Familijo Zelena! ::banjahanje:: Eto mene opet posle male pauze, tegle su na proleće bile krcate, hvala Bogu (da ne kažem hvala Zeusu, ali isto je to zapravo, kako god okreneš :D) tako da sam ovih cca šest meseci iskoristio da se bavim malo sobom konačno :idea: Jes' bilo čudno posle toliko godina zaspati bez prigušenog zvuka venta, ali je mnogo više bilo oslobađajuće konačno otići negde na duže od nedelju dana, pride bez da razmišljaš imaju li dovoljno vode, je l' crk'o tajmer, il' te komšija konačno nanjušio :D Tako da, posle odmora valja prionuti na posao! SEME: Pineapple Chunk (Barney's farm) Acapulco Gold (Barney's farm) Peyote Zkittlez (Seedsman) Somango (Soma Sacred Seeds) PROSTOR: (preskačem mali šator ovog puta, ceo ciklus će ići u velikom) HomeLab 100 X 100 X 200 -TT 125 PRO vent (outtake) - jedini novitet u setup-u -CAN carbon filter -VKO 100 vent (intake) -Grejna folija -stubni vent, USB vent + clip on vent (mešanje vazduha) SVETLO: - Lumatek Zeus 465W PRO 2.9 ZEMLJA: Klassman Potgrond H, Plagron perlit & vermikulit POTOVI: -1L plastic (germination/seedling) -12L fabric (veg) -40L fabric (preflower/flower) ĐUBRIVO: Trenutno stanje, ostalo od prošlih tura, ali čuvano u frižideru I trebalo bi da valja. Fali tu još par stvari što se tiče mikrobiologije (metharizium, trichoderma, LAB..) no to je već poručeno i trebalo bi da stigne ovih dana. Osim LAB naravno, to ću krčkati sam. Nažalost, nisam imao gde da skladištim supstrat koji sam godinama 'baždario' i obogaćivao kroz grow-ove (oni silni tretmani mikrobiologijom I mikorizama, a posebno bokashi kompostiranje, ima već po dnevnicima), tako da je cca 200 litara plemenitog crnog zlata završilo kod komšinice u bašti :D a ja krećem I bukvalno od nule, no bude to ok na kraju verovatno. Osnovna postavka : Stubni vent mrda vazduh iznad krošnje, u donjem ćošku intake vent, koji osim što ubacuje svež vazduh, dodatno služi da mrda vazduh ispod krošnje i duž leđa šatora + po potrebi USB vent I clip on na
SMOKE REPORT / FINALNI UTISCI Cure se kjuraju mesec dana - vreme je za smoke report, I zatvaranje ovog poglavlja :) Neću vas daviti slikama, ne zato što sam dobar čovek nego nisam slikao :D ali probaću da opišem moje lično viđenje, bez da mnogo preterujem :) Pojedine slike su rađene noću pod LED trakom, tako da se vidi i previše žute boje, ne zamerite. Cvetovi su svakako slikani na dnevnom svetlu Takođe budući da sam baš bio Željko :)) jer gladna pluća a tegle prazne - Somango I Pineapple su dobrano načeti (Somango ta manja tegla na slici praktično ispražnjena, a Pineapple možda desetak grama da je ostalo od prvobitne količine :D tako da ga na slici ovde ni nema) Ostalo sam čupkao po malo, tu i tamo, Acapulco najviše - no gorepomenute dve mi trenutno najviše prijaju ACAPULCO GOLD Što se tiče prinosa apsolutni pobednik ove ture - 247gr Mislim da je to među najjačim prinosima koje sam imao u postavci sa 4 biljke. Ludilo. Nije preterano zahtevna za uzgoj, zapravo kad pogledam unazad grow - najbolje je trpela sve što se na nju baci uključujući i intenzitet svetla, cvetovi ogromni I puni - nisu kamen tvrdi zapravo, ali daleko od flafi što se i vidi na slikama tokom growa Žderonja pravi, treba joj redovno davati doze (ja I inače svako zalivanje idem đubrivo) I nagradiće vas. Kako reče onomad šef Himalaya - vutra sa pedigreom :) Terpen profil je zapravo tamo gde najviše zasija. Karamel, vanila, menta, anis, blaga doza spice I slatkastih tonova, nije napadna a opet oštar miris kad se mrvi - ispuni celu prostoriju Rad je - makar ovaj feno, prošli nije bio baš toliko - izrazito sativa head high, magla u glavi, zujanje u ušima, stegne slepoočnice Dugo vozi, ali meni lično fali još malo kako da kažem "jačine" popodne / predveče Nikako da me lepo dokusuri :D Za preko dana je prva liga, socijalne interakcije, uživanje u prirodi, sve može i traži PEYOTE ZKITTLEZ 139 gr Rekao sam već par puta, vidi se na slikama tokom growa svakako, ali ja moram da ponovim i za ispis: Ovo dragi Seedsman nije indica dominant hybrid :D Morfološki makar, o samom radu u nastavku teksta Pobeže dva metra u streču, šurio je Zeus ali ona se šepurila i nekako smo našli zajednički jezik na kraju :D Cvetovi toliko masni da ti se slepe trepavice samo kad ih pogledaš :)) a i bukvalno kao KAMEN tvrdi Ono kad mi ispadne sa stola dok motam i počne da odskače ko kliker :D Brutalno jaka zapravo. Psihodeličan rad, izrazito duga vožnja, ne kuca odmah - tipa posle prvog - ali kad zaređam nekoliko, I kad psihodelija prođe - tako te spuca body high da se ne mrdaš taman bomba pukla Interesatna stvar: nije klasični couch lock stond gde ne možeš da držiš oči otvorene, nego ti nekako prija da se ušuškaš I da te omlitavi Mnogo lud strejn, videću u ovoj sad turi kako će se ponašati Terpen profil ljudi moji... Žvakaće gume tokom growa, sad se povuklo malo - primarni su čokolada, spice I pomalo dizel, ali i dalje u offu osetim žvake, znači show program Kad se mrvi ima I onaj kiseli vonj koji štipa nozdrve momentalno, ali na prvu - čokolada se oseti odmah SOMANGO 161 gr A šta reći više o ovom klasiku što već nisam rekao u nekoliko dnevnika, to je nemoguća misija :) Apsolutna fantazija I za uzgoj I za