Bok ljudi! Aj da probam i ja: Box: bivša šupa/špajza cca 100x120x250cm (d/š/v) Lampe: MH 250w - HPS 600/750w gavita Sjeme: 3 x Purple Afgan Kush, 1 x Moby Dick - fem. od Dinafem Zrak: ispuh PK800m3/h, box vent mješa, upuh pasiv Zemlja: Potground P za start, dalje Potground H, perlita 30ak% u startu, dalje 10-15% Gnojivo: Hesi StarterBox soil, melasa zadnja 2 tjedna Potovi: 4 x 30ak litara, prvo čašice/male teglice Trening: lst, fim, topping za max. iskoristivost grow prostora, procijenit cemo zajedno! :gled: 28.12. stavljene u vlaznu maramicu 30.12. proklijale 4/4 31.12. prebacene u čašice pod MH 250w (24/0 rezim,1m udaljenost lampe, oko 25-26 temp.) 01.01. niknule redom: PAK3, PAK1, MD, PAK2 (2 Pac haha niknuo zadnji navecer, ovi drugi prijepodne) Kad su sve 4 niknule prebacio na 18/6, ubacio box vent da puse na najlakse u zid i vlazne rucnike na tacne. AJMO VIDJET KAJ DAJE LJUBIČASTI AFGANISTANAC! :D Nadam se da ce ekipa pratiti ovaj grow i svi savjeti/sugestije/kritike dobrodosle, zato sam i otvorio dnevnik! (A i prvi mi grow!) Update planiram min. 1 tjedno, vise po potrebi...Ako sam nesto preskocio - pitajtee! :wave: :vutra: Box vent je ispod lijeve tacne i puse lijevo u zid oscilirajuci vamo tamo, ali u zid, nikada direktno na čašice...
Hvala drug!! Pokusat cu izbjeci (pre)veliku guzvu sa dobrim tajmingom cvjetanja... A ko zna kak ce bit...:) @Stipe Drago mi je da si tu, poslusam sve kaj si rekao, i sam sam nesto od toga razmatrao (nemrem sad previse tipkat)
Oblijepit cu casice definitivno...:thumb: Razmisljao o scrogu al reko 1. grow je a i lakse mi ih isprat od hesija, mozda nekad napravim scrog sa 2 velika pota neke produktivne sorte...
@lauba je jos uvjek jer nisam doma, cim dodem spustim al bojim se da ih ne skuham malecke... Nisam spomenuo, turbina radi na 30% snage 15 mina svaka 2h, inace čupa sve iz boxa.
@Sensi Star Ima termo i speed kontrolu al neidem ispod 30% radi zdravlja turbine. Budem ju pustio da radi non stop pa cu pratit vlagu i temp. Probao sam nalijepiti foliju sa silikonom-nije islo, sa obostrano ljepljivom trakom-opet nije islo, okrecio ponovo i reko sam sebi: ko ga j..., bolje ce apsorbirat toplinu zidovi u cvjetanju pa cu mozda odvrnut balast na max u špici cvjetanja (825w de) ili do koliko cu moc da se ne speku. Stavit cu vent da puse izmedu lampe i biljaka kad jos malo ojacaju, zasad u zid da njezno mixa zrak. Zasad su na naopako okrenutim im buducim finalnim potovima, kad budu U njima podbacit cu stiropor po potrebi da im nebude zima za tabane po noći haha Hvala za interes i savjete drug!:)
Hvala svima na svemu! Sad kad turbina radi non stop temp je 24 a vlaga 30-35 (jel to ok?) s tim da sam ih nedavno: zalio sa šprickom (voda), obljepio izolirkom i spustio lampu na 50-60cm (i niže ću, samo da izvire do kraja svi listici..) Moby je bila free menkica, ima zdeformirani kotiledon i zasada samo jedan list izlazi, vidi se na slici. Nadam se samo da nije auto, pisalo je na ambalazi "Moby 100%"... Cim se rasire prek ruba idu u cca 1l teglice pa kad to ispune u finalne kante, tak sam bar planirao...
