
Galerija nije uvezena
da vam se i ja javim raja i prije svega da vam se zahvalim na pregrst informacija koje sam naso ovde.Ovo mi je drugi grow.Kod prvog sam sve pogresno uradio,losa zemlja,previse zalio,previse gnojio,lose presadio.I NA KRAJU SVE POCUPO I BACIO.Srecom bila je domaja.Ovaj put imam 8 feminiziranih biljki PPP 20 dana od klijanja.Box je 100*100*180cm, 4 kulera od PC ubacuju vazduh 1 veci vent. izbacuje vazduh.Sivjetlo je 400wHPS.bILJKE su 20 dan od klijanja i prelijepe su:family1:vec sam ih presadio i ovaj put bez stresa.Zemlja je smjesa SUBSTRALA,humusa obogacenog mineralima,malo pijeska i stiropora.Uskoro idu slike samo da skontam kako da ih ubacim.pozdrav iz provincije
kako da postavim slike narode,ustvari sam ih postavio juce pomocu photo nekog programa. ja ih cak i vidim uz gore navedeni tekst. Ne znam u cemu je problem sa slikama. help raja posto imam i prvi problemcic na 3 biljke.Kao NEKE zute fleke se pojavile NA PO 1 LISTU.
TO je to za sad. Upravo sam im odsjeko vrhove iznad druge interode,ovo su slike sa vrhovima.Uskoro slikam opet pa ce se bolje vidit male zute flekice i da mi kazete sta bi moglo bit,ne bi da I ove zeznem.Bila bi steta PRAVA
nisu zute drug,losa slika.Sve su extra fino zelene.SAMO JEDNA IMA zute flekice na krajevima listova.vadim ih sutra na photo sesion pa ce slike bit kvaliletnije.Ponosan sam na dosadasnji rad.Heeeeeeee
01.10.2008 25.dan vegetacije,topirane su sve,samo ima po koja zuta flekica na kraju listova 1 biljke al se ne vidi na slikama.Ne znam drugacije postavit slike.Ostale su OK.DANAS SAM IH PREHRANIO SA 1/4 propisane doze gnojiva i to plantele 6-3-6.
:thewave:hvala,hvala. Ponosan sam na ovo do sad,nadam se da ce se ovako i nastavit.Visoke su oko 15cm. i kontam ih na cvjetanje uskoro. MOZE I NEKI PRIJEDLOG OKO CVJETNJA.Box je 180cm.visok i imam vremena. mada se bojim da ne pretjeram sa vegetacijom.Jer neznam kolko ce jos narast. Hvala na podrsci i pozdrav raji na forumu
i molim neko da mi objasni kako da postavim slike i da bude ko u svih ostalih.KAD kliknem na nju ca se poveca.Svatite da sam ja dijete sa sela
posle topiranja krenuli novi vrhovi.28.dan vegetacije:b_hop:super krenule posle malo plantele 6-3-6,visina 20cm. i raste .Dacu joj vremena kad ovako fino napreduje da se razvije jos pa onda na cvjetanje.
evo raja i prvog problema:zute fleke na listovima koje se raspadnu na dodir.Nisam primjetio insekte,dvaput sam zagnojio sa plantelom 6-3-6 i to jednom sa 1/4 propisane doze a drugi put sa 1/2 propisane doze.Prije zaljevanja sam izreguliso ph vode.NEMA NA SVIM BILJKAMA I NEMA NA SVIM LISTOVIMA
nakon sto sam odsjeko ostecene liske situacija je OK na drugim liskama se nista ne vidi.Nadam se da ce dalje ic dobro.Uskoro postavljam nove slike da vidite kako su se lijepo razgranale.Visina je 25cm.Pozdrav raji na forumu
da da to su najdonji listovi
evo i mene opet.Biljke su jos u veg.Uskoro idu na cvjetanje.Ovo bijelo sto vidite je prasak protiv insekata i na biljnoj je bazi.Visina je gotov 30 cm.Mrzilo me je da ih iznosim sve.IMAM U BOXU JOS PROBLEMA SA PAR BILJKI.Ostale su OK.Trebam vase misljenje da znam sta da radim.Danas sam ih nahranio sa plantelom 6-3-6 i to samo biljke sa zutim listovima.NADAM SE DA NISAM POGRIJESIO
a sta mislis o ovim zutim listovima
pozdrav raja,da vam se i ja javim.Iza mene je jako teska sedmica,biljke jedva prezivise.Otiso mi ph u nebo,pretpostavljam.VJEROVALI ILI NE NISAM NIGDJE NASO LAKMUS PAPIR.samo neko sranje za akvarijum.Posto nije reagovala na prehranu zaljevo sam je sa vodom u koju sam ubacio par kapi limuna.I tako oko 7 dana.U medju vremenu zaginulo je dosta lisca al evo danas je napokon se malo trgnula i extra mi je drago.Tako da cete ih vidit na okupu cim nadjem vremena da ih slikam.POZZZZ
