Pozdrav ekipa, razmisljajući i uz malo razgovora sa ekipom sa vutre, odlučio sam otvoriti dnevnik i to drugi po redu u indooru, posle 10 godina.. hehe Seme: OG Kush (silent seeds) 4x , Gelato (barney farms) 1x , XXL Chocolate rainbow (sensi seeds) 1x Zemlja: Potground H i po prvi put kupio sam i druge dve zemlje da vidim kakve su, u pitanju je Plagron Grow mix 50l i Plagron royal mix 25l , plus pomešao sa agroperlitom svaku zemlju, nisam ih mešao zemlje, napisao sam na kante koja je zemlja u potu i to je to, da ne zaboravim dodao sam i mikorizu svakoj u zoni korena. Prihrana: Hesi pack + Hesi supervit + hesi booster + hesi zyme i dodavaću CalMag ionic preventivno, do sada nisam još.. Rasveta: HPS 600w dual spectrum+photonic---- plus cool tube i ventilator veliki koji ladi sijalicu i izbacuje topao vazduh. Šator: 120x120x200 Potovi: 25l kante jupol Ventilacija: Imam jedan ventos da ubacuje vazduh, 2 da izbacuju, jedan da meša.. Sve ventilatore sam kupio nove u kompletu sa growboxom.. Ovlaživač je korišten prvih 15 dana i onda je izbačen, više nema potrebe za njim.. Temperatura i vlaga: Kada je dan ima 26-27c i 55 do 60% vlage, kada je noć 19-22c i vlažnost oko 65% nekad i 70% , moraću do cveta naći odvlaživač.. Semena izašla 17.12.2024 godine u večernjim satima 22.12.2024 godine dobile 4l njih 6 biljaka čiste vode kišnice, ph vode je uvek 6.5 do 6.7, ujedno prvo zalivanje.. Update 29.12.2024 godina Smiksao sam u 5l kišnice 5ml hesi TNT, hesi root 1ml i 1 kap hesi supervit, proverio ph vode posle toga 6.6, svaka je dobila po 2dl prihrane, resto sačuvao za idući put, ali pre hrane sam ih sve topirao i odradio LST, tako da su posle treninga dobile hranu za što brži oporavak.. nisam slikao posle samo pre treninga, evo slike Update 02.01.2025 godine Sve biljke su dobile vodu, svaka po 1.5l kišnice, fino napreduju.. Update je takav da za Božić 7 januara odradjen drugi po redu LST i skinuti su veliki fan listovi koji su pokrivali vrhove i samo su smetali, posle tren
:makaze:The harvest day:makaze: Polako ali sigurno izgurao sam ovaj grow, biljke su isprane i puštene da se osuši zemlja a nakon toga i obrane i stavljene na sušenje, poslednji put vam predstavljam moje lepotice pre i posle berbe a onda i neki moj utisak o njima i generalno samom uzgoju, izvinite ako bude malo više slike nego što je to običaj ipak ga privodim kraju pa da to ovekovečim i za sebe i za forum. Posle harvesta:makaze: UTISAK Neki moj opšti utisak o celom growu, od starta je bila greška što nisam krenuo sa 4 biljke i pružio im više vegetacije ali više prostora da se šire, bolje je mnogo i njima a i meni za videti, ovako su bile nagurane sve.. Isto tako imao sam 2 ventilatora koja duvaju iznad krošnje i dva ispod krošnje i opet za boks mojih dimenzija to je malo, minimalno bi trebalo da sva 4 ćoška imaju zakačen po jedan ventos koji duva po krošnjama i 2 min ispod krošnji, ne zbog vlage, ja taj problem nisam imao ni ustajao vazduh ali na ovu količinu biljaka koje sam imao u ovom growboxu sve biljke koje nisu bile na udaru ventilatora imale su manje grane i krhkije a ove što su bile na udaru venta direktno ili indirektno su mnogo jače i čvršće , s tim mislim da sam pokrio sve biljke i da su imale udar sa sva 4 fronta da bi i grane bile jače u odredjenim biljkama, svakako kada sam to i tokom growa primetio počeo sam da ih premeštam na svako zalivanje drugo mesto, da bi i ove bile na udaru ventosa