Ime vašeg dnevnika: Barneys farm mix Datum nicanja sjemenke: Početak vegetacije: Breeder: Barneys farm Strain: LSD,Tangerine Dream,OG Phantom,Peyote critical,Utopia,Liberty Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training, Screen of Green (ScrOG), Topping, FIMing Rasvjeta u vegetaciji: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u vegetaciji (W): 400 Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh) Snaga svijetla u cvjetanju (W): 800W Nutrijenti: Hesi vs Plagron Ostala oprema: Dodatne informacije: Slike boxa:
Pozdrav ekipa, Nakon malo manje od mjesec dana vegetacije konacno otvaram dnevnik. Ovaj grow je prvo bio zamisljen ko eksperiment jer koristim 2 razlicite zemlje (plagron grow vs plagron royal) i 2 razlicita gnojiva (plagron vs hesi) al od pocetka nije krenulo kak treba pa ce bit malo teze usporedit rezultate na kraju. Grow je prvo bio zamisljen u sastavu 3xlsd 2xtangie,og phantom i peyote critical al od pocetka su krenuli problemi. Sjemenke su bile u vati 2 i pol dana i kad sam ih otvorio imo sam kaj vidjet,korjen je na svima vec bio ogroman (nisam mjerio al imo je min 3 cm i vec se poceo savijat u spiralu),znaci vec sam tu bio malo zakasnio al kaj je tu je. Odma sljedeci dan nakon presadivanja u zemlju izasli su jedan lsd i phantom a ostalima je trebalo 5 dana da izadu. Nakon sta su izasle izgledale su retardirano (jedan lsd i jedna tangie nisu uopce izasli) pa sam narucio nove sjemenke i u box ubacio jos jednu tangie,utopiu i liberty. Trenutno su sve u malom improviziranom satoru jer imam jedan grow koji je jos u tijeku pa ove planiram drzat u vegetaciji jos mjesec dana i onda odlucit koju cu izbacit van jer ne vjerujem da cu uspjet nagurat 8 komada u box. Evo i detalja o growu: Grow box: velicina 1.5x1.5x2m -Lampa 2xSun master dual spectrum od 400W - 2 ventilatora promjera 40 cm (posto se ne kuzim u to to je jedino kaj mogu rec o ventilaciji) 1 mali vent promjera 20 za dovod zraka i posto je cijeli grow box kupljen polovan nemam pojma kakv mi je tocno odvod zraka al znam da je u prvom growu odradio poso i vise neg ok -1 veci dehumidifier ZEMLJA: - Plagron grow (ne treba hranit prva 2 tjedna) vs Plagron Royal (ne treba hranit prvih 6 tjedana) GNOJIVA: Plagron starter kit vs Hesi starter box+ Hesi PK 13/14 Sta se tice samog plana growa,planiram dosta eksperimentirat i igrat se s njima,tako da sam od pocetka krenuo sa lst-om. Nakon jako puno pogledanih videa i kad sam vidio sta sve ljudi rade od biljaka odlucio sam se probat napravit nesto slicno pa cemo vidjet sta ce ispast. Trenutno pokusavam postic to da mi biljke rastu u spiralu zbog boljeg protoka svjetla do listova/budova u sredini a kada ih prebacim na cvjetanje u planu je scrog. Na nekima cu radit 2 toppinga a na nekima fimming.E sad,nakon svih tih videa doso sam na ideju da na svakoj biljci do kraja ostavim samo 8 do max 10 najjacih grana/budova,sve ostalo ide pod noz. Nisam tocno siguran kad se smije radit prvi lollipopping pa bi mi dobro dosla pomoc/savjet po tom pitanju. BILJKE LSD 2 - Zemlja Plagron grow Gnojiva Hesi Trebalo mu je 6 dana da izade iz zemlje,trenutno je na 16 dana vegetacije. U pocetku je izgledo retardirano al se poceo fino oporavljat jedino sta dosta nisko raste LSD 3- Zemlja Plagron Royal Gnojiva Plagron Izaso iz zemlje odma sljedeci dan,trenutno je u 21. danu vegetacije,napravio sam mu prvi topping prije 2 dana TANGIE 1- Zemlja Plagron