Pozdrav ekipa. Imam 5 biljaka u ovogodišnjem growu. Ovaj dnevnik posvetiću jednoj od njih tj., Shining Silver Haze Feminised od RQS. Iz razloga što nisam na vrijeme otvorio dnevnik, ubacit ću par slika i od ranije. Topirana samo jednom tj., dva glavna vrha, ali je obaram maksimalno pa ćemo vidjeti na šta će ličiti. Svako treće zaljevanje mix svih organskih BioBizz tečnih gnjojiva.
Pozdrav ekipa! Evo dođe vrijeme da posiječem ovu zelenu, nesazrijelu biljčicu. Nažalost su jutarnje temperature pale na svega 2-3-4 stepena. Očekuje se svaki dan mraz, pa sam se odlučio na ovaj korak. Već neko vrijeme ne primjećujem znatan napredak u razvijanju cvijeća. Koliko mi je žao, toliko i nije jer je svaki grow nova lekcija. Od sada apsolutno prelazim na automatike, jer je na ovom području klima otežavajući faktor. Još nisam odlučio kako da je najbolje iskoristim. Vidjet ćmo kada se osuši na šta će ličiti. Hvala svima na dosadašnjim savjetima. Gledamo se sljedeće godine u nekom boljem izdanju. Živjeli
Pozdrav ekipa. Ovako sada izgleda ova moja ledena princeza. Temperature narednih 10 dana 8-19 C. Odlučio sam ništa ne eksperimentisati. Bio sam van kuće 5 dana tako da sam je zatekao u ovom izdanju. Sutra ću malo ove listove i mini vrhove pri dnu riješiti i dati joj redovnu hranu za period cvjetanja (bio bizz: cvijet, top max). Šta bude bude. :D
Pozdrav ekipa. 8. dan cvjetanja, a temperature narednih 10 dana izmedju 6 i 17 stepeni. Imao sam slično, loše iskustvo tako da nažalost nemam ambiciozna očekivanja. Svakako dolazim do zaključka da se u ovom dijelu Njemačke (sjeveroistok) samo automatici isplate. Da li da napravim mini plastenik ili nešto slično, ako to uopšte pije vode? Hvala unaprijed na savjetima.
Pozdrav groweri. Konačno prvi dan cvjetanja. 10.09.2022 Dnevne temperature narednih 10 dana su između 17-22 C. Nek' nam je Bog na pomoći, ako se smijem usuditi Njega upletati u ovo. Nadam se da kod vas ide sve po planu. Živi i zdravi bili pa se čujemo uskoro.
Pozdrav ekipa, evo me konačno opet. Biljka još nije počela cvjetati, a vrijeme polako prolazi i temperature dnevne padaju na 23-25 stepeni. Još jedna mnogo loša stvar se desila. Naime sam biljku topirao samo jednom, dva glavna vrha sam maksimalno zategso i vezao za drvca koja sam zabio u zemlju. Onako lud i napušen pri prolasku kraj biljke nabijem nogom u drvce i čujem zvuk kako je pukla po pola na najdebljem dijelu (gdje se račvao taj jedini topping). Ja sam je amaterski, brže bolje spojio žicom, bar da se kao išta pokuša spasiti. Međutim prošlo je 3-4 dana, a ja ne primjećujem nikakve nedostatke i oštećenja. Hvala Bogu pa je našla način i dobija sve što joj treba iz zemlje. Sada mi treba neko malo iskusniji da mi kaže da li trebam očekivati uskoro neki deformitet i kako da se ponašam što se tiče vremena? Da li je neki plastenik rješenje? Nadam se da vaši outdoorovi napreduju onako kako ste zamislili. U komentar ću ostaviti sliku gdje se prelom desio, kao i primjerak novog Purple Queen Automatika, koji je prešao u fazu sušenja u teglama. Svako dobro.
Pozdrav ekipa. Bio sam na odmoru 2 sedmice. Na nju niko nije pazio, ali prava zdrava. Javljam se uskoro sa više info. Umoran sam. Pozdrav
Evo još jedan update. Slikano po suncu pa se ne vidi baš najjasnije. Pogurao sam opet LST na max. Biljčica biva zapažena od komšinice(70g). Priđe mi mahinalno i reče da joj se sviđa moja biljka kanabisa i zamolila me sa joj dam par listova za čaj jer je bole leđa i kako joj je bivši muž preminuo na dan kada su se uspjeli izboriti za recept kanabisovog ulja. Ja joj dao jedno 30g suvog trima od ostalih automatika koji su skoro završili svoju karijeru, a ona me upita: ,,Koliko ti dođem za ovo?". Pa me baš u trenutku nasmija, tako da sam joj rekao samo da ne širi dalje jer je biljka zabranjena, a kada god joj zatrebaju listovi, može se javiti. Inače sam u sjeveroistočnoj Njemačkoj. U komentar ispod ću ostaviti jedan lijep primjerak Purple Queen Auto Svako dobro svima! .
Updateee:vutra:
Pozdrav ekipaa! Napredujemo momački. Opasao sam je kukuruzom (ne vidi se na slici), kako bi komšijama (stariji ljudi) zamaglio oči. Više se ne isplati LST toliko. Volio bi samo da krene što prije u cvjetanje. Vidimo se uskoro
Pozdrav ekipa, evo update poslije 5 dana. Juče nahranjena i napojena. Dan poslije, kad se sve to primi mi je uvijek najdraže obići. Vrijeme je do sada služilo, a od danas 5 oblačnih dana sa temperaturama oko 25 C. Nadam se da i vaši grow-ovi uspijevaju, čuvajte se i svako dobro!
Ubacio 4 kamena i vezao ih žicom. Po dva najnaprednija vrha sam vezao sa gornje i donje strane. Nadam se da ne smetaju češći uploadovi. Pozdrav svima ✌
Evo update. Raste punom parom. Ima li neko savjet, šta da koristim za LST kako bi razdvojio svaki vrh na svoju stranu. Inače zabijam komadić drveta pa vežem žicom. Ne znam ima li šta lakše pošto je dosta vrhova u pitanju. Pozdrav i svako dobro
Ova je poprilično savitljiva, a upravu si 100% jer mi se to na Purple Queen Auto, prije koji dan desilo. Jedva da sam je savio malo i hop, puče. Srećom je preživio drugi vrh tako da ćemo vidjeti krajnji ishod. I tu situaciju sam zabilježio