Čao. Ovim se službeno odričem mentorstva, zajebano. Od dvije moje najdraže i najljepše biljke uzeo sam grančice koje su šesti dan pod cfl-kom od 15w u improviziranom proljeću 24/0. Prvo je slika majka pa onda klonova redom od prvog dana do danas. Box kao što vidite, raste zajedno sa klonovima. Konoplja: klonovi random sjemenki Box: ormar cca 50x50x160 Svijetlo: 15w kineski cfl, sunmaster 250w HPS+reflektor Gnojivo: Plantella list, Plantella cvet Vent: neki aksijalni ventilator prvi dan-ovo su neke raspadajuće posude. Svojevrsni test nekog tutoriala s neta, koristio sam - med!? prvo jaka improvizacija pa žrtveni ormar folija za 13kn u apotekama i ova za šoferšajbu na vratima 2. ili 3. dan Mali napredak, normalno grlo 4. dan - malo im je bolje 5. dan - ovo bi moglo i uspit 6. dan-stigao reflektor, lampa prigušnica blabla "starijem punoljetniku u ormaru pronađen laboratorij za uzgajanje marihuane" neće valjda trenutno, ova desno malo pada po savjetu sam prebacio na 20/4
Naravno da se osjetio miris :) Koristio sam aksijalni 200m3h i 80mm od kompa, jako bucno rijesenje. Nikad više
3. tjedan prebijanja :) Eh, baš sam bezobrazan i neumjesan, ili samo napušen stalno pa zaboravljam, nemojte mi zamjeriti. HVALA svima koji mi pomogli oko ovog growa, bez vas nebi išlo :)
_i5UL7LqkuA Neznam dal mi srce poskoči od ovih domaćica ili me stvarno Amy iznenadi svaki put kad slušam nešto s tog albuma, nije ni bitno jer kreativnost je na najjače i sviđa mi se, što više suši to bolje zabija. Evo maloprije napravio malo šita pa evo te nakupine trihoma pod mikroskopom :cool:
nećemo pokazivat prstima nema kriv nije kriv, kog uostalom libo taki, gotovo je a ja za pušit imam :D
Ej pozdrav. Prošlo je neko vrijeme i dosta se kušalo pa mođe uslijedit smoke report =) Prije svega lampa je ugašena, grow je tehnički uspješan. Nekakav osvrt na grow i par savjeta za ekipu koja ima ormar 50x50 i 250w hps. Ja sam upiknuo 4 sjemenke i očekivao 1 do 2 ženske a dobio 4 ženske. Na savjet ekipe odlučio sam zadržati sve 4 što se DEFINITIVNO pokazalo kao greška. Jednostavno nema mjesta za to jebemu. Amen. Problema (osim tog očitog) nisam imao previše, bilo je sitnih naznaka fungus gnatova što sam bez frke riješio pljeskanjem =D i hidrogenom. Tko je pratio dnevnik zna da sam skinuo dvije biljke ranije. To su dvije o kojima ću pričat u smoke reportu. Druge dvije su skinute dan (večer) prije polaska na put. Lagano su otrimane, ništa detaljno i tako stavljene u sobu s otvorenim prozorom. Pored tog sam namjestio sobni ventilator na tajmer par puta na dan da zavrti na pola sata, kakav je rezultat ne znam još, možda je sve izgorilo do temelja, možda je presušeno, možda plijensljivo. Bo :confused: Količinski sve skupa, moooožda 100g sve skupa. Kako vidim da svi te smoke reporte pišu ko anegdotu ajmo taj đir. :D Znači vozimo se prema Francuskoj u busu, stajemo na razna stajališta i izlazimo pušit samo da nas sruši jer je noć. Uopće se ne obaziremo na to kakav je high, bitno je da jest bilo kakav samo da nas utuče u san :D A vani je hladno i ne kužim i ne znam zašto ali teže se napušit kad ti zubi klepeću :D FACT Ali radi eto. Prvo jutro oblačenje, ispitivanje staza i zagrijavanje tamo negdje do 12. Dolazimo do stana, pravimo kaficu, marendu, laganini trubu. Prva konkretna od kako je dovoljno suha. Rad je OČIT, nestabilnost u glavi i nogama, zaboravi skijanje stari