
Galerija nije uvezena
.....pozdrav ljudi, evo novi sam tu al duze vrijeme vas citam.....kako sam se informirao nisam mogao odolit a da se ne okusam u growingu.....i tako ja stavim 30 sjemenki neke domaje koju sam pusio u vatu na toplo da proklijaju.....sjemenke proklijale i stavim ja pet komada u casu, jadan neinformiram=)da one rastu pod obicnom zaruljm sa zarnom niti 60W u casu od jogurta u neku zemnju u kojoj je stara sadila nesto ove godine.....rasle su one i kupim ja CLF-ku od osrama 23W 2700K iako znam da mi treba plavi 6500K za vegu....mucile se cure (nadam se=) kojih 7 dana u kartonskoj kutiji pod tom lampom dok se ja nisam udostojio kupit jednu philipsovu spiralnu 23W Cool White i stavim jos i nju i evo kako je to izgledalo......znam da sam trebo svaku za sabe al tad je bilo kasno jer se korjenje vec zaplelo pa rekao ko ga hebe idemo sam sa sve 3 u veliku teglu dok ne pokazu spol.... .....nakon tog je za cca 7 dana od klijanja presadena u vecu teglicu.....evo slika....presadivanje ....presadena.... .....presadena u terra magmu sa 15% sitnog stiropora.....zaljevana odstajalom vodom iz pipe...... ......nakon toga je slijedila hrpa informiranja i slaganje boxa...... ....za box je posluzila kutija od nekog woofera, fi 35 cm visina 50 cm na koju sam ugradio 2 komp venta 80mm, oblozen da reflektirajucom auto folijom, timer za lampe namijestan na 18/6......pretvarac na 12V al samo lampe spojene na timer a ventilacija puse 24/0..... ....slika..... .....curama uvjeti odgovaraju, vidno rasto.....listovi su zuti jer su jedan dan bili bez ventova blizu kampi u boxu oblozenom alu folijom i tad su im se spalili vrhovi.....petak 7.1.2011 kada su biljke pocele rast u idealnim uvjetima (otprilike)...... ....ugradio jos 2 philips 23W Cool White CLF-ke i to je izgledalo ovako..... .....u medu vremenu kupio hydrometar i termometar......temp oko 25-30, vlaga 40% vise u minus nego u plus....cure rastu i vidno se razvijaju.........nedalja 9.1.2011....... .....rastu lijepo.....utorak 11.1.