Ime vašeg dnevnika: Carica Aka Corona Datum nicanja sjemenke: 27.04.2020 Početak vegetacije: 30.04.2020 Breeder: No name Strain: X Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 600w Rasvjeta u cvjetanju: LED Snaga svijetla u cvjetanju (W): 600w Nutrijenti: Hesi Ostala oprema: Termo Hygro Metar Dodatne informacije: Rekao sam da necu zapocinjati dnevnik prije cvjetanja i danas 11.6 sam prebacio na rezim 12-12. pa cemo to sve fino popratit. Slike boxa:
Vozdra @beštija hvala ti. Dimenzije sam zaboravio spomenuti a to su 40x40x120 za 600w led on me vec 3 grow prati tako da ne vjerujem da je jos uvijek 600w. uglavnom dobro me sluzi a nisam imo ni LB sa njim pa mislim da je uredu. @Himalaya hvala drug
Jos par dodatnih Info Zemlja je biobizz all mix. uvijek zadovoljan sa njom. Ph ne kontroliram imam osjecaj da nema potrebe sa Hesiem, rezim 12-12 sam startao malo ranije nego sto je uspijela popunit skroz box. jer to ce svakako odradit kad pode strech. Posuda je 12l. i zalivam sa 3L vode kad je posuda skroz lagahna. dane ne pratim izmedu zalivanja. pustam je da bude ono sto jeste a to je biljka nekad pije vise nekad manje. TnT sam dao samo jednom. kao sto rece biobizz all mix je odlican supstrat. redovno dobija root i svako drugo zalivanje PZ. Jos jednu stvar sam radio expirimentalno a to je da sam joj cupo najvece listove koji su zaklanjali nove vrhove i za 3-4 dana ti sitni mali vrhovi su naprosto explodirali. Sta jos da dodam zivi mi bili i do slijedeceg javljanja
@Infinity hvala kolega. @h0nda @spoonman Temperatura je na 30c trenutno. vlaga nekih 60% ima par dana kako sam zalivao. i ima vent sto mjesa zrak 12w a svjetla su od Kingbo pa kako kazu jel tako nijel nemam opremu da izmjerim
@spoonman moze biti lahko moguce :D @h0nda drug ovo sam jedino naso imam jos jedan panel kaze 400w i moram reci taj mnogo vise grije i grije box. ali kako god da kazu bitno je da radi a biljka da se osjeca sretno pod njom :respect:
Udaram ja na sve strane samo ne tamo gdje treba hehe :D hvala @VenloNL https://www.vutra.org/threads/x-strain-15.19718/ box je iz proslog growa. tu se moze vidjeti kako sam filter ugradio u tako. mali box. sa jednom Izmjenom a to je da koristim plasticne rore mjesto Alu. razlog lakse se motaju u krivinu.
@vladomar ma znam da minimalno vuce racun za Struju nije nista veci. a cini mi se optimalan za ovaj Box. @bigeskalibur hvala mentore ako gdje zapne znam gdje cu te naci. @jopezg hvala ti kolega
Vozdra raja. Update Br 2 Odraden je jedan manji LST prije nego sto krene pravi strech. malo su se svakako diknule od proslog puta. svakako joj je godila full doza TNT. a na 3l Vode mislis da ce jos jedna full doza biti dovoljna za vrijeme tranzicije dok. ne ude u cvjetanje, za sad jos nista ali vidim po biljci da se zahuktava pali turbine tako reci :D To bi bilo to za ovdaj Update pa do slijedeceg updata
@Mo1 hvala prijatelju @Jednomsemora hvala Zemo. moram reci i tvoje su predivne svaka ti cast.
Update Br 3 Vozdra raja sta ima kako ste pozdrav cjenjeni forume jedan veliki :respect:. Evo da malo popratimo situaciju sa mojom Kajzerkom. trenutno se nalazi u fazi strecha po mom osjecaju da lagano dostize vrhunac i mozda jos koji cm da se vine u visine. Preflower je isto krenuo a mozda pocinje cvjetati !? . o_O:bocni:: kako god zna sta joj je posao i s tim ce da se bavi jel :D. zadnji put sam je 18.6 zalio barem mislim a zedna jos nije. tu je dobila full dozu tnt. a booster. a SV i CallMag. a da i jednu dozu Power zyme je dobila. nije odavno :zvizd:. a da i vodu sam joj povecao na 3,5l uglavnom jos nista previse zanimljivo se ne desava ide sve svojim tokom. To bi bilo to raja za sada pa do daljnjeg prica se nastavlja. zivi bili i pozitivni uvijek. PS: Vent sam namjerno ostavio na sredinu biljke da puse kroz grane, prosli put sam imao problem da je ventilacija tu bila slaba i donji listovi se sfurili.
Vozdra raja pozdrav cjenjeni forume i veliki:respect: doslo vrijeme za update Update Br 4 Trenutno smo usli u fazu cvjetanja. mislim da je strech stao barem se nadam jer prostora ispod lampe je svega 10-12cm. malo sam je jos LST. iro cisto da je odmaknem od LED. a prem da ne pokazuje nikakve znakove da joj skodi. odradio sam i lollipop jer idem preko sutra na put i tek u nedjelju nazad. i malo sam je razbusko da 3-4 grane u sredini dobiju vise prostora. odradeno je i zalivanje 3,5l vode sa fulm bloomom i SV. Slijedece ce biti cista voda da isperem malo Substrat. za sad to je to pa do slijedeceg javljanja. ostanite mi pozitivni
Vozdra raja pozdrav cjenjeni forume jedan veliki :respect: Update Br 5 Evo raja da se javim sa novim updateom. Strech je konacno stao. do daljnjeg nista zanimljivo se ne desava biljka radi sve sto treba da radi a tj puni se. Vec sad ima nekakv Slatkast miris. Malo je podivljala u kavezu a pustio sam je nek divlja sta da joj radim. Juce zalivena sa 3,5l Vode i full dozu Bloom, Pz Call mag. slijedece ide opet cista voda. Jer iz proslog Growa sam primjetio da u ovom potu bude dovoljno hrane i za dva zalijevanja cistom vodom. to je to za sad. slijede slike u prolog
Pozdrav raja veliki :respect: forume. malo sam bio zauzet sa nekim stvarima a bilo je par desavanja i unutar boksa. Naime crklo mi je pola panela nakon 3godine rada dobro je i izdrzo. Ali vidim da biljkama ne smeta dovoljno svjetla, mali je box. imam i drugi panel, on dosta grije. a napolju bude i dalje 20+. danas sam pokusavo neka premjestanja nije funkcionisalo, kako god nastavit cu sa pola panela dalje. slijede slike :D eh sad dok sam uploado slike skontam da sam kratak za par info o biljci. Njen napredak me je iznenadio sa ovim ritmom ishrane. Hesi koristim, Dva zalivanja full dozu i 3 cistu vodu. boost dajem svako full zalivanje isto. imala je neki LIghtBurn kad je crko panel ali ne vidim da se siri. uglavnom to je to. Slike su zadnje 2 sedmice.
Vozdra raja, pozdrav cjenjeni forume. slijedi jos jedan update i to predposljedni. o cemu se radi biljka mi je pocela pokazivati znakove nekakvog Locka a iskreno nemam volje ganjati sta je gdje je problem. i od sad cu je pustit na vodi. danas je u 42 danu cvjetanja. trihomi su 30-40% amber. do kraja ce to biti okay. za 2 sedmice ocekujem goste koji ce biti tu nekoliko dana i zato mi je bitno da to zavrsim prije nego sto dodu. evo slijedi jos par slika
Moram priznati u ovom malom boxu bude fino vutre. Doduse drugi grow u njemu radim. I polako me mrzi svaka 3 mjeseca stavljati menku na klijanje . Pogotovo kad znam sta me ocekuje u njemu . :D borba borba i onda na kraju popustis i bilja preuzme sve . Sta je dobra stvar budovi imaju se gdje naslonit ne vise na dole :bocni::
Vozdra raja. Pozdrav forume dosao je zadnji update o biljci samoj. Posjeko sam sve i stavio na susenje prosle sedmice sam je isprao sa oko 50l vode i ostavio da se osusi vrijeme je isto pogodovalo da su temp bile visoke pa tako i u boxu. Sta da kazem posvetio sam minimalmo paznje osim treninga i redovnog zalivanja nista vise. Pred kraj je crklo pola panela primjetio sam da je zastala u punjenju i da je sporije islo a mozda mi se i cini Mozda su i neki drugi faktori utjecali primjeceni lock uglavnom Sa boxom sam zadovoljan dovoljno malehan da stane u svaki ormar i ako se malo improvizira sve ide super stealth . O samoj biljci sta da kazem korov je sve je moje zajebancije tolerisala. Kad sam joj sisao fan listove i prvo trimanje. Poslije kad se osusi jos jedno cu odradit. Bio je pravi trening za podlakticu Makaze su se skroz slijepile. Sa berbom sam zadovoljan. Bice za 3 do 4 mjeseca. Eto toliko od mene ovaj grow je bio poslijedni u skorije vrijeme. Slijede slike