Boxevi: Rasvjeta: 3x Enfun 120w LM301B - 3x XLG 150 H Ventilacija: PrimaKlima 125, 3x SJ Monkey Fan 20w, Stupni ventilator, i jos moram uzet novi karbonski filter jer je ovaj odradio svoje Rasvjeta: 1x Zeus 308xt lm301H ONE - ELG 150 42AB 3Y Ventilacija: Neki kupaonski vent promjer 100, 1x Secret Jardin Monkey Fan 20w Tehnika uzgoja: Samo LST za autose, a za foto cemo top 2 puta pa mreza za scrog vjerovatno. Substrat: Potground H (Bez dodavanja iceg) Potovi: Za automate Gronest Fabric Pot" 11L i za foto 15L Prehrana: Hesi komplet + sensi cal-mag Ostatak: Odvlazivac, Ph metar, sprice1-20ml, pipeta 10ml, Sprica na pritisak 6L, termo-hidro metri, filter za vodu , IC podno grijanje, el. radioatori, ima toga... Klijanje: Tanjuric, papirnata maramica, alu folija, grijac za reptile ispod tanjurica da drzi temp na ugodnih 25°c. A sto sadimo? SC 150x90x200 PB 60x60x160 Last words: Prosli dnevnik je ostao nezavrsen, ispalo je nesto hedovine. Sve u svemu sretan sam sto sam ista spasio. ostao neotkriven i slobodan sto mi je nekako najbitnije. Tako da idemo s novom avanturom. Danas sam stavio menke na klijanje trenutno su u malom boxu, biti ce tu dok ne porastu, pa cu sastaviti veci sator i tamo selim automate u 11l potove, a ovdje ostaje foto presađujem u 5L pot, te kasnije u 15L pot. vidit cemo sve kako ce ici jer su boxevi u negrijanom prostoru pa ih treba i grijati da bi dobio povoljne uvjete, ali zato sam uzeo podno grijanje pa ce korijenu biti stalno toplo tako da atnosferska temperatura ne mora biti bas u optimali. Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Slike prije harvesta i par slika cvjetica ubojce, nemam rijeci sto se rada tice cisti psihadelic, dok se pusi lagano se razviju neke zablude, pa cak i halucinacije. Kod vecine koji su je probali izaziva intezivnu paranoju, pa cak i panicne napade, sve dok im se ne objasni da je od vutre, nakon toga smijalica zastoka, samo na smijeh tjera, izjavljuju se gluposti, cjelo drusto okrene u smjeh i to da posle trbusni misici bole :D. Znaci izuzetno jaka trava, nije za svakog recimo mojoj boljoj polovici ne pase i pusi sve par dimova jer joj ne sjeda najbolje psihadelicni rad. Imam jos kutiju trima koji je uzuzetno ljepjiv, ali cisto se bojim kuhat maslac i konzumirati ga :D Neka ceka ljeto, biti ce prilike za skuhati taj trim :D Strain nema veze sa Nicole Linda Seeds, koji treba biti vocna indika. Ovo bi rekao da je neka vrsta Malawi straina. Povuklo je na sativu, mogla je ostat jos 2 tjedna najmanje. Miris i okus isti, zemlja i drvo, s nekim intezivnim mirisom izmjesanih zacina. Miris je bas intenzivan i mogu rec da nije prijatan previse, pogotovo dok osjetite isti taj miris i u znoju i u obe nuzde, Znaci tjelesne izlucevine smrde po travi nakon pusenja ovog :D Uskoro cemo se druziti u novom dnevniku, ako odlucim otvoriti outdoor dnevnik biti ce nesto prije, nego indoor dnevnik u kojem cemo imati 90% 2x Amnesia Haze od Soma Seeds, Soma Soil mix vs BioCanna nutrijenti. Kako je bilo zapoceto tamo u drugom mjesecu. Outdoor cu radit Amnesiu Haze i Somango, ali u automatik verziji. Od foto biljaka ici ce 1 lavander, 1 somango od Some, i 2 gorile od Dinafema.
