
Galerija nije uvezena
Pozdrav svim Vutroljupcima:sick: Evo jedan mali BOX-ić i od mene. Odavno pratim ovaj forum pa da se uključim a nemogu krit da je i meni bio od pristojne koristi !!!! BOX je dnimenzija 150x200x80 š/v/d Nemoguće je uslikati ga baš kako treba hehehehe samo na par mjesta sam stavio ALU foliju a inače držim lampu dosta nisko tako da je reflexija relativno OK.. Lampa je HPS-400W pored nje imam nešto neona i koju od 50w obični a ovo dana ubacim i par LED-ica i još koju štednu jer svjetla nikad dosta a viška ma jok nema smisla, to je moje iskustvo bar do sada:sun2: BOX ima dosta visine bar mislim pristojne dimenzije tako da sam ventilaciuju rješio improvizacijom na svoj način , unutar njega imam jedan klasični kućni ventilator koji imitira vjetar reda radi hehehe Mislim prostorija je dosta ok tako da sa temperaturom nemam problema skoro nikako. Ostavio sam trafo i stabiliziator unutar BOX-a tako da mi temperatura kad se izgasi lampa pa do jutra unutar BOX-a pada samo za nekih 2do4 stupnja znači pod lampom je 24-28 a bez lampe je od 20-24 Po mom iskustvu do sada a imam ga nešto to je idealno skoro. Ako se neko imali šupa sa strujom ovo nije problem a unutar BOX-a ja nevidim strah od bilo kkakvih problema.... Vegetacija je trajala puna 3 Tjedna pod Neonskom 2 Tjedna od tog i 1 Tjedan pod HPS-om i ostalim. Zalivanje sam radio skoro svaki dan e sad koliko neznam ni sam te podatke to radim od oka kao i skoro sve druge mirodije koje se dodaju tipa Florin itd... Ali znam ovo da sam dodao u svakom tjednu pola doze FLORINA7 na 1L vode i nisam imao problema. Evo sada tu su slike koje sam uslikao nažalost nakon svega početnog djela RAST itd.. Znači ovo su slike nakon faze 3 Tjedna Vegetacije + 5 Dana faza 12/12 cvjetanje od tada pa nadalje Datum ovih slika je 16.11.2009God. što znači da treba oduzeti još 3 Tjedna vehetacije od ovog datuma!!!! Nastavak sljedi uskoro http://img121.imageshack.us/img121/9089/p1030710.jpg http://img514.imageshack.us/img514/8789/p1030708m.jpg
Tu su sad slike od 7 Dana cvjetanja12/12 http://img80.imageshack.us/img80/2025/p1030714.jpg http://img402.imageshack.us/img402/608/p1030718r.jpg http://img132.imageshack.us/img132/9183/p1030720.jpg Pored ove dvije stabljike koje izgledaju dosta normalno imam jednu neneormalnu i sam neznam što se zblesala tako čudno. Kad je procvjetala onda sam skinuo par klonova sa nje i čekam ih da se prime . Imao sam malo problema sa vlagom jedno vrjeme ali sam to rješio na starinski način daska/daska i malo lima .Pokazat ću vam sliku i od tog ako nekom bude trebala. Nisam baš precizana sa terminom 12/12 nekad zna bit 10/14 ili obrnuto zavisi koliko se zdimim i spavam hehehe Ali sam sutra u kupovini pa i to rješimo kao i neka đubriva još kupim.Tu se jako dvoumim imam dobru smjesu zemlje a nisam ljubitelj kemje za ove svrhe volim da je dosta prirodno. Trebam savjete koje đubre da uzmeme jer imam neke kristalone stare oko 5god i to stavim svaki 5-7 dana po čajnu žlicu na 2L vode i onda na 3 biljke pa zalijem opet ujutro sa nekih 1L. Pored njih FLORIN7 koji sam već naveo.
Hehe imam tajmer ali ga trenutno kmoristim u druge svrhe a sutra kupim drugi ako me vukovi ne izgrizu usput hehehehe Lako je meni za to koje bi đubrivo uzeo za bolji cvat i kojim ga sistemom koristit ????
Pa onda idem tako govna itd... Nastavit ću sa ovim kristalonima svaki tjedan jer od prije znam kad sam ih koristio da je bilo ok mada nisam baš dobio nešto na masi. Zanima me pored tog kad se mješaju organska i kemijska jeli može napravit neku opasnost ako se koristi u normalnim količinama. Uskoro ću staviti i druge slike do današnjeg dana sa opisom malo boljim i detaljnijim oko biljki.. Usput da se zahvalim HazeSeeker-u
To su slike sada od 10 dana starosti pod 12/12 tad sam još imao mali problema sa žutilom lista kod veće stabljike inače su u stratu davali žutilo pa sam to rješio. Na litar vode svako 3 zalivanje dodam 2dc mineralne i biljka je kroz 3 dana došla dosta sebi. I malo je sa vlagom bilo frke ali sve ok !!!! http://img3.imageshack.us/img3/5216/p1030723z.jpg http://img403.imageshack.us/img403/2309/p1030722.jpg Evo slika iz BOX-a slikana iznutra pa se vidi i mlade biljke koje idu naprjed i i kako sam naveo grijač hehehe trafo za lampu koji mi drži temp.. u noćnim satima http://img4.imageshack.us/img4/8599/p1030727t.jpg Znači ovo je staro bilo 10 Dana Evo još jedna slika gdje se vidi dobro žutilo dojnji listova.. Obratite pažnju na dojnje listove koji su bili žuti u startu i kad sam zalio dva puta sa mineralnom dobio sam bolji rezultat. Gornje sam listove sjekao namjerno da bi dobio veiše svjetla jer su stabljike dosta male jedna je 45cm a druga nekih 80cm na onu tereću neću računat jer ona je exp... http://img262.imageshack.us/img262/2425/p1030728.jpg
Nije svaka samo je ta imala te žute listiće na dnu ima i sada još koji ali to je OK. Evo još par slika od jučer http://img694.imageshack.us/img694/5121/p1030806.jpg http://img694.imageshack.us/img694/166/p1030827.jpg http://img35.imageshack.us/img35/4140/p1030850t.jpg Tako im je u BOX-u i skinuo sam foliju sa strane jer me živcira kad šuška od ventilatora i ubacit ću još sijalica tako da mislim da je uredu . http://img341.imageshack.us/img341/6648/p1030884.jpg To je opet van BOX-a dok sam čistio od mogućih beštia. Ugrio sam sobu da nebi bio tem..šok http://img39.imageshack.us/img39/2839/p1030848w.jpg I to je još jedna unutar BOX-a Ljudi malo sam falio sa danima koje sam napisao ove biljke 2 sad su stare 3 tjedna 24h + 2 tjedna 12/12 http://img268.imageshack.us/img268/3974/p1030811h.jpg Ako ima kakvih predloga ili savjeta rado ću da poslušam i razmislim. A uskoro idem po novo đubrivo sa nekim normalnim omjerima za cvjetanje u biti bolji cvat i onda ćemo vidit rezultate kroz narednih par dana.
Evo prošlo je 3 dana od zadnjeg javljanja.... Poradio sam malo na đubrivu pa je imalo i učinka. U BOX-u mi je nezgodno slikat ali se potrudim ima jak odsjaj od lampi i neona tako da moram pola pogasit i više. evo jedan slika da se malo i lampe vidi koliko je to moguće u ovoj situaciju: http://img32.imageshack.us/img32/8017/p1040122k.jpg Kupio sam đubrovi kaže NPK 5+5+5 dao sam pola doze na nekih 1,5L a tamo kaže doza(čep na 2L) nebi forsirao jer nisam baš ljubitelj kemije ali eto mora se jer je zemlja onako po priliku oslabila već. To sam rješio na drugi način da sam kupio zemlju i pomješao je sa malo domaćeg govana itd... da prostiš i nadodao ovim dvima malo većim biljkama pa tako isto dao i podmlatku kojeg možete vidit u kraju nekih slika. Naravno nakon svega 2 dana sve je podivljalo. Evo jedan slika za usporedbu ove veće biljke koja sada ima skoro 80cm a nisam htio da ni toliko raste : To je od prije skoro 3 dana nešto sati manje : http://img33.imageshack.us/img33/9115/p1040036s.jpg Aovo je od večeras slika pa nadam se da će biti komentara koa se vidi razlika ili sam ja u tripu http://img33.imageshack.us/img33/8527/p1040167r.jpg I još jedna: http://img21.imageshack.us/img21/2753/p1040166g.jpg Pored njih dvije normalne i jedne ove paćenice koja je izdužena imam u kutu 4 komada isto jednih od blesaviji gandža koje sam konzumirao a jesam i da budem iskren možda i previše :sick: i one su sad u u fazi 12/12 već skoro 3 tjedan i jako su mlade ali oću da se otarasim ovog svega za nekih 4-5 tjedana prve 3 pa onda te mladice nadam se tjedan dva. Još kod njih nisam siguran jesu li sve žžžžž jedna malo vijuga ali to skužimo još kroz dan dva nadam se. Evo još malo slika kad sam ih već ispuco. http://img189.imageshack.us/img189/1232/p1040182u.jpg http://img189.imageshack.us/img189/2150/p1040172.jpg http://img10.imageshack.us/img10/1690/p1040064n.jpg Eto mladica: http://img10.imageshack.us/img10/6576/p1040044e.jpg A evo ih nekako su stale u kadar http://img41.imageshack.us/img41/6140/p1040097z.jpg Ako se vide fleke neke po listovima toje pepeo od join..:sick: JOš da kažem da se od mirisa jedva ostaje manje dimim i ja odkada su u cvatu samo uletim malo u box dobar ko tica sivi sokoooo:ohno: Eto to je to ljudi za sad ima još slika ali mislim da ste se nagledali dosta do sad i od ostalih Neznam volio bi da kažete ako ima kakvih savjeta znači biljke su za 2 dana napunile 4 tjedna 12/12 treba izdržat još malo pa ću u drugi exp....
Imao sam problem danas sa lampom u biti sa STARTEROM lampe. Od silne želje i trke kad sam radio instalciju kablova na STARTER,LAMPU itd.. loše sam stegao na STARTERU kabal od NULE i sranje naravno. Nakon 2 min koliko mi treba da upalim svjetlo izašao sam iz BOX-a i do nekih pola dana nisam provirio. Neznam kad u toku dana od jutros svjetla nije bilo od HPS-a pa sam morao provesti 2 sata u BOX-u da palež na STARTEU zalemim jer je nemoguće više bilo zaviti šaraf na rednoj stezaljci gdje ulazi taj kabal. Svjetlo je radilo ali samo neon i par obični sijalica pa se nadam kako neće doživit neki šok u stvari i temperatura nije pal ispod noćne kao kad neradi nikako svjetlo. Tako je to uvjek se zezam sa strujom i opreza nikad dosta ali je sreća u svem da se nije zapalilo.Ništa i to mi je opomena kao i svakom drugom da taj dio kablova i inastalacije uvjek treba dva puta provjerit a drugo se sve lako rješi jer nema baš rizika za štetu koliko može napravit struja lampe i tog djela....
