Evo kao što i sam naslov kaže , ovo bi trebao biti moj foto dnevnik ...Odlučio sam se za ovakav univerzalni dnevnik jer mi se čini jednostavnije da sve imam na jednom mjestu . Sada kada sam dovršio 4-5 kom. uz pomoč vutra.org vrijeme je da si napravim jedan jedinstveni . Pa da krenemo sa par starijih fotki . Nepoznato sjeme (domaja) Imao sam tu sreću da mi prvi indoor uzgoj bude extra kvalitetan ... Jedan hermić koji se ušuljao među redove ... Tada nisam ni znao o čemu se radi ! Big Bang fem (GHS) Arjans Haze#1 - Hawaiian snow (outdoor) Hawaiian Arjan El Ninho - Arjans Haze #1 El ninho AH#1 Nemam fotke od super silver haze-a i lemon skunka , ali ako nabasam na njih postat ću ih ... :sun2: Ako nekoga bude nešto zanimalo o gore navedenim sortama ...slobodno pitajte ! Sljedi : Satori , Northern Lights , Big Bang ... Za koji tjedan će na cvjetanje , tako da ih neću još slikati , ali sigurno če biti par fotki za sve koje zanima kako će sve to skupa ispasti .
38xnwh
Pa da krenemo ? SLH , GreenHouseSeeds Sjeme dobio prije 7 godina od Franca Loje osobno . Od onda stoji u frižideru . Germinacija 10/10 Ovaj grow je za brata , RIP !
Finola je hermafrodit , sjeme je neizbjezno
S ponosom predstavljam svoju novu igraonicu !
Vjerujem da ste upoznati s omjerima THC-CBD kod industrijske konoplje , ali u grubo vodimo se jednostanom jednadžbom 1:30 , (npr. 0.2% THC -6%CBD , 0.3%THC-9%CBD) . Manje više smo uvjek u tom omjeru , ali jedan uzorak je pokazao zanimljivi nesrazmjer . Ovo je analiza suhog cvijeta industrijske konoplje .... Plinski kromatograf . Ostali uzorci iste sorte su između 0.18% THC-a pa maximalno do 0.28%THC. Pošto nismo bili dovoljno ažurni , genetika koja je dala ovaj izniman rezultat(thc1:66cbd) je zauvjek izgubljena , možda jednog dana iduće sezone budemo bili pametniji pa označili svaku outdoor biljku bar kodom . Lekcija naučena .
Flower Power
S2020
Test batch klonova sa Matičnih biljaka X genetike . Lookin good !
Ne nikada nisam imao nikakvih doticaja sa Elettom .
Jedna priča završi , druga odmah počinje , nema odmora dok traje obnova . 200 tona biomase za ulje .... stotine kila hedovine VEGE LEGE i NOVI POČETCI !
@pannonian To se zove Greenthumb . :) Ne , ne dopizdi
Ovo je analiza koja uspoređuje masu sa količinom kanabionida , ovo nije klasični HPLC ? Ili nam analiza gore govori da je omjer THC-a i CBD-a u komparaciji sa drugim kanabinoidima cca 60% ? Imam i ja analizu Carmagnole odradenu na suhom cvijetu u Češkoj , nema veze s gore prilozenim . CBD: 2.7141% THC: 0.3000% Isto tako imam analize za Fedoru , Finolu , Kompolti , Baox , T1 , Cherry Wine itd . Nisam još vidjeo biljku konoplje da u suhom organskom cvjetu ima 50+% CBD -a , svaki dan čovjek nauči nešto novo :)
Sorta/genetika je nekih 33% price . Način uzgoja , uvjeti , pa i sam grower svojim radom , odlukama i SOP-jevima ce odluciti o levelu kanabionda i prinosu . Mozes imati najbolji G18 američki cbd strain koji daje do 18% CBD-a , 0,8CBG-a , nevjerovatan terpenoidni profil pa bez obzira na kanabinoide i terpene ... tvoj G18 moze zavrsiti sa 4% cbda i 0,1 CBG-a , samo zbog loših uvjeta , tvoje opreme i tvog (ne)znanja ili manjka IPM-a. Carmanola ide do 7% THC-a? Jesi siguran u tu informaciju frende? Mozda si mislio 0,7%? Genetika je bitna , ali ne i presudna . Baš iz toga razloga biram sorte koje su lakše za uzgoj , indika dominantni hybridi su inače lakši za uzgoj , otporniji na vremenske promjene i nametnike . Uvjek cu prije preporučiti sorte CBD konoplje poput Baox-a , T1-a , Finole ili Fedore , jer sam ih uzgajao , extraktirao , sušio/kjurao ,labaratorjiski testirao i na kraju stavio na trziste . Ako ti misliš da je Carmagnola do jaja i da ce ti dati 7% THC-a , go for it bruh ! :) Imaš wholesale kupca za taj geno/fenotip ... samo se javi ! Evo malo svjezih fotki ---- After Dorian
Iskreno , preporučam Finolu ili Fedoru prije nego Carmagnolu , Carma raste ko Durban Poison , visoko i mršavo . Ja osobno nisam fan . Nisam ih još revegetirao , ali kroz 30tak dana hoću ... Ako samo ukliziš u preflower i odmah vratiš u vegu , nebi trebalo biti problema .
All day , every day !
Ne , nije RSO , ono je moj dab pen :) Samo 4
Nisam digao ruke , ovdje sve radi po špagi i automatizirano je , upravo sam posadio hrpicu Carmagnole i Fedore u poslovnom prostoru i sve prijavio Min. poljoprivrede . Uskoro će i prvi Hrvatski cloning facilty :) U prodaji napokon imam i sjeme .... RQS za početak , a uskoro i Sensi , Sweet Seeds , GHS itd . A preko bare imam zanimljive projekte , sada sam službeno Head Grower za jednu Kanadsku kompaniju . 17.000 majki , 60.000 klonova dnevno cijelo ljeto , a sada smo u punom cvatu . Imamo nekih 500 hektara outdoora i 15 staklenika . Malo nas je ugragan Dorian izkaro , ali biti ce ok . Updejat cu Vas za koji tjedan kada opet preplivam baru :)
Fine stvari u Amerika :)
Nije me dugo bilo , radi se preko bare .... 17.000 majki , 50.000 klonova dnevno i tako par mjeseci . Sada smo u punom cvatu , slike uskoro !
Zadnji grow na balkanu , sljedece sto cu postati su master growowi iz Kanade . Od nas se traži 20 tona godišnje ... Min. zdravlja Kanade se ne zajebaje :P
TEST 3. - 1200w Mars Hydro II LED
60x60- 240w Mars Hydro L.E.D by Longbud FINALE
Update 60x60- 240w Mars Hydro L.E.D by Longbud (47. dan) 90x90 400w Mars Hydro L.E.D By Ilach (20.dan) 1200w Mars Hydro LED . by Creative (vege) Prva dva boxa su experimenti sa Skunk #1 kako bi usporedili LED sa HPS-om . 1200w Box je multi strain
60x60- 240w L.E.D 35 .dan
Mars Hydro 400w Test Uskoro slike 1200w
60x60-240w Evo da popratimo ovaj mini experminet do kraja . Trenutno testiramo Mars Hydro 240w, 400w , 900w i 1200w . Kako bi mogli usporediti rezultate sa HPS 250w, 400w i 600w . 240W - 60X60 400W- 80X80 900W- 100X100 1200W- 150X150 Rezultate , dojmove i fotke objavit cu ovdje .
Jack Herrer x3 White Widow x3 BioBizz 30L Tera Magma , Kokos 600w HPS
Ja sam na srecu vec upoznao jako puno kvalitetnih članova . Čak bi rekao da sam upoznao više nego što sam ikada mogao zamisliti .
