Ime vašeg dnevnika: G#7 Auto Think Different (Dutch Passion) Datum nicanja sjemenke: 29.04.2018 Početak vegetacije: Breeder: Dutch Passion Strain: Auto Think Different Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Topping Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): Nutrijenti: hesi Ostala oprema: carbon active filter, turbina, ventilator Dodatne informacije: florabella + perlit (2:1) Slike boxa:
oprostite, prvi put postavljam dnevnik od kad se forum modernizovao pa me malo zbunio novi nacin otvaranja dnevnika. evo jos par informacija: po prvi put koristim led panel, kad sam koristio cool tube su mi ljudi rekli da spustim na 10-15cm, pa ja po navici. ok, podicicu panel. jel to zbog toplote ili inteziteta svetla na 40-50cm? cev ću da spojim ovih dana. čekam da stigne poštar :) moram da pronadjem merac vlage, preselio sam se, pa sam sve pogubio, a po najvise sebe samog. pokusacu u najskorije vreme da ga pronadjem. vec dugo koristim zutu florabellu u miksu sa perlitom, na dve mere zemlje, stavljam jednu meru perlita. u ovom uzgoju isto tako. semenke sam stavio u papirne ubruse i zalio vodom, bile su u vodi od 24.-29.04. 2/3 su krenule, treca ne, tako da sam ubacio sve 3 u nadi da ce i treca mozda jos uvek krenuti, a u cetvrtu malu saksiju sam ubacio jednu semenku onako iz zezanja, pa sad sta bude... po prvi put gajim neku automatik sortu. za automatik sam se odlucio jer sam tanak sa zalihama, pa rekoh da to malo popravim sto pre... obicno sam radio topping na normalnim feminiziranim biljozama, vidim s automaticima ljudi cesto rade scrog ili ono natezanje, kako se sad zvase ne znam. nisam to nikad probao pa mi je malo frka. naravno, jos uvek moram da vidim koliko ce biljaka da izbije, pa i od toga verovatno zavisi. sta vi predlazete? imam neku zalihu hesija, koju nikako da potrosim. planiram sad da odradim bar 3-4 uzgoja, pa cu valjda uspeti, jer bih voleo da probam sa nekim organskim uzgojem. hteo sam da vas upitam u vezi sa tim hesi rasporedom. ja sam ga u dosadasnjem iskustvu ignorisao dok biljke nisu zavrsile vegetaciju. ovog puta bih voleo da probam od pocetka, ali ne znam sad kako se to uklapa sa florabellom. vidim po rasporedu da cim izniknu mogu da dodajem ovaj kompleks za koren, supervit i powerzyme. jel moze to neko da potvrdi, dok nije kasno :)
za sad samo jedna :fuck:
od kada gajim s florabellom to je uvek bila mera, na dve kasike zemlje, jedna perlita. tako su me uvek savetovali bas ovde na forumu, nikad mi niko nije rekao da je “tu mač”, evo u 5-6 uzgoju ti si prvi. mašala :) u svakom slucaju imam problem, ne znam da li je to uzrok, ali samo jedna biljka je izasla, pa sam proklijao jos 3, ubacio ih u saksije , ali evo 3 dan i jos uvek ne izlaze. pojavilo se i neko zelenilo, kao alge, a i perlit je zuto-braon boje. slike ne docaravaju pravu boju jer led menja spektar, ali mislim da cete primetiti.
hvala oz, prve 3 od 4 semenke sam ubio zalivanjem, ali su sve 3 od 3 u drugom naletu uspele da prezive :) posle 2 sedmice, situacija je kao sto vidite na slikama. jedna biljka je stara 2 sedmice, ostale 3 su 7 dana stare. dva puta sam zalio sa hesi rootOMM i power zymeOMMM. kako cu sad sa razlikom od nedelju dana, da li da ostavim svetlo za vegetaciju sve dok i poslednja ne krene da cveta ili da prebacim na svetlo za cvetanje cim prva krene? ima jos vremena do toga i vaznijih pitanja u ovom trenutku, ali cisto me zanima... sutra planiram da presadim stariju biljozu u saksiju. ne znam tacno zapremnu saksije koju imam, ali sigurno su izmedju 11-18l. moram jos da proverim, napisacu vam u sledecem postu tačno... ne znam kada tacno da pocnem sa lstOMM glavnog voda. negde sam procitao posle 4.-5. para listova. da li je to tacno? kod starije biljoze bi to vec bilo sledece sedmice, najkasnije za 10 dana? moram malo bolje da se pripremim za lst, posto sam lst-virgin. lomljenje mi ne gine :) jos jedna bitna informacija, jos uvek nisam pronasao merač vlage i merač ph vrednosti. (selidba je grozna stvar) zalivam sa odstajalom česmovačom. predpostavljam da sad kad prebacim u veće saksije, moram odmah da počnem da korigujem ph na 6.3-6-5, ako se dobro sećam. molim vas, da mi i ovo neko potvrdi.