evo slika i uzivajte.Stavio sam ih na cvjetanje juce.Nisam mogo cekat vise.Nakon problema kojih sam imo sve tece po rasporedu.Malo sam zadnjih dana forsiro gnojenje posto su mi zutili listovi donji.Gnojivo sam naso NPK 8 4 4 i extra joj godi.Visoke su oko 45cm.ja sam posluso savjete sa foruma pa sam ih ostavio duze u veg. da iskoristim prostor adekvatno.E sad mi treba 1 savjet.Neko kaze da bi bilo dobro radi kolicine malo razrijedit listove da bi se povecala produkcija hedova.Inace mi je biljka extra gusta.DOK NEKO KAZE DA SE TO NE BI TREBALO RADIT.Zato molim za misljenje pa cu ja sam procjenit.POZDRAV RAJI NA FORUMU i da napomenem da sam sliko sa tel. pa su slike malo nejasne,al se vidi sustina
ok narode,sacekacu da se odredi spol mada je sjeme fem. i na 4 od 8 su se vec pojavile pistile.Nadam se da nece bit hermica radi ovih problema koje sam imo.HVALA NA PODRSCI I POZZZZ
imam narode opet problem sa par biljki.Malo sam istrazivo na forumu i po svemu sudeci je nedostatak magnezijuma.Prvo zuti vrh lista i to mladi listovi pa se siri prema sredini.List je svijetlo zelene boje dok je sredina lista normalne boje uostalom prosudite sami.Mislim da je ph uredu posto sam ih zaljevo sa brizljivo pripremljenom vodom u koju sam dodavo par kapi limuna ako bi bilo potrebe.Ja imam gnojivo supstral koje ima omjer NPK 3 5 7 a ima magnezijuma u omjeru 0.1%.Hoceli to bit dovoljno da rijesim problem ako sam u pravu sa dijagnozom.soory za kvalitet slike
da vam se i ja javim raja.Biljke su na cvjetanju vec 13 dana i prelijepe su.Sve su fem. :b_cowboy:i pistila ima ko u pricama.Samo na 1 biljci ima jos znakova nekog nedostatka.Redovno ih prehranjujem sa gnojivom za cvjetanje.Nazalost nemogu da postavim slike da vidite kako su se razvile od prosli put zbog lose konekcije(vjerovali ili ne)Al nacu nacina da to uradim uskoro.Pozdrav
8. dan cvjetanja a ove su 18.dan cvjetanja
23. dan cvjetanja,Na gornjim listovima ima vec neke smole koja opako dobro mirise.Jel to dobro:thewave: Malo se zezam jer mi je ovaj dio growa jako zanimljiv.Nema nedostataka i problema samo hedovi koji postaju masni na moje sveopste zadovoljstvo
oko 30. dan cvjetanja
a ovo je 39. dan cvjetanjabio sam malo zauzet pa vas nisam redovno obavjestavo.Imam i jedno pitanje za malo iskusnije.Kako znate jel indica ili sativa i kolko mi je ostalo do kraja.3,4,5 sedmica.I sta mislite o gustini i kad i dali da kidam ove zelike listove i naravno pozz svima na forumu:cool44:
samo da dodam da mi je hps na oko 30cm.zahvaljujuci dobroj ventilaciji.Vjerovatno su mi i radi toga zahvalne :heartbeat:
45.dan cvjetanja
hvala raja na podrsci.Imam evo i ja 1 problemcic pa mi treba pomoc.Visina biljaka je 70 cm. LISTOVI IMAJU OVU CUDNU BOJU I VRHOVI LISTOVA POCINJU ZUTIT.neznam jel ovo nedostatak ili sam pretjero u necemu.Ili je do tem.mada ona ne pada nikad ispod 15 STEPENI C. Znaci trebo bi ih malo razrijedit,A sta sa prehranom,da prestanem ili ne. POZZZZZZZZ:pat:
ok. valjda se nece nesto zeznut do kraja.Onda prestajem sa gnojenjem i malo cu razrijedit listove.Pa cu izbacit slike za par dana. Sta mislite koliko ce bit ganje od ovih mojih ljepotica.NESTRPLJIV SAM POSTO.A nece ovo bit gotovo do nove god.izgleda.POZZZZZZ:thewave:
51.dan,heah:matrix:odlucio sam da ih ne sjecem nikako vise.Presto sam gnojit prije 7 dana
koji je ovo nedostatak,znal neko.Zahvaceni su samo mali listovi na par biljki. Doduse presto sam gnojit pa im ne mogu pomoc al bi volio da znam za ubuduce posto me taj nedostatak zeza vec neko vrijeme.Ja mislim da je neki mikroelement,ali koji. Posto nedostatak nije rijesila plantela NPK 6 8 8.Pozzzzz
znaci znakovi berbe :smoke18: a za slike i smoke raport cu vas ispostovat naravno.Mada ima do kraja oko 7 dana.POZZZ:thumb:
57.dan cvjetanja.A sto se berbe tice pomozite mi da procjenim.U boxu je 8 biljki i bijele pistile su jos uvjek u vecini.
