Pozdrav svima, nakon prvog lošeg growa krećem u nove pobjede. SJEME: - Auto Lemon OG Haze Feminised Seeds - 4x - Auto White Widow Feminised Seeds 4x - Nirvana Seeds - Blueberry Kush Auto 1x Oprema: BOX: Pirate Box 120x120x200cm RASVJETA: - Sylvania HPS Grolux 600W - Prigušnica Green Power 600W - Cooltube VENTILATOR: - VK100 250m³/h. -ispuh - VK0150 260m³/h. -uspuh - USB ventilator Posuda 30,5x30,5x30,5cm 18L GNOJIVO: - HESI Root Complex 500ml - HESI Fosfor Plus 1l - HESI Power Zymle 1l - HESI Super Vit 10ml - HESI Bloom Complex ZEMLJA: Florabella žuta Režim svjetla: Prva 2 tjedna 18-6 Nakon toga 12-12 do kraja.
Hvala @Triptank složio sam na način koji si predložio. Biljke idu u box kroz dan dva. Čim počnu rast, jučer sam ih posadio u posude.
Filter sam ipak vratio gore, ali nije spojen. Hvala @Sensi Star Kod ovog spajanja ventilatora jedini problem je što se temperatura podigla. Prije je temperatura u cijelom boxu bila 28-29 sada se podigla 35-36, ali stavio sam sobni ventilator tako da je za sada 30.
Ulaz zraka u box je dolje lijevo, samo što sam taj ventilator prebacio na CT, uskoro dolazi još jedan ventilator samo za uspuh. Zemlju prskam nekoliko puta dnevno držim zemlju na 80 % vlage
nadam se da ću ih uspjet ukrotit nekako. Tražio sam nešto univerzalno da filter stoji cijelo vrijeme, na ebayu nema ništa, niti u grow shopu tako da mi je ovo ispalo kao najbolje riješenje, jer mogu lagano podesiti visinu ovisno o ventilatoru.
- sve biljoze izašle iz zemlje - temperatura 28 c - vlaga 60 % - pH 6.5 (koristim HESI pH Down) - postavio digitalni timer i digitalni mjerač potrošnje struje.
@Sensi Star jučer su biljke iznikle, tek danas sam stavio pod lampe stavio, na koliko centimetara lampu da spustim? Što se tiče termometra, koristim 3 različita na tri mjesta u boxu i više manje svi isto pokazuju, za next grow vjerovatno ću nabaviti predloženi.
Hvala @VenloNL sad sam mjerio i 45 cm to točno od najveće biljke, manje ne mogu jer ne bi pokrio svih 9 biljaka adekvatno. Temperatura kod biljaka je 29c, čekam još jedan ventilator za uspuh tako da bi kasnije to trebao lakše kontrolirati. Trenutno 2 ventilatora unutar boxa rade i jako brzo suše zemlju i zrak, ovlaživač zraka dnevno troši 2l vode a vlaga se kreće oko 57 %. Pokušavam vlagu barem na 65-70% sad kada su male. Gužvu ću probati riješit dobrim treningom.
Vodio sam se logikom ovog dnevnika, na isti prostor bilo je i više biljaka. https://www.vutra.org/threads/hps-600-w-box125x125x200-4x3x4-curice.15141/ Imam spreman još jedan box (80x80) sa LED rasvjetom tako da može uskočiti ako će biti previše gužve. Vidjeti ćemo vremenom ako će se situacija razvijati, pa ćemo po tome dijelovati. Ovaj dnevnik mislim voditi što detaljnije, tako da će minimalno svaki tjedan biti update.
- Ovo je bio jako zeznut tjedan, problemi sa ventilacijom, temperatura bez HPS-a 25c, kad HPS radi 32c-35c. Problem je u temperaturi na tavanu. - Problem danas riješen kupnjom 2 VKO-125 ventilatora - Trenutno je ventilacija složena na sljedeći način: -- Ventilator za ispuh: VK100 -- Ventilator za uspuh: VKO 150 -- Ventilator za uspuh cooltube VKO 125 -- Ventilator za ispuh cooltube VKO 125 -- Sobni ventilator -- USB ventilator - Krenuo sam 5. dan sa HESI Root Complex i HESI Super Vit
- situacija pod kontrolom. - presađeno u posude od 18l. - svako drugo zaljevanje super vit, TNT, root kompex, zyme. - još ovaj tjedan 18/6 i nakon toga prebacivanje na 12/12 Auto White Widow Feminised 1/4 Auto White Widow Feminised 2/4 Auto White Widow Feminised 3/4 Auto White Widow Feminised 4/4 Blueberry Kush Autoflower fem. Lemon OG Haze Autoflower Fem. 1/4 Lemon OG Haze Autoflower Fem. 2/4 Lemon OG Haze Autoflower Fem. 3/4 Lemon OG Haze Autoflower Fem. 4/4
Znam da kod automatika ne treba 12/12 za cvijetanje. Razmišljao sam o tome režimu isključivo zbog veličine boxa i broja biljoza. Ako će 12/12 dosta smanjit prinos onda ostajem na 18/6. Hvala
- sve pod kontrolom - režim svjetlosti na kraju ostavljen 18/6 do kraja - zaljevam 2 puta tjedno, nedjeljom HESI (super vit, TNT, root kompex, zyme), četvrtkom (voda 6.5 pH)
- đungla je krenula - zaljevam sa HESI (super vit, TNT, root kompex, zyme) Zanima me pošto je cvjetanje lagano krenulo, da li da krenem sa HESI Fosfor Plus i Bloom Complex? Auto White Widow Feminised 1/4 Auto White Widow Feminised 2/4 Auto White Widow Feminised 3/4 Auto White Widow Feminised 4/4 Blueberry Kush Autoflower fem. Lemon OG Haze Autoflower Fem. 1/4 Lemon OG Haze Autoflower Fem. 2/4 Lemon OG Haze Autoflower Fem. 4/4
- problemi sa temperaturom, u jutarnjim satima zna biti 13'c prosjek je 19'c - pokušavam sa grijalicom i termostatom riješit problem Sve biljke su zdrave osim dvije. Kod jedne biljke javilo se žutilo na vrhovima lišća, dok se kod druge savijaju listovi prema unutra. Te dvije bilje sam preskočio sa gnojenjem samo voda sa 6.5 pH
Bluberry kush za sada nema problema jedan WW i Lemon zezaju
- sve ide po planu - temperatura kada lampa ne radi je oko 16-17c dok radi 22-24c
@hazeri ne budem napravio sa time šok biljkama?
Trebam pomoć sa prepoznavanjem spola biljke. Ako se neka slika ne vidi dobro javite. Tražim mušku biljku. 1.) Auto White Widow Feminised 1/4 2.) Auto White Widow Feminised 2/4 3.) Auto White Widow Feminised 3/4 4.) Auto White Widow Feminised 4/4 5.) Blueberry Kush Autoflower fem. 6.) Lemon OG Haze Autoflower Fem. 1/4 7.) Lemon OG Haze Autoflower Fem. 2/4 8.) Lemon OG Haze Autoflower Fem. 3/4 9.) Lemon OG Haze Autoflower Fem. 4/4 Hvala Vam.
Hvala puno, ovo je čisto radi preventive.
- sve ide po planu
- White Widow cvjeta vrhunski, dok lemon og haze i blue berry kush jos nisu krenuli kako treba.
@hazeri evo ga
- Sve ide po planu
- WW lijepo raste dok lemon og haze šteka.
-novi update - lemon og haze još šteka
Haze još ništa od njega. Ne znam što mu treba toliko.
- WW ide lagano prema kraju - Lemon og haze još ništa
- ulazimo u zadnji tjedan - lemon og haze je okončao svoju priču, pošto nakon 3 mjeseca nije krenuo sa cvjetanjem izletio je van.
To je bio OG Haze, on je već u smeću.
Pogurao bi ih ali već su 3 mjeseca prošla, a ne mogu više temperaturu kontrolirati. Sve je to škola.
- gotovo - da nisam imao problema sa temeraturom ostavio bi još 1 tjedan da se vrhovi napune. - uskoro javim smoke report
Smoke report: Okus dosta lagan, super prije spavanja.