn kontam pušit na vejpić ovako preko dana umjesto poneke cigare koja mi se ponekad nametne kroz dan za zapalit. :) Prve biljke su niknule, odnosno ugledale svijetlost dana 2.2.2023. a neke kao po običaju malo kasne. Ovaj puta ću bit snjima kroz cijelu vegetaciju, odnosno, neću imat vanrednih odsustava od ovog growa, te vjerujem kako mi se ovoga puta neće dogodit iznenadni stretch kao u prošlom growu! Eto, do idućeg updejta vam svima šaljem tople i ugodne pozdrave! Čujemo se kroz dane što će dolazit, srdačno, vaš Veseljak! :rolleyes:
Pozdrav ekipa! ZGOTOVLJENO! Etogac, svemu što je lijepo jednom dođe kraj, a sada slijedi druga strana ljepote! :D Harvest je krenuo u petak u 22:00 i trajao je sve do subote do 05:00. Bilo je toga, a brojke su sljedeće: 200W LED: Skunk: 529g Purple Queen: 567g =1096g 600W HPS: Skunk: 206g + 493g + 540g = 1239g Purple Queen: 424g Painkiller XL: 480g =2143g Suma sumarum: 3239g Znači dobio sam 400 grama više u odnosu na prošli grow, a kada se to sve posuši očekujem cca 800 grama. Gram po wattu, ja prezadovoljan! :) Evo malo slikica nakon što se već dva dana suše: Purple Queenare: Skunk i Painkiller: Danas popodne ću već nešta stavit u staklenke, jer je poprilično suho i tako, krećemo sa kjuranjem. ::volimj:: Probao sam zapalit već CBD i mogu vam reć iako ima 9% THC, fino lupa. Puno mi se sviđa taj rad neko od potentijih THC sorti koje sam uzgajao. :) Ha, eto, to bi bilo to od mene što se tiče ovog growa, a pošto još imam nešto više od 30ml ulja, ne planiram ga uskoro praviti. Kada prođu ljetne vrućine i ljetno ludilo, onda možda. Neće nigdje pobjeć. :) Hvala vam svima koji ste se uključili u moj dnevnik, pa tako i one koji su samo gledali, te vas sve ponovno pozivam početkom devetog mjeseca da se družimo sa novim sortama koje bum piknul! :D Na lageru su mi Northern Light i Northern Light auto, Bubble Kush, Critical, još mi je ostalo i nešto Purple Queena i Painkillera. Šaljem vam najtoplije pozdrave, te se čujemo uz pokoji komentar tijekom vaših dnevnika. Živi mi i zdravi bili! :wave::wave: :vutra:
Hop! 38. DANA VEGETACIJE - 67. DAN CVJETANJA Etogac ljudi, bijaše ovo zadnji updejt prije sutrašnjeg harvesta. Curke su i stale već sa debljanjem, tako da mislim da je dobar trenutak za posjeć ovu turu. :makaze: Čisto da se i pohvalim usput, u ponedjeljak sam bio na kontroli u Zagrebu, gdje smo i dalje ustanovili da sam čist od bilo kakvih naznaka tumorima u mjehuru. Tim bolje što sam odradio i CT prije ove kontrole, na kojem je vidljivo da je situacija u kompletnom tijelu ostala nepromjenjena od zadnjeg CT-a koji mi je bio prije nešto više od godinu i pol dana, odnosno da nemam nigdje nikakvih metastaza. :skot:::skot:::skot:: Šta je reći ljudi, riječima neopisivo, prezadovoljan sam sa samim sobom i nadam se da će i u budoćnosti sve ostati na ovome kako je i sada. :D Evo vam zadnje slike pizdulja, pa se čujemo u subotu kad to sve skupa stavimo na vagu! :) :wave:
Ma ni P od plijesni, *ebali sebe, zdravi bad smo ocaparili u potpunosti. Sad će jadna da šepa do idućeg vikenda. smiley9934smiley9934smiley9934 Al nema veze, ako ništa drugo sad sam ipak skužio da miriše, samo ne toliko ko drugi vrhovi od istog skunka, kao što rekoh, neobično. :D
