Outdoor 2015. - Početak Pozdrav dobri ljudi evo mene opet u sedlu ;) nakon kraceg razmisljanja ipak sam se odlucio ove godine voditi dnevnik. Novost je da sam ostao bez sajta ali to nije razlog da se ne sadi, tako da ove godine sadim na neko drugo mjesto koje cu izabrati kroz 10-15 dana. Update dnevnika cu raditi dosta rijetko iz razloga sto ni sam necu ici cesto u obilazak, ali bit cete o svemu obavijesteni. Ne ocekujte puno od ovog dnevnika jer zbog nesretnog dogadaja sa starim sajtom ja ne ocekujem nista, sta bude bit ce. :) Da vam predstavim ekipu koja je ušla u uži odabir. Još uvijek nisam odlučio :D :D 1 domacica - treca sezona kako sadim to sjeme. 1 White Skunk fem. (White label seeds) 2 Querkle x Vortex 2 Power Skunk x Vortex 2 Z8 x Euforia + 2 Moby Dick fem. (Dinafem seeds) - ova sorta bi mogla biti opasno dobra u outdooru, stavit cu ih uskoro na klijanje.. ----------------------------- kasnije posadeno: 1 Grape Ape fem. (Barneys farm seeds) 1 Tutankhamon fem. (Pyramid seeds) 1 Lennon fem. (Pyramid seeds) Sjemenke su jucer sve proklijale i posadene u prilicno male posude (zbog lakseg nosenja na sajt kasnije) ostaju u tim posudama 15 dana pa ih nosim na sajt, zemlja prosijana terramagma od prosle godine. Prespavale uz prozor na toplome i danas u ranu zoru iznesene van na sigurno, kako bi docekale svoj prvi izlazak sunca :sun2: Eto toliko od mene za sada.. da nisam otvorio dnevnik ne bih ni sadio, ovako smo zajedno u tome. :cool: Dug, poluopasan put prepun avantura, mogucih opasnosti i na kraju iznenadenja u trajanju od 7mj. je pred nama. Vežite se polijecemoooo!! :D :wave: 3MufzuaKfZg
Kraj i kruna dnevnika Pozdrav svima, eto nakon kraceg predaha od ovog dnevnika doslo je i vrijeme da se napise smoke report i da dnevnik ide u zavrsene. ;) Smoke report cu pisati samo za 2 sorte koje su se najvise istakle prosle out sezone i kojima sam posvetio gotovo cijeli dnevnik, Moby Dick koji je u dnevniku uzeo svu paznju i nista manje vrijedan ali ne toliko puta spomenut, Grape Ape.. Moby Dick - Dinafem Seeds Hedovi su pred branje bili gotovo cijeli bijeli od kolicine kristala, kad se sve fino posusilo slozio sam ih jedne uz druge (svi su skoro identicni) i lagano u vreci stisnuo, tako ih cuvam. Poprilicno tvrdi hedovi, skoro pa nemoguce mrviti prstima na kojima ostavlja ljepljivi smedi trag nakon mrvljenja heda. "Svjezi" miris je mjesavina limuna, bora i tamjana, poprilicno osvjezavajuc i fin miris koji ostavlja dojam kvalitete. Zapaljeno mirise na tamjan i na nesto slatkasto, izrazito jak i prepoznatljiv miris. Rad je mozda meni najbolji ikad, smijeh, razgovor, kreativnost, tjera na pokret, nema zakucavanja koje ne volim. Jedan od rijetkih "trippy" dimova koje sam imao prilike probati, ko god je probao samo rijeci hvale, odlican dim i odlicna sorta koju cu svakako ponoviti, jednom rjecju cista petica! ;):cool: Grape Ape - Barney's Farm Gusti cvjetovi ne toliko prekriveni kristalima kao Moby, ali predivnog vocnog mirisa. Tko se sjeca pamti da sam ga morao skidati nesto ranije, sto se i nije pokazalo kao koban potez.. dim je iznenadio kvalitetom. Lagani ali ne i prozracni hedovi, nesto tamniji od ostatka sorti koje sam brao u outdoor sezoni 2015. uvjeren sam da bi dobili ljubicastu boju da su ostali jos 2-3tj duze sto sam i htio, ali i ovakvi "neobojani" su i vise nego odlicni. :thumb: "Svjezi" miris je izrazito vocni, kiselkasto-sladak.. usporedio bih s umjetnom aromom jagode. Zapaljen ostavlja tezak ali vrlo ugodan miris, najslicniji skunku (za one koji poznaju miris). Dim je vrlo ugodan i stvarno je uzitak uzivati u ovoj sorti. Rad je vrlo sedativan, umirujuc i lako se pretjera. Izaziva crvenilo ociju, nije toliko za drustvo i pricu ali za one koji vole sami uzivati u dimu ovo je pun pogodak. :thumb: Isto kao i Moby svakako na listi za opet probati uzgojiti, mozda cak i ove sezone. Eto to je bilo to od ovog dnevnika, nadam se da ste zadovoljni. Probao sam nesto novo i nesto sto sam jako htio probati ali nikad nisam bio u mogucnosti, jer je SCROG bio rezerviran samo za indoor uzgoj. Od kada sam prvi puta saznao za metodu uzgoja SCROG bio sam iznenaden ljepotom i simetrijom biljke, probao sam i na moje iznenadenje uspjelo mi je to i u outdooru, nemam rijeci kojom bih opisao zadovoljstvo sto sam uspio zamisljeno. Imam jos puno puno odlicnih i pomalo ludih ideja koje cu vjerojatno isprobati ove out sezone, nisam siguran da cu voditi dnevnik jer uzima dosta vremena i truda ali vidjet cemo. Vec se polako spremam za out 2016. i ove godine "gerila" style i glavom kroz zid do kraja. :):) Lijep pozdrav svima, isprobavajte, igrajte se i Vi mozda budu odlicni rezultati ;) sretni i veseli budite i veliki pozdrav! Tarzan :wave:
“Idi pogledaj ponovo ruže. Shvatit ćeš da je tvoja jedinstvena na svijetu. Onda se vrati kazati mi zbogom, a ja ću ti pokloniti jednu tajnu.” Mali princ ode ponovo vidjeti ruže. “Vi uopće ne sličite na moju ružu, vi još ništa ne značite”, reče im on. “Nitko vas nije pripitomio, i vi niste nikoga pripitomile. Vi ste kao što je bila moja lisica. Bila je to obična lisica slična stotinama tisuća drugih. Ali ja sam od nje napravio svoga prijatelja, i ona je sada jedinstvena na svijetu.” Ruže su se osjećale veoma nelagodno. “Lijepe ste, ali ste prazne”, reče im još. “Čovjek ne može umrijeti za vas. Naravno, običan prolaznik povjerovao bi da moja ruža sliči na vas. Ali ona sama značajnija je od svih vas zajedno zato što sam ja nju zavolio. Zato što sam je stavljao pod stakleno zvono. Zato što sam joj napravio zaklon. Zato što sam zbog nje poubijao gusjenice (osim one dvije-tri radi leptira). Zato što sam je slušao kako se žali, hvali ili kako ponekad šuti. Zato što je to moja ruža.” I vrati se lisici: “Zbogom, reče joj…” “Zbogom”, odgovori lisica. “Evo moje tajne. Sasvim je jednostavna: čovjek samo srcem dobro vidi. Bitno je očima nevidljivo…” “Bitno je očima nevidljivo”, ponovi mali princ da bi zapamtio. “Vrijeme koje si uložio u svoju ružu učinilo ju je tako dragocjenom.”
