E kako ono ide?, Pozdrav familijo! :love2: Nemogu ja docekat jesen a boks da skuplja prasinu :) salu na stranu, tegle se fino prazne, ulja bi jeo skoro svaki dan i sve to polako uzima danak na tegle :) a na zimu oko nove planiram neke radove pa reko idem sad polako, da zavrsim negdje do tad. Pa ajde da ne duljim, a vjerujen da necu bit ni u bobu detaljan u opisima stvari sto radim jer ionako sam vec sve upisao kako treba, u zadnja tri dnevnika. Oprema je ista kao i u proslim dnevnicima; Mammoth 200x200x200 Zeus 600w pro 2.9 AC Infinity T8 + Bull Filter (bullow osmi grow ako se ne varam…) Odvlazivac/Ovlazivac zraka Klima/e po potrebi, Uljni radiator I sva ostala “miscellaneous” oprema. Somasoili zamjesani jos od outdoora proljetos, kao prihranu cu davat SomaSoil setove uz dodatak Cal Maga i od Guanokalonga Powder, Palm tree ash i Sweet bat. Baza je BioBizz Light mix uz po 20l vermikulita po vreci zemlje. Kompostni caj je miks plagronovog Mega Worm i Bat Guana. Potovi airpot 50l. (Nisam stigao naci slicne klasicne iako sam mislio ovaj grow to isprobati, to ostaje za po novoj..) za nametnike cu po potu dodati po kilu i pol diatomske zemlje. Trening HST/LST. Dva puta je plan topati pa razvlaciti po prostoru do switcha. Strejn je Pink Glue od Some. Nova sorta, frisko sjeme, 100%tno klijanje. U 18h na povrsini vode na ruteru popale sve, dao sam im do sutra i ubacio ih u klijalice. Klijao sam u CannaTerra Seed Mixu, u koji sam dodao dvije sake kompostnog caja, vermikulita i Xtreme Mycos. Nakon nekih 30 sati izisle prve to jutro, do podne svih 7 vani i uspravne u sjeni suncobrana. Skinuo jednu opnu i imao jednu mladicu s tri kotiledona i tri jednolista u startu. Nju sam uklonio i ostalo ih je 6 iz kojih cu izabrat 4 najbolje koje idu u Somasoil u finalne potove kroz nekih 7-10 dana. Do jutros do zore su bile vani na prozoru. Vrijeme je idealno pa sam iskoristio uvjete iz outdoora za prva 2 dana. :sun2: Sinoc sam ih iz klijalica presadio u potove od cirka li
Pozdrav ljudi, evo govorio sam kako cu pisati neki smoke report ali stvarno ja sam za to izgleda antitalent. Kjura se valjda negdje mjesec i pol dana sad vec, mirisi su se zaokruzili i neznam da sam imao vutru koja mirise intezivnije od Pink Glue. Nevjerovatno je.. dovoljan je splif u djepu i miris vutre ostaje iza mene kuda god da prodjem. A da me pitate na sta me miris podsjeca.. ja nemam pojma.. na nista.. mogu ga jedino opisati kao bas ugodan, jak i intezivan miris dobrog kanabisa. Ne podsjeca me bas na nista. Za pusit je odlicna, bas dobar smek ima i vuce me da motam cjeli dan. Iako kad zapalim vec drugog i pojedem nesto iza toga primjetio sam da me opali takav drjemez da skoro nema sanse da se oduprem da ne naslonim glavu na kauc makar pola sata a pozeljno i duze. Dosta je zasitna i budu puna usta mirisljavog dima koji s gustom pustas odjednom i kroz nos i usta ono kad povuces momacku seriju.. ostavlja aftertaste…nemogu opisat al mami zazubice.. jako cesto me uvece uspava u mjestu i ostane za zapalit ujutro.. Bud je tvrd kao sto vecinski indika hibridu i prilici, ali kako sam radio slabiji loli, imam i dosta meksih budova iz sredine i donjih grana. Sve u svemu moram ili izbacit jednu iz svoje osobne top 3 ili prosirit si to na top 5 jer Pink Glue je svakako show program od biljke. I sta se uzgoja tice i krajnjeg produkta. Ja joj nemogu naci zamjerku. Svakako ce se cesto growati u mom setupu :thumb: Hvala vam svima jos jednom na svim komentarima i na citanju mog dnevnika, do iduce avanture vas pozdravljam :wave::cool: Ps. Zamolio bi urednika/cu da mi ovaj dnevnik prebaci u zavrsene da ne ostane tu. Isto tako u temi vanjskih dnevnika, ako je moguce, prebacite mi dnevnik od sesone 2025 u zavrsene dnevnike vanjskog uzgoja :) Eto, hvala, lubi deda :love2:
Hvala vam svima! Deda, sve ovisi.. ako uzivate u trimanju skupa u tim gluhim nocnim satima to je ok skroz. Ali ja sam sreo jako malo ljudi da uzivaju u trimanju rucno, uglavnom mazohisti xD salim se ;) meni se osobno vec nakon dva il tri growa pocelo povracat od toga.. bas bi me muka i anksioznost pocelo hvatat.. da ne pricam da mi je draga samo rekla, “to ti siči, ja ti to nenznan” :) al zapalit zna bome :D Bowl trimmer je game changer sto se mene tice. Tipkam se casual s jednim Americkim youtuberom, on mi veli da za njega to nije opcija jer mu kao rastrese cvjetove.. ja neznam ja to nisam vidio. Ja osobno nebi mogao bez njega. Jedina stvar sto mozda nekome nece pasati jer to, ako je strejn vecinski sativa i ako je dosta prozracna i mekana, otici ce je vise u trim ako bowl trimmas. Ja sam ljetos imao Diesela vise od duplo veceg od proslogodisnjeg Kusha, a vise sam hedova spremio od Kusha nego ljetos od Diesela. Meni osobno to nije igralo veliku ulogu jer imam dovoljno cvjeova a ovo sve drugo uskoro sad ide u ulje sto je ionako bio plan tako da mi se sve slozilo lijepo. Evo kad vec tipkam, jucer sam nakon 11 dana u susari, stavio Pink Glue u teglu. Stavio sam i 6 boveda kesica i ostavio teglu u mrcnom i hladnom mjestu na daljnji kjur. Dnevne temperature gdje cuvam ne prelaze 16-17c a nocne padaju i do 10. Bovede sam stavio vise no treba da im bude lakse odrzavat vlagu i da potraju duze. Iduca dva ili tri dana cu samo bacit oko da se uvjerim da sve u tegli stima i svako dan dva malo protrest da se budovi pomaknu i mislim da ce degustacija pricekat novogodisnju vece :) Prije degustacije cu, iako sam mislio da necu, ipak izvagati urod jer mislim da sam ovim uzgojem oborio svoj rekord i ako to bude tocno i predjem tu magicnu granicu u mojoj glavi, to ce vjerovatno bit moje posljednje vaganje objavljeno tu na forumu. Eto ga. Osuseno skolski, i spakovano skolski. Pink Glue je brutalan, rekao bi kolega Wendigo, kultivar :D
I evo da i ova prica polako zavrsi :) zavrsila je vec, juce, u 10 tjedana cvata. Tocnije u 69 dana cvata, nekih 79 na rezimu 12/12. Hajde da ukradem taj jedan dan pa da bude 70 dana cvata :) ionako ja zakljucim kad krenu u cvat pa eto nek su krenule dan ranije ;) Momenti pred berbu… No imao sam jedan kiks.. a sto me radi jos vecim njubom je nehaj jer sam prve znake vidio dva dana ranije. I rekoh “ma hajde, necu sad smanjivat svjetlo zadnja dva tri dana..” a trebao sam jer ove tri nebi time nista izgubile a ovoj jednoj bi terpenski profil ostao sacuvan. Na gornjoj slici prva s ljeva. Ovako se i ne vidi, ali svjetlo joj je zadnja tri dana bilo prejako. Izgubila je terpenski profil komplet.. ma jedno 90%. Ljepljiva je, mutna je, sve stima ali opalilo je svjetlo u samom kraju. Trebao sam smanjit panel na 75% zadnjih nekoliko dana. No sve je skola. Vecina listova se sasusila i mrvila na dodir. Jedno 20% je ostalo “zdravo” u berbi. Ne dao mi vrag mira, uzmem jedan pupoljak i rastavim ga na male djelove i stavim u pec na 50c sinoc od 10.30 do jutros do 4. Odradio me 1/1, iskasljao sam dusu al nema veze da probam da dobijem sliku sta ce od nje bit. I mislim da ce bit skroz ok za u pluca. Ako ne, jos 4 sprice ulja bi mogle od nje izic tako da svakako ce bit to to :) Svakako jos jedna lekcija naucena. :thumb: Vidite ove nakupine crne po podu boksa uz lisce? To je suma sumarum ovih pet mjeseci gnatova. Nisam usisao niti jednom. Znaci niti dvije cjele kile diatoma ne mogu rjesit pitanje gnata 100%. Medjutim ovu kolicinu bi bez diatoma imao svakih 10 dana doslovno. Ovako ovo je suma sumarum cjelog uzgoja. Sto mi je bitno je da ne lete po satoru u velikom broju, tek tu i tamo vidim kojeg. Diatomska im neda da se razmnoze u tisucama. Znaci dvije kile po potu je sta se mene tice u ovom mom setupu je obavezno. E sad da ne brbljam previse, evo jos par slika u berbi… :) budovi su predivni, vjerovatno najljepsi sto sam do sad obrao.. a mirisi… majko mila.. neki blagi kremasti miris dominira, ali sjeku ga i pine a i neki citrus u pozadini.. ovo ako ne bude u mojih top 3-5 do sad neznam.. predobro.. Ovdje da je