Fala bogu ja AN dijelim đabe .... Ako imam nešto što ce ti pomoći ...podjeliti cu i tebi :)
SUPER SILVER HAZE Prije i Nakon treninga i presađivanja . Hrana u vegetaciji : Guankalong AN Sensi A+B Grow Carbo Load B52 dašak Rhino Skina :) PH 6,8-70 TDS: 700-900-1100 postepeno tokom rasta . U cvjetanju idemo do 1600-1800 ppm . Danas su dobile prvu dozu za cvjetanje (Sensi A+B Bloom). Nisu još prebačene na 12/12 . Ali sam ih počastio sam Bud Ignitorom jer me zaista zanima dali ima efekta ako se stavi 10tak dana prije flipa na 12/!2 . :spliff:
Evo i update . Pale su sve glavne kole , ukupno 12 kom sa 4 cure . Ostatak nakon masakra ! Majka Jamajka !! :)
Update . Zadnji tjedni . Flush je odrađen , uskoro ću dodati Final Phaze i polako privodimo ovaj grow kraju . http://postimg.org/gallery/bjhg7jfs/aadd1ab0/
Jedan brzi update . Slike su stare 10tak dana . Uslikam malo bolje za koji dan . http://postimg.org/gallery/7mk4fe46/1dc220df/
Nemam pojma prijatelju sve sam ih podjelio :) Predpostavljam da su živi i zdravi ...rastu!
Update KUSH , QEEN I BLUEBERRY kraj 2. tj. cvjetanja http://postimg.org/gallery/1007h4dk/17be9a6d/
Podmladak , da ne ponovim iste greške , uzeo sam 2 klona od svake sorte ... Pa neka naj bolja živi dalje !!
Kraj jedne generacije znaći početak druge :) BLUEBERRY , QEEN , I KUSH . vege 250W MH , cvjetanje 400w HPS -rezervoar sa pumpom za zaljevanje -airstone za prozračivanje vode -ph, ec, tds -Advanced Nutrients full line . - 4 cure su u smart potovim od 7L (composana , terramagma , perlit , benifi. bakt. -2 cure su u plastičnim posudama 7L ( composana , perlit , kokos , benifi. bakt.)
Evo polako se multi strain bliži kraju , zadovoljan sam svime osim prinosom . Dvije cure su se udebljale do onoga što ja očekujem , ali za ostatak ekipe nemogu reći isto . Mirisi , boje , oblici i vrste calyxa su melem za osjetila svakog growera tako da se nemogu buNiti . Što se mene tiće uvjek raznolikost ispred kvantitete . Sve u svemu jedini razlog za fail u potrazi za g/w će biti prenapučenost . Ali eto probao sam , neću nikada više . Od sada pa na dalje vraćamo se provjerenoj brojci od 4 cure na 1mx1m . Par slika .... http://postimage.org/gallery/4v9jrpru/0b1cd244/
EVO .... Sređeno
cca 50 dana , počinjemo flush fazu !
Kraj 5. tjedna Jedna od cura ima problema , ali nemam volje se zamarati s njom . Neka dovrši svoje bez cimanja -
Good luck with GHSeeds Pheno Hunt !
Stisnio sam na brzinu par fotki jučer s mobitelom. Wembly 10tak dana Lemon skunk ... užasan sativični streči fenotip . PPP #1 18. dan Sad je box na auto pilotu ... nema se šta raditi osim zaliti tu i tamo ...
hvala mazar što si mi omogućio update . Neću više nikada post za postom :D Cure su na početku cvjetanja , neke su 2-3 dana u cvatu , a neke su 7-10 dana - Jbg to je tako kada imaš multiple strain grow. Evo par fotki prije buđenja . Lemon skunk i PPP u desnom kutu sam morao supper cropati jer su previsoke , pa pošto volim da mi canopy bude relativno ravan ....morao sam ih malo polomiti . Salute !