i imalo je efekta, to je parola-snadji se.. Što se tiče prihrane HESI sve pohvale kao i uvek, ali moram da napomenem da dobra zemlja znači skoro pa cela vegetacija odradjena u startu, moram da napomenem da kod obe zemlje plagron su se bile pojavile fugnus gnatus još u vegetaciji, nisam obraćao pažnju i pustio sam ih, malo su grickale listove i to isključivo u pot sa plagron zemljom, kod pot h to nisam video.. ali svakako su se pokazale kao odlične zemlje i moja preporuka za njih. Gelata su bila dva i dva različita fenotipa, oba veže jedna stvar a to je masa šećera i neverovatno lepljiv cvet, nisu nešto halapljivi bili za hranom, mogu pojesti ali su umereni što bi se reklo, onako odlična biljka za uzgoj sa krupnim, masnim, smolastim cvetovima, od starta su mi se nešto pokunjile i teže probijale za razliku od OG kush i XXL, to sam prepisao starijim semenkama ali su na kraju se probile i izvukle neku svoju priču, Gelato je priča za sebe i definitivno će se uzgajati u budućnosti. XXL Rainbow chocolate od sensija mi je došao kao poklon kada sam kupio semena OG, posadio sam ga iz radoznalnosti i odusevio me je i rastom i zahvalnošču svojom kojom me nagradio, sve je kako su i opisali ovi iz Sensija, biljke brzo raste i vegetira nenormalno a kada se prebaci na cvetanje kreće veliki streč i velika razlika izmedju internoda i onda magija kreće, cvet se puni neverovatno brzo i sjedinjava se u jedan top, vidi se kako dobija na tezini i kako se blizi kraju sve više miriše i opravdava svoje ime, zaista sorta koja je mozda jedna od top 5 u mom životu uzgajanja kojoj je tvrd cvet nenormalno ali recimo naspram Gelata i OG nije toliko masna koliko nabijena i tvrda, zaista biljka koja me je oduševila i koja je siguran sam opak yielder i u out-u, ostala mi je jedna semenka pa je možda piknem u out-u ove godine. OG Kush zbog njega je i krenuo ovaj grow, hteo sam da vidim razliku izmedju dinafemovog (kojeg sam uzgajao davnih dana) i silent seeds jer je ista ekipa ljudi iz dinafem bivšeg.. OG ima male i nabijene cvetove uglavnom, ali sam imao i fenotip sa ogromnim ali lakšim cvetovima, miris je svima poznat, biljka je takodje neverovatno lepljiva, trudio sam se da što manje pipam cvetove ali sam svakako zamastio rukavice, rukavice su posle 2 min požutele, miris kada sam trimovao je bio neverovatno jak i od OG i od Gelata, od Gelata nikad za svog života jači miris nisam osetio, pročistio mi je sinuse koliko je jak miris bio, neke nane i mente, nešto neverovatno a isto tako i OG sa svojim voćnim primesama, cela gajba mi je mirisala 3 dana hehe.. Što bi se reklo nisam imao puno posla oko trimanja jer doslovono sam počupao samo fan listove a sugere ostavio, imao sam jedino kod Gelata kupusara fenotip makazama posla inače me je sreća i sa te strane pogledala. Biljke su ubrane 1 aprila 2025 godine i sušile su se na 18c 60% vlage i danas su prebačene u tegle, Gelato je ostao da još visi jer je masan i ne pokazuje znakove da je spreman za kjuring, druge biljke su već na kjuru, sve polako dobijaju na masnoći i mirisu, prezadovoljan sam zaista svojim uzgojem posle 9 godina od poslednjeg indoora, ja sam svoje prve korake učio ovde na forumu i hteo sam da vidim da li sam još u kondiciji, izvinite svi ako sam u nekim trenucima bio neprijatan il se neprimereno ponašao, trudim se da kanališem svoje loše vibracije i da to ne osete ljudi koji su u okruženju ili kontaktu sa mnom, stres i problemi