Berba, 16.10.2015. Poz svima, eto me pa da privedemo kraju ovaj dnevnik. :) Dugo se ne javljam iz razloga sto je sajt ipak bio provaljen, ali sve je dobro proslo jer sam na vrijeme reagirao, 3 dana nakon zadnjeg update-a (13.10.) kada sam posumnjao da je sajt otkriven otisao sam i pobrao biljke. Ostavio sam manje hedove na SCROG Mobyu da dozrijevaju i na pocetku 11-og mj. otisao sam provjeriti situaciju i imao sta za vidjeti, putic kojeg nisam ja napravio i koji dolazi iz sasvim drugog smjera kojim ja dolazim do biljki i zguzvana mreza od Mobya, biljka posjecena sjekirom. :( Na srecu osoba koja je naisla na biljke nije uzela nista za sebe tako da nisam ostecen ali svejedno mi je zao sto je netko bio toliko pun mrznje prema tako lijepoj biljci da ju je pokidao.. Moby je ipak bio prejak za tog malog bijesnog stvora i izgleda da mu nista nije mogao rukama pa se morao posluziti sjekirom, oruzjem na biljku :oops: velika nadmoc velikog i snaznog Mobya. :) :cool: To je to sto se tice losijih vijesti, sa slikama cemo taj dio preskociti. ;) Berba je odradena cim su prestale kise koje su non stop padale u 10-om mjesecu, skare, vreca, velika torba i lijepi suncani dan, ubralo se preko pola kile (suhog) finih secernih hedova koji nisu podbacili ni kvalitetom dima iako je ubrano nesto prije vremena.. Da ne duzim puno.. dosta sam zadovoljan ovom sezonom i Mobyem kao sortom, mozda zbog malo duzeg cvjetanja zahtijeva nesto topliju klimu sa suhom, toplom i dugom jeseni ali ja sam i ovako zadovoljan njime, nije bilo ni traga plijesni i problemima, snazna i otporna biljka velikog velikog apetita, ne zahtijeva puno vode.. nikad nije dobio preko 6l vode (jednom tjedno) ali ni u vrijeme najvecih susa nije pokazivao zed. Kada pomirisemo biljku osjetimo snazan miris limuna, benzina i borovine koja prevladava, kada se pusi miris je nesto slicno tamjanu ali o tome detaljnije uskoro u smoke reportu. SCROG za outdoor kao trening je odlican samo ako se ima volje i bar malo znanja sta treba raditi, nije tesko i meni je ovo prvi SCROG u zivotu (ali ne i zadnji) ;) biljka nakon nekog vremena doslovce poludi i izbaci hrpu vrhova, koji su skoro identicni sto je najbolje. Ovaj trening sam izabrao jer mi se SCROG nacin strasno svidao a ne radim indoor pa nisam bio u mogucnosti odraditi taj trening, isao sam na srecu i probao ga napraviti vani, ispalo je odlicno i jako mi je drago zbog toga. Kristalna gnojiva, konkretno Yara koju sam isprobao ove sezone su odlicna rjesenja za outdoor gdje sadimo velike biljke, konkretna hrana i velika usteda u usporedbi s tekucim gnojivima, bitno je samo izabrati pravu NPK vrijednost i ne pretjerivati, ubuduce svaki outdoor gnojim s takvim gnojivima. Biljka nakon berbe, ostavljeni samo manji cvjetovi.. Ubrani materijal, lijevo Moby Dick SCROG desno obicni Moby (kojem je ipak trebalo malo vise vremena da se to fino udeblja kako treba) Eto to bi bilo to, ostaje jos smoke report,slike suhih hedova i mozda jos malo teksta i osvrta na cjelokupnu sezonu, ispod cu staviti jos fotki koji nisu stali u ovaj post a ima ih.. :) Poz svima i živjeli! :wave:
nije istina, primjeti da u ovom dnevniku pisem samo kad pravim update, odgovorio sam na neka pitanja mozda 1-2 puta, tako da mi br. str. u dnevniku sigurno nije bitan. bilo je napeto u zadnjih mjesec dana.. sajt je ipak bio provaljen ali sam na vrijeme ubrao, ide detaljnije kroz 2-3 dana s novim update-om, kad procitas izbrisi od svog posta pa prema dolje, zivio edit: a i berba je bila pa se isprobava laganini necete mi zamjerit :joint2: :smoke::smoke::smoke::joint2: ide update i zavrsavanje dnevnika kroz koji dan ;)
Y7_Z7Ohk2xI
13.10. Posjeta biljkama pred kisu, pred ulazom na sajt sretnem dvoje ljudi (?!?!?) po prvi puta.. smireno produzim i krenem prema sajtu, 300-400m dalje je sada vec vidljiv putic koji vodi do biljki, udem, 50ak metara dalje kroz grmlje i drvece dolazim do biljki, priblizavam se i ne vidim glavne vrhove od obicnog Mobya.. slutim na najgore. Jos 10 metara naprijed i kod biljki sam, dolazim i ugledam dio od Moby SCROG-a i odahnem, dobro je.. tu su. ;) :) Obicni Moby me ceka ispruzen na podu :( puknuta stabljika, i oko njega izrovano ili je covjek ili svinja jer ima blata u pukotini stabljike i tragova oko biljke, al' dobro dijelom je i moja krivica sto nisam stavio kolce uz biljku i stabilizirao je, uzmem skare i napunim ruksak jos nezrelim hedovima koliko sam mogao.. Moby Dick - Samo jedna fotka da ne kvarim dnevnik. :) Moby Dick SCROG - S njim je sve ok, ima nekih tragova oko njega i malo savijene zice ali netaknut je, sto je najbitnije. :) Cvjetovi bez trunke plijesni, prekriveni kristalima, nabijeni, ujednaceni i svjetlozeleni. Miris vrlo vrlo jak, opijajuci, borovina-trag limuna-gorivo-tamjan. Biljka vrlo zdrava s par zutih listova, pravo je zadovoljstvo po ovakvom vremenu doci do ove biljke zapaliti joks i uzivati u pogledu. :) Zbog spleta okolnosti ovih dana ("provaljen" sajt od Grape Ape-a, ljudi koje sam vidio jako blizu ovog sajta, srusenog Mobya, i vidljivog puta do biljki) skinuo sam 2 heda za probu s Moby Scrog-a, ako budem zadovoljan jacinom dima ici ce malo raniji harvest, bolje i to nego da neko drugi skine ovu ljepoticu. :cool: :) Iducu posjetu mozda snimim i neki video s Moby SCROG-om da dobijete malo realniji pogled na tu biljku. :) Poz svima koji citaju i zivjeli!
