Pozdrav drugari posle bas dugo krecem uzgojiti sebi za ulje malo materijala. Sorta: Mimosa orange punch by Barney's farm. Supstrat: 10l zuta Florabella 3l perlit Trenutna rasveta 60w led sijalica e27 3000k 90 l/w. Seme klasika natapano u salveti vlaznoj par dana danas posadjeno tako da kotilenoidi budu van zemlje jer je sama vec odbacila ljusku. Plan je ili nju gurati unutra do proleca pa skinuti par klonova i klonove na terasu za outdoor a nju izgurati unutra ili od klonova selektovati majku za indoor a nju na terasu. Videcu zavisno od okolnosti. Trenutni box je prirucni ovih dana pravim nekog frankenstajna od crno bele pande koju vec imam. Trenutno sam u teskoj besparici pa ce grow ceo biti uradi sam varijanta a nadam se da skupim malo para pa da uzmem hesi ili moza biobizz. Bez posla sam pa se snalazim za novac a ne mogu vise da kupujem cvetove na ulici da pravim ulje za moju Multiplex Sklerozu. Em prodaju lose cvetove em skupooo em jako veliki rizik da te uhapse. Pre par dana sam ostao bez ulja zato mi je i dodijalo i resio sam da ponovo gajim sebi. ONE LOVE!!!
Proredjene grane da se ne bi dzungla stvorila. Definitivno ide u revegetaciju nadam se uspesnu. Planiram da joj prunujem koren, a prunovao sam samo majke biljke, nisam nikad iz reveg, kada bi najbolje bilo zbog stresa da je prunujem? Da sacekam da malo dobije grana i lisca?
Dobila danas 12l vode sa pola doze tnt mislim da smo na dobrom putu za revege rekao bih da je krenulo
Medenjaci carobnjaci :)
Prvi put sam pravio bubble hash od smrznutog svezeg trima i popcorna, lepljiv kao super lepak dok se nije malo premesio mirisljav i aromatican a sto udara, kao macola
Mislili ste da je kraj dnevnika?? Hehe ja se nadam da ce biti tek poluvreme, ako mi uspe revegetacija. Drzite nam fige idemo sada 20/4
Na konopcima je za tegle a na mrezi je za ulje. Ko god je u prilici kupite onu spravu za trimovamje spasite se muka. Ne osecam ledja da su moja
Dodje i kraj.. i sretan sam i tuzan... i umoran ko da sam vukao plug u njivi ceo dan. Bem ti trimovanje i ko ga izmisli svaka me koska boli... Uglavnom 2.2kg otrimano ne bas na topshelf tako da uz ono sto sam vec cupao solidno probijen magicni gram/wat. Ne da sam zadovoljan nego bih pucao iz topova. Nisam ni sanjao da ce ovoliko izbaciti. Jako su tvrdi i masni cvetovi dobar grumen charasa sam nakupio a nisam se niti trudio oko njega da skidam non stop sa prstiju. Plus imam jednu dobru kesu trima i popcorna nju sam zamrzao pa mozda probam sa butanom fresh frozen ekstrakciju ali to samo ako smislim max bezbedne uslove, a mozda napravim i bubble hash sta znam. Sutra cu pisati malo utiske odoh pod tus, srolam charasa i prepariram se na spavanje. Pisem konfuzno od premora.ONE LOVE!
Fast flowering my ass! Ko je za ovu sortu stavio da brzo cveta je pobrkao loncice. Ova moja tek sad pumpa pun gass Ja ne znam bre koliko vise ova pumpa li pumpa a amberi tek negde neki. Nije foxtail, mimosa tako formira cvet u finisu, gledao sam na netu. Juce dobila 12l vode i to joj je to od mene sad nek skapava od zedji :) Skinuo sam oko 100g sirovog da osusim na brzinu i da napravim malo ulja za oca od druga jednog, ima parkinsonovu bolest. Ujedno ako neko ima iskustva sa lecenjem parkinsa uljem bio bih zahvalan za svaki info. I naravno debela nije ni osetila ovo cerupanje gura dalje svoj gassss
Skinut 1 jos da se ima do berbe. Slika sve govori
56 dan od pojave prvih pistila ajde da racunamo to kao 56 dana cvetanja. Ja ovde drugari koliko vidim imam jos 7-10 dana sigurno. Mislim udara ona i sada ali hocu da joj dam da odradi svoje do kraja. Smedji trihom ako me kamera ne zeza tek po neki tako da lagano Tek sad krece da pumpa cvetove kako valja i da otezavaju. Mislim da je ova borba da iz supstrata i iz sebe crpi maksimum bas poterala da pumpa cvet. Ulazimo u foto finish
Skinut jedan vrh da ima da je skroz mlecnih trihoma. Malo osuseno u pecnici a ovo ide na tavan na lagano susenje. Majko moja ovo je apsolutno sorta za pocetnike sto sr tice uzgoja, ali za pusenje je haos. Kad je mene matorog stonera koji je pride na ulju decenijama ovako raznela na brzinu osusena sta li ce tek da radi propisno zreo i osusen i cjuran cvet. Ozbiljna prica nema sta, svaki respekt za Barnijev tim
Da bih mogao da pratim pazljivo situaciju oko bud roota morao sam da skinem mrezu. Zver je na slobodi :) Polipoid je prvi poceo da se kanibalizuje :) ogladnela je Ima po neki amber trihom, ali ne bubre kaliksi onako brzo kako sam ocekivao. Mislim da sam prerano prestao sa hranom, krivo mi je sto nisam imao barem boost za jos 2 zalivanja. Au kako se sad razbacala na sve strane kada je oslobodjena od mreze, milina pogledati :)
Vase misljenje? Koliko jos? Ja sam mislio oko 1.07 da skinem al nije frka koji preko
Dan 124 56 na 12/12 Od danas do kraja ce biti na cistoj vodi dobila 18l vode 7.2ph runoffa bilo oko 4l. Moooozda negde neki amber znaci ima jos da gazimo :) Uzivajte u prizoru. Jedan cvet koji je otrgnut slucajno osusen u rerni, a opet gladak dim slatkast, jako gust, mirisljavo ma milina. Da ne znam da je mimosa mislio bih da je Orange bud. Mimosa nije koliko sam gledao na netu dnevnike uniformna, podosta fenotipa ima, a ja sam dobio bas onaj koji sam prizeljkivao :)) Uzivajte u slikama ;)
Dan 122 54 na 12/12 Oteglo se i ovo, svima vam je poznat ovaj osecaj nestrpljenja i uzbudjenja oko predstojece berbe. Dobila danas 12l vode sa 100ml amiksol 30ml boost i nema ga vise, 45ml bloom 30ml phosphorus. Drugari sta mislite kada da je prebacim na cistu vodu? Cupkao sam par nekih bas ruznih popcorna i susio u pecnici na 110c, bogme drmne posteno videcemo kakav ce biti osecaj posle stajanja u tegli ali mislim da ce mirisati cela kuca kad se otvori tegla
Juce biljka dobila 15l vode 40ml bloom 30ml boost 30ml phosphorus 100ml amiksol Slikacu kasnije macro da vidimo koliko do kraja i kad na cistu vodu da je prebacim EDIT evo i slika
Ljudi moji ja sto imam devojku nema je na svetu i svakome bih pozeleo ovakvo zensko. Posto nije uspela u nameri da mi ona pozajmi pare sto ja ne bih dozvolio ni da umrem od gladi, ne bih se osecao kao musko vise nikada, samo se jutros pojavila na vratima sa poklonima. Pazi ovo :) Lakse se dise :)) 62% u gornjoj smo granici al opet malo manja nego 75-80% Ventilator roka na najjace a sad ce i turbina da pojaca provetravanje. Ja sam bez reci braco moja, mnogo jake su emocije u meni sada ne znam ni sta bih napisao. Al mislim da me razumete i bez reci.. ONE LOVE!
Evo par slika drugari
LJUBAB VERA NADA I OPTIMIZAM :) Nemam bas iskustva sa teglama od kafe, ali skupljao sam ih vodeci se logikom ako dihtuju dovoljno dobro da cuvaju svezinu kafe cuvace i svezinu cvetova :)
DAN 108 40 NA 12/12 Sta mislite drugari, jos 3-4 sedmice i cap carap? Mrsavi su mi cvetovi ne puni se kako sam ocekivao al dobro tako je kako je
Mozda sam samo 2 puta u zivotu imao biljku da je ovako puna trihoma nekad davno neke domaje. Al ovo mirise brutalno i vec sad me hvata frka od nje. Vec dugo koristim neku niskokvalitetnu ulicnu za pusenje a blage edibles za terapiju. Ovo ce biti ljutooooo0
Dan 103 35 na 12/12. Sinoc dobila 10l vode 100ml amiksol 30ml bloom 25ml phosphorus 40ml bloom. Ph 6.7 Hesi je bas mama, od kako se pojavio kod nas ja sam mu veran. Nestalo mi je powerzyme, kontam da moze do kraja bez njega. Okacio zute zrake za gnatse ali nesto ih kuliraju. Idu slike uzivajte
115cm u precniku :)
Dan 97 30 na 12/12 Biljka dobila 10l vode 30ml bloom 30 ml boost 25 ml phosphorus 65ml amiksol. Svetlo 20x20w e27 1x60w e 27 460w ukupno. Za par dana cu dodati jos 4x20 i idemo tako do kraja. Mirise nenormalno mislim da je strech stao i da joj sad predstoji glavni posao. Brine me ova vlaga sto je preko 70% konstantno, pojavilo se na zidu od sobe malo budji odmah sam isprskao sve jakim sredstvom. Slom zivaca vise dobijam od ove besparice nikako da skupim za odvlazivac. Ima li neka diy metoda da se malo pomognem dok ga ne uzmem? Evo par slika
Prepakovao sam diy filter i ako treba imam uglja dodacu jos jedan sloj. I evo ga vent veliki da ne mislite da ona nema vetar u ledja :) Slika govori 1000 reci. Uzivajte :) Mislim da u mom grow boxu zive neki mali vilenjaci koji mi nocu posipaju biljku secerom. Sva se nesto cakli :) MIslim da ako neko zeli da se okusa u uzgoju vutre da je ovo definitivno sorta za njih. Totalno nezahtevna, na malo ljubavi visestruko vraca. Svaka cast Barney Farm, kapa dole za ljude, ozbiljan posao su obavili. Odgledao sam ja mislim skoro sve dnevnike na netu o mimozi i ima jedan specifican fenotip, jako beo prepun trihoma a sa jako narandzastim pistilama i bio bih bas srecan ako sam u pravu da je princeza bas taj :)
Zbog moje evidencije danas zalivena sa 11l vode 6.7 ph bloom 44ml boost 33ml amiksol 110ml zyme 25ml phosphorus 22 ml . Zyume nemam vise kontam da moze i bez njega do kraja Edit: nasao sam nacina da svetlo sa strana priblizim i usmerim ka nizim granama tako da i one dobiju veci intenzitet svetla. Naknadno cu kasnije da vezem grla da ne vise na strujnom kablu .
Sredina je na oko 25-30cm od sijalica, moracu podici svetlo malo mislim da je na ivici da dobije opekotine
Moja biljka ima i jednu flatstem granu. Bice ovo fin polipoid cvet :) Secam se jedne epizode strain huntersa kada su Arjan i pokojni Franko, nek pociva u miru, na nekom polju vutre u potrazi za semenima nasli biljku koja je samo jedna velika pljosnata stabljika do vrha. Bez grana bez fan lisca nista samo cudno lisce jako gusto i na vrhu kruna od lisca dok su ostale oko nje u cvetu pun gas. Jedna od zanimljivijih mutacija koju sam ikad video. Doduse uzivo u mom boxu ne bi mi bilo toliko zanimljivo sem mozda da imam jedno 5-6 biljaka pa ono fora
Dan 90 23 na 12/12 Biljka dobila danas najpre 10l vode sa 40ml bloom 30ml boost 20ml powerzyme 25ml phosphorus i onda naknadno jos 4l sa 40ml amiksol sve 6.8ph Ima par musica nikako da ih nahvatam opasno me nerviraju. Standardno problem, sredina mi je pobegla 20-15 cm u odnosu na krajeve
Jutros odradjen zestok lolly i malo defolijacije. Bogami sve mi zao i kazem ja zamisli da je tudja i cerupaj. Punu manju kesu sam skinuo granja zaperaka lisca sitnih pupoljaka. E da da podelim moje resenje kad ima puno materijala od lolly defolijacije i sl najlakse i najbezbednije ga se resiti je blender. Pregrst lisca solja vode sekund dva samelje ga u pulpu i u wc i caooo
DAN 87 20 12/12 Skinuo sam drugu mrezu jer mi je nekako sabijala biljku umesto da je siri. Prepakovao sam je malo pa cu sutra bolje. Malo se strecha ne previse
DAN 86 19 na 12/12 danas je dobila 10l vode sa 40ml bloom 20ml powerzyme 30ml boost. videcete kako je reagovala na boost ima slika gde se vidi lisce kako strci uvis jako :) dobila je boost pa se sepuri :) rasirila listove kao paun rep :) merio sam je danas jako malo fali da je metar kvadratni trenutna povrsina krosnje. moj cilj je 250-300g suvog cveta za ulje ali nek bude srecno uspesno i bezbedno pa koliko god da bude bericet je i hvala je Bogu. al eto tu negde to mi je neki cilj
Kako rece cenjeni kolega Wendigo princeza je dobila jos jednu mrezu. Doduse od nekog ostatka mreze ali radi posao. Malo bolje sam prepakovao neke grane zategao uvis kanapom da budu u krosnji i tako... mrvicu lepse izgleda Dobila pride 12l vode sa 24ml powezyme i 48 ml bloom. 6.8ph
Dan 82 15 na 12/12 posto mi masa naroda pise defolijacija defolijacija skinuo sam danas jos listova dobila je jos dosta svetla sada kroz grane Meni je ovo i previse, ipak sam ja pripadnik stare skole u moje vreme nismo cerupali biljke kao kokoske :( hvata me nostalgija za onim starim domacicama ispod fluo cevi neke davne cini mi se 96' koje nisi mogao savladati koliko su se strechale. secam se ko juce da je bilo. Na pecanju ja i moj jedno 15 god stariji drugar koji je inace ziveo u Amst u to vreme dan danas je u Holandiji samo drugi grad. nego, jesen je i 14to godisnji klipan je ubrao svoju prvu vutru i jedva ceka da se pohvali onome ko mu i dao semena. i krece on meni da prica kako njegovi drugari gaje unutra pod neonkama. gde kupiti neonke kad na selu zivimo. kad bila neka tu zatvorena fabrika i masa toga visi sa plafona. balonce rakije cuvaru i resene neonke, puna soba iskacena i gasss. secam se da mi je on posle tek par meseci kad dosao ponovo rekao da treba da ide 12 sati noci da bi cvetalo. to je raslo kud je htelo kako je htelo bukvalno soba ko prasuma a hedovi sve sami foxtail, ali pucalo ko gromovi.. otkinut sam od medenjaka sa gandzom pa me valjda emocije pukle i ispisah ovo sad mi zao brisati. neka ga pa ako krsi neka pravila ta prica moja ja cu obrisati. nego vratih se na dnevnik, evo i ispod krosnje slika i slika tanke stabljike
Odradio jos defolijacije i zaista me dusa boli da je vise cupam. Mozda skinem jos nesto sitno ispod i to je to. Sad zalivanje i cekamo cvetove
Upravo sam je bas ozbiljno masakrirao. Prvo sam odradio bas jak lolly skinuo sam i neke grane koje su bile deo krosnje gde sam procenio da treba, skinuo lisca jos. Uglavnom ovo je trenutno stanje nakon sam joj skinuo bar 20% mase
Sve je skrpljeno od stapa i kanapa i sirotinjski maksimalno. Ali neko od vas brace sa foruma mi je skrenuo paznju na to kolika i kakva retka privilegija je uopste gajiti svoju vutru i ako da Bog i leciti se njome. Siguran sam da u ovom momentu postoje milioni ljudi na nasoj planeti a mozda i sire :) koji bi voleli da imaju mogucnost da gaje svoje, ili da uopste imaju sta da zapale ili na drugi nacin konzumiraju. Kad razmisljam iz ze perspektive, jako sam srecan sto sam deo jedne tako divne skupine ljudi na planeti Zemlji koja se naziva uzgajivaci kanabisa za sopstvene potrebe. Komercijalnim uzgajivacima cast i postovanje i kapa do poda, ali ovo je ipak univerzum za sebe, mikrokosmos, i privilegija je biti deo njega. Nego, dan 80. 13dan 12/12. Samo par slika bez lampe, nisam je dirao nek odmori od mojih izliva ljubavi, bas sam overkill
DAN 79. Od kako sam stavio mrezu nisam bio zadovoljan nije bio pravi scrog stalno mi je srednji deo biljke bezao uvis i danas pobesnim isecem staru mrezu i polako sve odvezem konce sto sam dotezao i stavim novu mrezu i sve iznova. Ne deluje tako ali bilo je sa pauzama 3 sata jako napornog posla gde si non stop savijen a svetlo pali po ledjima. Nisam ni sad najzadovoljniji ali mnogo je ravnomernije sve sam ispremestao sredinu razvlacio na sto strana preplitao je provlacio vezivao koliko sam mogao da iole bude u ravni. Sad posle vezivanja i malo defolijacije izgleda ovako: Mislim da trenutno zauzima blizu 1m2 povrsine. Sutra ce dobiti amiksol folijarno mozda i slavol ako budem imao novca totala sam kokuz. Ps: kad sam zavrsio sve krenem ja ruke da operem i ono, kad spojim prste lepe se po malo :) E da, i pocela je jako opasno da mirise moram pod hitno iskopati novaca za karbon filter ili sam u problemu do j. Bas me brine to
I'm proud daddy :) moja curica je usla u pubertet :) najraniji zacetak necega sto ce za 55-60 dana da bude neverovatan lek :) osecam kao da lebdim od srece :)) DAN 78. Juce je dobila 10l vode 100ml slavola 50ml amiksol 20ml powerzyme 30ml boost 40 ml bloom. rekao bih da ima dobar apetit. danas je ne diram nek odmara pa cu sutra opet da prodjem kroz nju da prepakujem grane malo i tako. vodim borbu da suzbijem dominaciju sredine jos malo bolje da se strecha pa cu jos jednu mrezu i onda cu jos malo bolje da to rasporedim. na koliko iznad prve mreze da stavim drugu s obzirom da ova mimoza nije nesto u gasu da se strecha?
da li mi ovo neko jede biljku? pojavljuju se ponegde neke rupice na stranu problem sa liscem, dobila malopre 12l vode full doza bloom zyme boost slavol. malo dotegnuta na strane, i dalje se mucim da obuzdam sredinu, prvi mi je scrog pa je borba, i tako, iscekujem da pojavi pistile... sta da radim za onaj problem za liscem?
Princeza dobila danas defolijaciju, prepakivane grane, vezivano kacene zip vezice, cropano, na kraju defolijacija i sad lagano. prve dve pre zadnja posle defolijacije
sad sam malo jace zategao mrezu, te srednje sam malo isprovlacio neke sam cropovao, uf svaki put kad cakne stabljika meni srce capne. sad cu slikati da vidis Razmisljam da najverovatnije jos jednu mrezu ubacim kad budem prebacio na cvet pa kako se bude strechala ta mreza ce pomoci malo bolje da rasporedim
princeza dobila folijarno slavol i amiksol sada da je malo poguram. nekako mi prebrzo gura centralni deo krosnje a ove grane koje su zapravo glavne i koje bi trebalo da pune mrezu najvise one mi nekako sporije guraju. temperatura dan 22-24c vlaga oko 75-80% svetlo 340w e27 led sijalice. Sirotinjo i Bogu si teska :( to je, kad imam samo 1 seme i moram iz njega da izvucem maksimum, da je srece 5 kom raznih sorti na 120x120 malo jace od mesec dana vege i da grmiiiii. Ovako svakih sat me hvata nestrpljenje i nagon da je prebacim na cvetanje. i onda borba da snaga volje pobedi i da odlozim cvetanje do sutra i tako vec danima. svestan sam da i kad je prebacim na cvetanje do ulja ima da cekam jos vise od dva meseca.
danas dobila 10l vode puna doza powerzyme, 5ml/l amiksol, 15ml/l slavol i pola doze tnt. sve vise raste nestrpljenje da je prebacim na cvetanje al odolevam zasad
Ne mogu ja miran nadjem danas parce mreze i razapnem je ponovo i opet ide scrog :) cirkus zivi :)
Dan 60. Mreza je iz nekog razloga savijala sipke od boxa pa sam je skinuo. Radio sam blagu defolijaciju da malo dopre svetla do donjih vrhova, biljka je 75x75 a prostor je 120x120. trenutno radi 300w e27 led 18/6 jos uvek. U cvetu cu pojacati na 500w.
Posle duze dileme odlucio sam da vratim mrezu zelja mi je da odgajim prvi scrog kako valja. Sve vece nestrpljenje me hvata da je prebacim na cvetanje al borbu vodim da sacekam da napuni mrezu jos malo. Dao joj sada slavol i amiksol folijarno. Nadam se da ce brzo da napuni mrezu :)
Imao sam havariju. Popusti konstrukcija boxa i sve padne na biljku. Svetlo i ventilator rade sve na njoj ona u mrezi razapeta... ja slog kad sam video. Brzo iskidam mrezu sve dignem ojacam celu konstrukciju onda biljku pregledam sve citavo za cudo jedno. I onda se resim uradim jak lst i nek ide tako, bez mreze. Nekako cu je kontrolisati
pusten u pogon moj do sad najveci diy projekat, i ako ne gresim do sad jedan od najvecih diy led panela. 25 grla ima u punoj snazi ce ici 25x 20w e27 led sada 12x 20w 3000k. ne da se gledati kako bljesti :)
Princeza sinoc dobila folijarno slavol i amiksol, malo prepakivana po mrezi, nekako mi ove grane u centru jace vuku uvis moracu to bolje da resim dok jace krene. Koliko sam ja upucen Mimoza se ne strecha puno u tranziciji, koliko da cekam da puni mrezu do 12/12 prwbacivanja? Nikako da dodjem do novca da resim panel vec mi ove grane na obodu ne dobijaju svetla dovoljno. Jedna lepa vest, dobio sam 3 semena moby dick auto, lik kaze da su stara 7-8 godina i to izvadjeno iz pakovanja stajalo u fioci. Dva su pojavila klicu :) Plan mi je odprilike sledeci posto mi klonovi nisu opstali, da jednu od ovih autosa tretiram koloidnim srebrom i da oprasim jednu granu od mimoze i par grana od drugog mobija. Ako sam ja dobro zapamtio dok sam se igrao sa genetikom, foto x auto f1 budu sva fotoperiodna semena. Po mojoj logici posto su dosta razlicite potomci bi trebalo da ispolje vigor, i bice zanimljivih fenotipa. Ako plan uspe onda ide vise biljaka u male potove i na 12/12 i lov na fenotipe :)