moj, i zelena staza postaje previše naporna, drugo ne moram ni govorit. Ono što je do sad bio laganini ugodni slalom sad je mukotrpna borba za goli život :D Tu dolazimo do razlike između te dvije biljke, rad je baš različit. Jedna je nervozna i gotovo. Zapališ je i bam, uzjebanost na 150%, nemir. Druga je vesela prava, za ekipu stvorena a možeš je pušit cijeli dan. Kako je tjedan odmicao tako se stvarala tolerancija na tu moju travu tako da se pomalo da pušit i na skijalištu, naravno u manjim količinama. Tako je npr jedna pala na samom vrhu planine. Isuse kako je to dobro, pogled mmmmmmmmmm truba mmmmmmmmm sve bijelo, alpe di god gledaš, svježe, ma ko u bajci. A mogu ti reć da ga i Francuzi dime na veliko. Di god smo mi našli buksu za zapalit tu je i njih bilo, a stvarno je znalo bit wtf mjesta. E da, odem ja iznajmit pancerice jer me žuljaju ove moje jebiga... Dođem u dućan a tamo strka gužva pizdarija ali pričekam ja malo, dođem na red i dobijem ugodne pance, do jaja. Odem na kasu to platit a tip me pita neki dokument. Kažem ja nemam tu al blizu je apartman, idem uzet na brzinu. U apartman, slučajno i ovi moji unutra nešto traže pa smo složili jednu trubu usput. Vraćam se u dućan sa dokumentom i pita mene Francuzić kao "you smoked?". Kažem "yes, you smoke too?" kaže "yes, you have weed for me"? mislim si ja pizda ti materina drogeraška hehe, c c c :D "I give you some good Croatian weed, you give me discount" a na to on lupi nešto po tastaturi, bam pečat sve preko reda i pancerice iznajmljene na tjdan dana za 15€ :D niceeee Što se mirisa tiče suptilan je i u jedne i druge, valjda to još nije iskjuralo kako treba. A bogami ni neće :D Toliko od mene, čekam vaše komentare pa može lock sutra preksutra, samo pomalo ;) :)
taman za pod zub i ništa više :) nemam vagu sori, oko 50 grama
hehe, oće oće večeras :) dobit će frizuru pa nož ;) jbg to ti je život na :( :D nego... na na na naaaj na nana naj :D :D ŽIVILI :* n2_MYZzJjtg
10. tjedan cvijetanja - 13. od klijanja Znači pred cca tjedan dana odrađen zadnji flush, zemlja se osušila pa će večeras pod nož zadnje dvije. Dvije od prije su već u teglicama. Par fotki, i smoke report će bit kad bude. Pozdrav :)
ako* brate, ako :D stavio sam dobar dio u teglice ali popcorna više nema, tako da se pomalo zadire u njih, vidit ćemo hehe
hvalaaaa! evo upravo flushana 3. biljka, kad se osuši zemlja ću i nju cepnut.
PRSTIĆIIIIIIII :rolleyes: :D Dvije biljke su nažalost, a moju radost, dekaputirane, otrimane i stavljene na sušenje. Znači 12 tjedana od početka do kraja. Ostale su još dvije u igri, na dan pravog apdejta ću malo više o njima. Toliko od mene zasad, pozdrav ljudi ;)
di ste shamai 12. tjedan od klijanja, 9. od prvih pistila Žao mi ove, baš je neka brižna Temp 26-16, vlaga 46-61. Nema hranjenja solo voda
11 tjedana i 2 dana od klijanja od toga 8. tjedan cvijetanja Prva runda, bočne grane što smo ljepša polovica i ja trimali punih 10 minuta. Edit: nisam mogao odoliti a da ne stavim dva tri popcorna u mikrovalnu. Užas miris, okusa ko da ni nema i para grlo ali itekako pušljivije od ulične. Dere glavu definitivno, nije stonerska vutra. U stanu smo na laganini mode pa ne mogu baš prosudit za noge. Još će se to fino osušit, dobit miris i okus, dobro sam je isprao, i detaljno trimao tako da bi i tu trebala bit oke. Već sad sam zadovoljan a može samo bolje, Tako da ću opet pisat. Pozdrav!
Prošlo je dva dana od zadnjeg reporta. Pa šta Jedna "prečinjača" i jedna tehnička
To nas možda samo topiraju dok smo novi :D hvala Sad ću flushat sve osim ove koja sporije napreduje, u zadnjoj litri ću dodat hidrogena radi kisika.
ma to je samo primjer ima tog još samo neću više o tome, dok me opet ne uhvati tjeskoba :) ovo je puppy spam, a ovo je presitno za deklaraciju :D Tarzane hvala
sve će potvrdit mikroskop sutra, ja se nadam. Hvala tenks
u tome i je problem, što mi se čini da su manje od 7 dana do kraja. Ima u graveyardu jedna moja tema koja je instantno tamo završila uz uvredu i bez prilike. A ima i ignoriranja nebi imenovao, evo samo za primjer prijavim status od jednog člana čiji je sadržaj opasan za drugog člana jer se navodi grad kojeg je ovaj prepoznao i nije za zajebanciju. Nema ni odgovora niti je status cenzuriran. Jbg tako se osjećam i gotovo, tim više što sam osnove učio preko stranih foruma a sad za nove članove pokušavam sredit vodiče i neke glavne teme koje su pokvarene. The damage is done i moram dalje al se s vremena na vrijeme eto, sjetim i nanovo uvrijedim pa mi dođe da se izjadam :D
Sredina 7. tjedna cvijetanja Mislim da sam si napravio pizdariju, svaki savjet je dobrodošao. Flushao sam prošli tjedan i od onda gnojio jednom sa 15ml na 3l vode sve biljke. U međuvremenu su se dvije približile kraju. Sutra mi stiže mikroskop pa ću znat točno di smo al ovako mislim da će dvije vrlo brzo pod nož. Al ne želim opet pušit plantellu, jel mogu opet flushat? I dalje si ne mogu pomoći da mislim kako sam totalno nepoželjan na ovom forumu. Ne sa strane svih ali dobra većina me ignorira ili čak vrijeđa. Možda sam si sam kriv jer se lako uvrijedim. Krivo sam počeo uopće postojati na ovom forumu sa jednim od moderatora, i nisam se uspio opravdati jednoj temi već sam ispao još i nezahvalan. Stvarno mislim da je bilo nepoštenja i to me muči i gotovo.
Hvala, malo je šlampavo to sve ispalo i blesavo što sam išao radit lst kad su već ispale sve cure, ovako sam si samo gužvu napravio a za, čini mi se manju količinu i ružniju biljku tek sad sam shvatio :D Volio bi sljedeći grow ozbiljnije malo sa istom opremom, možda nać neki šator, al to je sve nešto ko suho zlato.
Sredina 6. tjedna cvijetanja Ipak sam flushao, i još ću jednom na kraju. Spustio sam lampu kako je pala temperatura pa sam spalio ovu koja se najviše rastegla, sad je to pod kontrolom. To je ista ova koja je izgledala plastično jebiga. 1. 2. 3. 4.
Sredina 5. tjedna cvijetanja Znači 9. tjedan od klijanja. Plantella cvet pola doze tjedno. Temp 19°-25°, vlaga 50%-63% Što se zdravlja tiče, vide se izgoreni vrhovi lišća što znači previše gnojiva, iako dajem sićušne doze. Neću flushat nego ću jednostavno odgodit gnojenje. Jedna od njih izgleda "plastično", možda radi nereguliranog pH?
4. tjedan cvijetanja - 7. tjedan od sjemenke Ela! Jučer odrađen prvi flush, danas će plantella, sutra ništa pa H2O2. To je otprilike raspored. Mislim da do kraja ima sigurno mjesec dana. Pistile lagano mijenjaju boju ali daleko je to još. Vlaga ide od 50 do 60, nije idealno al nije ni opasno. Na oko bi moglo bit za pušit tjedan dana hehe. P.S. Zajedno s ovima ću ovih dana ubaciti i jednu sjemenku pa nek raste s ovima na 12/12 tako da ne gubim vrijeme. 1. 2. 3. 4. Sve zajedno Vent još radi :signs053: :D
Šećeri se laganooo @stipe - vent još radi. Zapravo nije ni stao. :P
@mario - sigurno nije moj slučaj. Čuj, dvije nape vs. mini vent. Ali da, definitivno pripaziti na snagu. @stipe - nije ni velika razlika obzirom da se radi o istosmjernoj struji a ventilator nije toliko osjetljiva komponenta (unutar venilatora se, na željeznoj jezgri nalaze namotaji od tanke žice koje u najgorem slučaju mogu izgoriti što će rezultirati prestankom rada samog ventilatora a ne požarom, bar u mom slučaju.), prilično sam uvjeren u ove stvari pošto mi je baš to struka-ish. A adapter na sebi ima termoprekidač.
3. tjedan cvijetanja - 6. tjedan od sjemenke. Nabavio sam odvlaživač, čini se da radi svoj posao dobro, smanjio je vlagu na cca 50%. Dao sam im spize za ovaj tjedan, sad čekam da se zemlja dobro osuši sve dok biljke ne pokažu da su stvarno žedne, onda opet hidrogen. Larva fungus gnata je, čini se još više nego zadnji put. Stvarno se nadam da ću ih se uspjet riješit ovom metodom. Također sam napravio mali vent od starih gluposti u radioni, j*bo ja grow shop i njihove cijene, eto, netko je morao reć. :D U boxu više nema mjesta za apsolutno ništa, nemam blage veze di ću sa svime kad se hedovi počnu jače punit. :knockknock: Što se ventilatora tiče, hajde da objasnim kako sam ja to radio, u slučaju da neki novi čita upravo ovaj dnevnik. Neću ulazit u detalje jer već ima tema di je sve objašnjeno. Znači nađeš neki uređaj, bilo koji da na sebi ima ventilator. Rastaviš i izvadiš ventilator van. Na ventu pronađeš specifikacije i tražiš adapter (ili punjač ili čak napajane od uređaja od kojeg skidaš vent) što sličnijih vrijednosti. Iako te vrijednosti ne moraju bit iste, znači može odstupati par volti, ali ne više od toga. Sad čistiš žice od adaptera i žice ventilatora te spajaš + sa + i - sa - Ako ti se vent vrti na krivu stranu zamijeni žice. Te spojeve izoliraj najbolje što možeš da nebi vatrogasci došli udisat plod tvojih muka. I to je to. Tvoj besplatni vetilator je spreman. Update ormara
@opa cupa - Porasla je vlaga na 75, pogledaj higrometar. A riža i sol jebiga kad nemam drugo. Sutra ću nabavit odvlaživač pa probat s tim, samo neznam di će mi stat :D a glupi ventilator nabavljam već previše. U međuvremenu se pojavilo par fungus gnata, siguran sam da je to to jer sam je jasno vidio, par komada svaki dan ubijem rukom i viđam ih da se muvaju po zemlji. Kad sam čeprkao po zemlji sam našao sitne sitne larve istih. Našao riješenje za obje, nabavio ljepljive trake za odrasle fungus gnatove a za larve bi trebao koristit hidrogen a kako ljudi ionako preporučuju H2O2 za prozračivanje korijenja to ću definitivno probat. Nisam zalijevao dva dana, taman. Dakle 4ml 3% hidrogena litru vode. Samo svatko, čini se ima drugačiji stav prema primjeni hidrogena pa bi bilo fora kad biste napisali u kojem omjeru i koliko često vi to radite ako to radite, naravno ako niste upušeni samo okom prošli tekst ;)
06.11.2014. - Sranje kuiš
mislim da od riže nema ništa, tj ako je razlika je minimalna. A za vent totalno to, gledao sam svugdje. Mislim da ću se javit na "prodaja opreme za uzgoj". .
Vent za ispuh sam upravo spojio da radi nonstop, hvala. @He-Man a o tom razmišljam već neko vrijeme al u grow shopu košta 150kn a nigdje drugdje nisam naišao na tako mali vent. Eventualno pc vent al uz adapter mi to malo :shit2: opet dođe na 100kn. Stavio sam riže u 4 poklopca od staklenka da vidim ima li to smisla.
Pozdrav ljudi, ovo je vjerovatno opaki FAQ ali ja izgleda, neznam koristit tražilicu. Najljepše molim one kojima se smuči od ovog pitanja da svoje komentare zadrže za sebe. Jer umjesto kažnjavanja i linkanja vodiča na ovakvim pitanjima tu i tamo bi trebalo odgovorit jer se događa to da pročitam vodič i ne shvatim neku stvar pa tražim dalje a kad napokon naletim na problem sličan mom odgovor bude link za isti vodič kojeg sam čitao. Ovo je samo primjer, nadam se da shvaćate što oću reć. U mom boxu je u zadnje vrijeme vlaga oko 60% i to me brine. Nemam love (doslovno ništa) pa ne mogu jednostavno do dućana da kupim odvlaživač. Zanimaju me alternative, postoji li neki household opaki DIY kao riješenje? Sol, riža? Nemam pojma brainstormam. Bilo kakav prijedlog je dobrodošao, probat ću. Nisam zalijevao već dva dana, zemlja je suha a vlaga ne pada ni malo, valjda je do vanjskih utjecaja. Imam 200m3 vent za ispuh i pasivni upuh. Vent trenutno radi kad i lampa.
Plantella cvet - 7,5ml na 1l za njih 4 jednom tjedno.
Sve po starom, još nisam počeo sa nikakvim gnojenjem, zalijevanje kad se zemlja osuši a prije nego biljke klonu. 1. 2. 3. 4. Sve zajedno Gibam ća, nisam od volje. Osjećam se jako nepoželjno na ovom forumu, javit ću se kad se budem bolje osjećao. Živjeli!
Jel ovo znači da mogu počet s plantellom?
pa kad je po vama dobro vrijeme za lollipop? Edit: može malo info kom se da o lolipopanju malo?
Skidao sam skroz donje node i ove male koje su po granama da prozračim, napravim mjesta i usmjerim energiju u vrhove. Izgledaju mi ko da imaju još dosta listne mase. Jesam zeznuo a? Pazi kad upišeš lollipopping na tražilicu izbacuje temu od No Joke gdje pita za savjet al tema kreće u drugom smjeru. A od prijašnjeg čitanja oslonio sam se ovo: https://vutra.org/topic/10655-doma%C4%87ica-169w-cfl-grow/page-2 i slično pa sam nekako povezao šta radit.
Ništa posebno novo tu. Uzeo sam jednu kao zamorca i pokušavam lowlow stress training - za mene i nju :). Da objasnim: Zalijepio sam otvor vaze nekom trakom i pritom ostavio rupice za vodu, a od zemlje do trake random stvar drži distancu da to sve skupa ne drma. Svrha trake je da ne sipa zemlju svuda, očito. Po nekoj svojoj logici sam zaključio da će glavna cola krenut prema svijetlu i tako ustvari prirodno rasti pod 90 stupnjeva od vaze, i to bez vezivanja svako malo. Ne samo to nego će, dok mi prostor to dopušta biljka rasti kako god je okrenuo. Što ostavlja prostor mašti lagano, spirale se mogu radit i forice štaznam. Vazu ću danas sutra spustit da stoji normalno, gledat ću da to bude dok se manje grane ne ukrute tako da se stignu cijele ispravit. Ovo mi je palo na pamet a kako je ispalo kako je ispalo još kad uzmeš u obzir da su random sjemenke reko ae da probam pa možda imamo novu tehniku :pilot Ubile cure oko malo ;)
bit će treninga koliko prostor dopusti, dvije su FIMane, dvije LST. Nekako ću probat da svi vrhovi budu na istoj visini, zato sam mislio scrog, to bi mi dosta pomoglo. Vidit ćemo.
ooo profesore, tu si :) Pokušat ću ih sve nekako smjestit da ne smetaju jedna drugoj, nek bude do 4 glava po svakoj max i lolipopanje u ovim vazama koje jesu. Pokušat ću takođernekakav pc vent ubacit. Pozdrav, hvala
Hvala vam na pomoći. Mislim da ću počet nekakav scrog pa će bit mjesta za svih. Ako dobro odradim to bi trebalo bit ok. Za večeras ću lagani lst na ove dvije šta nisu FIMane, dok ne smislim neku mrežu. Ima li smisla mijenjat vaze tj. Hoće li korijenje prerasti ove?
Ajme ljudi moji jel moguće 4/4 cure. :) :) :) pistile maleckemalecke na svima. Ali šta sad? Prijedlozi? Please? Edit: nemojte mi tu lajkat muke. Hehe. Nego daj stvarno šta radit? Ocu pustit sve u ovim vazima? U vece? Ocu uzet samo dvije, jednu? Nisam ovo očekivao uh Edit opet: ovo sve opako smrdi na ranu ejakulaciju, nisam se ni snašao evo ti cvijetaju četiri cure tamo. Mislim da ću ih pustit do kraja. Nazovimo to ispitom brzine. Nek projekt "vutx na brzaka" počne!
nemoj infrakciju tebra. Počela je kišica odmah se vlaga u boxu digla. Bogami najduže lijepo vrijeme u šutu do sad ovog ljeta. Mojim mališanima je 11 dana od početka 12/12 pod hps-om, odnosno 21 dan od klijanja. Večeras radim FIMing na dvije biljke koje mi se više sviđaju pa držim fige da su baš te dvije cure. Ovisno kako se izigra situacija sa jajanima te dvije ću, kad ih vratim u vege fazu, čistiti i pokušati main lining/scrog. Uskoro fotke
Ojme kakav sam baks di sam ja ovo otvorio?! I to ne samo ovu temu! Pa di ste vi do sada? Jao moderatori, ako ovo čitate primite moje isprike, iman dvije teme za prebacit. Bruka brate