nose probleme i nekad postane prenaporno, volim da uzgajam LEK jer me to odvlači od svih životnih problema, odvuče mi misli i da mi energiju, kao kad čovek posle naporne zime ode u šumu koja se tek budi posle zimskog sna, jako pozitivno na mene utiče ovaj hobi a samim tim zavoleo sam i ovaj forum, može nešto da mi se ne svidja ali ja volim ovaj forum i ove ljude jer su me naučili da se povežem sa prirodom na pravi način a da pritom ne zavisim od nikoga i da živim život slobodno bez straha uz poštovanje svih zakona prirode i karme, hvala vam svima na tome pojedinačno, da nije bilo vas i foruma ja danas ne bi imao ni znanje ni cvetove. Zadovoljan ovim uzgojem odo sada da zapalim nešto u to ime i da vam kažem da je ovo bio moj oproštajni dnevnik sa HPS, jednog dana kada se ponovim sa LED tehnologijom biće možda i neki dnevnik po uzoru na vas magovi moji dragi, ali polako i sve u svoje vreme, ja ipak sam više fan out-a ali svakako do zime ću se valjda i ponovit nekim LED... Sve u svemu hvala vam svima što ste pratili dnevnik i došli sa mnom do mojih prvih indoor cvetova posle dugo godina pauze indoor i ne bi vas više davio i smetao vam, hvala vam junaci moji sa orga, voli vas vaš brat polupani Monster Seed i vidimo se u nekim drugim bitkama! :mario:: PS. Dnevnik može u završene.. GELATO OG KUSH EDIT Slike tegli zajedno za kraj!
25.03.2025 odradjeno je ispiranje zemlje od viška gnojiva, dobile su 300l kišnice njih 8 komada..
Jedan mali update, biljkama je danas 92 dan života a 58 na 12/12 režimu. Jedu, pune se i imaju još da fulaju, ne planiram ih pre aprila skidati sigurno, uslove imaju odlične sve ali ja ludim čekajući finiš, ali godinama sam naučio i strpljen biti, nije problem zbog dima nego zbog radoznalnosti, al radoznalnost je i mačku ubila... Temp dan / 24-28c Temp Noć 21-24c Vlažnost dan 45-55% Vlažnost noć 40-58%
Update Brz i kratak, odradjen im je kompletan flush svima i to dobrano, pustio da se osuši zemlja i nahranio, dao sam im i bloom, boost i phospor i cal mag preventivno, Power Zyme ide svako zalivanje u pola doze kako mi je Wendigo predlozio i tako ću i out raditi, dodao sam neki dan mikorize u zemlju i zalio, nisam je dodavao od semena i klijanja, vodu dobijaju i pune se, jedan OG ima male cvetove al tvrde, ne znam jesam ja pogresio negde ili je genetika, ali su manji i nabijeni, doduše taj je i kasnije malo ušao, videćemo šta će i kako dalje biti sa njim ali ima i najviše grana sporednih pa mislim da mu i to energiju odvlači, ali grota je poseći ih jer su tvrdi i nabijeni. Temp dan 28c - 25c kako kad, noć 22-24c, vlažnost je uvek oko 35-50% Sve se lepo pune, danas im je 82 dan života a 48 dan na 12/12h režimu, gnojim ih i hranim i zadovoljan sam generalno, osim činjenice da sam bacao sav defo i loli u smeće umesto neki kolač kao Jolly Joker , ali na greškama se uči, odlučio sam od trim da će ići ice hash, no da vas ne davim, evo slika.. @0Marac0 Javiću ti se kada završim ovaj dnevnik i sa glavom se malo saberem od problema, naravno da me zanima i kontam si out raditi pa onda na zimu i indoor ako Bog da, javiću ti se svakako ili još bolje da ovde napišeš sve pa možda još nekom budu značile informacije, sve što je tema uzgoja samo piši ako ti se da i imaš volje, meni kao i drugima info će značiti sigurno, ja sam čovek seljak, daj dobru zemlju i zeru prihrane i bude to ok, ali sam spreman i naučiti i drugi način, aj živi bili i uživajte..
