Zdravo svima ovo mi je prvi post na forumu pa vas molim ako pogresim negde da me ispravite. vas forum sam pratio oko mesec dana dok nisam uspeo da naucim malo o indoor uzgoju i resio sam da otvorim dnevnik i nadam se da ce biti dobrih ljudi da pomognu indoor pocetnika. kazem indoor zato sto sam gajio ranijih godina po par biljaka domacica napolju u sumici ;) na ovo sam se odlucio zato sto imam jako gadnu bolestinu za koju je ulje i cvetovi nase biljke najbolji lek, ne zelim nicije sazaljenje tako da bih bio zahvalan da priroda moje bolesti ostane samo moja muka, i molim da me tretirate kao bilo kog drugog clana, od vas zelim i nudim lepo druzenje, rzamenu iskustava, znam po malo o outdoor uzgoju pa cu se truditi da i ja dam svoj doprinos. pa da krenemo ovako seme je Northern lights fem x2 00 seeds, dobijeno na poklon 20og stavljeno na klijanje 22 klica nikla juce se pojavile na povrsini, u zemlji nekoj kupovnoj, bice presadjene u bolju uskoro, u saksije po 12l grow tent je moja rukotvorina. kupio sam u yisk neki platneni garderober i iskoristio ga za konstrukciju. onda kupio u hidroponici panda foliju onu crno belu, oblozio ga panda folijom bela unutra naravno, i preko ovo original platno kao kamuflaza. 60x50x150 rasveta, kupio sam 7x Brilight led 15w sijalice 3000k po 1400 lumena, i 3x 15w 6500k. pise da imaju Samsung cipove. odsekao stakla ona, po uzoru na par ljudi tu sa foruma, povezao sam ih u dva bloka po 5, bice slike kasnije, nije najurednije na oko ali verujte da je spojeno propisno da ne bude belaja. tajmer isto hidroponika na 18 6 rezimu svetla, ventilacija 120mm cevni vent 190kubika na sat. u dnu pasivan ulaz vazduha kroz aly crevo 120mm, vent u vrhu izbacuje vazduh, sve uradjeno da svetlo ne curi nigde. imam pitanje, moje biljkice su jako malene ali nekako mi deluju svetlo zelene, skoro na zuto, da li je to normalno? slike moje konstrukcije i naravno beba biljkica bice uskoro :) do tada pozdrav evo par slika los mi je fon jako, bice uskoro bo
nemam vent za mesanje vazduha nego ulaz vazduha je podesen tako da duva po njima, ne znam dal je to greska. za zemlju znam i ja da nije ok ali sam bukvalno bankrotirao dok sam ovo sklapao. zivim kao podstanar a imamo malu bebu pa su njegove potrebe prioritet. cim skupim parica malo odo po zemlju dobru
danas su presadjene u Supstral Osmocote, po 12,5l svaka pomesano sa po 2l agro perlita. zalivene sa po malo vode u koju sam dodao Hesi Root da im malo potera koren. zemlja mi deluje da je vrlo rastresitra i da ce koren imati vazduha. na vent sam dodsao potenciometar, jel bucan je jako. tempreatura je 28c dnevna, svetla na 20tak cm od biljaka, moram da izmerim nocnu temp. inace soba se greje preko dana do 9 uvece, radijator. rekao bih da trebha da dignem vlagu ali ne znam kako.