Evo mene opet !!! Kako sam rekao da sam imao problem sa lampom jučer danas je sve OK. Nisam ništa ni mjenjao u terminima svjetla ostalo je na istom kao i sva ova 4 tjedna. Nadodao sam još malo neona neka se nađe a biljke su dobro i idu naprjed !! Đubrenje ide po istom sistemu nisam ništa mjenjao sad ću svako 3 dana opet dodavt kristalon za cvjet i to 1/3 doze to namjerno radim kao exp... pa da vidim šta će da bude. Evo jedna onako zanimljiva fotka iz ovog kadra : http://img204.imageshack.us/img204/7792/p1000046s.jpg To je danas slikano !!! Lani sam u ovoj fazi izgubio jednu strašnu biljku a ni sam neznam što imao sam problem sa terminima svjetla kad je bila u 12/12 i nisam dobor pratio đubrenje tako da sam se prepao sad jer koje sam sreće da mi se desi isto , ali nije za sad hvala bogu .
Neznam po čemu ti to vidiš ali evo slike od njih i iz ovog kadra: http://img690.imageshack.us/img690/6678/p1000053.jpg http://img21.imageshack.us/img21/9099/p1000044r.jpg Sve velike listove sječem skoro odma tako dima više svjetla dojnjoj strani pa radi tog izgleda možda malo siromašna. http://img192.imageshack.us/img192/2959/p1000052w.jpg http://img709.imageshack.us/img709/5915/p1000043.jpg To je druga biljka malo manja. Ona je malo i kasnila za ovom prvom nekih 7 dana sa cvjetom ali kako neznam koje su vrste možda je to razlog tom. Znam u biti da su domaće iz Herceg... a to mi je veoma bitno.... A sad ide i treća koja je jadna sama od sebe ali je dala 6-7 klonova koji dobor puštaju žilu u običnoj vodi i oni kroz nekih 7 dana idu u zemlju. http://img6.imageshack.us/img6/118/p1000067d.jpg Neznam mogu će je da izgleda pređubrena ali nisam davao đubra u nekim količinama inače jedino možda malo da im co2 fali neznam ni sam. A evo i mladice 4 koje su u 12/12 isto kao i ove tri . Jedna je još neodlučna u ljevom kutu slike a ove tri su se odlučile hehehe: http://img691.imageshack.us/img691/6298/p1000054e.jpg http://img686.imageshack.us/img686/1568/p1000057.jpg Rekao sam već prije da mi je cilj završit ovaj BOX u razliku od 7-10 max i onda ide drugi iz starta 12/12. I još jedna slika pod lampom od svih biljki u box-u http://img691.imageshack.us/img691/4576/p1000035.jpg http://img691.imageshack.us/img691/1884/p1000040o.jpg Nemoj me plašit sa ovim pređubrivanjem to mi netreba hehehehe
Što se tiče ove velike kako je rekao Teglica na vrhovima listovi su i dalje malo ka kandže..... Sljedeći dana ide opet đubrenje pa nju preskočim ovaj put ali mislim da je problem u zemlji jer je malo drugačija nego kod ove druge. Vidit ćemo šta će se dešavat naredna 2 do 3 dana sa njom a voda joj neomže bit problem jer je kišnica i ima dobar ph-a Evo i slike od danas : http://img527.imageshack.us/img527/4118/p1000176u.jpg http://img207.imageshack.us/img207/1622/p1000170n.jpg http://img708.imageshack.us/img708/5227/p1000152f.jpg http://img694.imageshack.us/img694/9076/p1000165.jpg Tako to danas izgleda a usisavač je slučajno uletio u kadar i ispao kao usporedba veličinamam hedova.... I ja sam sad vidio kad sam pregledavo slike... Od mladica je jedna otpala jer je mudonja ipak bio pa sam navrjeme to skužio... Mislim da ako ostane ovako brojčano stanje još kad klonovi dođu na red sveukupno količina na kraju bi trebala biti ok.....:sick: Žuti listovi kod ove veće opet se pojavljuju nisam pametan ako je sada budem maltretiro sa presađivanje jer neznam šta da više radim a to mi je žao sad radit taman su na pola puta sa cvjetom...
Moguće je da je malo sjebaus i kišnica ko zna, ali imam neku novu teoriju za zalivanje sa janom u kombinaciji + kišnica jana bi to trebala uravnotežit. A kako sam rekao neće dobiti đubre u naredne dane nikako pa i to vidim ova voda će je isprat ako ima viška đubra. To je moje mišljenje u biti novi sistem zalivanja za nju naredne dane.... A dere u nju sve i vent i lampe kaoi drugu isto jedna su do druge u boxu ali se vidi na slici kako je ova manja totalno OK po meni a veća je malo jadna po listu u dnu i gore na hedu... Jedva čekam da se sada počmu duplat moram ih malo podržat sa nekim štapom jer ova velika će se slomit od vrha. A ima i ona treća paćenica njene slike nisam ovde stavio ovaj put ali za par dana stavim i nju ona je se već uduplala i ima isto još pola da uradi kao i ove dvi.... Klonovi koje sam spominjao od ove paćenice su skoro spremni pa i njih uskoro bodem neka ih još koji dan bit će vremena sa novim koje ću potjerati iz sjemena 12/12 pod HPS-om Nadam se za klonove da će se primit kako treba jer im je žila u čaši već pristojno se razbacala.. Nisam ništa dodavao osim vide i idu paralelno 12/12 sa biljkama samo što su klonovi malo odovjeni i pod LED lampicama.
Lakmus papir mi dolazi za par sati tako da ću mjeriti PH vode kojom zalivam... Ali imam pitanje, na koji način da mjerim ??? Jeli sa vodom kojom ću zaliti ili vodom koja prođe u pitar ispod posude kao višak???
Mjerio sam Ph vode i kojom sam zalivao i koja je iscurila u pitar . Kaže skoro pa normalna i jedna i druga mada sam usput i izmjerio i ovu od OK biljke ona je nešto bolja iz pitara nego kod ove veće. Tako da sam zaključio nosikiriki !!!!! Jer biljke se sasvim normalno ponašaju osim tih nekih 10ak listova koji žute uz deblo biljke ne na cvjetu. http://img138.imageshack.us/img138/3178/p1000193.jpg Eto jedna slikica od vrha.... I još jedna od druge,vidi se i ona paćenica između.... http://img707.imageshack.us/img707/3070/p1000194s.jpg Ali na ovoj se sliki vidi da su imali friziranje mini-val... http://img692.imageshack.us/img692/3852/p1000181x.jpg :pat::icon_arrow::sick::sick::sick::ohno::lock: Bio sam i ja na friziranju pa kontam malo da i njih podšišam neće im ništa bit a imat će više zraka i svjetla na dojnje grane.... Malu sam đubrio sinoć sa njom nema problema mada bi joj volio malo dojnje cjetove podebljat koliko je to moguće, svjetlo sam joj približio u dojnjem djelu malo ga drugačije okreno pa ću da vidim učinak kroz ova dva tri dana. Šta da kažem tempereatura je ok i u noćne sate kad lampa neradi . Nema više od 5-7 stepeni razlike kakva je po danu. Ošišao sam dosta listova koji su malo smetali svjetlosti , žute listove koje sam spominjao sam naravno sve skoro odstranio . Sad malo tužnije izgledaju ali je... se za listove cvjetovi su mi bitni. Malo mi je vlaga u Box-u pala. suhlji mi je szrak zadnja dva dana za neki 10% tako da sam malo poradio na ventiliciji dodatno i ostavio par pitara vode ispod stabljika koja bi trebala bar malo držat vlažniji zrak . One mladice koje sam spominjao a neke se i vide na slikama sam od 3 podvezao 2 a ova jedna dobor kasni neznam ni sam šta da radim sa njom. Prostor na njenom mjestu bi mi jako trebo ali sam strpljiv . Ako mi napravi piz.. ima da poludim.........
:ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno: :crash::crash::crash::crash::crash::crash::crash::181::181::181::181: Prošlo je 5 tjedana da cvataju biljke. PRoblemi koji su se dešavali oko PH itd... sad su rješeni u biti ima već par dana.. Ali javio se jedan drugi problem a to je domene znam. Ovako: na dnu velike stabljike su mi se javila sjemena jbg. A to je od onog čukeše kojeg sam imao sam na nepuni sat vremena. I kažemja sam kriv znao sam ispočetka već da će bi čukeša ali znate i sami uvjek ideš do zadnje uvjek ti maloo biljki ili ti je žao slomit. Skinuo sam sa velike biljke tih 15ak cvjetova sa dna gdje su se javile sjemenke u biti pistile su se zaokružile u sjeme već. Bojim se da sam i za to zakasnio u biti mislim da nema spasa. Prije 2 god sam imao saličan problem kao sadada isto sam učinio odsjekao te cvjetove jer su samo na par dojnji grana ostale pistile i inače na svim cvatoima su već nekih 10% smeđe pa me to malo raduje da se neće baš tako obasut sjemankama . Ako je neko imao slično iskustvo do sada a znam da je imali tko kakav savjet sad je stablijka čista od tih cvjetova a druge sam pregledao stablijke na njima se nije javio taj slučaj bar za sada... Ponavljam ako zna netko nešto za pomoć oko ovog vičite...... Ali evo i slika pa pogledajte . To je sa samog dna biljke i to su taman najmanji cvjetovi koji su bili na njoj inače:ohno::ohno::ohno::ohno: http://img109.imageshack.us/img109/2759/p1000316w.jpg
Znači niko ništa ne govori vezano za ovo problema kojeg ja imam... Pregledavao sam biljke temeljito danas opet i nisam uočio nove sjemenke bar za sad. Kažem da sam imao isti problem prije 2 god. isto sam i sad učinio neznam oće li uspjet . Jeli moguće da sam je zbunio sada sa ovim rezanjem tih cvjetova pa nije nastavila ili šta je već. Ali miris ubija od biljki i imat ću smoke report mali od ovih cvjetova kako mi se za sada čini dosta dobar ali neka se još bar dan suše pa onda ide u rizlu tek.... Čudno mi je što se druge 2 nisu ponašale kao ova velika vezano za sjemenke na njima one su sasvim normalne. Jučer sam od bjesa zađubrio opet tečnim gnjojivom i kristalonima za cvjet i to malo više. Popi... naravno ovo me malo uznemirilo sa tom biljkom pa sam namjerno đubrio više jer nemam šta izgubit kontam, one se i dalje ponašaju dobor bez obzira na đubre.... Blejim u njih svako malo kao tele u šarena vrata možda se i boji od mene krenut u sjemenke hehehehehhehe
Eto sve si rekao to me buni i kako će ići dalje... Hvala na odgovoriu i ja sam mislio tako kao što ti kažeš da neće dalje ako je mžijak izbačen,a tih par cvjetova sam otkinuo jer mi netreba sjemenki imam ih u izobilju i ovako... Stresove im neću radit jer im je dosta tog sad moram sve ovo iskoristit vrmena da mi što bolje se udebljaju i još klonova samo skinuti sa ove paćenice koja je dušu dala za to.... Morao sam pitat jer moje iskustvo je do sada bilo kako sam reko prije 2 god i nisam ni razmišljo o tom do sada. Naravno sam zahvalan ovom forumu jer me je naučio podosta tog koa i sada ovo što se desilo. Imam svoj pismeni dnevnik i nešto zapamtim meni dosta da imam sebi za pušit kroz godinu.... Hvala još jednom !!!!!!!!!!