Grow Gnojiva Hesi Izasla odma sljedeci dan,trenutno je u 13. danu vegetacije TANGIE 2- Zemlja Plagron Royal Gnojiva Plagron Izasla nakon 6 dana,trenutno u 16. danu,od pocetka izgleda retardirano al daje znakove oporavka PEYOTE CRITICAL- Zemlja Plagron Grow Gnojiva Hesi Izasla nakon 6 dana,trenutno u 16. danu i od pocetka cudno raste PHANTOM OG- Zemlja plagron grow Gnojiva Hesi Izaso iz zemlje odma sljedeci dan,trenutno je u 21. danu,prvi topping napravljen prije 4 dana i odma se krenuo odlicno oporavljat UTOPIA- Zemlja Plagron Royal Gnojiva Hesi Izasla nakon 2 dana,trenutno je u 8. danu vegetacije LIBERTY- Zemlja Plagron Grow Gnojiva Hesi Izasla nakon 2 dana,trenutno u 8. danu vegetacije Phantom i Lsd 3 su trenutno u 10L potovima a ostale su jos uvijek u 5L,sutra ih ceka presadivanje u 10 L a zavrsni pot ce svima bit 25L. Zaljevam ih svaka 3 dana i u svakom zaljevanju sam im svima davao 1 ml root juicea od plagrona a na zadnjem zaljevanju je Lsd 3 dobio 0.5 ml plagron growa i Phantom 1 ml plagron growa ( Hesi mi je tek danas stigo,nadam se da nece bit nikakvih problema kad se prebacim posto je dobio samo malo plagrona) i obje su fino reagirale,planiram ponovit dozu na sljedecem zaljevanju. Trenutno muku mucim sa temperaturom u boxu,doslo je lijepo vrijeme i temeratura u sobi pa tak i u samom boxu mi se digla puno vise nego sta bi trebala tak da su sad prek dana u prosjeku na 29 a prek noci na 24. Isti problem imam i u glavnom boxu di su mi 3 biljke koje ulaze u zadnjih 3 tjedna cvjetanja i tam je temp 27-28 (do sad sam ih drzo na 25). Jedino sta mi pada na pamet trenutno je napravit pun kurac leda i postavljat ga kod ventilatora i okolo po boxu.U glavnom boxu i nema bas promjena na biljkama al u ovom se ocito vidi heat stress na svim biljkama i morat cu nesto napravit pod hitno. Kupio sam danas mali grren house (75x50x95) i narucio foliju za obljepit ju pa se nadam da cu uspjet tamo lakse postic idealne uvjete jer ovaj improvizirani u kojem su trenutno je ustvari bas sator (za kampiranje ) i nikako nemogu dovoljno visoko dic lampu (1 sunmaster dual spectrum 400W) pa mi previse zagrijava sator. Uglavnom ako neko ima savjet kako da spustim temperaturu u boxu bio bi mu stvarno zahvalan. Sta se vlage tice bila je u prosjeku 65 al sad zadnjih par dana posto stalno luftam sator da spustim temp mi je pala na 55). Uploadat cu i slike biljaka pa slobodno recite sta mislite
Evo slika,ova veca u crnom potu na kojem nema imena je og phantom
Prvo je i bilo zamisljeno tak,najbolji test je trebo bit na lsd-u jer su trebala bit 3 komada al ko kak sam reko taj plan mi se sjebo u startu Jbg prijatelju,svako ima svoje guste. Mom frendu je muka radit bilo kaj oko biljaka,jedva se natjera zalit ih na vrijeme i kaj izraste izraste... meni je gust nakon 8 sati posla s ljudima doc doma otvorit box ,provest neko vrijeme unutra i zajebavat se s biljkama. Zao mi je kaj u prvom growu nisam radio skoro nista od navedenog pa sad ispravljam greske ;)
Do sad nisam skoro uopce gnojio,samo je phantom dobio malu dozu plagron growa jer mi je hesi tek jucer stigo ;) al drzat cu ih u vegetaciji jos kojih mjesec dana pa mi se i ne zuri bas previse :D
Pozdrav ljudi,evo mali update Neke biljke su vec prosle mjesec dana vege i moram priznat da sam zadovoljan kak napreduju za sad (sve osim utopie,ne znam koji joj je kurac,pretpostavka je da joj ne pase zemlja pa planiram malo pojacat prehranu) Ako neko nije pratio,utopia i lsd 3 su u plagron royal mixu i plagron gnojivu,zadnji put sam dao utopiji 1 ml growa i 1 vita racea,a lsdu po 2 Sve ostale su u plagron grow mixu i na hesiu (5 ml grow 5ml tnt i 1 kap super vita na 5l vode). Zaljevam ih tocno 2 puta tjedno (3. dan pa onda nakon 4 dana pa opet nakon 3...) Za sad nema nekih znakova burna pa razmisljam da mozda malo pojacam,dobro bi doso savjet po tom pitanju posto sa oba gnojiva radim prvi put. Sve biljke su toppane i fimmane (osim utopie),neke vise,neke manje,kad krenu cvjetat cu vam napisat sta sam tocno kojoj radio i kolko puta. Za sad sam i vise nego zadovoljan rezultatima,jedino sa liberty-em ne znam sta se tocno dogada. To je bio pokusaj fimminga al mi se cini da sam fulo,makar su krenule 2 nove skroz sa strane(ne one koje krecu kod toppinga nego su bas sa strane izbile nove)ove koje su bile nize su dosle do vrha i jos je gore cudna situacija,izgleda ko da bi mogle 3 krenut,al mi nije jasno zasto su fanovi nastavili rast ko da sam fulo(da nisam dosta skino kad sam rezo) u svakom slucaju bit ce jasnije za koji dan.Planiram ih drzat u vege jos kojih 2 tjedna (jos uvijek cekam prvi grow da zavrsi pa da mi se oslobodi sator). Kaj se tice satora tu je doslo do promjena. Nakon 2 tjedna zajebancije sa nekakvim improviziranim satorima skuzio sam da to nece tak ic pa sam nabavio pravi sator 1x1x2 i sad je plan u cvjetanju prebacit 2 il 3,jos se nisam dog sam sa sobom,u taj sator (hps sunmaster dual 400w) a ostale ostavit u onom (sunmaster dual 600w) s tim da su obje lampe nove. Kaj se tice lts-a,previse para sam sjebo na sator i sve kaj treba pa jednostavno nisam vise imo od kud kupit 8 kaveza,a siguran sam da bi mi oni puno olaksali poso jer ovo vezanje je priznajem puno zajebanije neg kaj sam mislio. Jos je vece sranje to kaj dok su bile u tim improviziranim satorima nikak nisam mogo namjestit vent da ih njise pa sam imo dosta problema sa vezanjem jer su mi 4 grane napukle,al traka je bila spremna pa se nadam da ce nastavit normalno rast. Sve u svemu nisam se iskazo sa lst-om,moglo je to puuuno bolje bit al je dobra skola za dalje jer sam skuzio kaj sam krivo radio i zasto nisam postigo ono sta sam htio. Eto to je manje-vise to,uploadam vam slike i svaki savjet je dobro doso
Hvala mentore,nisam mogo docekat liberty da se izjasni,planiram ih drzat u vege jos kojih 2 tjedna pa sam napravio topping,isto je i s utopiom. Prije 10-ak dana sam prvi put mjerio runoff (zaljevam sa 6.5) i vidio da mi je na svima ispod 5.5,ne kuzim na koju foru se to dogodi jer isto sranje sam imo s proslim grow-om i kolko god zaljevo sa 6.5 on ostaje ispod 5.6. Sad sam zadnja 3 zaljevanja namjestio 7.0-7.1 i nisam mjerio,sutra cu ih zalit sa 6.6 i izmjerit,nadam se da sam uspio bar malo to dic.Sta se treninga tice planiram ih sad pustit na miru kojih 10 dana,onda odradit jos jedan topping il fimming ovisi kako na kojoj (to biram od oka,neke grane mi se u tom trenutku cine bolje za topping,neke bolje za fimming) pa ih odvezat,pustit ih 3-4 dana da malo dodu k sebi,onda ide lollipopping pa prebacivanje na 12/12
Pozdrav ljudi, Prvi grow je konacno gotov tako da su biljke od prekjucer na 12/12. Odlucio sam se drzat svjetlo upaljeno prek noci jer su pocele muke s visokim temperaturama i mislim da ce mi tak bit kolko-tolko lakse to kontrolirat. Da pojednostavnim kolko god je moguce evo kako je izgledo zivot biljaka do sad LSD2-43 dana vege, 6xtopping 3xfimming LSD3-48 dana vege, 7xtopping 4xfimming Tangie1-40 dana vege, 4xtopping,5xfimming Tangie2-43 dana vege,6xtopping,3xfimming Peyote critical-43 dana vege 4xtopping,3xfimming Phantom og-48 dana vege 5xtopping,9xfimming Liberty- 35 dana vege 1xtopping,3x fimming Utopia-35 dana vege 1 fimming Zakljucak je da sam mozda malo pretjero kod nekih(lsd2 je mogo proc sa 2 toppinga manje,libertyu je trebalo dosta dugo da se oporavi od 3 toppinga) dok je nekima bas pasalo (phantom samo pumpa,lsd3 se isto bio razmaho). Posto sam ih vezo od pocetka bilo je i tu svega,od puklih do napuklih grana (vecina ih se fino oporavila). Sve u svemu ne mogu rec da nisam zadovoljan s obzirom na to da sam vecinu tih stvari radio prvi put(definitivno ne i zadnji) normalno da je bilo gresaka al mislim da sam puno naucio iz njih i da ce drugi put to izgledat puuuno bolje. Danas sam napravio prvi lollipopping i sve slike su slikane poslje,jbg bio sam preupusen da se sjetim slikat ih prije. Mislim da sam napravio dosta veliku gresku kaj ih nisam odvezo par dana prije nego tek danas jer su neke grane mozda mogle uspjet da sam ih odvezo ranije a ovak su isle pod noz al jbg sad. Od prehrane u vecini vege su dobivale po 5ml growa 5ml tnt i kap supervita/HESI Il 2ml growa 2ml vita racea/PLAGRON Jedino sam im u zadnjem zaljevanju prije 3 dana mrvicu pojaco dozu i dao svakoj po 2.5l vode. Sutra je novo zaljevanje i dobro bi mi dosla pomoc,vjerujem da ce mentor,kao i uvijek,uskocit u pomoc na vrijeme. Pala je odluka i kaj se tice rasporeda pa u sator 1x1 i sunmaster dual 400w idu lsd3 i phantom jer su najveci (imaju skoro 60 cm) i tamo je vec mreza razvucena. A svi ostali ostaju u 1.5x1.5 pod sunmasterom 600W. Jbg znam su mi obje lampe na knap i da bi trebo to pojacat al racun za struju misli suprotno. U vecem satoru cu mrezu razvuc sutra (vecina biljaka je u prosjeku na 45 cm,jedino je tangie1 oko 55cm pa imam jos tolko vremena jer sam danas nakon dobrih 2 i pol-3 sata rezuckanja i odvezivanja preumoran za to. Evo slike,svaki savjet je dobro doso,ja idem probat utopiu iz prvog growa,nisam mogo izdrzat pa sam ostavio jednu manju granu na brzom susenju :D
Nakon malo vise od 2 tjedna evo update.Trenutno smo u 17. (LSD3 i phantom) i 10.-14. (Sve ostale) danu cvjetanja. Biljke u malom satoru su krenule par dana ranije,vjerojatno jer su bile malo duze u vege fazi i moram priznat da sam i vise nego ponosan i na sebe i na njih. Znam da je to daleko od savrseno izvedenog scrog-a al za mene,sa obzirom na iskustvo (citaj nema ga) je top. U velikom satoru nazalost i nije tako bajno iz 2 razloga. 1. je da sam iz nekog i meni nepoznatog razloga kasnio par dana sa mrezom,a 2. je to sta su unutra 5 razlicitih sorti sa razlicitom duzinom vegetacije. Tangie1 i 2 su od pocetka rasle malo vise od ostalih ali da sam stavio mrezu kad sam trebao nebi ni to bio tolki problem ovako sam se morao zajebavat s croppingom (makar su to iznenadujuce dobro podnesle,doslovno su se preko noci ponovno dizale) a sa druge strane zbog njih (unatoc croppingu) nisam uspio spustit mrezu dovoljno nisko pa kod ostalih u pocetku nije imala nikakvog smisla. Nakon strach-a je to cak i dobilo neki smisao ali svejedno nisam ni priblizno zadovoljan izvedbom. Eto ako nista drugo,mozda posluzi kao los primjer scrog-a nekome ko razmislja o toj tehnici growa pa da ne ponavlja glupe greske(jer odugovlacenje sa stavljanjem mreze nakon sve one zajebancije sa lst-om je stvarno glupa greska). Osim toga mi liberty,peyote i utopia nikako ne mogu dosec puni potencijal i grane izgledaju nekako slabo makar su,sudeci po liscu,zdrave ko dren. Utopia i liberty su imale najkracu vegetaciju pa je vjerojatno do toga.Lsd2 je malo bolji ali je to i dalje daleko od onoga kako mislim da bi trebalo bit. U tom velikom satoru sam jedino zadovoljan sa tangie 1 i 2 koje cist fino napreduju. Neki dan sam nabavio i vrecu co2 pa je sad jednom dnevno saltam iz satora u sator. Zaljevam ih svaki 4. dan sa cca 3l vode i Hesi: supervit,5ml blooma,2ml power zyme-a a u prvih tjedan dana sam im davao i po 1.5ml boosta. Planiram tako i nastavit (sve osim boosta,s njim radim pauzu od 2 tjedna pa nastavljam) a od 4.tjedna planiram dodati i 2.5ml pk 13/14. Plagron: 4ml bloom 4ml vita race i 1ml sugar royal. Na raspolaganju su jos green sensation i pk 13/14 za koje sam citao da se ne mogu mjesat pa ako neko ima savjet sta bi bilo najbolje napravit stvarno bi bio zahvalan. Na pocetku je ovaj grow bio zamisljen kao eksperiment u kojem sam trebao usporedit plagron i hesi i sam se uvjerit tko je bolji,ista prica je sa zemljom (plagron grow vs plagron royal)ali nije krenulo kako treba pa je to u startu palo u vodu. Neko moje misljenje je da se plagron royal moze pocet gnojit vec nakon 3 tjedna ali sa malim dozama (proizvodac kaze 6). Prednost je jedino to sto je bolji omjer perlita u zemlji pa nema potrebe za dodavanjem ko kod grow mixa. A hesi vs plagron se moze pratit na tangie 1 (hesi) i tangie 2 (plagron) makar mi to za sada izgleda ko mrtva trka.Hesi mi se vise svidio jer plagron smrdi ko kuga ali prave rezultate cemo vidjet za kojih 2 mjeseca. Za razliku od proslog growa,do sada nisam imao nikakvih problema sa biljkama,stvarno mi izgledaju zdravo makar uvjeti i nisu najidealniji (bilo je par vrucih dana pa ni paljenje svjetla po noci a gasenje po danu nije bas puno pomoglo) ali sve su to odlicno podnesle. Lollipopping im radim stalno,svaki put kad otvorim box ih pregledam i pokusavam se rijesit svih popcorna odma u startu ili ako nisam zadovoljan s nekom granom kako napreduje ide pod noz. Jucer sam u malom satoru napravio finalni lollipopping i planiram se do kraja samo opustit gledat ih i uzivat. Isto sam napravio i u velikom satoru ali posto one kasne par dana postoji mogucnost da ce past jos koji manji u sljedecih tjedan dana. Utopia mi je jedina s kojom za sad nisam nikako zadovoljan pa sam joj odlucio ostaviti samo par najjacih grana i da vidimo sta ce bit. Najgore od svega je to kaj je utopia u ovom growu samo zato kaj se u proslom pokazala ko idealan kandidat za scrog,bas se bila lijepo rasirila,a ova je daleko od toga. Eto,to je manje-vise to za sada,sve u svemu ovaj grow me za sada namucio puno puno vise nego kaj sam ocekivao, ali mi nije zao ni sekunde jer vec sad se vidi da se to nece moc uopce usporedit s prvim grow-om. Ko kak sam vec reko,bilo je tu dosta gresaka odma od pocetka i nadam se da ce neko ko planira scrog naucit nesto na mojima pa nece ponavljat iste. Za pocetak 8 biljaka znaci stvarno puno utrosenog vremena i bolova u kicmi,a o flushingu se trudim uopce ne razmisljat :D osim toga,mislim i da sam sa obzirom na duzinu vege pretjero sa toppiranjem i fimmanjem kod ovih biljaka koje su slabije. Dobio sam dojam da ako se ide na scrog treba drzat biljke u vege bar 50 dana (ovisi o velicini boxa,za manji prostor je sigurno dosta i puno manje vremena) i na taj nacin se moze sa 2 biljke popunit box velicine 1x1. Mozda bi se mogla ugurat i treca cisto iz nekog osiguranja ali bilo bi stvarno natiskano onda. To je to za sad,uploadam slike,sastav je sljedeci: Mali sator:phantom og je blize vratima,iza njega je lsd 3 Veliki sator: u lijevom gornjem kutu je lsd2,pored njega s desne je peyote critical a skroz desno je tangie 1 U sredini je liberty a njemu sa desne utopia i u doljnem desnom kutu kod vrata je tangie2.
Uff,bome sad kad gledam post vidim da si potpuno u pravu,predugo i tesko za ispratit hahaha :D jbg bilo je 5 ujutro kad sam ga piso a i bio sam u elementu ;) slike necu ni spominjat,ovak sad kad sam ih pogledo izgledaju mi ko tude biljke,nije mi jasno kak su tak lose ispale,uzivo to stvarno izgleda dosta bolje al nebitno. Morat cu pocet cesce radit update i u normalnom stanju :D Ko kak sam napiso mreza u velikom satoru skoro pa nema uopce smisla al sad kad je vec tu nek bude,nebu im smetala... Mozda sam se malo krivo izrazio kad sam piso o lollipoppingu,unutra su 8 komada i nije da ih sve stalno rezem,jedan dan skinem koju granu il popcorn s npr lsd-a i phantoma,drugi put malo uredim tangie itd itd. Svjestan sam da to i nije bas najpametnije al ko kak sam vec reko 8 biljaka znaci dosta posla a ja sam u zadnje vrijeme brutalno na knap sa vremenom,a i jedino kad mogu u sator je poslje 10 navecer (tad palim svjetlo) pa nisam htio da mi se nakupi toga pun kurac neg sam kao iso malo po malo. Do sad stvarno nisam imo pojma da je to bas tolki zajeb i da moze dovest do banana. Mislio sam da najgore kaj moze izac iz tog stresa je da im se produzi vrijeme cvjetanja,hvala mentore. Jbg oduvijek sam najbolje ucio na svojim greskama :D Opcenito je tu do sad bilo jako jako puno mojih gresaka i kasnio sam s nekim stvarima ali sve u svemu sam zadovoljan jer mislim da sam do sad iz ovog growa,bas zahvaljujuci tim greskama naucio jako puno o samim biljkama i njihovom ponasanju a i tehnikama treninga i napravio si fine temelje za sljedeci grow. Praksa je majka svega,mozes procitat 10000 postova i pogledat isto tolko videa al dok ne probas neke stvari sam nisi ni svjestan kaj te ceka
Pozdrav ekipa,evo mali update Biljke su trenutno u 22.(veliki sator) i 27.(mali sator) danu cvjetanja. Nema vecih promjena od zadnjeg update-a osim kaj su danas biljke u malom satoru (lsd3 i phantom) dobile prvu dozu pk 13/14 2ml po litri i phantom je dobio jos i 1ml/l hesi boosta (lsd3 je na plagronu). Temperatura u satoru je oko 27 (sadim van indoor sezone pa bas i nemam nikakve mogucnosti kontrolirat temperaturu) a vlaga je 50-ak %,osim nakon zaljevanja kad ide i do 70%. Dehumidifier je konstantno ukljucen a i u podrucju di zivim je opcenito dost visoka vlaga pa sam se nekako zadovoljio s tim,nadam se da nece bit problema kasnije u cvjetanju. Iz tog razloga sam i kupio vrecu co2 koju svaki dan prebacujem iz jednog satora u drugi jer ako se ne varam to bi im trebalo pomoc da se lakse nose sa ne bas idealnim uvjetima. Za sada sa ovim biljkama nisam imao bas nikakvih problema,izgledaju mi zdravo za razliku od prvog growa s kojim sam imo konstantnih problema. Mali sator (lsd3 i phantom og): Sa malim satorom sam i vise nego zadovoljan,biljke fino pumpaju,budovi na phantomu mi izgledaju malo puniji i veci nego na lsd-u kaj me iznenadilo jer bi lsd kao sorta trebao dati veci yield od phantoma(bar proizvodac tako kaze). Na pamet mi padaju 3 razloga zakaj je to tako. Phantom je na hesi-u (definitivno mi se svida puno vise od plagrona) 2. vreca sa co2 visi iznad phantoma(na samom ulazu a phantom je blizi) i 3. da lsd nije najbolje podneo lollipopping makar mislim da nije to jer ako se ne varam to bi trebala bit dosta izdrzljiva sorta. Sve u svemu phantom mi se za sada jako svidio jer je pretrpio najvise sranja (mislim na puknute grane prilikom lst-a u vege fazi) a nije niti jedan dan prestao sa rastom i pumpanjem,za sad stvarno jako jako zahvalna biljka. Veliki sator (2xtangie lsd,liberty,peyote,utopia) Kaj rec,koju posluku porati... U prijasnjim postovima sam vec piso o greskama koje sam radio pa da ne ponavljam bezveze. Kaj je tu je,sa 2 tangie sam zadovoljan kako napreduju,lsd je malo ojacao i daje neku nadu da ce to na kraju ipak bit ok. O peyote i liberty ne znam ni sam kaj bi mislio. Malo su i one ojacale i ima par obecavajucih grana al mislim da je to ipak daleko od njihovog potencijala,dao Bog da na kraju budem u krivu. Utopia je najveci promasaj ovog growa,izmedu 2 tangie tesko dolazi do svjetla jer je malo niza od njih. Njoj sam ostavio samo 5 najjacih grana (nije da ih je i bilo puno vise) pa kaj bude bude. Jedino mi je zao sta nisam nju stavio u kut kod ventilatora umjesto tangie jer bi tim sacuvo 2-3 dobre grane koje su pod udarom i vidi se da pumpaju slabije od ostalih. To je manje-vise to za sad. Dobro bi mi dosao jedan savjet. Znam da se plagron pk13/14 ne smije mijesati sa green sensation. E sad pk 13/14 se moze davat od 4. a green sensation od 6. tjedna cvjetanja. Jel ok ako onda koristim pk 13/14 u 4. i 5. tjednu a u 6. ga izbacim i nastavim dalje sa green sensationom? Evo slika,ponovit cu sastave: Mali sator: phantom og je blize vratima,iza njega je lsd 3 Veliki sator: u lijevom gornjem kutu je lsd2,pored njega s desne je peyote critical a skroz desno je tangie 1 U sredini je liberty a njemu sa desne utopia i u doljnem desnom kutu kod vrata je tangie2. Ps na slikama velikog satora sam umjesto lsd2 piso lsd3 a kad sam skuzio da sam se sjebo bilo je prekasno i nije mi se dalo ispocetka :D
Mislis da je vege faza bila losa zbog spektra? O tome nisam razmisljo da budem iskren,mislim da sam ih sjebo sa previse toppinga u premalom vremenskom razdoblju. Cijeli grow odradujem sa sunmaster dual spectrum,mislio sam da je to ok al vjerojatno si u pravu,u sljedecem growu cu vise obratit paznju na to i uzet lampu bas za vege fazu. Beetlejuice,ma uzeo sam taj royal mix za probu i iskreno u pocetku mi je izgledo bolje od growmixa,nekako finije,ali mislim da je to bio zadnji put da sam ju kupio. Biljke u growmixu mi izgledaju bolje i jace,mozda je samo slucajnost i mozda nije to do zemlje ali ubuduce cu svakako ic sa grow mix-om. Sta se gnojiva tice znam da plagron nikako nije lose gnojivo ali za sada ipak prednost dajem hesi-u,makar cu pravu usporedbu moc napravit tek na kraju. Moram priznat da nisam cuo za mycotrex,budem malo proguglo pa ga mozda i ubacim u prehranu. Za sad mi se od plagrona najvise svidio sugar royal,naiso sam na dosta pozitivnih recenzija a i bas brutalno izgleda,ko med :)
Puno hvala na pomoci ljudi,eto svaki dan nesto novo naucim... nego nikako nisam dobio odgovor na pitanje jel ok ak koristim plagron pk13/14 u 4. i 5. tjednu pa onda od 6. nadalje green sensation?
Sad su usle u 4. tjedan i na zadnjem zaljevanju su dobile 2ml po litri...znaci da skroz odjebem pk 13/14 i odma krenem sa green sensationom?
Pozdrav ekipa,mali update Trenutno smo u 37. (veliki sator) i 42. (mali sator) danu cvjetanja. Nikakvih velikih promjena nema,vidi se po njima da im hrane nije falilo al osim spaljenih vrhova listova nije bilo nikakvih drugih znakova da nisu zadovoljne. Za dva dana ide za neke zadnja doza gnojiva i onda krece sezona flushinga par dana poslje. To je manje-vise to,nisam ni sam siguran sta da ocekujem od ovog growa,ne izgleda mi bas tako lose kako se cinilo na pocetku cvjetanja al opet je daleko od zamisljenog. Evo par slika
Pozdrav mentore,bas sam se neki dan sjetio kak se nisam dugo javio al nikak da napisem nesto. Bio sam na godisnjem neko vrijeme,a i iskreno nisam znao kaj napisat uopce jer od zadnjeg updatea se nije bas nista zanimljivog dogodilo,samo flushing i cekanje.Evo grow sluzbeno zavrsava danas,mali sator (phantom og i lsd) je bio gotov vec prije kojih tjedan dana,a veliki nikak da zavrsi.Sad je unutra ostala samo jedna tangie koja bu danas navecer isla pod noz pa kak bude bude. Javit cu se kroz par dana nakon trima sa malim grow report-om i slikama budova
Pozdrav ekipa,evo da konacno zavrsim dnevnik. Prvo se moram ispricat na jako lose vodenom dnevniku,obecajem da cu si u sljedecem dat vise truda i radit cesci update. Znaci grow je gotov,budovi su se posusili ,sad su u teglama i odradeno je vaganje pa evo rezultata Pobjednik growa je Phantom og sa 115g Lsd 3 je malo slabiji sa 107g. E sad,i ovo je daleko od dobrog al veliki sator je bas u potpunosti podbacio tak da je tamo najvise dao lsd 51g,tangie 1 50g, tangie 2 49g,liberty 27g, peyote 24g a utopia uopce nije vrijedna spomena (9g). Zakljucak je da je ovaj grow bio prepun gresaka,od pretjeranog toppinga preko pretjeranog lollipoppinga do visokih temperatura jer sam sadio van sezone i nisam bio u bas prevelikoj mogucnosti kontrolirat temp. Nemogu rec da je na kraju ispala katastrofa,al sigurno da nisam ni zadovoljan. Kaj se tice dilema sa pocetka izmedu zemlje plagron grow vs plagron royal definitivno biram grow mix a plagron vs hesi presudujem u korist hesi-a jer makar su 2 tangie dale skoro pa identicnu kolicinu treba uzet u obzir da je tangie koju sam gnojio s hesi-em bila odma do ventilatora direkt na udaru pa sigurno da joj to nije bas olaksavalo zivot.Ako nista drugo,stvarno mogu rec da sam u ovom growu puno toga naucio na greskama koje planiram ispravit uskoro jer je nova runda sjemenki vec u zemlji pa cu kroz tjedan dana otvorit novi dnevnik. Evo par slika budova,glupo mi je radit smoke report prije neg kaj mi odstoje u teglama bar 3 tjedna. Pozdrav ljudi,uzivajte,znam da ja hocu,javim se uskoro sa novim dnevnikom :D