Ime vašeg dnevnika: AK 47 fem,Bulkseeds by Mad Datum nicanja sjemenke: 20.08.2020 Početak vegetacije: 21.08.2020 Breeder: Bulk Seeds Strain: Ak 47 Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, FIMing Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 80W Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 120W Nutrijenti: Hesi Ostala oprema: Vents tt100+filter can 100 Dodatne informacije: Pozdrav svima veseli moji,evo došlo mi malo vremena u šake,doduše još ovo ljetno no odlučio ja da će temp past uskoro na neku normalu pa reko da bacim jedan poučni dnevnik. Ne idu me baš čest pa neka malo sam se i zaželio. Biljka je trenutno u drugom danu vege,od danas popodne u šatoru. Što se tiče samog setupa,box je isti pirate mali 40x40x120,ventilacija također,posuda za početak 0,5l kasnije airpot 15l,no novost je u rasvjeti,uzeo sam si zeusa compact 308 verziju,to je u biti manja verzija od 308xt. Odličan panel sve u svemu,pripasao hladnjak gore alu i držim ga trenutno na nekih 80W,pa postepeno budem pojačavao pomalo. Pa to ne grije ništ a blešti ko pasja kesa.. Zemlju sam uzeo terabrill crvenu,zakon mi je,iam i perlita sa strane 3l pa budem mixao.. Od gnojiva iam plagrona ali organic verziju tj paletu pa sam se ovaj put odlučio za hesi ( tnt,bloom,p+,boost ). Što se tiče trenutne ventilacije je u pogonu samo jedan izlazni vent 120mm koji radi na također dimmanom driveru ali na 24V DC. Kasnije ubacujem vents tt100 sa filterom. Što se same genetike tiče,neznam puno nego da idem isprobat,koliko može bit lošije spram royala,dinafema,barneya i ostalih?? Ekipa to bi bilo to za početak evo i neki mali info o samom strainu. Respect vutra.org https://bulkseedbank.org/cannabis-seeds/feminised-seeds/ak/ Slike boxa:
@FatOne ,kolega,ipak ne ide gorilla sljedeća,bude pričekala neki drugi put ako ne strune sjeme.. valjd ne bu.. prednost sam dao bubbi kushu autosu od dinafem-a pa ide ona et želim autosa mal za promjenu. Gorillu možda na ljeto puknem ovisi.. :cool: :D:respect:
Pozdrav ekipa,nema me jedno vrijeme,potresi,ovo ono svašt nešt se događa oko nas a opet eto nešto se uspjelo i izgurat!! Nakon dva tjedna u teglama,Ak je dobio sav puni sjaj i potencijal,curing je donio ono svoje,miris i aroma su brutalni!! Osušenu količinu nisam ni vagao,vagu nemam nit ju želim imat tako da me iskreno ni ne zanima finalna masa. Polako se troši ali sigurno,bez žurbe,sa pušenjem ne pretjerujem zato su mi i dovoljne ovak male količine za uzgoj. Rad je odličan,upravo onak kak ste mi vi neki velili da bi me mogao oduševit sa radom i jest,da bi riječ rekao,prava euforična sativa,head high dugog djelovanja!! Nemam neke inspiracije za opisivanje ili smoke report pa et bar sam vam malo dočarao kakva je!! Toliko od mene za ovaj dnevnik,do nekog sljedećeg vidimo se i budte mi dobri i zdravi!! @Bizzzo ,može sada lock na dnevnik,neću se buniti.. respect svima ljudi!! ::volimj:: ::listomahanje:::cool:
UPDATE ; HARVEST : Pozz vam ljudi svima,stiglo je napokon i to finalno izvješće kaj se ovog dnevnika tiče! Da je bilo dugo bilo je,a moglo je i bolje jbg kako jest,zadovoljit ću se i sa ovime.. Ubrana sinoć navečer sveukupno 125-ti dan života i nekih 70 dana cvjetanja. Nisam ništa vagao,iskreno ne patim od mase baš a i sami cvjetovi mi nisu baš neke mrcine da bi me zanimala finalna masa! Sad nek se kobase šuškaju,od trima bih možda pravio canna butter no o tom po tom budem još vidio!! Sljedeći grow malo opuštenije i kraće idem sa autosom,naručio sam si bubba kush od dinafema,no moram malu pauzu uzet imam uskoro neke radove po stanu pa bih malo pričekao do sljedećeg growa. Miris AK je fantastičan,pravo opojan,jedva čekam probat kad bude suvo za teglu!! Toliko od mene,nemojte još ključat dnevnik,budem još postao neke fotke malo kasnije suhog produkta!! Ekipa,stay high i svakome sve najbolje,ljubi vas Rabb!! ::listomahanje:: :lol::cool:
UPDATE: Pozz ekipa,eo me na predzadnjem updateu ovog dnevnika. ::umirem:: :cool: Ak-u je sada trenutno 118 dana života od toga 78 na 12/12, te 64 dana cvjetanja!!! Odradio sam flush prekjučer dobar da joj isperem korjen od nataložene soli iako iskreno ni nije bilo puno taloga jer ju nisam puno gnojio zapravo tako da je to to. Bliži se kraj,pratim trihome mikroskopom i sada su 80% njih mutnih,15% mliječnih i možda svega 5% amber tj tamnih.. Nije to loše iako količinski i nije baš neki favorit dosta su sitniji cvjetići al su zahvalni po mirisu,masnoći tj razini trihoma i tvrdi su taman onako na opip. To je to ekipa sljedeći put se vidimo na harvest updateu tj na kraju dnevnika!! Budte mi dobri i naduvani,voli vas Rab!!
UPDATE: Ekipa pozz,kratko javljanje,guramo dalje do harvesta!! Dan 112 života,od toga 72 na 12/12 te 58 cvata. Hranio ju zadnji put prije 6 dana i to je to od gnojenja. Uskoro flush pa nek gura još malo pa dokle izdrži!! @reaktor ,kolega tnx na odg,vjerujem da su im fine genetike,no ovaj pheno mene zapo neki mršaviji no sudeći sada već po svemu,oduševit će me radom i ostalim.. :cool: Ljudi budte mi zdravi i otporni!!! :lol::vozdra:
UPDATE : 104-ti dan od nicanja,od toga 64 na 12-12 te 50 dana cvjetanja. Hm,što pametno reć? Ništ,strpljen spašen,mislim da guram s ovim mirno,nešto će i biti za rizlu! Sutra doza gnojiva full svega od hesia,s obzirom da je zadnja dva puta dobila čiste vode. Počeli su neki blagi znakovi u obliku žućkastih mrlja po nekim fanovima,no to je zanemarujuće,bilo je i vrijeme,matora je već.. Ekipa,kratko vidimo se za tjedan dana opet,eo i fotki,držte se!!! :vozdra:
UPDATE: Redovan nedjeljni update još jedan u tijeku.. Dan 98 od nicanja,58 na 12-12,te 45 dana cvjetanja. Dobila vodu jučer obilnije malo,tako da sljedeće zalijevanje ide ful doza klope jer smatram da treba to još gnojit,nisam do sad pretjerivao sa gnojivom! @FatOne ,frende možda si u pravu,def neki zaeban low yielder pheno,no ubojica. Stanje kako god da je,dobro je ide nekak,sve to nekak sporije al vremena imam i moram ovo dovršit. Čitao sam detaljnije o samom strainu od bulka po stranim forumima i skužio da su neki frajeri imali sličnu situaciju sa dugim cvjetanjem jer ova genetika je 85% odnos sative prema indici od samo 15%. Neka samo ona pići polak al mislim da na kraju budem i zadovoljan s njome,pružam joj najbolju brigu,doduše vlaga me mal jebe suh je zrak u stanu od centralnog,ali ok je prek dana 45%. Temp 24,noćna 20. Toliko za sad vidimo se opet za tjedan dana. Budite mi dobri i pazite se,pozdrav svima!! :cool: :vutra:
@mester ,da prijatelju znam sve,ni meni nije jasno zašto se tako sporo razvija u cvatu,no ne opterećujem se previše,kud bi stigao,ja krivim genetiku za to. Mene usrećuje to jer je zdrava i vidim da gura,pa kak joj bilo do kraja,do žićbo-a valjd bude kraj, ja računam i malo prije.. o tom po tom!! :D o_O
UPDATE: Bok društvo svima,redovno javljanje vikendno,ovaj put bit ću kratak,sve ide polako ali sigurno svojim tokom. Dan 91,od toga 51 na 12-12,te 38 dana cvjetanja. Uvjeti skoro ne promjenjeni,sve pod kontrolom,temp 24,nocna 19,vlaga 40ak,nocna oko 60%. Dobila maloprije full doze klope hesi blooma+phosporus+boost ( 20/10/8ml) na 4l vode,i nek ždere sad,zadnja dvaput dobila čistu vodu! Do sljedećeg javljanja se čujemo i bili zdravi evo i fotkiceee :respect: :lol::cool:
@FatOne ,kolega,drago mi da primjećuješ takve stvari i vidim također da se razumiješ dosta u te boardove općenito kao rasvjetu,ali mislim da za to nema brige,listovi stoje ok,možda ti se čini zbog ovih nekih sa strana jer je natiskana cijela uz box pa se neki listovi tako podigli uz stijenke boxa. Jbg mali je box,nažalost nemam veći prostor da ga povećam sve dok jednog dana ne budem imao svoju vlastitu grow sobu a onda će biti i nekih većih mogućnosti. Zeus vrti sada na cca 100W ( oko 40cm od nje ) i već je tako jedno vrijeme tipa dva tjedna,tako da smatram da joj nije to puno jer bi već odavna bacila neke znakove burna,no nema ih uopće,svaki listić djeluje zdravo zeleno baš onako kako treba biti. Mogući uzrok sporog cvata je taj da mi je dnevna temp malo manja tipa 23C a ako idem na varijantu da uključim grijač kod pasivnog ulaza onda pušim na vlagi jebeno,sad je oko 40 do 50%. Gle sve jasno za sative,za ovaj Ak stoji od bulk seedsa genetski da je 80/20 u korist sative i to se vidi na mrtvo,stvarno tako djeluje. Neznam vjerujem da će sve n kraju ispast dobro,kad pogledam fotke od prije mjesec dana i sad ne mogu reć da se ne puni i da nema razlika. Tnx na praćenju,ostali dečki @Hammer 2 +5 bombi ,@Badi ,@Slavol Žižek ,također hvala na praćenju i svim savjetima i željama,divni ste svi,volim vas. ::umirem:: :respect::cool:
UPDATE : Ciao svima,na redu još jedan nedjeljni update. Eo ovako stvari više manje sve na mjestu,ak cvjeta dobro,nisam previše zadovoljan baš samom brzinom cvata,no šta je tu je,očito je genetika takva ja neznam. U danu je 85 od klijanja,od toga 45 na 12-12,te nekih 32 dana cvjetanja. Pije dosta tekućine,oko 3,5l svakih tri dana,miriši fino,lijepi se i sve stoji kak treba. Neznam do kad mislim furat ovaj grow ali sredinom 12tog mjeseca planiram skidat ako sve bude u redu.. Sljedeće polijevanje ide opet full klopa hesi bloom+fosfor+boost. Ph držim stabilan,6,6 i nema problema oko zdravlja i trošenja nutrijenata. Zanima me kako to bude sve izgledalo na kraju al mislim da ne bude loše. Zeus pići ko sunce,prija joj,a evo i slika nekih koje će sve opisati rečeno do sad. Čujemo se za tjedan dana do novog osvrta. Toliko,budite mi zdravi i opušteni u ova šugava vremena ni ne preostaje ništa drugo nego growat i veselit se tome. :lol: :D:vutra:
UPDATE; Pozdrav veliki svim kolegama,prođe još jedna nedjelja kao i svaka veoma brzo i eo opet kratak osvrt,ispada većinom subotom pa neka i ostane do kraja. Ak je dobro,u danu 77 od nicanja,37 na 12-12,te 24 cvata. Lijepo se drži,sit je,peglam mu blooma i ne žali se. Počeo je formirati hedove, polako ali sigurno se pretvara u zmaja!! Pije preko 3l tekućine na 4 dana,ali mu postepeno dižem laganini. Uvjeti su mu gotovo isti,razina kanabinoida se diže na očigled,full je zdrava,nema nikakvih deficita,nutova i sl,i to mi je drago za vidjet. Držim stabilan ph i nema brige. Razmišljam o dozi boosta uskoro da ju gurne još malo s leđa,a i o fosforu bi mogao razmišljati o neke pola doze lagane... Do sljedeće subote ljudi moji budite mi opušteni i naduvani. Slike govore više od hiljadu riječi tako da... respect :vutra: @svejedno ,hvala kolega,tek će ona pokazat prave zube za mjesec dana.
UPDATE ; Bok svima,na redu je još jedan update u nizu. Dan je 70-ti u tijeku,od toga 30-ti na 12-12,te 17-ti dan cvjetanja!! Sve ide svojim tokom,uvjeti skoro nepromjenjeni,pošto je dvaput zaredom dobila hranu,sutra će dobiti dozu čiste vode oko 3,5l. Polako ju zalijevam na male doze u krug pa puno može time i primit za sad. O fosforu još ne razmišljam tek tamo za dva tjedna pomalo uvest i njega. ::umirem:: Nemam puno za nadodat zato idu fotke,one sve govore!!! Stay high i sretnooo:cool::respect:
UPDATE : Dan 62-gi života Ak-a,od toga 22 na 12-12,te 9 dana cvata. Spustio sam ju do dolje na max,od zeusa je udaljena sada oko pola metra,zeus na 100W lijepih,oko 20 soma lumena. Pratim ju zasad moglo bi biti čak malo i puno,no budem smanjio ako primjetim neke burnove. Dobila opet dozu blooma u 3l vode te ovaj put dodao i zeru boosta i to 4ml da ju malkec gurne još! Uvjeti ok,temp oko 26,vlaga 50 danu,dok je noću temp 20,vlaga 60ak. Tt100 vents sutra montiram sa can filterom,miris se počeo širit žešće,dugo je i izdržalo!!! :D Ljudi,da ne duljim,evo i pokoja fotkica da sve to malo zamađija.. stay high and respect from Mad.. :vutra:
UPDATE : Pozz likovi,stigao na red jedan kratak osvrt,kalaš u danu 55,od toga 15 na 12-12,od toga drugi dan cvata računam od jučer početak! Sutra puni 8 tjedana života,ide lijepo,nemam zamjerke,možda bi još i bolje išla da je malkec veća dnevna temp trenutna je oko 24,noćna 19,no dobro,ide fino i ovak!! Maloprije ju nahranio sa full dozom hesi blooma 15ml u 3l vode gutnila bez pardona,lagano joj povećavam doze tekućina. Fantastično miriši već sad,pravi neki šumski ugodan miris. Toliko od ovog javljanja,vidimo se za tjedan dana cca,ekipa :respect: @reaktor ,drug kojih 40 dana vege,pobrkao si ti tu nešt grdo,očito dobra ganja koju duvaš!! :lol:
UPDATE : Ciao svima,na redu je još jedno javljanje kaj se ovog mog dnevnika tiče,kalaš je trenutno u danu 49,od toga 9-ti na 12-12. Strech nije toliki kako sam očekivao,no držim ja to sve pod kontrolom nekak uz poneko croppanje brenčeva. Odradio sam i blagu defolijaciju jučer da ju malo razrijedim te također dobila je i blagi loly. Pistilu sam uočio koju danas,mogla bi brzo počet pravit cvjetiće.. Vremenski intervali zalijevanja su mi dugi,recimo svakih 4 ili 5 dana ju zalijem,jednom voda pa drugi put hrana i tako će i do kraja čini mi se. Ph držim stabilan ( 6,5 ) i možda ga budem počeo lagano dizat na 6.7. Trenutno ju polijevam sa 3l tekućine i gutne to fino bez pardona,po tome znam da bi ova biljka mogla imat velik apetit mi se čini. Hh.. Ovaj put nema puno fotki,no dvije krasne sam čapio eo maloprije baš! Uvjeti u boxu manje više isti,vlaga je nešt mal prek 50% dok je temp oko 24,ovaj zeus stvarno ne grije ništ tj zanemarivo,mislim da bih u pola ljeta bez brige mogao ovako ko sada da ju temp ne ubija. Toliko društvo za ovaj put,nadam se da vam se AK sviđa,ima da bude zvijerka do kraja sa lijepim cvjetovima!! Do sljedećeg tipkanja ajd vam bok,uživajte mi!! ::volimj::
UPDATE : Pozz svima,u tijeku je dan 43,od toga treći na 12-12. Ipak prebačena neki dan,danas zalivena sa 2,5l od toga 5ml tnta + 5ml blooma. Ph naštelao na 6.5!! Nisam još priključio filter i turbinu no budem uskoro!! Kroz tjedan dana očekujem malo veći strech i da krenu pistile.. a do tad čuemo se ekipa i budite mi cool!! Uživajte uz pokoju fotku!! ::umirem:: :cool:::volimj::
Kratak update: Dan 38 vege u tijeku,režim i dalje 18/6,dobila prekjučer dozu čiste vode mal manje od dvije litre,dobro je primila tnt pol doze,vidi se iz priloženog!! Mjerkam se kad da ju prebacim na 12-12!!?? Još koji dan pa idemo na preflower!! Mirisa skoro da i nema,još nisam priključio filter i turbinicu,no o tom po tom.. toliko ekipa,budite mi mrak!! Voli vas Rabb,uživajte u fotkama... ::ludak:: :respect::cool:
UPDATE : Hello ekipa,mali update,nema me već više od tjedan dana. Ak ide fino,bujna je,još uvijek na vodi čistoj,dan trenutno 30 u tijeku režim i dalje 18/6,i bit će još oko dva tjedna max. Od fimanja očito ništ nije uspio koliko vidim,neznam zašto no dobro,upravo sam topao glavnu granu,pa kak bude. Sutra joj budem dao pol doze tnt-a,prošlo je preko tri tjedna od presađivanja u frišku zemlju! Uvjeti ok,temp danju oko 25,26 noću oko 21,22. Vlagu ne mjerim prek noću a danju je oko 50%. Chillajte mi svi evo vam i pokoje fotke,čudo je slikat pod ovim zeusom od 3500K,fakat kao da je dan u boxu e!! Stay high.. :D ::ludak:::cool:
Dan 20,18/6 režima,malkec slabije napreduje ali sigurno,zdrava je!! Primila litru čiste vode ph 6,3!! Zeus malo približen sad je na oko 40cm. Bio je pokušaj fima jučer,vidjet ćemo što će se pokazati,a i krenio sam s lst-om laganini. Toliko ovo je bio brzinski update,evo i pokoja fotka bez kojih nema ništa,ekipa uživajte i veliki :respect: :vutra:
@Lesi ,hvala frende na savjetu. Prvo ti imaš autosa,ja imam fotosa u boxu. Ne razvijaju se jednako nikako,oduvijek mi je svaki autos bio jače razvijen od fotosa. Druga stvar mislim da je to do same genetike trenutno zašto je to tako! Također mislim da je i stvar u presađivanju jer kad sam ju presadio dosta korjena je otpalo prilikom presađivanja te joj normalno treba malo vremena da krene. Zeus jest jak panel al mislim da ne igra ulogu tih 5,10cm gore dolje nikako. Naravno da je za cvat to druga priča oko same udaljenosti panela i burnova i ostalo. Vidjet ćemo kak će ići dalje to sve ali vjerujem da će doć uskoro na svoje. Toliko i hvala na praćenju.. pozz
UPDATE : Hello svima društvo moje,evo ponovog malog osvrta na ovaj moj dnevnik. Zadnji put sam se zeznuo za točan dan,biljka je bila u desetom danu vege ne 11tom kak sam naveo. Danas joj je dan 15,režim i dalje jednak 18/6,dosta slabo mi se razvija nekak il ja brijem što ju gledam svaki dan po par puta!!?? Dobila jučer po pola litre vode čiste u pot,fino primila i ide dalje. Plan za fim je kroz koji dan dok se malo još razvije četvrta noda na biljci!! Uvjeti manje više jednaki,panel je na 50cm od biljke,temp oko 25,vlaga oko 50%. To je manie više to za sad,sljedeći update će biti fim i nadam se većem tj jačem razvoju do tad! Pozz svima i veliki respect.. :D ::ludak::
UPDATE : Hello svima ljudi,kako cte,šta radite?? :D Kalaška je trenutno 11-tom danu vege,prekjučer ju presadio u air,nagurao dosta terrabrilla svježeg,te uz nju zamiješao perlita jedno par šaka!! Dobro je podnijela presađivanje,no kao da malo stagnira al opet vidim razlike u listanju,jesu mal sporije al ih ima. Zeus je udaljen sad na 50cm,dosta to duboko penetrira lumene i ovo je sasvim ok pogotovo dok je sad još i manja,jer kako bude rasla tako budem i dimmao panel lagano. Zalivena nakon presadnje sa litrom vode,ph ne mjerim sam ubacim mal limunske kiseline u vodu i to je to! Uvjeti u šatoru su povoljni,dnevna temp bude 25,26,noćna 22,23,vlaga dnevna oko 50%,noćnu nisam ni gledao.. ::ludak:: Od gnojiva i aditiva zasad još ništa,čekam par tjedana da pojede ovo dobro iz zemlje,tako da polako idem sa svime,zasad me sreća drži,ak obećava!! Update bi upotpunio sa pokojom fotkom,milina je slikat pod ovim spektrom ledica,fakat jest!! :lol: Držte mi se ljudi sljedeći update možda padne i fiming!! Pozz i respect cijeloj :vutra:
Dan 5,režim 18/6,zeus dimman na 80W trenutno od jagodice udaljen na 45cm. Zasad sve ok pod kontrolom,ne primjećujem da se izdužuje,kao da joj taman paše. Inače nisam spomenuo,board je 3500K i oduševljen sam ovom bojom ledica,brutalne su,sad mi je onaj mars hydro 300 smiješan od full spektar onaj magenta.. hh.. No dobro,ide to nekak dobro,čekam nedjelju kad mi ju je u planu presadit u airpot u frišku zemlju. Vrijeme ide u našu korist,temperature padaju lagano,sad je u boxu oko 26C dok po noći bude 23,vlaga nešto malo niža oko 40ak %. Ukratko rečeno,hvala vam ekipa na lijepim željama, do sljedećeg updatea budite happy. Stay high