Danas sam ubrao Grape Ape, biljka je imala jos otp. 2 tjedna do full zrelosti ali morala je biti skinuta i to po hitnom postupku jer sajt na kojem je rasla je "provaljen" ali da ne idem u detalje..bitno da je sve dobro proslo. ;) Ovu biljku sam zasadio najvise zbog produzivanja te genetike i proizvodnje fem. sjemena iste sorte, nazalost u tome nisam uspio jer sam morao ranije brati a biljku sam "prasio" prije 3-4 dana. Ali zato sam oprasio Moby-a koji ostaje bar do kraja ovog mjeseca tako da i nije neka velika "steta" sto se tice sjemenki, bit ce ih. :) Ova biljka je rasla od 16.07. do danas (12.10.) a danas se na srecu rastajemo.. pa za par dana ponovno sastajemo u oblaku dima. :D :makaze: Inace sam veliki fan Barney's Farm-a i bilo mi je pravo zadovoljstvo uzgojiti ovu sortu, biljka je izrasla 1.90m, nesto kasnije je usla u cvjetanje ali lijepo se popunila do danas, socni hedovi puni kristala, strasno jakog vocnog mirisa koji bas opija.. vjerujem da ce biti pravo zadovoljstvo degustirati ovu biljku kad se osusi. Trazi dosta gnojiva kojeg joj ja nisam bio u mogucnosti pruziti tako cesto jer zbog lokacije sajta (preprometan) nisam odlazio u ceste posjete. Sorta izuzetno otporna na plijesan. Usput, ovu genetiku (Grandaddy Grape x Skunk #1) Barney's Farm vise ne proizvode, u ponudi imaju novi Grape Ape izmjenjene genetike, tako da ako neko pozeli uzgojiti tu sortu da se ne drzi ovog mog opisa. ;) :wave:
Utrka Proslo je 11 dana od zadnje posjete, ova 2 Mobya nikad duze nisu bili sami :) na srecu nista nije krenulo po zlu i docekale su me lijepe i zdrave biljke kao sto su bile i do sada. Svaka je dobila po 2l vode s troduplom dozom 15-30-15. Lijepo napreduju i fino su se poceli puniti cvjetovi, pogotovo kod SCROG Moby-a, trebalo bi kroz mjesec dana biti gotovo ili bar blizu kraja. Sad zapocinje velika utrka s vremenom u iducih 30-35 dana, nadam se da ce vremenski uvjeti posluziti. ;) To bi bilo to od teksta, slike ispod govore sve i steta je kvariti ovaj update tekstom. :) Poz svima i zivjeli! :wave: Moby Dick Moby Dick SCROG
evo tebe po treci put kod mene i po treci put prica o jako sigurnom sajtu i scrog metodi, sta ako ti ja kazem da je ovo 0,01 a ne 99,9 % siguran sajt?? a to mozes i sam vidjeti po slikama.. logika govori ako mozes posaditi normalnu netreniranu biljku na jednom sajtu, mozes donijeti i mrezu u komadima i odraditi scrog ili neki drugi trening, tako da ti ta prica pada u vodu.. al bez jednog se ne krece u outdoor a to su muda ;) poz
12NUbkX6p4xOO4
Jesen Obje biljke dobile po 3l vode i troduplu dozu 15-30-15, cvjetaju lijepo ali "obicni" Moby malo zaostaje, planiram ih ostaviti do max. 07.11. pa dokle doguraju. :) Bilo bi lijepo kad bi cijeli 10.mj. bio suncan i suh kao 9.mj. nadam se da ce tako i biti. ;):thumb: Prosli update sam se bas fino raspisao pa neka ovaj update bude s malo vise slika u odnosu na tekst, pozdrav svima koji citaju i prate dnevnik.. :wave: Moby Dick Moby Dick SCROG
I još nešto.. Ljetne temperature i dalje traju, 36 stupnjeva C u hladu :) :sun2: otisao sam zaliti biljke i poslikati ih za update, svaka je dobila po 2l ciste vode i 3l vode s duplom dozom 15-30-15. Moby Dick Moby Dick SCROG Obje biljke su se lijepo rascvjetale s tim da je Moby Dick SCROG u prednosti tjedan dana, na njemu se vec vidi i dosta kristala, po cvjetovima izgleda kao da ce biti bas nabijeni i tvrdi. :thumb: :gled: Ovaj update bi posvetio jednoj maloj ali uskoro vrlo bitnoj biljci u cijelom ovom outdoor growu, ranije u dnevniku sam spominjao da cu produziti genetiku Grape Ape-a i krizati ga istom sortom, pa eto vrijeme je da kazem malo vise o tome. ;) Jedan Grape Ape je vani i cvjeta vec oko tjedan dana, visok cca 180cm zdrav i lijep, ceka na oprasivanje. A drugi o kojemu sada i pricam i koji ima glavnu ulogu je prvo bio u limenci pod 2 cfl-ke, od pocetka na 12-12 svjetlosnom rezimu i prskan koloidnim srebrom svaki dan u trajanju 2 tj. kad sam potrosio svu otopinu izvadio sam ga iz limenke i presadio na jedno zabaceno mjesto i potpuno zaboravio na njega, prije 2-3 dana sam ga se sjetio i otisao ga pogledati, na moje veliko iznenadenje tretman srebrom bio je uspjesan i biljka je izbacila muske cvjetove. Sad ostaje jedino cekati da se muski cvjetovi otvore i skupiti polen (koji je ustvari zenski) a nakon toga oprasiti Grape Ape i Moby Dick po jednu granu od svake biljke, ako ostane polena oprasio bi i jednu biljku sa sajta iz sume jer se pokazala odlicnom u tim uvjetima. Poslije toga cekam da sjeme sazrije i onda imam svoje prve feminizirane sjemenke, sto iskreno nemogu docekati i jako me veseli, vrijeme je da predem na vecu razinu sto se tice growanja.. sada cu se poceti malo igrati s genetikom i krizanjem sorti a ovo je tek pocetak. Sjeme koje dobijem odma isprobavam u iducem uzgoju a to ce biti indoor s kojim cu poceti za otp 2-2 i pol mjeseca, mozda bude i dnevnik. :) Evo ga buduci tata.. :cool: Poz svima i živjeli! :wave:
Sjajno zelena. Nakon jucerasnje kise obisao sam biljke, 3l vode sa cetveroduplom dozom Yara Ferticare 15-30-15 za svaku biljku, dugo nisu dobile gnojivo i ovo ce im odlicno doci, apetita imaju tako da ce bez problema podnijeti cetveroduplu dozu. Moram priznati da sam iznenaden ovako brzim dolaskom jeseni, ne stigne se covjek ni snaci :) sajt je totalno izmjenjen, lisce pada s drveca, trave i okolne biljke polako umiru.. sve lagano tone u san, a ove 2 biljke se zelene neobicnim sjajem, i zelenjeti ce se jos dobra 2 mjeseca. Predivan kontrast, ima nesto u tom prizoru.. Moby Dick - Prezadovoljan sam ovom biljkom, konacno je pocela cvjetati, malo ce mu duze trebati do kraja ali nema veze. :) Moby Dick SCROG - Napokon postaje onakav kakvim sam ga zamisljao dugo vremena, cvjeta vec oko tjedan dana i vec se lagano vide cvjetovi kojih ima stvarno puno. Provlacenje kroz mrezu je proslost i sad preostaje jedino cekati da sazrijeva. Tek sad mogu reci da sam stvarno zadovoljan ovom biljkom u potpunosti i stvarno se veselim svakoj iducoj posjeti jer znam da ce postajati sve ljepsi i ljepsi. :gled: Danas sam obje biljke preventivno naspricao fungicidom Teldor SC 500. Iducu posjetu obavezno stavljam kolce uz obicnog Moby-a. U posjetu idem jednom tjedno i zasad sve odlicno napreduje, racunam jos nekih 7-8 posjeta do berbe.. punoo. :) Sto kaze @VenloNL sad treba imati muda otici do sajta, istina. :thumb: Sad je svaka posjeta biljkama prava akcija, zanimljivi dio je konacno krenuo hehhe. :D :D Poz svima i živjeli!