hvala lauba, mislio sam na spektar, a ne na ritam :) ali nema veze, mislim da ta nedelja razlike nece biti problem. evo upravo radim lst na starijoj biljci, molim vas da mi pomognete posto nisam do sad nikada radio lst. zategao sam na tri mesta, mada je pitanje koliko je to zategnuto, mislim da je jos uvek to previse labavo. mislim da sam napravio gresku jer sam zicu gurao u zemlju. da li mogu ovako da ostavim dan-dva pre nego sto krenem dalje ili moram odmah da reagujem? takodje me zanima, da li da secem ove vece listove koji su pored bocnih grana koje razvijam ili nista da ne seckam?
@Mad Rabbit, molim tebe i svakoga ko ima nuzdu da ovde šilji šargarepu, da produži dalje i blagodari nekog drugog. @hazeri ti si bio u pravu, zaboravio sam jer sam 2 godine vec u nekom zivotnom toku koji mi nije dozvoljavo da gajim nista, a i tad kad sam gajio, uvek sam radio topping i onda posle sa malim žicama malo zatezao sa strane. nikad biljku nisam bas polegao ovako kao sada. u normalnom slucaju se ne bih pravdao nikome, pogotovu ne posle nekog glupog komentara, ali ti si mi vratio osmeh na lice. ima nas raznih, ali mi je uvek drago kad me neko kao ti podseti da ima i ljudi sa kefalom koje radi :) elem, da se vratim na dnevnik.... još dve biljke sam zategnuo, u prvi mah je sve bilo ok, ali evo sad pre pola sata, kao jednu od njih jos malo da gurnem ka podu, kvrc i ćao zdravo. tako je na nezgodnom mestu pukla da je, dok sam pokušavao da fiksiram, skroz otpala. ostale su 3, od njih jos jedna ceka da poljubi patos. kad sam ih prebacio u velike potove i ubacio u jazbinu sam pomislio kako cu imati problema sa prostorom, pogotovu ako moram konstantno da ih vadim i vracam nazad, pa mi je malo to za utehu sad, ako nista drugo lakse ce mi biti sa 3. bio sam malo alav kad sam se odlucio za 4 u ovom prostoru, ali posto moram sam da brinem o sebi, najradije bih stavio 8, ako znate na sta mislim. videcete na slikama, veoma zanimljivo je videti razliku 3 biljke koje su istog dana proklijale, ali ocigledno nisu dobijale istu kolicinu svetla. razlika je bas vidljiva. od njih 3 srednja je u večnim vrtovima, a najmanja i najveca u tentu.
u ovih poslednjih 10 dana, 2x po 3 dana sam bio odsutan, veceras sam malo bolje zagledao i vidim da su procvetale. ova starija, mozete videti na slikama, skoro 7 dana sigurno, a 2 mladje mozda par dana, jos su premali cvetovi za zoom na kameri :) sutra planiram da ih potpuno oslobodim zica lst-a i da ih pustim 2-3 dana da se malo podignu. onda da ošišam onih donjih 30%, pa da ih malo vezem sa strane i ujednacim visinu vrhova. jel to dobar plan? ako moze neko da mi potvrdi ili da mi kaze ako negde gresim. ps. danas popodne kad ustanem moram i da prebacim spektar svetla na cvetanje, krajnje je vreme @Mad Rabbit jos par nedelja pa se spremam za berbu ;)
10 dana je proslo od poslednjeg savijanja. prestao sam da ih vadim iz boxa i uznemiravam :) deca su porasla, nisu vise za nosanje :) na autopilotu sam, svaki dan ih po malo zalivam, ali vidim da su jos uvek zedne. moracu da povecam dozu vode. sipam svakoj po litar, litar i po dnevno, za pocetak cu da probam sa dva litra, da vidim hoce li biti dosta. prihranjujem sa hesijem jednom nedeljno. po planu kompleks za cvetanje i powerzyme. u jednoj turi sam dodao i booster kao na rasporedu, a svaki put kad zalivam ubacim u vodu i kap supervita. na hesijevom rasporedu je uskoro fosfor plus, ali ne zurim nigde, biljke za sad izgledaju ok, da čuknem vo drvo, puj puj. a i ko ce da se pridrzava bas svakog rasporeda ;) kao sto rekoh, za sad autopilot, uzivam kad nema stresa :) evo par slika....
da, sledeći grow ću definitivno da probam drugačije... evo ulazim u polako u poslednjih 40tak dana. biljke su 60-65 dana stare, izgledaju dosta jako, lišće izgleda dosta dobro, a cvetovi će nadam se sad da se popune. imam malo problema sa visinom, imam par tornjeva koji su na 30tak cm od hansa, a trebalo bi da su na 40-45, ako sam dobro shvatio. nemam vise prostora da manipulišem, niti mi se vade sad prednje 2 biljke, kako bih nekako malo spustio te tornjeve. ne znam da li da se kockam sad i ostavim kako je jos mesec dana, sta vi mislite? hranim po hesijevom rasporedu, kompleks za cvetanje, supervit i power zyme. par puta sam ubacio i skoro celu dozu fosfora, a danas prvi put i punu dozu ong crvenog boostera. već polako bacam oko na sledeći grow, bio sam na sajmu, barneys farm su me odusevili majicom malana bomb i nekim voucherima, pa sam u fazonu da za sledeci grow uzmem ili malana bomb ili tangerine dream. imam jos vremena, nadam se za pocetak da ce sve biti ok sa ovim uzgojem. evo par fotki koje sam danas okinuo....
pa kako su jos mladi vrhovi? mesec dana sam vec u cvetanju, odnosno nesto vise od mesec dana do žetve. jel’ stvarno sad da ih lomim u sred cvetanja, ja sam mislio da se to radi najkasnije na prelasku iz vege u cvetanje?
ok, recite me samo, posto ih nisam do sad lomio, da li da ih lomim u visini ostalih cvetova ili malo ispod? koliko se i da li se podignu opet te slomljene grane?
kapiram herb, hvala stipa, gledao sam na par sajtova, tako ću onda... hvala na podršci ;)
jos jednom hvala momci. evo izlomio sam biljoze pošteno, posle sam ih vezao za pot. za sad je visina poprilicno ujednacena. videcu za par sati kad se malo podignu koliko sam ih dobro vezao. imam sad opet 10-15cm do vrha tenta, tako da bi to trebalo da bude dosta lufta za narednih 40tak dana.
77 dana od kad je prva biljka ugledala svetlost. sad jasno vidim problem sa perlitom. ne mogu da napojim biljke. sipam po litar i po u svaku, svaki 3-4. dan moram jedan dan da preskocim da ne bih imao poplavu u satoru. toliko su zedne da je to cudo. cini mi se da bih mogao da im sipam duplo. prihranjujem 2 puta u sedmici i to mi se cini da bi moglo duplo :) vidite po liśću se već primećuje. izgleda mi kao nedostatak fosfora, mada ne bih se cudio da im fali sve iz presvetog trojstva NPK :) ako ništa, sa visinom je posle lomljenja jos uvek sve ok, nisam morao skoro uopste da podizem led. ;)
stvarno? pa super, bas ste me obradovali, ja sam bio siguran da će biti gusto do kraja. e ljudi, posle 5 uzgoja sam napravio pauzu 2-3 godine jer sam morao, ne zato sto sam hteo i sve sto sam naucio sam zaboravio, ali bas sve. kao da nikad nisam uzgajao. mora da mnogo duvam, sprzio sam sve sive ćelije ;) florista, kako da dodam/doziram tu epsom so?
e stipe, slomio sam se kad sam pao s tog bicikla, ali vrtim pedale dalje, ne odustajem. ;)
ma da, ostavicu sad, ionako je po kalendaru ostalo malo vise od 3 sedmice, pa neka je i 5 realno. pitam posto nisam nikad cuo ili video tu foru sa epsom, pa cisto da znam. drske su crvene vec par nedelja, kao sto rekoh ne mogu da ih nahranim, a da pri tom ne napravim poplavu, nema veze sa strainom. nisam radio ni lolipop, tacno se tu negde poklapa, da sam malo razkrcio lisce u donjem delu, bilo bi vise hrane za gornji deo. (bar se ja tako nesto tripujem) probacu za sledeci grow da izvucem pouku, pa cu da stavim samo zemlju i kokos, a ne jednu petinu zapremine u perlitu. valjda ce to bolje da odrzava vlagu. iako moram priznati, cak i ako ne zalijem dan-dva, nije da je zemlja suva. jedino sto vecina procuri kroz pot, pa posle biljka povuce.
