
Galerija nije uvezena
evo poslje puno pitanja i pomoci, odlucio se da otvorim dnevnik mog prvog growa, hvala svima na podrsci i savjetima te naravno ocekujte da cu vas ispitivati :pat: razlog sadnje je medicinski zato su i biljoze fem.med., u pitanju je J.H.i C, R.M.H, i C+ evo slikice zasadene su 11.05 iznikle iz zemljice bio sam ih dosad zaljevao svaki dan po 3dcl vode a ekipa me upozorila da svaki treci 1,5-2l vode, naravno pazim na ph koji se krece oko 6.5 -neznam sta su se tako objesile tem. u boxu mi je od 22-29, vlaga od 45-55%, ja bih vas molio da mi date savjet kako da zivnu
da c+ je channel +, to je po preporuci, poslje kolinja znaci poslje klanja kao sto je tarzan napisao, ove godine bravac od 200-250kg, pa poslje njega opet sadenje :)
evo da nesto napisem poslje nekog odredenog vremena sto se tice ulja napravio sam ga dobio oko 12 ml., sto se tice wather curinga odlicna stvar po mom za ulje ajme dobro, ulje je podijeljeno medu par ljudi kojima treba i meni izmedu njih, i vec se vide rezultati. poslje kolinja nastavljamo sa sadnjom :) . malo sam ostavio za konzumiranje pa da vam kazem zakljucke J.H i CRITICAL - dobar dim srednji stone taman za uzivanje sa ekipom R.H.M.- malo sam dobio imao sam nekih problema ali uglavnom dobar dim za cilanje C+ - ajme dim brat i ja na pipe uzeli svaki dva dima, sta da vam kazem morao sam da se umivam i otvaram vrata od balkona stvarno jeb... jak dim eto toliko od mene hvala svima na podrsci i savjetima poslje kolinja opet cu vas gnjaviti sa pitanjima
mislio sam na wather curing, odnosno stvrdnjavanje, jucer dok sam trimovao vrhove skupio sam to lisce, pa kontam da probam, smotao jedan cistaka danas dosao do pola i mogu vam reci da sam taman, ugodno sam iznenaden :)
evo i druge dvije su pale pod noz sve zajedno kontam da ce dat oko 10-13ml ulja, za prvi puta ja sretan, vec sam ih stavio u vodu na susenje :)
evo da vam se javim i dodam koju slikicu, jedna je pala pod noz, kad sam istrimovao vrhove izvaga i 147gr vlazne, e sada pitanje koliko kalira kad se osusi, ja sam kontao oko 80 %, molim vas da me ispravite ako griješim
hvala SKT, nisam to znao, toliko sam toga procitao, da sam se lagano izgubio, neka ovo je prvi puta tako da ce biti lakse sljedeci, sto se tice sprdanja bilo je na chatu, al to nije bitno, uglavnom hoce li se ti vrhovi popuniti malo su mi za sada mrsavi ( steta sto to nisam znao prije onda bi jos koju dozu gnojiva dobili, ovako samo kruh i voda) narucio sam si mikroskop da to vidim poblize, hvala jos jednom svima na savjetu
ma ne zamara me, samo zadnji puta kad sam pitao ekipu zbog tih fora, sprdali me kao da mogu odgoditi ili ubrzati cvijetanje, poslje toga netko mi je trebao iscupat upitnik iznad glave :)
evo malo da nadopunim album, i da se cudim ovo vam je critical + jack herera, i vrijeme cvijetanja joj je oko 60 dana, ovo im je 55 dan cvijetanja, poceo je da izbacuje narandaste trihinome na 40 danu ovo je chanell + i vrijeme cvijetanja mu je oko 45-50 dana, kao sto sam rekao gore ovo im je 55 dan a on ima mozda 10% narandastih trihinoma ovo je royal high medicine i vrijeme cvijetanja mu je 55-65 dana, on za sada ima samo prozirne male trihice e sada neznam tko je tu lud stavio sam ih na cvijetanje 29.6, i prema tome su u 55 danu cvijetanja, ali se one ne ponasaju tako i da danas sam ih zalio cistom vodom sto vec radim od 16.08, a chanell + od 4.8, jel je trebao biti gotov prije deset dana medutim corak :)
evo danas prije zaljevanja, ovo im je 36 dan cvijetanja jos malo pa critical + ide u ulje, mislim ici ce i ostali ali on prvi zavrsava, nemogu nigdje naci kuhalo za rizu
pa nece da idu gore, bio sam digao lampu na 80cm od njih ali nece, ljena neka ekipa, znam da nevalja jel vecinom ti koji se vuku pozute i onda ih kidam, s obzirom da su vrhovi sada negdje oko 20cm od lampe uskoro cu je morati dici malo gore tako da kontam da ce se i one izduziti, jucer prije nego sam zalio provjerim ph a on standardnih 8.5, i inace sam spustao sa limunskim sokom koncentriranim pa sam dosta spricao u vodu da spustim, prije koji dan isao u soping jel citam da vecina ovdje sipa u prahu limunsku, kupio i ja prah i onda posto mi je dosta neprecizna mjera "koji prstohvat", ugrijao vodu u mikrovalnoj i sipao limunsku u prahu dokle god se topila u vodi, u 1dc sam otopio oko 100gr, i imam neku malu bocicu u koju sam sipao radi bolje regulacije kapi, ali mi ostalo malo a to sipao u teglicu pa reko iskoristit cu vec kad budem spustao, i jucer pripremim ja vode oko 5l i ubacim petinu dcl, spusti mi ph na 4.5, dosipavao vode da ga dignem i potrosio jos 15lit, a ph na 5,8, poludio spizdio svu ostajalu vodu zbog zajebancije uglavnom htio sam vam reci da ta fora sa topljenjem praha je vrlo dobra i jebeno efikasna :)
evo slikice, drugi tjedan vege, na slikicama se vidi da su zedne, pa sam ih poslje fotosesna zalio cistom vodom
opet zbog sebe, zalio jucer sa cistom vodom ph 6.5, nabavio sam digitalni ph metar (samo da se malo pohvalim)
evo radi sebe da napisem da sam ih jucer zalio voda + h2o2, samo da imam negdje upisano
ne sto je najbolje box je visine 190cm, ali namjerno sam ih lstirao da malo naucim, kontam da to nije bed ili ?
evo da se javim, prije dva dana prebacio na cvijetanje i zalio te pognojio, ekipa je dobro iako skidam malo po malo zutih listova, sugestije i savjeti su dobrodosli p.s. dali mozda zute kad zaljevam sa gnojivom pa malo poprskam listove sa tom vodom a neki budu i nakvaseni
evo slikice da vidite o cemu pricam slikica iznad mi je critical+, on je poceo da uvija listove i da zuti kao neke fleke po listovima, i malo po rubu, a donji listovi neki su full zuti a neki su i otpali ovo mi je r.h.m. ona je skoro ok, al opet ti zuti listovi dole i ove dvije slikice su j.h. i cannatonic(mislim da se tako pise), sto se tice vrhova on je naj jaci ima ih ko sodera ali kao sto vidite i njega muce zuti listovi zaboravio sam napisati da sam jucer iz ocaja ih zalio sa o,65l vode i punom dozom gnojiva, danas sam im dodao jos zemlje u saksije do ruba da mi stiric ne leti po boxu :) , i ugradio im vent od 305m3 da izvlaci iz boxa zrak jel me temperature ubijaju, s tim da sam i prostoriju u kojoj se nalazi box pojacao sa ventom za ispuhivanje zraka oko 250-400m3, ali cini mi se daba
nece da idu gore, doduse radim im lst, na svakoj ima od 5-10 vrhova koji su povezani za saksiju, svijetlo im je sada na 80cm od njih, kontam da kad povezem vrhove u krug oko saksije cu ih postit da idu u cvijetanje i visinu jel to prolazi, sto se tice temperature vidim da nitko nije nista napisao jel to moze proci, i jos jedno pitanje primjetio sam da su nizi listovi svijetliji od visih u cemu je fora jel to normalno
ok. hvala
nekontam kako mislis, jel nesmijem tu da pisem ili , ako mi zelis objasniti p.s. stvarno si brz tek sam slikice stavio pa sto se mene tice nemam pojam, samo bi te zamolio ako negdje prebacis da mi posaljes link na poruku tenks i jedno pitanje, temperatura u boxu mi dode ovih dana do 37, ali je i vlaga 45-50%, jel to ide ili bih trebao nesto mijenjat
evo samo malo da update napravim sa slikicama, ova lagano koja zaostaje je critical+, danas zalio sa o.5l svaku u pitanju su tri biljoze tako da je jedna slikica kopija :)
dobro sutra dizem lampu, sada je na 50cm od njih na koliko da dignem
ovo su slikice critical+, dva puta presadivano, sada su u composan zemlji, druge dvije biljkice su super, ali ova mi lagano i dalje zuti po najvecim listovima kao sto vidite na slikici, danas sam ih zalio ali samo sa pola doze vode osim te za koju sam pomislio mozda da joj fali N pa sam joj dao i malo gnojiva ali samo malo u dva deci vode i pola doze gnojiva p.s. ova prva slikica je dobre biljoze slucajno sam je postao evo jos jedne slikice
evo biljoze pokazale zahvalu, vidim da buja a sto se tice zutila kao da se povlaci evo pikcur dok sam radio LST istodobno sam i odradio topiranje na jednoj (otkinuo slucajno novi hed) ali bez obzira na sve sretan sam dode mi da :bananica
e creative lako je tebi za rec :dada , u ljevoj ruci imas sve vrste a u desnoj svo znanje o uzgoju, a ja prvi indor i jos pri tome zuti i onda panika u redovima :) ,
evo da vam javim da su biljoze dobro i zute, promijenio sve, vidim da su narasle za ova dva dana, ali i dalje vidim da ih hvata zutilo od najvecih listova odnosno od donjih prema gore, sad s obzirom da ih nisam zaljevao do sada od presadivanja, danas sam ih zalio ali samo sa pola doze vode u koju sam dodao malo gnojiva ali samo pola doze gnojiva jel vise neznam sta im je, kontam da sam sada rijesio ph, da ih sada muci N, odnosno da im fali makar mi je to cudno s obzirom da sam ih uvalio u svjezu composan zemlju, ali sve u svemu pokazale su neki oporavak pa sada idemo dalje
evo trip, poslusao sam tvoj savjet, pogledao onaj trset koji je isao u moju smijesu zemlje sa 45-55% kad ono ph 3,2-4, i danas kupio composan i promijenio cijelu zemlju u sve tri saksije, a sada se nadam najboljem, nadam se da nisam pogrijesio sa composanom, mijesao sam onaj za balkonsko cvijece i za ruze
ma nemusim se (kontam da to znaci duriti), zurio sam kod male na priredbu, hvala na savjetu, idem kupovat novu zemlju i perlit
evo slikica, jel moze mala pomoc, sta im je ovo je prva druga zadnja, svim su pozutili listovi kao sto vidite, jucer zalio sa vodom uz dodatak gnojiva, dali da otkinem te zute listove ili ne, stvarno sam izgubljen
biljoze lagano izumiru, zute listovi, svi fan listovi su pozutili, i penje se prema gore, s obzirom da sam "prorahlo" zemlju sada je zemlja bila suha pa sam danas zalio te stavio malo gnojiva, kontam ako ih nemuci vlaga mozda im fali dusika molim help, stavit cu slikice kontam sutra
hvala na savjetu evo cekam koji dan sada je rahlija zemlja pa kontam da ce se brze osusiti, tako da ce pokazati jel zbog vlage ili nesto drugo, primjetio sam da su mi fan listovi zuti na svim biljozama, pa sada cekam i nadam se da nisam sjebendisao
evo da opet stavim slikice imao sam problema nadam se da sam ih rijesio pokazat ce vrijeme http://img62.imageshack.us/img62/4079/img462u.jpg slabo se vidi jbg. ali malo su pozutile http://img199.imageshack.us/img199/1175/img463n.jpg spustili su se i listovi http://img546.imageshack.us/img546/98/img464z.jpg sva je naka osusena http://img703.imageshack.us/img703/2586/img465p.jpg na ovoj se vidi pravi uzrok moje brige, pojavile su mi se zute pjege po listovima starim , tu sam se vec poceo brinuti http://img829.imageshack.us/img829/5651/img466x.jpg evo jos jedna slika mog problema, neznam sta je sa njima i sekiram se http://img827.imageshack.us/img827/4059/img467s.jpg http://img18.imageshack.us/img18/5899/img468c.jpg http://img109.imageshack.us/img109/4743/img469d.jpg evo sikice od njih njeznija strana me upozorila da sam previse nabio zemlju, pa ovo su slikice rastresene zemlje sa biljozama, nadam se da je to bio problem, na slikicama se i vidi lst koji sam radio, vidite po njima da su listovi opusteni i lagano zuti, otkinuo sam listove koji su imali zute tocke na njima, jel neznam jel bolest ili vlaga, uglavnom nabio sam toliko zemlju da sam zadnji puta zalio u subotu i danas kad sam iso da ih rastresem jos je kapljalo iz tanjurica, tako da kontam da se vlaga zaista zadrzavala, samo da vas pitam usput sam pokidao i malo korijencica hoce li to biti neki problem za daljnji razvoj ili sam ih ubio, te hoce li se oporaviti od te vlage
zapoceo sam sa LST-om, i stvarno dobra fora, kada privezem drugi vrh nabacit cu vam slikice, sto se tice vlage nisam ih zalio sada vec 4 dana, zabio sam onaj kineski indikator za vlagu u jednu saksiju, on pokazuje da je jos vlazna zemlja, a sada neznam koliko je on precizan, jel netko imao iskustva s njime
saksije su od 12l, koliko sam pipao zemlju i ubo prst, nakon 3 dana bila je suha ili sam lose osjetio vlagu a svi volimo da je vlazno :rofl:
nemogu editirat post znam da ce moderatori bunit ali ja sam lagano glup za to, j.b.g., zadnje tri slikice su ista biljoza koja me sekira, neznam jel to zbog toga sto ih nisam zalio zadnja 3 dana, ili su vec prezalivene (danas sam ih zalio po 1,5l), i kako da postavljam slike a poslje nesto napisem malo mi nesto steka
ma znam muci me malo postavljanje :sadbanana: ova zadnja slikica je r.h.m. (royal high medicine- ja mislim da se tako pise) eco jos slikica nje ona me najvise muci
evo novih slikica, cudim se kako brzo rastu, odnosno sire se, i dalje me muci ova jedna koja je savila listove prema dole iako ih do danas nisam 4 dana zalio ovo na slikici gore je c+, i on dobro napreduje samo su listovi po rubu valoviti Ovo je j.h. i on mi se cini ok
sto se rice boxa, on je 0.8x1 visine 1.9, cooltube diy promjer 160mm, vent na njemu 305 m3, lampa dual s. sunmaster 250w, udaljenost od biljoza oko 30~35cm, zanima me posto je drugi vent za izvlacenje zraka 100m3, spojen preko kontrolera koji radi 24h, ali samo kada se temperatura u boxu digne iznad 26, onda se upali vent, za sada je to non stop zbog topline, ali kontam kad zahladi dali bih trebao imati izmjenu non-stop (mislim na vent od 100m3)ili moze tako preko kontrolera pa se pali samo kad se temperatura digne.,( za sada sam digao cijev za usis od cooltuba gore da izvlaci i pomaze tom ventu, nabavio sam novi vent koji je 300m3 i on ide umjesto ovog od 100, ali isto preko koontrolera, jel to dobro ili bi ja trebao imat ukljucen vent za izvlacenje zraka odnosno za izmjenu zraka non sttop sto se tice kontrolera ebay ovaj za temperaturu oko 14usd, ovaj za vlagu oko 33usd-ovaj ima i temperaturni senzor ali ima samo jedan relej tako da moze raditi ili vlaga ili temp., ukljucivanje sijalice venta koji piri po biljozama i ostalo sam izveo preko ssr-releja, on podnosi struju od 25A, tako da se ni nezagrije na periodu od 18 sati, one su mi sada u periodu 18/6