Update № 14 137. dan - 74. dan cvata 88. dan 12/12 Linda seeds - Nicole Date: 25.4.22 Ukratko: Malo zapustio forum opcenito, uzeo odmor od svega. Uglavnom da zavrsimo ovaj dnevnik. Nicole naravno nije ni priblizno onom sto Linda navodi, ako sam dobro upamtio trebao bi biti brzi hibrid, vocnog okusa. ukratko nije ni priblizno tome. Cvjet biljke rađen na organicu, vjerovatno je to imalo dodatni ucinak na terpenskoj bazi. Ali HIGH ove biljke nije za rekreativne pusace, kao svakodnevnom korisniku nakon krace pauze u kojoj sam pusio gotovo svaki dan barem po pljugu. Izazvalo je 3-5 sati teskih halucinacija, necu ici u detalje (da ne izdam svoj indititet), ali hard core skoro pa kao na nekom psihadelicu (LSD, Gljive, itd). Amnezije koje sam do sada probao su mala beba za psihadelicni high, ovo je vrhunac marihuane sto se tice psihadelicnog djelovanja, ukoliko vas opali umorne i neocekivano kao mene sretno vam bilo, ja sam prilcno cvrst u glavi ali nije puno falilo da zavrsim u nekoj ustanovi na promatranju. Nazalost ovaj strain vise nikad necu uzgojiti jer tko zna sto je povuklo i odakle za ovaj fenotip. Srecom izvukao sam glavu iz tripa ove biljke pa cemo se uskoro druziti sa zapocetom temalogijom, organic = bio canna vs soma soil mix, strain nije odlucen jos uvjek ali biti ce iz Soma Seeds asortimana. Mozda se bas ponovi amnesia, a mozda nesto sasvim drugo vidjet cemo. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Svi poceli neke vrecice s bjelom mjesavinom vjesat po boxevima :D Nemam Co2 metar, ali biljke su mi mjerilo. U roku 24h vratila full boju, i vise joj ne smeta preko 80w, tako da je zeus opet na 105w. Trebala bi ic dolje za 13 dana, ali cini mi se da ce ostat ipak koji dan dulje, jer jos uvjek se nazire masu novih pistila i deblja se iz dana u dan.
Update № 13 117. dan - 54. dan cvata 68. dan 12/12 Linda seeds - Nicole Date: 6.4.22 Temp : 25-30°c, vlaga 40-50% Režim svijetla: 12/12 - Zeus 85w - 40-45cm Ukratko: Jos malo pa gotovo, deblja se lagano. Trebao sam je prebaciti u veliki box da ima vise mjesta i bude veca, ali tko je znao da ce ovako ispasti, plan je skinut je do 20.4 tako da najvjerovatnije prelazim na samo BioBoost do kraja. Zadnje je dobila 20ml BioFloresa i 20ml BioBoosta, prekjucer jer je nekako gladnjikava, naravno mojom greskom jer sam odgodio 2 zaljevanja i time se je izgubila jedna doza hrane u zaljevanjima, ali nista strasno. Malo je pobljedila i pojela koji list odozdo. Sve u svemu jedna od rijetkih lindinih biljki s kojima sam zadovoljan, vidjet cemo jos kakav ce dim biti, ali za sada sve odlicno. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 12 101. dan - 38. dan cvata 52. dan 12/12 Linda seeds - Nicole Date: 20.3.22 Temp : 25-30°c, vlaga 40-50% Režim svijetla: 12/12 - Zeus 105w - 40-45cm Ukratko: Nema se tu puno sto reci, pozeljan dosadni cvat, svaka 4 dana umjesam BioFloresa 9ml + BioBoost 30ml ili Rhizotonic 2.5ml na 5L od toga bude nekih 0.5-0.7L runoffa. Malo ju zeus pecka po vrhovima listova ali drzi se stvarno odlicno, tako da ostaje na 100w jos 15-tak dana, pa cu ga smanjiti na nekih 75w i tako ce biti do finisa. Sto se tice autosa, juce sam skinuo Auto ak sa susenja i teglirao ga, zapalio par komada i mogu rec da je pristojno jak dim. Na prvi test djelu je mi kao odlicna vecernja vutra ali vidjet cemo, danas cu teglirati i Auto Banana Punch pa i od nje testirati koji "vrhic" :D Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Harvest Date: 13.3.22 102. dan PLanirao sam ih drzati malo duze ali morao sam isprazniti box, da mi je lakse kotrolirati parametre. Tako da amnesije imaju laksi start, jer im bas i nedje najbolje :( Auto AK Linda Auto Banana Punch
