Prije svega pozdrav svima! Pratim forum ima neka tri mjeseca i ja sam se odlucio na svoj prvi grow. Sjeme je iz neke dobre domaje sto sam pusio i nije losa bila pa sam odlucio skupiti nesto sjemena i krenuti. Ako sta bude ok ako ne valja steci iskustvo. Prije nekih 18 dana stavio sam sjeme na klijanje prema upustvima sa foruma.Znaci vise slojeva toalet papira,svjetlost,destilovana voda itd. Klice su se pojavile za 48 sati.Posadio sam ih u plasticne saksije od 4dc koje sam napunio kupovnom zemljom.Zalijevao sam ih kisnicom koju sam prikupio.Nikle su za tri dana. 10 Dana poslije sadjenja klice: Danasnje slike: Biljke su vani non stop od sadjenja klice.Sunca ima u izobilju i temperatura je dosta visoka.Mislim ih presaditi u kante od 15l one od jupola.Kontam staviti kupovnu zemlju i pomjesati je sa stiropolom. Kad mi je vrijeme presadjivati? Svaki savjet dobrodosao. Pozdrav!
Ova sad koju koristim je obicna za cvijece florosam tako nesto.Citam da je teramagma najbolja pa cu je potraziti.
Hocu izbacit cu slike cim je presadim.Trenutno sam u potrazi za teramagmom jer ne drze je svi u radnji vjerovatno sto je malo skuplja.
Obisao sam tri radnje nisu ni culi za ovu zemlju :icon_rolleyes: Imam jos na dva mjesta otici mislim da cu je pronaci. Nasao sam testere u radnji koja drzi bazensku opremu tako da se trenutno educiram o podesavanju ph vode.Za sad je kisnicom zalijevam. Posto se blizi presadjivanje kako bi trebao za pocetak tretirati biljku sa gnojivom.Vidim da koriste plantelu tu sam i ja nasao.Za pocetak mi treba ona plantela list koliko sam razumio.
Ne mogu nikako na forumu naci da li trebam plantela list koristiti odmah po presadjivanju? Ako neko moze da mi kaze ili link dadne bio bi zahvalan.
Hvala puno danas cu ih presadjivati pa cu postavit koju sliku.
Nasao sam teramagmu ima kupiti u tušu 19,30KM(80kuna)vreca od 60kg. Imam nesto kravljeg djubriva da li bi pametno bilo pomjesati malo sa tom zemljom?
Nasao sam teramagmu a ova florahum je duplo jeftinija.Trebao si prije reci :)
Evo danas napokon da ih presadim.Znaci prema uputama na dnu kante je kravlje djubrivo,florahum i stiropol. U gornjem dijelu je teramagma i stiropol. Napravio sam rupe na dnu kanti da moze visak vode da otice. Vrlo lako sam ih izvadio iz malih saksija jer je zemlja bila relativno suha.U ovim kantama sam napravio prvo rupu koristeci praznu saksiju.Mislim da sam bezbolno presadio biljke i da nisu dozivjele prevelik stres. photo hosting sites image hosting without account free picture hosting
Hvala na savjetima.Mislio sam ih ostaviti u ovim kantama jer nemam pogodne zemlje u dvoristu.Ne trazi mi se bas neki sajt jer sigurniji sam u svojoj kuci.Ima li neko iskustva i da je radio na ovaj moj nacin ili ipak moram traziti drugi nacin? Kisnice mi ponestaje morat cu koristiti vodu sa cesme i korigirati ph.
Malo slika da ubacim. Zaljevam ih vodom sa cesme i po meni rastu dobro. Nisam jos poceo plantelu koristiti.
Biljke su narasle 20-ak centimetara od sutra cu ih poceti gnojiti sa pola doze plantele list pa da vidim kako reaguju.Jel rano za lst?
Ok sa gnojenjem cu tako i uraditi. Sto se tice sjemena ne znam nista o njemu jednostavno uzeo iz dobre robe i posadio. Trazio sam po forumu kako se radi LST i skontao sam kako to ide i vidim da neki rade LTS na manjim i vecim biljkama od moje pa sam potrazio konkretan savjet. Hvala na podrsci.