Skoro sam i ja zaLEDio. Ipak mi je, da bude sve kak treba, preskupo. Mislim da je LED u kombinaciji sa co2 bocom brutala. To mi pre-profi nekako, meni je growanje vise za hobi i gušt da tako kazem :D
Hvala drug! :thumb: Nesto sam malo testirao al nisam na max.. Nadam se uz pomoc turbine izgurat nekako unutar 10*C rasponu dan/noc, tu i tamo mozda malo preko...pasivno ulazi zrak iz stana kojeg grije centralno dok je lampa off (preko dana)...
@Triptank Lightproof-ano je na nacin da zrak ulazi kroz otvor u koji je umetnuta ona spuzva sto sluzi kao filter u akvarijima, blokira svjetlo a zraku pruza minimalan otpor, iako jos cu to malo modificirat.. @hazeri posto HID (a pogotovo de) ide s ljetom ko krava s baletom najbolje nam se naoruzat po zimi, jelda (iako sam mogao imati i bolji tajming, odmah poslije ljeta)
@Triptank Lightproof-ano je na nacin da zrak ulazi kroz otvor u koji je umetnuta ona spuzva sto sluzi kao filter u akvarijima, blokira svjetlo a zraku pruza minimalan otpor, iako jos cu to malo modificirat.. @hazeri posto HID (a pogotovo de) ide s ljetom ko krava s baletom najbolje nam se naoruzat po zimi, jelda (iako sam mogao imati i bolji tajming, odmah poslije ljeta) Jel bio samo sporiji od drugih ili deformiran, nesimetrican ili nesto trece?
@SATIVEX420 Hvala takoder! Jesi otvorio dnevnik?
Moj Moby je invalid. :( Skratiti muke ili mu dati vremena? :objesen: Sta mislite? Slicna iskustva? (neki su vec rekli) Razmisljam dali staviti jednu na klijanje?
Ljudi hvala na savjetima i zeljama! :) Rano ujutro dobile ful dozu Root-a, valjda im nece bit previse, Root mi miriši kao B-vitamin sa šećerom, nekak organski pa sam zanemario strah jer su malecke... (znaci vec mogu jest Root!? @Stipe , ak sam dobro skuzio..) Cim se ovo posusi presadit cu ih u 1lit teglice, nebi jos u finalne jer su velike. Posto sam jutros dao ful dozu drugi put bi trebala ici samo voda a zao mi nedat im nista kod presađivanja a nemam mikorize, mozda ipak maaalo Roota protiv stresa? 1 pitanje: Znam da uz ovo gnojivo nije potrebno namjestat ph pa nije potreban ph-minus ali da ga ipak nabavim za flush i za spustit ph kod zaljevanja golom vodom? Hvala puno groweri, vracam svima +vibru x 3!!! :sun2: :vutra: :sun2:
Eee super sto mogu nesto vec jest! :D Necu onda ph- uzimat.. Da, neznam ni ja sam zasto casice, utjecaj stranih foruma valjda haha :crazyd:
DAN 8. rezim: 18/6 temp/rh (dan-noc): 24,5-18,3/25%-40% hrana: 2xRoot (ful doza), 1x voda 6.5 Ph upgrade: AAW medium reflektor Šire listiće polako. Uskoro presadivanje u 1L teglice (cca 2 dana). Ako nebude nista od Mobija bit ce vega dok ova tri ne popune 70ak% prostora pa na 12/12... Peace my brothas 'n' sistas :joint: :let: :vutra:
MINI UPDATE Jucer presadjene u malo vece pote, zalivene sa ful Root-om. Napomena za dr.put: pustitida se malo bolje posusi i maalo bolje korijen razvije (3/4 su bile taman odprilike, jednoj bi jos 1 dan dobrodosao, al neka) :wave:
Takodje ti zelim "smrdljivo" i ljepljivo @Totalno fin :thumb:
Stavio sam ih na stolic i malo "ogrnuo", da im nije zima po noci dok su malene... :vutra:
Zalivene danas sa pola doze PowerZyma i SuperVita, korigirano na 6.5 ph. Nisam dodao Root jer su ga dobile prosli put kod presadivanja a i Root je organski jelda? Cini mi se nepametno mjesat ga sa Zymom... Moze li jedno zalijevanje Root, drugo Zyme+Vit a trece korigirana voda i tako ukrug? Foto update prek vikenda...
DAN 15 Moby PAK 1: PAK 2: PAK 3: Komplet: Temp: 19-26 Vlaga: 23-53% Moby i dalje ima svoju politiku. Nadam se da je uvijanje prvog seta listova radi niske vlage.. Zalivene sa: vidi predhodni post (ima i pitanjce vezano za nutrijente) :vutra:
Dobra vecer grow nacijo :rasta: Nesto malo akcije bilo u špajzu pa reko da ispratim u dnevnik: Topirane tri afganistanke nakon 3. node, čudnog mobya sam FIMnuo iz zahebancie, da ga jos dodatno retardiram kad je ionako neki mutant (neznam dali da ga uopce presadjujem u finalni pot, sta mislite?) Nisu jos presadjene jer cekam zemlju da dode sebi, bila je zamrznuta vani stajala ali suha, dobra, aktivirat ce se za jos dan-dva... Dat cu im par dana da se oporave (dobile su full dozu Roota odmah nakon reza) pa u finalne pote... Neznam kaj rec jos pa evo slike :wave:
Hocu sto mu gromova, znam da ih "žulja", ubrzo ubrzo, da dode zemlja malo sebi jos...:) Kaj mislis da ostavim ovog mobya cudnog, tj da i njega piknem u finalni pot ili da ga eliminiram?
DAN 21 Presadjene u finalne pote :puuuh:: Zalivene svaka sa 1L Roota i SuperVita full doze (zym sam predzadnji put dao, cca) :D Nastavlja se oporavak od topanja/fimanja u udobnim kantama 25L sa pot H i nesto perlita, zalivene... Vega ce trajat kolko ce trajat, no rush...:razvaljen:: Grow must go on :p
I ovak ih lagano ljuljka al budem pojacavao kak rastu, sad su malo stale poslije topanja...:bocni:: :razvaljen:: Al ide to polako nekako...
Razmisljam da izvadim MH i objesim HPS na vege-rezim na 400W da ih malo zagrije i ubrza rast eventualno... Razmisljam i da im podbacim stiropor ili nesto slicno da bude toplije korijenu zbog keramike na podu (sad su na onoj trening prostirci gumeno-spuzvastoj)... Misljenja & prijedlozi? :watch: Hvala unaprijed! (temp: 18-25, ja bi da je 20-26,27)
DAN 29 Podbacio striopor ploce 5 cm, za topliju korijen klimu :D Ispuh radi prek dana, odmori se tu i tamo, po noci na pola nocnog perioda (nakon 3h mraka) promjeni zrak 15 min. Plosnati vent puse u stranu da zavrti zrak od upuha, lagano ih ljuljka, radi non stop manje vise. Lampa na ful nisko (20-30cm) a da ih opet kolko tolko sve pokrije. Rotiram tegle svaka 3 dana ak se sjetim. Temp 18 - 26, rh 30-60. Dobile jucer dozu hesia: Root ful dozu SuperVit ful dozu Zyme pol doze TNT pol doze *probao korigirat na 6.5, neide ispod 6.9, reko OK, pljus Nikakva losa reakcija na gnojenje = ful doza drugi put, nakon 1 vode (jednom voda - dr.put gnojivo, ukrug) Sa Mobya skinuo najdonje lisce, malo. Ostale ni tako. Sad cu ih okupat sa onom malom pumpicom rasprsilicom, da im lisce osvjezim od eventualno prasine (obicna voda sa kap-dve ph down) :gled: Mislim da necu vise topirat osim ako naglo ne podivljaju slucajno. Loli pop ce bit, koliko zestok vidjeti cemo kad dode čas, uz vodstvo svih Vas, grow nacije, kao i sve ostalo, uostalom.. :rasta: :respect: Grow on :let:
Haz! Gasi tu baklju i odmakni se od teglica! :p (nisam jos gavitu objesio, jos upijaju plavi proljetni spektar (MH250W) pa dok se jos rasire ide gavita). Iako sam razmisljao zavrsit vegu s njom radi topline i inteziteta al bit ce i ovak ok (I hope so)... Tusiram ih cim se upali lampa jer tada im se otvaraju pore na listu, stomate (al ovo je mozda znacajnije nekome ko hrani folijarno, ja ih tusiram sa obicnom vodicom, refresh obicni) :)
mini UPDATE Dobra vecer ljudi, postovanje grow naciji!:smoke: Afganistanke i Moby usli u II mjesec zivota :) Mislio sam im dat vode veceras ali nije jos vrijeme, sutra ipak.. I tak gledam sta bi, vec sam digo lampu a netreba zaljevat, malo vrtim potove, malo ustipnem Mobya, na predzadnjoj nodi cini mi se, jer gledam ih i reko Moby je najvisi (najsativastiji je, normala) ali mu onda bacim jos Lst glave grane, bas sam ga nateg'o :watch:Mislio sam i tri afganistanke rastezat malo al nema se tu nista jos za dobar lst, dok se jos razgrana jos malo.. Da, i Mobiju je stabljika skoro duplo deblja u gornjoj polovici, sto mi je bas cudno... Na prstima mi ostao bolestan miris od mobijeve stabljike, bas otrov sativa onako, kiseli thc kao :D Slikano par min nakon lst-a i 1,5-2h nakon lst-a... :joint2:
UPDATE Dan 36 Pozdrav groweri i svi ko prati ovaj zapis :joint: Vega se gega, vjezbam strpljenje. Jucer objesio gavitu :D stavio na 400w, ostavio na 18/6, udaljena prek 50cm od lišća - temp 26, vlaga 40 / nocna 20-21, vlaga 55. Ubacio sam zbog gavite i jos 1 stolni kucni vent. Oporavile su se od treninga i sad samo cekam da se razgranaju u prostor.:watch: Cekam da se skroz osuse jos od vode od neki dan, pa ce dobiti full vege hesi gnojivo... Vec neko vrijeme su kao tuzne, obješene, valjda se moraju adaptirati na hps..?!...:bocni:: Bit ce valjda sve oke :razvaljen:: PS: shebane su slike, slikao kroz one naocale, bit ce bolje dr. put :wave: Cheers & grow on @ :vutra:
Pitanje/procjena: Prerano (ili nije) za 12/12? :djede:?
Hvala ti na misljenju Haz, cekam da vidim hoce li jos netko sugerirati nesto, ali slabo zasad.. Nema veze, bit ce super iako je 1.grow :p Pricekat cu jos koji dan da dobiju jos jednu punu dozu hesia jer im je prosla dobro sjela pa na 12/12 :D U međuvremenu je pao lst na 2 afganistanke jer su bile prekupusaste i tu i tamo malo čupnem male izraste sa donjih grana u hladu. Bit ce foto session prek vikenda.... (cudni list je mobijev) :vozdra: Jeste li primjetili razliku u radu kod mutant biljaka u odnosu na normalne, kod istog straina?
Samo je jedan takav @Triptank ali da vidis stabljiku, na izlazu iz zemlje je trostruko tanja nego gore, pri vrhu. A i ima nesimetričan rast od pocetka, rasla je samo s jedne strane stabljike, zato sam je i savijo žešće (i da ujednacim rast sa ostalima znajuci da je sativa dominant) Valjda necu postat mutant kad zapalim tog mutavog mobija, a i ako postanem volio bih dobiti super-moć komunikacije sa biljkama: "A daaaj nam smanji ph ovo je fuuuj", "Alooo gazda žedne smooo" :lol:
:( Malo sam radio lst i napukla grana na dve afganistanke ljubičaste...povezao izolirkom...jbg...valjda ce bit ok... Pustit cu zato jos dan-dva da se oporave pa na 12 12 :sun2: Pitanje: Koje gnojivo dati na prijelazu na cvjetanje? Zadnju vege-dozu ili vec neku mini bloom dozicu? :oops: Na 500w je lampa od jučer ak nisam spomenuo...
Trenutna situacija: Nisu bas istog rasta al sta im mogu ja Sutra na 12/12 i zalijevanje :sun2: Peace my brothas & sistas :respect: :vutra:
Temp je cca 20-21; 24-26, ma dobra je kaj jaznam, neg nisu realne slike ispod hps-a, budem ih vani poslikao da se bolje vide... A ima na lišću tu i tamo rupice, bas kao da su probusene, sa ostrim rubom, ne kuzim od cega to bude... Bila je i neka žućkasa diskoloracija na donja 1-2 lista ali lezali su na vlaznoj zemlji... Zadovoljan sam sa zdravljem afganistanki opcenito, moby je mutant ali dobro zgleda. Dva su fenotipa PAK-a koliko vidim do sad, dva patuljasta klasicnog indica profila i jedan koji je nakon topiranja sam krenuo da se širi kao da ima neki "nevidljivi LST"...
DAN 44. - DAN 1. @12/12 :let: Prebacio večeras, stavio na 600w, zalio sa root ful, zyme ful, supervit ful, bloom 20ml - 2,5-3l je svaka dobila cca, nije ni procurilo, drugi put s vodom malo pojačam.. Temp 26-27, a u mrak-periodu valjda nece ispod 18 hebemu misa, iako, radi sva ventilacija non stop.. Nisam sliko jer nema razlike, budem uskoro Vidjet cu sad kak ce to ic, moby vec bezi u visinu, nekak cu ih zravnat po putu... Neki lolipop cu probat napravit kad se protegnu - moram ih dobro pratit! Idem sad, tipkamo se ubrzo :wave::respect::vutra:
@Alucard123 25-30l stane supstrata u kante, da. Da, to je visina cca. Rotiranje u vegi isto zasto i u cvjetanju, ravnomjeran rast, experimentirao i bez pa su grane s jedne strane bile razvijenije. Imao sam 1 presađivanje viška pa je bio sporiji start, zao mi je sto nije po tvom ukusu drug, potrudit cu se bolje drugi put da ne čekaš toliko, sorry :thumb:
Koristim visinu drug, zato i jesam jednom topirao. Nemoj koristit moj dnevnik za mjerenje velicine kite, otvori svoj za to, ako me razumijes. Uvjek sam za diskusiju i razmjenu misljenja i iskustava, dokle god je konstruktivno, inače nebi vodio grow dnevnik.
Podmetnuo niske (i skuzio da sam mozda mogao umjesto toga spustit mobija, jer je on najvisi - na zalijevanju cu ga LST-jat mozda, da ga spustim) Nisam jos nista pocistio s najdonjih grana jer nisam siguran sta cistit a sta ne... :oops: Bojao sam se nocne temp ali ok, 20-21, a pod lampom gdje je senzor, 26-27 Dat cu boost slijedece gnojenje onda, ja se bojah ga im odma dat... :eek: @Ahill nemres fulat mobija, ostalo su PAK Edit: sad neznam ni ja koji je, krivo sam reko. Al znam ja. E, i slike jos pronasao Ugodnu vecer :razvaljen:: Hps su slike, neznam di su naocale, htio sam vise slika al nes sam krivo kliko
Pozdrav svima Mislio sam mali lolipop napravit sad al nisam siguran dali im sad smeta radi strecha, istezanja tog u cvijetanju, pa neznam dal da sad malo, pa dovrsim poslije ili sad niš, sve poslije :zvezda:: Kak vi radite,kaj preporučate?:watch: (drugi im je dan danas, mrrrvicu su veće nego na slikama post iznad)
Eee to. Bitno da je hermi-free metoda :bocni::
MINI LOLIPOP Dobra večer Malo sam curkama depilirao nogice, ali samo za babinu haljinu, poslije strecha cu ih ozbiljnije, za minicu :) Neki kažu ovako, neki onako, ja ih ošišao malo 3. dan na 12/12 pa šta bude (nadam se da nisam usporio stretch previše i da se neće ljutit) :vozdra: Nakon lolipopića dobile odstajalu vodu korigiranu tek toliko da se ph spusti ispod 7.0, 3 litre po potu. Moby je gore desno, ostalo su PAK-ovi, nemaju ujednačen rast al šta ću, nisu klonovi. Moram jos ovih dana objesit ovaj plosnati vent na zid, kutije na kojima stoji kradu prostor. Temp 20-21 / 26-28, malo toplije al izdržljivo, nadam se. Lampa je dosta visoko, oko 80 cm, da se eventualno izduže al ustvari da ne grije još više. Slijedeće zalijevanje ide full hesi flower, sa boost-om. Slike su sa naocalama, bez i pola-pola. Veliki pozdrav
Ok. Spustit cu onda lampu pa vidjet kak ce se odraziti na temperaturu pa po potrebi pojacat ventilaciju... U funkciji plovka je termo senzor od prima klime na kojem je temp/vlagomjer pričvršćen gumicom, a reguliram mu visinu kvačicom za veš, klizi po kablu... I love growing maaan
Vikend UPDATE Pozdrav svima :rasta: Kraj prvog tjedna na 12/12 Zalivene večeras sa full dozom hesi flower po tablici, oko 4l po potu bez runoff-a, bez korekcije ph. Prije zalijevanja preorao povrsinu s prstima, suha je i "potrošena" zemlja pa razmišljam drugo zalijevanje zamjenit gornja 2-3 cm sa svježom zemljom... Mobija trenirao - lst na 4-5 grana i uštipnuo 2-3 cm na glavnoj grani,malo ošišao pri dnu, da ga stignu PAK-ovi, sad je gore lijevo... Izbacio podmetače, usisao pod, digao vent drugi da puše po krošnji, plosnati vent mješa ispod krošnje, svi rade non stop, jasno... temp. 20-21/25-26, vlaga niska 20-30 Uživajte i širite dobru vibru :respect::razvaljen:: :vutra: (ja se izvinjajem na hps slikama, drugi puta cu ih na vanjski foto sešn)
Dobro veče svima Danas se lampa nije upalila u 6 nego sam ja u 7 to primjetio, iscupao kabl i ukljucio i evo dosad radi ... neznam u cem je problem, nije pregorila lampa, sve izgleda ok, imam jos 1 timer pa ga mozda promjenim ujutro jer neznam kaj moze drugo bit :zvezda:: Ekipa, hoće ih zbunit taj sat vremena kaj su bile duže u mraku??? o_O Sad me to brine ful, idem 1 zrolath :razvaljen:: Inače, zalio sam ih sa odstajalom vodom 6,3 bez korekcije, sa malim run off-om i jedva vratio u box, pogotovo mobija (sad je dole desno) A nece im nista bit, jelda?
Tenkz Panta, malo si me smirio... Vidjet ćemo jel će se ljutit, očekujem da se još malo izduže prije početka formiranja budova...
Thanks Haz, my man :puuuh:: Hvala Vam ljudi, lakše dišem... :thumb: :vutra: Hooked to growing! :D
Vikend UPDATE Dobra večer svima :wave: Večeras odradjen lolipop, relativno dobro sam ih ošišao al nevidi se baš na slikama-dr. put :fuck: mozda je mrvicu prerano al bolje prije neg kasnije, sad ih vise necu dirat uopće, eventualno rotacija... Lampa pjacana na 750w - temp 27 na sondi kaj visi, okačen plosnati vent na lance za laksu regulaciju visine, ventovi na jedinici a ispuh ojačan 1 lancem, na 40-50% brzine, termostat mu podešen na 26 stupnjeva... Zalivene sa ful dozom po tablici, očišćen box... 'Top dresao' sa friškom zemljom i posuo perlita odozgo, prije zalijevanja... Probat cu ih jos s vremenem dovest nekako u istu visinu, nemogu više niš veceras... :razvaljen:: Sad ih samo mazim i pazim, da ih špricam malo s nečim nekada?:respect: :vutra: Hooked
Slike od jučerašnjeg loli popa: (zgleda da je jedan kush lagano počeo...):sun2: Odlučio sam promjenit režim prehrane sa klopa-voda-klopa na klopa-klopa-voda (sa run off-om dobrim) jer imam obični hesi, nemam pro line, čini mi se da je slabiji koncentrat pa će tak bit taman, nadam se.. Mobijevom glavnom budu sam malo slomio vrat da ga kuševi stignu, jednog kuša sam podmetnuo da zniveliram visinu... Lampa na 750w na 60-70cm od krošnje, temp 25.5-27.3, noć 20-21... Ide sve ok zasad koliko vidim...
Hoću tvrde topove @hazeri , ko kamen brateee, da pucaju zubi u drobilici haha (stavit ću je na 60 cm a kad nahajcam na 825w dignut na 70ak) Vodio sam se pravilom koje sam pročitao negdje na netu, a kaže 10cm za svakih 100w (vrijedi za double ended hps)