Pozdrav svima, zadnji dnevnik je bio davno davno, vrijeme je za novi uz neke novitete :) Box: Big Tower Case 54cmx20cmx65cm sa mat bijelom bojom prefarbano unutra Svjetlo: DIY LED Panel 120W ( Mogucnost riktanja 40/80/120 snage ) Zemlja: BioBizz All-Mix Sjeme: Super Silver Haze sa Zambeza Seeds Vege gnjojivo: Vara - Kristalon START ( NPK 19-6-20 + 3Mg0 + micro ) Gnjojivo za cvjetanje: Cvetal - Kristalin CVET ( NPK 12-25-12 ) Posuda: DIY air pot ( aka izbuseno jako puno rupa :) ), litraza cca 7l Ventilacija: 120mm scythe kaze 3000 na izlazu, 120mm Antec vent naprijed puše po biljci, ulaz pasiv PH mjerilo: listici ( probam pogoditi boju izmedu 6.5 i 7 :) ) Puno je novih stvari od zadnjeg grow, prije sam bio na CFL, sada sam na LED. DIY LED panel je napravljen od 65 CREE ledica ( 12 Cool White, 18 Warm White i 35 Red ). Ledice su bile zaljepljenje na alu panelu sa termalnim ljepilom ( ne dvokoponentnim ). Na panel su postavljena 2x140mm ventilatora koja ga hlade ( ne cuju se uopce a imaju jako dobar protok zraka ). Panel napajaju 3 drivera: 1 driver sa kombinacijom 8 Cool White + 7 Warm White, 1 driver sa kombinacijom 4 Cool White + 11 Warm White i 1 driver sve crvene ledice. Svaki driver se moze pojedinacno paliti i snaga svakog drivera je oko 40W :) Evo malo slika izrade panela: PC Case je ostao isti samo sam ga malo osvjezio sa bijelom mat bojom i zatvorio zadnju i prednju stranu kako bi svijetlo manje van izlazilo. Drivere sam postavio na mjesto gdje inace ide CD/DVD jer mi kuciste ima ladicu pa taj dio mogu zatvoriti, te su driveri taman unutra dok je sve zatvoreno. Na panelu sam napravio navoje i na vrhu kucista rupe te na taj nacin je case postavljen u kuciste. Biljka je danas stara 2 dana, mala mrvica nema se ni kaj vidjeti, a vec vidim kako cu imati borbe sa Sativa genima i malim prostorom :D Sve u svemu jako se radujem ovo grow-u i nadam se da ce biti uspjesan! Trenutno sve ovako izgleda Evo za kraj jedan ludi macro malisana :D :gl
Vjerojatno necu nista oko kucista vise raditi, samo LST, mogla je SSH ici jos nize, al sam ju pustio misleci da nece puno u visinu u kasnoj fazi cvjetanja. Sto se tice panela, trenutna opcija je i dalje 40-80-120W, to mogu promijeniti jedino da drivere promijenim na neke koji mogu regulirati koliko ce mA biti na izlazu, a ne znam koliko mi se to isplati jer ti driveri nisu cheap :D
Evo nas nakon 3 dana susenja u boxu, sve je postalo hrskavo na dodir i time zavrsavam susenje u boxu :vozdra: Vrhovi su jako jako ljepljivi, dok sam ih uredivao skare sam jedva otvarao :D Evo slike kako izgledaju uredeni I na kraju suha brojka me je iznenadila...50% vise nego u prijasnjem grow-u...LED rules!! Dobilo se 77g suhe, ljepljive Super Silver Haze :drull: Krastavci su spremni za zimnicu hahaha. U teglu sam ubacio mjerac vlage i Boveda 62. Budem radio burp na pocetku svakih 12h, kasnije jednom dnevno, te na kraju jednom tjedno... Probni smoke ce biti spreman za kojih 3tjedna :) Toliko od mene do sljedeceg puta kada cu napisati smoke report :idea: :sun2:
Hahah :) stvarno ne znam koliko je rekord na forumu, al ovo je svakako potvrda ljudima da se u PC-u sa jednom biljko da izvuci 50 ili vise g suhoga, vidit cemo za par dana koliko je tocno suhoga :)