ma naravno da ne, to ostaviti sam mislio da necu nista puno da eksperimentisem, dodajem hesi 2 puta u sedmici, sto mu dodje skoro svako drugo zalivanje. e sad sto se tice zemlje polako, ali sigurno ulazim u zbunilo:) ne mogu o tome sad previse da razmisljam dok ne zavrsim ovaj grow. imam vec dovoljno na tanjiru, sto se kaze. sad treba da provalim kad da natempiram flush, pa onda onaj deo voznje bicikla oko harvesta se manje vise secam. onda moram da se prisetim kako sam kuvao ulje, bio je tu neki dobar video koji sam svojevremeno pratio i domaci i strani. moram da pocnem i tome sad vec da razmisljam....
vruće nam je, inače smo manje-više dobro.... :banana123:
ne smem da vam priznam evo jos 2-4 sedmice do kraja, izgurah ceo grow bez merenja temperature i vlage. preselio sam se u martu, jos uvek su mi stvari po kutijama. imam bas lep Fischer merac temperature i vlage, samo jos da ga pronadjem ili bolje receno da on pronadje mene :wave:
po kalendaru, 7 dana za stariju biljku, 2 sedmice za mladje dve. planiram zajedno da ih oberem. sta mislite koliko jos imaju ove biljke? moram da planiram flush 10 dana pred berbu, ovo mi jos ne izgleda spremno za flush naredne sedmice.
evo nas u poslednjoj fazi, mislim da je ostalo 10-14 dana do zetve. razmisljao sam uskoro da odradim flush, ali sam negde procitao da ako sad prestanem da prihranjujem i odradim 10tak zalivanja samo sa odradjenim ph kako treba, da je to ustvari dovoljno, znaci onda da ne moram kada, kupanje i to :) molio bih nekoga da mi ovo potvrdi.
50cm i 3/4 snage ili koliko?
kul. stavio sam panel na maksimalnu visinu, sad ima negde 55cm rastojanja i smanjio sam snagu 20-30%
ok, stavio sam na 50cm, to je maksimum koji mogu da izvedem, snaga na full. suse se kao da sam ih sprzio sa boosterom, ali nisam, vec 5 dana ne prihranjujem, ispiram. nadam se da ce izdrzati jos 5-7 dana da se ne osuse, greota sad na kraju, pa i ako odradim zetvu ranije, bice dobro ulje. bolje nego da mi se sve osusi pa onda nema ni ulja ni lepog pusenja. imao sam priliku da pusim sprzen stuff, nije uzitak ;)
au ovo je uletelo kao reklamni blok u sred krize. dajte mi sad misljenje kako da spasim sto se spasiti moze, pustite me s kokosom
ti si zalutao prijatelju, hajde produzi molim te, kakav kokos kakav flush, postujes ni ne citas gde i zasto. niti ja imam kokos, niti je to sad tema. najbolje bi bilo da moderator obrise ove kokos postove.
u pravu si sad sam skinuo par listova, sa gornje strane lista sam primetio crne taćke, to su verovatno rupe, a sa donje strane lista gmiže zlikovac i krka. belo-crvoliko stvorenje. pošto mi je ostalo realno 7-10 dana za idealno stanje trihoma, a šteta je već vidna, ostalo je premalo vremena za bilo kakvu borbu sa štetočinama, tako da ću ja vec sutra sve da posečem i da odradim trim, a u sredu ili četvrtak najkasnije da skuvam ulje od tog trima i malih hedova. 1.moje pitanje je, da li ja sad mogu normalno da kuvam ulje sa parazitima? 2.da li uopšte nešto da ostavljam za pušenje? ili ovo cveće neće imati dobar ukus, što zbog parazita, što zbog toga što nisam završio flaš. mislim da sam samo 5-7 puta od poslednjeg djubrenja uspeo da zalijem po litar i po, a to svakako nije dovoljno da se ispere hesi. ps. poz florista, odgovoriću ti rado i u detalje o prihrani, samo da rešim gorući problem.