Update № 11 Date: 10.3.22 99. dan Temp : 20-25°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 20-30% Režim svijetla: 18/6 - Enfun 2x 120w zajedno, 70-80cm od biljaka. Ukratko: Zaboravio sam radit upove jer je postalo jako monotono ovdje, Critical skinut prosli tjedan, danas sam ga bas maknuo sa susenja. Dim je solidan. To je sve sto mogu zasada reci, ali nema veze sa critical strainom, kao ni cjeli ciklus biljke nema veze sa criticalom. 3 tegle napunio, nekih 70-100g max. Ja zadovoljan, jer koliko sam se trudio toliko sam i dobio :D Ostale su Banana Punch i AK, zadnje su dobile dva puta vodu, jos 2-3 vode i skidam ih dolje, tj. nekih 10-tak dana odprilike. Photos Auto AK Linda & Auto Banana Punch Linda Auto Critical+ Linda dio sa susenja Auto MobyDick XXL Dinafem Nazalost nemam slika, budala nisam nista zabiljezio fotografijom. Ispalo ga je nekih 100-130g, vrhunskog dima, nije se stigao ni izkurjati da bi osjetio pravi rad :D. Dugo se nisam osjacao toliko motivirano i pun volje za raditi nesto, cak ni kod vece kolicine ne dolazi do umora. Ako neko ima u zalihi koju sjemenku neka sadi dok nije propala sjemenka, jer vrlo vrijedan i kvalitetan strain. 91. dan - 28. dan cvata 42. dan 12/12 Linda seeds - Nicole Temp : 25-30°c, vlaga 40-50% Režim svijetla: 12/12 - Zeus 85w - 40-45cm Ukratko: Cvijetamo lagano, nema nekih posebnih događaja. Svako zaljevanje 9ml/5L bio floresa. Jednom 0.5ml/l rhizotonic, drugi puta Bio Boost 2ml/l i tako kruzimo. Svjetlo ju malo pecka cini mi se, ali nemoze vise ici :D Secera ima po fun listovima, "popcornovi" se pune ko ludi. Moram priznat da je ovo jedna od onih rijetkih lindinih biljaka za koje mogu rec da sam zadovoljan. Prijelazak na biocannu je prosao bez posljedica rekao bih. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 10 Date:27.2.22 88. dan Temp : 20-25°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 20-30% Režim svijetla: 18/6 - Enfun 2x 109w (218w), 70-80cm od biljaka. Ukratko: Pozdrav narode, pao je ostatak moby dicka da oslobodim malo mjesta i ubacim propagator s amnesijama za sljedeci grow. Critical je pri kraju on pada mozda sljedeci tjedan, jucer je dobio kvalitetan flush, mozda dobije jos jednu vodu poslje susenja substrata. AK i Banana jos bacaju pistile na sve strane vrhovi su izuzetno nabijeni i tvrdi. Ali moram priznat da uopce ne osjetim neki miris dok otvorim box, znaci skroz lagan miris ovaj grow, cak ni filter nisam stavio jer se jednostavno ne osjeti skoro nista. MobyDick s prvog djela harvesta je gotovo popusen, ima odlican energisticni, i podizajuci efekt odlican preko dana jer ima bas motivirajuci rad i nije se tesko pokrenut raditi nesto, puno je teze ostat sjedit na mjestu, nego pocet raditi nesto. Photos Auto AK Linda Auto Banana Punch Linda Auto Critical+ Linda Auto MobyDick XXL Dinafem 80. dan - 17. dan cvata 31. dan 12/12 Linda seeds - Nicole Temp : 25-30°c, vlaga 40-50% Režim svijetla: 12/12 - Zeus 105w - 45-50cm Ukratko: Stretch je ovaj put gotov konacno tj. usporila je zadnjih 5 dana za 99%, Ipak sam morao dodat jos jednu mrezu i prorijedit je jos jednom prije nekih 4-5 dana i cropat nekoliko grana. Jucer je dobila prvu organic prehranu i prihvatila ju je vise neko odlicno, milion novih pistila, lisce pojacalo boju kroz 24h. Zalivena je sa 5L + 10ml BioFLores + 10ml BioBoost, sljedece ide 5L + 9ml BioFlores + 2.5ml Rhizotonic, Dozu gnojiva sam prepolovio tako da idem s gnojivom svako zaljevanje. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
FLUSH Date:19.2.22 69. dan - 11. dan cvat 25. dan 12/12 Linda seeds - Nicole Temp : 25-30°c, vlaga 40-50% Režim svijetla: 12/12 - Zeus 105w - 45-50cm Ukratko: Flush uspjesno ordađen, trajao je cak 4 sata. Kroz pot od 20L je proslo cak nesto vise od 200L da bi krenula cista voda iz pota. Strasno sto nam ove kemije rade u zemlji i kako se to gomila. Koristio sam hesi root po pola doze stalno, poslje 2 puta tnt isto po pola doze, i nakon toga 2 puta bloom/boost 3/4 doze boost jednom full drugi puta pola doze. A voda nije mogla biti gora, s tim da je biljka zdrava nema ni jedno tockicu na sebi.. Sto bi tek bilo da je biljka bolesna? Uglavnom prelazim na bio cannu u ovom boxu, a u vecem cu zavrsit s hesijem. Photos Svaka kanta je bila 19L Zadnja kanta s cistom vodom konacno. Ostatak slika Canna je spremna I freebie od hempatije :) Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 9 Date:19.2.22 80. dan Temp : 20-25°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 20-30% Režim svijetla: 18/6 - Enfun 2x 109w (218w), 70-80cm od biljaka. Ukratko: Pala prva biljka, ali do pola. MobyDick-u sam poskidao glaven vrhove jer jbg nema se sto za dimit. ostavio sam sve odozdo i vec par dana kasnije mi se cini kako se isplatilo ostaviti. svi popcorni su se uzdigli zasecerili jos vise, i poceli se debljat. Ostatak u boxu napreduje oke. Debljaju se lagano, secere se. Bit ce tu kako koja biljka. Cini mi se da critical ide na vodu, a AK i banana ce dobit jos jesti dalje. Photos Auto AK Linda Auto amnesija linda Najstarija biljka, izbacena iz boxa i ista je ko i u boxu :D Auto Banana Punch Linda Auto Critical+ Linda Auto MobyDick XXL Dinafem 67. dan - 9. dan cvat 23. dan 12/12 Linda seeds - Nicole Temp : 25-30°c, vlaga 40-50% Režim svijetla: 12/12 - Zeus 105w - 45-50cm Ukratko: Stretch je nadam se pri kraju, jer vec smo na pola boxa odprilike, ali ajde nek poraste jos 10-20cm :D Sve u svemu za sada ssam zadovoljan, ali mi se cini da nebi bilo lose jos jednom odozdola ocistit sve.. Prvi tjedan cvata iza nas, za sada gnojivo i redovan rezim zaljevanja dobro podnosi. 5L na svaki 4. dan naizmjence hrana i boosteri, pa enzimi i vitamini. Vidjet cu kako da smislim da odradim flush tamo kroz 2-3 tjedna, ne znam dal mi je pametno nakon flusha prijec na bio cannu ili da odgodim i ispucam hesi do kraja? Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Inace ga prebacim na stranu, ali ovaj grow sve odgađam samo, nikako se natjerat. Eto potaknuo si me i stavio sam ga na stranu, Usput izbacio jedan panel jer se vec neko vrijeme mislim da ce sa 2 biti bolje. Pa eto da vidim sad tako 2x 100w na 70-75cm od vrhova negdje i vise. Zalivene takođe, sad necu opet otvarat box neko vrijeme :razvaljen::