93. Dan / 76. Dan 12-12 / 63. Dan cvjetanja HARVEST :makaze::makaze::mario:::mario:: To je to, dosao je i taj dan :) Moram reci da me ovaj grow jako ugodno iznenadio. Panel se pokazao i vise nego dobrim! Jednu jako zajebanu sortu sam uspio ukrotiti u malom prostoru i na kraju dobio dobru kolicinu cvijeca :) Evo malo slika kako je biljka izgledala kada sam skinuo sve zice koje su je drzale :D Zatim sam poceo skidati fan listove, te se iznenadio koliko ih je bilo! Vizualno sam mislio da ce biti par komada :p Topping i LST mi se pokazao jako dobrim za prostor i sortu. Taman ju je toping malo usporio u rastu kada sam nakon topinga prebacio na 12-12 A budovi, da ne pricam! Cudo! Veliki, debeli i tvrdi ( That's what she said :D ). Stvarno sam super zadovoljan kako je ovo sve zavrsilo! Stavio sam ih sve u box da se sada lijepo 3-4dana suse, te onda idu u tegle na curenje :) E da, magicna mokra brojka bud-ova je 314g!! Prosli grow u istom boxu sa Fruit Spirit sortom i 110W CFL sam imao 241g mokroga, tako da sam i tu bio jako iznenaden, stvarno sam mislio da ce biti manje nego prosli put, kada ono 25% vise! :let::let: LED je prava stvar, steta sto nisam imao malo veci box bilo bi to i jos bolje, al tko zna mozda se uspijem dovuci nagodinu kojeg veceg prostora pa da vidim sto DIY LED panel stvarno moze :sun2::sun2: To je to za sada ekipa, kada se bude sve lijepo osusilo i bude spremno za tegle, bacim koliko je ispalo suhog! Te nakon kojih mjesec dana curenja smoke report :joint2::joint2: Pozdrav i hvala svima na potpori sa :vutra:
92. Dan / 75. Dan 12-12 / 62. Dan cvjetanja Dan - 26C temp, 35-40% vlaga Noc - 20C temp, 40-45% vlaga Kraj samo sto nije, vise ni sam ne znam kada bi mogao pogoditi najbolji trenutak. Stanje trichoma je sljedeca oko 20% je clear, 30% je polu-milky, 40% milky i 10% amber. Ima jos dosta bijelih pistila sto me isto malo buni zasto vec do sada nisu posmedili :) citam malo na netu kaj ljudi pricaju kada je dobro sative skinuti, neki kazu ranije u cvjetanju, neki kasnije, al uvijek kao negdje izmedu 10.-12. tjedana od rezima 12-12. Panel makar je na 80W kuzi se da lagano przi biljku, al bude izdrzala jos dan, dva, tri, pet ovisno koliko ju budem drzao jos zivom. Evo i slika :) :sun2:
A valjda nije ko banana da ce u jednom danu postati sva smeda :D
Jos malo malo :)
86. Dan / 69. Dan 12-12 / 56. Dan cvjetanja Dan - 26C temp, 35-40% vlaga Noc - 20C temp, 40-45% vlaga Prije par dana je bio flush i biljka je sada samo na vodi, promatram ju mikroskopom i jos dosta trichoma je prozirno, tako da samo cekam dan da ih bude dobar dio milky i onda biljka ide pod noz :) Vidit cemo kako ce se sljedecih tjedan dana ponasati. Evo i par slikica :) :sun2:
Light trap mi je samo airflow gusio na ispuhu, pa sam to otkantao. Ovako mi ispuh izgleda :) Vent puse zrak kroz cijev u kantu koja ima dosta vecih rupa, a u toj kanti mi je ONA Block PRO. Ta kombinacija mi radi jako dobar posao :)
Hvala! Bez brige budem ja sve objavio :) Lisce skidam metodom kada ga malo povucem i ako se neda ne diram ga, a ako otpadne onda nije ni bilo vise koristi od njega.