Ide pa staneeee.... Ali sve je ok manje više, mali problemi sa održavanjem temp... ovo ostalo je manje više nadam se prošlo. Bit će i koja sjemenka koja nikako neće bit viška jer one male cvjetove koje sam skino radi tog koristili su i za degustaciju malu, vidio sam još koji hedić u dnu da ima sjeme pa to je to.. Moram reć da sam zadaovoljan jer radi kao blesava još sad.:sick::sick::sick: A pušim domaćicu koje imam par vrsta od ove godine isto su tako dobro jake i dobro drže pa kad sam probao sad ovo nemogu reć da je daleko od ovih i da neće biti još jača.. Pustimo sada to . Evo slika od danas tjdeni su se izredali dobor napokon a malo će mi kasnit poklon za ovaj božić i novu neće mi biti krivo jer ovaj urod će bit pristojan.. http://img695.imageshack.us/img695/8426/p1000324b.jpg To je ona malo manja koja sve više stiže veliku sa debljinom hedova čak je i jača u nekim djelovima. Evo još jedna njena: http://img513.imageshack.us/img513/7498/p1000326x.jpg Moram i ovo reć a to ćete vidit na nekim slikama, da je svaka biljka dobila još novi vrhova debljaju se i prema gore i prema stranama . http://img262.imageshack.us/img262/8603/p1000329.jpg Evo jedan kvalitetan triling. Ova treća jadnica je stvarno jadnica ali se bori kao luda. Đubrivo je bilo ok što sam dosada davao nije pravilo baž kadže po listovima kao neko vrjeme ispočetka. :lock::lock::lock::lock: http://img191.imageshack.us/img191/686/p1000447p.jpg Evo jedna i usporedba i da kažem da je na ovoj biljci svaki top pogotovo sa vrhova koje vidite je veći od kutije cigara.:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: Ovo što se vidi iznad poveza biljke je naraslo u zadnje 10ak dana,nije mi se dalo zooomat ali mislim da se i ovde već vide dobor kristali . Nije mi se dalo gasit lampu pa da to uslikam kako treba. Bit će prilike uskoro. http://img513.imageshack.us/img513/7770/p1000322.jpg Ponovo triling: http://img31.imageshack.us/img31/4886/p1000327mj.jpg Ova druga biljka kako sam i rekao će kasnit za ovom većom bar 7 dana. Tako da sam odlučio i kad ova bude gotova tih 7 dana prije neću je vadit cjelu nego je odrezat do dojnja 2 reda topova. Pa možda još oni dobiju malo na snagi općenito. Kako sam pregledavo biljku vidio sam da pastile iz dojnji grana nisu toliko smeđe koliko je sa gornji. http://img262.imageshack.us/img262/9470/p1000318z.jpg Klonove mi se nije dalo slikat. One mladic sam sveo na 2 komada koja su u cvati pa možda i najebale od onog čukeše poprilično ali šta im mogu sad . Neka idu koliko mogu. A nebi bilo ni sve u redu da je sve išlo po redu. Sjemenke nepoznate,gatanje oko svega ali mi je zadovoljstvo jer nikad neznam šta ču koliko dobiti pa se lako prepustim avanturi svaki put čim malo zemlje slobodne i prostora.
Opet ja ali kad sam već otvorio dnevnik da što više popunim..... Slikama i pokojom rječi... :ohno::ohno::sick::sick::ohno::ohno::sick::sick::sick::sick::sick: :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: Danas je palo zadnje šišanje veliki listova i stvarno sam ih napruto totalno... Golet sama ostala sada ali ta golet mi oči para i mami heheheheh Ovim ćemo redom krenut sada: Ona biljka koja malo kasni za većom ovako izglkeda njen hed iz blizine . http://img686.imageshack.us/img686/7128/p1000492.jpg eto malo kristlala Ovako sa gornje strane gledano: http://img17.imageshack.us/img17/6058/p1000502d.jpg A ovako sa strane ono baš sa strane: http://img705.imageshack.us/img705/1466/p1000493.jpg I na svakoj se sliki vidi da pastile nisu još toliko smeđe koliko će se vidit na slikama od druge biljke . Šišanje nisam mogao odolit ionako su kraju pa mislim da neće bit loše što sam to uradio manje će snage ići u listove a više hrane i svjetla pa i zraka za hedove.... Juče sam opet đubrio obadve biljke sa istim gnjojivom kao do sada,mislim da je to zadnje za veliku biljku a još za koji dan ću opet ovu malu pošto vidim da ima potencijala u njoj još a pastile mi kažu isto. NEznam koja je vrsta ali ide kao luda u zadnje par dana pa što je negonit na neki MAX kad je već tako. Poludila je u zadnja dva dana totalno ova kao mala biljka hehehe Nisam im mjerio viusinu ima vremena dosta pa i tu info vam dam za koji sljedeći post. E sada ova veća i koja je bliže kraju.:lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::sick::sick::icon_lol: Idemo od vrha. http://img40.imageshack.us/img40/3711/p1000547q.jpg Eto opet nije dovoljno zoom ali se vide kristali i vjerujte mada je foto ok dosta puno bolje to izgleda uživo... Jedna malo bočna sa strane http://img40.imageshack.us/img40/9505/p1000529m.jpg I tu se vidi iz ormara da je dupla vrata pa ide BOX još jedanput iza heheehe Ikad je mrak nevidi se trun svjetla ali sada da jer sam ostavio srednja vrata otvorena kako sam vadio biljke. I gledana sa gornje strane... http://img8.imageshack.us/img8/3175/p1000518u.jpg I jedna sa pole hehehe http://img691.imageshack.us/img691/2909/p1000525.jpg Te grane se jedva drže na ovoj biljki od težine hedova/topova koji gmre/mirišu sada kao ludi.... Vide se sve smeđije pastile na cvjetovima. Dobila je đubrenje zadnje i sada ova dva tjedna nema više hrane nikakve osim vode . Zdravija je sada nego kad je bila na 20 Danu. http://img40.imageshack.us/img40/9505/p1000529m.jpg Onaj mudonja koji se trefio u BOX-u mi je malo frku nabio ali je nastavila sa cvjetom da se deblja i nije napravio neke posljedice kao što je moglo bit. Tu sam za sada zadovoljan i rekao sam već da ima koja sjemenka ali taman kad je ovako dobra sada znam koje sjeme imam i šta me čeka baš od nje ako bude ženka naravno. Nadam se ova dva tjedna kako će još dobit na debljini i jedna i druga hehee I opet moji kristaloni i od oka žlica kako sam i prije đubrio daje dobre rezultate + ovo tečno gnjojivi NPK .5.5.5 je super bilo u ovoj kombinaciji. Evo jedna mala šarena slika iz BOX-a http://img509.imageshack.us/img509/769/p1000484e.jpg Tu se vidi da ima svega u njemu i sve to paralelno ide jedno sa drugim trudim se bar jer nemam mira kadje BOX u opticaju uvjek je krcat dok radi hehehe Znate kako to već ide..... I povratak u BOX sa zadnjeg zračenja i skitanja,friziranja i šminkanja hehhe... http://img6.imageshack.us/img6/3280/p1000553r.jpg
Danas sam capno jednan mali hed sa sredine baš. To sam namjerno uradio na ovoj velikoj koja je malo brža od ostali. Report me baš zanima od ovog puta jer kad sam neki dan sjekao male hedove koji su se oprašili udarala je kao luda hrhehehe Da kažem kako sam to uradio radi tog što mislim da je ona dobor kraju došla,đubrenje više neide nikako samo lagano zalivanje još ovaj tjedan i onda ostaje na suhom još taj zadnji tjedan koji bi po svemu sudeći trebao biti. Pastile su sada na nekih 30%-40% možda se varam ali uživo za razliku od slike sje drugačije . Debljanje ide i dalje to vidim svaki dan napredak još kod sve tri biljke . A druga koja je prati i ona pačenica će doboiti večeras zadnje ture đubra pa i njih macarim još za 15-20 dana kako vidim za sad. Sjemenke koje sam vidio na hedovima i nema ih puno su se tek formirale i to je jedan od razloga zašto da je pustim još ova 2 tjedna nadam se kako će one biti tada prave sjemenke jer ovako vidim da su još mekane totalno znači nisu se baš formirale. A kako se desilo šta se desilo sa oprašivanjem u minimalizmu onda da iskoristim to sjeme da bude kako treba jer ova vutra se čini luda totalno. :sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick: Evo slikica od djela heda sasvim mali dio koji sam sada očistio i bacio na vagu ovako mokar ima skoro 4g. http://img706.imageshack.us/img706/3976/p1000575.jpg Znači kad se osuši a to je gubitak onda od nekih 70% možda i više bit će od njega dobar joint. Da kažem i ovo na tom hedu/topu je bilo 6 ovakvih cvjetića na osnovnoj grani i kad sam ih pokidao tj. očistio sa grane i posjekao trimovao listiće na vagu bacio svih 6 skoro je izmjerila 30 i koji gram. dosta su tvrdi ovi cvjetovi i masni jako berba bi trebala bit standardne količine kako sam imao i dosada na ovolikim stabljikama kao što je ova.