Update № 8 73. dan Date:12.2.22 Temp : 20-24°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 25-40% Režim svijetla: 18/6 - 90w-60w-90w (250w) cca 1m od biljaka. Mali box - Zeus 105w - 60cm Ukratko: Sve ide svojim tokom, sad kako sam posvetio malo vise paznje ide bolje. MobyDick cini mi se da zavrsava tako da ce dobit flush opet i dok se osusi ide dolje, ali moram naci microscop prije toga da vidim i trihome sto oni kazu. Okinuo sam probni vrhic i ljepo vozi. Ostatak ekipe ostaje dosta ovdje, sljedeci ide dolje critical, pa AK, ali oni ce ici do 100 dana najmanje, dok banana i do 120 cini mi se, ali cu u međuvremenu startat 4 foto biljke za sljedeci grow, jedino znam da ide CBD Jack herrer - Linda, a dalje cemo da vidimo neku gorilu i jos nesto. Amnesia nesto kao da je krenula nekud, ali nece biti nista od nje najvjerovatnije. Zaljevanje kod njih ide sutra 4-5L enzymi i supervit. 60. dan Linda seeds - Nicole Parametre i dalje ne mjerim. Zaljevanje bi trebalo ici sutra, ali substrat nije suh pa cu odgodit nekih 2 dana. Sljedece na redu 3/4 bloom, 1/2 boost. Volio bih prakticirat 2-3 flusha u ovom growu ali moram smislit nacin odvodnje jer je biljka nisko, i nemogu je vadit van boxa. Trening ima svaki drugi dan, namjestam vrhove da budu u visini nekoj, za sada ide sve kako hocu. Mozda je jos jednom prorijedim jer ima zeru vise nego sto bih htio. Photos Auto AK Linda Amnesia auto mutant - Linda seeds Banana Puncha Auto Linda Seeds Critical+ Linda Seeds Moby Dick XXL Dinafem Mali box - Linda seeds - Nicole Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
@Ven nije da nevalja, ali da sam tjedno ulozio koji sat vremena vise, izgledalo bi masu drugacije. Ovako mogu biti sretan da nisu sve bolesne. Jer imam skroz neuravnotezeno zaljevanje, nekad 4, a nekad 10 dana razmak. Sve u svemu odlicno izgledaju kakve su mogle biti. @Hammer 2 +5 bombi Nisu mali, ali ostali su mi dosta manji nego prosli puta, no sto je tu je, bitno je doc do cilja kako kazes ;) Update № 7 70. dan Date: 9.2.22 Temp : 24°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 30-45% Režim svijetla: 18/6 - Moram panele podesiti jer su sad odokativno namjesteni. Uglavnom od sutra veliki box 90w-60w-90w (250w) na maksimalnu visinu cca 1m od biljaka. Zeus 100w - 60cm Ukratko: Evo jedan normalni UP, malo sam se potrudio oko svih bioza, sve sam rastegnuo, poslozio da imaju majesta uz najveci petencijal za razvoj. Zeznuo samo sto nisam na vrjeme trenirao pa su mi se nabile poprilicno, isto tako los loli odraden i svasta nesta, ali bit ce ljepi vrhovi suguran sam. Kako sam ih flushao prije 5 dana zemlja je lagano i suha vec. Mozda ih zalijem sada, ali najvjerovatnije sutra, jer sutra bi trebao zaljevati i fotu biljku u malom boxu. Plan im je dati 2/3 doze Blooma, Boost i P+pune doze. Svima, osim amneziji, stvarno ne znam sto od nje da radim, ocerupao sam je cjelu dat cu Root i enzyme ovaj put i to samo 2L, drzim je dok ove ne zavrse. 70 dana a nema ni 15cm grane.. 57. dan Linda seeds - Nicole Parametre ne mjerim. Odradio sam neplanirani SCROG, ali ispali se. Ne uravnotezena zaljevanja i tako to, ali puca od zdravlja. 