Dobro jutro svima :wave: 79. Dan / 62. Dan 12-12 / 49. Dan cvjetanja Dan - 26C temp, 35-40% vlaga Noc - 20C temp, 40-45% vlaga Biljka dobila jucer svoju zadnju dozu hrane, a sljedeca 2-3tjedna ce biti samo na vodi, lisce je dosta tamno jos, tako da ima ona hrane spremljene :) Panel je na 80W, prestao se light burn siriti, tako da sada smo cekamo finale :popcorn:: Sve u svemu izgleda jako dobro, vrhovi imaju lijep miris, ali nije nista prestrasno da mi smrdi cijela kuca, ne znam dal sative inace manje smrde ili ONA block radi odlican zadatak van box-a :D Evo par slika trenutnog stanja I evo jedna slika za sve kojima je ikad puknula biljka kod LST-a...no sikiriki :razvaljen:: :sun2:
Sutra ujutro cu vidjeti kakva je situacija, ako spustanje nije pomoglo i nastavilo se siriti na druge vrhove, ici ce na 80W
budem ga probao onda jos jace spustiti, pa cemo vidjeti kako ce nastaviti.
71. Dan / 54. Dan 12-12 / 41. Dan cvjetanja Deblja se iz dana u dan, a samo srednji vrh pokazuje neke probleme. Danas bilo zaljevanje samo vodom + Bud Candy, voda bila PH 6.5, run off bio 6.5, znaci PH nije problem, možda je stvarno svijetlo? Ugl. ostalo sve je dobro, sve ide kako se spada, jos kojih 30dana i ide pod nož :) Evo slikica, ima kombinacija slika sa blicom i bez i naravno vise slika problematicnog dijela Ako netko mozda zna kaj se dogada sa problematicnim vrhom, da je vidio nesto slicno, neka slobodno pise :) :sun2:
Bio u zurbi pa na kraju nisam...
Dobila je hrane danas, PH korigiran na 6.5, vidit cemo sto ce biti za 2-3dana.
Samo da jos pitam, sutra bi po planu trebalo doci hranjenje, da to normalno obavim ili samo vodom?
Gledao sam malo na netu, mozda je do ph-a pa neki nutrition lock, budem sutra zalio sa PH 6.5 pa cu vidjeti kakav je run off, ako je 6 ili nizi budem flush napravio sa PH 6.5 da vratimo sve u normalu.
Houston, We Have a Problem 67. Dan / 50. Dan 12-12 / 37. Dan cvjetanja sve je bilo dobro do petka, onda je biljka bila u malo hladnijim uvjetima ( po danu 20C, po noci pitaj boga :/ ), ugl to sam bio skuzio tek u nedjelju ujutro i onda sredio temperature da je po danu 27, po noci 21. I onda danas vidim na jednom vrhu kao neka hrđa? nemam pojma kako drugacije opisati, ali tako izgleda. @Stipe jel to slicno hrdi kojoj si i ti imao ili?? Znaci srednji vrh ima tu hrdu, a ostali su skroz normalni... Ne znam oce se to sada siriti? jel to mozda samo nus pojava zbog velike razlike u temperaturi onih par dana?
Imam dobar osjećaj za završetak, baš se lijepo počinje puniti :)
64. Dan / 47. Dan 12-12 / 34. Dan cvjetanja Dan - 26C temp, 35-40% vlaga Noc - 20C temp, 40-45% vlaga Negdje lagano na pola puta cvjetanja smo, biljka pocela poprilicno piti vodu, 2l svaki drugi dan bez problema :D I dalje dajem big bud i bud candy svako zaljevanje, sa big bud-om cu uskoro prestati pa ce u igri biti samo bud candy. Sto se tice hrane dobiva svako 3. zaljevanje ( cca. 1x tjedno ). Sve u svemu super stvari idu, primjeti se kako su vrhovi sve veci i puniji, a u visinu ide skroz malo cca 0.5cm svaka 2dana... Evo i par slika :) :sun2:
Jedva cekam :D
Ja sam si isto mislio da je bud bleach lagano, zato sam i spustio jos koliko je islo. Srecom samo se tamo pojavilo i ne siri se, tako da bude valjda ok :)
Evo nas opet u vikendu :) 58. Dan / 41 Dan 12-12 / 28. Dan cvjetanja Dan - 26C temp, 35-40% vlaga Noc - 20C temp, 40-45% vlaga Stretch je gotov, nema vise pomaka nekog, biljku sam spustio skroz koliko sam mogao i sada ima da se samo pumpa :) Sve je dobro, 2 zaljevanja sa hranom je rijesio problem svijetlijih listova, tako da cu sada hraniti svako 2. zaljevanje posto stvarno voli jesti :) Primjetio sam neki bijeli vrhic na centralnom bud-u, nemam pojma kaj je, al tako je vec par dana.. ni vrit ni mimo :D Evo par slikica svega :) :sun2:
Red na dnu je zut skroz danas, takoder danas je dobila jacu dozu od 2.5g/1l i to je sada drugo zaljevanje zaredom s hranom...vidit cemo kako ce reagirati. Al sto se tice vrhova jako lijepo izgledaju :)
Bude se sada lijepo posusila, proci ce koja 3 dana od zadnje zaljevanja hranom, pa ce opet dobiti hranu da vidimo oce se zaliti :)
Jutro ekipa :wave: 51. Dan / 34. Dan 12-12 / 21. Dan cvjetanja Dan - 26C temp, 35-40% vlaga Noc - 20C temp, 40-45% vlaga Prestao raditi LST, sada samo malo spustanje biljke, al stretch je iz dana u dan manji. Sada dolazi vrijeme za debljanje :D Hranu sam poceo davati svako 2. zaljevanje umjesto svako 3. te sam ostavio na full dozi, al izgleda da voli jesti, pa ne znam dal da pojacam svako drugo zaljevanje ili da neko vrijeme hranim svako zaljevanje?? Preporuke? Trenutno je na 2g/1l kako pise u uputama, ako bi povecao isao bi na 2.5-3g/1l Evo i par fotki da se vidi napredak :) ( ovaj vrh kaj je u sredini malo svijetliji, ta grana se probila iz samog dna biljke, vjerojatno je i zato tako malo svijetlija od ostalih ) :sun2:
Cvetal - Kristalin CVET ( NPK 12-25-12 ) dobiva full dozu svako 3. zaljevanje + Big Bud, Bud Candy, ActiVera ( koji inace idu svako zaljevanje ) Mislim da cu povecati na dozu i pol CVET kod sljedeceg zaljevanje jer je malo svijetlija da...
Pozdrav ljudi :wave: 44. Dan / 27. Dan 12-12 / 14. Dan cvjetanja Dan - 26C temp, 35-40% vlaga Noc - 20C temp, 40-45% vlaga Sativa i dalje raste, a ja ju i dalje stezem i tako iz dana u dan :D Sve pod kontrolom, ne vidim nikakve probleme oko biljke :) Evo danas vise slika biljke iz razlicitih kuteva I slika iz box-a koji radi od jucer na full 120W :sun2:
@Mad Rabbit imam jos mjesta za LST, a i za spustiti biljku, pola puta stretcha sam izdrzao, valjda cu i ostalu polovicu :) @Himalaya Gold bit ce drz' ne daj :D
Jutro svima :wave: 37. Dan / 20. Dan 12-12 / 7. Dan cvjetanja Dan - 25C temp, 50% vlaga Noc - 20C temp, 55% vlaga Sve ide po planu sa sativom, nema nikakvih problema, jedino kaj mi bas vlaga ne ide ispod 50%, al mislim da ni to nebi smio biti problem posto ventilator cijelo vrijeme puse po njoj. Danas su krenuli nutrijenti Big Bud i Bud Candy, pa cemo vidjeti kako ce nastaviti s njima ( CVET nutrijenti se normalno daju svako 3. zaljevanje. ) Panel je i dalje na 80W, mislim da ce prebacaj na 120W biti negdje sljedeci tjedan, pa cemo vidjeti kako ce se situacija razvijati. U boxu ima jos mjesta za spustiti biljkicu, tako da se nadam da visina isto nece biti problem :) Evo ga kako trenutno izgleda u box :watch: :sun2:
Helloooo :) UPDATE 31. Dan / 14. Dan 12-12 / 1. Dan cvjetanja Dan - 25C temp, 40% vlaga Noc - 20C temp, 50% vlaga Dosao je i taj dan, krenula je Sativa u cvjetane , jajca jos nisam nigdje primjetio,a budem dobro pazio sljedecih tjedan dan. Nije bilo nikakvih problema sa biljkom, LST se pomalo radio svaki drugi dan, danas je bila gnojena sa CVET nutrijentima, avantura se lagano nastavlja :gled::gled: :sun2:
Imam lufta spustiti biljku jos 13cm, ne znam sada ako ju skroz spustim na oko se kuzi da je svijetlost slabija nize, bojim se da stretch ne napravi extra zbog toga..