Evo u kratko što koristim . Vrlo kvalitetnu zemlju po mogućnosti Teramgmu ili Composanu . Baza je ključ , e sada dodatci znaju varirati ....još uvijek experimentiram. Idealna kombinacija bi se za mene sastojala od Composane , TeraMagme, Perlita ili stiropora , mikroorganizama , kokosovog vlakna te jedne kapi supervita za vodu kojom bi zalio cijeli mix . Da puno ne fantaziram radim po principu super soila od Subcoola , samo na našim prostorima proizvodi koje oni koriste nisu baš dostupni pa sam ja smixao nešto slično . super soil.MOV - YouTube Ako je zemlja dovoljno prozračna i rahla te sam zadovoljan njenom strukturom i omjerima onda prelazimo na mikro kulture U zemlju dodajem Advanced N. Piranhu i Tarantulu . Njihova funkcija je jednostavna i Mislim da je svima poznato što rade benif. bakterije i gljivice . Nakon što je zamješana cijela smjesa, ostaje ju samo zaliti sa vodom u koju sam prethodno dodao Voodo Juice i kap super vita. Nije neka mudrost , bitno je samo izbjegavati vodu iz pipe , jer mališani koji su vrlo skupi i trebaju raditi sa korijenom ne provode se baš najbolje u vodi krcatoj klorom . Negdje u drugom tj. cvjetanja radim čaj od Piranhe ,Enzima , Tarantule i Voodo Juice , ali tada ih sve mješam u vodi i dodajem smjesi Bud Candy . Volim im udvostručiti kolonije kada uđem u cvjetanje . Sve se to skupa zrači i kuha 2-3h prije nego napojim cure sa čajom . http://www.youtube.com/watch?v=rC-vEuwPXxQ U kratko : Piranha i Tarantula su sukp gljivica i bakterija koje rade u simbiozi sa korijenom i pomažu pri absorpciji hrane . Doziranje pri pripremi zemlje je kolko imaš :) Mislim da sa količinom ne možete pretjerati , ali na kraju skup je to proizvod pa se mora malo stegnuti pojas . Osim toga ima i kalcija i magnezija pa je i ste strane dobar za našu biljku , s obzirom da one vole veće količine CaMg nego ostalo bilje . Možete ih koristi u svim fazama rasta i cvjetanja - Jednostavno nema greške sa mikrokulturama . Voodo Juice Jako koncentrirana količina mikroba i bacila za koje nikada nisam čuo , ali rezultati govore za sebe . Odličan booster za korijen . Posebno je dobar ako nemate prozračnu zemlju jer pomaže korijenu da diše . Laički rečeno . Doza 2ml / 1L Super vit su aminokiseline i vitamini koje volim dati bilju od starta . Doza 1kap na 5L Carbo Load/Bud Candy /Melasa su u osnovi proizvodi koji služe kao hrana za sve te silne mikrobe , bakterije i gljivice . Osim što se mikroorganizmi hrane sa starim korijenom i pretvaraju ga u hranu za bilje , treba im i malo McDonaldsa sa vremena na vrijeme . Ja volim mališane hraniti sa Carbo Loadom u fazi vege , a Bud Candy koristim u cvjetanju . Doza 1,5ml /1L edit: U cvjetanju doza Bud Candya ide i do 4ml/1L Uz sve ovo bitno je da imate kvalitetnu vodu , ako je voda iz pipe onda je obavezno da odstoji 24-48h te da bude prozračena . Za to je odlična jeftina akvarijska pumpica sa zračnim kamenom . Tropi ne pada mi na pamet što bi ti još mogao reći , pa ako se sjetiš pitaj .... Bar ćeš mi češće bit u dnevniku .... Hvala kolegi Creativnom na fotkama .
Hvala momci na posjeti :) Naravno da ću napisati tropi ... nema frke ! Za 7 dana je 3. rođendan Maglovitom foto kutku , sada sam to skontao :D
Prvi update u 2013. I treći post za redom - Gledam to s pozitivne strane , bar će biti pregledno :) Evo par slika korijena koji me iznenađuje iz dana u dan. Kada podignem kalj vidim kako mi vise nakupine korijenja , naravno to otrimam ,ali kroz par dana izbijaju ponovo . Nije mi to logično jer imaju 30 L i tek su 40 dana u tim posudama . Prerano je da korijen tako izvire . Ali očito da se unutra sve kuha kako treba. Opet m i se dogodilo ono što se dogodi svaki grow ...jedna je zijevnila , ali se vrlo brzo oporavila . Ekipa je iznimno zdrava i nema trga deficitima .Na zadnjoj fotografiji se vidi očita razlika između Lemona i Matara . Evo još nekoliko fotki u nadi da ću dobiti koji komentar :( Baš me briga što su 3 posta jedan za drugim , ovo je ipak moj foto kutak i mogu kako hoću :D
MMMMMM , ništa slađe nego lupati post za postom :D Lemon S , Cheese , Wembly , PPP , Shaman , Mataro Blue / dan 50. ( flip na 12/12 )