17 dana od flipa, brojit cu cvat od sutra. Sutra 5L + Supervit, PowerZyme i zadnja doza roota Photos Auto AK Linda Amnesia auto mutant - Linda seeds Banana Puncha Auto Linda Seeds Critical+ Linda Seeds Moby Dick XXL Dinafem Mali box - Linda seeds - Nicole Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Evo nekog apdjeta, vrijeme me stiska ali sve ide nekako, koliko sam dnevnik zapustio, gotovo toliko sam i biljke. Danas sam odradio flush koji sam planirao radit prije nekih 2 tjedna ali nikako ulovit vremena. Vise manje sam zadovoljan, jedino me linda opet razocarala. Do sada od posadenih 20 menki mozda je bilo svega 2-3 ljepih i kvalitetnih biljaka. Automati vole ostat mali, i vrlo su skloni mutacijama kojekakvim. Mislim da cu ubuduce ipak izdvojit vise za sjeme, jer svaki grow od drugih breedara budu i puno vece i opcenito boljeg zdravlja i razvoja. Evo koja slika iz boxa s automatima, sutra ce na red doci foto biljka. Za nju nemogu rec da nije dobro ispala. Odradio sam scrog, i krecu lagano pistilice izbijati. do kraja vikenda cu odradit normalni update s svim informacijama i boljim slikama :D
Update № 6 51. dan Date: 21.1.22 Temp : 26.9°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 20-25% (temperaturu u boxu odrzavaju samo folije) temp zraka 18-24 Režim svijetla: 18/6 - 49w - 35w - 49w, Sveukupnih cca 135w udaljenost oko 70cm (U malom boxu Zeus na 50cm i 50w) Ukratko: Same rastu doslovno, evo 10 dana nema updejta, a u međuvremenu sam samo jednom otvorio box. NIsam ih flushao, mozda sam trebao. ali aj. ovaj put samo 4L + zyme + cal mag, Proslo su imale 2/3 bloma sa punom dozom boosta. Idu sve osim amnezije koja ispada da je foto biljka. Masakar cu od nje napraviti, svakako ostaje u velikom boxu na 18/6. pa dok se napravi mjesta ide u cvat mozda i u veci pot tip 50L i ostavim joj cjeli box :) U malom boxu smo jos u vege fazi kroz koji dan cu na 12/12 prebaciti. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 5 40. dan Date: 10.1.22 Temp : 26.9°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 20-25% (temperaturu u boxu odrzavaju samo folije) Režim svijetla: 18/6 - 49w - 35w - 49w, Sveukupnih cca 135w udaljenost oko 70cm (U malom boxu Zeus na 50cm i 50w) Ukratko: Malo sam zapustio dnevnik, ali nisam nista previse ni oko biljaka radio u međuvremenu, dobile su punu dozu TNT-a sljedece ide flush pa krecemo s flower prehranom. Odlucio sam uvesti flush na prijelazu jer uvjek si napravim tamo u cvatu probleme, ovako cu imat cisti substrat za start cvjetanja. Uglavnom sve su krenule u cvat osim amnezije (ljevo dolje), ona je mala, ali debele grane uzasno.. Sto ce bit od toga vidjet cemo. Moby dick u sredini prednjaci dosta dugo vec, critical (desno gore) bi bio iste velicine da mu nije glavni vrh s nekih 4 noda otkinut. U malom boxu ide polako i tako je bilo nesrece jedna grana pukla tako da imam neku neplaniranu formu ali ide to na dobro, tu ce biti jos nekih 2 tjedna na 18/6. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 4 29. dan Date: 29.12.21 Temp : 26.9°c u visini biljaka (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 20-25% (temperaturu u boxu odrzavaju samo folije) Režim svijetla: 18/6 - 49w - 35w - 49w, Sveukupnih cca 135w udaljenost oko 70cm Ukratko: Ide polako, neke jos muce aphidi cini mi se, pa sam ponovio zaljevanje neopitroidom. Između toka je bilo prije 5 dana 2L s full root, pzyme supervit. I odrađen LST taj dan kod vecine, 2 autosam sam topirao, i topirao sam foto biljku. Ona je tu u boxu kojih 5-10dana max i ide u svoj box. Sve u svemu dobro to ide koliko se brinem oko njih. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 3 19. dan Date: 19.12.21 Temp : 24-25°c (Temp substrata 20-22°c) , vlaga 20-30% Režim svijetla: 18/6 - Snaga upitna a visina od oko metar. Ukratko: Zemlja nikako da se osusi ali evo ga nakon 9-10 dana, danas zalivene svaka sa 1.5L + root + pzyme + SV. Sljedece bi trebalo biti taman kroz 4-5 dana. Kako su olupane s pitroidom krenule su, ali nekako kasne s obzirom na starost ali cini mi se da nebi trebale jako podbaciti, isto tako aphida vise nisam vidio ali pitroid je pri ruci ako uocim kojeg. Foto biljka ce biti ovdje sve dok ne pocnem s mainlaningom na njon onda je selim u mali box. Kod autosa cu krenut LST kroz koji dan, ali cini mi se da cu ih ostaviti same bas dok bi trebao biti uz njih i trenirati ih. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 2 8. dan Date: 09.12.21 Temp : Tek prebacene u box nema jos ocitanja dok ne ustimam sve, jer nema ni ventilacije jos. Režim svijetla: 24/0 Ukratko: Ludnica, root aphid kupljen s tera magmom.. hbg sto sad presadio sam u mix poth-tera magma-kokos 50-20-30. Zeus na cca 60w s 50cm visine napravio manekenke samo takve, svaka ima 7-8cm.. ALi i slabo se razvijaju zbog aphida, ne znam sto sam ovoliko cekao.. Problem oucen jos neki dan.. @Pantagan nisam imao mogucnost s onom forom sto si mi rekao tamo, reci za neopitroid. Koliko da zamjesam? Imam sve skupa 100L zemlje u potovima. Jedna primjena dovoljno? Da ispricam i potove rastvorom, box itd? E da chemdawg bi mozda i niknuo da ga aphidi nisu pojeli... izvadio menku iz zemlje a ono mali idiot izađe iz menke i seta po prstu.... NIsam stavio jos nista klijat u zamjenu, sutra cu.. dok rijesim ove u velikom boxu. Ko zna mozda i njih sve bacim u pm ako ne krenu dalje. Bebe su to a root aphid je opasan nametnik ocito, a ja sam ga podcjenio. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Dopuna 4. dan Date: 06.12.21 Temp : 28-31°c - 15-25% u boxu. Režim svijetla: 18/6 - cca 50cm 60w Datum Nicanja: 6.12.21 - Auto AK Ukratko: Cisto da zabiljezim nicanje jos jedne menke, znaci 3 dana u potu i vani je. Nisam imao mira i isao sam kopat u drugi pot i mislim da nece biti nista od chemdawg-a, ali vidjet cemo menkica se otvorila i ima nesto kao korijencic svega par μm :D Jedino sto moram naglasiti jest susenje substrata, zalio sam u subotu sa 150ml + root + sv ph 6.5 i evo potovi su vec full lagani, na cm dubine skoro pa suhi, sutra cu morat ponovo najvjerovatnije. Visoka temp, niska vlaga rade svoje. Jedna beba ima neke baby probleme ali proci ce je to. Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Update № 1 1. dan Date: 03.12.21 Temp : 28-31°c (Temp substrata na 1cm dubine 20-22°c) - 20-30% u boxu. Režim svijetla: 24/0 - cca 60cm, Od sljedeceg tjedna idem na 18/6, prosli grow mi se pokazalo dobrim pa zasto ne ustedjeti koju kunu. Datum Nicanja: 2.12.21 Ukratko: Čisto da zabiljezim prvi dan malenih, 4 su izasle ali sve neke cudne, doci ce to na svoje kroz koji dan dok skuzi sto se desava. Chemdawg ostao zeru otvoren kako sam ga i stavio i nista, a Critical Jack je ispario. Cjeli pot sam istresao i kroz prste prosipao 2 put i nema menke, bit ce da je istrunula nekako ili sam bio prepusen i stavio 2 u isti pot pa ce izvirit jos jedna negdje :crazyd: Uglavnom stavljene 2 nove menke zadnji Chemdawg od HSO nadam se trecoj sreci, i Auto AK od Linde. Ovaj put menke direktno u pot i u spremnik za klijanje. Potovi su vec prilicno lagani tako da mislim da cu im dat prvu dozu roota + SV kroz dan-dva. To bi bilo to za prvi up Photos Have a nice day! Stay High & Keep Growing.
Poslusat cu te, moglo bi i grijat bolje jer ce cjela povrsina bit u kontaktu s folijom. I ispod moram smislit reflekciju neku Nekako mi niske temperature, nisam bio kod kuce nisam grijao i 20°c samo od folije. A substrat 20-25. Dok dode veci pot biti ce i toplije. ALi fali jos nesto tu, morat cu neke grijalice jos dodat najvjerovatnije. Uz termostat naravno na 25°c jer da lovim 28-30°c onesvjestio bi se po primitku racuna za struju :D Edit. eto odmah rijesio da sam bez brige. temp vec na 26°c, a radijator usput sobu grije mozda i bolje nego inace jer ovako topli zrak struji. Ugodno meni, ugodno njima.
Mali Update Kupljena zemlja, plocice, itd sto mi je falilo nadopunio sam. Od sponzora stize bloom, filter, crijeva za runoff i tako neke sitnice. Isao sam do bauhausa pa vidio tera magmu reko aj hvale je svi probat cu napraviti mix, tera magma i potgroundH 50-50. Kasnije uocim kokos aj odma i njega :D Napravio sam seedling mix 50% terra magma 50% kokos, a kasnije kako sam naveo mjesam zemlje i dodat cu jedno 30-40% kokosa. Malo da promjenim pa kud puklo u probleme ili u pobjede vidjet cemo. Ostale mi 3 menke od HSO chemdawga, evo druga nije proklijala ali stavio sam je u pot jer se kao otvarati pocela, mozda nikne ako ne ide zadnja direkt u pot. Nevolim klijat ovako, draze mi dok ih ubacim u pot i cekam ih, ovako se stresiram dok vidim nakon 3 dana sve klice malene svega 5-10mm, a drzane u perfektim uvjetima za klijanje. Valjda ce izbiti sve van, a chem kako oce. Onako na kraju posla odvalio sam konektor s enfuna, tako da je zeus ubacen na svoje mjesto danas, stavljen je na cca 60 cm. i min na diy skali, cini mi se da je to negdje oko 40-50w nije vise. Sad cu kroz koji dan veci sator krenut pripremat. Moram si grijace napraviti jer folija mi u komadu od 2x1m a trebam samo 4 rebra po 30x50 i tamam ce mi bit svi potovi grijani i imat cu automatiziran istjecaj runoffa van satora. Fali mi jos koji termo hidro metar ali snaci cu se nekako i s manjkom jer sam si dosao do limita, ali onog zadnjeg. @Trulyo Evo vidi kako sam ja izveo tako cu i u veci box. Znaci plocica dolje, IC foljia te plocica gore, i samo poslozis potove po plocici. Imas u bauhausu, ja sam platio 80kn pak od 8 komada 30x60cm tako da i tebi pasu taman i u box u na folije jer su te sirine. I sad sondu zaljepis na gornju plocicu i to je to. mjeris par dana temp substrata dok ne ustimas optimalu. EDIT: Eto preradio grijac u mali box, jbg prevelik je, ali nikom nista ne grije toliko da se zapali ili rastali sator.. 1mx1m je 130w u mom slucaju, iz toga se dobiju 4 trake jer se reze na svakih 25 cm. 25x100cm svaka traka trosi 35w i grije taman rekao bi na prvu. Nemam termostat na ovom ovdje, tu je dimer s kineske IC folije za reptile, koju sam spalio dok sam grijao male macice.