Na 18cm je bila od zadnjeg update-a, danas sam pomaknuo na 23cm. Na 80W je panel. Bio sam procitao da je stretch manji ako prelaz u flowering se napravio sa plavom bojom, te ako je vise crvene unutra da ce i stretch biti veci, zato se nekako drzim dalje od prekidaca crvenih ledica, barem dok ne prode prvi tjedan flower-a :) E da, ebay driver jedan mi je umro, bio ga ugasio i nije se zelio vise upaliti...Srecom pretpostavio sam da bi se to moglo dogoditi zato sam imao jedan viska, te ga zamjenio za 10min :)
Pozdrav svima :wave: UPDATE 24. Dan / 7. Dan 12-12 Dan - 25C temp, 45% vlaga Noc - 20C temp, 55% vlaga Topping je malo usporio biljku, al uhodala se ona opet s rastom :) Za sada sve ide dobro, jednom sam gnojio sa vege gnojivom i mislim da cu jos jednom s tim, pa onda prelazim na cvet gnjojivo. Kada krene sa cvjetanje budem ubacio Big Bud i Bud Candy kod svakog zaljevanja :) Nesto se ta Sativa stidi i dalje je ona mala, al mislim da ce ona sada krenuti itekako :) :sun2:
Slika broj 2 je jedina bila sa blicom, pa vjerujem da je zbog toga bila jace svjetlija. Nista, nastavljamo normalno dalje, hvala na potpori :)
Pozdrav ekipa, Trebao bi informaciju od ljudi koji su radili topping ili netko iskusniji mozda da kaze misljenje da li fali nesto biljci. Ugl meni nekako izgleda blijedo, makar mozda se samo meni cini, pa bi rado htjeo cuti od ostalih misljenje.. Gledao sam malo po netu, mozda Iron Deficiency ili Zinc Deficiency? evo par slika sa/bez blica i u boxu.
bit ce 30C kada bude panel na full :D Idem postepeno jer je ipak jako mali prostor, a nisam zelio ubiti malu biljku sa 120W odmah, ipak je LED u pitanju :)
Woohoooo, deal! :D
Jutro ekipa :wave: UPDATE 16. Dan I dalje smo u vege mode, ali ne zadugo jos :) Danas je obavljen topping i prosao je poprilicno lijepo :cool23: Dan 22C, 50% RH, Noc 20C, 65% RH Danas sam ju zalio te dodao malo biobizz acti-vera, sve u svemu lijepo napreduje, internode je i dalje mali. Na 12-12 mi je u planu prebaciti vjerojatno sutra ili od pon ujutro, da se ipak malo dobi od topping-a E sada, sto se tice svijetla, razmisljao sam ga pojacati sa jos 40W kada prebacim na 12-12, te kasnije kada bude negdje u 3 tjednu cvjetanja pojacati za jos 40W crvene, jel bi to bilo OK ili postoji bolja varijanta? Za sada je to to, evo jedan clean look iz box-a :sun2:
Smooth sea never made a skilled sailor :djede: Al da vjerojatno izazivam jako jer imam sativu i mali prostor, al potrudit cu se koliko god mogu da ju svladam.
panel skoro pa nista jer radi samo 1/3 ledica :D rade trenutno 2 venta na njemu, tj. svi ventovi rade 0-24 da uvijek zrak kruzi unutra :) 16/8 ce biti ja mislim jos kojih tjedan dana i onda idem na 12/12
UPDATE 9. Dan 16-8 23-24C temperature, 50-60% vlaga Sve u svemu ide lijepo, internode u vegge je mali sto je lijepo :) 3. kat je poceo izlaziti, kada bude izasao 5. kat onda cu njega odrezati tj. na njemu napraviti topping. Evo par slika, biljka je samo na vodi za sada te i dalje pod 40W LED. :popcorn::
@Himalaya Gold Panel je cca 10cm trenutno od biljke, panel drzim na jednom driveru tj 40W. Pokusavam drzati internode razmak sto manjim.
Hvala svima :) Na 12-12 sam mislio prebaciti cim topping sredim.
Bit ce ovo avantura i pol :D al time ce mi biti puno veci gust zapaliti super silver kada bude gotov :joint2:
Nisam razmisljao o reflektorima jer visina kucista nije velika. Ciljam da mi biljka ne bude sveukupno visa od 30-35cm.