OK, uglavnom tu je to negdje. Najvjerovatnije se necu javljat vise do berbe.I hvala svima na podrsci i pohvalama.Uspio sam doc do kraja growa bez vecih problema i uz vasu pomoc naravno.Sad cu jos da istrazim susenje i curing.I bit cete obavjesteni o kolicini i kvaliteti dima(NE MOGU DA VJERUJEM DA OVO PISEM)I svima vam u Novoj Godini zelim velike i masne vrhove kao sto su ovi moji.A i bolje. PEACE:wave:
62.dan cvjetanja. Biljke crpe hrano iz listova polako i sigurno.:b_evil:Mada jos uvjek su bijele pistile u vecini.Pomozite u procjeni,mada se meni cini da ce to potrajat jos oko 7 dana,i dal da sijecem ove zute listove ili da ne diram nista do kraja
ma nema veze za gnojenje.VEC 17 dana je bez prehrane pa ce to ona sve i potrosit a za PM stvarno neznam kako je moguce,sad sam provjeravo i kolko ja vidim da je ukljucena ta opcija.Nego sta mislite kolko da ja ove biljke jos drzim?
u mene se pistile jos bijele.Sto znaci jos nista od berbe
ja sam malo zezno stvar,fulo sam uprocjeni za berbu,pa sam presto biljke hranit prije dosta dana a biljke jos nisu sazrele.Tako da su bukvalno same sebe pojele.PISTILE SU SAD POCELE CRVENIT a i stavio sam ih na rezim svjetla 10 A mraka 14 sati.Isto i podvrhovi imaju one 2 male pistile.Tako da neznam vise nistaI SRETNA NOVA NARAVNO :facesjump:
ovaj hedic ide na probu odma,i to je to heah berba pa vam javim kakva je situacija:lock:
upravo isprobavam ove moje ljepotice i zvekno sam se pravo:dunce:Generalno nisam zadovoljan sa kolicinom al nista zato.Jos se one suse pa cu ih onda slikat,pa cemo prokomentarisat o kolicini.A i smoke report cu napisat sa slikama zajedno.Sledeci put cu malo drugacije,ipak sam jos pocetnik.U boxu ce bit 5 ili 6 biljaka,sjeci cu vrhove i onda LST definitivno.Tolko za sada pa se javim uskoro sa slikama
I ja bi bio zadovoljan sa 200 g. naravno:ninja:.Al mislim da ce bit manje,uostalom vidicemo za koji dan.Pozzzz
Eeh eto to je to...sto se tice kolicine nemogu vam tacno rec jer nemam vagu,al po mojoj slobodnoj procjeni ima od 150-200gr. Tako da sam sa kolicinom ipak zadovoljan. sto se tice ganje imam jos da dodam da je extra maxi masna...:icon_confused:i sav sam se ulijepio al bukvalno.Sto se tice smoka mogu reci da je extra fin za grlo cak i sada..ocjena 5. Miris je slastan,asocira na nesto slatko neznam kako da drugacije objasnim,ocjena 5. A sto se tice rada definitivno nije nesto sto ja inace pusim.Uoste nema stoneda nego je pravo zanimljiva veselica i usustini je idealna za izlaske.Ocjena je 4