Evo ih friske :) Do sad sam ih samo jednom zalio jednom dozom plantele. Dvije su visoke oko 30cm i vise idu u sirinu a dvije oko 40cm. Planirao sam sutra raditi LST jer mislim da je vrijeme,kontam tako ce i drugi dijelovi biljke dobiti vise svijetla. Sunca imaju 10 sati dnevno najmanje. Samo da su curice joooj bilo bi pravo.
Vjeruj da sam i ja to kontao,volio bi dobiti grm nesto ko one male borove samo me strah da ne userem nesto.Kontam sa LST nemogu pogrijesit.
Odradio sam HST nadam se uspjesno. Pospricao sam biljke koprivom da ih zastitim.
Biljke su navrsile mjesec dana pa da izbacim koju sliku. Topiranje je ok ispalo i sada vise u sirinu idu. Gnojim ih plantelom prema upustvima sa boce i to je to. Pridruzila im se jos jedna biljcica
Imam jedno pitanje.Da li se topiranje radi samo jednom ili mogu topirati i ove ostale vrhove? Ako moze neko da mi odgovori ili da link.Unaprijed zahvalan.
Da razumijem da ne treba pretjerivati.Ovaj glavni vrh kad sam otkinuo ispalo je odlicno jer dobio sam nova dva i biljka u sirinu ide sto sam i zelio.
Drugari moze pomoc na jednoj od biljaka mi je izbacilo ko neke cvjetove ne znam o cemu se radi.Ja sam trazio po forumu nisam nesto slicno nasao i mislim da im je jos rano za cvjetanje.Evo slika u prilog
Predpostavljao sam samo me ova prva slika zbunila.Nije mi jasno kad je prije pokazala spol.Idem je cijepati odmah imaju jos cetiri valjda cu biti bolje srece.Hvala
Mudonja uklonjen pregledao sam i ostale biljke i naidjem na ovo. Nadam se moja prva curica i da je nije kuronja oprasio.
Ocito sam propustio koji cas mislio sam da je moze oprasiti cim izbaci ove dlacice.Ovo je preflower koliko sam skontao.Covjek svaki dan nesto novo nauci zato sam tu.
Sad kad je biljka izbacila preflower da li da nastavim gnojiti plantelom list ili da se prebacim na plantelu cvijet.
Biljke lijepo napreduju visoke su preko metra. Gnojim ih plantelom list. Dvije su zenske 100% za jos tri cekam da se pokazu. Evo slike:
Sta bi ovo moglo biti? Na biljkama ima par ovakvih listova.
Pozdrav drustvo nisam se odavno javljao evo da krenem. Biljke su stare nekih 5 mjeseci i do sad sam ih gnojio plantelom list. Ostao sam na cetiri cure sto je odlicno jer sam imao 6 biljki i koristio sam nepoznato sjeme. Ne znam jesu pocele cvijetati tu se nadam da cete mi vi pomoci.Kupio sam plantelu cvijet i ako je vrijeme samo recite.Relativno se dobro razvijaju osim ovog zutila na listovima.Ne znam do cega je redovno zaljevam i gnojim.
Vire pistile iz preflowera tako sam skontao da su zenke.Sad jel pocela cvijetati ne znam uslikat cu sutra bolje pa cete vidjeti.A za mokre listove,nemam obicaj to raditi ovo sam ih malo umio pred slikanje.
Evo malo boljih slika. Presao sam na plantelu cvijet i biljke su nevjerovatno zivnule. Molio bi iskusnije da prokomentarisu malo stanje biljke vide li neke nedostatke i to.
Cini mi se da imam jednog jajana a najveca biljka nevjerovatno lijepo izgleda.Ipak za sigurnost volio bi neko od iskusnijih da potvrdi. Na ostalim biljkama nisam nista primjetio.
Upravu si steta prava najveca biljka 1.8m visoka zadebljala pravo. Hermi mi moze oprasiti ove ostale cure(ako nije vec :icon_sad: ) tako da ga rezem jel tako Bogeyman.
Ne znam koji je dan cvjetanja mislim oko 20 ako neko misli drugacije neka me slobodno ispravi. Biljke fino napreduju vrhovi debljaju i opcenito biljka mi izgleda zdravo. Grane su se savile od tezine pa cu ih vjerovatno morati vezati. Zaljevam ih svaki dan jer u nas su velike vrucine pa voda brzo izlapi iz posude. Gnojim ih plantelom cvijet svako treci-cetvrti dan propisanom dozom.
Moze li neko procijeniti koliko je jos do kraja ostalo? Citao sam da se to nekako povecalom gleda ali eto otprilike da mi neko kaze.
Sitno brojim :icon_wink: Hvala Bogeyman i jos jedno pitanje zasto mi je tema prebacena iz dnevnika uzgoja ovdje.
Ljudi kakve su mi ovo bube biljku napale,uzgajam povrce a jos nesto ovako nisam vidio.Priljepe se za biljku i ko da joj sokove sisu.Kad ih poskidam ostane bijela tacka(vidi sliku 3). Ima li pomoci?
Niko ne zna kakve su ovo napasti?
Hvala brate sad za sad sam ih rucno poskidao bilo ih je dosta ali uspjeo sam.Ima dva dana ne pojavljuju se vise i biljke mi ok izgledaju.
Konacno harvest.Mogao sam je mozda jos malo ostaviti ali iducih 10 dana prognoziraju kisu pa nisam htio rizikovati. Posla oko trimanja je bilo dosta uljepio sam ruke skroz jedva sam ih oprao. Za prvi put ja sam i vise nego zadovoljan. Nista ne bi uspjeo da nije ovog foruma i dobrih ljudi koji su mi pomogli da izguram svoj prvi grow. Hvala svima! Od 5 biljki sa kojim sam krenuo prezivjele su 3.Jedna je bila jajan a druga hermic.Dobro sam prosao sa 3 cure a iduci put cu pokusati nabaviti feminizirano sjeme. 1.biljka 2.biljka 3.biljka Sada idu na susenje cijela kuca mi mirise bas imaju intezivan miris. Smoke report cu postaviti kad sve zavrsim.Jedva cekam i ova zima ce biti vesela.Pozdrav
Letit ce se ali u mislima :rasta1:
Cvjetovi su na susenju 9 dana,sta sad da radim jel trebam stavitu u tegle ili? Ako moze neko link da mi dadne ja ne mogu na forumu naci. Pozdrav.
No Joke hvala na brzom odgovoru.Mislio sam i jedan dio presovati.Ovi cvjetovi mi nikako nemaju miris ko kad kupim u dilera nekako je blazi i ne znam kako bi se izrazio slatkast :icon_smile:
Ne sade oni nista nego preprodaju neku brlju od koje me samo glava boli a to me i natjeralo da uzgajam,barem znam sta pusim.
Uh mislim da se nismo skontali,vjerovatno je do mene :rasta1: Htio sam reci da moja ne mirise onako odmah ali kad je mrvis extra ima miris.Presovanjem naravno ne dobijam nista na mirisu nego onako kontam da probam.Sta mi ti preporucivas ja cu te poslusati ko i do sad ;) Evo jednog dijela a ukupno sam sa tri biljke dobio 500gr suhog nije lose meni dosta.Najvaznije meni da sjemena nema znaci muske sam odstranio na vrijeme.
Bio bi red napisati i smoke report. Ne znam bas kako se to radi ali pokusat cu.Izgleda da je ovo sjeme kod mene bilo razlicite vrste. Od ove jedne biljke kad zapalim ma joj dozivljavam euforiju smijeha boze sacuvaj :icon_lol: Ove druge dvije imam osjecaj da mi utrne celo poslije dva-tri dima a onda se raspricam nema teme koju ne dotaknem hehehee Uglavnom nisam bas neki iskusan pusac pa da vam to sve docaram.Sa mnom je pusio jedan drug koji konzumira travu vec boga pitaj koliko i kaze da je extra. Sad me pegla gdje si uzeo ovo pa sam morao da lazem svasta nesto. Eto ja vas pozdravljam a dnevnik moze u zavrsene.