Hteo sam da pitam, jel ovo posledica light burn ili nešto drugo u pitanju, dva lista sa XXL a i pogledajte vrhove, uvijeni prema gore..Moram napomenuti da su ovo dva lista sa dna biljke.. A vrhovi biljke spaljeni i uvijeni prema gore, ona je najviše bila blizu svetla ali može biti i da je gladna, jer joj nisam povećavao doze a ima najviše razvijen koren, gotovo ceo popunjen pot, njoj ću posebno feed davati od sad..
Pozdrav svima! :sun2: Biljke cvetaju 28 dana ili od 1 februara a stavljene 12/12 režim 20 januara, ne sve ali tako računam većinski. XXL Chocolate je imao konflikt sa HPS sijalicom, unosila se sijalici u facu i zamalo sranje da izbije :udarac: pa sam ih razdvojio i sad se oporavljaju jedno od drugog, inače sam zadovoljan, neke su usle ranije neke kasnije u cvet, ali sve ide ok i puni se. Neke biljke nisam hranio dok ne traže, neke hranim, kako koja traži, problema za sada nema osim tih opekotinica na XXL na vrh listova. @0Marac0 Marac mene su ovde na forumu učili da kada se prebaci na 12/12 čekaju se prvi pistili i tada se računa cvetanje i ja shodno tome tako i radim, kako pre 10 godina tako i sada a tako i out-u sve ove godine, u out-u nema šta da udari koren dole a kada se pojave pistili odma posle toga kreće i cvet, tako da držim se toga i za indoor ali ne osporavam tvoje tvrdnje, samo radim kako i sve ove godine, jer ipak ti imaš kredibiltet da pričaš i savetuješ jer ja generalno nemam iskustva u indoor i velika razlika od out-a, nego ja nemam iskustva sa tim načinom a i ovaj moj OG nije se pokazao gladan jer je potground muu dao i dovoljno ja samo dohranjivao i to je to, zato nisam hteo isprobavati nov način za mene, ali verujem da je odličan, tvoje biljke su za izlozbu kao i od dosta ljudi ovde.. Ove što su dosta tamnije njima nisam dao ništa hesi bloom, dao sam im minimalne doze hesi boost hesi phospor, mislio sam da ću pregnojiti ali nisam hteo bloom ni pod koju cenu, rezultat je takav da su izbacile masu šećera (kristala) i jako lepo su reagovale, bloom sam davao samo biljkama koje su tražile i doze azota, njih 3 samo su manjkale sa N pored PK, ove sve su dobile BOOST i Phospor kao što rekoh, sada su svakako u 4oj nedelji ili 28 dan pa ću im početi davati i boost i phospor da vidimo šta će i kako dalje.Postajem jako nestrpljiv, OG mirisi se smenjuju i izgubile su miris klasičnog limuna iz početne 2 3 nedelje cveta, sada je jači izraženiji citrus i pine, ali prebrutalan, najlepše vrhove i izglede mi ima Gelato, baš onakvi kakve ja volim.. Iz dana u dan raste meso na vrhu i neverovatno izgleda i miriše, XXL mi je sad tek se počeo puniti da je vidljivo za oko i da šara kristalima po sebi, miris mi je skroz neobičan ali podseća na white widow.. Primetio sam da su temp noćne 24-25c i tako je bilo par dana pa sam morao reagovati i sad je ok , sada su 21c uglavnom i zadovoljne su odma, evo slika pa procenite..I budite mi dobri do sledećeg update..:joint2:
:bocni:: Pozdrav svima :vozdra: Što bi rekao Hose Armando iz kafe Zale ,, a šta da kažem,, ? Ma šta da vam kažem, jedu, žive, zahvaljuju se i tako u krug, dobro njima dobro meni.. 26 dan na 12h/12h svetlosnom režimu za cvetanje, sve su opalile trodupli stretch uključujući i Gelato, za onu što sam rekao sk nisam više siguran šta je jer sam našao seme skanije a fali jedan OG, tako da onako naduvan ta jedna će ostati misterija koja je, bar ako ne pokaze neku sličnost sa drugim OG onda ću znati gde sam pogrešio. :( OG Kush cvetić jedne biljke koja je prva ušla u cvetanje, što bi rekli NAJPRVA :mad: OG Kush cvetić druge neke biljke koja je ušla 2 dana posle o_O XXL Rainbow chocolate cvetko :skot:: Gelato takodje prva biljka koja je prva ušla u cvetanje! :love2: Gelato dva :smoke: OG Kush 3 biljkaa :banana123: Familijarna slika ovih devojčica različitih gena hehe::grupnjak::
Pozdraaaav svim vutroljupcima :wave: Biljkama je danas 17 dan na 12/12 režimu a 50 dan života, danas im je odradjena defolacija i loli, više ih neću dirati, problem je sa manjkom prostora i baš su nabijene u tom prostoru, ali mi je žao da počupam najslabiju, izguraće se nekako, sutra ubacujem još jedan ventilator da ide ispod krošnji , mada sa vlagom nemam problema, ne prelazi 50-55% max, hranu dobijaju kako koja traži, prešao sam na bloom a izbacio TNT, neverovatno su strech-ovale i XXL rainbow i OG kush pogotovo, Gelato i nije baš, ali ove sorte su duplo porasle, osim jednog OG, koji je strečovo minimalno.. Baš lepo napreduju jedino je greška toliko biljaka u tolikom prostoru, bilo bi idealno da recimo imaju 4 biljke, ali ne žalim se ni ovako, al da se borim, borim se.. Nadam se da ih nisam previše stresirao i da će ovaj loli i defo prevazići lako, dobile su bloom, power zyme dajem svako zalivanje kako mi je predložio Wendigo u pola doze, dobile super hesi vit, nadam se da će ih ta doza pogurati, ja uvek krećem da hranim u manjim dozama, ako na 10l ide 40ml ja na 5l stavljam 5ml pa pojačavam svako drugo zalevanje po potrebi, još do sad me taj princip hranjenja nije zeznuo, ako traži više hrane, ja samo pojačam i sve 5, nekako sam mislio pratiti tabelu i po njoj ali nije svaka biljka ista, neka traži više neka manje, to sam samo u ovom growu potvrdio sebi, zato im dajem kada vidim da traže, samim tim i dosta sam naučio o NPK i šta joj je kad potrebno, malo sam osvežio znanje.. Moram da napomenem da se osećam usamljeno, izgleda ja jedini ovde radim HPS a svi su otišli u korak sa vremenom i prešli na LED, tačno se vidi da me vreme zgazilo.. :( To bi bilo to, sledeći update kada budu malo više napredovale, živeli orgovci moji... :rasta: Pre loli i defolacije Posle završenog lolija i blage defolacije! Ostatak od defo i loli Cvet od XXL rainbow chocolate (Sensi seed) Cvet od OG Kush ( Silent seeds) Jedna zajednička