Pre svega bih se zahvalio Himalaya gold koji je ljubazno pristao da mi bude mentor :-) nemam samo taj Root 50ml bocica. apsolutno sam bankrotirao dok sam sklapao box danas sam skrpio za zemlju. za koji dan dok zaradim malo parica bio bih zahvalan ako bi neko hteo da proda malo Hesi djubriva Tnt i onih za cvetanje, ko je kupovao vece pakovanje. treba mi taj Hesi jel sam citao da sa njim ne mora da se regulise Ph a nemam para za merac.
mentore od kada da krenem taj bloom? i jos jednon pitanje? drugar ima Power zyme mozda 250ml, otvoren pre 4 meseca ostalo mu. da li valja da se koristi stajao je na sobnoj temperaturi, i ako da kada da pocnem njega da dajem i kojim tempom? ps jedna lepa za tebe dragi mentore a i za sve ostale. u ovo ja verujem i srcem i dusom 7DGeTmex51o hvala vam svima na dobrodoslici i lepim zeljama i na pomoci koju mi pruzate
dobro eto ako vam smetam izbacite me sa foruma i kraj price! dobio sam ban zbog toga sto sam pitao coveka na PM da mi proda po nekoj fer ceni malo materijala za ulje. bolest od koje bolujem moze svakoga casa da krene u progresiju a u mom gradu i siroj okolini prodaju 0,7g za 1000din. i lepo ga molio da ako ne moze da mi pomogne da to sto sam ga pitao ostane medju nama. nisam nikakav zlocinac ako sam bolestan i pitam da kupim lek. Prepoznace se on sam i porucicu mu samo da je jako los covek! Ne dao Bog Gospod da bude u mojoj kozi pitao bih ga onda. Uglavnom sada cu pocupati biljke i izlomiti sve ono nek ide sve dovraga i ja! Obrisite dnevnik i prifil i sve! Zbogom molim te nemoj ti nikome nista zeleti! ne dao Bog da ti se vrati prema onome kakav si covek! Ti i ovaj Kakadu063 on me je prijavio. Od usta sam odvajao da skupim opremu i da krenem da gajim sebi lek, kao dete sam se radovao! zasto ste morali da mi unistite sve i ubijete nadu u spas? zasto si ti dezurni dusebriznik? necu nista reci vise Bog sve vidi. tek, hvala svima koji su zeleli da mi pomognu i koji su mi izasli u susret. hvala vam od srca. molim da se dnevnik obrise biljke sam pocupao a ostaci opreme idu u smece. jbg mozda je trebalo tako
probaj se zamisliti bar na trenutak u mojoj kozi pa bih te pitao koliko bi bio stabilan i da li bi bio zivcan i sta god i kako god. naravno da nisam pokidao biljke, previse ih volim da bih to mogao uraditi, nego sam hteo da malo probudim savest kod tebe kakadua i slicnih. ne razumem sta si hteo postici time sto si napisao? otkruo si toplu vodu zbog toga sto si objavio da sam ja banovan? a kakadu je mogao reci npr znas covece to sto si me pitao pravila foruma brane, nemoj vise, banovace te zbog toga, a ne odmah ko neka cava da se tuzaka. mamice mamice on mi je trazio da kupiiiii. stojim iza toga da je losa osoba. ok moja je krivica pogresio sam izvinjavam se, nisam ubio nikoga pobogu pitao sam za lek
u prvom postu sam naveo svoje namere vrlo iskreno i jasno. hajde izvini ja sam preterao, ti si malo prenaglio. ruka ruci izvini ako sam te cime uvredio nije mi bila namera, nadam se da me razumes, zivot mi se pretvorio u haos posle rutinskog pregleda kod oftamologa. poceo vid da mi slabi i duplira, ja racunao pocinjem da coravim nista strasno kad ono bum! imao sam prilike da se sretnem sa multiplex sklerozom pokojni techa, muz oceve sestre je bio bolestan od nje, od deteta sam imao prilike da gledam kako tece ta bolest, od normalnog coveka, muzicara, boema za par godina je dospeo do invalidskih kolica i nije mogao ni rukama ni nogama, tetka je znala reci da ga samo jezik dobro sluzi posto je bio prgav i hteo se svadjati stalno. on