konzumiranje. Ovaj feno je povukao gotovo identične karakteristike kao u ovom komentaru koga ću - budući da sam sad lenčuga - najbezobraznije samo screenshot-ovati čak ne ni kopirati :)) Praštajte ako ste praštanju skloni :) Dakle I bukvalno sve od reči do reci, osim što karamele ovog puta nema ni u naznakama :) Jezivo dobar strejn, lak za uzgoj i odličan yield - ako ste se ikad dvoumili ili troumili - stvarno nema potrebe :) PINEAPPLE CHUNK Ove cure, kako već rekoh gore, nije ostalo mnogo - desetak grama možda :) ni toliko Skinuta dosta ranije - jer prazne tegle :D - barem desetak dana, pa i nije možda toliko zahvalno govoriti sad - prosto nije objektivno, I nije dostigla pun potencijal a svakako je imam opet u ovoj turi sad pa ću moći lepo da opišem verujem No nema veze Lično prinosom nisam zadovoljan, nisam merio da budem iskren ali znam po popunjenosti tegle otprilike - tu je bilo ispod 100 gr, 90 u najboljem slučaju. Cvetovi iako zaista tvrdi I masni, opet nekako sitniji makar u odnosu na očekivano Šta se desilo ne znam, već smo razbijali glavu oko toga tokom growa - nešto njoj nije baš prijalo u ovoj postavci. Sklon sam da verujem da je defolijacija morala biti bolja, obzirom da izrazito gustu krošnju ima I toliko lateralnih grana pusti, da je vrlo moguće da je tu negde bio problem, sa dotokom vazduha Listovi I generalno izgled biljke je od početka do kraja growa bio idealan, zapravo meni je izgledala najzdravije :) Terpen profil je apsolutno ludilo.. Nije ovo Ananas, više mango ali pomorandža izbija sve u šesnaest :) zajedno sa dizelom i kisalkastim primesama Sam rad je - i pored ranijeg skidanja - kao da te neko izuo iz cipela maljem :) Jaka je previše za jutro, a i popodne me je gazila pomalo neprijatno, tako da sam prešao poslednjih dana na Acapulco preko dana, Somango popodne, a ovo čudo (dok potraje) za kraj večeri Jedva čekam u ovoj turi sad kako će se pokazati, feno deluje identično a ovog puta nisam škrt sa seckanjem listova :D Od otprilike 70tak gr trima pravio sam bubble hash - dve "ruke" samo, mada mislim da ne bih mnogo ni izvukao u trećoj Kombo sve četiri cure - i samo trim, bez popcorn budova Meni lično, znate već, nije toliko omiljen - uglavnom mi stoji tako mesecima, ovo je više za ženu kad dođe sa posla da se opusti Suši se već par dana, kontam pašće na 11-12 gr, ali ne niže od toga Za smoke report možda edit kad žena večeras testira, sad već može da se turi u pajp, ja nisam još i ne verujem da ću skoro :) ali mislim hash k'o hash, nema tu drastičnih varijacija na temu kao kod cvetova I eto tako. Kad se sve sabere, oduzme, pomnoži, podeli I slično - ja sam sasvim zadovoljan :) Zeus je radio na 75% tako da je i yield na kraju iznad proseka i pored drame sa Pineapple Chunk, što bi naš narod rekao 'kako sam se nadala, dobro sam se udala' Meni je malo žao što ovog puta nije bilo živahnih boja kao inače, nisam ih lepo izvozao na kraju I odveo u fejd - izgledom su, sa izuzetkom Acapulco - vrlo vrlo slične zbog toga Ali kao što reče jedan mudar prijatelj, jedan od retkih koji zna za moj hobi: Druže, previše brineš oko nebitnih stvari. To je sve isto kad se smrvi I strpa u papir :D Može dnevnik u završene Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE - harvest - 68. dan 12/12 režima Stigli smo i do samog kraja avanture :) Somango i Peyote su i definitivno završile, Acapulco bi možda i mogao još koji dan - no to su već finese, a i trenutno mi je prosto lakše da ih sve poskidam, okačim na sušenje i ne razmišljam mnogo Uglavnom, sledi seckanje uz kafu I prethodno maknut Pineapple Acapulco Gold Somango Peyote Zkittlez Nije bilo onih raskošnih jesenjih boja kako ponekad ume da bude, ali dobri smo :) Na Peyote taman krenule plamene nijanse, no - vreme je za sec, sec nema se šta tu više čekati 45. dana vege i 68 dana u režimu za cvetanje Na meniju trenutno Pineapple Chunk Nisam neki fan grajndera, znate već to - volim kroz prste da proturim Ali žena mi poklonila ovaj Chtulhu znači juuuu presladak je :) Taman za duge zimske noći dok se lista Necronomicon :D Gledamo se I čitamo opet kad smestim cure u tegle, I iskjuraju dovoljno za validan smoke report Ljubi brat! ::banjahanje::
UPDATE Kraj devete nedelje 12/12 režima Samo finale avanture, cure su uveliko na dijeti čistom vodom (zalivene jutros zapravo), mikroskop kaže Somango može već sad dole, Peyote još koji dan eventualno do vikenda (lično pikiram sredu, tad ću biti free pa ver recnem obe) Acapulco tamo negde iza vikenda, I dobri smo :) Acapulco Gold Nije isti feno kao u prošloj turi, povukla je više u crveno - ali taj miris ljudi moji :drull:to se ne zaboravlja... karamela, vanila, anis, malo spajsa i malo mente u off-u. Slatko, puno, savršeno. Klasik ostaje klasik :) Somango Ne znam šta bih rekao što već nisam u nekoliko dnevnika gde sam je gurao. Dizel, biber, spajs, zemljani tonovi, ima malo tog citrusa u offu, ali to nadođe posle kjura više. Biber/spajs dominacija svakako. Ko nije osetio težinu, tvrdoću I masnoću Sominog Somanga... Ne zna šta propušta :D A o jačini high-a i dužini trajanja mogu samo reći - jako se radujem i jedva čekam ::listomahanje:: Peyote Zkittlez Uf. Kakve boje ovde tinjaju, ovo preti da bude 'jedna od onih' al' ajd da ne ureknem pre vremena. Cvetovi su toliko tvrdi I puni da me čudi da i dalje stoji uspravno :D bez potpore, osim na jednom mestu. Miris - izuzetno jak vajb žvakaćih guma, slatko, čini mi se čak i jagodu da nazirem, vanila pomalo , ali prevashodno bubble gum. Show program. Da je indika dominant hibrid, ne bih baš rekao u slučaju ovog feno, e sad odakle njoj toliko jak sativa gen morfološki... Ko će ga znati. Meni fakat ne smeta ni malo :D Pineapple Chunk prelazi na kjur u tegle Konačni sud ću dati na smoke report-u svakako, ali I ovo što sam čupkao i brzinski sušio u mikrotalasnoj je toliko jako za preko dana, da me već i brine, nisam brate mili funkcionalan uopšte :D znači k'o maljem spuca, a prvo vodi kroz psihodeliju, no kako rekoh već - više o tome na smoke report, ako preživi nesretnica do tad haha već sam je dobrano skratio u ovih desetak dana :D Eto tako Gledamo se I čitamo opet sledeće nedelje! ::lulamira::
Hvala brat @king o' rats Ma vidi, ovde sam podbacio malo, može to bolje :) lak je ovo hobi dokle god se ne komplikuje preterano, biljke vole konzistentnost. Nego je nama u prirodi da stalno nešto čačkamo, em čekaš mesecima pa si nestrpljiv, em misliš da im pomažeš a bude suprotno... Parametri su najkritičnija stavka, to kad se sredi, sve posle bude lako :) UPDATE Kraj osme nedelje 12/12 režima Spali smo na tri cure, Pineapple Chunk je od četvrtka na sušenju - maknuta desetak dana ranije, ali prazne tegle zazivaju :D A i brate mili 100€ sam potrošio na ulici u ovih nedelju dana, nema potrebe.. Deo je strpan u kolače, a koliko ću se suzdržati od čupkanja i mikrotalasne... Videćemo :D Poslednje zalivanje za Peyote i Acapulco je išao Boost (2ml/L), a od danas (zapravo sutra im je po planu zalivanje) se pridružuju Somangu I idu na dijetu čistom vodom do kraja. I tako, bližimo se kraju lagano :) Somango iza sledećeg vikenda može dole praktično, Peyote je isto tu negde, a Acapulco ima još cca dve nedelje no mikroskop će svakako presuditi kad dođe vreme za to Acapulco Gold Somango Peyote Zkittlez Ostajte mi zdravi, pravi, debeli i uzbrdo brzi! Gledamo se i čitamo opet sledeće nedelje Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE Kraj sedme nedelje 12/12 režima Ušli smo u samo finale avanture TEMPERATURA: - 24C~26C (dnevna) - 19C~21C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA: - 46%~55% Pineapple Chunk je uveliko na čistoj vodi, ali neće stići da ode u fejd kako treba - prazne tegle braćo i sestre, muka pogolema :D - planiram za sledeći vikend da je maknem (realno bi joj trebalo još možda nedelju do desetak dana iza toga, ali to je što je) Paradoksalno sa njom, Peyote Zkittlez i Acapulco Gold kojima će trebati još malo, vuku u jesenje boje sve u šesnaest :) Somango od sledećeg zalivanja na dijetu vodom, i tu smo negde Acapulco Gold Somango Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Eto tako :) Nije mnogo preostalo do kraja, mirisi već izbijaju na sve strane, makaze se oštre, tegle ribaju I sve već po redu Odo da jurim po ulici nešto, jer mi je preostalo ništa :D Gledamo se i čitamo u sledećem update-u! :vutra:
UPDATE 87. dan života 42. dan 12/12 režima TEMPERATURA: - 24C ~ 26C (dnevna) - 20C ~ 21C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA: - 47% ~ 61% Lumatek na 75% jačine I 40cm od najbližih (Peyote), odnosno 50cm od najdaljih vrhova (Pineapple) Poslednje zalivanje: - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - TopMax (1ml/L) - Bloom (5ml/L) - Boost (1ml/L) cca 11 litara po biljci Ph 6.4 Eto nas na početku sedme nedelje u režimu za cvetanje Da budem iskren, nisam baš 100% zadovoljan kako sam ih izvozao, ali opet - daleko od toga da je grow neuspešan :) Nego ono, 'sitnice koje život znače' i to Prebrzo su povukle u fejd, I to baš dve kojim najduže I treba (Acapulco i Peyote) :D pa se malo sa tim dovijam trenutno, ali bude to ok do kraja svakako Takođe, kao što sam već i pominjao u prethodnim unosima - ovaj Pineapple me je potpuno zbunio... Nikad mi se u životu nije desilo da je biljka potpuno zdrava od početka do kraja, bez ikakvih vidljivih problema, a da cvetovi (koji isto izgledaju brutalno) budu - mali Ne znam kako da opišem (a i verovatno se ne vidi lepo na slikama) ali oni su masni, kompaktni, ljepljivi, bojom skoro savršeni - I opet, meni barem, jedno 30% manji u veličini nego što bi trebalo, ili barem u odnosu na moja očekivanja :D Ono jes, pustila je mali milion lateralnih grana i cvetova, biće to ok prinos ali... Ja od sorte koja ima CHUNK u nazivu očekujem bejzbol palice, a ne golf loptice i klikere Našao sam na par stranih foruma da opisuju sličan problem ('tvrdi i kompaktni ali mali cvetovi), međutim - znate me već - ja najpre krivim growera (tj sebe) I uslove, pre nego što povičem "genetika i fenotip" A i apsolutna većina dnevnika i slika online pokazuje upravo suprotno, čak i ovde kod kolega koji su je imali u boxu Šta se ovde desilo, meni je potpuna misterija... Zato što zaista izgleda zdravo, i bilo je tako od starta. Da li sam preterao toliko sa jačinom svetla u vege (sumnjam da je toliko uticalo, ali jesu se 'gasile' po sat vremena pre noćnog režima), da li je možda 'hidden potassium hunger' (ne bi trebalo, nisam ništa menjao od unosa u odnosu na inače, a i generalno stvarno pazim na balans nutrijenata, plus listovi joj od početka do kraja izgledaju bombona), da li je trebalo da budem oštriji sa lollipopom I čišćenjem tih lateralnih grana (vrlo verovatno zapravo), ili je na kraju krajeva ovog puta zaista genetika - Bog će ga Sveti znati :) Da se razumemo, izgleda I miriše božanstveno, verujem da će biti prva liga dim, ali mi opet nekako čudno Nova tura je svakako krenula na klijanje pod Lumatek ATS 300W u vege šator (25% snage, 30cm udaljenost) , a među njima je i jedan Pineapple za popravni ispit :) Nije mi stigao perlit na vreme, vrlo verovatno tek sutra dolazi, ali sam ih ipak prebacio na klijanje u Pot H, ne mogu da čekam hebiga :D Eto tako Ulazimo lagano u finale avanture, pomenuti Pineapple je od sledećeg zalivanja na čistoj vodi, uskoro će i Somango, a Acapulco i Peyote imaju još neko vreme da giljaju Acapulco Gold Somango Peyote Zkittlez Pineapple Chunk To bi bilo to od mene za ovaj update Gledamo se i čitamo opet sledeće nedelje! Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE 80. dan života 35. dan 12/12 režima Cure su (posebno Peyote Zkittlez, ali sa izuzetkom Pineapple Chunk) maaaalčice - gladne :) Tera njih Zeus u petu, a njima se proteže u četvrtoj :D Nije još vreme za jesen, tek ulazimo u šestu nedelju u režimu za cvetanje, tako da je panel mrdnut da im malo olakšam - 50cm od najdaljih vrhova (Pineapple), odnosno 40cm od najbližih (Peyote), pa ćemo videti već Temperatura i vlaga su taman - bacio sam pogled na VPD chart, iako nije nešto što praktikujem jer ne znam tačnu temperaturu lista, a i realno više služi za komercijalne uzgajivače, nama 5% gore dole u yieldu ne menja mnogo, njima menja sve - kaže 1.3 kps, milina :) U prevodu 25C ~ 26C dnevna (noćna ne ide ispod 20C) temperatura, sa 50% ~ 55% vlažnosti vazduha (noću oko 61%) Spustiću vlagu u narednoj fazi svakako. Još samo da smislim kako :D Juče i zalivene, malo pojačan NPK - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - TopMax (1ml/L) - Bloom (6ml/L) - Big Bud powder (1gr/L) - Syrup Strong (2ml/L) - LAB (3ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - Metharizium (1ml/L) cca 11 litara po biljci Ph 6.3 Takođe su I rotirane malo, no videćete na slikama već Acapulco Gold Somango Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Presek stanja - nije loše, može bolje :) Ipak je sedmomesečna pauza u gajenju ostavila traga, škripuckam malo, ali podmaže se tu-i-tamo pa će biti nešto već :D Obzirom da i bukvalno poslednji komad iz tegle vadim danas...Teško dočekati finale, već merkam koju ću prvu da maknem :D No ima da se gilja, tek smo prošli pola puta praktično I tako Odo' da kuvam kafu i meditiram malo u ovo ledeno nedeljno jutro Bu'te dobri! Ljubi brat!
UPDATE Kraj četvrte nedelje 12/12 režima Tu smo negde, skoro pa na pola puta do kraja. Streč je I definitivno stao, ako merimo čija ćuna veća - Peyote Zkittlez je Ron Jeremy streč faze :D Parametri nepromenjeni, s tim što sam dodatno uspeo oboriti vlagu te sad ne ide preko 55% danju (noću do 67 %) I uglavnom je tu negde i zakucana Jutros zalivene : - Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Bloom (4ml/L) - Top Max (1ml/L) - Big Bud powder (1gr/L) cca 11 litara po biljci uz minimalni run off Ph 6.4 Somango Acapulco Gold Pineapple Chunk Peyote Zkittlez Ostaje još da malo izravnam krošnju, eventualno mrdnem panel isto (Peyote već počinje da oseća pljusak fotona, da citiram Bizu znači uspičila I nema nazad (indika dominant hibrid hah važi :D ), sve vreme listovi mole. Pineapple me isto malo stresira, po papirima završava prvi, ovako na oko poslednji (osim ako ne ubaci u treću brzinu ove nedelje) a I vuče se malo sa formiranjem cvetova, budemo videli već Što se Somanga I posebno Akapulka tiče, to je već sad na autopilotu praktično, samo da čovek primakne stolicu I gleda kako se pune :) To je to od mene za ovaj update, gledamo se I čitamo opet!! Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE 66. dan života (21 dan 12/12 režima) Kraj treće nedelje u režimu za cvetanje, vreme za poslednje ozbiljno šišanje i brijanje Posle intervencije : Poslednje zalivanje: - Root (2ml/L) - Zyme (1ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - Top Max (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - Bloom (3ml/L) - Voodoo Juice (2ml/L) - Big Bud powder (1gr/L) - LAB (5ml/L) cca 11 litara po biljci Ph 6.4 Somango Acapulco Gold Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Nije loše, biće nešto od ovoga :) Otkači se Peyote weeee biće dvometrašica na kraju Pineapple.... Ne mogu ja poskidati lišća koliko ona vrati nazad koliko sutra, tu će gotovo sigurno još jedna runda defolijacije da padne posle sledećeg zalivanja Parametri su ok, nema drastičnih oscilacija više ni sa vlagom, ulazimo lagano u autopilot :) Na meniju danas NYCD malawi cure style To je to od mene za ovaj update Gledamo se i čitamo opet sledeće nedelje! :vutra:
UPDATE 60. dan života (15. dan 12/12 režima) Početak treće nedelje u režimu za cvetanje, cure su se raspojasale pošteno moram priznati Lumatek i dalje na 75% snage, visina oko 40cm Poslednje zalivanje: - Zyme (1ml/L) - Root (2ml/L) - Voodoo Juice (2ml/L) - TopMax (2ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - FishMix (2ml/L) - Bloom (3ml/L) - Big Bud powder (1gr/L) - Metharizium (1ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) cca 10.5 litara po biljci Ph 6.3 Somango Acapulco Gold Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Juče je pala prva ozbiljna defolijacija i lolipop Morao sam već sad pošto mi je vlaga počela bežati na 70%+ (svakako sledi još jedna runda kad budem siguran da su završili streč, možda se ne vidi, ali poskidao sam tonu lišća, ne bih ih dirao više sad), dodat je i vent ispod krošnje da mrda, a Acapulco i Pineapple su podignuti na postolja da izravnam. Somango sa par vrhova već beži dobrano, neću da supercroppam zasad, nek se oporavi a i da vidim koliko će još da vuče (takođe zbog bar style LED možda uopšte i ne budem morao croppati, no budemo videli već. Ako ne bude drastična razlika u visini u odnosu na ostale mislim da nema potrebe) Uglavnom, vlažnost vazduha je sad oko 60% ~ 65% što je ok za ovu fazu Temperatura nepromenjena 25C ~ 27C dnevna (20C ~ 21C noćna) Da prođu rastezanje, koju turu treninga i šišanja, i praktično smo već u cruise control fazi :) Gledamo se i čitamo u sledećem update-u! Ljubi brat! ::lulamira::
UPDATE 52. dan života (7. dan 12/12 režima) Lumatek na 45cm visine i 75% jačine TEMPERATURA: 25C ~ 27C (dnevna) 20C ~ 21C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA: 59% ~ 71% Pobeže mi vlaga malo ove nedelje, em su buknule sa krošnjom, em je i napolju neko vreme kišno Sečem ih naravno, pre neki dan ako nisam kilo lišća svukao prilikom defolijacije - ali znate već sve i sami, posle par dana k'o da se ništa nije ni desilo :D Dok završe sa strečom pa ćemo već rešiti I to Poslednje zalivanje: - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Root (1ml/L) -Voodoo Juice (2ml/L) - Alg-A-Mic (3ml/L) - TopMax (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - Bloom (2ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) cca 10.5 litara po biljci Ph 6.4 Acapulco Gold Žderonja. Pojačaću joj malo FishMix prilikom sledećeg zalivanja, čini mi se da vuče mašala sad. Još uvek nije full krenula sa strečom, tek se stidljivo pojavljuju pistile, prava borba tek predstoji :D što je i za očekivati sa njom Somango Čudovište već uveliko cveta, ne hebe sivu žilu što bi rekli :) Ubacila u drugu I sa strečom, I sa puštanjem pistila. Šou :) Peyote Zkittlez Ovo ako je "indica dominant hybrid" ja sam veverica :D Morfološki gledano, čista sativa - no videćemo već u nastavku. I ona ubacila u drugu, ali tek poneki pistil se nazire tu i tamo. Kontam kad krene da se proteže, pocepaće šator...fan listovi bokte, ogromni. Ludilo. Seedsman opet nije izneverio :) Pineapple Chunk Gusta krošnja, plače mi se. Ne znam više ni gde ni kako :D Pomalo i sa visinom zaostaje, ne deluje mi kao da će se strečnuti mnogo u odnosu na ostale, ali ajd sačekaću još malo. Postolja su spremna, pa kom opanci kom ono drugo što nikako da se setim kako se kaže :D I tako Prva nedelja u režimu za cvetanje je iza nas, za sad je to sve - da kucnem u drvo - skroz korektno. Na meniju trenutno White Widow, oko 7~8 meseci kjura Haba mozak naširoko! Gledamo se i čitamo opet u sledećem update-u!! Ljubi brat! ::lulamira::
(brzinski) UPDATE 45. dan života, prelazak na 12/12 režim Ne bih ja to više razvlačio ako ne moram, a rekao bih da ne moram - jutros kad sam otvorio šator, skontao sam da ću - tradicionalno izgleda - opet morati motornom testerom posle da objašnjavam ko je gazda :D Drugim rečima, Lumatek je pojačan na 75%, tajmer bačen na 12/12 i idemo hrabro Poslednje zalivanje : - Liquid Silicone (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Root (1ml/L) - Alg-A-Mic (3ml/L) - Top Max (1ml/L) - FishMix (3ml/L) - Metharizium (1ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) - LAB (10ml/L) - Voodoo Juice (1ml/L) cca 9 litara po biljci Ph 6.2 Acapulco Gold Somango Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Moram da obavim defolijaciju, pogotovu na Pineapple Chunk pošto se tu više ne zna ko pije a ko plaća, no to ću za koji dan kad ih budem zalivao, a i dok osete da se ciklus promenio. Osim toga, da se isprati lepo streč (što je kod mene vazda kritično haha), jedan ozbiljan lollipop da padne - I mislim da smo spremni za cvetanje :) Ostajte mi zdravi, pravi, debeli i uzbrdo brzi! Ljubi brat! :vutra:
UPDATE 41. dan 18/6 režima Lumatek na 45cm visine i 50% snage TEMPERATURA: 25C ~ 27C (dnevna) 21C ~ 23C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA: 51% ~ 62% To je otprilike to čini mi se :) Još jedna runda vezivanja I supercroppa, malo da pobrstim po dnu, i možemo na 12/12 Pikiram ponedeljak, no videću već, moguće i sad za vikend Acapulco Gold Somango Pineapple Chunk Peyote Zkittlez I tako :) Ostajte mi zdravi, pravi i uzbrdo brzi! Čitamo se i gledamo u sledećem update-u :vutra:
Tako je i bilo @sone1 :) mrdnut panel u ponedeljak na cca 50cm visine, I u par dana se već videlo da im je manja tenzija Šuri I DLI, i to šuri i dalje - Pineapple i Somango se gase skoro dva sata pre noćnog režima, a Acapulco i Peyote oko pola sata do sat. Zeus ne prašta :D No ovako generalno rekao bih da su uhvatile zalet lepo, i realno ni nema mnogo još do switcha (lično volim tu 45~50 dana vege granicu, da znam da su polno zrele i besne, a tu će negde i biti izgleda) No, idemo redom. UPDATE 36. dan 18/6 režima Kako već napomenuh gore, Lumatek je sad na oko 50cm visine (I dalje 50% snage) ne bi li ih malo razvukao jer odveć kupusare, I lateralne grane nikako da se izbore za svoje mesto :) Međutim, nije to jedina izmena u boksu: Stubni vent je zaribao pošteno (a vala i vreme mu je, jedno 4 godine neprestanog rada sigurno, a nikad otvaran i čišćen - što je fakat moj greh) tako da sam okačio clip on da mrda, dok ne rešim / očistim stubni. Takođe sam izbacio TT 125 PRO i vratio staru 125cu jerbo je tiša malo. PRO nek stoji u rezervi za sad Mislim da bi trebalo samo da se smanji protok, jer fabrički fiksiraju na veći, no nemam živaca trenutno time da se bavim, doći će već vremenom na red. Čudno je, nije čak ni glasnoća u pitanju već neka čudna zujka u off-u, kao ono kad neki komšija negde upali "Sloboda Čačak" usisivač, kako bi ljuštio farbu sa zidova pošto ja mislim da niko normalan ne koristi tu raketu ni za šta drugo, pa ti zuji tamo negde, nije glasno, al te nervira pomalo :D Kratki presek prethodne nedelje: U utorak (07.10.) je pao nastavak treninga Ja sam se bacio na spremanje JMS (jadam microbial solution) kako bih dodatno oplemenio mikrobiologiju supstrata - pominjao sam već detaljno u nekom od prošlih dnevnika, i svakako spremam temu o Soil Food Web gde će biti i recepta iz KNF kuhinje zasigurno, no evo i ovde da okačim, možda nekom zatreba/pomogne: Materijal: - kanta - morska so (mora, ne može obična kuhinjska, može npr 'himalajska') - destilovana voda (može I odstojala 24h) - krompir - leaf mold / IMO / lokalni humus - kese za filtraciju (nije neophodno, ali olakšava ceo proces) Koncept je sledeći: Potrebno je da sakupite lokalne mikroorganizme iz zemlje (IMO), funghi (leaf mold) I sve ostalo što je naviklo da živi u vašim specifičnim uslovima. Komercijalna pakovanja bakterija za grow se uglavnom fokusiraju na nekoliko sojeva koje pak gaje u labaratorijskim uslovima. Ovde je ideja da se supstrat maksimalno obogati mikrobiologijom, kako bi organski inputi došli do izražaja, poboljšao se unos I razmena nutrijenata, i napravio pravi lanac ishrane (Soil Food Web) u zoni korena Odete lepo u najstariju šumu u blizini, nađete najstarije drvo, I u njegovom podnožju malo raskopate zemlju I ponesete malo nazad, uključujući i trulo lišće, a posebno grančice sa gljivicama, plesni I slično Krompir se stavi na kuvanje, kad proključa voda, smanjite vatru i nek se krčka još desetak minuta dok ne bude mekan, skoro kao za pire Zatim sklonite sa vatre i isperete hladnom vodom U kofu se sipa destilovana voda, I doda kašičica morske soli - izvor mikronutrijenata za bakterije, a krompir odnosno materijal iz šume smestite u kese za filtraciju, lagano izgnječite krompir da pusti skrob, i materijal kako bi bakterije prešle u vodu Možete i bez kesa za filtraciju, odnosno sve direktno u vodi, ali je kasnije malo vremenski zahtevnije da se ocedi / filtrira (u ovom slučaju se samo sipa iz kante direktno u flašu) no nije ni to neka drama velika Pokrijte kantu poklopcem obavezno (fokus je na aneorobne bakterije, ne treba nam kiseonik, za razliku od standardnih kompost čajeva koji bublaju) i stavite na mračno i toplo mesto. Temperatura je krucijalna - veća, logično, znatno pojačava brzinu razmnožavanja. Najbolje je juriti oko 28~30 C zato što ih tako od starta i pripremate za uslove u growu, a i znatno skraćujete vreme pripreme miksa. VAŽNO : mora se upotrebiti u roku od 12 h Zato je neophodno tajmirati pripremu pred zalivanje, i zato nisam ništa govorio o količinama - na vama je, već prema potrebi i broju biljaka, da odredite litražu :) Odnos koji se stavlja je 10:1 (na 10 litara vode, litar miksa) za zalivanje, odnosno 100:1 za folijarnu aplikaciju Ja sam recimo iskoristio 2 litre destilovane vode, šaku šumskog plemenitog materijala i tri omanja krompira, bilo je i više nego dovoljno za zalivanje četiri biljke u potovima od 40L Smeša je stavljena na grejnu foliju za klonove koja je sve vreme držala temperaturu oko 29 C I to je posle 24h već bilo spremno Cela površina pokrivena mehurićima koji već počinju da menjaju boje u zagasito - jasan pokazatelj da je peak bakterijskih kultura dostignut, i polako počinju da odumiru. Miris je izrazito šumski - humus, vlaga, drvo Ako miriše kiselo, na mokraću ili bilo kako drugačije neprijatno - nemojte upotrebljavati, namnožili ste previše loših stvari, a ne korisnih Zalivanje sam podelio u dve 'ture' (kako bih, da prostiš, ovlažio dobro supstrat pre dodavanja JMS) - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - Metharizium (1ml/L) - Trichoderma (1ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) - Voodoo Juice (1ml/L) 4.5 litara po biljci PH 6.5 - Zyme (1ml/L) - Alg-A-Mic (3ml/L) - TopMax (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - JMS (0.5L/6L) cca 3 litre po biljci PH 6.4 Stižemo i do današnjeg dana 10.10. 36. dan života Cure uživaju, ali nema odmora dok traje obnova - bacam se na nastavak treninga, jer tu smo negde: još jedno-dva zatezanja, i merka se flip na 12/12 :) Pao je red zatezanja, red supercrop-a (kako gde, i kako koja grana) I malo defolijacije, no više o tome na fotkama u nastavku :) Acapulco Gold Somango Pineapple Chunk Peyote Zkittlez To bi bilo to od mene za ovaj update drugari, cure odlaze na oporavak od treninga A mi se gledamo i čitamo opet sledeće nedelje! ::kauboj::
UPDATE Jubilarni 30. dan života. Sledi jedan podugačak post u kome ima drame, ima horora, ima ljubavi, ima ženske, ima sve! :) uRNGK0zhrdQ Kratki presek prethodne nedelje : 28.09. Nastavak treninga Ne lezi vraže - eto meni drame pomenute :) Vidim da se kod Somanga jedna grana (top cola ni manje ni više) nekako vuče u odnosu na lateralne grane, prvo sam pomislio da je ostale zaklanjaju pa ne može lepo da izbije (a jesu se vala raskupusale sve četiri..) - kad ono: Požurio sam ipak sa treningom, a još nisam ni video da se toliko zacepila, praktično na kori visi, pa da turim izolirku I rešim na vreme.... No dobro, jaka Somina genetika, oporavlja se ok Nego je ovde krošnja bila toliko gusta, ne mogu prići sa izolirkom.. Posle malo mozganja I par dimova WW, odlučim da je otkačim sa veza dok se ne zaleči ali isto tako bio sam prinuđen da topiram većinu ostalih grana, jer su je prestigle već uveliko Pa taman dok se ona popravi, i druge će buknuti Poskidao tonu lišća sa njih, no skoro da nisu ni osetile Zalivanje: - Liquid Silicone (1ml/L) - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (2ml/L) - FishMix (2ml/L) - Syrup Strong (3ml/L) Ph 6.5 cca 2.5 litre po biljci, minimalni run off Odoše na oporavak od LST I defolijacije 01.10. Tri dana kasnije, jure one dalje kao da se ništa nije desilo Nastavak LST. Što bi rekli "sad ga lomi!" :D Acapulco Gold Somango Konačno mogu da priđem da turim izolirku Deluje mi kao da se oporavlja sasvim ok I dalje malo mrljavi ta grana (obeleženo na slici krugom), ali sad sa izolirkom bude to već ok do kraja Peyote Zkittlez Pineapple Chunk Zalivanje: - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Alg-A-Mic (3ml/L) - FishMix (2ml/L) Ph 6.6 cca 2.5 litre po biljci I stižemo I do današnjeg dana 04.10. 30. dan 18/6 režima Somango Acapulco Gold Pineapple Chunk Peyote Zkittlez Vreme je da cure pređu u finalne potove - mix Potgrond H, perlit i vermikulit (odnos 3:1:1) Malo sam kasnio zapravo, bilo je malo povuci-potegni glede suvog supstrata obzirom da im je vreme zalivanju uveliko (a I vidi se po njima), tako da je mogućnost kidanja korena koji se svakako upleo u fabric pot bila povelika - ali na kraju je sve ispalo ok :) Zalivanje ćemo ujutru kad se upali panel, taman nek rovare malo I traže vlagu noćas :) Ovako na oko rekao bih još 15tak dana i ver će ići flip na 12/12 no videćemo već kako će se ponašati. Moguće da mrdnem malo Lumatek (trenutno na 40cm I 50%) da ih razkupusam, no o tom potom To bi bilo to za ovaj update Gledamo se i čitamo opet sledeće nedelje! :vutra:
UPDATE 21. dan 18/6 režima Lumatek na 40cm visine i 50% jačine TEMPERATURA - 27 C ~ 30 C (dnevna) - 24 C ~ 26 C (noćna) VLAŽNOST VAZDUHA - 51% ~ 66% Prve tri nedelje života su iza nas, cure vidno ubacuju u drugu brzinu posle oporavka od topiranja, i vreme je da se počne sa prvim treningom :) Kratki presek prethodne nedelje: Peyote Zkittlez topirana 19.09. Pineapple Chunk topirana 21.09. Tad su i zalivene: - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Root (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - FishMix (1ml/L) - Alg-A-Mic (2ml/L) - Syrup Strong (2ml/L) Ph 6.3 cca 1.5 litara po biljci Što nas dovodi do današnjeg dana 25.09. 21. dan života Jutros zalivene: - Liquid Silicone (1ml/L) - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - FishMix (2ml/L) - LAB (3ml/L) cca 1.5 litara po biljci Ph 5.4* *courtesy of LAB :D naime, kad se dodaje silicon u growu - po pravilu se dodaje prvi, iz dva razloga: - jako se teško rastvara odmah u vodi, i potrebno je mešati neko vreme, i ostaviti barem pola sata da se rastvori - stravično visok pH (13!), što u kombinaciji sa vodom iz našeg vodovoda (kad odstoji par sati, ovde bude oko 8.5) nikako nije dobro za nutrijente (može doći do nepredviđenih hemijskih reakcija) a posebno za mikroorganizme Ja zato uvek dodam prstohvat limuntusa pošto dobro rastvorim silicone, ali PRE nego što dodam druge stvari, gledam da je voda nazad oko 7 sa Ph, mogu i sa 8 da spavam mirno. Pa 'đe onda zapelo? LAB stupa na scenu, gde je Ph 3.6 :) Obrni-okreni, umesto oko 6.5 kao inače završih među coco ekipom :rofl: Zapravo sam mogao i da preskočim LAB ovog puta, ne bi ništa ni smetalo Nije drama toliko, ionako je akcenat na organske inpute, Ph drift je tu skroz prihvatljiv, manje je bitno - nego sam više naveo kao primer. Ponekad se i ne razmišlja kojim redom se šta dodaje, a ponekad - eto - i o tome valja misliti unapred A ne posle dva zeca, tri zeca.. :D Vreme im je i za prvi trening - koliko je to bilo moguće (osim u slučaju Somanga, koji je već od pre neki dan zagazio u tople vode LST), dosta su nabijene (Zeus grmi!) i još uvek se protežu, ali svakako im već sad treba objasniti čija ovde mutter švarcen vunen štriken :)) a ne posle da se svađamo! Peyote Zkittlez Acapulco Gold Pineapple Chunk (ovde zapravo ništa nije trebalo raditi, još uvek se oporavlja od topiranja, vrhovi su I previše mali) Somango (Heroj Ulice, što bi rekli :) ako se po jutru dan poznaje, trećinu šatora samo za njega odvojiti :D) Nisam ih šišao (možda 4 lista sveukupno, I bukvalno) to ću za koji dan kad procenim lepo gde će koja grana završiti Ostaje još i da se poigram sa JMS (jadam microbial solution), sastojci su već tu i spremni, no više o tome u nekom od sledećih update-ova :) To je to od mene za ovo javljanje Na meniju je trenutno Panama Red (7 meseci tegle) A vi mi ostajte zdravi, pravi, debeli i uzbrdo brzi! Ljubi brat! ::lulamira::
Hvala @Jolly Joker brat :) A vidi, moralo je tako nažalost... Išao sam na put skoro dva meseca, drugari bili tu, čuvali/šetali pse - a ne znaju za hobi :D Kako sam ja uspeo u već krcat podrum da naguram dva šatora, dva panela I balasta, sve silne ventove, potove, mini frižider sa đubrivom I još koješta... Evo živ nisam Od sad me zovete Tetris :)) Ali za supstrat nikako nisam našao mesta, i na kraju ga sunem tamo komšinici :) Nema veze, iskoristiću ga kasnije za IMO (indigenous microbial organisms) kad budem pravio kompost. Kontam da se tek sad namnožilo sve i svašta u njemu haha Nego, dok sam ovde - jedan mini update 14. dan 18/6 režima Cure su u ponedeljak 16.09. prešle u novi dom 3gal fabric potovi, Potgrond H i 25% perlita miks Prilikom presađivanja dodat prstohvat mikoriza na dno pota gde koren dodiruje supstrat, a sam koren poprskan miksom Root, Syrup Strong i Voodoo juice - ništa dramatično, 0.5ml/L otprilike Odmah su i zalivene: - Ionic Cal-Mag (1ml/L) - Zyme (1ml/L) - Root (1ml/L) - FishMix (1ml/) - Voodoo juice (1ml/L) - LAB (3ml/L) 1L po biljci, bez run off-a Ph 6.6 Somango, iako partijaner stari (vidi prvi post) ipak preuzima vođstvo - što se donekle i nazire na fotkama već sad - pa je uputio poziv za prvo topiranje juče (17.09.) Acapulco Gold ga je ispratio danas (18.09.) Ostaje da sačekamo još koji dan pa će Peyote Zkittlez i Pineapple Chunk takođe da dobiju novu frizuru :) Kao što rekoh gore negde, curama je danas 14 dan otkako su provirile iz zemlje, Lumatek i dalje na 25% snage i 35cm visine, temperatura I vlaga u graničnim vrednostima, guramo dalje! Gledamo se I čitamo opet sledeće nedelje! ::lulamira::
Hvala od srca ekipa, moram priznati da ste mi nedostajali! :) UPDATE 8. dan 18/6 režima Presek prethodne nedelje : 06.09. Cure su uspešno proklijale I izbile iz supstrata, vreme je da se akcenat stavi na razvoj korena i dotezanje parametara growa Zalivanje: - Liquid Silicone (1ml / L) - Power Zyme (1ml / L) - Root (1ml / L) - Voodoo juice (1ml / L) - Syrup Strong (2ml / L) cca 250ml po biljci Ph 6.8 Ja sam se u međuvremenu bacio na pravljenje lactobacillus kulture, toliko prosto a potencijalni benefiti su veliki - savetujem svakome da makar proba :) Još jednom kačim recept da motivišem nove kolege ako nabasaju na ovaj dnevnik :) Dakle pomešati u posudu mlaku vodu I pirinač (rižu) Mešati par minuta dok voda ne postane mlečno bela Ocedite samo vodu, prekrijete ubrusom ili pamučnom majicom I stavite negde, idealno na terasu, da nakupi lokalne bakterije Posle par dana, videćete na površini kolonije bakterija (u vidu mehurića) Dodate mleko u odnosu 1:1 sa vodom (slobodno i više), dobro promešate, ponovo prekrijete (savetuju u mraku, dakle posuda da se umota u nešto, ali da se ostavi da diše kroz materijal na poklopcu) I posle par dana jasno ćete videti odvojen sloj Procedite tečnost iz sredine, I smestite u frižider. LAB je osnova mnogih organskih uzgoja, a svakako se može koristiti i folijarno, i pri zalivanju (ne više od dva puta mesečno, u suprotnom mogu da preuzmu dominaciju u supstratu) - lično ne koristim folijarno, ali do 10ml / L max jednom u dve nedelje radi posao super :) 09.09. U međuvremenu su mi stigli trichoderma i metharizium, tako da smo sada praktično kompletirali mikrobiologiju growa :) Zalivanje: - Liquid Silicone (1ml / L) - Power Zyme (1ml / L) - Ionic Cal-Mag (0.5ml / L) - Root (1ml / L) - Voodoo Juice (1ml / L) - Syrup Strong (2ml / L) - Metharizium (0.5ml / L) - Trichoderma (0.5ml / L) cca 250ml po biljci Ph 6.7 I stižemo I do današnjeg dana 13.09. 8. dan 18/6 režima Cure su fino uhvatile zalet, može se reći da je grow i zvanično krenuo Zalivene jutros: - Ionic Cal-Mag (0.5ml / L) - Power Zyme (1ml / L) - Alg-A-Mic (1ml / L) - Root (1ml / L) - FishMix (1ml / L) - Voodoo juice (1ml / L) - Metharizium (0.5ml / L) - Trichoderma (0.5ml / L) - LAB (3ml / L) cca 250ml po biljci uz minimalni run off Ph 6.7 Pineapple Chunk Peyote Zkittlez Acapulco Gold Somango U suštini, to je to. Zalaufali smo se što se kaže :D Lumatek je na 35cm visine, i dalje 25% snage, nisam merio približan ppfd još uvek, ali i mislim da nema potrebe trenutno, ok mi deluju I kao da im je potaman. Temperatura je 27C ~ 29C danju, noću par stepeni niže, a svakako sam ubacio ovlaživač ispred USB venta pa smo i sa vlagom za sad ok (49% ~ 63%), videćemo već u nastavku I to vam je to za ovo javljanje drugari :) Kod mene na meniju trenutno Acapulco Gold, 7+ meseci kjura Haba mozak i bukvalno :D Gledamo se i čitamo opet! Ljubi brat! ::banjahanje::