:wave: Kolegice i kolege dobro došli moj dnevnik May Style Mostly Indica. :respect:Box je dezinficirat jer je bilo polena... Otprilike 5 dana ne mogu vidjet box. Sve što znam o sjemenkama vidite iz slika...Potovi zaliveni sa po 2 dcl. v pa sjemenke stavljene na oko 2 cm dubine. Sjeme:Radi se o 5 sjemenki od toga jedna je moja Hibrid White Widow. Ona je tu više kao rezerva ako bude gubitaka u startu... 4 feminizirane-poklon. ::volimj::1 dan bile u vodi, nisu pustile klicu ali su sinoć stavljene u zemlju. Potovi oko 3l,početni.Završni ako ih bude 4, 2 pota će bit 11l a 2 18l.Zemlja-Teramagma blumenerde. Skladištena vani, mokra. U zadnje vrijeme imam problema sa njom jer ima fungus gnats u sebi. Nabavio sam neko sretstvo protiv njih pa ćemo probat. Ide otprilike 1ml.na 1l vode. Vidljivo iz slika. Svjetlo:Ovaj put ćemo probati sa Mars Hydro ELG-150-54A start-end na nekih 40 cm. :sun2:Režim start 18/06.Box:Home Lab 80x180x80.Ventilacija:Ulaz pasivan, otvoren jedan bočni otvor. Izlaz za sada 1 pc vent pojačan preko malog potencimetra. Još je 1 pc ventić kod potova i 1 stolni bijeli sa 3 brzine. U cvjetanju će na izlazu biti još jedan kupaonski vent. S vremenom mi možda stigne i clip vent i filter koji mi je jako potreban zbog mirisa pa će da vidimo eyessss: Gnojivo:Hesi + call-mag od Sensi koji ću vjerovatno koristit u tranziciji i početkom cvjetanja.:banana123: :zvezda::Za sada je to sve uz isprike na neredu.::listomahanje:: Drugi vikend ćemo znati jel šta izašlo. Pitanja, savjeti, rasprave kao i kritike su dobro došli... :razvaljen:::djede::respect::vutra::sun2:
:wave: Dobar dan dobri ljudi, sretan vam Uskrs... :respect:8-i Update:12 dana na režimu 12/12. 22 dan cvjetanja za Blue Cheeze. 12 dan cvjetanja za Cash Express. Za WW i Critical sam početak cvjetanja mislio računat 20-04,premda bih mogao i od danas ali nije to tako bitno pa ćemo to tek definirat...Blue Cheeze kao da joj nešto nije odgovaralo i čini mi se da nije dobro usvajala nutrijente jer kao da je prestala izbacivati pistile. 11-04 njih 4 su zalivene sa 6 l.v bez korigiranja ph. Posle primjećujem kao da je B. C živnula i pistili krenuli.15-04 Critical i WW u 3 l.v dobile 1 kap sv, 5,5 ml pz, 2,5 ml root, 2,5 ml tnt i 1 ml call-mag. B.C i C.E u 3 l.v 1 kap sv, 2,5 ml tnt, 5ml pz i 1 ml. call-mag. Čudne doze :banana123:ali i ja sam čudan kad tako radim napamet :rofl:eyessss:15-04 sam kupio neki ormar i na brzinu improvizirao diy box koji moram još završit dr. tj.To će mi biti pomoćni i uglavnom vege box. Nisam točno mjerio dimenzije, otprilike 80šx180v55d. Tu sam preselio Sunset Sherbet jer sam sebi nisam vjerovao da je mudonja, ići će on vjerovatno u utorak na bio otpad. :bocni::Sjetio sam se naknadno :razvaljen:::smoke:Kad sam dobio sjemenke da ima i neka čudna medu njima pa bih rekao da je to upravo Cash Express. Piše 50%indica,50%sativa.Feminized ali piše i Mystery Seeds. Eh ona znači ipak nije Automatic što bi meni bilo najlogičnije. Ona navodno cvijeta neovisno o kojem je režimu riječ.Nikad nisam imao biljku koja ima tako malene listove.Ima lijepe pune okrugle i lijepo mirisne hedove...Jako sam zadovoljan sa njom i rado bih saznao još podataka o njoj ili sličnoj genetici pa molim uključite se i vi :vutra:::volimj::