Vrt u šumi.. Danas sam posjetio biljke koje rastu u šumi, osim par gusjenica po cvjetovima drže se odlično, naprskao sam ih Actarom, sreca pa nije pravi napad gusjenica kako zna biti nego ih ima samo par, ali bolje sprijeciti nego lijeciti. :) Neke vec lijepo cvjetaju a neke nisu ni pocele, zato jer ima puno raznih sorti koje nisam obiljezio jer ih je bilo dosta, tako da se sve izmjesalo a iskreno nije mi ni bitno koja je koja samo da one dodu do kraja.. rizla ne pita! ;):cool::) Malo za promjenu i slike cvjetova u ovom dnevniku, bilo je i vrijeme :) :gled:
Jesen pred vratima Danas sam isao provjeriti biljke.. ovaj put samo s fotoaparatom jer je vrijeme idealno, kisa padne bas kad treba i zalije ih umjesto mene, gnojenje ovu posjetu preskacem. :) Po vegetaciji na putu do biljki i oko biljki vec se da naslutiti da dolazi jesen. Obje biljke su zdrave i nema nekih vecih problema. Moby Dick - samo raste, zdrav i vec iznenadujuce velik.. nadmasio je moja ocekivanja sto se tice velicine ali jos uvijek nista od cvjetanja, prosli put me prevario.. par pistila i dalje stoji al' od pravog cvjetanja 0 bodova. Ne svida mi se sto ce se oduziti do berbe ali ako vrijeme posluzi bit ce to odlicno. :sun2: Moby Dick SCROG - Konacno malo usporio s rastom, osim par zutih listova nema nikakvih problema, u cvatu par dana za razliku od prvog ;) bujna biljka s puno vrhova, iducu posjetu ce se vec jasnije vidjeti cvjetovi, veselim se tom prizoru. :) Ovaj put stvarno zadnje provlacenje. :D Eto to bi bilo to, prilicno sam zadovoljan svim biljkama i cijelim tijekom growa ove sezone. Dosadni dio je prosao a sad krece onaj zanimljiviji dio.. :thumb: :wave:
Šumske biljke Jedan update sa biljkama iz šume.. zaslužile su. :) Vecina ih cvjeta, neke vec skoro mj. dana, dobro je sto ce na ovom sajtu biti berba par biljki u redovnom terminu dok cu za ostatak morati cekati 11. i sredinu 11-og mj. S obzirom na uvjete biljke izvrsno napreduju i ja sam prezadovoljan, najbolji rezultati na ovom sajtu u zadnjih par godina. Danas sam nazalost primjetio par gusjenica po cvjetovima, vec su ih ovako mlade dosle grickati, sutra spricanje actarom jer ne zelim da mi naprave sr*nje koje su sposobne napraviti. :) Ostalo sve ok. ;)
Kasni pocetak Danas nisam zalijevao ni gnojio jer je bilo kise ovih dana, samo kontrola i slikanje za tjedni update :) Moby Dick - super mu doslo ovo kisovito vrijeme, visok 205cm, zdrav i lijep. Taman ga slikam i odjednom neko strašno šuškanje 10-ak metara dalje, probija zvucni zid koliko je brzo trcalo haha, neka malo veca zivotinja se zatekla u blizini pa se preplasila kad me cula, a i ja na sekundu.. :D Kroz tjedan-dva cu stavit kolce uz njega da ga jesen ne slomi. Moby Dick SCROG - :gled: Konacno su pocele cvjetati obje biljke, danas im racunam prvi dan cvijeta. Ocekivao sam da ce ranije procvjetati ali tako je kako je :) ako vrijeme posluzi iduca 2-2 i po' mjeseca bit ce to ok.. s optimizmom dalje! :):cool: :wave:
Prekjucer je bila oluja, danas sam isao provjeriti jel sve ok. Sve je ok.. :) Moby Dick Moby Dick SCROG
Meni je ipak najdrazi pocetak Zadnja 2-3 dana padaju kise pa im ne treba puno vode, tako da su danas dobile svaka po 3l vode s 1 dozom 24-8-16 i 2 doze 15-30-15 Yara Ferticare. Ljeto je na izmaku snaga a ja lagano postajem sve nestrpljiviji. :) Moby Dick - narastao je za 10 cm od proslog update-a, i dalje fura odlicno. Moby Dick SCROG - nakon zadnjeg provlacenja izbacio je hrpu novih vrhova, zao mi je sto nemam malo bolji fotoaparat da realnije prikazem ovu biljku, prosirenje mreze mu je bas trebalo, potez koji se pokazao kao pun pogodak. Provlacenje pod mrezu.. :thumb: Sve ide po planu i prilicno sam zadovoljan biljkama, jedino mi smeta sto jos ne krecu s cvjetanjem..tako da ce vjerojatno biti malo kasnija berba sto mi nije bas po volji ali ja tu nemogu nista. :) Iducu posjetu cu malo pocistit po sajtu i oko biljki, okolno raslinje je dosta izraslo pa da to malo sredim. ;) Poz svima do iduceg update-a
Simfonija Danas nije bilo samo slikanje nego se malo i radilo a biljke su po prvi puta dobile tekuce zeljezo. Doza je 35ml na 2l, ja sam stavio 55ml na 3l, svaka biljka je dobila po 3l mjesavine vise mi nije stalo jer je torba bila prepunjena ostalim stvarima. Zadnja fotografija, usporedba cista voda i voda s tekucim zeljezom. Moby Dick- i dalje zdrav i lijep, danas izmjeren.. metar kaze 175cm, do kraja cvjetanja bit ce i 2m, ja vise nego zadovoljan :) Moby Dick SCROG - danas sam mu prosirio mrezu jer je opako izasao iz okvira stare mreze, a kad sam vec krenuo raditi scrog glupo je da ga ostavim ovako kako je krenuo i izgubim zamisljenu formu biljke, sad je mreza prosirena i biljka je dobila "vise prostora" idemo dalje sa scrogom. ;) Nakon slikanja poceo sam spajati i postavljati dodatnu mrezu na ovu postojecu, poprilicno sam se zeznuo jer nisam ponio bar litru-dvije vode za sebe jer je bilo stvarno vruce, ali nekako sam izdrzao :) otprilike 45min kasnije to je ovako izgledalo.. Dimenzije mreze sada su 233 x 201 cm, provlacim do 01.09. pa dokle dodemo. Iduce zalijevanje sa gnojivom za vege (24-8-16) pa nastavljam sa 15-30-15, za 2.tj pocinjem i sa 6-14-30 (takoder Yara Ferticare) kad krene cvjetanje bit ce to prizor vrijedan divljenja, jedva cekam. :):thumb: :wave:
Simfonija Danas nije bilo samo slikanje nego se malo i radilo a biljke su po prvi puta dobile tekuce zeljezo. Doza je 35ml na 2l, ja sam stavio 55ml na 3l, svaka biljka je dobila po 3l mjesavine vise mi nije stalo jer je torba bila prepunjena ostalim stvarima. :) Zadnja fotografija, usporedba cista voda i voda s tekucim zeljezom. Moby Dick- i dalje zdrav i lijep, danas izmjeren.. metar kaze 175cm, do kraja cvjetanja bit ce i 2m, ja i vise nego zadovoljan :) Moby Dick SCROG - danas sam mu prosirio mrezu jer je opako izasao iz okvira stare mreze, a kad sam vec krenuo raditi scrog glupo je da ga ostavim ovako kako je krenuo i izgubim zamisljenu formu biljke, sad je mreza prosirena i biljka je dobila "vise prostora" idemo dalje sa scrogom ;) Nakon slikanja poceo sam spajati i postavljati dodatnu mrezu na ovu postojecu, poprilicno sam se zeznuo jer nisam ponio bar litru-dvije vode za sebe jer je bilo stvarno vruce, ali nekako sam izdrzao :) otprilike 45min kasnije to je ovako izgledalo.. Dimenzije mreze sada su 233 x 201 cm, provlacim do 01.09. pa dokle dodemo :) Iduce zalijevanje sa gnojivom za vege (24-8-16) pa nastavljam sa 15-30-15, za 2.tj pocinjem i sa 6-14-30 (takoder Yara Ferticare) kad krene cvjetanje bit ce to prizor vrijedan divljenja, jedva cekam. :) :thumb: :wave:
:watch:
5
Amazonke :)
Izvan kontrole Danas sam isao zaliti i provjeriti biljke, nakon prijasnjih obilnih gnojenja ovaj put isla je cista voda.. po 5l na svaku, visak ne pokazuju cak bi mogao lagano i pojacati dozu iducih posjeta. :) Moby Dick - Prilicno sam zadovoljan ovom biljkom, bit ce to prava ljepotica u cvjetanju, zdrava je i lijepo napreduje. Moby Dick SCROG - odlicna biljka, nemogu je prestat gledat kad odem na sajt :) naslov posvecen njoj, topirana je samo jednom i ima 2 dominantne grane koje su vec dobro izasle iz okvira mreze i ne rastu u ravnini s ostalim vrhovima.. kojih ima jako puno, odlicno reagira na scrog. Znam da sam rekao u proslim update-ovima da je zadnje provlacenje ali nista od toga, pratim biljku i vidim da sto je veca to eksplozivnije raste, rast ce jos sigurno 20-30 dana i nemogu dozvolit da biljka poprimi drugaciji oblik nego sam zamislio. Jos jedno provlacenje pod mrezu. ;) Iduci update iznenadenje :) a i dosta posla, pozdrav do tada. :wave:
Na pola puta Evo jedna biljka koja je vani nesto vise od tjedan dana a nisam je stavljao u dnevnik, Tutankhamon (Pyramid seeds) - dolje 5cm pijesak, pa zuta florabela i gore opet pijesak sloj od 2cm, prekasno posaden al' nek se bori. ;) Grape Ape kojeg sam nedavno zasadio odlicno napreduje, 66cm visine, lijep i simetrican, zasad najzdravija biljka ove sezone, "prasit" cu ga istom sortom i produzit ovu genetiku, o tome kasnije u dnevniku.. Moby Dick - biljka koja je ispocetka stagnirala, uspjesno je prebrodila prepreke i sad broji solidnih 160-170cm formirala je lijep oblik i jos raste, mala biljka velikog apetita, biljka koja obecava. Moby Dick SCROG - biljka o kojoj ne treba puno pricati, borac u svakom smislu rijeci, odreagirao je junacki na ovaj spartanski trening i pokazao da je u top formi.. spreman za najbolje dane svog zivota, biljka koja je predodredena za nesto vise.. sjajni sjajni Moby. Oba Moby-a su dobili po 3l vode sa trostrukom dozom Yara Ferticare 15-30-15 (prvi put) jucer je pala kisa i nije bilo potrebe da nosim vise vode, samo hrana. Pistile se lagano pojavljuju na obje biljke, znam da sam u proslom update-u rekao da je zadnje savijanje pod mrezu ali kad vidim ovako lijepu reakciju nakon savijanja odlucio sam saviti ga i danas, zadnji put. :) Za sada ja sam zadovoljan kako se sve krece. Iduci tjedan novi update, poz svima koji citaju.
Drugi dio price A ima i treci.. :thumb: Biljke iz sume, minimum uvjeta za rast, jednom u tjedan-dva ih posjetim i rasporedim 10ak l vode s duplim dozama gnojiva na njih sve - malo, ali na kakvoj lokaciji rastu i to sto im uspijem "prošvercati" je luksuz. Svaka biljka je zdrava i sve su oko 2m visine, u cvjetanju ce se jos malo rasiriti i bit ce i vise nego sam ocekivao od ovog sajta. P.S. muski su vecinom uklonjeni jos 2-3 biljke cekam da pokazu spol i ostaju samo zenke. :)
Poz ljudi, evo jedan update bez puno teksta. :) Jucer pala kisa pa sam isao sa samo 5l gnojiva i vode, 3l za veceg a 2l za manjeg, dupla doza Yara Ferticare 24-8-16, prorjedujem posjete na jednom tjedno i uskoro krecem s gnojivom Yara Ferticare 15-30-15 (obje su od 2kg). Manji Veci Zadnje provlacenje pod mrezu. Uskoro krece onaj najljepsi dio.. ;)
Evo i druge strane price :) nisu tako lijepe kao ove gore ali meni svejedno jako drage biljke, lijepe su i zdrave sto je najbitnije ;) Tu ima jako finih i zanimljivih sorti, sve su regularke.. lagano pokazuju spol, cupaju se muzjaci a zenke ostaju, zadovoljan sam i njihovim napretkom.. :gled:
Nebo bez oblaka :sun2: Poz ljudi, ovih dana je opako ugrijalo.. prave tropske vrucine :cool: biljke se ne zale, na vrijeme dobiju vodu i gnojivo i super im je.. a i sto se mene tice neka ostane ovako suncano sto duze :) Manji Moby vise i nije tako mali, svakim dolaskom se iznenadim njegovim napretkom, ima jos dosta vremena pred sobom tako da mislim da cu se ugodno iznenaditi ovom biljkom. Veci Moby lijepo i glatko napreduje.. :thumb: Ova biljka polako poprima oblik koji sam zamislio, do kraja ovog tjedna je savijam pod mrezu a nakon toga pustam je da slobodno raste, vjerojatno ce u tom vremenu mreza biti popunjena, uskoro ce ova biljka zasjati punim sjajem. :) Nakon guranja vrhova pod mrezu.. Kao sto sam vec rekao obje biljke su vrlo zahtjevne sto se tice gnojenja..2 gladne zvijeri, nakon duplih i troduplih doza Plantelle list koje su im bile premalo presao sam na Yara Ferticare 24-8-16 pune doze 2 put zaredom, one pokazuju da hoce i mogu jos a ja im ispunjavam tu zelju ;) zadovoljan sam Ferticare-om i uskoro prelazim na 15-30-15 (NPK, isti proizvodac) cim krenu s cvjetanjem koje je pred vratima.. a i ja ga iskreno jedva cekam, vec dosta dugo traje outdoor ali za sada sam zadovoljan i biljkama i napretkom cijelog growa, neka tako ostane i dalje! :) Sljedeci update cu poslikati i one iz sume da ih ne zaboravite a i Grape Ape, poz do tada :wave:
Jucer presaden Grape Ape, trebao je ici na sajt s Moby-ima ali je taj dan bilo "prometno" blizu tog sajta pa sam odlucio da nista od toga i nasao mu neko novo mjesto pod Suncem :) sada imam tri sajta a na ovom novom je samo Grape Ape. Mjesto je odlicno, dobro skriveno i bez hlada. Kopajuci rupu dosao sam do vrlo vrlo pjeskovitog tla ali ne bi trebalo biti problema jer okolne biljke jako dobro izgledaju. Poveca rupa, na dno 15l konjskog stajnjaka pomijesanog s 5-6 šaka pijeska, gore 12l zute florabelle, stavljena biljka i od gore zakamuflirano zemljom iz rupe, zaliveno s 2l vode i nasprican Actarom. Prilicno kasno posadena ali stara je vec 20ak dana tako da jos uvijek moze ispasti lijepa biljka. Ovoj biljci cu se jako posvetiti jer vec dugo vremena zelim uzgojiti a i probati tu sortu.. ako mi se svidi nazalost necu biti u mogucnosti ponoviti to jer je "Out of stock". Danas sam posjetio Moby-e, od zadnje posjete proslo je 6 dana.. Manji Moby me odusevio napretkom, pokazao je da je kao od pocetka svog zivota veliki borac i vrlo izdrzljiva biljka.. vjerojatno meni omiljena ove sezone, nesto ga je kocilo neznam sta ali bitno da je to sada iza nas ;) Od veceg Moby-a sam ocekivao bar za nijansu veci napredak u ovih 6 dana, nisam nezadovoljan naravno.. kao i pred manjim i pred njim su bolji dani, najbolje tek dolazi.. :thumb: Guranje vrhova pod mrežu.. Primjetio sam da su ova 2 momka, prvenstveno ovaj veci i stariji Moby malo veceg apetita pa da se ne zezam vise Plantelicama i sl. gnojivima pocastio sam ih novim gnojivom: Yara Ferticare 24-8-16 + mikroelementi, uvjeren sam da je to to sto im treba, tek sam poceo s novim gnojivom napredak cemo vidjeti s vremenom. Jos 7-8 dana guram nove vrhove pod mrezu i onda ga pustam da raste, pustam ga iz kaveza :) cvjetanje je pred vratima i treba biti spreman ;) Poz svima :wave:
Pojačanje ++ Jucer sam bio do sajta, opet s punom torbom i opremom, jos cu jednom iduci tjedan kad budem Grape Ape presadio i to je to, iduce posjete samo s vodom i gnojivom. :) Manji Moby napreduje, dugo mu je trebalo da krene kako treba al' eto poceo se fino razvijati, ima potencijala. Iducu posjetu ga jos malo razvucem i poslije toga ga vise ne diram. Veci Moby skoro pa je popunio mrezu, jako sam zadovoljan napretkom. Pregledao sam ih i sve je oke, vrijeme je za malo posla. :) Kupio sam jos jednu mrezu istih dimenzija, presjecena na pola po duzini, spojena na postojecu i dodana jos 4 "kolca". ;) Sve je fino ucvrsceno i stabilno, konacan rezultat.. Dimenzije mreze sada su 160 x 100 cm Vani 38 u hladu a ti u dugackoj majici i hlacama, u takvim uvjetima mora se i predahnuti nakon ovo malo posla.. ovaj puta pala je kavica usred nicega :) Pa poslije kave, guranje vrhova pod mrezu. I eto.. to bi bilo to, kad popuni mrezu vrijeme je da ga pustim iz kaveza, neka krene u vis :cool: :) :sun2::sun2::watch:
Evo jedan suncani update :sun2: Mali Moby Dick konacno je krenio, bit ce i od njega lijep grmic. Veci Moby ide odlicno :) Ima dosta novih vrhova, bas lijepo za vidjeti.. prvi put da se moglo saviti pod mrezu kako spada :) Prosli put sam primjetio da nesto gricka listove pa sam morao reagirati, teska srca :) lagano naprasen neopitroidom. Za 5-6 dana mreza je konacno puna, bit ce tu hrpa novih vrhova kojima poslije ostaje rasti u vis i preoblikovati se u velike hedove ko ruka debele :D smiley9934 Veci Moby zaliven s 3,5l vode i 40ml plantele list, manji sa litrom ciste vode i litrom vode s 10ml plantele list. Jos malo pa ce im drustvo praviti i dugoocekivani (s moje strane) Grape Ape, bit ce to fantasticni trojac :) lijepo rastu, vrijeme je odlicno.. zasad sve za 5, neka tako i ostane. :cool:
Scrog u outdooru mi je vec duze vrijeme zelja, neki dan sam sasvim slucajno naletio na mrezu i eto.. sad gledamo outdoor scrog u ovom dnevniku. ;) Mala je mreza?? Dimenzije su 80 x 100cm, to je jedan box sasvim pristojne velicine za 400w hps. Oblik ove biljke zamisljen je cim sam ugledao mrezu, i nikako ovo ne bih nazvao "sputavanjem" biljke ovo je samo mijenjanje oblika biljke u jedan drugaciji, bolji oblik u kojem jedna ovakva biljka moze dati svoj puni potencijal. A u 9-om mjesecu cemo vidjeti i slikoviti odgovor na pitanje "Sta ce mreza..?" Da ne pisem u prazno otisao sam danas poslijepodne u posjetu prvom sajtu, u šumi.. Izduzene su ali nema veze, puno puno bolje napreduju nego 2013. i 2014. na ovaj datum, bit cu zadovoljan i s njima naravno. :) Zalivene s 8l vode i punom dozom plantele. Zasad jedna sigurna zenka. A u blizini vreba "powdery mildew" tako da kroz dan-dva idem opet u posjedu s fungicidom. Kao sto sam ranije spomenuo imam i nekih novih sorti. Odlucio sam samo jednu od te 3 staviti na sajt s Moby-ima, taman 3 fem. biljke kojima se mogu potpuno posvetiti. Najvjerojatnije ce to biti Grape Ape, a ostale 2 ce ici na sajt u sumi. Lennon (Pyramid seeds) - 12 dana star, zuta florabella Grape Ape (Barney's farm) - sorta koja se vise ne proizvodi i koju sam dugo zelio uzgojiti :) 12 dana star, zuta florabella Tutankhamon (Pyramid seeds) - 5 dana star, zuta florabella Sinoc presadene iz casica od 2dl. u casice od 5dl. i zalivene. Kroz 7 dana idu i one svaka na svoj sajt. :)
K
Brzinski update Manji Moby i dalje slabo, ali lagano krece.. zaliven s 2l ciste vode. Veci Moby fino napreduju, bio je malo zedan a i nesto ga gricka.. iduca posjeta spricanje s insekticidom, zaliven s 4l vode i duplim dozama plantele list, svaka posjeta dupla doza a njemu je to i dalje malo.... I bocne su grane presle mrezu ;) Provukao grane kroz mrezu koliko sam mogao i vrlo lagano da ih ne ostetim jer i nisu vise bas mekane i jako savitljive :) Mreza je uskoro popunjena pa onda konacno malo rjedi posjeti. Iduci put malo jace savijanje pod mrezu..ovaj put nisam stigao bio sam svega 5min. brzinski poslikao, zalio ih i otisao. Vrijeme je odlicno i neka tako ostane. ;) :sun2::sun2: Iduci update poslikam i one iz sume, sa drugog sajta da ih ne zaboravite :) a na ovaj sajt presadujem 1 Tutankhamon (Pyramid seeds) 1 Lennon (Pyramid seeds) i 1 Grape Ape (Barneys farm) :gled:
Maloprije sam bio do sajta provjeriti situaciju. Danas je bilo odlicno i suncano vrijeme, sto je jako dobra vijest :) nadam se da su kise i lose vrijeme iza nas i da krece pravo ljeto.. :sun2::sun2: Mali Moby sporo napreduje, malo me razocarao jer sam od njega bas dosta ocekivao, bio je napredan na pocetku neznam sta ga sad koci, ali krenuti ce on vec ;) Cropao sam glavnu granu, zabio stap pored njega i privezao ga, samo jaki trening za ovog malog zgoljavca :) Veliki Moby super napreduje, polako krece kako treba i ubrzava rast.. Lijep napredak u 3 dana od zadnje posjete. Nisam htio vrhove opet gurati pod mrezu da se kasnije nebi raspuknula stabljika pri dnu, samo je jednom topiran i u grana se u obliku slova V, sto vise rastezem veca je mogucnost da kasnije dode do pucanja, ovaj put sam se posluzio plasticnim vezicama radi bolje stabilnosti sad i u buducnosti, a u iducim posjetama nastavljam s guranjem grana pod mrezu. A i bocne grane lagano dolaze do mreze, za dan dva i njih cu morati savijati pod mrezu. Zaliven s 3l vode i 35ml plantele list, mali Moby s litrom ciste vode. Za otp. 2 tjedna je mreza popunjena i onda mogu malo prorijediti posjete :) Dobra ideja je bila ova mreza :gled: :wave:
Mali Moby Dick nikako da krene kako treba, slabo je to pa ce dobiti pojacanje na sajtu, vidjet ce te u iducim update-ovima :) Ali nista cudno kad je vrijeme vec danima tmurno i kisovito, sunce nikako da izade.. Veci Moby Dick napreduje ali moze to i bolje, i on ceka sunce :) Grane savinute pod mrezu.. Nek krene to sunce da mogu sto prije popunit mrezu pa da sam miran :cool: javljam se u ponedjeljak.. :wave:
Ljeto nam se vratilo?! Danas cijeli dan kisa, razvedrilo se prije par sati pa sam otisao do sajta provjeriti situaciju.. Mali Moby se fino primio i sad cekam da pocne rasti :) Taman sam na vrijeme dosao.. 2 puza se pocela motati oko njega. Topiran.. Veci Moby Dick je fino napredovao u ova 4 dana od zadnje posjete Vrhovi su lagano dosli do mreze ;) Svaki vrh za jedan "kvadratic" u stranu, polako ali sigurno krece SCROG :) Mreza je 81cm x 100cm Stiglo nam ljeto pa je vrijeme i da posteno ugrije, zadnjih 10 dana kod mene i nije nesto suncano, a kad krene sunce krenut ce i one.. i to opako. :) Novi update za par dana, treba plesti mrezu ;) :wave:
sad kad sam ubacio mrezu u pricu pada u vodu ono sa posjetama svakih 20 dana, moram cesce do sajta tako da ce biti cesci update dnevnika :) popunit cu je pa poslije nek rastu vrhovi u vis, ne moze skoditi. i nisam ja nasao mrezu nego je mreza nasla mene, tako da mreza sigurno ostaje :cool: hoce li to biti dobra ili losa odluka vidjet cemo na jesen, a do jeseni ima vremena.. cijelo ljeto je pred nama ;)
Zaplet Pozdrav svima, danas je bilo zeznuto :) sajt sam jedva nasao nakon 20ak minuta lutanja po tom grmlju, isto je bilo i na povratku.. teški labirinti :zvezda:: :D za sljedeci put znam da moram ponijeti malo papira i olovku pa napraviti mapu.. Ajd nek idu prvo ove iz sume iako sam na tom sajtu bio tek poslije ovoga. Danas prvi put zalivene, stalo je 3 boce od 2l u ruksak al' njima je i to gozba.. Novije Starije Spakirane stvari za sajt, alat i Moby 19. dana star, stavio sam ga u kutiju od patika pa u torbu, prekjucer nisam provjeravao situaciju u "boksu" i malo ga je sprzila CFL-ka, pre pre naglo je izrastao taj dan :) vidljivo u sredini fotke koji je list stradao.. Kad sam konacno nasao pravi put poceo sam s kopanjem rupe (ašov zavaren ;) ). Ista rupa isti sastav.. na dno 10-ak litara konjskog stajnjaka, 10cm zute florabelle, biljka u rupu i gore zemlja sa sajta, zalijevanje. Moby se malo izudarao u kutiji ali nije nista puklo sto je najbitnije, vec sad je full oporavljen. Drugi Moby je super napredovao u 5 dana koliko je na novom sajtu. Dobio duplu dozu plantelle list. Mislio sam ga ponovno topirati, i ponavljati postupak sve do cvjetanja, dobio bi velikii grm od njega ali ipak sam se predomislio, vec dugo zelim odraditi u outdooru jedan trening.. I tu sad dolazimo do tog zapleta kao sto naslov i govori, ali nije nikako zaplet ove price jer jos smo u uvodu, tek ce se zaplesti.. u igru upada mrezica, radit cu scrog s ovim Moby-em. Drugog Mobya cu topirati svakim odlaskom na sajt do pocetka cvjetanja, ovog uskoro pocinjem plesti po mrezi, ma da postoji mogucnost da iduci put kad ih posjetim skinem mrezu i bacim je jer sam ga vec zamislio samo multi topiranog i svida mi se zamisljeno :) al' ovo je vjerojatno moj zadnji out dnevnik pa nek bude nesto drukcije u njemu, nesto kul. :) Pozdrav do petka :wave:
Ponedjeljak Evo stigao nam, a i prosao ponedjeljak pa je vrijeme za novi update. :) 07.06.2015. , Nedjelja Taj dan isao sam u posjetu biljkama koje su u sumi, a i zasaditi onih novih 6 iz proslog update-a. Biljke na sajtu stare su otp. 4 tjedna, a ove nove 10-11 dana. Ašovom sam iskopao rupe za novih 6 biljki, na dno rupe dodao sam malo konjskog stajnjaka i šaku Fitolife-a, inace se to koristi folijarnim putem ali pise na kutiji da je poboljsivac tla pa nece skoditi. Vratio sam iskopanu zemlju i zasadio biljke.. 14.06.2015. Nedjelja Otisao sam do sajta provjeriti situaciju, svih 6 novopresadenih biljki je zivo. Biljke su dosta izduzene i mrsave zbog nedostatka direktnog sunca, ali kasnije ce se i to popraviti, nisam zabrinut zbog toga ni najmanje tako da nemorate biti ni vi, bit ce nesto i od ove sume ;) Pogled gore I Moby Dick koji nestrpljivo ceka odlazak na novi sajt.. 16.06.2015. Utorak (danas) E danas je bilo odlicno vrijeme za otici na novi sajt i presaditi Moby-a, nije bilo prevruce kao ovih dana.. Spremio sam stvari u ruksak, Moby-a u vrecicu i polako prema sajtu.. Lagano svezan da mu se ne slome grane pri "transportu" Dosao sam do sajta kojeg sam danas nasao, mjesto mi je poznato vec par mj. ali nisam se uvlacio u tu šikaru, uglavnom cini mi se vrlo vrlo sigurnim (osim od divljaci) a i osuncano je bas cijeli dan, nema hlada ni malo ;) Rukama sam pocupao ovu "travu" u krugu 3-4m recimo, krenuo kopati rupu i naravno ašov pukne iz prve.. Malo je duze potrajalo jer sam morao kopati samo s metalnim dijelom ašova i rukama al' jbg.. na dno rupe sam stavio jedno 10l konjskog stajnjaka pomjesanog s 3 sake zemlje sa sajta, pa na to 10ak cm zute florabelle.. Moby laganini izvaden iz posude i presaden u rupu, dodan ostatak zemlje i naravno zaliven vodom. Lagano sam oko biljke i po okolnoj travi naprasio Neopitroidom i to bilo to.. U ponedjeljak ce tu doci jos jedan Moby Dick, nesto mladi, 16 dana starosti.. zasad je pod cfl-om. Ove biljke mogu i zalijevati i gnojiti, planiram ih posjecivati svakih 5-7 dana, kasnije kad malo narastu prorijedit cu posjete. Sretan sam sto sam nasao super sajt, brine me jedino divljac ali i to cu rijesiti u ponedjeljak, sto se sigurnosti tice mislim da ne bi trebalo biti problema jer sam se ja izgubio danas vracajuci se sa sajta :D ali da se sad jos vise ne raspisem, i ovo je previse.. al ipak su tu 3 update-a u jednom :) Poz i živili!
Sto se tice cirkulacije ima je dovoljno, na fotkama se i ne vidi koliko je posla ustvari napravljeno ali nema veze, vlaga me ne brine ni najmanje..brine me jedino broj muskih jer su ovdje sve regularke. @Dzparanoja ne ocekujem puno jer je ovo 90% gerila style i sajt nije nesto poseban, ali sigurno da ce biti nesto i koliko god da bude dobro je, ne zamaram se previse kolicinom, vjerujem da cu biti zadovoljan. Drugi sajt je puno bolji, njega cemo vidjeti u iducem update-u. @VenloNL sve sto je posjeceno je odneseno dublje u sumu i ne vidi se, tako da opusteno sto se toga tice.. jedino se vide ova 2-3 "ostatka" od drveta, to cu u nedjelju sjekirom posjeci skroz pri dnu. Poz svima do ponedjeljka i novog update-a :) :wave:
Bagerom?! Nije bagerom al' bit ce nekog efekta.. ;) Danas oko 16:30 sam krenuo putem sajta, ponio sam škare i nesto vode za zaliti biljke. Kada sam dosao na sajt zalio sam biljke i laganini poceo rezati grane.. Nakon otprilike 2 i pol sata bio sam gotov s poslom, izrezano je sve sto se moglo izrezati i sto bi moglo praviti hlad na sajtu. Ostalo je jos jedno veliko drvo koje ne vjerujem da cu rezati, ali moguca je i ta opcija. Evo kako je to prije izgledalo.. ..i poslije. Jedna fotka za usporedbu. Prije-poslije To je sad otprilike to i neka rastu. Sajt gdje su biljke se i ne vidi na fotografijama, ovo je samo okolna vegetacija za usporedbu. One fotografije iz proslog update-a su slikane u 20h navecer tako da na njima ni ne mozete vidjeti Sunce ;) Nije istina da ne ocekujem nista od ovih biljki nego ne ocekujem puno, koliko god da bude dobro je, bitno da grow sigurno prode. Biljka iz proslog update-a i topirana biljka.. Razmisljam o konjskom gnojivu i vjerojatno cu ga nabaviti ovaj tjedan, pa kad budem sadio nove biljke stavit cu na dno rupe konjskog gnojiva. Evo i novih 6, idu na isti sajt za tjedan dana. Posadene u zutu florabelu Moby Dick mi nesto slabo ide pa sam i njega presadio u florabelu, ocistio sam ga od stare zemlje skroz do korijena i presadio ga, topiran prekjucer. Kad nabavim konjsko gnojivo nosim ga na njegov sajt. Iduci update u nedjelju il ponedjeljak :wave:
Ko se boji vukova neka ne ide u šumu. Evo me sa sajta pa da napravim mali update ;) Džungla Sinoc sam 6 biljki starih otp. 2 tjedna stavio u kantu i odnio do sajta. Kantu sam objesio na neku granu nek visi jer je sve puno puzeva pa da ne riskiram, ipak ce proci 24h dok ponovno ne dodem. Danas nesto malo prije 20h spremim u ruksak preklopni "ašov" , fotoaparat, jedno hladno pivo :) i naravno nezaobilazni dio moje opreme.. malu sjekiricu :D Dodem na sajt sve je u redu kanta me ceka, tu je.. E sad treba onim malim ašovom svu travu i koprive posjeci i ostavit samo zemlju, zajebano al' kad nemos doci s motikom pa moras na tezi nacin. Dok sam to napravio polako se mrak pustio, a bome sam i ja dusu ispustio radeci to :) Iskopao 6 rupa, malo razmeksao zemlju asovom i zasadio biljke. Rashladio se pivom Sve biljke su ovakve velicine.. Moby Dick ce najvjerojatnije ici na drugi sajt i u kvalitetniju zemlju, a na ovom sajtu nikakve kupovne zemlje, voda i te "fine" stvari koje sam pisao u vodiču. Samo divlje i samo gerila style. Neka rastu koliko mogu i koliko god da bude od njih dobro je. :) Kroz 10-ak dana tu ide jos 5-6 biljki pa opet napravim update i vidimo jesu li ove danas posadene napredovale i koliko. Ove godine cu definitivno gnojit (malo za promjenu) ali nekim gnojivom u suhom obliku/granulama jer takvo gnojivo lako i diskretno odnesem do sajta. Ocekujem dobru (plodnu) sezonu i odlicno vrijeme, nadam se i suhom i suncanom pocetku jeseni kao i prosle godine. :sun2: Vidjet cemo sta ce od svega ovoga ispasti, tek smo krenuli :) eto toliko od mene do iduceg update, poz svima i živili! :wave:
hehe sorta je neki regular automatik pomijesale mi se u vrecici pa neznam tocno koja je sorta. jesam, flushao sam otp. 10 dana prije berbe a koliko litara je potroseno nemam pojma, pustio sam vodu lagano kroz mali otvor na limenci otp 15ak min i to je to, bilo jedino malo zeznuto zalijevati..uzmem vecu posudu i napunim vodom ili gnojivom ako joj je vrijeme za gnojenje i lagano umakanje ko s vrecicom caja :D inace ta fotka heda to nije potpuno suh hed nego nakon nekih 7-8h provedenih u susari.. ide ove godine ponovno limenka il dvije, vjerojatno pod malo jacim svjetlom i isto neki automatic, ali u malo elegantnijoj limenci..vjerojatno Stella Artois ili nesto slicnoo :oops: :) cak bi i SOG s limenkama bio fora..
Bit ce update kad bude bilo nesto konkretno, do tad samo polako.. ionako sam rekao da cu malo slabije raditi update i da ne ocekujete puno. Nisam vidio biljke otp. tjedan dana, ostao sam na jednom Mobyu al imam jos jednu sjemenku Mobya koju cu uskoro proklijati, biljke jos nisu na sajtu cak mi se to i svida jer nisu prosle ovo nevrijeme od prekjucer. Limenka skinuta prije otp. 10 dana bio jedan zanimljiv dogadaj pa sam ju skinuo i sve se nabrzinu izdogadalo i nisam stigao puno slikati. Cvijet me iznenadio tvrdocom, stvarno je bio tvrd i nabijen. Miris i okus vocni, a jacina dima je bila izvanredna jako sam se ugodno iznenadio, za jednu zafrkanciju pod 21w cfl i limenku stvarno je dobro ispalo, iako je bilo planirano brati 1.6. ali i ovako je bilo fantazija :) Osuseno "na brzinu" nesto malo manje od 40ak sati u DiY susari po Bizzinom receptu, bilo je oko 7gr suhog cvijeta. Svakako planiram ponovno isprobati to s limenkom, u malo boljem izdanju naravno :)
Poz svima, sajt uspjesno pronaden :) jedan problem manje. Sad koliko ce biti siguran ostaje nam za vidjeti do sredine 10-og mjeseca. Nisam ga slikao jer nisam ponio fotoaparat, vidjet cete ga u nedjelju ili pocetkom iduceg tjedna kad budem nosio biljke na presadivanje. Na dan zadnjeg update-a stavio sam 3kom Moby Dick na klijanje, za manje od 15h sve 3 sjemenke su proklijale. Stavljene u posudice sa zemljom i pospricane vodom. Nakon par dana izasle su iz zemlje i pridruzene ostatku ekipe. Biljke su vani tek od prekjucer nije bilo bas lijepo vrijeme pa su bile 3-4 dana na prozoru. Moby Dick jucer presadeni u druge posude (2 kockaste i ova najveca) Eto toliko. Do presadivanja mozda napravim jos jedan update ako budu fino napredovale. Evo malo i onog automatika iz limenke :p
Pozdrav ljudi :) bas me ugodno iznenadio toliki interes za ovaj dnevnik, hvala vam puno svima na pozeljenoj sreci, super ste.. :respect: Ovih dana intenzivno trazim sajt, nasao sam 2 super mjesta.. jos samo da izaberem i kad biljke malo narastu spremne su za putovanje :D U planu mi je posjetiti biljke svega 10 puta do kraja, tako da ce update biti dosta rijedak kao sto sam i rekao, ali bit ce obavezno jednom u cca 20 dana, tako da vam nece nista promaknuti. 3kom fem. Moby Dick (Dinafem) stavljene upravo na klijanje. Jucer su izasle 2 biljke, i 2 polako izlaze.. A evo i jedan automatik kojeg radim indoor pod CFL 21W 827.. 21.03. izasla iz zemlje. bezveze ga posadio dok sam cekao outdoor da se malo zezam, al fora je :) :wave: