Lijepi pozdrav :vutra: ! Ovo je moj prvi grow opcenito i rekao zasto ne da podijelim s vama ovo moje prvo ovakvo iskustvo! A i volio bi imat sve zapisano po datumima i napredcima za ubuduce na jednom mjestu (Pametan piše,a glup pamti...) a gdje boljeg mjesta nego tu s vama..Svaki komentar misljenje primjedba je rado prihvacena i viđena! Nisam tolki optimist da mislim da ce sve ici bez problema pa nadam se vasoj pomoci ako negdje zaglibi hehee krenimo :) Box Stari ormar - 45 š * 150 d * 130 v Sjeme Northern Lights od Pyramid Seedsa (1 kom) Zemlja i tegla PotH u kantu od 12L s 10% perlita Gnojivo Hesi TNT compex i Hesi SuperVit kapi za vegetaciju iako pocet cu gnojit tek u 2-3 tjednu s manje od pola doze pa bumo vidli.. A u cvjetanju Hesi Bloom i kasnije P+.. Dobio sam na španjolskom i ambalazu i tablicu tako da ne razumijem baš sve no osnovno sam tu pohvatao ( Za sad imam samo ova dva za vege) Rasvjeta Sunmaster Dual Spectrum HPS 400w , trenutno je udaljena od biljke 70 cm. Ventilacija je zasad improvizirana od dva ventilatora od kompjutera koji vise od gore i uvlace zrak u ormar no cijelo vrijeme su malo otvorena vrata tako da mislim da je to ok ( misliti je drek znati :zvezda::) Inace ovaj veci ventilator puse malo po biljci tj izmedu lampe i biljke a ovaj manji puse po mokrim krpama i spuzvama da podiže vlagu. Ali oba dva su odmah na mjestu gdje su vrata malo otvorena da upuhuju svjez zrak unutra. Temperatura kada je upaljeno svjetlo varira oko 28C Vlaga oko 40%...a kada je ugaseno svjetlo je 23.5C/ 45% Trening ce biti supertopiranje i lst mozda.. Znam da nije sve perfektno i slobodno me vucite za usi zbog toga recite kaj ne valja i kaj bi trebalo drugacije.. nije mi budžet bio baš bog zna kakav za ovaj pothvat i eto ovo je ispalo :razvaljen:: A samo jedna biljka iz razloga kaj mi je 1. grow i zelim da sve prode sto manje mukotrpnije..Imam jos cijeli zivot za sadit hehe..A i moram bit malo oprezan s mirisom pa cemo vidjet kol
Divim se ljudima koji uspiju napisat smislen smoke report ali ja evo nakon par mjeseci pusenja ovoga svog sam sav izgubljen kaj se tice rada i mirisa i okusa i sto duze pusim cesto me drugacije radi al idem probat nesto opisati :) Napocetku me Norhern Light radio tako da bi mi tijelo i vid i opazanja bilo nekako usporeno i tesko , a misli bi tekle normalno..Osjecao bi se kao da sam zbetoniran u svom tijelu koje je pod nekim stimulansom ali tok misli mi nije pod stimulansom i misli su normalne,nisu napusene..Dok me Purple znao svakako raditi- nije neka jaka sativa jer kad popusim jaku sativu prije spavanja nema spavanja barem pola noci..misli tulumare po glavi i nedaju mi mira, a s Purplom mi se to samo jednom dogodilo i to blago.. Jednom sam u rano ujutro prije obaveza zapalio Northern Light i do podne nisam mogao doci sebi..To mi se dugo nije dogadalo..Paranoja teska u tramvaju na ulici svugdje..Trazis mobitel po sebi 4 puta u 2 minute..Lud si..A obaveze su prosle jos gore :rasta: Purple je puno bolja opcija kad se negdje ide jer ne razmisljas uopce o zemaljskim stvarima nego samo ides kroz njih (tipa ulicu) i razmisljas tipa o čimpanzama i kak su fascinantne i vrijeme ti samo leti i nista te zemaljski ne sputava , a s NL-om hodas kroz ulicu - ne znas gdje si, kaj trebas ici napraviti, najrade zelis sjest i razmisliti malo,odmoriti se... Miris i okus su mi puno bolji kod Purplea, miris je jak uzasno,meni iskreno ne definiran, ide prema vocu nekom ili slatkisima.. a okus je sladak jako i prefino je za pusiti.. Northern Light miris mi je precudan. ko neki mediteranski zacini/ čempresi .. ali za rad se ne mogu odluciti jer sam se lijepo proveo na oba dva straina..Ponekad od NL-a se dogodi da kad sjedim ne osjecam si noge baš.. to je zanimljiv osjecaj.. Nakon mijesanja ta dva straina u ovih nekoliko mjeseci..Ovako bi se osjecao kad bi me se pitao za neki smislen smoke report pojedinog straina :D: (edit.) b__vzf_rOUs
Fala na cestitkama :) Eh dok još živim u prostoru gdje jesam i kakva je situacija nemogu instaliravat pravi šator nego morat cu se ormarima i stealth drvenarijama zadovoljiti , al idemo probat najbolje od toga iskoristiti heh želim uzgojiti u istom prostoru pod 250 hps da vidim kak ce to ici..tako da mi je to sljedeci pothvat..neki novi strain isprobat iako cu i ovo uzgojeno pusiti tijekom cijele godine kak je krenulo
Da, dobra ganja uvijek dobro dođe...al za po doma bi od sad rađe finese heh čovjek se bolje osjeca kad zna tocno kaj pusi - Baš zato stara dobra ganja i iznenadi a? ahah @Filip Regan Hvala i mogu :D iako bolje bi ti bilo da odeš po savjete u mentorske kutke ako započinješ grow ili od iskusnijih..al reci cu ti i ja kaj mi padne na pamet sad :thumb: Zadovolji sve uvjete što bolje ,znači klimu(temp,vlaga,zemlja)- ovisi za razvoj biljke i cvjetova i kvaliteta,zdravlje biljke..A za kolicinski gledano si racunaj velicinu boxa te svjetlo te to dvoje moraju biti razmjerni zbog temperature..S losom(neprovjerenom) zemljom i gnojivom nemoj ni pokusavat,sto kvalitetnije bit ce ti lakse i bolje na kraju.. Ostale bitne stvari su pravilno zaljevanje,hranjenje, lst je poželjan..i tako.. ima tu svašta:razvaljen:: Za 1000 detalja morati ces procitati dosta dnevnika i tema i krenuti sam uzgajati,nema druge Za sad pusim one malo slabije hedove al mogu reci da je i njima rad i okus i miris fenomenalan..ostali su u curingu..hedovi nisu previse onak masni i stisnuti a čudno bi i bilo da jesu kad nisam radio lst..temp im je bila preko/oko 30...te gnojenje je bilo malo upitno..al sve u svemu :rolleyes: Bacit cu jednom smoke report ovdje pa cu tamo napisati osobna spoznanstva moje dvije..prijateljice :gled: NL je kolicinski bio oko 100g a Purple oko 60g mozda malo više.. Sve skupa negdje oko 165 g
Hvala matori haha :vozdra: Budem napisao još neki smoke report ovog mog proizvoda i kolika je gramaža kad izmjerim.. Mogu samo reci da je razlika nebo i zemlja izmedu ovog mog i ulicne ganje..Ne vracam se na staro više nikad:D
Pozdrav ljudi evo zadnji update! :vutra: ..Berba odrađena..:makaze:(14.1.2017) Box je bio u pogonu 107 brzoprošlih dana.. -starost biljaka je na kraju NL 107 dana (79 dana cvjetanja) a Purple 86 dana na životu ( 60 dana cvjetanja)...oba dvije duze nego kaj internet govori Neće biti baš gram po watu al nije mi ni ovo loše za 1 metar kvadratni,minimalmu opremu, te za moja skromna očekivanja koja sam imao napočetku..Neki hedovi su :drull: neki su malo slabiji al nije ni moglo biti drugacije kada nisam radio lst i bilo je tu grešaka.....ugl ima i puno popcorna i trima i cvrstih hedova a i onih malo prozracnijih..heh..ima svega dovoljno :D Evo konkretno dobio 9 običnih tegla ( ne skroz natrpanih), 1 malu s trimom za čaj, 1 veliku za popcorne ----> evo par slika Evo par slika same berbe :) Purple Northern L žive / mrtve :D Sve u svemu ja zadovoljan..Sljedeci put ocekujem još vise od sebe..A sljedeci put će bit kad će vec biti..Nece bit odmah..Sada uzivanje :let: Svako dobro i budite napušeni ,zdravi te živite u skladu s prirodom uz vutra radio ahaha pozzz :wave:
Evo par ekskluzivnih slika.. hazeri ti takve voliš :D NL
Zadnji update prije berbe..:) Nisu bas najljepse biljke bile pored svih ljepotica na forumu al bitno je ono na kraju..hedovina :D Biljke: -život--> 101 dan -cvjetanje --> 73 dan Biljka kao da je ozdravila od kada je pocela cvjetat i od tad samo raste..prvo s granama a onda s cvijetovima a i mislim da nisam pozalio kaj sam je prebacio u veci pot (20-30 litara) :D Veci pot--> vise srece za biljku--> vise srece za nas :) Nju sam naknadno posadio jer sam mislio da od NL nece biti nista kako je izgledala napocetku..Grdo sam se prevario heheh na životu---> 80 dana cvjetanje---> 54 dana Sljedeci update dokumentiram svoje prvi pravi harvest :let: Evo ih zajedno na okupu P,S Mojim biljkama melasa jako godi u ovih zadnjih 2 tjedna kaj vidim po hedovima jer samo rastu i rastu i pune se...U 5 litara vode stavim 3 male zlice melase ( ne svako zaljevanje) ...I mislim da je cropanje jako dobra stvar i sve to mrdanje i micanje s biljkama ( tipa okretanje u boxu a ne da uvijek na istu stranu pada svjetlost) jer su ujedno to i treninzi..Vidite i sami kaj sam napravio NL al treba pokazat biljci ko je gazda a topovi se pune hah.... I hvala svim ljudima koji su mu dali savjete te Stipi pogotovo ;) Osim slusanja i citanja stvari s foruma treba se i biljke voljeti i slusati neke vlastite osjecaje za dobar grow..Ja sam ih zasad samo jako volio a uvjeti boxa nisu bas neki bili hah bit ce do onda super jednom kad sve zadovoljim al o tom po tom...E i da phosopor je jako bitan element za pred kraj growa..Phospour i boosteri a.k.a your head will get bigger ahaah Pozdrav ekipa budite dobro i zdravo!!! :)
Pozlatile ti se rijeci prijatelju..... hehe :D
...UPDATE.. Evo dragi forume da vam javim malo situaciju i da vidite kako stvari stoje :) Napisat ću sve osnovno jer tko se još sjeća svega toga hah Box: Stari ormar (1.5 visina, 1.3 duzina i 0.5 širina) Svjetlo: Sunmaster Dual Spectrum HPS 400w Vent: Blauberg 125 ( s filterom) , box fan ventilator , te jedan clip ventilator ...na kraju od svih razmjestanja po boxu najbolje rjesenje mi je da box ventilator dolje izbacuje zrak ( na dnu ormara, ormar je uvijek malo otvoren ) i puno bolje izbacuje zrak nego blauberg125 a njega mi je bas problematicno bilo drzat da izbacuje zbog malo prostora u boxu..Na kraju mi blauberg i filter samo služe samo za ubijanje mirisa i to stoji u boxu pored biljka te palim ga samo kad trebam ubit miris u prostoriji gdje je box i okolici te funkcionira perfektno...Znaci ne izbacuje taj filtirani zrak van boxa nego drito u box ali nekako neutralizira cijelu prostoriju i okolo ( osim onog blagog vonja ugljena u filteru).. A ovo da mi dolje puse box vent izvan boxa je stvarno dobro jer puno jače ispuhuje kad probam rukom nego blauberg na najvecoj brzini.. Zemlja: Potground h + perlit, oko 10% Gnojivo: Hesi famila...I na kraju cu melasu malo staviti ali ne puno..dve-tri zlicice na 5 litara vode tek toliko..To onih zadnjih tjedna dva dok je samo voda Trening : Starija dama je bila supertopirana u mladosti...A mlađa apsolutno nikakav trening cisto ovako da vidim razliku kad cu jednom radit neki trening Dame: NL ( Pyrimds,auto) - stara je 85 dana ( kako vrijeme leti :zvezda::) , te je u oko 55.danu cvjetanja AutoPurple (također Pyrimds) - 65 dana stara...te 38. dan cvjetanja iako mi se cini da je razvijenija po cvjetovima i trihomima nego NL ..al nije to cudno jer su pisali ljudi vec ovdje da je AutoPurple jako brza sorta.. Evo slike cu pobacat u album pa bacite oko.. Mislim da imam probleme sa gnojenjem i nikako da nadem neku zlatnu sredinu...Inace gnojim jednom voda a jednom gnojivo od kad mi je Stipe to rekao .. pogledajte ove spaljene vrhove na NL ..zadnji put je dobila prvi put punu dozu prije 3 dana...Do sad nikad nije dobila punu dozu ( iako sam mislio da jesam, faking kineske mjerilice )..Trenutno biljka na nekim dijelovima ima svjetlo zelene listove a na nekim fine zdrave zelene...Danas je bila dobila cistu vodu jer ju je vec cijelu popila od prije 3 dana tu sa punom dozom... Molim pomoc kako da sljedeci put dam gnojivo uzimajuci u obzir starost, spaljene vrhove, i svjetlo zelene listove na nekim granama..Malo sam dazed and confused. AutoPurple je imala problema sa manjkom fosfora te sam histericno mislio da je to neka opasna bolest ali hvala bogu nije..Dao sam joj onda dobro dozu fosfora i Boosta i krenula na bolje, iako i ona ima blago spaljene vrhove nakon gnojenja sa svim iako samo je fosfor bio puna doza :mad: Mislio sam da ce biti gotove oko Nove godine ali malo sutra..Imaju one obadvije još za pumpat..A NL pogotovo..Neki vrhovi su razvijeniji više a neki malo manje a nije ni čudo kad je na sve strane hahah Ne znam stvarno vise kaj da pisem.. Svako dobro svima :respect::rasta: edit..zaboravio temperaturu...Podnozje oko 23-25 a krosnja je malo toplija..Zima me spašava al kad sam doma ne mogu se bas smrzavat hahah A zalijevam svaku sa 4-5 litara vode
Hehe Stipe tvoje rijeci uvijek cekam da vidim jel valja ili ne ;) Okej lampa puse po biljkama od sad edit..ne puse lampa nego neka domaja meni po glavi :D ventilator*
UPDATE!:vutra: Northern Lights Biljka je stara 67 dana..Moja prva ljubav :razvaljen:: Hedovi se malo sporije pune ali kada se sjetim ove situacije --- 17.10.2016 --- i mojeg komentara (" a za ovu biljku ne znam kaj da mislim i ocekujem al mislim si ako raste pa bude i cvjetala valjda jednom a onda cemo vidjet kakva ce biti") --- jako sam zadovoljan :D :D Evo da vas podsjetim zemlja je PotgrundH a gnojivo je Hesi ( skoro full komplet..) I bio sam ju presadio u vecu teglu jer mi je stvarno bio problem sa zaljevanjem a i njoj je lakse od kad je tako..Malo je tada pauzirala sa cvjetanjem ali na neku foru kada sam napravio crop nakon par dana pocela je povecavat cvjetove :)) :crazyd: ja poslije presadivanja radim crop kao blesav.. al eto ocito sam ju stavio u trening pa pumpa :cool23: Da nebi samo pricao evo slika Nadam se da je rezem oko nove godine al strpljen spašen (...... kad ce visee :drull: .......) Auto purple Ova dama je u cvjetanju danas 19 dan i shvatio sam da ju moram vise hraniti jer gladuje... Puno se vise veselim NLu ali nadam se da me nece ni ova iznevjeriti.. :sun2: Vidim da je ovo jako brza sorta ..posadena je 18 dana kasnije nego NL a cini mi se da ce u isto vrijeme biti gotovi..S tim da je NL supertopirana.. Slike: Sve u svemu ja zadovoljan, sljedeci put nikako bez LST-a! ..I mora da sam ja jedini koji ima ispuh dolje ali situacija je takva kakva je :djede: :sun2::sun2::sun2::sun2:Uzivajte:sun2::sun2::sun2::sun2:
Hvaala na brizi Lulu :ljubav: ma najbolje kombinirat sve tri metode pa nemres fulat : prstic , listovi, tezina :smoke:
Okej smanjujem gnojenje nekako sam dobio osjecaj da biljke jako vole Hesi i da im ne škodi pa mi nije bio problem gnojit hah al smanjujem! Valjda me nece zezat pH sad kada ce ic cesce sama voda bez Hesija....Baš sam kupio sad malo prije posudu od 20litara da ju presadim al necu nisam znao da se ne smije to radit u cvjetanju,imam ju onda za sljedeci grow :) @Space_Lulu sad u ovom danas zaljevanju sam imao vec mali runoff na 1.2 litre tako da stvarno mi nije jasno kako tako brzo pocne teci voda dolje,mozda se tolko jako osusi zemlja jer ipak nije bas ni niska temperatura u boxu a i prozdrljiva je biljka...A nacin na koji vidim da se treba zaljevat je: Uocim da su se listovi objesili prvo na vrhovima a onda nakon pola-jednog dana cijela biljka vise manje (listovi postanu nekako mlohavi) uvijek kad vidim da je vecina listova tako provjerim rukama tezinu posude i kad je biljka bila manja u isto vrijeme bi se dogodilo da je biljka objesena i posuda lagana e al sad kad je malo veca dogodi mi se da su listovi vec mlohavi a posuda nije bas toliko lagana ( mozda je zbog tezine biljke) al uglavnom onda zalijem sljedeci dan kad se jos malo olaksa posuda...
Pozdrav drugari drugarice ...prijatelji prijateljice ...jarani i jaranice :razvaljen:::D Evo UPDATE pošto nisam dugo.. 49. dan biljke - 21. dan cvjetanja temepratura 28 C vlaga oko 30 % dok su ON , 25C vlaga 20-30 % dok su OFF Zadnji put gnojio s HESI SuperV ,Bloom. puna doza oboje..To je bilo prije 3 dana Slike: Koliko mi se cini spalio sam je sa HESIjem po vrhovima listovima ( slika ispod) pošto je danas zedna dobiva samo vodu mozda i sljedeci put a nakon toga krece i Boost i Phosporus u igru posto je danas usla u 4.tjedan cvjetanja :) Znaci problem je u tome kaj mi listove od prema dolje žute i venu te postaju sve vise mlohavi dok skroz ne pozute.Ali problem se javlja samo na doljnjem dijelu biljke. Prvo bi se to dogodilo s jednim listom u npr tjedan dva kojeg bi maknuo ali sada je puno intezivnije : evo slike da vidite malo o cemu pricam a i vidite koliko sam vec postigao listova a sad kat gore zuti , Ovo su slike od jucer a danas je situacija jos gora *E sad drugi problem koji imam je to da je biljka zedna kao sam vrag, nakon maksimalno 2 dana nakon zaljevanja se ona vec objesi i listovi postanu mlohaviji a zemlja na pocetku suha a tegla je laksa..Posto zapisujem zaljevanje da vam kazem : u 19 dana je zalivena 8 puta s nekih 2 litre skoro svaki put sa gnojivom.zalio bih ja s vise vode al odmah se nakupi puno runoffa ispod tegle pa nema smisla jer zemlja je mokra vec cijela...Inace ne namjestam pH nego pomjesam Hesi i vodu , ostavim 20min-pol sata i zalijem..danas sam isto tako sa samo SuperV i Vodom. Posuda je samo 12 litara jel u tom grmu lezi problem?? Da kupim vecu i presadim? Hvala na bilokakvoj pomoci i savjetu malo me sekira ovo nebi htio da joj jos gore bude posto je i do ovdje dogurala uz moju ljubav i brigu :oops: Pozdrav svima :spliff: i hvala koji su gledali savjetovali i pomagali jednom mladom i ne toliko iskusnom uzgajatelju
Update! Northern Light: - 37 dan života biljke - 17 sati svjetla/ 7 sati mraka - Zalivena jučer s 2 i pol litre + Hesi Bloom i SuperVit -temperatura u boxu je 26-30 stupnjeva dok gori a dok je ugaseno oko 20-25C Slikice: Pitanja: Prije 4 dana sam ju zalio s litrom i pol. Nakon 2 dana sam primjetio da biljka ima listove prema dolje i shvatio da sam ju s premalo vode zalio pa sam opet ali s 2.5 litre ( jucer ) .. Danas prijepodne mi je izgledala ok ali sad popodne mi se vec cini da svi listovi na vrhovima idu prema dolje i nije mi bas jasno zbog cega? Jel moguce da je opet zedna ili je do neceg drugog? Mozda sam ju ja malo uzburkao nosanjem vamo tamo sad kad sam je slikao E i da nije mi bas jasno od kad se broje dani cvjetanja? Ne znam jel mi usla u cvjetanje ili su ovo jos prefloweri o_O (Izbacila je pistile prije cca 10 dana ) Auto Purple - stara 17 dana - gnojim s Hesijem TNT i SuperVit i RootComplex - presadena je posudu 15-20 litara i prekjucer se oporavljala od mog prvog presadivanja -slatkica :D Evo zajedno na okupu i slika boxa. ( Imam ispuh inace ne stoji filter i turbina ovako) Savjeti i opaske više nego dobrodosli! :respect: svima. TLV4_xaYynY
Sve jasno šefe :D Samo još ovo :razvaljen::... mislio sam da su vec ovo pistile kaj raste vec pored stabiljke i u sredini vrhova...
@Stipe gnojio sam do sada s Root i TNTom , napocetku s SuperVit al to ne preporucujem nikako.. Temperatura je ovih toplijih dana oko 29 - 30 a inace je oko 28-29 il niza.. Ima li mi biljka posljedice Hesi pregnojavanja mozda pa da do cvjetanja i ove nove faze gnojenja prestanem s Rootom i TNTom? @hazeri Automati su znaci posebne gospodicne koje vole da ih se tretira kako zasluzuju..hehe..Ma i jasno mi je to sve kaj si napiso al doslovno sam mislio da ih je teško unakaziti u smislu upropastiti cijelu biljku i cijele plodove..Pogledaj malo ranije slike i vidi kolko je kriticno biljka izgledala.. Imam osjecaj da su automatici puno otporniji na stres i nezeljene faktore i borci su veliki..
Update! za sve one koji prate ovu moju vratolomiju :) Danas je 27 dan biljke i cini mi se da ce polako u cvjetanje..Oporavlja se biljka al jos ima spaljene vrhove listova pa kaj da radim u vezi toga? I kada da pocnem gnojiti s bloomom? Ova druga biljka je super za razliku kad se sjetim kako je ova izgledala u njenoj starosti..Mislim da je stvarno velika prednost automatika kaj su otporni na puno toga i puno teze je upropastiti si biljku i plodove..Za nas koji jos uce :) Evo slike Živili svi.:spliff:
Osim svih problema koje sam naveo mislim da sam trebao flush napraviti odmah napocetku i prestati gnojiti i cekati da se oporavi..
Update 21 dan vegetacije! Ljudi meni je ova moja biljka presmjesna al nekako sam i ponosan na nju :razvaljen:: ..Svaki dan je sve veca i veca al izgled nekako necu reci jadno ali puno drugacije nego druge biljke koje vidim ovdje hah ( sad je visoka 25 cm a siroka vise od 25) ..Prosla je stvarno sve i svasta od niskih vlaga i visokih tempratura..Od pocetka raste u zagnojenoj zemlji s previse supervita ...prije dva tjedna je palo nesto u boxu i vrh jednog lista je nastradao..biljka zivi podosta teskim zivotom al kaj je tu je... na greskama se uci...Plus to kaj je biljka bolesna sama po sebi..Prvi par listova uopce nisu izgledali kao listovi trave, vise kao neki listovi nekog drveta..a i svako malo se pojavlja takav list..mnogo listova je zakrzljalo i imalo je maximlano 3 kraka neki i samo 1 a ova dva pored zakrzljala kod stabiljke..i svi neki spigani.... Ali :watch:kao sto rekoh biljka raste..evo od jucer su poceli rasti listovi s 5 kraka i biljka odmah ljepse i opasnije izgleda..sva je nekako divlja ko da raste u prasumi nekoj hah Zalivena je prosli put prije 2 dana s litrom i pola doze tnta i roota i ponovit cu to za nekih 3 dana.. Vlaga/ temp 40% - 29C dan 60%-21-24C noc A druga biljka izgleda puno ljepse nego kako je ova na pocetku i imam osjecaj da ce biti puno uspjesnije s njom a i ja cu puno opreznije :) Nebitno - jaao kako volim zaviriti si ormar i viditi kako raste sve i velika i malena evo i sad sam pogledao dok tipkam ovo..bas je divlja ova ali polako lici na nesto :) Puno ljepsu zelenu boju dobiva....Cuo sam da biljkama paše Black Sabbath a bome i meni pa eto zajedno uzivamo trenutno u njemu heheh E da pitanje ; kad bi trebao ocekivati pojavak pistila i odredivanja spola? Nisam to bas pohvatao.. Kako vam se cini? Uzivajte drugari slike su od danas prijepodne :wave:
Oke haha no i pitam sva ta pitanja u smislu za buducu biljku jer necu ju intezivno gnojiti s hesijem napocetku pa da joj bar voda bude dobra :) al ok. nema korigiranja onda pH-a od oka.:thumb: a za ovu biljku ne znam kaj da mislim i ocekujem al mislim si ako raste pa bude i cvjetala valjda jednom a onda cemo vidjet kakva ce biti... aj pogledaj slike i recie iskreno kaj mislite oce bit uopce kaj od nje
Nemam pH metar pa ne znam kolko je pametno uopce da ista korigiram zasad, no vidim da je pametno nabaviti si pa ako netko ima savjet za dobar i jeftiniji metar za narucit s interneta bio bih mu veoma zahvalan ;) a morat cu malenu koja jos nije vani pocet zaljevati uskoro a necu imat jos ph metar i sad ne znam jel da uopce korigiram pH nekako ili samo da pustim da odstoji voda, mislio sam tipa na 1l vode ubacit jako malo, svega par granula, limuske kis. i ostavit da odstoji pol sata-sat i pH po mojem misljenju nebi trebao biti loš.. Evo i jedna slika za one radoznale
Aahah znaci krasno! a proslo mi je i to kroz glavu + da sam je u*ebo gnojivom a nek raste kolko hoce pa cemo vidjet kaj ce bit..bilo mi je i malo cudno zasto mi raste rajcica u boxu..bar nemrem past :razvaljen::
Ok hvala al eto danas sam prvi put to napravio tijekom cijelog growa a i bolji je opis par granula ubacio nego prstohvat. valjda nista nece biti biljci a i vidio sam recept ovdje da na 1 l se stavi prstohvat lim kis. da se stavi i trebalo bi spustit nakon 20 min pol sata s 7.5 na 6.5a tako sam i slicno napravio al sam u 0.75 bocu stavio tih par granula ..malo sam se krivo izrazio gore.Biljka mi se sad vec cini kao da se oporavlja malo je danas usporila s rastom al do tad isla ko raketa :) Nez jel korigiram dobro al prestat cu tako od oka onda jer ne znam kako se mjenja kroz vrijeme ili mogu od oka "po receptu" ?
pozz! eto update - 17 dan -imam manjih problema kao sto su frkanje listova i novi listovi izadu skroz sfrkani ali onda se oporave..Listovi ne izgledaju bas lijepo kaj prepisuem previse gnojiva pa moram smanjit s tim u potpunosti..Mislim da me i pH vode malo zaj*ebava no usprkos tome i kaj raste kao luda mislim da je vise manje sve ok. Prije dva dana sam priblizio svjetlo jer mi se cinili da malo previsoko raste nego ostale biljke na forumu..Iskrenio ni jedna druga biljka iz dnevnika mi ne izgleda bas kao ova moja :watch: al hajde..Svima je bilo prvi put..:) - Zalio sam je nakon ove slike s pola litre vode iz pipe s pola prstohvata limunske kiseline ( voda je kod mene oko 7.5) -Dobila je i kolegicu Auto Purple od Pyramid seedsa koja je jos uz zemlji potpuno evo slika:
Ma to mi reci Stipe legendo :let:
samo da vas pitam na billjci mi ispod onih prvih listova koji su izasli iz zemlje raste iz stabiljke neki vrag...probilo je stijenku stabiljke i kao neka kvržica je tamnija ( nije to izrazito veliko al ne izgleda lijepo)..kao deformacija neka..nemam pojma.. :zvezda::...stavim sliku sutra trenutno ne mogu..
Vrlo informativno imperator! Hvala :vozdra: A budalin ti si m obradovao komentarom :cool23:
Evo kratak update; Svaki dan nesto kemijam i osiguravam bolje uvjete biljci i donekle mi uspijeva. Naucio sam da ako treba podici vlagu tanjur ili nesto keramicko je puno efikasnije od mokrih krpa (al mora biti keramicko nije isti efekt s plastikom!) Pitanje : Jel ovi listovi prema gore znace da sam prosli put previse zalio biljku ? Lijep pozdrav svima! Slike:
Hvala! Imam vec i mokar rucnik i tanjure s vodom i spuzvice natopljene vodom al eto sad cu imat i bazencic
U velikoj sam borbi s vlagom i toplinom,nikako da mi se ta vlaga podigne konacno u boxu i vidim da mi biljci to ne prija. Ima li sanse da se nesto kobno dogodi? Koje uvjete nekako da joj osiguram da ne propadne potpuno,... SLIKE: temp je oko 29-30 max 31 a vlaga max 35 % .... sad je 31.7C a vlaga 29% :(
Vjetrim vjetrim i meni smrdi a di ce tek njoj. i jos jedno pitanje Što govori biljka kada listovi se frkaju u lađicu tj one "kukice" idu prema gore?
Pozdrav dobri ljudi evo update! Danas je 7 dan od kada je izasla iz zemlje i ovako to izgleda : Stipe baš mi se svidala ova ideja da si ofarbam box i ostvario sam ju :D :D Farbao sam jucer prijepodne i jos se jucer osusila boja no do sad maloprije se nisam usudio stavit biljku unutra ili blizu zbog štetnih isparavanja boje... Još se malo osjeti miris no nisam vise mogao biljku drzati izvan boxa zbog losih uvjeta. Prije 2ipol dana sam joj dao po naredbi doktora punu dozu Roota 0.5lvode i vec mi je sljedeci dan izgledala i vece i ljepse :) No sad nakon malo losijih uvjeta dok se farbalo opet je malo izgubila lijepu boju al pošto se zemlja osusila ( prvih 4-5cm) dao sam joj sad maloprije opet punu dozu roota i jaako malo TNTa.Ponavaljam tako za 3 dana. Druga stvar. Vidim da polako pocinje rasti 3. kat moze li mi netko savjetovati kada da je supertopiram.Znam da kada pocinje rasti treci kat,. no imali neko pravilo kada tocno? Jel pametno uopce da je topiram kada ne izgleda bas ovako najbolje? Treca stvar. Polako vec financijski razmisljam o ventilaciji i filteru da što prije to instaliram kako bi još jednu biljku mogao posaditi hehe :D Plan mi je spojit ventilator 180m³/h 125mm s C filterom 156m3/satu tako da ce cijev za ispuh biti na otvoru ormara (gore) a ulaz pasivan ili pomocu ventilatora (dolje)+ unutra par ventova za temperaturu . . . Pitanja: Jel dovoljno to za taj prostor? Kolko jako ce buciti taj ventilator? Puno jace od komp.ventova? E sad cekam da vidim kaj mi Vutrani imaju za reci :joint2: :spliff: P.S-- I ja sam cuo da NL ima slabiji miris no eto budem vam rekao nadam se za mjesec dva ;)
hvala na savjetima no vecinu toga sam svjestan, pogotovo ovo za uređenje boxa ..Ovo je samo pocetak prijatelji .. Ljut sam na sebe malo kaj sam sve prebrzo složio ( malo sam nestrpljiv bio i htio da sve sto prije krene..ah..:razvaljen::) . U planu mi je tokom ovog prvog growa dizajnirat si box za sljedece pothvate..Ofarbat cu ga bojom koju mi je Stipe preporucio ona mat bijela za drvo bas mi fensi izgleda :D i pozabavit cu se ventilacijom..Morat cu to nekak izvest a da ne razvalim ormar ( jel to moguce?) ..No doci ce vrijeme za to.. A nadam se da mi se ova biljka nece previse buniti zbog lose ventilacije s tim da nikad ne dopustim da je potpuno zatvoren ormar a i luftam svako malo..Stavio sam da oba dva ventilatora pušu u biljku no ne baš direktno da ju smeta i da se ne trese ko luda.. A je*iga zasad ce miris biti postojan no nadam se da ce zadrzavati unutar prostorije gdje je ormar i ne siriti se bas po ostatku kuce i kupit cu miris od lavande i mirisne stapice za borbu..Sve ostalo cu s vremenom..Samo polako i opusteno i jos jednom hvala svima na savjetima i paznji :wave:
@Felt Pa nema prevelikog razloga zasto samo jedan al znam da mi je ovo prvi i zadnji grow da imam samo jednu biljku pod tim svjetlom :rolleyes: .Plan mi je od pocetka bio pocet s jednom biljkom jer dovoljno je to za moje potrebe al eto uletila mi je ova lampa za sitne novce i uspostavilo se da je bomba za samo jednu ( Prvi plan mi je bio kupit 3-4 štedne zarulje i kao to ce biti dovoljno za sadit :clap:::fuck:) ...No onda kad sam shvatio kolki prostor imam a i kakvu lampu s kolko lumena imam heh..samo sam cekao da netko komentira zasto jedna biljka. Muci me i miris pa me zanima kolko ce se jedna osjetit tako da mislim da cu prvi grow izgurat samo s jednom..Imam i sjemenku AutoPurple seed od Pyrimda pa mozda i nju ubacim u box ..Tko zna..Kak sam vec rekao..Imam cijeli zivot za sadit :)
Svjetlo je na 35-40 cm od biljke..Bilo je na 70-8'0 cm no biljka je trazila vise svjetla pa sam priblizio Temperatura kod biljke je 28 stupnjeva, a vlaga oko 47% Okej napravit cu to kaj mi kazes ali da prvo pricekam do sutra da se potpuno posuši sve jer sam jucer zalio sa nekih 0.3/4 dl vode iz pipe ili?
Istina ljudi potpuno se slazem s vama i ja i moj kolega s foruma smo jedini krivi u ovoj cijeloj prici jer smo postupali tako al zato i jesmo jedini kojima se to moze odbiti u glavu...Opaska od Tarzana u vezi te price je bila potpuno opravdana,cak ni ne gledam to kao opasku nego savjet s najboljom namjerom..Al ovo drugo je kao da ja tebe Mobi Dik optuzim da ubijaš ljude i imaš škrge jer imas za profila morksog psa..nema bas smisla zar ne :) A sad u vezi moje biljcice..Da vam pravo kazem ne izgleda mi bas najbolje.. valjda sam previse vode davao a i davati joj supervit ovako rano je bila pogresna ideja..Jel jako kriticno? Hazeri poslusat cu te i samo ju prskati al pricekat cu dan dva da se potpuno posusi zemlja..Imas jos kakav savjet?
Hah...ma nije nista takvo Tarzan covjece pogotovo ne ovo za komercijali uzgoj što si napisao, a marko420 ne kaze na nista drugaciji nacin ovo cimeri nego kaj tebi hazer kaze kolega.cimer na forumu ;)..uglavnom nece se takve stvari ponavljat i bit ce samo jedan profil, tko zna mozda su oba dva profila moja neg evo ja lud haram po forumu i pisem gluposti, ne kazem da je tako no ti to ne znas..zajebavam se sad vec..uglavnom hvala na savjetu A slika od Vito Corleona nije ni malo za takvu usporedbu..Jednostavno mi je to najdrazi film i najdrazi lik i nema mi jaceg..Volim taj nickname..Stari sadim zato da se maknem od tog komercijalnog drustva vani i da ne trosim novac na taj nacin od dilera nego da uzivam u svojem dimu kojeg ja uzgajam ..To mi je od uvijek san.. Ne moras odmah takve optuzbe davat da komercijalno uzgajam ako ne znas al shvacam zasto si to mislio..Breaking bad šema...Ne brini nije mi takva namjera...malo si me nanerviro sad s tom optuzbom al idem zapalit sad pa cu se smirit i za tebe, pozz
Pozdrav ljudi treba mi pomoc! Biljka ne izgleda baš najbolje i ne znam kaj radim krivo jer sam totalni amater .Teorija mi je da sam ju mozda pregnojio ( dao sam jucer s 2. zaljevanjem jako malu dozu supervit., bila je 3puta slabija nego kako pise) , drugi problem mi je kaj se jaako brzo suši zemlja, jucer sam zaljevao prijepodne a evo vec danas je bila potpuno suha bila zemlja a i biljkica kao da se malo pogrbila u stabljici..Nabavit cu one kuglice i stavit na zemlju kaj sprjecava sušenje tj isparavanje .No kolko da zaljevam sada? Kaj da radim sada i što mi biljka govori s ovakvim izgledom...:zvezda:: Pošto nemam trenutno bolji fotoaparat opisat cu rijecima: ova dva nova lista nemaju jednaku boju na svim mjestima vec blize stabljici je svjetlije a prema vrhu i sastrane je tamniji pigment, i ove " kukice" na tim listovima kao da nisu lijepo poslozene sve nego se neke malo frkaju..a jedan od ona dva prva lista je malo savijen prema dolje...help
:thumb:
Hvala wuvuzela a vezano za vlagu uspio sam je malo povisiti s mokrim rucnikom, tanjurom s vodom i mokrim spuzvama u koje puše ventilator vlaga je 40-50% v kad je svjetlo zagaseno je 65-70%....samo me strah kolko bi suho bilo da nema svih tih mokrih stvari unutra..malo mi je pustinjska atmosfera unutra
17/7 :upiii: haha Ne znam kaj mi je bilo u glavi
Hvala na lijepim zeljama ;) negoo @marko42o optizmizam je uvijek tu u zivotu al treba biti spreman i na ono suprotno, zar ne :) :) režim svjetla je 14/7 ne znam jeli je to problem? @Stipe hvala na tablici a i savjetu ovo za farbu,zamisljam si vec i izgleda puno ljepse i prakticnije nego ovo kaj je sad .. Imam pitanje Jel supervit smanjuje pH? A za turbinicu e jebiga ja cu zasad obavljat funkciju turbinice..a vidit cemo s vremenom :razvaljen::