bilo dat malo vise, samo malo, da mi nisu ono popadale bile sve 4, lakse bi ih rasporedio po prostoru i bilo bi ovo masu bolje. Ali svakako ce se opet sadit ovaj strejn po svemu sudeci.. mislim da ce imati sve u kompletu sto jedna indika dominant sorta mora po meni imat. Dobar miris, da zakuca i da je tvrda kao kamen. No bili zivi pa jos sve vidili :) tamo za nekih mjesec i pol dana u nekom kao smoke reportu, pa cemo zakljucit tad ovaj dnevnik :) Do tad, hvala vam svima sto ste ispratili jos jedan moj uzgoj, hvala na komentarima i savjetima i realno bez vas ovo nista nebi imalo smisla jelda… :) :wave::cool:
Udaram ja nocnu smjenu svako dan dva samo nema chata da se i prijavim kad smotam :) a valjat ce kakav inox za rso kako stvari stoje :) u svakom slucaju dobro je to sve. :) Evo danas smo u 62 danu i bome udarit cemo u 70 dana cvata. 10 tjedana. Mirisi su fantazija… sve nekako slicni uz neke nijanse razlicite. Bas fenomenalno mirisu..vocni mirisi posjecaju bas na indiku. Budovi tvrdi kao kamen.. odlican strejn! Pregledom trihoma vidim da je velika vecina polovicno mlijecna, imam nemalo ambera, uglavnom po sugar listovima. Po tome kako sam vidio do sad, bit ce komplet mljecne krajem iduceg tjedna. Tako da bi i berba mogla pasti iduci vikend. No to cu jos potvrdit kroz ovaj tjedan. Suho lisce jedva malo skinem tu i tamo. I postoji razlog. List se osusi do hrskavo suhog ali pola centa od kraja zelen i zdrav steam. I neda ga. I povucem i pokrivim granu a list ne pusti… nevjerovatno hah. Ali vlaga je na stabilnih 45-50% uz temperature od 28/24 i jak vjetar i povise i ispod krosnje tako da se budji ne bojim. Bas su znatno usporile s potrosnjom vode. Sad vec mogu zalit i svaki treci dan. Sad ce mjesec dana da su hranjene s malo ono guana i pepela zadnji puta, a na goloj vodi su ako se ne varam koji dan preko mjesec dana. Prije toga su u 20om danu negdje nakon strecha nahranjene s velikom dozom sominog soila i guana i pepela takodjer. @sone1 tako si bas rekao nakon tog prvog hranjenja, da mozda jos jednom s manjom dozom idem negdje u po cvata i evo tako se pokazalo. :thumb: Tek sad zadnjih dana pocinju intenzivnije gubit boju i jest listove. Odose u jesen. Neka i vrijeme je vise. :) tipkamo se opet iduce nedjelje u nadi da ce biti upis berbe :) :wave:
Vecer svima :wave: 55ti dan cvata. Nisam jos skautao teihome ali tu smo negdje. Jedna dvije izgledaju samo sto nisu, jedna jos baca svjeze pistile. Znati cu kada pregledam sve napokon, ali gledam negdje iduci vikend.. dan dva iza najkasnije i to ce biti to. Ova jedna odlucila da opravda ime :) Pink Glue :) Sve u svemu svidja mi se strejn, vec vidim sto dolazi i bit ce to super. Mirisi su fenomenalni, budovi su tvrdi i ljepljivi.. cilj je bas na vidiku i raduje me to :) a i malo da odmorim od obaveze. :) Da sam malo vise brige dao, bilo bi to uniformiranije i ljepse no nije me briga. Al da strejn ima potencijal, rekao hi da ima. A nista, pomalo jos ovih 10ak dana do harvesta i veselo :) do iduceg vikenda veliki pozdrav! :wave:
:wave: :wave: Pozdrav svima! Evo 48. dan cvata gura i dobro je sve. :thumb: 7mi tjedan pred vratima i vidi se polako i na njima.. nemam sta previse pisat jer se bas nista ne mjenja osim ponekog jesenskog lista i hedova sto zriju. ::volimj:: Mirisi su nevjerovatni… kako otvorim sator tako me pljusne taj neki slatki miris koji asocira na neko zrelo voce.. neka kremasta nota je negdje iza.. bas mi zazubice krenu navirat. Evo nisam se ni okrenuo a ostala su jos neka dva tjedna do kraja.. nek bude i tri al tesko. Spremam se polako i u izvidnicu trihoma kroz nekih tjedan dana da dobijem neku tocniju sliku gdje sam tocno. I eto polako kroz ta posljednja dva tri tjedna u cruise control modu. Bome ce se poslije ove ture veliki sator dobro ocistit i ohladit do neke druge prilike :) No za sad smo jos tu ;) do iduce nedjelje, pozdravljam! :wave::cool:
Pozdrav svima! :wave: Evo jos tjedan dana proslo i evo nas u 41. danu. Sluzbeno u drugoj polovici cvata. Fino se pune i debljaju, cole se polako spajaju, dogadja se sve sto prizeljkujem. :) Stigli su mi zuti jojoJi za vezivanje i sta se mene tice game changer su! Vec sam ih uposlio 20ak i maknuo nesto one ruzne zelene gume. I jos cu.. Miris je ugodan, lijep vocni, vise podsjeca na indiku i bud sto je i ok posto je u omjeru 60%/40% indica dominant. I to ce mi bas pasati nakon nekoliko sativa dominant biljki sto sam imao. Pred 4 dana sam im dao evo 110g sweet bata i 70ak g pepela. Taman razdjelio da potrosim ova pakovanja da mi ne ostaje malo.. dodao sam i po dvije sake kompostnog caja pod svaku i nisam grgljao iako sam rekao da ocu.. znaci zadnji su caj grgljani dobile pred dobrih tjedan dana. Sad idu na golu vodu i nek saugaju do kraja sta imaju u zemlji i u liscu.. Evo sad je to vec cruise control na maks. Dodjem i zalijem svaki drugi dan. Tad poneku granu skuzin da se nagela ili legla, privezem ju, koju drugu razmjestim il nategnem..maknem vent “jos cenat” ljevo.. u biti trazim si posla al to je to.. nije ostalo nista nego iapratit ih do kraja i dodat i pink glue u svoju ovosezonsku kolekciju :) Do oduceg vikenda, pozdrav! :wave:
Dobro jutro svima! :wave: evo ja opet uspio preskocit nedjeljni unos proslog vikenda.. u moju obranu, bila je ludnica cjeli vikend pa eto.. nije ni lose, iz 20og dana cvata hop drito u… Dan 34. cvata :):sun2: Evo peti tjedan na pomolu… dolazimo polako do sredine cvjetanja i polako al sigurno prebacujemo u drugu polovinu tih nekih, sto veli sone, 10 tjedana. I sto vise gledam i razmisljam, to sam vise siguran da cu ih malo zasecerit s granuliranim guanom s melasom (sweet bat) i s malo palm tree asha od Guanokalonga. To cu ne preksutra kad zalijem, nego zaljevanje iza toga. Zasto sweet bat a ne klasican powder? Zato jer planiram tada ujedno dati i posljednji caj. Od tada idu na cistu vodu. Pa posto sweet bat sadrzi i suhu melasu, mislim da je to u ovoj situaciji puno bolja opcija nek otpusta melasu polako i dohranjuje bakterije u soilu koje vise necu dodavat cajem. Pa nek pojedu do kraja somin soil set dan pred par tjedana. Mislim da cu dati po 50gpepela i nekih 80g sweet bat. Necu pretjerivat. Da ne duljim evo par slikica od jutros nedugo nakon budjenja. :cool: Kako su jako velike i kako sam radio slabiji lolipop nego inace, bilo me malo strah ustajalog zraka plus vrijeme je vlazno, sjetim se imam dva malena ona ne oscilirajuca ventilatora pa sam ih stavio dolje da dodatno jos mjesaju zrak iznad potova po granama. To je sad 12 ventova u boksu :D ova dva, 8 gore oscilirajucih i ona dva duguljasta bocna. Privezao sam veliku vecinu vrhova i svako malo kojeg pomaknem i namjestim. Skupim suho lisce dolje iz krosnje i to je to. Cekam da ovo zavrsi i da pokupim sav trim na hrpu, sve popkorne sto imam od ovosezonskog i indora i outa, uz nesto hedova, dodam tom miksu i nesto proslogodisnjeg lokalnog opg growanog cbd-a, sve cu to pomjesat i samljet i isprat ulje s toga. Biti ce vesela zima nek smo zivi i zdravi :) A danas lagano chill uz frisku salatu i serije cjeli dan :) do oduceg vikenda vas svih pozdravljam! :wave:
Da, bas sam i ja malo procitao o strejnu.. jer nisam ga narucivao nego dobio na poklon pa iskreno da kazem, nisam ni pogledao sta je tocno do pred dan dva :) Kako kazes dosta cvate.. lako moguce da tamo negdje u sestom tjednu dodam malo guana i pepela da zaokruzi pricu. Tada ce vec biti na obicnoj vodi. Vidit cemo kako ce se ponasati kroz ovih iducih nekoliko sedmica. Sta bi se reklo, so far, so good :) kako je izgledalo pred tjedan dana, mogu se lupat nogom u dupe :)
Sav kief ce zavrsiti u ulju, kroz trimalicu :) imam volju obskrbit se s uljem za komplet godinu, do iduce jeseni da imam. :) A igricu sam prekucao ok, al sam se i previse opustio ovaj put, toliko da sam si dao vise od 7 sati posla jucer u boksu… no evo jos jedno iskustvo, da znam za drugi put. :) Ajmo redom, znaci; 20. dan cvata. Podigao sam ventove vislje, panel je dignut na maksimum. Nema vise. Od nekih hedova jedva 28-30cm. Ako se izduze jos koji cent morat cu reagirat. Spustanje njih na pod nije opcija, jedino navuc panel jos 5-10cm gore mimo rope ratcheta, jer toliko mjesta jos imam. No mislim da vise nece rasti. Zavrsava treci tjedan cvata i danas sam ih nahranio. Nekako mislim izvuci da ovo bude ujedno i jedino hranjenje u cvatu. Zato sam podebljao malo meni nego inace, a i one su realno vece nego inace. Zato sam redom pod svaku krosnju dao; 370g SomaSuperSoil seta Po 50g Guana i Palminog Pepela 50g Melase suhe Somine 100g Soma Compost Tea. Sve zaliveno s kompostnim cajem (mojim) uz 100tinjak g guana. Realno i da bude posljednji top feed opet ce nekoliko tjedana dobijat guano u caju. Sta se desilo proslog tjedna… htjeo sam prosli vikend odradit lolipop na sve 4 biljke medjutim terenska intervencija me sprjecila u tome, morao sam ici. Pa onda jedan dan jedno, drugi dan drugo i nikako.. i dodjem tako u grow room, mislim da je bio cetvrtak popodne pred gasenje lampe, i imam sta vidjeti.. Prvo ne stigao zalit dan ranije i to je vec bio treci dan od zaljevanja i ozednile, a kako su velike, komplet sve 4 krosnje legle.. otvaram sator nevjerica..pa gdje su vrhovi..? Uzas.. nisam htjeo slikati i sad mi je zao. Sliko sam samo jednu sliku za bizu jucer kada sam bio u pola posla sa 4tom biljkom, da je vratim gdje joj je mijesto.. Steta sto nisam poslikao detaljnije. Sve su bile ovako polegle.. dalo mi je to znaci preko 7 punih sati u grow sobi. Nikad tezi lolipop, nista ne stoji uspravno. Bas horror. Ovo mi je skola da ne dopustim nista slicno nikad vise… No otkrio sam jedan komad opreme koji ce mi u iducim uzgojima bit jako koristan. Anulirat ce ove konopce i gume sto vezu grane za strop. Obicni “plant jojo”. Trenutno ih imam 20 komada i bez sistema za kocenje su, no evo dolje na slici kako ga se ipak moze zakocit da ne nateze previse granu. Imaju po metar i pol uzice, plasticne, prozirne i malte ne su kao niti paucine u boksu, za razliku od ovoga svega sto visi sada. Toliko su me se dojmili da sam jucer narucio ni vise ni manje nego 90 komada :D em “environmental friendly” jer cu ih koristit iz uzgoja u uzgoj za razliku od sve ove plastike sto visi, koja kasnije postane otpad, em je tri puta lakse kacit i vezivat biljke, i brze, nego vezicama. Ovi novi sto stizu imaju cak i klik kocnicu pa i to olaksava zivot. I eto bilo je svega, buran tjedan iza mene. No odradio sam najveci posao uzgoja, lolipop. Stavio sam i bocne donje ventilatore tako da sad u boksu puse na sve strane. :thumb: Evo ja se nadam da polako ulazim u onaj dosadni dio growa, uz povremeno sklanjanje pokojeg lista il popcorna, jos je tu koja grana za privezat i namjestit malo bolje a to cu u narednim danima kako budem zaljevao. 20ti dan cvata a orosavaju se fan listovi samo tako :) zakon! :thumb: Svidja mi se strejn. Ima borbe s njim, al na kraju ocekujem da fino nagradi trud… Zelim ulovit ta magicna 3g po watu.. nije mi do kolicine jer vutre stvarno imam da nemogu ni popusit iako pusim masu, uradit cu ulja i vise no sam mislio, ali zelim udarit u tu carobnu brojku :) u ovom setupu. Nakon toga nikad vise necu izvagat koliko sam skinuo u indooru. No mislim da me ovo padanje grana zeznulo u tome, al ovaj strejn je stvarno kandidat za takve stvari.. no nema veze, bitno je da se growa :) bit ce vec prilike. Do iduceg vikenda, veliki pozdrav! :wave:
Pozdrav svima! :wave: Evo mislio sam se dal da opce pisem update ili da ostavim za koji od iducih dana al ipak cu upisat par rijeci :) Evo negdje u 13om danu cvata. Stretch je tek stao.. nisam nikad ovako nesto vidio. Ni kod pro growera online a kamoli kod nas, balkanaca :D salu na stranu ovaj Pink Glue nije normalan strejn. Kao da je na steroidima.. Ja sam danas zakljucio da cu sredit sve 4 biljke i ostavit update 1/1 medjutim nista od toga. Jedva sam sredio, i to pod navodnike onu iza u ljevom kutu. Ovo me docekalo kada sam otvorio sator, a da bi ju opce izvadio vani, skinuo sam dva ventilatora i maknuo onu prednju nosivu sipku. Strava… I tako izvadim ja jednu vani i sjednem se fino unutra, pripremim mjesto za duvan, pepeljaru, kanta za lisce, kanta sa zicom, boca vode i tri fenotipa skarica :D I kazem sam sebi da ne izlazim iz grow sobe dok sve tri ne slozim kako hocu. No nece nikad kako sam zamislio jbga.. Izbacim prvu vani da si oslobodim mjesto i krenem odvezivat onu zadnju ljevu… a muke… sve grane padaju uvijaju se.. samo na njoj. Jace od dva sata sam ja izgubio boreci se s njom, loli, pa namjesti, pa privezi.. jedva nekako. I taman kad sam mislio krenut na drugu, poziv s posla, terenska intervencija.. zatvaraj sve, pali kamion i..pali.. I tako je sve zavrsilo, za danas :) Ovo je zadnja slika koju sam slikao.. bas mi je poremetioo planove. Psihicki sam se pripremao za danasnji dan :) no nema veze. Sutra jednu il dvije, preksutra jednu il dvije i to ce biti to. Poklopit ce se preksutra zaljevanje i top feed i nek idu u cvat kako treba. A do iduceg vikenda ja vas svih pozdravljam! :wave:
Stvarno je dobar prizor kad otvoris sator da, mene pomalo i uplase haha :D u svakom slucaju procurile su vani :) E pa dobro vece svima! Tko cita i ne cita :) :wave: Ja bi rekao da se nalazimo u negdje u 5.-6. danu cvata. Nikad veci stretch nisam imao. I to je ok. Temperature su negdje 28-29/25-26, vlaga oko 50-55-58% ovisi o vremenu vani. Odvlazivac cupa 30 litara negdje svako dva i pol do tri dana. Mobilna klima odrzava parametre na mjestu. Jos uvjek radi. Djevojke su ogromne sto je pa i malo neocekivano s obzirom da od zadnja tipa tri uzgoja ovdje sam najmanje vremena proveo. Bice da je nesto i do zeusa hah :) u svakom slucaju stretch je stao, sad bi trebao nastupit ja, vjerovatno u subotu da odradim loli i jos ih jednom odvezem i privezem i rasporedim di sta zelim. Tad cu im dati i prvi top feed u cvatu, drugi sve skupa. Naravno, kombinacija soma soil seta i guana. S palm tree ash cu pricekat tamo iduci top feed. Evo koja slika od sad, kad zaljevam. Koliko sam prosle uzgoje pazio i stimao sve da bude “tocno”, toliko sad sa svim tim stekam. Za razliku od proslog puta desi mi se da po dva i cak tri puta dam obicnu vodu jer zaboravim pripremit caj, hranio sam samo jednom u vegi za sad i jednom u switchu. Caj opce vec od pola ljeta ne vagam nego samo zagrabim od oka i ubacim u kuhalo. Odusevljava me jednostavnost ovog nacina uzgoja. Ovo moze bas svatko.. stvarno ne vidim razliku sad i kad sam davao caj svako zaljevanje. Nema smisla. Svaki drugi put je sasvim dosta, ponekad i preskocit (kao danas) opet nema veze. :) Da se prisjetim pretproslog growa kad je u prici bio malawi, ona je mjesec dana dobijala samu vodu plus 100-150g caja kao top feed umjesto grgljanja.. moze i to. I to je bas ono sto meni slekeru pase :) a sve top shelf ganja izlazi. Nevjerovatno. Po meni, organski uzgoj nema konkurencije. No svakom svoje jel. No ja da moram svaki drugi put miksat bocice, pa ovog fali onog ima previse, pa stimaj ph..ma nema sanse. A di je flush nesretni.. neznam sta bi. Meni je ovo, “to”. Dalje nema. :) Jedino sto je prljavo :D a i treba prostora. Bar meni. Nebi svak da mu se ovakva kanta krcka u dnevnoj sobi dok gleda tv :) a tek dvije :p Ovo dolje je “nakrkan” caj za Diesela sutra. Meni je ovo crno zlato :). Ide i zeni u cvjece i u chilli papricice, svugdje :) U krosnji je tolika guzva da je bas nekako vrijeme da ocistim sve dolje komplet i upalim ona dva venta sto pusu preko grana ispod krosnje. To je plan za ovaj tjedan, vjerovatno za vikend sto ide. Znaci iduce je loli, top feed i privezivanje nanovo, rasporedjivanje grana. Najveci posao u growu. To kad se rjesi, ide samo privezivanje cola za strop kako koja bude trazila, vjerovatno jos jedan top feed i cruise control. Samo nek sve ostane kako je do tad. Eto, iduci vikend bi vec to sve trebalo izgledat slozeno i dosta urednije. Ja se bar nadam xD do tada pozdrav svima! :wave:
Pozdrav ekipa, evo jos jedan kratki upis :) 6. dan na rezimu 12/12 no jos nema cuperaka kako sam rekao prosli put :) nema veze, kroz par dana ce sigurno. Pistile krecu i lagani stretch je tu, lampa je na 100% od switcha i idemo polako dalje. Temp i vlaga idu cirka 28-29/25 i 50ak% Cekam jos nekih tjedan il mrvu jace pa da uvedem red u boksu.. jer za sad vlada prilican djumbus. Sreca dio lolija sam rjesio pred tjedan dana malo jace, kad sam ih nahranio i ocistio malo. No pravi loli ide za nesto vise od tjedan dana do dva. Malo me bode u oci ona rupa tamo iza ljevo, ali rjesit cu vec to, bas mi se neda sad u ovoj fazi. Nek procvatu i stretch nek stane pa cu onda prve dvije van, i polako jednu po jednu jedan dan, jednu subotu, sve dovest u red. Tad cu ih i opet nahranit, da ispratim lolipop i da im nista ne fali u narednim tjendima. Nemam sta puno pricat, evo par slika stanja od veceras i idemo dalje polako al sigurno. :) Do iduceg vikenda, pozdrav svima! :wave:
… a trebao sam :D nema veze. Bit ce ok. Dobro vece svima, evo preskocio sam jedan unos. Sta cu, slacker sam priznajem :) Evo negdje u 50i neznam prvom il drugom danu sam. I ujedno u posaljednjem danu vegetacije. Od sutra su na rezimu 12/12. Bile bi i nekoliko dana prije ali… imao sam samo tri ventilatora.. doduse 4 al jedan je riknuo.. panic mode “on”. Na maks. No proslo je sve ok. Izdrzale su vikend nekako. Danas me docekala kutija ispred vrata sa 6 komada ganc novih. Nemoram ni reci da nisam ni rucao nego otrcao gore i pokacio ih po tentu i opalio na maks. Sad je to to. Prodisale su :) Sutra znaci napadam s rezimom za cvat i ujedno palim lampu na 100% a i trubinu na 8/10 pa nek gori sve. Ova biljka gore na slici skroz desno mi je ostala “šuplja” u sredini ali to cu rjesit, imam grane spremne, samo ih moram malo bolje namjestit. No to cu tek za neka dva tjedna, kada uradim lolipop. Tad cu ih jos jednom jednu po jednu odvezat komplet, poskidat sve zivo u donjem djelu krosnje, nahranit i nek pune. Ovo je u biti slika iz istog kuta samo wide lens da uhvatim sve. I eto to ce biti to. Biljke su preko 50 dana u vegi, prema tome strech ce biti minimalan i ocekujem cvat doslovno kroz 3-4-5 dana nakon saltanja na rezim za cvat. Od zadnja tri uzgoja, u ovaj sam ulozio najmanje vremena i truda. Al ide to evo nelose skroz.. :) Do iduceg vikenda (nadam se:) ) vas pozdravljam svih! :wave:
Podrav svima!:wave: Evo ide vega lagano, malo dotegnem, privezem, poskidam lisca sto smeta i tako.. danas im je znaci od klijanja nekih ako se ne varam 38. dan. A da su u finalnim potovima, 20ti dan. Brzo mi je proslo vrijeme do sad. Cak sam se i iznenadio da sam vec bizu 40og dana. No dobro, znaci da je vrijeme za prvi top feed. Prvo hranjenje u 40 dana vege. To ide sutra. Vec znam, dat cu svakoj redom; 250g Somaseta, 100g guana. Vjerovatno 50g powder i 50 sweet bat. Pojacam to s malo cal maga u caju. Takodjer ce podjelit nekih 50-70g guana u caju. Bit ce im to ok. Parametri su negdje u rangu 28.5-30 dan, 24-25 noc uz konstantnu vlagu od nekih 50-60% maks. Panel je na nekih nisam ni mjerio, 50-55cm od krosnje. Eto, nemam nesto vise ekstra dodati, idemo dalje kroz vegu, pa koliko bude. Pozdravljam svih do iduceg vikenda! :wave:
Dobro vece svima! :wave: Evo jos jedan tjedan iza nas, guramo u iduci. Nemam i dalje nesto ekstra za reci, jedino da sam postavio sipke juce i malo ih razvukao. Prvo sam postavio ove glavne, nosive. Nakon toga sam lagano privezao sve glavne grane na tri kata u svoju stranu. Cetvrti kat, najdonji, nisam ni topao ni vezao. Dao sam mu vremena da se izvuce i probije u krosnju. Evo ispod slike nakon prvog vezivanja, 24 sata nakon. Ova zadnja mi se najvise svidila. Bas se razgranala. To je to, nemam sta pisat vise, do iduce nedjelje vas pozdravljam. :)
Pozdrav svima! Evo da se i tu upisem. Miran tjedan iza nas, doslovno nisam otvorio sator, tek danas, sesti dan od presadjivanja. Sutra negdje stavljam turu caja za njih 4, mislim da ce taman kroz dva dana, ili tri, biti za zaljevanje. Tad cu iskoristit vrijeme kad je sator otvoren i postavit cu prve sipke za trening pa razvuci grane na strane. Sve sto radim u satoru gledat cu odradit, kao i uvjek, u vrijeme kada zaljevam, da je otvoren samo kada treba biti, nikako svako malo. Evo nekoliko slika i to je to za ovaj tjedan :) Ova zadnja mi se najvise svidja. Sama se razvlaci :) u svakom slucaju sto vidim do sad je lijep, pravilan i brz rast. Ovo bi moralo bit interesantno u nastavku, a potgrondH zeleni se pokazao kao super substrat za start bez nedostataka u prvim kriticnim danima. :thumb: Pozdravljam vas svih do iduceg vikenda! :) :wave:
Vece svima! :wave: Kasnim jedan dan jer mi se juce nije dalo presadjivat, pa sve odradio danas pa reko da i upis ostavim za danas. A biz i infinity i meni je muka a sta cu.. na sajt nesmijem vise od dvije biljke. Neda mi se opet u indooru imat 6 komada a sve isti strejn.. a nije bas salata da ih mogu nekome dati.. :) Nazalost to je ona mracna strana kad klijas vise nego ces growat pa radis selekciju.. survival of the fittest:) No rezultat toga su cetiri iste biljke, iste starosti i bez odskakanja u rastu. Bez ikakvih mutacija i kerefeka koje me iz growa u grow pogadjaju :) Danas su presadjene u finalne potove od 50l substrata. Jucer su topirane, vec sam rekao, na 4om katu sve 4. Evo redom slika u presadjivanju. Planiram jos jednom topat, mozda ne najnizi kat, ali ove ostale svakako. I povadio sam listove iz zemlje sto su ostali zakopani nakon zaljevanja…. Jel to samo mene ovako nervira..? :grrr: Jedva cekam da zeru porastu pa da poskidam sve sto se vuce po zemlji. Jednu stvar moram reci, iznenadio me korijen koliko se razvio u malenim posudama prije presadjivanja. Sad mi je bas zao sto nisam nabavio velike klasicne pitare od 50l za probu. Idemo jos sad s airpotom pa iduci put definitivno isprobavam klasiku. Jer razlika u korijenu iz obicnog pota i airpota je u najmanji ruku nezanemariva. A bile su krace u malom potu nego sto mi inace budu u airpotu… tako da mi je ovo dolje dalo mislit… I tako.. znaci zamjesao sam po 15 litara vermikulita po vreci zemlje, htjeo sam i 20, ali sam ostao bez. Jedva sam navukao 15 po potu nekako :) osim toga sam ubacio od oka tipa kilu il dvije caja i kilu i pol po vagi, diatomske. Naravno, nekoliko zlicica mycosa je takodjer neizostavno u presadjivanju. Sta indoor sta outdoor danas sam preko kicme prebacio oko 130 litara vode u kantama po 25l. I oko 250 litara substrata nekoliko puta prekopao i preorao dok sam dodavao sastojak po sastojak. Bas se osjecam slomljen. I bas dobar osjecaj. :) Tek kad mi ova slika osvane pred ocima ja pocinjem bit svjestan da krecem u avanturu indoor uzgoja. Do sad je sve ono “oce nece” :) i eto, iduce polako dolaze oni frejmovi po kojima cu vezivat kad krenu rast al to kad bude vrime. Ovaj put cu sta se zaljevanja tice ici jednom voda jednom caj, necu kao prosli grow samo rokat caj. Mislim da nema smisla i da samo bez potrebe trosim caj. Vlaga 50ak% i jace malo, temp 25/28-29. Danas sam zeusa upalio na 300w(50%). Noc im je od 11 navece do 5 ujutro. Eto mislim da sam pokrio sve sto mi na um palo pa nek to bude to. E da, one dvije sto su ispale iz selekcije su naravno, pustene u divljinu, sinoc sam ih bas pustio, otrcale u sumu ko da ih sto vragova goni :) ako ih kad sretnem, poslikam i okacim u galeriju, ako ne, laka im noc ;) Eto ja sam im dao koliko sam mogao, dalje je na njima. :wave: do iduceg vikenda..
Drzim ih :) Evo vise upis nego update. Cisto da steknem tu naviku nedjeljnih upisa u dnevnik. Bas nista se ne dogadja, zalio ih, one polako rastu.. Do iduceg vikenda mislim da ce biti u finalnim potovima. Kao sto reko, izabrat cu 4 najljepse i najvece. Pa vemo vidit.. Do iduceg vikenda, pozdravljam vas! :wave: