Ime vašeg dnevnika: Mullti Kullti Tutti Frutti Datum nicanja sjemenke: 9.05.19 Početak vegetacije:12.05.19 Breeder: regular Strain: Amnesia Swiss Cheese Monkey i Green Sennsi Vrsta uzgoja: Zemlja Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping Rasvjeta u vegetaciji: LED Snaga svijetla u vegetaciji (W): 4 x 7w stim da na pakovanju je pisalo equivalent 23w Rasvjeta u cvjetanju: LEd Snaga svijetla u cvjetanju (W):200w Nutrijenti:NPK Ostala oprema: Imam volju Dodatne informacije: Salüü forumu ovako nesto i o meni, forum mi nije stran, dok sam zivio u jednoj zemlji exyu radio sam outdoor, od gnojiva sam tad koristio samo kokosnjak i bio sam zadovoljan. Na grow sam se odlucio opet jer su mi dosadile izjave tipa bice sutra pa bice prekosutra grow nije stealth zena je upucena u sve i kaze sve mi je svejedno dok ne trosis pare. ovako sjeme sam dobio od poznanika, nisu neke divlje iz paketa zapravo Je jako tesko naletit na vutru iz outdoora radi se o vise sorti Amnesia Mobkey Swiss Cheese Green Sensi Skunk koji je pitanje sjeme sam stavio 5.5 na klijanje al jos nista Eh sad tehnicke karakteristike boxa rucni je rad pa i. ne izgleda najprofesionalnije dimenzije su 40x40x100 u planu imam jednu biljku ali sam stavio 4 sjemenke na klijanje pa poslije da prebiram ne volim da mi muskarci sipaju kahvu . u planu je da biljla bude sto kompaktnija i grmastog oblika. stoga su vasi savjesti i sugestije dobro dosli kritiku isto znam da uvazim samo sta ne volim je pod...avanje tipa ja to ne bi ni dzabe, to je sve sranje itd. Slike boxa:
zemljaje Zemlja je Composana namjenjena za povrce i rasad, sjemenke sam stavio u maramicu natopljenu vodom i poklopio sa dvije tacne. za ventilaciju koristim pc ventove 120mm silent su jako mi se dojmaju u puh je planiran pasivan da bude i jos jedan pc vent imam od 120mm ali njega jos nisam stavio dok ne nikne menkica, za rasvjetu sam se brinuo posto je pisalo 7 x23w i kako god da sam sracuno mislio sam da je dovoljno, imam jos mjesta sa desne strane pa da stavim tu jos vertikalno ili horiz? za 4 komada. Isto sam tako bio u nedoumici da li od pocetka 12:12 ili da pustim koju sedmicu vege? pisalo je i na pakovanju LED ali reko sta oni znaju haha, zasad su 4 crvenog spektra budem dodao jos 4 plavog spektra. a poklopce mislis sijalice da okrenem na dole da ne stoje horizontalno nego vertikala? Edit: Jos par karakteristika tegla je 12l na dno stavite one glinene kuglice za drenazu., a box je obljeplen reflektirajucom foliom za auto
od gnojiva ima stvarno sirok izbor i mnogo se razlikuje nego u nasem regionu sto se moze naci tako da sam trenutno u nedoumici zahvaljujem na savjetima
wow rucni rad taj panel? mocno izgleda nabavio sam jos 4x led budem stavio slike poslije
sto se tice toplote nije lose ne prelazi 25-26c naravno kad dode ljeto bice toplije ali ima nacina rashladit box a upravu si treba mi minimalno 10-12 sijalica, a pot je 12l
Jedna sijalica me izade 9 CHF a panel gotov je oko 350-400 ali meni nije zanimljivo kupi gotovo, ovo mi je veci merak razmisljao sam cak i o suhom ledu ne znam dali je iko to koristio? ps: dvije menkice su nikle slijede slike sa gotovim panelom par dnevnika je potaknulo moju mastu
zahvaljujem Eh sad da i ovaj dnevnik zazivi i dodje nesto konkretnije. za pocetak moram vam priznati nije najljepsi jbg. ima i za to takmicenja , ali bitna stvar je da je funkcionalan kroz vrijeme cu da doradujem, nemam previse vremena pa sta je tu je. Ovako za pocetak zemlja ako nekog zanima imam fotku tu su vrijednosti pa mozete i tu ostavit svoje sugestije. eh sad svjetla sam dodao 4x5w + 2x8.5w + 2x13w posto namjeravan jako kratku vege fazu mozda 2 nedjelje ni toliko prebacicu na 12:12 pa zato su ove slabije 2700k a ove dvije od 13w su day light ne znam sad koja cifra od 5000-6500k evo da vidite i svjetla svjetla nebi teebalo da fali ja nisam mogao normalno gledati unutra ili ta auto folija stvarno ekstra evo slika eh sto se tice samog boksa evo ljepotana, napravio sam okvir od letvi i zidove od skroz tanke daske 1,5mm nije sperploca, jos cu kuhinjskim nozem prorezat upuh trebam jos termometar i hygrometer montirati, nabavicu jos ph trakice i jos koji light trap. ali jako bitna stvar je sigurnost zbog djeteta sve je jako dobro izolirano koristio sam pistolj za topit plastiku najpouzdanije mi je sjemenke su stavite sve u kokosove posudice malo nako duture u taj veliki pot naravno nece ostati samo je jedna u planu eventualno 2 pa sta Bog da iskren da budem ne znam vise nista sta je sta neka bude iznenadenje a vi mi pomozite sta bi moglo biti naveo sam sjeme je regularno ali brendirano Amnesia, Monkey, Green Senssi i Skunk samo ne znam koji. to sam dobio na poklon :) eto raja od mene vozdra #edit 1 malo mi se to sve poremetilo sa slikama mozda mi neko moze to brzo sortiarti ja sam se rokno
ovo zamuceno je plastika i moze se odrezati?
Box se nalazi u ormaru tako da je totalni mrak sta je veci problem sto svjetlo izlazi
nesto sam se razmisljao ormar je blizu prozora a kraj prozora u zidi ima jedna sprava ugradena za upuh i ispuh i mislio sam se da li i kako da spojim veceras cu uslikati da vidis kako izgleda
Vozdra raja danas sam slucajno naletio na 20w LED 4k je cjena 15 chf puno jeftnije nego 8,5w za 7-8 chf
vozdra raja, malo sam preuredio panel, malo na boxu napravio light trapova, par sjemenki je niklo neke se bore da izbace prve listove. Nazalost razvalio sam 20w sijalicu, postavio sam u temi LED e27 sve ukupno imam sad 79w svjetla sa onom bilo bi 99 ali hajd sta je tu je mislim ima dovoljno, malo sam sliko gnojiva, pa ako mogu tu mali savjeti svako ima za cvjet i vege, proizvodac je sve compo sana edit: dodatno sam ubacio pc vent unutra za mjesanje zraka a za upuh jos nista nisam izrezo kontam se supalj box dovoljno ali svakako da je aktivan upuh u planu.
panel je zasarafljen za precku na vrh boxa ona je stabilna 100% a grla su plastikom zavareni za gestel karton je iz vana kao light trap, unutra nema kartona samo reflekt folia za auta zidovi boxa su od drveta , ne razumijem se u ova gnojiva zato sam sliko sa vrijednostima i sastavom da mi iskusniji mogu reci koji bi bio dobar da imam namjeru jos ph trakice da nabavim i hygrometar sa termometrom
Ima u blizini mene CBD shop inace CBD vutra se moze kupit na svakom cosku nije lose za relax
pa da znam sta sam reko imaju sve i gnojiva i svakakve zajebancije ovo sam danas bio u obi a taj grow shop je u drugom gradu malo podalje a ovo mi je blizu
vozdra raja, menkice su 9.5 pustile klicu tad su prebacene u zemlju, medutim nekako ko da nemaju napretka, cini mi se da je prije mnogo brze islo, imo sam 79w sijalice sad sam ostavio 2 plave samo ulljucene od po 13w. Reko da im nisam hebo majku sa citavim panelom na nekima kotiledoni kako se vec zovu ne zele da se otvore a skinuo sam im ljuskice a ta na slici ih je skroz savila. Dali je moguce od previse svjetla?
Eh.. nema veze sad kako je tako je na zimu cu odradit drugi box drugu rasvjetu
Vozdra raja evo par slikica u boxu se nista novo ne desava biljkice su pod 35w plsvog i crvenog spektra. temp danu 25c vlaznost 50% jos nisu gnojenje Molio bih jednog od moderatora da mi se javi u pp zelio bih malo preuredit dnevnik da izgleda sve preglednije
Vozdra raja, na zapadu nista novo Temperatura u boxu konstantna dnevna 25-26c nocna 19-20 vlaga konstantna 50% biljoze su konacno krenule kako treba zahvaljujuci @bigeskalibur i njegovim uputama pa evo i slikica u subotu sastavljam novi i veci box 120V 80S i 40D i presadivanje u vece potove, sa treningom cu jos da sackema dok ne predu u vece potove pa do sljedecih puta Vozdra.
da to si u pravu kad se zaliju pukne vlaga na 80-90% ali neka se strpe do subote
Vozdra raja kod mene ima novog biljice su stare 13 dana presadene u 6.5l potove u novo box imaju max 3 mjesta, 4 biljcica sto je zakrzljala je oresadena u malo veci pot nego sto je bila box jos nije zavrsen danas sam imao samo 2h na raspolaganju, ali sutra cu da bacim koju sliku novog boxa
ma bili su do vrha, ali zemlja se slegla poslije zalijevanja svakako cu jos dopunit
svakako si u pravu zato sam uradio zadacu i sve promjenio. pa evo ocjenite sami jos nije zavrseno ima poslica jos ali glavnina je tu
jos lux meter pri visini sto su sad biljke na 30cm je 120k
Trudim se pa jos hesi da stigne vidjet cemo sta nas jos ceka
Vozdra raja evo. malo novosti Dan 19 vege Temp 29 vlaga 50% trenutno imam malo borbe sa temperaturom, ali sutra cu da ugradim novi vent snaga 30w pravi tornado, tako da ce i sutra biti update taj vent ce biti za izduv eh ovako sto se tice biljaka pa tu borbu vodim juce odrsdio LST danas dosao kuci ko da nista nisam ni radio. ova u malom potu od 1l u njemu ce i ostati sa njom cu eskspirimentisati neke fore i fazone od prehrane nista nisam davao osim root. a i superVit od Hesi eto toliko pa do slijedeceg javljanja
Eh kao sto sam rekao i uptade danas za Box, samo dosta se cuje ovaj vent napravio sam kao dimnjak izduv puse po eleltrobici onda i hladi
Te sam imao prije nista mi nisu pomogli sad sam jedan stavio kao aktivan upuh a drugi po vrh biljki puse
Vozdra raja evo jedan nedjeljni update. stigao mi je Led full. spectrum panel 600w 28.dan Vege jos do kraja iduce sedmice i prelazimo u cvjet. danas su dobile pola doze TNT.a i full dozu root i super vit. slijedece zalivanje sve isto samo bez TNT. a Vlaga u boxu je 80% Temp. 25-27c Najmanjoj sam pocupo sve fan listove ostavio samo nove vrhove da rastu ona je kao Micro Grow sa njom se igram experimentisem, zilava je sve dobro podnosi. evo i slika
Vozdra ljudi proslo je malo vremena od zadnjeg updata. Konkretno nista posebno se ne desava malo me gnatovi gnjavili ali i oni izumiru polako. Panel sam im podigo na 50cm i cekam jos sedmicu dvije da se malo izduze pa prelazimo u cvijet za micro grow imam druge planove njega cu u zaseban box i produzit mu vege dok ostale ne izcvjetaju i budem imo mjesta za jedan 15l pot i pravim monstruma od nje moram priznati najbolja je biljka jako otporan strain. sve joj pase od cupanja listova do suse prava je neman a da danas im je 41 dan vege temp u boxu su konstantne preko dana 31 nocu 25-26 ali ne vidim da im smeta visa Temperatura vlaga je na 50-60% eto slika
Vozdra raja evo jedan uptade biljane sam presadio u kockaste 12l potove super su mi box ispunili. jeste da mi je falilo 3cm da. mogu stavit 3 takva pota ali izrezo sam sa straznje strane box tako da mogu pot malo. gurnuti nema veze svakako je biljka iznad pota. stavio sam i nove zemlje biobizz all mix zemlja jeste jaka, malo sam pecnuo i biljke jer sam stavio 7,5ml TNT. a na 2.5l vode. ali hajde valjda izbortaju. A da 48 im je dan u vege slijedece sedmice planiram im dati cistu vodu i H2O2 i onda prelazimo na 12-12. vjerovatno da nabavim jos koji pc vent barem jos 2 pa da zuje i imitiraju vjetar. Eto toliko slijedece javljanje kad podu u cvjet
Vozdra raja evo jedan vanredni update Biljanama je 58 dan vege svima. u cetvrtka prelaze sve u cvijet 12-12 osim mikro growa on je dobio zaseban boxic. ima aktivan upuh i ispuh LED 8,5x2 dovoljno svjetla 6500k. ddruge tri zauzele su box citav one pice nevjerovatno. Edith: zaborsvio sam reci mikro grow ce u zaseban pot od 18l kaf ostale zavrse
Idemo ka tome :rasta: hvala mentore
Zasebna ce imati svoj dnevnik sa njom cu nesto da napravim pa ce imati zaseban dnevnik kad bude vrijeme. Nju vise necemo spominjati ovdje. Sad je dnevnik razervisan za one tri kokosi ::listomahanje:: ;)
Vozdra raja evo jedan update. Veceras sam primjetio puno pistila pa cu od danas racunati prvi dan cvjetanja. A prebacene su prosli utorak 9.7.19 na 12-12. Stare su ukupno 68 dana u nedjelju bi trebao pasti zestok lollipop i drugo zalivanje pa slijedece javljanje je sa detaljnijim i preglednijim slikama
za vikend idu slike prije i poslije. a sto s3 tice dobermana licno nikad nisam imo ali zato rottove :D
Aaa mentoree taj detalj sam izostavio zato si. mi reko 10ml roota :rasta: :rasta: ::listomahanje::
Eh doslo vrijeme za update. ovako u Petak sam im dao 10ml Booster i 12ml roota na 3l vode. cvjetovi lagano sibaju valjda krenu sad jos i brze
Trudim se hvala ::listomahanje::
Vozdra raja 71 dan 21 cvjet evo mali update dobilr su 3l vode 12ml blooma.
Vozdra rajaa evo mali update u proslom sam pogrjesio 21 dan je bio kako su prebacene u cvjet a sad su u 17danu cvjeta
Hvala mentore eno piso sam ti u mentorski
Ma vidjet cemo sta ce biti ali. i. meni izgledaju obecavajuce
Vozdra raja evo jedan update prije zalivanja 26 dan cvjetanja stanje regularno ima dana i ne pogledam ih... dobile vodu i 5ml call mg na 3l vode
Vozdra raja evo jedno javljanje nakon duzeg nejavljanja ::umirem::. stanje ovakvo 42 dan cvjetanja. i nemam iskreno vremena da pogledam biljke kako treba. zalivam ih kad vidim da su zedne. vlagu ipak pokusavam drzati ispod 45% i sa silnim skupljacima vlage jako tesko. ali hajd sta je tu je. slike su vise grupne. na brzinu cak cak i moro sam vec ici
Pozdrav ljudi evo jedan update, cure su presle na cistu vodu 52 dan cvjetanja i privodim ovaj dnevnik i biljoze kraju slijedece javljanje ce biti kad odu pod noz
vozdra raja prve 2 biljke sam capnuo ostala jos jedna u utrci i ona ce krajem sedmice pod noz. pa kad se sve osusi vazem i dajem smoke repor
Ja ne znam jel ovo telepatija ili se tele napatilo sad ti htio pisati u mentorski :rofl: hvala ti na podrsci i uputama ps: u petak stize jos jedan 400w panel i imam vec na papiru za upgrade boxa sta zelin sve uradit. Jedva cekam da krenemo sa mikro ::listomahanje::::listomahanje:::bocni::
Santee :vutra:
Vozdra raja pala je i zadnja biljoza na susenju je moram reci ova zadnja mi je na oko vise bacila nego prve dvije.. mislim gramaza mi nije ni bitna, kolicina u svakom slucaju nije zanemarljiva. eh ovako posto sam menke dobio od frenda on mi je rekao da su regular tj nisu fem. ja sam zapoceo sa 4 biljke misleci se da ce mozda 2 biti zenke. ispalo sve 4. zenke. a jedna od njih je i famozni micro grow koji slijedi u narednom dnevniku ;) malo vise o strainovima. radi se o Amnesia. swiss chesse provalio sam to je ona sto dobro tukne ::umirem:: green sensi i monkey tako mi rece da se zove tj pisalo na kesici u kojem je bila menka. eh sad jedan mali smoke report. sve je izmjesano nemam blage sta dohvatim. nekad potrefim sativa rad nekad indica. ma nije ni lose svaki put nesto drugo haha. inace dimovi su vec blagi curana 1 dan nisu ostri zs vuc. a miris vala bas na sir ustajali. . ovaj dnevnik a i moram priznati i box promjenili su se u toku growa. pa tako mocicete jos stosta vidjeti, samo cu reci pot 42l :bocni:: hvala :vutra: i hvala Monsieur @bigeskalibur