ovo je super pranje, samo sam računao, po ovim njegovim količinama, preko 200 evra bi mi trebalo za ro vodu i h2o2. jedino da uzmem pa da ih isecem na manje grane pa da odradim ovo u 4x po 5 litara kofe. ne znam... imam jako puno lisca koje je krenulo da zuti, ako sad sve posecem nema nista ni od ulja. jel mislis da ne mogu da koristim ceo trim za ulje?
pronasao sam da se zlikovci zovu “Thrips”, a i nije im neki trip. ne znam koje je naše ime za spodobe?
evo konacno da ti odgovorim, izvini ovih par dana sam bio panici zbog ovi gmazova, ali sutra je zetva pa sam se sad malo opustio ;) ja sam ovako djubrio s hesijem: vegetacija: SuperVit - jedna kap svako zalivanje Koren complex - 2 puta u 7-8 dana, full doza 25ml/5l PowerZyme - 2 puta u 7-8 dana, full doza 25ml/5l SuperVit i Koren complex od pocetka do kraja vegetacije, PowerZyme od kraja druge - pocetka trece sedmice cvetanje: SuperVit - jedna kap svako zalivanje Cvetni complex - 2 puta u 7-8 dana, full doza 25ml/5l Fosfor plus- 2 puta u 7-8 dana, skoro full doza 12ml/5l PowerZyme - 2 puta u 7-8 dana, full doza 25ml/5l Boost - 2 puta u 7-8 dana, full doza 10ml/5l SuperVit ,Cvetni complex i PowerZyme od pocetka do kraja cvetanja, Fosfor Plus od pocetka 2.meseca cvetanja i Booster sedmicu-dve posle toga.
super, hvala puno, vauuu, stvarno hvala. ovo cu sledeci grow obavezno da primenim. sutra radim trim i ulje, a sutra itreba i postar da donese novu turu. narucio sam 3xtangerine dream auto i 3xmalana bomb auto, pa se već lomim koje 3 za sledeci grow. nadam se pocetkom septembra vec da krenem u novi ciklus. samo to oko zalivanja me nisi razumeo, dva puta po 5 litara u 7-8 dana sam djubrio. u tih 7-8 dana je bilo realno 6-7 zalivanja ukupno, 2 puta sa djubrivom i ostalih 4-5 puta sa česmovačom koja malo odstoji, pa je onda ukiselim sa limunovim koncentratom na 6.3-6.7ph. tih 5 litara je za sve 3, da budem jasniji, znaci 5:3, a ne 5x3 ;) nisam mogao vise od 5 litara po zalivanju, jer sam se ukopao sa perlitom, odnosno da ne bih imao poplavu u tentu. sledeci grow cu drugacije sa zemljom, a moram i da uzmem ono plasticno kao dno od saksije, samo u velicini tenta. tako da onda i ako prelije tu posudu od pota da curi u to, a ne po tentu.
upravo sam zavrsio trim, okačio da se suši. turbina radi, ventilator sam ugasio, hans spakovao da odmori za sledeci grow :) jedan veliki lonac trima i malih hedova će ovako kao na slici da prenoći, sutra kad ustanem pravim ulje. nadam se da neće do jutra da se ubuđa. više o svemu narednih dana. mrtav sam ;)
vlaga na sušenju je 52%. malo nisko jel da? temperarura trenutno 27, što je za noć visoko. gledao sam nakon 24 sata danas... onako, neki hedovi su bas mekani, mokri, plašim se i previše. ostavio sam par sati otvoren tent. pratim siruaciju, neki kažu drže par dana, neki i po pet, gledaću narednih dana da ih proveravam bar 2-3 puta dnevno.
evo konacno da se javim i da zavrsim ovaj dnevnik posle toliko vremena. taman jubilarni stoti post kao zakljucak.:thumb: za kraj par slika kako sam kuvao ulje i kako se stuff susio. ulje je ispalo ok. nije bas nekog kvaliteta bio stuff, ali ispalo je ok, onako skromno, ali ok. na kraju krajeva srecan sam da sam iz ovog uzgoja bilo sta i izvukao. kakav je uzgoj bio, dobro sam i prosao. vazno je da cu da prezimim do naredne zetve. :rasta: hvala svima na pomoci, bez vas se ne bih izvukao :clap::