Čuj brale 50% to bi bilo super ali neće biti tako bar po mom isk.... Kad sam imao vani biljke prije ovih BOX-ova one su znale da daju i po 400-600g po biljki suhe vutre iz domaćeg sjemena onog starog i pravog. Zvuči možda nevjerovatno ali je istinito samo što i sami znate kako je vani uzgajat i koliko imaš vremena. Godišnje bi imao od 3 do 5 biljki van i to bi bilo dosta čak da se nešto i pazari sitno jer ja dosta pušim uvjek mi malo hehhehe Koliko sada vidim ove tri biljke bi trebale dat ovako mokre negdje oko 500-600g znači ne suhe nego tek obrane. Pa kad od toga ostaviš samo 30% zdravo suho trimano itd.. da ne nabrajam onda meni osta nekih 150-200g od njih. To mi je dosta do sljedeće berbe koja će opet uskoro jer imam i dvi male stavljike koje su već u cvjetu i nazovimo to laganom LST-u koji ima radim radi prostora u box-u. :2flip::2flip::2flip::2flip::2flip::2flip::2flip::2flip::2flip::2flip::2flip: Iskreno nekad mi se u glavi zavrti da opet koju ubodem na proljeće onako napola gotovu procvjetanu na proljeće negdje van. Tako iz BOX-a kažem na pola odrađena pa neka rade cjelo ljeto što bude vremena vani . ali kad pomislim kako sam se znao ubit navečer dok bi išao na zaljevanje ili šta već lomio se preko kamenja i drača brale jeza me uhvati. A da negovrim koja luda šuškanja po tim brdima i da te neko neskuži itd... neznam ni sam. Meni je na kraju najbitnije da one sazriu do kraja i da ih oberem pa sušenje i pušenje, tako u krug dok ne namirim sebi koliko mi treba za godinu. 2 do 3i boxa sa 3 do 5 komada biljki unutar njega ove dimenzije ja hapyyyyyy:lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock: Ostane mi vremena 3 mjeseca godišnje za pauze sve je ok. Samo sam skužio da ova lampa mora na zamjenu nakon ove ture već jer oslabila je to ja primjetim ali je dobro i odradila već skoro 3 God da mi pomaže.
Svjetla brale i zraka cirkulacija . A dobile su novih listova po Hedovima dođe mi da ih opet sječem ali neću jer ostalo je još samo nekih 2-3 tjedna najviše. Ništa njima nefali bez tih listova a ja idem uvjek tim sistemom skoro takav mi je BOX i moj instikt me nagoni da im to uradim .
Moguće je brale da si u pravu ali ja ovim sistemom nisam imao problema do sada a imao sam već par BOX-ova. opet kako nisu biljke neke silne veličine onda želim iskoristiti svaku rupu za svjetlo prema dojnjim granama da budu bogatiji hedovi pa bude svrhe od tog na kraju. Ali neka si komentirao to mi je drago......
:sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick: Evo da prijavim debljanje ovih biljoza koej su lude baš lude... Neide mi u glavu jedan mali cvjet koji se javio na ovim velikim hedovima na verhobima baš od same biljke. :lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock: http://img695.imageshack.us/img695/1979/p1000632.jpg Vidi se taj bjeli cvjet na ovoj sliki. Nisam imao prije takvih slučajeva pa nisam pametan kako se to dešava . Rasvjetu sam malo mjenjao u dnu BOX-a radi jeb... zime , temperature su jaki minus pa morao sam štedne zamjenuti za obične sijalice kako bi održavao lakše temp.. u boxu bez nekih dodatnih grijanja. Neće im falit oipet svjetla mada sam uvjek sa tom rasvjetom u dnu BOX-a ištednim sijalicama i neonima dobivao bolje hedove po dojnjem djelu biljka. Ali ovaj put je tako jer mi BOX više nije gdje je prijašnjih godina stajao. Ova broji zadnje dane skoro . 10ak dana i gotova je ona ja mislim . http://img687.imageshack.us/img687/4089/p1000651h.jpg slika nije nešto ali neda mi se slikat baš više. http://img109.imageshack.us/img109/3999/p1000609p.jpg Sami vrh se pretvara u nekih 20ak debeli hedova a bio je onako cjeli u komadu sad se okuražio i širi se svaki na svoju stranu i jako se hedovi zgusnuili bit će i bolja nego što sam mislio Đubra nedobiva već ima par dana i neće više ide samo voda kako sam već u prošlim postovima rekao. Na ovoj se sliki vidi paćenica koja se baš patila od silnih zajebancija oko nje i nemarnosti . Ali neda se ona blesava biljka kao da je pobjesnila odjednom i počeela se jako debljat pogotovo sa vrhom. Ima i dole par grana koje su dale dobre hedove tanka izgleda ali dat će i ona bar nekih 30-40g suhe na kraju. http://img695.imageshack.us/img695/4939/p1000620.jpg Završit će zajedno 7-10 dana kad i ova 3 biljka. A ova treća koja se razvija i dalje raste u sve strane i daje nove listove bez obzira na šišanje koje sam ima radio izgleda da ću je morat opet ubrzo podšišat opet je džungla nastala sa njom i njenim listovima. Gustih je grana nekako drugačije nego ova velika ali je stiže ubrzano... http://img696.imageshack.us/img696/3109/p1000662.jpg I na njenom vrhu se vidi koji cvjet mali kao i na onoj većoj bljki. I njen vrh kreće stazama vođe velike biljke isto je krenulo svaki na svoju stranu a to me posebno raduje kad je tako.
Brale hvala na rep-u !!!!! Ali ja imam stvarno zanimanje za ovim malim cvjetovima koji su se desili na ove dvije biljke u samom vrhu.. Kako je došlo do njih iz kojeg razloga i jeli ima neko značenje. Ako bude trebalo probam ih uslikat malo bolje ali mislim da se na ovoj sliki kad se uveća vidi. I oni koji su imali takvo što znat će vjerovatno na što mislim u ovom pitanju. http://img687.imageshack.us/img687/4089/p1000651h.jpg Znam da je cvjet skoro isti kao kod neki drugi biljki recimo jabuka ili kruška malo manji je i nerazvijeniji nisam ih imao nikad do sada u čem je fora??????? :ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno:
Ova velika je na 50 danu skoro, a ove dvi druge su na 40 i kojem danu ! Svjestan sam tog da im treba još dana naravno nije mi prvi box ali svakao hvala na upozorenju. Jeb... miša kako se meni to nije prije dešavalo nemam pojma ali je očito da ću onda morat vratiti box na staro mjesto gdje je nekad bio kad završim ovu turu jer tamo nisam imao problema sa temp ni zimi pa ni ljeti. A to što sam kidao listove to sam radio i prije na biljkama ali nisam imao ove pojave jebene. Pa dobro kad su hermići šta će uradit ako ih neskinem i kako kažeš da je već možda kasno. Kolika je moguća šteta dalje onda ???????????? I jeli pomaže da možda opet podignem temp... na par sati iznad 40 stupnjeva aaaaaaaaaaaaaaaa :signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054::signs054: :ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno:
Hvala brale svaka čast na divnoj vjesti !!!!!!!! Nisam se ja prepao za to jer vidim da im je blizu kraj pa kontam da je kasno za pi...arije i štetu da bi napravile nekog sjemena. Ali me čisto zanimalo bez obzira što imam iskustva nekog nisam imao dosada te pojave. Nije ovo strašno nebi ih ni dirao dalje neka rade što hoće zaljevanje do kraja i to je to. A sjeme koliko ga bude a neće biti puno mi dobro dođe pogotovo kako si rekao da (ženke) mogu biti ove biljke predivno mirišu jer od odmaćeg su sjemena onda nemam šta izgubiti kad dođu one na klijanje a i to će biti uskoro nakon završetka. Još jednom hvala za ovu info........ Ovo ispada kao ona poslovica: u svemu lošem ima nešto dobro kao i obrnuto............ :lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock:
Evo nakon 3-4 dana da stavim koju sliku i par rječi... I sretan Božić svima koji slave puno sreće uz maricu.......:sick::sick::sick: Slike nisu baš neke jer mi se neda baš slikat... Evo na ovom trilngu u sliki se vidi kako je ova ljeva koja je najstarija počela sama sebe malo da jede. http://img46.imageshack.us/img46/9638/p1000743j.jpg Možda sam mogao da je još jednom zađubrim i tu mi je zajeb . Malo sam se zeznuo jer sam mislio da će skoro već završiti pa je na vodi ima preko 10 dana zadnjih. Ali šta je tu je ona je mislim bar dala i višđe nego sam ja njoj hehehehe I još uz to sam ih malo zapustio ovih par dana nisam imao baš vremena od druge trke.... Druga stabljika koja malo kaska za ovom i još jhe uvjek u punom pogonu sa njom se definitivno neću zeznut. Ona dobiva redovno đubrivo doza kao i dosada ošišana par puta ima novi listova masa opet prava šuma. Ali ide sve bolja je i bolja, miris ispočetka nije bio baš od nje kao od ove prve a sada je to već druga priča. http://img707.imageshack.us/img707/4156/p1000744.jpg Napomena opet: slike su loše ali bit će i boljih ovo dana... I sada ona paćenica :2flip::2flip::2flip::2flip::2flip: Ona je luda biljka prava koja te iznenadi mada misliš da si svašta vidio http://img94.imageshack.us/img94/8048/p1000740j.jpg Lampa joj je vječno na nekih 15-20cm dere vent... u nju non-stop klonove sam kidao od nje . slabo je zaljevo i đubrio, uza zid je i u vleikoj posudi koja je nepomična hahaha pa je nemogu ni okrenuti nikako. Ali joj je vrh tek na pola snage sada i bit će jači od skoro svakog koji sam dosada imao i INDOR Gr... :lock::lock::lock::lock::lock::lock::lock: Imam još u kutu box-A dvi biljke koje imaju lagani LST i dobor se drže , rastu cvjetaju i dalje sve dobiju po nekom redu . Klonovi pomalo isto idu koje sam sjekao od ove paćenice kako je ja zovem. Mislim da bez obzira na sve veliku biljku sječem za još 7 Dana tako za sad stoji njeno stanje. Masna je prsti se nedaju odljepiti sa nje,tamo gdje sam prije neka 3 tjedna odsjekao dio hedova koji su imali sjemenke danas vidim kako se od tada na tom mjestu 3x poboljšalo a na drugim da ne govorim. Da još kuju sliku nabacima pošto ove sa kartice idu u Arhivu nemože da stane na nju više, onda neka ima još koja ovde da se pogleda.. http://img705.imageshack.us/img705/866/p1000721n.jpg http://img97.imageshack.us/img97/9666/p1000730c.jpg U sljedećem slikama ću baš da izmjerim biljke sa metrom i tako slike postavim ovde.... Još da kažem kako je vrjeme sad baš poslužilo ovih dana kako se led otopio i nije hladno pa sa temp.. nema problema još više odgovara kad je veća od 28-30 meni se biljke tako uvjek bolje ponašaju . Čim ova veća ode van na red dolazi podmladak kako bi popuni BOX smješno će bit ako bude poluprazan. A sad idem da se zadimm jer nisam ima 15min... :icon_lol::icon_lol::sick::sick::sick::sick::sick::ohno::ohno::sick::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::sick::sick::icon_lol::icon_lol:
Ja mislim da je ovo gotovo !!! Nemam šta tražit od nje,još 2 dana možda tri i onda ide u mrak isto dva dana... Evo slike hedova pa prosudite sami.. http://img192.imageshack.us/img192/603/p1000782d.jpg http://img192.imageshack.us/img192/3603/p1000755a.jpg http://img682.imageshack.us/img682/7434/p1000754x.jpg Opet mi se nije dalo metar uzet ehhhe Ali bit će i to, nego 55 dan je u cvjetanju !!!! Nisam postao netrpljiv nije frka oko tog :sick::sick::sick::sick::sick::sick:
Kako sam i reko na početku ovog dnevnika. Poklon za Novu će da kasni koji dan ali nije mi žao bar je pravi poklon i od srca hahahaha Evo da vam dam par slikica još dok su u okomitom stanju iz posude. http://img192.imageshack.us/img192/2982/p1000857yi.jpg Desno na sliki je ona koja bi trebala svaki dan skoro da završi. Kad sam pogledo svoj pisani dnevnik danas vidio sam da je toćno 60 Dan 12/12 Pored ovog dnevnika na forumu pišem u svoj mali blokić podatke neka se nađu, tako da sad točno 60 Dana 12/12 Pričekam još koji dan i još koji na to ako biljka pokaže da moože podnjet . Ljevo na toj istoj sliki se vidi ona paćenica koja se sva u vrh veliki HED pretvorila. NA tom se gore HED-u vidi kako pastile su još bjele tako da joj se nenadam tako uskoro baš. I taj vrh ima nekih 20-30 hedova koji su sjajni a ispod nmjih ima i 3-4 grane koje su cjele u HED-u promašit će sve moje dosadašnje vrhove koje sam imao u Indor-u Ovo je slika od one druge koja kaska malo za svojom sekom. http://img163.imageshack.us/img163/945/p1000850.jpg Svaki dan je deblja i deblja,kako neznam koja je vrsta točnije totalno me iznenađuje svojim mirisom koji je jak i kristalima koje izbaciva po hed-ovima i listovima uz hedove. Gužva je od listova opet nenormalna kod ove biljke i nije zahtjevna nimalo cjwelo vrjeme nisam imao problema sa njom a dobivala je sve kao i ova do nje. To se zove gatanje oko biljke ali je sve dobor kad se dobro završi.... :lock::lock::lock::lock: Ona se još poprilično deblja i hedovi joj još idu u vis i uširinu. Kad je dodirnem po hedovima jako je smolava prsti mi se ljepe totalno od nje . Evo jedna slika iz BOX-a onako trilinng i ostatak što se vidi još.... http://img27.imageshack.us/img27/1250/p1000847n.jpg Malo sam im pozicije zamjeno kod ove dvi koje privodim kraju . Imam u kutu vidi se na sliki još dva komada koja isto trebaju svjetla pa ova izmjena mjesta je baš bila zato da ova koja će prije bude malo bolje pod svjetlom a one dvi da neizgube svjetlo koje su dosada imale jer se ljepo razvijaju. :vb_whip::vb_whip::vb_whip::vb_whip::vb_whip::icon_arrow: Ako je tko pratio da sam spominjao klonove kako sam kidao sa one paćenice evo pokažem i njih kako sad izgledaju nakon skoro mjesec dana od kidanja i žiljenja pa do danas. http://img341.imageshack.us/img341/3558/p1000859.jpg Možda izgleda smješno ova posuda sa njima i kako sam ih zabio ko neki klinjo koji se igra u pržini :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol: Ali nikakve kemije nisam koristio. Odsjeko ih kako sam i mislio da je OK odmah malo koru zagulio u dnu i potopio u običnu vodu skoro do prvih listova na njima. Obične staklene čaše i tako su stajali skoro 15-20 dana dok nisu pokazale žile. E nakon tog lagani MIX zemlje kako već to inače i uradim za sve bilje i zabijaj brale. Na sliki se vidi da su 4 komada se definitivno primila ovi ostali se malo čudno ponašaju ali šta je tu je . I još ovo klonovi odkada su u zemlji i vodi su stalno na 12/12 kako i velike biljke. Ipak je uspjelo nisam ni sumnjo da oće samo nisam bio siguran koliko će komada da se primi . Klonove bi gonio dok i one 2 male biljke nebi završile a bojim se da će biti još experimenta oko njih ovaj put a to ću još da vidim. To je to za sada ako bude kakvih promjena javim i uslikam naravno.
Prolazi i 62 dan i sve u najboljem redu. Vrjeme je poslužilo ovih dana napokon da se nemučim oko tem.. nakon gašenja lampe..... Mada bez obzira na to sam ostavio obične sijalice umjesto da vratim na štedne pored HPS-a jer im više odgovara temp oko 30 stiupnjeva sada nego da je na 20 i koji sitno. Ovako izgleda sami vrh od naveće biljke koja broji zadnje dane pred klanje.... http://img145.imageshack.us/img145/4290/p1000888.jpg http://img684.imageshack.us/img684/9643/p1000880.jpg Ovako skoro cjela izgleda iz ovog kadra....... http://img690.imageshack.us/img690/6979/p1000879c.jpg Oni osnovni listovi sa same glavne grane su počeli da žute skoro svi što je ostalo kako sam je šišao ima 3 tjedna a pastile su sve više smeđe :-))) Pa kad ova izađe van ima mladež koja će da nadopuni prostor BOX-a.. Ima dosta maldih koje sam uzgojio stare su negdje oko 3 tjedna sada nisu baš neke gormade ali to sam ja kriv.. Da nezaboravim reći kako su one pod jednim neonom koji ide u krug malo smejšna sijalica ali je dala ruke za njih pa pod njom su u istim terminima kao i ostale biljke na 12/12 od početka tako da nije za neko čudo što nisu veće. Kad dođu sada pod HPS u veliki BOX onda će biti povoljniji rezultati i dat će spol i onda ću vjerovatno da imam par mudonja tako da to ide na taman za veliki BOX. http://img138.imageshack.us/img138/2475/p1000898b.jpg http://img268.imageshack.us/img268/4371/p1000897fr.jpg Đubriva još nisu dobile nikako odkada su proklijale i neću ih đubrit nego tek kad budu tjedan bar u velikim posudama i pod HPS-om. Nevalja da prekidam kad sam se zaletio ovako sada. Još mi je jedan dao znak da se primio . Mislim da će i ovi ostali još za koji dan jer nisam koristio klonex ni druge preparate za žile pa idu sporije nego je poznato u ostalim slučajevima koje ste vidili možda. Nebrine me jer ovako će jedna dobra tura da bude sa njima . Od 9 komada sad ih je 5 Ok pa bit će bar još 2 da se prime uz njih. http://img707.imageshack.us/img707/6340/p1000864.jpg One 2 koje sam vezao u ovoj klepanoj posudi sam malo odvezo da se rastegnu. Imaju sada po 15 hedova već bore se i one dobro i bit će bolje kad ova velika izađe moram malo lampu odma pomjerit u tu stranu kako bi iz njih istjerao MAX koji je moguć. http://img710.imageshack.us/img710/645/p1000877.jpg Bez obzira što ima slabo komentara ja postam i dalje dok ovo nezavrši bilje koje imam. A dobra je vjest da sam rezerviro karte za LA a poznato je da tamo ima dobrog sjemena hehehe i izbora po tom pitanju pa ću da se namirim za minimum 10 box-ova naredni. Pa kad to bude za koji mjesec onda ću da vidim šta sam sve naučio u ovih par BOX-ova kroz nepoznata sjemena. Još jednom Sretna NOva Godina svima....
Brale hvala na svemu i na rep-u.. Sigurno da će biti sjemena njihovi sorti prije polaska na par dana ću da se dobro posvetim razmatranju sorti koje bi uzeo tako da negubim vrjeme gore kupujuć sjeme i koje bi .:ohno::ohno::icon_arrow: Što bude vremena ostatak 20-30 dana ima da se udimim ko pršut u sušari tih istih sorti koje ću uzet pa i ostalih hehehe:sick::sick::sick::sick::icon_lol::icon_lol::sick::sick::2flip: Mada nisam pisao o tom puno pa skoro i nikako cjelo sam vrjeme svjestan da sam promašio malo sa ovim posudama od 5-6 l i još sam ih malo pruduljio nekim plastikama da bi više zemje mogao stavit. Ispočetka sam mislio neka ajde da vidim kako će da bude vidio sam dnevnika sa tim dimenzijama od 5-6l ok . Ali opet se vraćam na sjeme koje nemam pojma koje je na kraju i onda + pa - računam moglo je da bude bolje bilje još da su imale količine hrane kroz zemlju kako bi one htjele. Ispod 10 l više nema šanse da radim bilo što od bilja jedino možda nekad neki bonz.... ako bi ga uspio trefit to mi se svidilo jako odavno već.
Mislim da si dobrim djelom u pravu !!!! Nije nešto napredovala u zadnja tri dana ima još na kojem HED-u koja nova pistila bjela u biti na samom vrhu HED-ova. Za neki napredak uvisinu ili u širinu nema gdje više razlika je od danas i prije nekih 10-15 dana što su se hedovi popunili dobro puno su teži nego prije to sam osjetio glom rukom i po granama koje ih nose vidim da su malo više savijene nego prije. To je što se tiče napretka kod ove biljke. Prije neki dan sam to govrio kako je kraju pa nisam imao što izgubit sa tim što je ostala ovo par dana. Vidit ću još sutra i prekosutra šta će se desiti sa njom pa onda def... odlučiti oću je macariti. Nezamjeram nikom na komentaru bio u pravu ili ne meni je svaki dobro došao u glavnom ipak me naveo na dobre poteze . Pored tog na slikama i nije baš onako uvjek kako je to u stvarnosti ali šta se može. Meni je na kraju bitno da na svakoj biljki dobijem u prosjeku nekih 100g tako da od ove 3 ću imat na kraju skoro 300g garantiram a to ćete i vidjet kako budu završavale. Rekao sam kako su posude male i mislim da je to uzrok slabijem rodu ove biljke a ne toliko lišće koje sam ošišao prije već. A evo na ovoj sliki se vidi napredka od ove druge biljke koja je psorija nekih 7-10 dana od ove o kojoj sada govorimo. slika od prije nekih 5-7 dana http://img684.imageshack.us/img684/6012/p1000806.jpg I slika od danas http://img33.imageshack.us/img33/3674/p1000893r.jpg Mislim da se vidi taj napredak i to je zadnji trzaj sad samo još popunjavanje hed-ova kod nje .
Ipak ova starija biljka je u mraku danas,oću reć već je u mraku od sinoć kad sam ugasio lampu i preposmjestio je u poseban ormar . Onda macare kasnije i vješanje za noge bar jedno dan ....namirio sam BOX za sušenje sa malim ventilatorom koji sam i prije korisito u ove svrhe . Izvagaću sve kad skinem sa grana onako u HED-ovima mokro koliko ima pa da vidim opet koji je gubitak kroz cjelo sušenje koliko će gramaže izgubit. Vjerujem da će minimum 60% opasti gramaže u sušenju to me nebrine jer je normalno šta se može..... Slike ću pokazati kad objesim hedove a možda ako bude inspiracije neki filmić složim vezano za to. Jedan od razloga je mjesto u BOX-u imam onu mlađ koja nema smisla da se pati više pod samim neonom tako da i ona danas je pod HPS-om sa ostatkom. Namirio sam zemlju i napravio mix kao i prije sutra posude i presađivanje. Bit će to dobra gužva u BOX-u kad ove presadim jer je to 10 novih posuda još unutar njega a BOX nisam proširivo možda ga malo etažiram sa kojom policom vidit ću. 12/12 režim za njih isto ide pa se nadam skorom probiranju od ovih 10 koja ostaje koja leti van ili ako mi da bar 5 komada da su žene onda ostale neću ni čekat koje sam sreće opet će mi uletit mudonja pa čemu rizik.
Berba je bila od prve kuje najstarije kasno sinoć...... Gužva je presudila i nisam ima šta više dobiti na njoj. http://img685.imageshack.us/img685/7924/p1010035y.jpg Skino sam većinu listova danas nakn toga izvagao ovako mokro i pošišano = 196g http://img509.imageshack.us/img509/7469/p1010020u.jpg Objesio ih kao što se vidi na sliki. Tu će stajat bar nekih 24h pa onda idu na sušenje pravo u kutiju sa malim vent.... http://img685.imageshack.us/img685/6634/p1010029j.jpg I ova slika sa dojnje strane..... skalpel sam stavio radi usporedbe čisto prema tom velikom vrhu. On sam na vagi ima skoro 70g. Pa eto kad se suhne nadam se bar 80g onako pesimistično razmišljajući.... Hedovi su gusti dosta pošišani slistovi pretežno,grane znam koliko teže na kraju onda to je razlog ovom rezultatu. Ostaju još 2 koje će uskoro pa još 2 za njima . To bi trebalo da završi u naredni 45 dana mislim.... Pa sa tim i ovaj dnevnik....
Evo mene opet..... Prvo da kažem da je u BOX-u pravi nered nemojte zamjerit hehehe... Radim neke rekonstrukcije pomalo pa je to razlog neredu. Def.. nisam zadovoljan sa ovom pozicijom BOX-a moram se vratiti u staru ćošu pod hitno. I te su pripreme u tjeku paralelno prema ovoj rekonstrukciji pa čim ove 4 završe bježim na staro mjesto. Berba koja je bila ovih dana je na sušenju i dalje koji dan gotovo,već je u paketu sa vent... Evo sljedeće biljke koja je u završnoj fazi dana koliko neznam ni sam još ali je blizu kraj skoro... http://img262.imageshack.us/img262/9638/p1010039v.jpg http://img246.imageshack.us/img246/7531/p1010041u.jpg Dobiva na gustoći HED-ova popunjavaju se poprilično... Gusta je sa lišćem mada je dobila šišanje prije par tjedana nekako je drugačija nego ona što sam je obrao. Miris je isto onako jak možda za nijansu jači od prve. Dobila je opet đubenje NPK 5-5-5 koje stalno dajem kristaloni za koji dan opet pa zalivanje samom vodom bar 10 dana. Slike sam mogao i bolje uslikat ali kako je nered onda mi se nije ni dalo baš tlačit oko slikanja. Bit će bolji slika za koji dan sigurno. Paćenica je OK i ona se malo vidi na sliki sa ovom biljkom. Dobila je štap za pomoć od biljke koja je zaklana jer u nju kako sam govorio dere vent... non-stop . hedovi su sve masniji i gušći a njen miris malo baca kao voćni na limun rekao bi meni jako osvježavajuće za razliku od ovih drugi. Sami vrh uslikam drugom prilikom pa ćete vidit kakvi su ti hedovi sa samog vrha. E sad one 2 biljke koje su u kutu i velikoj posudi. Imale su lagani LST ako se tako može nazvat ono što sam im radio. Bio je to mali pokus u tom smislu pa nisam se zezno baš izgleda. Jedino što mi malo zemlje fali u posudi moram to rješit u cjeloj ovoj rađi koja se dešava oko BOX-a. Imaju lagane kandže na listovima i nekog manjka hran e garant,nadam se kako im dam tu zemlju to će se popraviti kroz koji dan. Odlučio sam se na davanje PEROXIDA kod njih pa kako bude. Doza je propisana sa Foruma 3ml na 2l vode sam ipak dao i čekam reakciju narednih 10-12 sati. Vjerujem da će biti od pomoći ova je... kemija kojoj nisam ljubitelj....... Bit će tu ukupno na 2 biljke 20-30 HED-ova jako masnih na kraju. Evo slika od njih: http://img27.imageshack.us/img27/1826/p1010056se.jpg Klonovi koji su kidani ima vremena sa Paćenice i ove 2 biljke + do neki dan je 5 komada pokazalo da se primilo od 9 . Jedan je nastrado mojom greškom sam ga zgnječio jbg... ali su zato još 2 zajedno sa ovim u sredini pokazale nove znakove života. Ako se sreća osmjehne bit će ih 7 ja zadovoljan. Idu i oni u vis svakim danom novi listovi i nove pistile,nije nešto da brzo se razvijaju ali se vidi da jesu. Ako bude Peroksid OK na one 2 onda ću ga primjenut i na klonovima. Cilj mi je da klonovi ostanu u ovoj posudi svi zajedno kako god da završe nije bitno i koliko daju na kraju. Evo slika jadna: http://img294.imageshack.us/img294/7628/p1010047kg.jpg Mlade biljke vidite po cjelom BOX-u trebao sam ih presadit u veće posude ali nikako da stignem jbg.... Malo su se izdužile jer su daleko od HPS-a i pod 12/12 su od samog početka da napomenem. Presađivanjem ću to rješiti mada neće bit ništa neobično za razliku od svih koje sam dosada imao. Sad idem zapalit Kumov poklon domaćice kriza me uzima......
Ako te dobro kužim šta pitaš.... Stavio ih nakon kidanja sa majke u običnu vodu i prozirnu čašu pod neonsku sijalicu. Nisam koristio nikakve klonexe i sl...... malo zarezo skalpelom po kori,držo tako u vodi pod sijalicom odma išao na 12/12 skoro 15-20 dana par puta nadodao oko 1dc vode dok nisu pustile žile. Neki manje neki više.... Zabio u ovu posudu sa zemljom i pod HPS 12/12 opet zalivo običnom vodom po potrebi i to je to... To je kao neki klasični primjer koji sam vidio u dosta dnevnika samo što sam se odlučio odma na 12/12 i bez kemije za žiljenje ili kako već.... Možda probam kasnije ih vartiti u vege... kad mi još ova dva ili tri potvrde sigurno primanje i razvijanje... Uvjek nađem nešto za experiment nemam što izgubit ali ću razmislit kako šta dalje za još nekih 10 Dana... :lock::lock::lock::lock::lock::181::181::181::lock::lock::lock::lock::ohno:
Bjelac bit će to sve ok.... Vraćanje u vege... je jedna od opcija kažem ti da se volim zezat nekad sa nečim a to je ovaj put klonovi. Radio sam ih i prije ovim sistemom ali ne odma 12/12 nego vege pa 12/12 kako si i sam reko gore. Bez klonex sve je bilo za 5 . Evo i ona 2 su se primila isto to sam skužio maloprije sad ih je 8 komada !!!!!!!!! Kad sam danas malo prebiro po HED-ovim od berbe koja je u sušenju našao sam 10ak sjemenki onako ljepo šareni i tamni. I manje ih je nego sam mislio kad sam imao početak tripa da su oprašene od onog mudonje. Kad sam vidio kakve su poželio sam još 10ak da nađem jer ova biljka je bila dobra i ljepo miriše. I jučer sam spominjo kako sam Peroksid dodavao na one 2 biljke u kutu,imam pozitivne reakcije na to dodavanje . Bar ono što sam vidio danas u BOX-u. Vrlo vjerovatno da ću i ovoj biljki koja je najstarija isto dat dozu Perok... za koji dan,malo me strah dat joj danas jer sam je jučer đubrio. Nemam iskustva sa ovim kemijama dosada....
Da javim mali report od obrane biljke. Prošlo je već nekih 4 dana od berbe i par hedova sam osušio malo bržim principom ostalo je još na sušenju i dobro se osušilo i to već. Za pušenje je ok miris je onako malo jači punija usta dima to se i tražilo. Udara dobro na smjeh i na glad pred kraj kad krene puštanje nakon nekih satak.... Zadovoljan sam sve u svemu mada sam mogao ostavit još koji dan u zemlji da bude ali šta je tu je.... Gubitka na gramaži neće više bit pa ukupno sad izvagano 82-3g......... http://img80.imageshack.us/img80/1663/p1010128e.jpg Eto slike...... loše heheheh Malo manje nego i obično za biljku koja je imala 125cm visine..... Izgleda da imam dvi biljke različite starosti ali iste vrste.. Rekoa bi da je neka vrsta sative imaju voćkaste mirise i kad pogledam po cvjetovima i fazi koliko cvjeta ova starija pa koliko i kako ova mlada i sadašnje stanje obadve imam osjećaj da su iste vrste. Listovi su im isti ,hedovi isti miris kao i boja itd.... Nisam imao takav slučaj dosada nikad sa nepoznatim sjemnkama pa nek se i to desilo hehehe. Evo slika od njih: http://img121.imageshack.us/img121/4664/p1010121b.jpg Evo starija paćenica koja ludira sa svojim vrhom: http://img684.imageshack.us/img684/909/p1010119g.jpg Ima još ona dosta dana da završi sa pumpanjem hedova i to je jedan od razloga za tu sumnju da su iste. Peroksid sam dao i ovoj biljki kao i mladim biljkama pa i najstarijoj. Bilo me malo frka radi đubrenja prije par dana ali sve j je OK.... Najstarija ide dalje puše se na sve strane što od đubra što sad od Peroksida.... http://img689.imageshack.us/img689/3225/p1010124t.jpg Napredak se vidi bar tako mislim na ovim slikama mada su loše.. Zdrava je biljka potpuno otporna je isto tako jer nije imala bolje uvjete nego ona što je skiknula... Ima minimum još 15 dana da tjera tad se nadam da bi nekako kraju trebala da bude. Kako je kasnila malo za prvom sad je tek ušla u 60 dana... Sijalica ima po cjelom BOX-u malo mi je vlaga upitna niska je dosta pa moram nešto učinit večeras kad ugasim lampu glavnu. Što se slika tiče malo su slabije,neda mi se slikat nešto nisam u elementu...:sick::sick:
Kjuring je ono što ti treba . tj tvojim hedovima Brale prevedi mi to ako nije greda...... Hvala na +rep-u !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hvala brale !!!! Postupak sa teglom na suho i ja radim ali čekam bar dan još ipak je 4 prošlo samo pa strah me pljesni i nemam toliko vremena za otvaranje baš često tokom dana. To sam naučio od jednog starog lika koji i danas dan puš a ima 60 God . Ovo sa vodom u tegli nisam probao nikad mada sam mislio ali bit će prilike.
Od mladih koje imam po cjelom BOX-u ima i novosti.... Jedna je sinoć izvađena napamet jer se isticala od ostalih za duplo još je zajedno u istoj zemlji sa 2 mlade. Baš je stršila i kako ih je 10 kom onda sam je odma macare da nebi rizikovo slučajno. A jedna je pokazala već da je ženka. Slika od nje: http://img63.imageshack.us/img63/2579/p1010151s.jpg http://img13.imageshack.us/img13/7808/p1010153is.jpg Vide se pistile već na njoj... Ma lako je meni za to nego one 4 plešu po cjelom box-u... Paćenica je sve masnija i manija tako i mirisnija. Na ovoj sliki se vidi kako su pistile opet sve nove i po površini su sve bjele. U biti mislim ovo što je posmeđilo je radi vrućine od lampe kako je ova biljka najbliža lampi nekih 20cm od vrha samog. http://img519.imageshack.us/img519/6127/p1010154t.jpg http://img519.imageshack.us/img519/751/p1010148u.jpg Evo koja slika i od malo mlađi biljki koje su bile experiment za Peroksid i one su se malo oporavile . Mislim da ću ih odvezat uskoro da bi što bliže bile lampi ovako malo mi pate radi tog . Listovi koji su bili malo žuti su ostali na tom i nije se širilo dalje. Ostali koji su imali kanže su još takvi ali novi koji su u zadnji tjedan izašli listovi su totalno ok . Ove 2 slike mogu pokazat to ako se bolje pogleda. http://img502.imageshack.us/img502/1787/p1010167.jpg http://img502.imageshack.us/img502/6648/p1010168.jpg One će kasnit dobrih 5 tjedana za paćenicom i ovom trenutno najstarijom. Evo malo klonova i kako oni idu.... Hehehe nije za pohvale jbg.. i netrudim se oko njih a cjela faza kako ide onda se i nečudim . Reko sam već kako god ispadne sa njima neka se čeliče.... http://img204.imageshack.us/img204/2508/p1010164t.jpg Možda se nečini da su svi primljeni ali jesu garant... Najstarija se deblja svakim danom više... Iznenađen sam kako je zdrava biljka i mirisna jako. Hedovina pomalo smeđi ali i daje nove pistile po cjeloj biljki,Peroksid je dobro pomogo to vidim svakim ulaskom u box . http://img685.imageshack.us/img685/2712/p1010156.jpg Jedna slika sa gornje strane. http://img37.imageshack.us/img37/6776/p1010170o.jpg Da nezaboravim reć. Mlade biljke koliko ih pokaže da su ženke sve idu u frnda koji ima box odavno isto pa smo izašli na neki dogovor da ću pripremit mlade biljke za njega. Nezna za moj box ni da su mlade skoro gotove a ja kad završe ove 4 biljke koje cvjetaju + klonovi selim box na drugu poziciju i nabavljam nekih 20 sjemenki porjeklo USA-LA inače ovaj dnevnik kad bi nastavio sa tim mladim koje imam nebi završio tek kroz pola godine. Nema se vremena heheheh Ove slike su nešto bolje nego one predhodne . Čišćenje kartice od slika pa arhiva neka se nađe onako kad me želja mine i nebude BOX-a........ Valjda neću dosadit sa postanjem i sa slikama strpite se nema još puno...........
Samokažnjavanje kroz Groow vezan za količinu Hedova to se dešava trenutno sa ove 2 biljke koje mi same govore koja sam budala što sam obrao onu prvu... Ali neka možda i nekog tko bude čitao ovo opomene i bude lekcija kao i samom meni. Najstarija u samom vrhu je počela da divlja,svaki Hed svoju politiku vodu. Otimaju se od osnovne grane po samom vrhu.... http://img52.imageshack.us/img52/4885/p1010217f.jpg http://img339.imageshack.us/img339/6972/p1010216n.jpg http://img266.imageshack.us/img266/5381/p1010235i.jpg Popunjava se na samim početcima Hedovine uz glavne grane je sve gušće. Mislio sam se bili je malo podšišo jer veliki listova ima dosta već i gusta je sa listovima inače ali ću vidit neda mi se stres joj raditi više. Ono podno bočno svjetlo sa par neona i štedna koja je dosta pomoglo kod ove biljke da se popunjava i na dojnjim granama i ne samo sa untarnje/gornje strane Hedova nego dobivaju pravi okrugli oblik sa svih strana. http://img682.imageshack.us/img682/1629/p1010194o.jpg Eto slika pa neka sama kaže.... Bit će dobra berba za 10-15 Dana i jedva čekam koju sjemenku iz nje pa da ih ubodem,baš me zanima kako će nastaviti generacija... Paćenica koja miriše na fruit masnija je i ona i njen vrh se otima od glavne grane. U jednom djelu vrha se nemože pristupit glavnoj grani jer su se Hedovi tako pomješali da nema smisla porbat... Pistile su opet na vrhovima bjele dobila je na toj razini isto kao na sredini i početku Hedova... http://img171.imageshack.us/img171/7937/p1010188z.jpg http://img171.imageshack.us/img171/2752/p1010236i.jpg http://img706.imageshack.us/img706/4900/p1010202y.jpg Ventilator i lampa je ubiše ali nema joj pomoći i netreba izgleda jer je blesava... I ona će imat nastavak generacije od sitnog broja sjemenki koje su na njoj... I jedva čekam kad će završiti malo mi remeti visinu lampe koju bi mogao još spustiti radi one 2 koje su vezane za veliku posudu. Njih sam odvezo baš radi tog položaja lampe malo ih patim sa tim da su daleko odmaknute pa sam ih danas odvezo neka se rastežu kud ih volja sad ovo 2 tjedna. http://img683.imageshack.us/img683/7857/p1010183u.jpg http://img683.imageshack.us/img683/892/p1010186.jpg Popravak na listovima se svakim danom bolje vidi. Mali zajeb je što nisam skinuo par listova koji su požutili ranije i skinuo koji veliki gornji jer malo smeta prolaski svjetla. To sam odlučio za dan dva uraditi kad se malo rastegnu nakon ovog odvezivanja onda ću moć procjenut koje listove skinut kako treba. Klonovi idu nabolje izgleda da su počeli sada baš da rastu kako treba. http://img46.imageshack.us/img46/484/p1010199x.jpg Njim ću posvetiti pažnje malo više za koji dan šta im mogu. Cjeli box mi je naopako ovaj put i kako sam uradio pripremu stare pozicije pa još malo podnog svjetla dodajem tamo jer ima dobar učinak. Podno svjetlo ću ovaj put uraditi malo bolje imam nekog starog doborg plexija kojeg ću iskoristit. Vidit ćete slike kroz koji tjedan kad krene tamo Grow i novi dnevnik malo temeljitiji od ovog i sa više neki slika i info... Mlada vojska ima nerješen rezultat,sad je 2:2 . 10 Kom koje sam proklijane zabio u zemlju i pod 12/12 od početka 2 su pokazale gaćice/tange ženske a 2 mudonje u boxericama.. Neka ostane tako rezultat će bit 5:5 ja zadovoljan . morao sam male vježbe uraditi radi budućeg Grow-a jer mi je znalo zajebat dosta vremena,daj zaljevanje,daj svjetlo 12/12 pa ovo pa ono znate i sami. Eto i to sam uradio pa se nebrinem baš za u buduće bit će mi bitno da nije previše vode i da nije suša baš heheheh Sljedeće zaljevanje ide za 2 Dana,Voda i Peroksid od 3% na sve biljke i mlade koje su pokazale spol i klonove i stare biljke. Hedovina od obrane biljke je sad suha kako treba i udara kao luda,drži puno duže nego od neki dan ali se ogladne katasrofa nakon par join... i priča se sve u šesnest ko kakve tetke seoske.... Počastio sam par frendova sa njom klasnično joint i kad sam otvorio kutiju sa tom robom miris je izletio po nosovima da se svima brk odma nasmješio... Ostat će više prostora za sjeme od ovih koje završavaju a neke ću dat frendu kako sam reko za njegov Box. Uveo sam red zaljevanja u isti termin kod svih biljki sad u biti sve zalijem u isti dan sa nekim razmakom od 1 sat vremena. Zalivene su sve jutros prije paljenja lampe i moram da kažem daje to prvo zaljevanje na taj način. ako mi vjerujete da sam zalovo biljke nekad i pod nejavećom temp... to je loše ali se nije odrazilo na njih baš puno koliko sam vidio. To je jedan od exper... u ovom Grow-u nemam se na što baš žaliti u tom smislu da sam puno izgubio.
Eto jedan sa sredine.... http://img101.imageshack.us/img101/1246/p1010245n.jpg Slikano prije par sati. Rezultat mladih je sad 4:4 jako neizvjesno :ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno::ohno: I ona voćna paćenica malo zoomana slika napokon. Tresu mi se ruke: http://img64.imageshack.us/img64/7172/p1010252g.jpg :icon_lol::icon_lol::icon_lol::sick::sick::sick::sick::sick::sick::sick: Peroksid je pomješan sa vodom i sve us biljke dobile dozu prije par sati. Namjerno sam opet danas zalio da bi malo vlagu podigao jer jučer nisam dao pune doze. Puno manje Peroksida ovaj put. Evo i slika od posječene stabljike,mislim čistio sam tu posudu jer mi treba opet pa sam uslikao žile koje su bile po zemlji. http://img37.imageshack.us/img37/674/p1010287f.jpg http://img340.imageshack.us/img340/7765/p1010290a.jpg Eto šta je uradila od zemlje,pojela je :lock::lock::lock::lock::lock: Nastavak za koji dan....
Otimačina vrhova je krenula lagano. Ove 2 biljke sa slika koje sam postavio su skoro u 70-om danu.... http://img197.imageshack.us/img197/7785/p1010425p.jpg To je slika od malo starije biljke koja je totalno normalna i zdrava. Vrh se otrgnuo od ostatka biljke hehehe http://img33.imageshack.us/img33/84/p1010388j.jpg Iz drugog kadra... http://img33.imageshack.us/img33/84/p1010388j.jpg Sa sredine nekako http://img197.imageshack.us/img197/6764/p1010413x.jpg I sa gornje strane: http://img508.imageshack.us/img508/8783/p1010436s.jpg Ova me slika baca nekako kao da je mašingevere hehehe neka puška kalašnjikov hehehe E sad paćenica koja je voćna. Prvo slika sa sredine,vidi se kako su pastile još totalno bjele. Jeste da su nove dobrim djelom ali ima ona još posla da uradi minimum 7 dana kao i ova predhodna. http://img710.imageshack.us/img710/7535/p1010442.jpg Cjela biljka skoro: http://img33.imageshack.us/img33/408/p1010391k.jpg I još jedna skoro slična možda i ista lsika http://img508.imageshack.us/img508/5779/p1010421y.jpg Ostalo bilje i klonovi će biti u sljedećem postu. Ovew biljke neću dirat dok neuđu u 70 Dan. A pustit ču ih i onda još do maximuma jer vidim da neposustaju u rastu i debljanju. Imao sam malo smješnu stvar na onoj prvoj biljki i vidi se na slikama. Jedna grana od dojnji je pukla od težine hehehe morao sam je podvezat . Nije je zajebalo ta ista grana napreduje kao i sve ostale kao da se nije ništa desilo. Eto to ti je marica naša. Rekao sam klonovi i ostale dvi biljke iz kuta u sljedećem. A da prijavim rezultat od maldeži hehehe Sad je 6:4 za ženke... I to je gotovo ide presađivanje za koji dan pa neka u velikim ptarima vegetiraju u mene ili u frenda ako bude za...
Evo i nastavka kako sam reko. Za klonove malo i one dvi biljke koje su spominjane u ovom dnevniku a red je da ih mlao spomenem. Prije svega ta kažem kako sam kraju sa živcima vezano za ovo mjesto BOx-a i samog Box-a pristupa njemu itd... Evo jadna slika od klonova. http://img39.imageshack.us/img39/7597/p1010420u.jpg Smješni su ali su dobili na visini nekih 10cm još. Slika je loša nevide se svi ali se vidi da su živi i dalje napreduju nekim redosljedom. Tek ću ih počet lagano đubrit nisam dosda nikako dodavo ništa osim malo Peroxida ogladnit će jer ih je dosta u ovom pitaru zabodeno. Sa lošim živcima ide i loše oko Box-a tako da one listove koji su žuti bili nisam još skino. Tako da one listove koji su bili žuti na ove dvi biljke od nekih sranja nisam ni skinuo. Loše se ponašam prema njima ali šta se može kad je tako. Jedva čekam kad će njih dvi završit jer onda mogu selit Box . Zaljevane su redovno i peroxidom i vodom i đubrom. Već sam reko prije u nekom postu kako sam zaljevanje sveo svih biljki na termin u razamaku od sat vremena. http://img42.imageshack.us/img42/2430/p1010405ig.jpg http://img42.imageshack.us/img42/211/p1010402kk.jpg Slika je isto jadna kao i predhodna jer nemogu prić njima normalno sada od ostalih biljki pa mi se nevade neke da bi usliko kako treba. Neznam napamet u kojem su danu cvjetanja morao bi do pisanog dnevnika otić za tu info... hehehe Imaju sigurno proć 30 i koji dan i urod će bit dosta loš pokvarit ću sebi prosjek jer su odmaknute od HPS-a metar cjeli. Nemogu spustiti lampu radi one dvi biljke koje su pri kraju. Mladice idu sve OK pistile se javljaju na novim granama. Presađivanje još nije bilo jbg Box opet u pitanju hmmm.... Dvi su malo više izložene HPS-u pa će bit isto tako malo i duže kasnije ali to ćemo rješiti ima načina. 4 ostale idu ljepo uširinu jer su ispod velike biljke manje i dere HPS ali prolazi dosta al više imaju neona od lampi koje držim okolo veliki biljki.
Sveti ako misliš na ove dvi iz zadnjeg posta neće biti nešto extra ali će biti. Imaju one još radit vremena dosta na 12/12 tako da će se zdebljati dosta ovi hedovi a ima ih ukupno nekih 25 onako dobri i 20ak manjih. Javilo mi se koji ljubičasti list na ovoj stabljiki koja broji zadnje dane. Negdje na sredini nje i pri vrhu hedova onako normalno formirani listovi. Sad je to neki nedostatak a ona je u 70 danu i zadnje trzaje daje ili se varam. Ma svejedno neće duže od 10 dana i nisam je zalio sa mineralnom već vremena i vremena . Peroksid je išo u zadnje vrjeme ali on nije za tu pomoć pa mislim da ova zadnja tura te mineralne koja je izhlapila da ruke još ovih 10 dana.
U pravu si KiLDer i ja tako mislim isto. Nepokušavam nadoknaditi naravno stalo je već na tih par listova nejavlja se nijedan novi. Ispiranje ono glavno zadnje koje radim je tek u zadnja 3-4 dana . Javljaju se novi pistiliči redom to će taman nadopunit one praznine na HED-ovima da se zaokruže. Ipak sam danas uspio malo očistit BOX jer je bio katastrofa totalna. Zemlja i posude su spremne za mlade biljke ipak ostaje svih 6 kom za sad u mene neće biti od viška nikako. Sjeme od prošle biljke koje sam našao isto kroz koji dan ide na klijanje tako da nebude prazan taj drugi box i da mogu još jedan dnevnik uraditi baš od tog sjemena kako treba pa da se vidi šta je izašlo ono samo od sebe . To jedva čekam jer ona stabljika koju sam obrao je jako ljepog ukusa za pušit svakim danom bolja. Evo i koja slika: http://img18.imageshack.us/img18/3305/p1010482js.jpg http://img18.imageshack.us/img18/8573/p1010479v.jpg Od samog HED-a !!!
Manjak P manjak K manjak KU i da nenastavim dalje jbg. zante sa kojim bi slovima završilo. Evo prošlo je 4 dana od zadnjeg posta pa da javim stanje.... Velika biljka koja je pred klanje bila i još je isto stanje u zemlji je hehehe Dobila je još popunjavanja po hedovima i deforirala se cjela,grane se savijaju ustranu i prema dole od težine.. To me raduje mada se jadna pati ali neka,neka tako treba. http://img638.imageshack.us/img638/637/p1010492.jpg http://img339.imageshack.us/img339/152/p1010552u.jpg http://img191.imageshack.us/img191/8292/p1010515s.jpg Mislim da sam je uspio uslikati sa svih strana. Vidi se konop kojim sam vezo već prije tjedan dana jednu granu pri dnu sad je još jedna opasno krenula isto,ostale nisu baš na svom mjestu. Obratite pažnju na druge grane sad i na ovoj sliki koja je slikana sa gornje strane http://img69.imageshack.us/img69/5664/p1010518k.jpg Kad pogledam slike prije 10 dana nebi reko da je ovo ona biljka izgledom kako se posavijalo izašlo iz onog nekog ljepog oblika. Evo i vrha samog. On je napredvo pogovtovo uz glavnu granu . Hedovi su tu sad puno tvrđi i gušći. http://img339.imageshack.us/img339/2482/p1010541a.jpg http://img339.imageshack.us/img339/5973/p1010539f.jpg I slika jedna sa sredine koji HED. http://img638.imageshack.us/img638/8553/p1010525.jpg Tu se vidi ono ljubičasto lišće koje je stalo na jedan/dva dana i opet nastavilo preko noći je cjelu biljku skoro ofarbalo. Ali bez obzira na nedostatke koje ova biljka ima u zadnjih 5 dana ona je napredovala mada sam mislio da neće baš tako . Nedostatke znam koji su pa ću ih reć na kraju hehehe. Definitivno ću odlučit dali da ovu i narednu bilji kidam u ova dva dana. Đubrenje je neki dan bilo i ne previše,pustio sam dva dana da odradi svoje i sad ispirem opet svaki dan sa 2l vode jer su posude male pa je to ok. krajnje ispisranje će biti kako sam reko ova dva dana vjerovatno netrebam puno jer nije puno đubra davano općenito. E sad paćenica..... Ona mi je napravila nereda malo u BOX-u kako je viša nego ove sve dosta. Lampa je na visoko radi nje ali se isplatilo ipak. Njen vrh je dosta sad bombastičan i ovih nekih oko prilike 20-30 hedova su toliko masni sada i gusti teški itd... da će biti težina skoro kao ona biljka koju sam obrao prije 15 dana. http://img191.imageshack.us/img191/9739/p1010502.jpg Sa sredine njene slika: http://img716.imageshack.us/img716/4599/p1010520.jpg Opet malo vrhova hehehe... http://img191.imageshack.us/img191/4349/p1010503.jpg I evo na ovoj sliki se vidi koliko je debel i jedan i drugi vrh. Ovaj vrh od Paćenice je duplo duži od ove prve mada ni njen nije za baciti. http://img191.imageshack.us/img191/9008/p1010513j.jpg Paćenica je dobila 4 heda na samom vrhu kao krunu na kraju pa i zaslužila je . Ostale biljke 2 napreduju malo sporije problemi poznati /lampa previsoko od njih/ Bit će nešto od njih šta im mogu. http://img69.imageshack.us/img69/2080/p1010544ad.jpg http://img69.imageshack.us/img69/972/p1010543.jpg http://img522.imageshack.us/img522/9198/p1010501kz.jpg Ona krajnja je i dalje sa žutim listovima neka je krase. Ova prva u sliki je malo drugačija vrsta ali postao sam opet imun na mirise ali hedovi dosta nekako čisto sjajno izgledaju neznam kako bi se izrazio. Vjerovatno je otpornija od drugih biljaka pa tako i izgleda. Nered i nered u Box-u . Kasnije možda se predomislim za paćenicu pa joj sa pola stabljike odrežem tj. sami vrh. Ovih 10ak hedova koje imajoš neka stoje dva dana pa i oni skiknu kad budem vadio vweliku biljku. To uradim vjerovatno kasnije kako sam reko jer mislim ako budem još dva dana držo ovu velku biljku i malo spustim lampu da će pomoć još bar 5%. Bilo bi idealno. govorio sam kako se jeb... sa ovim BOX-om koji je u neredu i nepristupačan pa još Temp... koja me muči i vidi se na biljkama da imaju velku razliku između noćne i dnevne Temp... A glavni nedostatak je : Male posude i malo zemlje naravno . Znači fali mi bar 8 L zemlje hehehehe Bit će bolje i neće se ponoviti. Klonove uslikam i postam kad ih izvadim sada su nasred BOX-a pa i nemogu slikat nikako kako treba.
Hvala Haze.... Ti si brale edukovan do nebesa koliko ja vidim po svim postovima itd... svaka čast valaj imat nekog na Forumu kao što si ti i slični tebi. Pogledao sam malo slike Trainwreck to je slika koju sam našao hehehe Ljubičasti listovi i po ovoj stabljiki koja je na sliki pa sad moguće da je to OK ili je neki nedostatak kako ja mislim da je kod moje http://img69.imageshack.us/img69/5664/p1010518k.jpg Vidit ćemo još šta se zbiva ovo dan/dva.. Kažem da se ona popunjava i daje novew pistile još po svim hedovima nemam sa tim šta izgubiti. Ljepljiva je i jako suha nekako lišće kao da je plastično hehehe ali neizgleda kao da se suši naprotiv,miris ubija baš je jak extra... Baš ću malo pogledat karakteristike od Trainwreck.... ima li kakvih sličnosti u opisu koje su meni poznate od ove biljke koju ja imam.