
Galerija nije uvezena
Zdravo društvo ! Rešio sam da sa Vama podelim još jedan uzgoj . Ovaj put u novom boksu i sa novom opremom :) Dakle , box je napravljen od dasaka belog univera (debljine 180mm) i dimenzija 50x50x120 (š,d,v) . Oprema General Electric HPS 150w ,15000 lumena ,cooltube 300x120mm sa reflektor krilcima i vossloh schwabe odgovarajuća prigušnica i starter . Ventilacija je rešena na sledeći način. Na dnu boxa ,sa leve strane je aktivan upuh i namontiran 12cm PC vent, a na gornjoj dijagonali sa unutrašnje strane boxa stavljen ispuh , isto 12cm PC vent da vazduh iz boxa gura napolje kroz aluflex crevo . Još jedan vent 12v iskoristio sam za hlađenje cooltube-a što se pokazalo kao super rešenje . Temperatura se nikada ne penje preko 29,30 ℃ a i mislim da ne moram da pominjem koliko je sve tiše u odnosu na turbinski wc vent koji sam prvobitno namenio da hladi sijalicu . Cirkulacija vazduha u boxu je super pa nisam video potrebu za dodatnim ventovima ... Zemlja je Terra Magma ,u nju dodate oko dve šake perlita , saksija od 13l . Prihrana korišten Slavol S , BioVital Univerzal vege gnojivo (NPK 5-5-5) i Plantella Cvet (NPK 6-8-8) . Tu su još digitalni merač vlage i temperature , Ph metar i analogni tajmer . Ph regulacija sirćetom ,octom pa sam posle nekog vremena prešao na limuntus čisto zbog lepšeg mirisa :) Seme, regular , sam dobio od drugara , stavio na režim svetla 18/6 , klijao i vegetirao prvu nedelju pod 2 6500k CFL-a ukupne jačine 46w . Biljku nisam topirao da je ne bih stresirao i s obzirom da nisam znao pol odustao sam od toga i krenuo lagano sa LST-om i usmeravanjem glavnog vrha . Slavol S korišćen u prva dva zalivanja . Pred kraj prvog meseca vegetacije i života uopšte , biljka je pognojena full dozom vege gnojiva. Evo i fotografija hronološki ... Posle nekih mesec dana vegetacije , režim svetla promenjen na 12/12 , i par dana kasnije krenule su prve naznake oko pola . Krenulo se lagano sa dozama Crvene Plantelle. Svako drugo zalivanje joj dajem skoro pun