se muka isusovih namucio i tetka sa njim. necu to dozvoliti. ako ne uspem se izleciti znam sta mi je ciniti. zato sve nade polazem u gandzu. u zivot sam se opkladio da je lek i saznacu iz prve ruke da li sam u pravu :) Samo me zanima jedna stvar, vidim da si od skora na forumu od 14 poruka pola si ih posvetio tome da isterujes neku pravdu nadamnom. zasto se ne nadje neko od starijih clanova, visih po cinu na forumu itd da reaguje? zasto si se ti osetio prozvanim?? objasni u pravu si brate mada ja imam od deteta problem sa kontrolom besa. zato sam i gajio gandzu kada sam pod blazenim lekovitim dejstvom thc a cbd a i ostalih canabinola ama nista na svetu me ne moze naljutiti :)
u pravu si potpuno Korleone :-) i ja sam impulsivno odreagovao. pogresio sam izvinjavam se ako sam uvredio nekoga. sutra cu da slikam da vidite kako napreduje
Stipe svestan sam ja moje i prve i druge greske sto se tice pravilnika. izvinjavam se i hvala vam na ukazanoj prilici. a sto se tice veceg boxa trenutna situacija sa stanom je takva da zivimo u 34 kvadrata. namestaj, bebin krevetac, kolica itd, sa vecim boxom bih kao prvo imao guzvu a ovaj mi se uklapa u cosak od ormara i bilo ko kad udje vidi platneni ormaric kakav ovde mnogi koriste za stvari za bebe, a imam prekidac na produznom u slucaju gostiju na klik gasi se svetlo, a vent utisam na potenciometar toliko da ga tv maskira skroz. znam da je malo, al moj plan je ako da Bog da skinem klonove sa bolje cure i da im spremim manji boxic, taman kad ove napolje oni upadaju, i opet sa njih klonove i tako u krug. najbitnije mi je da imam za lek al sam se i navukao na gajenje instant :) kako davnih dana rece jedan moj prijatelj kad sam pocinjao da se bavim ispiranjem zlata Neces umreti od zlatne groznice ali ces umreti sa njom :) tek molim te kad stignes dovedi ovo cudo od dnevnika u red pa da krenem ljudski i kako ovako lepe cure zasluzuju ;-) i oprosti sto smo ti napravili posla i omeli u kako rece nadimljavanju hehheheh bas si mi izmamio osmeh na lice tom opaskom hvala ti
sta je tu je mentore ja za vece uslova nemam a ni para. nek da Bog da i ovo uspe pa bice dobro. probacu da skinem klonove sa ovih pa da tako gajim. a mislio sam za ove jedno do dva topiranja i lolipop. da li ti savetujes nesto drugo? i kada da topiram prvi put?
Dan 5 evo kako danas izgledaju moje curice juce su dobile po 200ml vode u koju je dodat root komplex. strateski zaliveno svuda 10cm okolo biljkica da ne natapam bezveze toliku zemlju. u planu imam 1 do 2 topiranja i lolipop. ako imate sugestija sta bi bolje odgovaralo za Nl tu sam da slusam. zemlja na povrsini se jako brzo susi sto mi ukazuje na nisku vlagu uprkos vlaznim krpama koje sam okacio. danas cu da ubacim siporex ili sundjere zavisi sta budem nasao pa cu videti. slikano je pod svetlom i fon je los da znate. jedna stvar me brine malo. naime semenke su dobijene od prijatelja, dobio sam 2 ova Nl i 6 autoflovera regular domaca radinost white rusian x bluebery. autosi cekaju prolece, nego sam bio pomesao semena slucajno ali bila su dva koja su bila krupnija malo, oba iste a razlicite boje od ostalih, ona druga su bila nepravilnijeg oblika a ova dva bas onako po peesu sto se kaze. stoga se nadam da sam odabrao prava tj Nl vodeci se logikom da je seed banka birala krupna lepa semena i logikom da su samo dva ista EDIT Imam problem nista na forumu ne mogu da vidim sem mog dnevnika Not Found The requested URL /forums/obrazovanje.8/ was not found on this server. Apache/2.2.29 (Unix) mod_ssl/2.2.29 OpenSSL/1.0.1e-fips mod_bwlimited/1.4 mod_fcgid/2.3.9 Server at www.vutra.org Port 443 to mi pise
ne znam sta se desava ali jos uvek mogu samo mom dnevniku da pristupim i to preko obavestenja udjem. sve ostalo kad pokusam pojavi se gore navedeni tekst. sto se tice temperature u sobi nikada ne pada ispod 20ak c nocu tako da i ja verujem da sam imao srece a malo i pameti pa odabrao prava semena jel obe imaju tu lepu crveno ljubicastu notu na drskama i mladim listicima tako da i ja verujem da su cak i isti fenotip, nadam se da ce biti neki mastan :-) jedna gura bas dobro a ova druga malo kasni za njom malo je sporija. kako imam 3 sijalice od 6500k u nazovimo panelu prebacio sam tako da ova manja ima 2 iznad sebe plave pa se nadam da je i to malo pogura. koliko cesto da im dajem root complex? i zanima me koja metoda treninga najvise prija Nl? topiranje mi je zanimljivo jel lepo bude kad ima vise glavnih vrhova velikih. au sto oci bole kad se pogleda u ove ledare sve zeleno igra pred ocima :-)
DAN 9 Drugari slika govoti vise nego 1000 reci stoga evo 3 lepe za vas. jutros su moje curice dobile sisanje tj topirao sam im 4 sprat. mozda je trebalo da cekam bar 5ti ali eto. imam pitanje, kao prvo da li ovo deluje zdravo ok itd? i kao drugo, video sam tu na forumu da je par ljudi davalo biljkama D3 vitamin. ja imam kuci neki AD3 vodeni rastvor za bebe. da li je ok da im dajem to i na koji nacin? i koliko cesto root complex? saveti, sugestije kritike vise nego dobrodosli stoga udrite. temperatura dan 29 noc 22, vlagu nemam cime da merim, ali sam ubacio po dnu 8 flasa plasticnih isecena na 10 cm i unutra ubaceni komadi siporex bloka, i sipana voda
hvala Hazeri dobile su obe po 15 kapiu malo vode. bebeci je vitamin pa racunam da nije velika koncetracija. a bas mi ludo deluju ovako osisane imaju siroke listove ko neke male jagode su mi :) nikad nisam imao ovakve u outdooru
sve sijalice su u pogonu tako su povezane. mogu ja da odsrafin pojedine ali sto bih. koliko vidim prija im svetlo. razmisljao sam cak da dodam jos sijalica kasnije. borim se da im dam vlaznost vazduha koliko god mogu prskam stalno ovaj siporex sto sam stavio po dnu. videcu kako ce da reaguju na topiranje pa cu da vidim za dalji trening
koliko god da trosi nije mi bitno jeftinija je struja od toga da kupujem ulje il cvetove na ulici. da ne govorim o kvalitetu. curice su rekao bih lepo odreagovale na topiranje, na obe su se gore gde sam sekao pojavile naznake novih vrhova, onako malo napupilo, pa cu videti sutra da stavim par slika
hocu nego cekam da krenu ovi vrhovi sto su napupili na mestu gde sam topirao, a mozda sam i pogresio trebalo je odmah lst. kompaktne su ne strechaju se za sada.
ja i moji trapavi prsti! danas sam probao da uradim lst i pocepao sam par listova na ovoj manjoj. nisam ih otkinuo nego se poderali kako sam ja pokusavao da provucem zicu i savijem. nadam se da nece da se osusi
DAN 12 drugari evo kakvo je stanje danas u mojoj basti. prekjuce dobile po 1,5l vode sa full dozom Root i po 15 kapi ovog bebeceg vitamina AD3. nesto sam ja zeznuo sa ovim topiranjem, malte ne su stale da rastu, ovi vrhovi sto su trebali da budu 2 nova vrha malo se sire ali ne guraju uvis, a tamo gde sam odsekao pojavilo se nesto kao neki izretardirani pupoljci ja sam probao da slikam sto sam mogao bolje da vidite kako izgleda. da li to biljka pokusava da potera nove vrhove ili? ja sam bio odsekao sve vrlo precizno Edit: na prvoj slici imaju neke zute fleke po listu skroz desno ne znam koliko se vidi. da li neko zna sta bi moglo biti?
nisam se ni nadao da ce proci bez problema, takve sam ti ja srece. drugari nesto mi je napalo ovu manju biljku. da li neko zna sta je ovo s....e na listovima, ove fleke? molim vas pomozite ne zelim da moja biljkica uvene
ahahahaah vidoviti Himalaya. istina mentore, uradio sam neki jako los toping, ostavio celu nodu i par listova iznad ovoga sto sam hteo da budu novi topovi pa sad se oni bore da se probiju ona dva lista se skupe nadviju nad njima pa ih ja pomeram rukama da im dam svetla i sve tako. a gore gde sam rezao poterali pupoljci pa ih tuga gledati onako osakacene kako se bore da krenu. bas sam ja budala samo ja mogu tako da zeznem topiranje. nit je top nit je fim pitaj Boga sta je ispalo na kraju. ova veca ima jako tvrdo drvenasto stablo koliko sam shvatio dobro je kad nije ono suplje, vise hrane daje cvetovima. i guste su kao jagode nimalo se ne strecaju lice mi na neke lowridere sto sam davno gajio u outu. vec me hvata panika da nisam pogresio i odabrao one autose sto su se semena bila izmesala. al sta je tu je videcemo uskoro
DAN 15 Evo danasnje situacije. biljke zalivene sa po 1,5l vode sa cesme, uz dodatak full doze roota i po 15 kapi ad3 vitamina. i uradio sam im supercroping tj koliko sam smeo da stisnem jel su krenule da se guzvaju. i zalivanje i supercroping su obavljeni malopre tj posle slikanja da znate. da par liski vece curice su se pojavile braon tacke mislim da je lisna rdja, i primetio sam par sitnih musica, to sam pohvatao i poubijao.
joj ja sam najnestrpljiviji stvor na planeti. danas je manja dobila malo lst a veca multiple topping znam da je malo proslo ali prethodni su primile jako dobro nadam se da im nece naskoditi toliki stres u kratkom roku. i zalivene sa po litar vode sa full dozom roota i po 15 kapi ad3.
gajio sam od svoje 15te godine domacice i mahom su bile sativcuge iz pocetka sam brao i pusio nedozrelo kasnije sam naucio ali uvek su dugoooo cvetavale. ali uvek sam gajio na istom mestu podaleko od sebe i isao tamo svaki 3 4 dan. ovo mi pod rukom i svaki cas virim u box kao majmun. uvece pre nego ce tajmer da klikne ja provirim da vidim moje jagode i izjutra cim ustanem jos ni oci ne otvorim kako valja ja gurnem glavurdu u box da virnem na njih. budala covek pa to ti je :-) strah me da cu na kraju od tolikog ceprkanja da po.......m nesto.
DAN 19 Danas su moje jagodice dobile po litar vode sa po 2 ml power zyme nekog starog sto sam dobio od drugara, stajao par meseci otvoren, i po 15 kapi ad3 vitamina za bebe. a prethodnih dana su bas mucene. prvo cropane pa leva lst desna topirana, pa i ona lst. desna je zanimljiva jel na par grana ima tri lista po nodi. na slici br2 vidi se neko zutilo na vrhu lista. sta bi moglo da bude? nisam dodsavao nikakvu prihranu sem onog roota pre. hvala vam svima @reaktor brate ONE LOVE! Bio bih zahvalan za svaku kritiku sugestiju... ph nisam korigovao nemam merac ali me brine to sto znam da je voda puna kamenca. preko drugara mogu free da dobijem Voda vodu flasiranu, na njoj pise da je 7,22ph. da li neko ko ima merac moze da proveri bio bih zahvalan, i kako onda da je spustim na 6,5? citao sam ph metar bez ph metra ali me nekako strah da tako spustim ovu moju cesmovacu pitaj Boga koliki je njoj ph. deluje mi da jako sporo napreduju jel sam ih maksimalno maltretirao. temperatura 29 vazduh ispod svetla 31, noc 19 20. vlaznost nisam merio nemam hidrometar
ljudi zar po Bizzovoj metodi ne ide 2x2 ml na litar?
DAN 23 Danas su curice dobile po 2l vode sa po 15ml Slavola, 3ml power zyme i po 15 kapi AD3. Obe su dobile zestok Lst a desna je i cropovana. ona je od pre dobila multiple topping i sad vidim da je na par mesta bio FiM guraju po 4 vrha. ne znam koliko jos da drzim u vege da mi ne naprave guzvu veliku. za visinu se ne brinem ne verujem da ce toliko da se strechaju. a pocele su da mirisu nenormalno. opojan miris kad udjes u stan. bas sam u frci sa lovom nemam pojma kako da resim taj karbon filter. Skidao sam ispod sto su ostali neki listovi i mali vrhici, i skratio sam saksije da bih mogao lakse da uradim lst. nije mi jasno zasto ovoliko mirisu, imao sam ogromne sative u outu, nikad nisu ovako ludo mirisale ni na kraju cvetanja. neopisiv miris
Molim nekoga od moderatora da tekst ispod doda gornjem postu,ne mogu da edit sa fona nikako a ovo obrise: DAN 23 Danas su curice dobile po 2l vode sa po 15ml Slavola, 3ml power zyme i po 15 kapi AD3. Obe su dobile zestok Lst a desna je i cropovana. ona je od pre dobila multiple topping i sad vidim da je na par mesta bio FiM guraju po 4 vrha. ne znam koliko jos da drzim u vege da mi ne naprave guzvu veliku. za visinu se ne brinem ne verujem da ce toliko da se strechaju. a pocele su da mirisu nenormalno. opojan miris kad udjes u stan. bas sam u frci sa lovom nemam pojma kako da resim taj karbon filter. Skidao sam ispod sto su ostali neki listovi i mali vrhici, i skratio sam saksije da bih mogao lakse da uradim lst. nije mi jasno zasto ovoliko mirisu, imao sam ogromne sative u outu, nikad nisu ovako ludo mirisale ni na kraju cvetanja. neopisiv miris
@lauba kako to rece nas brat @reaktor to se opisuje prosto jednom reciju LJUBAV :-* :-* :-*
gledam danas kad mi se ucini da ova leva ima pristile, kad ono zaista jesu. jedva se vide ali jesu. pogledam je malo detaljnije kad nekoliko vrhova kao da su se zgusnuli. izgleda mi da ona krece da cvetava. da li je moguce da se foto biljka tako ponasa na 18/6 rezimu ili sam ipak pogresio i odabrao autos kad sam pomesao semena. drago mi je da je curica jel ipak su bili domaci regular autosi ali mi je i krivo jel odavno mastam o NL ipak je on legendaran. nadam se da ce bar ova desna biti NL. vreme ce pokazati ja nastavljam dalje na 18/6 bar jos 7 dana. ispravio bih one koji kazu da je ulje kanabisa lek. Biljka je sama po sebi lek. ja osecam svaki dan da mi je bolje prosto od toga da ih posmatram i uzivam u njihovoj lepoti, ispunjavaju me optimizmom, nadom da cu pobediti bolest, radoscu sto mojih ruku delo raste i zeleni....
LOOL koja sam ja noobara :-) gledam sada ono sto sam proglasio da je pocetak cvetanja. i imam sta videti. ne znam da li se secate kada sam pisao da na jednoj grani ima po 3 negde i 4 lista po internodi. e pa izgleda da je to ova grana. jel sad gledam sve u dva lista u paru sa svake strane izbijaju i zbog toga vrh grane raste gusto i pun je mladih lisnih vrhova i izgleda kao da formira cvet. videcu praticu svakako sta se desava dalje. kombinacija topinga fima i lst je dala lude rezultate biljke su prepune mladih vrhova koji guraju da rastu. cak me strah da ih je previse. razmisljao sam, kada krene strechanje i cvetanju, posto koristim ove e27 sijalice, da li je pametno da ubacim bocna svetla da pojacam osvetljenost nizih vrhova? briga me za potrosnju struje, bitno mi da to ne naskodi vrhovima iznad?
bice slike uskoro :-) posle 26 dana vege sinoc su moje curice prebacene na 12/12 i jutros gledam obe imaju male pristile. pojavili se kaluksi sa po 2 bele dlacice. da li je moguce da odmah posle duze noci bace pristile?? pitam da bih znao od kad da im brojim cvetanje.
od kada da pocnem da racunam cvetanje tj da brojim dane?
DAN 28 moje curice su vec 2 noci na rezimu 12/12 obe su pojavile malo pristila. danas sam radio blagi lolypop i malo defolijacije da oslobodim nize vrhove da dobiju svetla. na obe se na par vrhova pojavilo zutilo na samim vrhovima novih listova. ne lici mi na nut burn zuto je kao limun. puce mi baterija pa nisam slikao. uskoro stize Hesi bloom, kada da pocnem da ga dodajem? Edit: molio bih kritike savete sta i kako dalje i kada
@grisnak znam brate da bi bilo bolje ali i za ovo sam dobio finansijsku donaciju inace mi je budzet 0 iskupljao sam za j.....i Slavol onda ti sve jasno. ubacio sam vent onaj sto hladi napajanje od kompa da duva po njima al slabo je rekao bih ja. @Kakadu063 slikacu pa ces videti brate. zuto izgorelo ko limun boja. znam bre kako izgledaju mladi vrhovi. ovo je sprzeno necim
drugari zanima me da li melasu da dodam zajedno sa hesi bloom i slavolom ili da melasu dam samo sa vodom?
onda cu melasu zajedno sa Slavolom. koliko sam ja razumeo melasa hrani dobre bakterije a slavol je mikrobiolosko djubrivo. neka ih jos da dobro ozedne a onda ide klopa :-)
DAN 30 drugari danas stigla prinova u box :)) diy carbonac. nije neka narocita lepota od filtera al radi posao u kuci ni m od mirisa. evo slike devojcica krenule su malo da se strechaju ali ne puno a evo i onog zutoga na vrhovima sto sam vam pricao. sta bi to moglo da bude? edit: zaboravih dodati da su na nekim listovima pozuteli sami vrhovi ovih recki na listovima
Dan 34 8 na 12/12 danasnji update bez slika fon mi nesto baguje. zalivene sa po 3l vode uz dodatak po 15ml Slavola. na nekoliko listova se pojavila lisna rdja nije puno za sada ali cime bih mogao da suzbijem to da se ne siri dalje? inace sam zadovoljan za sada napretkom cak mislim da ce biti guzva jel su popunile 80% boxa sad se grizem od muke sto nisam veci pravio ali dobro, nek da Bog da i ovo izgura koliko god nek bude bezbedno i bericetno ja srecan i presrecan. zaboravih napomenuti da su prethodno zalivanje dobile melasu power zyme i slavol, vidi se da im je bas prijalo. edit: jos uvek nema nagovestaja cvetova ja se nadam da ce uskoro da krenu da se pojavljuju samo pristile rastu sve vece one prve na nodovima.
DAN 35 9 NA 12/12.Kako samobecao evo slika danas. tu su one da popune box ceo maltene kao da su scrogovane :) evo jedna slika stabla sta mislite jel ovo krenulo da pravi cvetove? strechaju se ali ne previse samo sa strana lepo rastu i ove grancice na nodovima dok u sredini zbuna su sitne. sta mislite o malo defolijacije u samoj sredini?
nisam odavno gnojio to jednom im dao neko Asef djubrivo za vege, a ova Osmocote zemlja je jaka sama po sebi jel ima dodate te granule koje se polako otapaju. i lako je sa njom napraviti burn bar sam ja tako shvatio. videcu za loli, razmisljam da li da dodam bocno svetlo ili cu do kraja da guram sa ovim da vidim sta moze da se uradi sa 150w obicnih led sijalica
@hazeri hvala puno. zaista mi znaci pohvala od takvog majstora growa. ahhahaha nasmejao sam se slatko i drago mi je opet kazem da bar podsecam na @Pantagan-a majstora, nadam se da cu bar priblizno tebi i njemu imati krajnje rrezultate. @Astral Projection daleko sam ja od znanja prvi put se srecem sa svim ovim. to je cista LjUBAV :)) Drago mi je ponajvise sto je sve sem sijalica mojih ruku delo, box i carbon filter su nesto na sta sam ponosan a znanje, pa znanje i ideju i inspiraciju dugujem sledecem gospodinu @Kakadu063 hvala ti od srca ti si me inspirisao na sve ovo. gledao sam tvoj dnevnik sa slicnim led sijalicama barem 20 puta i sanjao ga nocu dok nisam skupio dinar po dinar da krenem da pravim box hvala vam svima od srca dacu sve od sebe da izguram ovo do kraja. trenutno mucim muku kako da nakupim para za Hesi gnojiva ako ne onda ce da radi Plantela ;)
ja se zaista izvinjavam svima koji prate dnevnik na postu za postom, ali zaboravio sam da se zahvalim jednom posebnom gospodinu a to je moj mentor. @Himalaya Gold hvala ti druze verujem da nije tebe bilo da me kritikujes onda kada sam navalio bio da zalivam kao lud da bih udavio biljke silnom vodom. pravi bum su napravile onda kada sam ih isushio do maksimuma i onda dobro zalio. u par dana su se duplirale :-)
danas su biljkice dobile posten lolypop. negde sam procitao da treba da se uradi na kraju druge nedelje cvetanja. poskidao sam sve sto je bilo ispod produktivne zone ja mislim da sam dobro uradio. nadam se samo da necu biti te nesrece da poherme od stresa. rekao bih da su otporne bar kako su reagovale na topiranje. nisu ga ni osetile samo su nastavile rasti. ostaje mi da vidim i da se nadam najboljem. slike cu sutra staviti jel sad je noc biljkicama sad one spavaju i skupljaju energiju za novi dan da izrastu u velike masne lekovite cvetove :-)
juce slikano lolipopovao sam ih dobro nadam se da se nisu stresnule da poherme. u pm lepu crkao mi malopre vent sto duva po vrhovima. nisam pametan sta da radim valjda nece da poskapaju do ponedeljka da kupim drugi
rade oni brate kad hoces nego meni novcanik ne radi nikako do ponedeljka :( hvala ti od srca kao da si mi ucinio. sad se setih imam kuci onu glupu grejalicu sto duva, naguzicu je nekako da duva po njima moram je vezati da ih ne pokrsi. al duva slaboooo krs zivi. tek toliko da se vlaga ne skuplja po njima
sta mislite valja li kako sam ih lolypopovao?
razumem! :)
DAN 41 15 NA 12/12 evo kako moje biljkice izgledaju danas. poceli su malko da se naziru cvetovi, strech jos uvek traje morao sam posle slikanja da kropujem pojedine vrhove da bi ih koliko toliko odrzao u istoj ravni. juce dobile po litar i po vode sa po 5ml Hesi blooma primeceno 2 musice moguce oni gnatovi nemilosrdno uhvacene u ubijene na mrtvo :) toliko za sada bice opet par slika za dan dva