Update na slici 30.01.2025 23.01.2025 2 biljke Gelata i 2 biljke OG kusha dobile su na 1.5l vode TNT 5ml/ power zyme 4ml i boost hesi 1ml. 28.01.2025 Sve biljke dobile 5ml TNT, 4ml CalMag, power zyme 5ml, hesi supervit kap i 1ml hesi boost, ujedno i poslednje sa TNT, prelazimo na hranu za cvetanje. 29.01.2025 U 12l vode dobile 10ml power zyme i podelio na 8 flaša po 1.5l svakoj, sada su više žednije i mislim da će 3l ići umesto 1.5l vode kao do sad. Hranu dobijaju kada ja to vidim da traže a ne kad je tabela propisala, jer da sam pratio tabelu spalio bi biljku, a tako ću i ubuduće biti, ona bolje od mene i HESI tabelice zna kad joj treba a kada ne, nema potrebe dalje mudrovati i glumiti većeg katolika od pape.. Sve to ide super i biljke lagano ulaze u cvetanje, nemam šta da dodam više, biljke su slikane juče pa evo par slika armijo kanabisova :thumb: Defolacije sam radio već dosta puta, sada u ovom prelaznom periodu kada treba da formira mali čičak (cvet) pustiću da to obavi, pa posle 10ak dana ću odraditi i loli i defolaciju poslednju momačku. Moram da napomenem da planiram još jedan ventilator ili oscilirajući ili kao i ova dva na slici, previše je gusto i u nabijenom su prostoru, pa da ne rizikujem previše uzeću još jedan pa neka se trese cela gora kad upalim i treći.. Vegetacija je odradjena u vrhunskom svetlu, bez pregnojavanja, bez falinki, ispoštovale su me sve sile za ovih 44 dana života njihovih, cvetanje je za mene uvek bila teža misija ali ću se potruditi da ostanem u ovom pozitivnom duhu i dalje, živi mi bili orgovci..:joint:
@sone1 Neću Šone, seću i za tebe i za mene, majku joj njenu hehehe, živ bio i hvala.. @Crazy Smoke Mora brat da te ispoštuje i ako slike nisu nekog kvaliteta ali ono što tebe zanima videćeš, i ja planiram to sve isto videćeš na sledećem update, evo slika kad je ugašen HPS, eh da HPS zna da prikrije falinke, ima to svetlo koje zezne ljudsko oko ako slikamo dok rade, nemoj da izbacujem moju chilly paprikicu, pa toliko mesta mora valjda biti za zaštitni znak grow box od demona ::umirem:::p
Update poslednji u vegetaciji 16.01.2025 2 Gelata i OG kush su pokazali da su spremni za dozu TNT, dobile su na 1.5l vode svaka 3ml TNT i 1ml power zyme. Gelato odlično prihvatio, OG Kush bi mogao još jednu turu hrane, druge biljke zadovoljne. 19.01.2025 Biljke dobile dozu CalMag na 6l vode 4ml i power zyme takodje isto 6l na 4ml Ujedno i kraj vegetacije od 33 dana, prelazak na 12-12.. 20.01.2025 CVETANJE Biljakama se menja svetlosni režim i spremaju se za cvetanje, ispunile su kompletan growbox (ima još mrvu prostora al popuniće se) Umesto 18-6h režima (22h-16h dan) - ( 16h-22h noć) prelaze na 12h-12h (00h-12- noć) - (12h-00h dan)Biljke su lepo reagovale na CalMag i Power Zyme od prethodnog dana, nastaviću još dve nedelje TNT u manjim dozama i polako prelazak na cvetanje, al ću odraditi i defolaciju pa i loli pop posle, mreža je skinuta @Crazy Smoke . Nemam ja tu više šta da dodam, biljke napreduju momački i lepo se slažemo, vide one ko njih voli, neguje i pazi, do sledeceg update, živeli mi orgovci.. :thumb:
U nove ture u avanture::kauboj:: 4 nedelja - 25 dan 12.01.2025 Dobile su 10l kišnice čiste i po koju granu LST. 4nedelja -27 dan 14.01.2025 - Odradjena druga po redu a prva ozbiljnija defolacija plus dodatni LST.. postavljena je mreža (prvi put je postavljam, pa ne zamerite ako negde grešim) .. Dobile su Ionic CalMag 2.5ml na 6l , power zyme 5ml na 6l, 1 kap hesi supervit, 1 ml root hesi, 2 flaše po 6 litar, ista mera u svakoj, sve su pojele i jako dobro su primile hrane, kao da im je falio taj CalMag više nego išta, tačno se vidi razlika u 1 danu, pogotovo Gelato... Vlaga i temp - Dan 24-27c a 50-60% vlaga, noć 19-22c a vlaga 55-65.. Update slika 15.01.2025 E to je neko trenutno stanje posle svih mučenja, razvlačenja i ku*čenja po grow boxu a i hrane..:bocni:: Medjutim kada sam aktivirao 600w HPS aktiviran je i 250w growbox radi oprašivanja gelata kojeg sam zasadio kada i ove iz dnevnika, a seme regular skunk#1 ali kako su biljke pokazale spol, ovaj što sam se nadao mužjaku skunk je ipak odlučila biti devojčica, tako da sada imam 8 biljaka i odlučio sam da ih sve naguram pod 600w i radi bržeg popunjavanja prostora.. Što znači sada u prvoj liniji odbrane imam 2 Gelata, 1 xxl chocolate, 4 OG kush i 1 skunk#1 sensi seeds, biće to vesela igranka i velik izazov, ali ga prihvatamo, evo kako to izgleda kada su sve zajedno.. Da napomenem da su i ove 2 ispod 250w isto tretirane i u istom zemljišnom sastavu kao i OG potground H.. Kako sam godine utrošio a i dalje sam mlad, odlučio sam da ne trošim više svoje vreme dragoceno na izmišljanja tople vode nego da se držim prosto i jednostavno HESI pakovanja.. U kolekciji imam i AN i raznih drugih proizvodjača, ali od ovog growa pa sve nadalje i u outu i indoru ću samo sa HESI hranom da radim, da bi povezao šta i kako, moram bar nešto naučiti i znati osnovu, neka to bude sa HESI hranom.. Ovaj setup prihrane me prati od početka do kraja.. Neki moj opšti utisak o njima je da OG kush i xxl rainbow ubijaju a pogotovo xxl rainbow što se tiče rasta i vegetacije, najveća je ali me to ne čudi, za nju se to i očekuje, takav je strejn, dok je Gelato od početka imao deformitete i teže se razvijao, ali se nekako probio i ide za njima, nekako ga je ovaj CalMag digao iz mrtvih i mislim da mu je samo on falio da se trgne, kako ovom pod 600w tako i onom pod 250w sto je bio, nije mi jasno zašto je kenjkav start imao, možda zbog semena koja su mi godinu dana stajala, stvarno ne znam šta je uzrok bio ali sada ide super, pogotovo posle CalMag on ih je trgao obe.. Jedan Gelato je u potground H i taj je malo bolji start imao nego ovaj u plagron royal mix 25l, taj je imao lošiji start.. 2 gelata su odma prva dole najmanje biljke, XXL rainbow je skroz gore u ćošku levom a skunk u skroz desnom ćošku, sve ostalo OG kush.. Ljudi hvala vam svima, da se ne zahvaljujem pojedinačno, sreća će mi treba pored ovog nekog skromnog znanja kojeg imam zahvaljujući vama.. Ubacio sam ventilator još jedan, valjda će biti dovoljno, ako ne bude lako je dokupim još jedan, ali nisam odmah hteo dva da stavim, nije bilo potrebe a sada se pripremam za cvetanje pa ujedno da vidim jel i vlažnost opada kada radi više i mogu reći da deluje fino, još jedan u cvetanju bi držao vlagu u optimali, no videćemo kad dodje vreme za to.. Balade im više ne puštam, kritikovale su me da je to pe*erski, samo Bethoven, Mozzart i Bah i ima efekta, hehehe :joint: