Pozdrav svim clanovima Vutra foruma, Nakon kratke pauze vrijeme je za drugi grow.:let: Ovaj puta sa 4 biljke i 4 Hansa. :) Od treninga - topiranje (jednom sigurno, ako ne i dva puta), lagani LST te umjereni loli (ne bi volio da mi curke jaja dobiju :D). Na klijanje (sjemenke upiknute direktno u zemlju) sam stavio 5 sorti - Kosher Kush, LSD x2, Sensi Star x 2, Blue Cheese i CBD Nordle, a najbolje cetri ce biti presadjene 25 litarske potove. Da na pocetku growa ne bi bilo sve super pobrinula se zemlja Plantella Bio Start (pakiranje od 20 L) - sjemenke sam stavio klijati u tu zemlju i potove prekrio tankim prozirnim najlonom (na kojima sam izbusio cackalicom 4-5 rupa ) da drzi vlagu. Najlon sam ucvrstio gumicom i cekao da sjeme isklija. Sve je bilo lijepo i krasno - sjemenke isklijale 5 dan, a onda sok!!!! Dignem najlon na jednom potu, a po vrhu zemlje hodaju 3-4 root aphidsa!!! :mad:Razmisljam sta napraviti, neem ulje, duhan, ovo ono, ljut ko pas - nista od toga, ako koji govnar ostane ziv nakon tretmana napraviti ce mi zesce sranje kasnije. :objesen: Odlucio sve presaditi u BioBizz All Mix zemlju - bilo me je malo frka kako ce reagirati na "jacu" zamlju i ovakakv stres, al nakon 2 dana "hocu - necu rasti" ipak lagano krenule rasti. Presadio sam ih tako da sam napravio prstom rupe u zemlji dubine 7 - 8 cm i u tu rupu stavio biljke da korijen uopce ne dodirujem rukom i malo namocio zemlju vodom pomjesanu sa 2 ml root juica na litru vode. Znaci ovo zarazeno govno od zemlje za indoor ne kupujte ni slucajno! A sad dnevnik i detalji growa..... Sjeme: - Sensi Star (Paradise Seeds) fem. - LSD (Barney's Farm) fem. - Kosher Kush (Reserva Privada, DNA Genetics) fem. - CBD Nordle (CBD Crew) - Blue Cheese (Barney's Farm) Oprema: - Pirate Box 120x120x200 - rasvjeta Hans LED 180 w 4 kom. - turbina Prima Klima 430 m3/h, filter Prima Klima PK125 480m³/h - klijanje 1.5 L plasticni potovi, 25 L plasticni potovi za vege i cvjetanje - Advanced Star klipni ventilatori 4 kom. i
Hvala na podrsci.
Napravljeno i ulje za zenu. :):):)(ovo je samo dio, ostatak je vec pocela koristiti):thumb::thumb::thumb:
Javim.;)
Zaboravio napisati manji osvrt na strainove... Kosher Kush - ne trazi puno nutrijenata, jednostavna za trimanje, kolicina cvjetova je neka sredina, kod prebacivanja na 12/12 rezim svjetla stretch je za vise od duplo od visine biljke u vege LSD - nije osjetljiva na nutrijente, takodjer ih ne trazi puno, stretcha se za duplo od visine u vegi, dala je kolicinski najvise (430 grama) Sensi Star - trazi dosta nutijenata, ne stretcha se puno, brzo je gotova sa cvjetanjem CBD Nordle - malo je osjetljiva na nutrijente na pocetku, u cvjetanju je opet obrnuto, stratch je vrlo mali, najteza za trimanje jer ima puno malih listova
UPDATE - kraj!:respect::thumb::let: Konacno je dosao kraj i za CBD Nordle. Mislio sam da ce jos neko vrijeme biti pod :sun2:, ali trihomi su rekli da je vrijeme za berbu. Ona je nesto kasnije od ostalih pocela cvjetati, tako da je ona ukupno cvjetala oko 70-75 dana. Zadnja 3 zalijevanja samo voda i odradjen je flush. S obzirom na temperature vani malo se zadnjih par dana "nakostrijesila" jer joj je bilo vruce. Mogao sam je jace lolipopati, al jos imam strah od toga.:vozdra::D:D:D Ona je najmanja od svih, ali su topovi fino popunjeni. To je to ekipa....do iduceg dnevnika...pozdravljam.:wave::wave::wave: :respect::vutra::respect:
Hvala ekipa!:respect: Najava za iduci grow - autopotovi 25 l i BioTabs!;) :vutra:
UPDATE - hervest LSD & Kosher Kush - ukupno 121 dan - cca. 70 dana cvjetanja :makaze::makaze::makaze: Jucer popodne su izvadjene iz boxa da danas ne gubim vrijeme sa izvlacenjem i sl. zezancijama. Neocekivano su se prelomile preko noci tako da sam ih mogao snimiti samo u trenutnom stanju. :objesen: U prvom planu LSD, otraga Kosher Kush Kosherica je bila samo na vodi zadnja dva tjedna i nisam radio flush. LSD je na vodi zadnja tri zalijevanja, a do tada je bila full doza po BB tablici. Kod nje i da sam htio raditi flush nisam mogao jer nije bilo sanse da prodje kroz vrata sobe. Ajmo sad fotke jer to se trazi.:D Trimanje LSD Kosher Kush I susenje - LSD Susenje Kosher Kush I obje zajedno - u ducanu me pitali - "Gospodine, vi stvarno puno vesa doma imate za susenje kad vam treba toliko kvacica", " Da samo znate koliko, uh."- odgovorih.:D:D:D Ostala jos CBD Nordle. Nju cu za cca. 2 tjedna skidat. Aj zivjeli! :wave::vutra::wave:
Hvala vam ljudi na pohvalama. Puno je tu truda i vremena ulozeno. O edukaciji oko growanja da ne pricam. To je na svakodnevnoj bazi. Za lijek je pa nije tesko.:thumb: Al mogu bez pardona reci da sam na ovom forumu naucio barem 80 posto toga. Ostalo su knjige i internet. Svaka cast na ovom forumu, clanovima i vodstvu. Veliki respect!:vutra:
@hazeri Ma jok, gotova je. Trihomi svi mlijecni i dosta smedjih.
Mjesta sada ko u prici.Cak sam sad jednog Hansa okrenuo okomito da bocno pici po Kosherici.:D
UPDATE - 106 ukupno , 96 na 12/12 Hervest Sensi Star!:let::makaze::makaze::makaze: Sensi je flushana prije malo vise od tjedan dana i ostavljena u boxu da se zemlja potpuno posusi. Sinoc "pala" pod noz.:respect: Cvjetala je ukupno oko 58 dana. Kolicina? - moglo je i bolje, al biti ce to sve ok. Korijen je fino popopunio 25 litarski pot Nakon trimanja stavio sve na susenje Idemo dalje....slijedeca vjerojatno Kosher Kush. :vutra::wave:
Dobro jutro prijatelji moji - kavica u prirodi.:):wave:(pozdravlja vas i ona "bonsai" Sensi Star curka (4 str. dnevnika) - razvila se u vrhunskog komada hehe). :vutra:
Fotoaparat. Ne moze mobitel tako odradit. Hehe.:thumb:
Hvala drug, napraviti cu tako. :thumb:
@L0oD legendo Nije mi vrag dao mira pa sam isao bacit pogled na trihome...:D..situacija je slijedeca - Sensi Star skoro svi mutni jos nema smedjih - Kosher Kush - vecina mutnih, ali i dosta pola-pola, smedjih nema Sve ide u ulje, pa sam planirao veceras Kosherici bubnut max dozu gnojiva (Bloom, Top Max, Heaven, ActiVera) - nakon toga ili jos jednom voda ili flush i onda branje Za Sensi se dvoumim sad sta da napravim - samo voda veceras pa nakon 4 dana flush i kad se zemlja posusi branje ili? Slobodno svi dajte kakav savjet. Tnx svima.:respect: Ma zao mi je sto nisam prije bubao max doze. Zena bolesna, pa trci skaci oko nje, pa doktori, pa lijekovi, posao....ma ne mogu na sto strana, pa su mi se od svega toga pomjesale tablice gnojenja.:fuck::( EDIT: Imam onaj GIB-ov mikroskop i ako se s njim udari negdje prestane radit svjetlo. I to mi se sad dogodi, udarim slucajno u stol i rikne zaruljica. To mi je vec treci. Sva sreca da sam trihome prije pogledao. :objesen: Dajte kakav savjet za neki bolji mikroskop.
Ne znam jos na Kosheru. Veceras bacim pogled na Sensi i na Kosher.
UPDATE - 96 dana ukupno - 62 na 12/12 Pozdrav Vutra ekipi!:respect: Long time no see...:D:D:D Sa vremenom sam po obicaju nikako, pa i dnevnik kaska., ali nista pametno se ne dogadja osim sto se cure debljaju i blize se svome kraju. Vodu sa hranom dobivaju svaka 3-4-5 dana, kako koja. od zadnjeg updejta dobivaju po 3 ml Blooma , 3 ml Heavena, 2 ml Top Maxa, 2 ml Acti Vere i koji puta izmedju dobiju samo cistu vodu. Grow stavljam po potrebi ako vidim da kojoj fali, a to je vecinom Sensi Star. Kosher Kush zadnjih mjesec dana grow nije vidio jer mu ne treba. Napravio sam jedan zayeb jer sam zbog opce strke i manjka vremena u privatnom zivotu krivo racunao kada ce mi zavrsiti pojednine biljke pa sam im davao premalo Blooma i Top Maxa i Heavena zadnjih tjedan dva. Top Maxa je trebalo 4 ml na litru, Blooma takodjer 4 ml i 5 ml Heavena. A sad sta je tu je. Prva ce zavrsiti Sensi star kroz 10 do 14 dana. Ostale cu od sada pumpati sa hranom max. Nakon Sensi Stara mislim da ce Kosher i LSD jednako zavrsiti, dok je CBD Nordle jos minimalno 20 dana do kraja, a mozda koji dan i vise. Temperatura noc 21, dan 24, vlaga 50-60 posto. Evo fotki pa da malo slinite....:drull::drull::drull::D:D:D Zajednicka (raspored biljaka je isti kao i u zadnjem updejtu) Sensi Star - na samom je kraju, veceras provjeravam trihome i odlucujem jel ide jedno max gnojenje ili voda, pa onda za par dana flush LSD - ona se jos treba podebljati, pije vodu ko luda svaka 3 dana, zavrsava za cca. 14-do 20 dana Kosher Kush - mislio sam da ce se kod nje, s obzirom na veeeliki inter noodalni razmak malo bolje popuniti topovi, ali izgleda nista od toga - zavrsava tu negdje kada i LSD mozda koji dan prije, malo sam razocaran prinosom, ali se nadam kvaliteti CBD Nordle - ova me ugodno iznenadila jer je na pocetku bila nekako "osjetljiva", pa ti svjetliji listovi, pa ovo pa ono, ali na kraju je dobila finu boju i lijepo pocela pumpati cvjetove Dragi svi, sledeci updejt je vjerojatno hervest Sensi Star.:makaze::wave: Zivjeli vi meni, i zivjela nama nasa draga :vutra::respect:
Hvala drustvo na pohvalama, trudim se i ucim od najboljih. :respect: Taman kada sam savladao BioBizz, opet ispocetka, ali sa BioTabsima. :DTrenutno njih proucavam za slijedeci grow u autopotovima.:thumb:
UPDATE - ukupno 75 dan, 40 dana na 12/12 Pozdrav clanovima Vutra foruma :respect: Nakon (opet) poduze pauze konacno uhvatio vremena za sjesti i napisati dnevnik. Curke su trenutno u fazi debljanja. Neke vise neke manje. Situacija u boxu je takva da mi se cini da ce Sensi Star najprije zavrsiti, slijedi je LSD, pa Kosher Kush, a zadnja ce vjerojatno CBD Nordle, al o tom potom, vidjet cemo kako ce se stvari razvijati. Curke piju full razlicito - LSD svaka tri dana 7 litara vode, Kosher Kush i Sensi Star svaka 4 dana 6-7 litara, a CBD Nordle je najmanja i vjerojatno sa najmanjim korijenom pa ona cuga svakih 5 dana 6 litara. Prakticki skoro svaki drugi dan moram zalijevati i prilagoditi obaveze tome sto mi je malo tlaka, al sta se moze. Raditi sa razlicitim strainovima je nazalost ovo oko zalijevanja neizbjezno. S obzirom na tu zayebanciju i manjak vremena, nabavio sam 4 Autopota od 25 litara sa tankom od 47 litara i slijedeci grow idem sa autopotovima i BioTabsima. "Zarazio" me @hazeri, a bome i @Pantagan. Koliko vidim, to sa autopotovima i BioTabsima funkcionira, pa zasto i to ne probati i olaksati si "muke" oko zalijevanja.:respect: Svako zalijevanje gnojim i ipak ne korigiram PH vode (najavio sam na pocetku dnevnika da cu korigirati sa Hesijem), nego ostavim vodu da odstoji pola sata- sat, stavim gnojivo i zalijem. Runoff ne provjeravam, jer biljke su okej pa zato i nema potrebe. Ne provjeravam ni PH.:D Temperatura u boxu noc 18-19 C, dan oko 23 C. Sto se tice vlage varira od 40-60 posto, al neki prosjek je 50. Sve zajedno u boxu (dolje lijevo CBD Nordle, dolje desno LSD, gore lijevo Sensi Star, gore desno Kosher Kush) Najmanje je gladna Kosher Kush, napucana dusikom kojeg uopce ne dobiva. Nju filam sa Bloomom (2 ml na litru), Heavenom (3 ml na litru), Top Maxom (1 ml na litru) i Acti Verom (2 ml na litru). Zadnja dva zalijevanja sam svima digao dozu Top Maxa na 2 ml/L (po manualu od BioBizza je 1 ml, al ipak povecao dozu neka se posteno pumpaju budovi). Ona se od svih najvse istegla u visinu, a na lolipopanje je reagirala tako da mi je pokazala jaja :D - oslo dolje jedno 5-6 komada. Inace ona ima nevjerojatno velike internoodalne razmake, a to je pokazivala jos od pocetka. LSD je nekako najlaksa za growanje, ne trazi niceg posebno, niti je osjetljiva na gnojenje. Ogromna je i cini mi se da bi bez beda mogla i u veci pot. Imam osjecaj da je stalno zedna. Jednom mi je popila 8 litara vode. Nju gnojim isto kao i Kosher Kush samo sto njoj dajem svako zalijevanje 1 ml/L Growa. Sensi Star je sto se tice gnojenja umjereno osjetljiva, ne voli pretjerivanja. Ona je na istom rezimu hranjenja kao i LSD, ali vidim da cu njoj morati malo podebljati dozu Growa (dusika) jer je lagano krenula loviti zeleno zutu boju. Ima ogromne listove, najvece dosad koje sam vidio. Fino se pumpaju budovi kod nje i izgleda trenuno kao da je netko bacio secer u prahu na nju. Hehe.:) CBD Nordle - zayeban strain, osjetljiva na gnojenje, bas me muci. Ima svjetlije listove pa je tesko skuziti kada joj treba dusika, a kada ne. Treba biti izuzetno pazljiv sa gnojenjem jer vrlo brzo pokazuje negodovanje u vidu flekica na pojedinim listovima. Definitivno nije strain za pocetnike. Nju gnojim kao i sve druge, ali povremeno korigiram kolicinu gnojiva ovisno kako procjenim da joj treba. Trenutno najslabije od svih puni budove, al nadam se da ce i ona polako krenuti. :wave::vutra::wave:
Hvala svima na podrsci. Ostaje nam da guramo dalje. Nije lako, al nema odustajanja.
UPDATE - ukupno 56 dana, 21 dan na 12/12 Pozdrav svima i isprike na poduzem nepisanju dnevnika. Nazalost zeni su mi otkrili jos jedan tumor od 4 i pol centimetra (pokazala magnetna rezonanca) u zdjelici blizu anusa i koji pritisce ureter desnog bubrega pa me je to malo "dotuklo" i to je razlog zasto nisam redovitije pisao dnevnik. Nije nam jasno od kuda sad to s obzirom da je uzela od prosle operacije (izvadjena maternica i jajnici - bio je metastatski tumor u janiku) skoro 100 grama ulja. To ulje koje je uzimala je bilo provjereno dobro, ali nije bilo moje vec ono zadnje koje sam kupio. Markeri su joj cijelo vrijeme u normali, nigdje se nista nije prosirilo, limfni cvorovi nisu povecani pa smo ostali sokirani zadnjim nalazom. Moram napomenuti da smo napravili pauzu od ulja od 2 mjeseca jer vise nije mogla podnositi ulje - moguca prezasicenost kanabidoidima...ne znam ni sam jel to bilo to ili nesto drugo. Prije nego smo isli na magnetnu rezonancu je pocela ponovo uzimati ulje (ovo moje iz zadnjeg growa) jer sam htio da preventivno uzme jos oko 60 grama ulja. Kada je krenula sa uljem nismo znali da ce nalaz MR-a biti takav. Za par dana ce opet biti na gramu, ali zbog operacije koja je ceka morati cu je opet "skidati" sa ulja. Kada je zadnje uzimala ulje (prije pauze od 2 mjeseca) uzimala je 1 gram preko supozitorija (0.5 grama, 2 puta dnevno, supozitoriji sa kakao maslacem) i 0.33 grama na usta navecer, pa mi tek nije jasno kako se stvorio novi tumor!?? Sada uzima sve tri doze na usta. Ajmo sad malo na dnevnik..... Nemam nista previse za napisati (a ni volje bas), biljke uredno rastu i 5.4 su pocele sa cvjetanjem, osim CBD Nordlea koja se ne moze odluciti jel bi cvjetala ili ne. Od 16.3 nisu niti jednom dobile Bio Grow jer nije bilo potrebe (malo su mi bile previse napucane dusikom) - jednom su od tada zalivene cistom vodom, a nakon toga je krenula lagana prihrana sa pola doze Blooma, 1 ml Activere, 1 ml Bio Heavena. Od 31.3 su na 2 ml Blooma, 2 ml Heavena, 1 ml Top Maxa, 2 ml Activera. Veceras, kada sam ih zalio su dobile uz sve navedeno i 1 ml Growa. Zalijevam ih svaka 3-4-5 dana kako koja trazi. To mi malo ide na jetra jer preakticki ih moram zalijevati skoro pa svaki dan. Veceras sam odradio lagani lolipop, ali cu jos dodatno porezati kad vidim da su stale sa izduzivanjem. One fleke, hrdja, sta li je vec je stala i nema je vise. Temperatura noc 18-19 C, dan 23-25 C. Vlaga 40-50 %. Zajednicka (dolje lijevo CBD Nordle, dolje desno LSD, gore lijevo Sensi Star, gore desno Kosher Kush) CBD Nordle (njoj je normalno da ima ovako malo svjetlije listove) LSD Kosher Kush Sensi Star :vutra:
Mjerio sam ppm prije par mjeseci, mislim da je bio u granicama normale. Vidis bas bi mogao izmjerit ppm ovih dana.:thumb:
Razmisljao sam i o tome, ali u buducnosti planiram preci na autopotove.
Kod menestalo je to sranje i ne siri se dalje, sto je dobro za moje zivce.:D Iduce zaljevanje za cca. 5 dana ce dobit pola doze Blooma. Dusika nikako jer su i prenapucane. Da sam znao da su te CBD sorte tako osjetljive pitanje da bi ih stavljao ili bi ultra pripazio oko svega. Al oke, uci se na greskama.
@Joe1234 Samo sam jednom prije korigirao PH sa Hesijem tako da nije to nego zemlja i gnojivo od prije spustaju na 6.6. @209 Da, da, to je to. Ja sam jednom stavio Bactrex.. koliko cesto ga stavljas s obzirom na gnojenje i sa BioBizzom (koje komponente od BioBizza koristis)? I ja si nekako mislim da je bolje ne korigirati vodu,mada sam planirao korigirati, al mislim da cu odustati od toga.
Evo malo PH podataka.... Napravio sam jedan eksperiment vezano za PH vode - on se mijenja ovisno o satu, vremenu...naime u 4 popodne je PH vode 7.5, u 8 navecer 7.7, dok je u 10 navecer 7.3!!! Zalio sam veceras Kosher Kush i Sensi Star sa cistom vodom (PH 7.6) i runoff je bio 6.6 na obje!
Ventove sam odmah korigirao cim mi je Himalaja to spomenuo (napisao sam gore) Kada sam zalijevao sa gnojivom nisam korigirao (niti provjeravao PH). Korigirao sam samo cistu vodu. Znam da treba mjeriti nakon dodavanja gnojiva.
@opa cupa Znaci da ne korigiram vise PH...samo cista nekorigirana voda (ili voda sa gnojivom) ? Sinoc sam zalio LSD sa korigiranom PH 6.5 (Hesi korektor) cistom vodom i cini mi se da i ona negoduje (a LSD je prilicno otporan strain)...napravile su se kandzice, tako da nisam vise pametan.
Vlaga je okej, sve u normali, tak da nije do toga. Tnx
Nije prijatelju...meni to izgleda ko hrdja koja se sa CBD Nordlea siti dalje Ventovi pusu direktno na biljke od kad me je @Himalaya Gold upozorio na to. Poskidao bi dio tih listova kod lolipopa, al se bojim da to ne bukne po cijelom boxu u kratko vrijeme. Ako se prosiri ide sve u smece i ispocetka.:(
Drustvo imam izgleda problem sa nekom vrstom preonospore (plemanjace)...ili hrdje. Ovako izgleda ju zarazeni listovi od CBD Nordlea...ne izgleda mi to da je pregnojavanje ili PH problem jer se pocelo siriti na LSD (nesto sitno na par listova...ko hrdja), ima i na Kosher Kushu u naznakama. Jutros primjetio na jednom listu LSD-a Sa gornje strane Fleka kada se gleda sa kontra strane prema svjetlu Iskreno bojim se da mi sve ne propadne..... @Stipe @t@mara @Pantagan @Zelenko63 @L0oD
Ma meni jednostavno nije jasno od kuda toliki dusik kad sam im 1 ml Growa dao samo jednom, a Alg A Mic, Acti Vera nemaju skoro nista dusika. Kazem, sumnjam i na Bio Heaven, on ima 1.2 posto dusika, al opet.... CBD Nordle mi stoji na mjestu od zadnjeg flusha (subota). Ne mice se ni naprijed ni nazad. Nadam se da ce krenut za koji dan.
Iskreno mislim da se CBD nece oporaviti i da ce urod biti dosta manji zbog ovog zayeba.:( A i Kosher Kush mi se nekako kilavi. Sad neka se stretch-aju pa cemo vidjet dalje...
UPDATE - 36 dan (vege) 1 dan 12/12 Veliki pozdrav vutra ekipi, vrijeme je za update.:respect: Curke su sinoc prebacene na cvjetanje, odnosno rezim svjetla 12/12. Hansovi prebaceni na "flower mode".:thumb: Nazalost, doslovno pred sam kraj vege, dogodio mi se problem CBD Nordleom.:( Zadnje zalijevanje su sve curke dobile 4 ml Roota, 2 ml Bio Heavena, 3 ml Acti Vere, 1 ml Alg A Mica, a CBD Nordle i ekstra 1 ml Fish Mixa jer sam mislio na nesto svjetlije listove da joj fali dusika. Medjutim tu je bio zayeb, veeeliki zajeb. Taj strain ima nesto svjetlije listove (skuzio naknadno googlajuci) i izgleda da je jaaako osjetljiv na pregnojavanje, pa sa je nazalost skurio dusikom (nije PH problem kako se pretpostavljalo) https://www.vutra.org/threads/ako-imate-problem-ovdje-možete-pitati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/page-449 Sva se vrlo brzo odigralo pa je od pocetka do kraja ovakvog stanja proslo manje od 48 sati, ali popravka nazalost nema. Flush je napravljen, ali nayebali su fan listovi, al sta je tu je, uci se na greskama. Ne moram reci da sam ljut i jadan jer sam stvarno pazio kroz cijeli vege da bude sve okej i onda ovako, pred kraj vege mi se ovo dogodi. Slijedece zalijevanje sve 4 dobivaju samo vodu (korigiranu), a dalje cemo vidjet. "Skureni" CBD Nordle Kosher Kush je takodjer napucan dusikom i zato zadnje zalijvanje niti jedna nije dobila dusik osim sirote CBD Nordle. Da sam svima stavio Grow (dusik) kako sam planirao sve bi nayebale. Iskreno ne znam od kud toliko dusika kad su samo jednom dobile Grow. Moguce da je Bactrex od BioTabsa napravio svoje, pa bi bilo bolje da uopce nisam stavljao niti jednom Grow (dusik), a cini mi se ni Bio Heaven koji isto ima nesto dusika. Uglavnom ako netko planira saditi CBD Nordle, jako, jakoo pazljivo sa dusikom!!! Temperatura 19 noc, 22 dan. Vlaga 50-60 posto. Jucer ispuh spojen kroz prozor (roletu), vlaga 45-50 posto, u flower modeu temperatura 24 stupnja. Snimio sam ih veceras prije paljenja svjetla. Zajednicka (dolje lijevo CBD Nordle, dolje desno LSD, gore lijevo Kosher Kush, gore desno Sensi Star) LSD je ludilo kako raste (da ju nisam LST-om savijao bila bi vec visoka garant preko pola metra) Kosher Kush Sensi Star (nju jedinu nisam "vezao") :vutra::wave:
Po cemu se vidi da im fali zraka? (da jos nesto novo naucim);) P.S. Mislis na CBD Nordle i Sensi Star na onih par lagano "smezuranih" listova?
@Himalaya Gold Usmjereni su pola na biljke pola na pod. Ostalo mi je tako kada su bile male jer nisam htio da direktno sav "vjetar" puse po njima. Al i ovako imaju dovoljno vjetra da se lagano njisu grane pa nisam puno dirao. :D Kasnije cu ih podici, al zasad ostaje tako kako je.;)
UPDATE - 31 dan Pozdrav Vutra ekipi :respect: Nista specijalno se ne dogadja, sve ide po planu. Rastu, i koliko vidim zasad se ne bune da im nesto ne pase. Lijepe, zelene i zdrave.:) Zalijevam ih zasad svakih cca.6 dana (6.3. su dobile 4 ml Roota, 2 ml Acti Vere, 2 ml Alg A Mica i 2 ml Bio Heavena). Prije 5 dana su drugi puta topirane. LSD raste ko luda pa sam nju malo privezao da je izjednacim sa ostalima. CBD Nordle i Kosher Kush su takodjer dobile lagano zatezanje prema dolje, ali vise zbog toga da dam vise svjetla glavnim buducim topovima. Sensi Star nisam dirao zasad - salata samo takva.:D Planiram ih ostaviti jos 5-10 dana u vegi pa onda prebacujem na 12/12. Prije dva dana (11.3) sam im po prvi puta dao Bio Grow (1 ml na litru vode) cisto da ih lagano pripremim za cvjetanje, jer poucen zadnjim growom vole posisati dusik u prva dva tjedna nakon prebacivanja na cvjetanje. Uz Grow su dobile 4 ml Roota, 3 ml Alg A Mica, 2 ml Bio Heawena, 3 ml Acti Vere. Piju otprilike 3.5 litre vode svaka, ali sam primjetio da to ide polako prema 4 litre. PH vode ne korigiram jer vidim da ne traze nikakvu korekciju. Jednom sam korigirao kada je isao samo Root. Skinuo sam im par donjih listova jer mi je bilo nespretno zaljevati, a tako i onako bi ti listovi isli dolje. Temperatura je 21-24 dan, 18-20 noc, ovisno kakva je temperatura vani. Vlaga 45-60 posto. One malecke u 1.5 L potovima su i dalje na zivotu. Malo se bune jer im fali mjesta. Mama me nagovara da tu "bonsai travu" dam njoj za ukrasno cvijece. :D:D:D Mozda tako i bude pa neka ih ona drzi na suncu, pa kasnije, kada bude vrijeme, presadim ih van. :D:D:D Bonsai Sensi Star Bonsai Blue Cheese Zajedno (lijevo Blue Cheese - desno Sensi Star) Evo i ostale cetiri Zajedno u boxu (gore lijevo CBD Nordle, gore desno Sensi Star, dolje lijevo Kosher Kush, dolje desno LSD) Sensi Star CBD Nordle Kosher Kush LSD Topirane grane drugi put (LSD) :joint::vutra::joint::wave:
Jaooo, ne negovaraj me....:D Ma sa 6 ne idem sigurno, o 5-toj mogu razmislit, a sa 4 je najkomotnije.:p:D
Hehe, tnx frende. Opusteno ovaj grow definitivno.:popcorn::;)
Ne planiram....ustvari ni sam ne znam. Zao mi ih je baciti, a razmisljam si da ih nekako drzim u vegetaciji pa ih kasnije presadim u outdoor. Al cini mi se da ce biti prerano da ih presadjujem van jer jos nije vrijeme za out (kraj 3 mj. ako izdrze).
UPDATE - 23 dan Pozdrav Vutra ekipi :respect:, Nemam nista puno za napisati....zadnji puta zalivene kod zadnjeg updatea (27.2, pise sve u postu prije). LED ne grije toliko pa se ni zemlja ne susi prebrzo, tako da su trenutno na rezimu zalijevanja svakih 7-10 dana. Pustam zemlju da se skroz posusi, pa ide onda voda i gnojivo. Iduce zalijevanje za cca.2 dana planiram uz Root ubaciti i Acti Veru, Bio Heaven i Alg A Mic (to sam dodatno kupio) stimulatore rasta. Bio Grow i Fish Mix jos ne dobivaju. Sensi Star i Blue Cheese su jos zive, i koliko vidim nista im ne fali. Njih zalijem kad je zemlja suha ko barut sa vodom i Rootom.:D Cak sam malu Sensi Star topirao. :p Temperatura noc 20, dan 23-24. Vlaga noc oko 50 posto, dan 35-45 posto. Hansovi su i dalje na 35 cm od vrhova. Zajedno u boxu LSD Kosher Kush Sensi Star CBD Nordle Male Sensi Star i Blue Cheese u 1.5 L potovima :D :wave::respect::wave::vutra:
Vjerojatno lagani lst da malo rasirim grane.
UPDATE topiranje - 17 dan Dosao je dan da ih skratim za glavu. Topiran 4 kat.:D:D:D Presadjivanje su super podnjele, pocele rasti vec iduci dan. Ocigledno im je kombinacija Mikorize, Bactrexa, Roota i Acti Vere bila cisti boost. :) Topirane su veceras i svaka je zalivena (zalijevam trenutno svaka 4 dana) sa cca. 3 litre vode sa Rootom (2 ml na litru vode). Stelao sam PH na 6.5 jer mi je voda (odstajala pola sata) sa Rootom bila 7.2. Temperatura nocna 19-20 stupnjeva, dan 22-24 stupnjeva. Vlaga od 35 do 55 posto. Hansovi na 35 cm od vrha biljaka. Zajednicka LSD Sensi Star Kosher Kush CBD Nordle :vutra::wave:
@waynejohn Haha, nema nervoze. Sad znam sta ocekivati pa je lakse.:thumb:;)
Pozdrav Vutra ekipi, vrijeme je za UPDATE - 13 dan U 1.5 litarskim potovima su bile do danas popodne kada sam ih presadio u 25 l potove jer su lagano stale sa rastom zbog premalih potova. Korijen je fino bio razvijen po dnu pota i vidjelo se da trazi jos mjesta. Odluka je pala da ostaju - Sensi Star, Kosher Kush, LSD i CBD Nordle (u pricuvi u malim potovima jos koji dan sam ostavio Blue Cheese i jos jedan Sensi Star da se nadju ako vidim da je negdje zapelo prilikom presadjivanja). U malim potovima su jednom dobile Bactrex i svako zalijevanje (cca. svaka 4 dana) Root Juice bez korekcije vode. Vlaga je od 30-50 posto. Ne dizem je rucnicima, ovlazivacem i sl. jer koliko vidim biljke se ne bune pa vlagu skoro vise ni ne gledam.:D Temperatura 19 noc, 23-24 dan. Kod presadjivanja u vece potove stavio sam Mikorizu u rupu gdje ce ici korijen biljke, ubacio biljke i zalio sa mjesavinom Bactrexa, Root Juica i Acti Vere. To je za sada to. Sad pricekam koji dan da se malo oporave od presadjivanja, a onda na red dolazi topiranje - 4 kat se lagano nadzire.:D Sve zajedno u boxu Sensi Star LSD Kosher Kush CBD Nordle Sensi Star i Blue Cheese u malim potovima Zivjela nama nasa :vutra::respect:
LSD je odlican. Lijepo puca, a i nije zahtjevan za uzgoj. @reaktor 7 je cura, al 4 najbolje ostaju.;)
Mini update Danas ujutro skinuo obje ljuskice.:D:wave:
@Pantagan U zadnjem growu sam imao malo problema sa PH pa cu sigurno korigirati kada ide cista voda (ucim od @Zelenko63 - a...zna covjek poso hehe). Mislio sam mikorizu staviti dan dva prije presadjivanja u rupu gdje ce ici biljke.