:wave: U pravu si da, jedna je definitivno viška :D (PS ima ih još u boxu na katu, baš piknute, priprema za autdor. Vidjet ćemo šta će izaći ::volimj:: br 4 je iz heda Afghan Skunk. Trebaju mi 3.)Njoj i Cash Express sam se najviše veselio jer imena i izgled su mi baš egzotični, privlačni.:razvaljen:::respect:
Hvala dečki na potvrdi. Ja vjerujem da je klasični mudonja jer pistile nema nego je odmah počeo kao bananice izbacivat. Iz toga razloga vjerujem i da nije hermafrodit. Nisam ju ničim tako mogao stresirat, sve što sam radio je ist i uklonio par listova.Nemam sad kud sa njime da ga ostavim. Ovo je dobar primjer zdrave biljke i slike nakon cijele noći provedene u mraku van boxa...A Lindine sjemenke mi se sve manje svidaju jer nisam zadovoljan sa klijanjem a mislim i da im nije tako stabilna genetika jer bude i hermića... L. P. :razvaljen:: :respect::vutra:
:wave:Krenuo ih malo ošišat i izgleda da je Sunset Sherbet čisti mužjak tako da ću ga danas izbacit vani.:rofl: Slike nisu najbolje ali su nadam se dovoljno dobre da potvrdite moje mišljenje? Ne mogu reći da sam ju stresirao. Sjemenke koje imam su uglavnom od Linde...:respect:
:wave: Dobar dan vam želim dobri ljudi :respect::vutra:7-i Update:Lijevo naprijed Blue Cheeze, u sredini u gužvi domaća White Widow i otraga lijevo Cash Express od stavljanja sjemenki u zemlju do danas imaju 51 Dan. Naprijed desno Critical i otraga Sunset Sherbet 43 dan. Od 06-04 je režim 12/12, znači danas su 5 dana na tom režimu.Danas je 15i dan cvjetanja za Blue Cheeze i 5i dan za Cash Express. ::volimj:: 08-04 Blue Cheeze je u 1l.v dobila 2ml call-mag. Cash Express u 1l.v dobila 2ml boost, 1ml bloom i greškom 3ml tnt.:rofl: Ostale 3 u 3 l.v=6ml pz, 3ml root, 3 ml tnt i kap sv.:banana123:Ovaj vikend sam grijao prostor gdje je box pa je temperatura dan oko 28.Noć oko 21.Ako ne grijem prostor dan je oko 22-24.Noć čak i ispod 17.Dodao sam stari diy panel koji sam malo prilagodio. Na tom panelu na svakoj stranici boxa su po dva grla u kojim su razne ledice uglavnom po 14 w s tim da je navodno ona veća otraga lijevo oko 150 w što je praktički kao i Mars Hidro što mi nema nikakvog smisla. Ali ukupno blizu 300w bi trebalo biti. Nemam pri ruci lux.m da pogledamo šta on govori o broju luxa ali nije mi to tako ni bitno. :zvizd:Panel je otprilike na 48 cm od većine vrhova biljki. Nekima i 35-38 cm.Prije 2 dana i ja sam napravio plagijat patenta kojeg je prezentirao gospodin @Bizzzo...eyessss::clap:::thumb:Stavio sam u 2 vrećice otprilike jednaku količinu sode bikarbone i limunske kiseline malo izbušio vrećice i igram se regulirajući visinu.Primjećujem da mi možda vlaga ne odgovara jer se smjesa kao suši i gruda pa mislim ako ne griješim da reakcija nije odgovarajuća?RH- dan je oko 44.Noć oko 60.Toliko za sada uz slikice... :razvaljen::
Ispalo je da su dvije automatici pa sam zeznuo i ime dnevnika misleći da su sve indice a ono Blue Cheeze i C. E automatici...
:wave:Opet sam gurnuo glavu u box :D::volimj::i za sve vas koji pratite evo još par slikica i info... :razvaljen::Gledao sam temp. čim se je svjetlo upalilo bilo je 20c.Sat vremena kasnije je 21,9.Vjerovatno će još rasti do nekih 24.Znam niska je ali idemo dalje tako. RH kod paljenja svjetla 44%.To je mjereno u dnu biljki ili vrhu pota... Na WW na glavnom vrhu ima već neko vrijeme da sam primijetio da se na samom vrhu biljke na vršcima lišća vidi hm šta i zbog čega? Mislio sam da je zbog svjetla koje je jedno vrijeme bilo na nekih 33cm od nje. Vaša mišljenja?Na ostale 4 mi izgleda sve ok, bar za sada iako mi djeluje da se naziru bijele sitne točkice. To bi značilo da im nešto fali? . :thumb: Ako se netko pita čemu mali potovi okolo? Pokušavam mrvicu rašit stranice boxa da ne diraju toliko lišće...To je to... :respect: :vutra:
:wave:Hvala kolega :respect:Vanredni Update:03-03 Blue Cheeze dobila u 1 l. v 2 ml blom, 1 ml boost. Ostale 4 u 3 l.v dobile 2 ml call-mag od senzia i 1 kap sv.Dan posle su malo pošišane, ništa previše. Od danas je režim svjetla 12/12.Izlaz ventilacije je zamijenjen, pc vent ugašen a upaljen TD 250 Silent. Od danas računam 11 dan cvjetanja za Blue Cheeze i 1 dan cvjetanja za Cash Express. Novo zalijevanje će danas ili sutra. Savjeti, mišljenja, kritike, rasprave su dobro došle... :thumb: Evo par slikica od jučer. ::volimj::Adios Amigos... :razvaljen:::respect::vutra:
:wave: 6i Update:5 tj vegetacije. 41 dana od stavljanja sjemenki u zemlju za Blue Cheeze, White Widow i Cash Express. 34 dan za Critical i Sunset Sherbet. 29-03 u 5 l. v dodatno 1 kap sv, 14 ml pz, 8 ml tnt i 11ml rota. Znači svaka je dobila po 1l tekućine. :banana123:Da li je ta doza bostera mala? Razvlačim ih po malo a WW i Critical sam malo pošišao ali i drugim maknem po neki list.Ne znam jesam li imao manje biljkice do sada... :zvezda:: Blue Cheeze cvijeta oko 6 dana. Prije dva dana sam ju skoro slomio, lagani croping... eyessss:Zato sad već drugi puta radim istu grešku kao prije sa dr. biljkom i Cash Express koji je očito automatic nisam dobro povezao jer sam vez napravio previsoko i vrh je pukao zato jer ga grane u strechu vuku gore i ne treba mu puno da pukne... :crazyd:Ispravak netočnih navoda:Na WW ipak ne kreću pistili. Na ventilatoru TD 250 Silent nema regulator protoka zraka, ne znam šta sam ja zabrijao u razgovoru dok sam to naručivao :p. TD 250 i filter su spojeni i isprobani. Ok djeluje ali moglo bi i bolje i još tiše... Za sada još uvjek samo 1 Pc vent pojačan preko potencimetra na izlazu. Blue Cheeze pomalo miriše pa možda danas stavim TD u pogon. Razmišljam i da danas promijenim režim na 12/12 iako bih rade još ostavio 18/06.Ali box je skoro pun i tako mi je lakše računat a i zaliha nemam puno...:razvaljen:: Savjeti, mišljenja? Eh da prestajem grijati prostor gdje je box i temp. su malo niže ali noćna ne pada ispod 15 a dan je oko 25 ovisno i o vanjskim utjecajima i koliko prozračujem prostor... Živi bili pa se čujemo... :respect::vutra:
:wave:Dobar dan dobri ljudi :respect:. 5-i Update:4 tj vegetacije. Režim 18/06.21-03 nisu tražile ali su dobile svaka po 0,5 l. v.25-03 u 6l.v zamješano 11ml pz, 8,5 ml roota, 5 m.l tnt i 1 kap s.v.Svaka je dobila po jednu l.v s tim da sam za Blue Cheeze dodao 1,5 m.l blom i 1 m.l boost i kao da joj to nije baš sjelo ali počela je da cvijeta. ::volimj::Računat ću početak cvjetanja danas. eyessss:Na WW se naziru pistili. Na Cash Express krenuli pistili. Critical i Sunset Sherbet za sad bez pistila. Molim mišljenje? Jel zbog tajmera ili možda da nije ostalo polena u ventilatoru ili je čak automatic C. E?Ali opet zašto i W.W kao da kreće sa pistili... Ne znam više šta da si mislim. Za sada bananica nema. Za mene sporo napreduju ali zdrave jesu. WW je najbliže panelu bila na 33cm i mrvicu joj smeta pa sam udaljio par cm...Stigao mi je klip vent i filter. Sve ostalo vidljivo iz slika.U gužvi sam ali radovi će uskoro. U planu je vratit i diy panel, maknut sredinu koju bi zauzimala trenutna led lampa. Na taj panel stavit još bar po dvije e27.na svaku stranu boxa...Ovako kao da tuče svjetlo sa jedne strane biljke... :zvezda::Raspored biljkica je isti. Za sada toliko. :razvaljen:::djede::vutra:
:wave: Dobar dan dobri ljudi :respect::vutra:Vrijeme je za 4 i Update:Treći tj vegetacije. Nema se puno toga za reći :spliff::razvaljen::Još nisu žedne, a kad budu u planu je samo po pola l. v svakoj. Ide to polako i uz dosta stresa opet mi je nekako sporo. ::ludak::Izgleda će još proći 2 tj do promjene režima :zvezda::Temperatura dan oko 27. Noć nisam baš ni gledao ali oko 20. Vlaga dan blizu 40%Noć-isto nisam gledao :crazyd:Ostalo vidljivo iz slika :D:thumb:Raspored isti, naprijed lijevo Blue Cheeze ima dosta pistila nisam sad baš nešto slikao ali trebat će joj vremena da se stabilizira. Do nje WW i Critical. Otraga lijevo Cash Express i desno Sunset Sherbet.::volimj::Na svima sam maknuo prve dvije grane jer mi nekako nemaju smisla ni koristi, to je, a je to...:thumb: Adios Amigos...::listomahanje::
:wave: Zdravo ekipa:respect:Evo novosti... Danas 26 i 19 dan od stavljanja sjemenki u zemlju. 14-03 presadene i dobile po 1dcl.v.Danas ujutro svaka je dobila po 1 l. v. U 5 l. v sam dodao 1 kap s.v,10 ml pz, 7.5 ml rota i 4 ml tnt.:banana123: Na WW sam maknuo 2 fan lista. Tajmer je izgleda cijelo vrijeme bio na 12/12 s tim da se je negdje izmedu još palio neki pola h. Zamijenio sam ga drugim. Blue Cheeze kao da staje sa početkom cvjetanja i vraća se u vege... Mijenja nazad boju lista iz žućkaste u zelenu... Naprijed lijevo Blue Cheeze, u sredini White Widow, do nje Critical. Njih tri su u potovima od 11l.Otraga lijevo Cash Express i Sanset Sherbet u potovima od 18 l. Malo su stresirane i usporene ali sad će one krenut... To je to za sada... :razvaljen::::volimj::
Van redni Update :rofl:Tajmer je malo preskakao pa je Blue Cheeze pokazala pistile... o_O:crazyd:Popravljeno:zvizd::upiii:
:wave:Zdravo ekipa, dobro došli u moj dnevnik May Style Mostly Indica :respect:. Update br 3: Danas drugi tj. vegetacije računam za sve. Čitaj :D:thumb:05-03 dobile u ukupno 6 dcl. v 1ml rota, 1ml pz i 1 kap sv. Stjecajem okolnosti sam uz njih pa su 09-03 dobile svaka po 1 dcl čiste vode bez korigiranja ph direkt iz vodovoda, gledam jedino da voda ne stoji prije toga u cijevi i na temperaturu vode mjereno rukom :lol:eyessss:Jutros u 1l.v dobile 1ml rota, 1ml pz i 1 kap sv.Veće dobiju malo više tekućine. ::volimj::Lijevo WW i desno Blue Cheeze krenule lagano sa treningom. Na WW je to praktički uzalud i radit jer joj je internodalni razmak jako mali i nove grančice ne dobivaju dovoljno svjetla... Za sada je temp.malo niža nego želim, dan prosječno oko 25.noć 17-18.Vlaga oko 30%.To je to za sada, L. P. :vutra:
:wave:Zdravo ekipa kako ste? :respect:. Update br 2: Lijevo naprijed White Widow, desno do nje Blue Cheese, otraga lijevo Cash Express one su stavljene u zemlju prije 15 dana.Cash Expres kreće izbacivati prvi kat znači mogu računati na njega iako će biti najsporiji bar u vegi... Dvije veće sinoć dobile po 1dcl vode bez korigiranja ph i čini mi se da se to malo i vidi na njima da nisu najsretnije. Na ove tri male potovi se još nisu posušili pa će pričekat još malo... Prije 7 dana ponovo stavljene Sunset Sherbet u sredini i Critical desno.Da ne komliciram računao bi im svima danas 1 tj vegetacije... eyessss: Temperatura je malo niska ali biti će bolje.Led Panel i dalje na oko 40 cm, izgleda da bi moglo bliže jer se izdužuju ali neka za sada bude tako... Još nisam primijetio nikakve kukce po boxu, zemlji. Box pomalo dobiva željeni pigment i idemo dalje pa se čujemo... ::volimj:::razvaljen:::vutra:
:wave: :vutra:. 1 Update: Bit ću kratak jer nema se puno šta za reći. Stanje je razočaravajuće.:rofl: Sunset Sherbet i Critical nisu izašli, Cash Express je sa jednim Kotilenom tako da i ako preživi bit će usporen :lol:. Stavit ću iste sjemenke opet na istu šemu eyessss: + možda još nekog hibrida...Temperatura i Vlaga se vide iz slike... :respect:
Dobio sam to na poklon nakon što sam objasnio svoje probleme. Kao što se na slici vidi namijenjen je za zaštitu ukrasnog bilja i povrća protiv raznih kukaca kao što su trips, spajdermits itd. Navodno je dobro i učinkovito i za fungus gnats. Testirao nisam tako da garantirati ne mogu. Ako znaš i možeš naruči si to.Evo odgovora jednog gospodina koji ima moj :respect: što bi moglo pomoći. Sretno kolega...