Bok, bok! 38. DANA VEGETACIJE - 62. DAN CVJETANJA Situacija je uredna. Zalijevaju se čistom vodom sad već desetak dana, stavim samo malo calmaga i to je to. Harvest sam znači zakazao najvjerojatnije za idući petak, jer je bizz vikao na mene, pa sam eto odlučio malo to prolongirati za tjedan dana. smiley9934smiley9934 Imam jednu interesantnu situaciju, neznam da li se to nekom dogodilo ili nije, ali priča kaže sljedeće. Nedugo nakon što sam se vratio doma, sam primjetio kako mi ovaj bud na jednoj od biljaka ima pomalo klonule listove, koji su se kasnije krenuli i sušiti. Mislio sam si bože moj dolazimo na sami kraj cvjetanja, pa se nemam šta ni čuditi. No međutim, sad kad ga opipam, protrljam i punjušim si prste ne osjetim ništa, nema mirisa! Donji dio ispod tog glavnog vrha, prvi se set manjih cjvetova jel, imaju normalan miris i rast listića iz njega - ista grana isto sve. Nenormalno, tim više što bud i dalje izgleda zdravo i zeleno od glave do pete i prepun je trihoma. Šta vi mislite o tome, da li će imat rad taj vrh? :D Evo vam malo slikica pizdurina: Ajde čujemo se u iduću subotu najvjerojatnije, jer ćemo odrađivat noćnu berbu sa petka na subotu radi opojnog mirisa koji se širi nakon što se boxovi otvore, pa ti growaj u zgradi. smiley9934smiley9934 Pa-pa! :wave::wave:
Živili ljudi, to mene nazad! 38. DANA VEGETACIJE - 53. DAN CVJETANJA Situacija nakon što sam se vratio je odlična po pitanju zdravlja biljaka! Onaj ''najbolesniji'' skunk je stao sa progresijom, njemu smo davali jače doza calmaga, očito je to bio problem. :) Jedino me zadesio neugodan prizor raskalašenosti na svim stranama jer su se vrhovi poprilično udebljali, pa se se neki među težima sami supercroppali i visili za dolje. smiley9934 Odmah sam otišao jučer uzet mrežicu za krastavce, pa sam ih lijepo raširio i rasporedio da to liči na ne neki dostojanstveni grow. Krenuo sam ih zalijevat sa čistom vodom, jer sam berbu zakazao za 11.5. Po specifikacijama su sve spremne za harvest u rasponu od 8-9 tjedana. a to će taman bit 8ipo tjedana cvjetanja. Uglavnom, suma sumarum, jako sam zadovoljan sa zatečenim stanjem, usprkos tome što je sve visilo na sve strane, te mogu reći da je djevojka fino odradila posao. :) Eto vam malo slikica da vidite tu masnoću i osjetite smrad. :D Bit će meda!! ::listomahanje:: Čujemo se vjerovatno idući tjedan kad to sasječem i stavim na vagu. Do tada, živi mi i veseli bili! :wave::wave::wave:
Pozdrav narode! 38. DANA VEGETACIJE - 38. DAN CVJETANJA Prije svega, hvala svima na savjetima. Moram ti priznat da nisam primjetio skoro nikakve probleme na purple queenovima sa količinom hrane koju im dajem, a ipak im dajem više od 1/4 preporučene kako si napisao. Jedino si kontam da su one ipak ostale manje rastom, pa da im iz tog razloga možda ne treba tolika hrana. Pokušat ću sa malo jačom količinom hrane odradit iduće zalijevanje, pa ćemo vidjet gdje će nas to odvest. Što se zalijevanja tiče, uvijek ga odradim polako prije svega, pa onda još pokupim runoff sa špricom od ispod, cca pola litre uvijek bude. Ph metar nemam u svom posjedu, tako da ću ovaj grow odradit još bez njega, pa ću si za iduću jesensku turu priuštit jedan ph/ec metar. Imate li možda neke preporuke koji da si uzemem, jer nebi htio uzimat one po 30-ak eura, već da si uzmem nešta što daje najrealniju moguću vrijednost. :) Jutros sam zalio biljke u najmanjem boxu ispod LED-a sa regularnim omjerom gnojiva za koji vidim da im odgovara. Kontam jedino još uvrstit malo više topmaxa u igru zericu kasnije. BioGrow - 1 ml/L BioBloom - 2 ml/L TopMax - 2 ml/L CalMag - 0,7 ml/L Uglavnom bilo kako bilo, iako je ovaj skunk dobio po pičvajzu, i dalje napreduje, čak mislim da ima najdeblje budove od svih. I ajd sad ti budi pametan, prkosi pravilima. smiley9934 Sve skupa to trenutno izgleda ovako: Ovo mi je zadnji update za ovaj mjesec. Šibam u svatove od frenda za Zagreb ovu subotu, pa ću onda produžit do familije u slavoniju jedan đir, tako da me neće biti dva tjedna uz vas i biljoze, a u međuvremenu će se moje djevojče brinut za moje djevojčice, djevojka djevojkama. smiley9934 Živi, zdravi i veseli mi do tada bili, čujemo se! :wave::wave::wave:
Bok ljudi! Eto, ovaj puta vam se javljam sa malim problemom koji mi je zadesio jednu biljku pod HPS-om, a sad polako vidim da je i još jedna dobila početni simptom istog problema. Radi se o jendnom skunku i purpe queenu, al prvo ću vam stavit slike sa opisima. Pa da počnemo... Ovo su skunk i purple queen koje se nalaze pod LED-om, i to svega par centimetara od panela (5cm max), i zdrave su go dren. Sve me više loži ta činjenica da si za zimski grow utržim Lumatekov 465W LED panel, jer u proteklih par tura koje sam odrađivao pod Attisom od 200W nisam imao većih problema, te su mi sve biljoze izlazile skoro ful zdrave pred harvest. Zdravi skunk koji se nalazi odmah do boležljivog skunka pod HPS-om u velikom boxu: E sada da krenemo sa ovim problematičnim djevojkama. Oboljeli skunk: Danas sam ju zalio bez NPK omjera gnojiva, već samo sa Aloeverom i Algama. Nadam se da će ju malo vratit na zdraviji put i zaustavit taj spread, jer sam primjetio da mi kreće i na sugar leavese. Blago oboljeli purple queen pod HPS-om: Ne znam koji bih zaključak izvukao iz ovih simptoma, jer sam svima davao jednaku količinu hrane prilikom svakog zalijevanja. Jedino što primjećujem na svim biljkama (i pod HPS-om i LED-om) da su im zericu pecnuti vrhovi, iako nikad nisam išao sa onom količinom hrane koja je propisana na biobizzovoj tablici, čak dapače, uvijek im dajem manje. PH vode, kao i EC nisam nikad kontrolirao/mjerio, pa si sad sve više razmišljam da li je vrijeme da počnem? Temperatura mi se penje do max. 29C, a ne pada nikad ispod 20C po noći. Painkiller XL mi je najviša biljka u boxu i nema uopće takvih simptoma(iz tog razloga je nisam ni slikao), tako da nekako isključujem mogućnost light burna. Ne znam šta da si mislim, ako bacite oko na prošli grow, primjetit ćete da sam imao isti problem sa jednom od biljaka, dok su ostale bile zdrave. Izgurao sam ja i nju do kraja, ali ono, ne volim ih vidjet ovakve. Željno iščekujem vaše savjete! Pa-pa! :wave:
Di ste igrači?! 38. DANA VEGETACIJE - 31. DAN CVJETANJA Eto nas, na polovici cvjetanja! Vrhovi se fino debljaju. Neću previše drobiti jer niti nema potrebe, sve je više manje dobro, pa neka tako i ostane! :) Jučer sam ih opet pognojio sa sljedećim omjerom: BioGrow - 1 ml/L BioBloom - 2 ml/L TopMax - 2 ml/L ActiVera - 0,66 ml/L CalMag - 0,7 ml/L AlgaMic - 0,66 ml/L Eto slimbica: Čujemo se iduće srijede bećari! Budite mi dobri! :wave:
Uskršnji update! Prije svega, svima vam želim sretan katolički uskrs, kao i vašim obiteljima, a nakon toga ću vam pobacat malo slikica djevojaka i trenutnog stanja. :) Prošetao sam ih sve van boksa malo, kako bi slimbe bile što vjerodostojnije. Pa krenimo... Ovako je izgledao runoff od zalijevanja vodom: Pola litre je izašlo od svake u pravilu. Zalio sam ih sa 6L vode, svaku zasebno naravno, a u potovima je cca 20 litara zemlje... Purple Queen (Lijeva je pod HPS-om, Desna pod LED-om) Na zadnjoj slici se vidi kako su se na biljci pod HPS-om malo listovi namreškali prema gore, ali ništa strašno brijem. Skunk XL HPS: Na predzadnjoj i zadnjoj slici se vide par sjebanih listova, a zbog čega se baš na njoj to pojavilo neznam. Biljka je ful jaka, jača od ostalih u pravilu, sve su dobivale istu hranu i isto sam se ophodio prema svima, u smislu treninga. LED: Painkiller XL HPS: Etoga, to bi bilo to od mene za danas! Čujemo se u srijedu, kad ću okačit samo 4 slike, da baš ne zakrcavamo ovaj dnevnik sa milijon slika. :D :wave:
Hopa! 38. DANA VEGETACIJE - 24. DAN CVJETANJA Situacija po pitanju zdravlja biljaka je i dalje skoro pa bezprijekorna - ne želim reći da je bezprijekorna, jer vjerujem da uvijek može nešto bolje. Međutim, prosudit ćete sami. :) Evo tu sam uslikao dva purple queena, pošto su ostali niži rastom, kao što je i deklarirano, pa ih je lakše i za uslikati: Temperature mi se i dalje vrte u rasponu od dnevnih 27-29, te noćnih 20-21. Vlaga mi se vrti u rasponu od 40-60%. Odradio sam i neki lagani lolipop: Jučer i prekjučer sam ih zalio sa sljedećim omjerom gnojiva: BioGrow - 1 ml/L BioBloom - 2,5 ml/L TopMax - 1,33ml/L ActiVera - 0,66 ml/L CalMag - 0,7 ml/L AlgaMic - 0,66 ml/L Čisto informativno, nisam im dosad dao niti jednom čiste vode od početka growa, pa šta mislite, da li da presječem jednom sa običnom vodom? MIslim, ne pokazuju znakove nikakvog nutrient burna, niti lockouta, sve uredno popapaju, ali eto čisto se pitam... :) Evo i njihovih slikica u kućicama: Ovaj skunk i purple queen koji mi se nalaze pod LED-om su mi na nekih par centimetara od svjetla, ali ne vidim aposlutno nikakve probleme radi toga - zakon! :) Etoga, to je to za ovaj puta, komentirajte, lajkajte i sherajte - zajebavam se. :D Čujemo se iduće srijede narode! ::listomahanje::
Dobar dan! 38. DANA VEGETACIJE - 17. DAN CVJETANJA Kao i do sada sve je pod kontrolom, te nema većih problema. Temperatura i vlaga mi se kreću u normalnim rasponima. Primjetio sam da mi je poneki list na višim granama žut (pod HPS-om), pa sam pomaknuo žarulju do plafona i zarotirao biljke, jer su svi ostali listovi lijepe zelene boje. Prerasle su mi deklariranu visinu po RQS-ovoj tablici, a neznam šta bi tek bilo da ih nisam topirao, vezao, te možda pustio još malo dulju vegetaciju... :confused: Evo dvije slikce plosnatogranastog jedva očekujućeg debelog buda: Jutros sam ih zalio sa sljedećim omjerom gnojiva: BioGrow - 1 ml/L BioBloom - 2 ml/L TopMax - 1ml/L ActiVera - 0,75 ml/L CalMag - 0,7 ml/L I još par slika od njih svih skupa: Etogac, to je sve za ovaj puta, čujemo se iduće srijede, sa što debljim pomakom u budovima! ::listomahanje:: Živi mi bili! :wave:
Op, op! 38. DANA VEGETACIJE - 11. DAN CVJETANJA Situacija je i više nego odlična, sve biljoze su došle ful zdrave i nema više simptoma koji bi ukazivali na deficit kalcija i magnezija. Temperaturni raspon mi se kreće od noćnih 20-21C, do dnevnih 27-29C. Vlaga mi se kreće u rasponu od 55 do 65%. O učestalosti i koliličini vode koju im dajem neću ovdje pisati, da me nebi razapeli ko jadnog Bizzu. :D Zadnje gnojenje je bilo u sljedećim omjerima: BioGrow - 0,5 ml/L BioBloom - 1 ml/L ActiVera - 0,5 ml/L CalMag - 0,5 do 0,8 ml/L (ovisno o biljci) Defolijacija? Lolipoping? Prijedlozi? Čisto me zanima da li računate tih prvih tjedan dana cvjetanja dok ne krenu bacat dlačice? Odnosno, da li ih puštate tjedan duže da cvjetaju? Evo i slikica u prilogu: Srdačno vas pozdravljam do idućeg tjedna! ::listomahanje::
Hop! Jedan vanredni updejt! :) Čini mi se da imam isti simptom nedostatka calmaga, ali se drugačije manifestiralo, barem naizgled. Listovi su fino mekani, osim na tim mjestima sa točkicama, gdje su na opip i protrlj suhi. Radi se o par listova na biljci pa bih volio da prosudite. Problem sa žutoćom listova sam rješio na one dvije biljoze sa jačim dozama calmaga. Evo slikica: I u ovom growu sam po prvi put doživio uske i plosnate grane na dvije biljke(različitog strejna), a gore na tim istim granama je tolika koncentracija listova da to nije normalno! :D Evo slimbi: Živili! ::listomahanje::
Živili! 38. DANA VEGETACIJE - 3. DAN CVJETANJA Evo nas u cvjetanju narode, popunili su mi se boxovi u potpunosti, pa nisam htio odugovlačiti sa prebacivanjem na 12/12, jer mi je prošla tura doživila neželjeni stretch. Kako ste mi savjetovali tako sam i pognojio sa calmagom sve biljoze, a ove pod LED-om sam dodatno pojačao. Rezultat je trenutno takav da se žutilo lišća nije proširilo, a sad ćemo kroz budućnost vidjet da li će se i povući. Baš mi je prije sat vremena stigao i novi stupni ventilator, tako da su mi oba boxa sada opremljena sa lijepim raspuhivanjem po krošnjama. Temperatura po noći je 20C, a po danu 25C. Eto, bacite oko na slike u prilogu, brijem da obećavaju! :D Do idućeg javljanja, srdačno, vaš Veseljak! ::listomahanje::
Živili! 34. DAN VEGETACIJE Situacija je super, osim što sam primjetio da biljoze koje se nalaze ispod LED-a imaju poneki crispy listić, i generalno su mi nekako suhi listovi. Sukladno tome sam povisio svijetlo i smanjio intezitet svijetla sa 80% na 60%. Brijem da je neki lagani light burn. Baš sam jučer naručio još jedan stupni ventilator tako da ovaj koji mi se nalazi sada u velikom boxu, mogu stavit u manji box, a novi vent da radi tornado u velikom boxu! :D Evo slikica listića: Da li se to nekom možda događalo ispod LED-a? Danas sam svaku zalio 3-3.5L vode, a od gnojiva sam stavio samo BioGrow (1ml/L). Isto tako sam odlučio da ću ih držat 40 dana u vegetaciji, jer mi se veliki box već dobrano nakrcao. :) Slike u prilogu: Etoga, do idućeg tjedna vas lijepo pozdravljam, budite mi veseli, živi i zdravi! ::listomahanje::
Bok, bok narode! 27. DAN VEGETACIJE Ciganke napreduju uredno, sve sam ih istopirao, osim one koja zaostaje malo u razvoju, koju sam odlučio ne stresirat dodatno pa će takva i ostat, ali bilo kako bilo gura i ona! :) Kao i inače grane mi pucaju pri vezivanju, odnosno jednu sam polomio, jer mi je pobjegao prst sa niti za vezivanje, to je kul, sve 5. No po prvi puta mi se dogodilo nešta ful neobično, žao mi je što nisam slikao situaciju da vam pokažem što se točno dogodilo, no pokušat ću objasnit rječima. Uglavnom, kako mi se kreću izduživat katovi, odnosno grane iz sredine stabljike prema van, tako ih prvo vežem za fan listove, jer je teško bilo kako drugo ih krenut navlčit u horizontalu, barem meni, jer nema mesa još za uhvatit granu. E i znači jedna biljka je imala valjda toliko jak uzlazni rast, da mi je u roku 24 sata sama sebi polomila dvije grane na četvrtom katu, odnosno napravila je doslovno slovo ''L'' i pukla u kutu njega, znači čista samodestruckija. Veseli me vidjet takve ludosti, koje ćemo rješit još dodatnim topiranjem petog, već topiranog zadnjeg kata. :) Slimbe u prilogu: Etogac, toliko od mene za ovaj puta, pozdravljam vas do idućeg tjedna! Srdačno, vaš Veseljak! ::listomahanje::
Živili pratitelji dnevnika, te oni koji će to tek postati! 20. DAN VEGETACIJE Hvala svima na lijepim željama! :) Bećaruše lijepo napreduju, osim ove u najmanjem potu, izgleda da nije najzdravija, ali ko ga *ebe, nisam ni ja bio, pa sam stigao tu di jesam! :D Krenuo sam minimalnim gnojenjem, malo biogrowa, calmaga i activere. Topirao sam dvije igračice, koliko vidim danas ću morat još dvije, a sa LST-om ću krenut za koji dan. Temperature mi se kreću u rasponu od 23-26 stupnjeva, a vlaga oko 35-50%. Eto, nemam što previše nadodati, slikice su tu, pa procjenite sami. Do idućeg puta, srdačno, vaš Veseljak! ::listomahanje::